سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

amethyst-ring-1 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

خیلی از افراد دنبال منبعی معتبر و کامل هستند که همه آن چیزی را که درباره یک گوهر می خواهند در یک مقاله بیابند، مقاله ی زیر مقاله ای کامل و جامع  درباره سنگ آمیتیست، سنگی بنفش رنگ که اشراف زادگان برای نوع پوشش و زیور آلات خود از آن  استفاده می‌کنند چرا که رنگ بنفش نماد قدرت است. در این مقاله انواع معادن موجود سنگ، ساختار متفاوت این سنگ، نحوه نگهداری، خرید و تشخیص ارزش جواهری آن و از همه مهمتر درباره خواص سنگ آمیتیست و تاریخچه آن صحبت خواهد شد.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست تاریخچه مختصر سنگ آمیتیست

این سنگ را در کتب جواهر شناسی اسلامی قدیم، (جمشت) گفته اند، لکن نام آن در لاتین amethyst است. آمیتیست از زبان یونانی مشتق شده و به معنای (مست نبودن) است، چون می پنداشتند که دست بند و یا گردنبندی از این گوهر در هنگام می خواری، مانع مستی می شود و البته دانشمندان جواهر شناسان ایرانی و عرب نیز در کتب خود به این مسئله اشاره کرده اند.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست ساختار

amethyst-structure سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

این گوهر گران بها ترین سنگ در گروه کوارتز ها به شمار می رود. این نوع سنگ نوعی کریستال کوارتز به رنگ بنفش است.

این سنگ گوهری شفاف با سختی ۷ در مقیاس موس می باشد و جزو مشهورترین نوع در خانواده کوارتز است. این سنگ  معمولا به صورت کریستال شش وجهی پیدا می شود و در سنگ های آذرین و دگرگونی، به ویژه گرانیت و گنیس (سنگ جرقه) تشکیل می شود. گونه ای از این سنگ به نام کوارتز موجود می باشد که همراه با آن  نوع فشرده ای از از کریستال های کوچک بنفش  استخراج می شود اما فاقد بلورهای درشت می باشد. این گونه به صورتی متناوب و لایه لایه و کوارتز شیری رنگ و بیشتر  به صورت ژئود تشکیل می شود و معمولا در کارهای هنری یا مهره های تسبیح بکار برده می شود.
از خواص سنگ آمیتیست این است که در واقع یک سنگ تولید کننده میدان مغناطیسی می باشد، همچنین بدن انسان هم دارای یک میدان مغناطیسی درونی می باشد، در نتیجه امکان تبادل انرژی بین بدن انسان  و این سنگ ایجاد می شود و زمانی که شما برای مدت زمان کوتاهی در برابر میدان مغناطیسی ایجاد شده به وسیله این نگین قرار بگیرید، می توانید میدان مغناطیسی طبیعی بدن خویش را بهبود بخشید.

دسته بندی محصولات آمیتیست

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر آمیتیست (64)

گردنبند آمیتیست (66)

ست و نیم ست آمیتیست (11)

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست رنگ ها

این سنگ در سایه به رنگ های ارغوانی روشن تا بنفش تیره مشاهده شده است، همچنین جالب است بدانید که دارای پدیده دورنگی ضعیفی می باشد و اغلب به صورت بنفش و قرمز مایل به ارغوانی خود نمایی میکند. رنگ های بنفش سیر تا ارغوانی آن به طور معمول در بازار جهانی دارای قیمت بالاتری می باشند. خوب است ک بدانید این سنگ به رنگ سبز نیز وجود دارد بعضی از بلور های آن در مقابل نور خورشید قسمتی از رنگ خود را از دست می دهند. با وجود این، اشعه x رنگ اولیه آن را می تواند باز گرداند.

amethyst-color سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

بلور های آمیتیست با حرارت زیاد به رنگ های زرد روشن، قهوه‌ای، سبز و آبی در می آیند و رنگ های زرد آن به عنوان سیترین فروخته می شود. اما هنگامی که این سنگ به رنگ سبز در می آید دارای  مقدار زیادی عنصر آهن (Fe2+) می باشد که بیشتر  از کوارتز های سبز در طبیعت یافت شده است اما بیشتر  سنگ های سبز رنگ در بازار جواهرات به طریق انجام عملیات حرارتی پدید می آیند. اغلب سنگ های سبز این گوهر نیز از برزیل می باشند. نوع قهوه ای آن یا چایی رنگ  آن که به Tea color شناخته شده است نیز بسیار زیباست.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست خواص سنگ آمیتیست

۱- اراده را تقویت می نماید.
۲- حکما عقیده دارند که استفاده از این سنگ برای ترک عادات ناپسند بسیار مفید است. لذا معتادانی که قصد ترک مواد مخدر، سیگار، و یا مشروبات الکلی را دارند، از این سنگ استفاده می کنند و این شاید مهم ترین و معروف ترین خاصیت از خواص سنگ آمیتیست باشد.
۳- همچنین این سنگ به دلیل ارتباط با چاکرای پیشانی و تاج، برای رفع دردهای ناشی از میگرن و سردرد های عصبی و نیز بهبود حمله های عصبی به ویژه صرع، بسیار مفید است، علاوه بر آن، برای رفع بی خوابی و کابوس سفارش می کنند که آن را زیر بالش بگذارند و بخوابند.
۴- خواص سنگ آمیتیست : این گوهر با رنگی بنفشی که دارد، ارزش فوق العاده ای در شفا بخشی، خصوصا در زمینه درمان با رنگ ها دارد. در نتیجه ی  سطوح بالای انرژی موجود در این سنگ، توانایی این را دارد که به عنوان منبع بی حدی از قدرت مورد استفاده قرار بگیرد که تأثیر بسیار شگرفی روی ذهن و روح و روان می گذارد.
۵- زدودن انرژی منفی، از دیگر خواص سنگ آمیتیست است که آن را به انرژی های مثبت تبدیل می کند. تکه ای از این نگین را در گوشه ای از اتاق یا محل کار خود قرار دهید تا علاوه بر پراکنده شدن انرژی های مثبت در فضا و ذهن و روح شما، به تعادل و آرامش دست یابید و از تشویش، اضطراب و هراس، دور گردید.
۶- انگشتر آمیتیست فعالیت نیم کره مغزی انسان را افزایش می دهد، باعث کاهش توهمات مغزی می شود و توانایی های روان بینی را بهبود می بخشد. همچنین باعث میشود الهامات و شهود و شفادهی تقویت شود و گسترش یابد.
۷- تاثیرات این سنگ باعث می شود تفکر و اشتیاق شخص به سوی سطوح بالاتر معنوی را افزایش پیدا کند.
۸- نیرو های ذخیره شده درون سنگ آمیتیست سبب ایجاد تغییری مثبت و کامل در درون بدن شخص می شود و همین طور باعث می شود از لحاظ روحی و عاطفی-احساسی و معنوی، تأثیرات مثبت شگرفی را به ارمغان بیآورد که جزو بهترین خواص سنگ آمیتیست می باشد.

amethyst-ston-properties سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

۹- هنگامی که آمیتیست با مقطع عرضی یا جئود در اتاق قرار گیرد، سردردهایی را که به دلیل مشکلات عصبی ایجاد می شوند، فروکش می کند. همین طور  تمرکز فعالیت های مغزی را بهبود می بخشد. همچنین آشفتگی های ذهنی را آرام، خون را تصفیه می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند.
۱۰- خواص سنگ آمیتیست : بهترین دارو  برای مشکلات روحی روانی، عصبی و استرسی
۱۱- افزایش دهنده فعالیت سوخت و ساز سلولی
۱۲- بهبود دهندگی فعالیت غدد و هورمون های بدن از جمله خواص سنگ آمیتیست شمرده می شود.
۱۳- افزایش دهنده فعالیت سوخت و ساز سلولی
۱۴- محافظت بدن از اضطراب ها و کابوس ها و بی خوابی
۱۵- بهبود دهنده دردهای ناحیه سر، میگرن و فعالیت سیستم کلی بدن
۱۶- همچنین از دیگر خواص سنگ آمیتیست که در گردنبند آمیتیست نیز به کار می رود، این است که قابلیت تاثیرگذاری روی کم خونی و اغلب  بیماری های خونی را دارا می باشد.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست بهترین معادن

amethyst-resources سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

تولید کنندگان عمده آن کشور های برزیل، روسیه، استرالیا، آلمان، اروگوئه می باشند و در ایران نیز یافت می شود. به دلیل که فراوانی گونه کوارتز در طبیعت زیاد می باشد این سنگ تقریبا در همه جای این کره زمین استخراج  می شود. سنگ آمیتیست همانند گارنت در گروه سنگ های نیمه قیمتی قرار می گیرد. به دلیل این که رنگ این سنگ خاص و بنفش است که به همین دلیل زیبایی خاصی به انگشتر و گردنبند و ست و نیم ست آمیتیست می بخشد. شاید اگر ذخایر معادن آن کمیاب بود جزو گرانبهاترین نوع سنگ ها قرار  می گرفت.

به علت اینکه خواص سنگ آمیتیست در ملل مختلف شناخته شده و معروف است استخراج آن در بسیاری از مناطق انجام می گیرد. در کوه های موجود دراورال روسیه نوع ارغوانی قرمز پیدا می شود. در معادن اروگوئه نیز از درون سنگ های آتشفشانی استخراج  می شود. بهترین نوع این سنگ  ازمعادن سریلانکا استخراج می شود. بطور کلی در معادن ایران کریستال بزرگ و با رنگی عمیق پیدا نمی شود و بیشتر بصورت ژئود و ریز بلور یافت می شوند. در چشمه های اطراف شهر بوشهر نوعی از این سنگ یافت شده است که به مرور زمان رنگ اش را از دست می دهد و به نارنجی کمرنگ تبدیل میشود. همینطور در مناطق شاهرود و فردوس نمونه های مقاوم و باکیفیتی شناخته شده است.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست بزرگترین سنگ

the-biggest-amethyst سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

“ملکه اروگوئه” یا “The Empress of Uruguay” بزرگترین نمونه استخراج شده ژئود آمیتیست در کره زمین می باشد که در سال ۲۰۰۷ میلادی استخراج شده است. ارتفاع این ژئود ۳٫۲۷ متر و ۲٫۵ تُن می باشد! حدودا سه ماه زمان صرف شد تا بتوان این سنگ عظیم الجثه را از نوعی سنگ بازالت (نوعی سنگ آتشفشانی مادر) خارج کرد.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست روش پاک سازی

از خواص سنگ آمیتیست این است که اگر در مقابل نور خورشید قرار گیرد مقداری کمی از رنگ خود را از دست می دهند. بدین جهت  می شود این گوهر را در مقابل اشعه x قرار داد و این سنگ ها را به رنگ اولیه خود باز گرداند. بعضی از سنگ شناسان  نیز معتقدند می توانند با قرار دادن سنگ در بسته های فویل فلزی، رنگ این کانی ها را بهبود بخشید، زیرا رنگ بنفش این سنگ ها از ناخالصی آهن منشا می گیردند.

بهترین راه برای پاک کردن و خالص سازی انرژی این کریستال ها  و بهره بردن از خواص سنگ آمیتیست استفاده از کانی سیلیس شفاف می باشد. گفته شده که موسیقی نیز این چنین تاثیری را روی کریستال ها دارا می باشد. همین طور قرار دادن این سنگ در نزدیکی سنگ هایی همانند  کوارتز و عقیق باعث افزایش انرژی سنگ می شود. چنانچه در گذشت زمان از درخشندگی سنگ شما کاسته شد با پولیش دادن دوباره سنگ می شود آن را بهبود بخشید.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست روش نگهداری

شکنندگی، از ویژگی های این سنگ است لذا باید با دقت بسیار آن را نگاه داشت. این گوهر را به دور از دیگر سنگ ها، چه سنگ هایی سخت تر و چه سنگ هایی نرم تر، نگهداری کنید. زیرا این سنگ کوارتز می باشد و اگر چه نسبتا سخت و با مقاوم  می باشد، سنگ های جواهری دیگر قادر به خراش دادن سطح این سنگ می باشند.

از خواص سنگ آمیتیست این است که آن را می توان به آسانی با آب گرم و صابون به نرمی تمیز کرد و با استفاده از یک تیکه پارچه ی لطیف آن را پاک نمود. بنابراین، باید در نگهداری، تمیز بودن یا پوشیدن جواهرات خود احتیاط لازم را انجام دهید.  مشابه  سایر سنگ های رنگی، از مواد شیمیایی خانگی قوی برای پاکیزه کردن استفاده نکنید. همین طور از قرار دادن  طولانی مدت آن در گرمای بسیار بالا خودداری کنید، به این دلیل که  گرما به سنگ جواهر شما آسیب دائمی می رساند.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست تشخیص ارزش سنگ آمیتیست

amethyst-ring سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

رنگ این سنگ به این دلیل که ناخالصی های آهن و آلومینیوم در آن وجود دارد پدید می آید. رنگ این نوع سنگ ها از بنفش و یاسی تا بنفش-قرمز روشن متفاوت می باشند. رنگ های تیره تر این سنگ ها با ارزش تر می باشند، به ویژه بنفش کامل با رگه های صورتی. آمیتیست سیبری با رنگ بنفش تیره و رگه های آبی و قرمز بیشترین قیمت ها را به خود اختصاص داده است. نوع سبز رنگ به واسطه ی پردازش گرما ایجاد می شود، اما به دلیل شناخته تر بودن رنگ بنفش، نوع سبز رنگ از معروفیت آنچنانی برخوردار نیست.

12210-gem-stone-icon سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست آمیتیست سنگ ماه تولد

month-of-amethyst-birth-1 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

این گوهر را سنگ ماه تولد بهمن نامیده اند و از خواص سنگ آماتیست برای متولدین این ماه این است که به طور اختصاصی برای مردان باعث می شود تا در جذب زنان و معشوقه خود به آنان کمک نماید. در بعضی فرهنگ ها این جواهر را سنگ روز چهارشنبه نیز می دانند.

محصولات آمیتیست

310062-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح سمانه با نگین آمیتیست

۲۲۱,۰۰۰ تومان
3-1-050-amethyst-ring-1-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر آمیتیست نقره مردانه طرح کلاسیک یا محمد (ص) ۲

۲۸۹,۰۰۰ تومان
3-3-045-amethyst-necklace-1-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

گردنبند نقره زنانه آمیتیست الماس تراش طرح سایا

۱۵۱,۰۰۰ تومان
3-3-060-amethyst-necklace-1-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

گردنبند نقره زنانه آمیتیست الماس تراش طرح سحرگل

۱۶۵,۰۰۰ تومان
حراج
3-1-012-amethyst-ring-1-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح فاخر سپهر با سنگ آمیتیست و تزیین با زمرد

۵۵۱,۰۰۰ تومان ۵۴۱,۰۰۰ تومان
3-3-033-amethyst-necklaces-3-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح آرمیتا با سنگ آمیتیست اصل

۱۴۳,۰۰۰ تومان
3-3-026-amethyst-necklace-2-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

گردنبند زنانه ومردانه آمیتیست طرح آرتینا با سنگ آمیتیست اصلی

۷۳,۰۰۰ تومان
3-1-055-amethyst-ring-5-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر آمیتیست الماس تراش نقره مردانه دست ساز فاخر طرح هوشیار

۵۱۹,۰۰۰ تومان
3-1-048-amethyst-ring-4-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر آمیتیست الماس تراش نقره مردانه دست ساز طرح وریا

۳۹۴,۰۰۰ تومان
3-1-045-amethyst-ring-5-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر آمیتیست نقره مردانه طرح کلاسیک یا محمد (ص)

۲۶۴,۰۰۰ تومان
tarlan-girl-ring-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح ترلان با نگین آمیتیست

۱۷۹,۰۰۰ تومان
3-3-059-amethyst-necklace-1-230x230 سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست
بستن

گردنبند آمیتیست الماس تراش نقره زنانه طرح پروانه‌‌‌

۱۴۴,۰۰۰ تومان

22 دیدگاه در “سنگ آمیتیست : تاریخچه، روش نگهداری، تشخیص + خواص سنگ آمیتیست

 1. علی گفت:

  سلام
  آیا سنگ آمیتیست در هنگام نماز کراهت دارد؟؟ یا ثواب دارد؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در منابع درمورد کراهت یا ثواب سنگ آمیتیست در نماز مطلبی نیامده است.

 2. اصغر گفت:

  من یه انگشتر می خوام قیمتش چه قدره و به چه صورتی سفارش بدم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   قیمت و تصاویر محصولات در سایت برای خرید موجود است. برای توضیحات و خرید راحت با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

 3. سعید گفت:

  باسلام. لطفا درمورد استفاده همزمان انگشتر بانگین های مختلف بنویسید مثلا ایا در یکدست انگشتر با نگین زبرجد باشه در دست دیگه جه نوع نگین باشه بهتره تا نیروی همدیگه را خنثی نکنند بلکه انرژی همدیگه راتقویت کنند. یا اینکه اصلا اینگونه رعایت کردن مهم نیست؟ پیشاپیش ممنونم.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ببینید از منظر سنگ درمانی اگر به قضیه نگاه کنیم خیلی نمیشه به صورت عمومی نسخه پیچید و بایستی براساس نیاز فرد بررسی کنیم که چه سنگ هایی با چه خواصی باید همزمان استفاده شوند.

 4. زینب گفت:

  سلام. ممنون از مطالبتون. فقط یه سوال داشتم. من یه انگشتر امیتیست دارم و میدونم که این سنگ فروردین هستش. پس بنابراین خواص این سنگ در من که متولد خرداد هستم اثر نمی کنه…درسته؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر درست نیست. شما می توانید از آمیتیست استفاده و از خواصش بهره مند شوید. خواصی که برای سنگ آمیتیست در منابع علمی آمده است فارغ از ماه تولد افراد بیان شده است پس هرکسی می تواند از خواص این گوهر زیبا بهره مند شود.

 5. زهرا گفت:

  سلام، من یک انگشتر آمیتیست خریدم رنگش آبیه
  آمیتیست ابی هم داریم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   شما احتمالا انگشتر توپاز خرید کردید که ارزش بیشتری از آمیتیست دارد. برای تشخیص دقیق تر باید از نزدیک دیده شود.

  2. زهرا گفت:

   سلام
   سنگی که به عنوان امیتیست خریدم رنگش در روز بنفشه اما شب که نور لامپ زیاده به رنگ ابی در میاد میخوام بدونم ایا امیتیست هست یانه؟
   با سپاس

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله احتمالا آمیتیست هست ولی برای تشخیص دقیقتر باید حضورا یک کارشناس نظر دهد.

   2. زینب گفت:

    سلام.میشه یه روشی معرفی کنید تا بفهمیم امیتیستی که داریم اصل هست یا نه؟آیا باید شفاف باشه یا…

    1. شرف آنلاین گفت:

     باسلام
     تشخیص سنگ آمیتیست کار خیلی آسانی نیست. به کمک میکروسکوپ و بررسی اینکلوژن های آن تا حدی میشه به اصالت سنگ پی برد که البته این مورد هم در حال حاضر تضمین اصالت نیست. نمونه های خیلی با کیفیت آمیتیست دارای اینکلوژن های کمتری هستند. درصورتی که خیلی اطمینان خاطر لازم دارید همراه با آمیتیست یک شناسنامه معتبر هم از فروشنده درخواست کنید.

 6. حسین آبادی گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا عالی و مفید جناب کرکیان

  1. شرف آنلاین گفت:

   ممنون سلامت باشید 🙂

 7. مروی گفت:

  ماه تولدم بهمنه و سنگ ماهم آمیتیست هست من یه دونه انگشتری میخوام به نظر شما داخل کدوم دست بهتره دستم کنم؟ سعید مروی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   به صورت کلی توصیه شده انگشتر در دست راست و در دو انگشت کناری باشد. مگر اینکه این دو انگشت انگشتر داشته باشند.

 8. اشرف میرزایی گفت:

  سلام مقاله تون رو خوندم عالی بود فقط یه چیزی ذهنم رو درگیرکرده یه چیزی های داخل نگین دیده میشه چیه اونا

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   ممنون از نظرتون
   داخل سنگ آمیتیست معدنی و اصلی معمولا مقداری ناخالصی هایی دیده می شود که نشان از اصالت نگین است.

 9. امیر گفت:

  انگشتر من آمتیستِ نمیدونم چرا داره از داخل ترک برمیداره
  لطفا مساعدت بفرمایید که چکار کنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بسیاری از سنگ های طبیعی از داخل ناخالصی هایی دارند که اصطلاحا به این ناخالصی ها یخی گفته می شود چون حالتی مانند یخ دارند. این موارد رو با ترک و شکستگی اشتباه نگیرید. ولی اگر واقعا داخل نگین ترک داشته باشد و در حال رشد هم باشد کار زیادی نمی شود انجام داد فقط بایستی بیشتر مراقبت کنید که ضربه نخورد. در صورتی هم که نهایتا دچارشکستگی شد امکانش رو دارید که یک نگین دیگر خریداری و جایگزین قبلی نمایید. (هزینه خیلی زیاد ندارد)

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.