سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

opal-ring سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

اصلی ترین سنگ ماه تولد مهر اوپال است، این مقاله علاوه بر معرفی این گوهر شما را به شناختی نسبی از معادن، خواص و روش های مراقبت از آن می رساند. همچنین علاوه بر اوپال دیگر انواع سنگ ماه مهر را نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و خواص این نگین ها را نیز برای متولدین ماه مهر بیان می شود. دیگر سنگ های ماه تولد مهر عبارتند از : لاجورد، یاقوت کبود، زبرجد و عقیق.

با شرف آنلاین همراه باشید….

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت توضیحی مهم درباره سنگ ماه تولد

منشا ابتدایی و تاریخچه سنگهای ماه تولد به طالع بینی نجومی و فرهنگ های مختلفی برمی‌گردد که تاثیر این گورهای طبیعی را بر زندگی روزانه متولدین ماه های مختلف سال بررسی نمودند. براساس آزمایشاتی که انجام شده است سنگ های مختلف برای متولدین ماه های سال تاثیرات و خواص متفاوتی دارند. از این رو برای هر ماه یک یا چند گوهر معرفی شده است که بیشترین تاثیرات مثبت را خواهد داشت. مقالات سنگ های ماه تولد که در وبلاگ شرف آنلاین به آن ها اشاره می شود به طور جهانی یکسان اعلام شده اند و اصلی ترین دسته بندی به شمار می آیند. اما توجه داشته باشید که این مقالات صرفا به توضیح باورها و اعتقادات همین فرهنگ ها پرداخته اند و آن ها را تایید یا رد نمی کنند.

birthstones-emerald سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت اصلی ترین سنگ ماه تولد مهر : اوپال

اوپال (opal)؛ سنگ ماه تولد مهر دارای یک زمینه‌ سفید است که سایه‌های درخشانی از دیگر رنگ‌ها نیز در آن دیده می شود. اوپال‌ از خانواده گوهرهای‌ قیمتی‌ است که دارای‌ طیف‌ گسترده ای از رنگ‌ می باشد. این‌ گوهر دارای درخشانی و بازی‌ نور است. بقیه رنگ‌ های‌ اوپال‌ عبارتند از سفید، خاکستری، آبی، نارنجی، سبز، خاکستری‌ سیر و سیاه‌ مایل‌ به‌ خاکستری‌ و یا نگینی با ترکیب این‌ رنگ‌ هاست. از انواع‌ اوپال می ‌شود از اوپال آتشین، اوپال معمولی، اوپال انیکسی و اوپال آتشین مکزیکی نام برد. انواع‌ زرد و قرمز آتشی‌ این سنگ ماه مهر جزء قیمتی ترین گوهر هاست. رنگ و شفافیت عوامل موثر بر قیمت گذاری این نگین است. هرچه رنگ پس زمینه‌ اوپال تیره‌تر باشد، قیمتش بالاتر است. تیره بودن پس زمینه گوهر باعث می‌شود که سایه‌ های آن واضح تر و درخشان‌ تر دیده شوند. به همین علت اوپال سیاه از اوپال سفید گران قیمت تر است.

opal-jewels سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

خواص و فواید خارق‌العاده اوپال:

این‌ سنگ ماه تولد مهر تأثیر بسیار مثبتی‌ در روح‌ و جسم دارد، چرا که همان‌ طور که‌ گفته شد معروف به‌ گوهر سعادت و خوشبختی‌ می باشد و پوشیدنش برای انسان‌ ایجاد خرسندی و رضایت می‌ کند و از نگرانی، افسردگی، تنبلی و رخوت‌ می ‌گردد. اوپال را جهت آرام کردن دردهای‌ روده‌ و ورم‌ معده، همچنین به ‌جریان ‌انداختن‌ دستگاه خونی و افزایش‌ تعداد گلبول‌های‌ قرمز استفاده می کنند. چشم انداختن به این گوهر ماه مهر سبب باز شدن چشم ها روی زنذگی می گردد و علت ایجاد شادی و امید و افزایش صفات‌ خوب است.

همچنین این سنگ ماه مهر معروف به طلسم‌ خوشبختی‌ می باشد و به‌ علت هفت‌ رنگ‌ بودنش اغلب هنرمندان‌ به‌ ویژه نقاشان، موسیقی دانان و هنرپیشگان‌ از اوپال استفاده‌ نمایند. از دیگر خواص اوپال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

*درمان درد ناحیه شکم
*برطرف کردن اختلالات هورمونی
*رفع بی حالی و کسلی
*موثر در مداوای سرطان خون
*تقویت گردش خون
*مداوای ورم بافت معده

ویژگی های اوپال سنگ ماه تولد مهر :

این سنگ ماه تولد مهر در برابر فشار و ضربات حساسیت نشان می دهد. همینطور مایعات اسیدی و قلیایی و حتی‌ ادکلن و لوازم‌ آرایشی‌ هم می تواند به‌ اوپال آسیب برساند. به‌ دلیل شکنندگی‌ و عدم انعطاف پذیری باید در زمان سوار کردن‌ نگین روی‌ رکاب انگشتر یا دیگر جواهرآلات، دقت‌ کافی صورت‌ پذیرد. فرمول‌ شیمیایی‌ این سنگ ماه مهر NH2OSIO2 می باشد.

اوپال را در بخش شرق کره زمین نماد وفاداری‌ و امیدواری می‌ دانند و پوشیدن جواهری با این نگین به‌ شخص حالتی‌ مقدس می‌ دهد. اعراب معتقدند این‌ گوهر از بهشت‌ روی‌ زمین‌ آمده؛ و احتمالا حالت‌ نورانی‌ این گوهر دلیل به ‌وجود آمدن‌ این‌ باور گردیده است.

ring-opal سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

اهالی یونان معتقدند اوپال دلیل دوراندیشی‌ است و بیماری ها را دفع می کند؛ همچنین شکسپیر این سنگ ماه مهر را ملکه‌ گوهر ها می ‌نامد. ولی غربی ها اوپال را بدیمن می ‌دانستند زیرا شخصی به نام WALTER SCOTT نویسنده‌ مشهور کشور اسکاتلند به‌ صورت غیر عمد در یکی‌ از افسانه هایش‌ اوپال را یک نگین منفی‌ و بدشگون دانسته است؛ دقیقا برعکس‌ شرقی‌ ها که‌ همه صفات‌ و درجات‌ خوب را برای‌ این گوهر جذاب در نظر می گیرند. برای مثال واژه‌ اپال (Opal) از کلمه‌ هندی‌ به‌ معنای‌ «سنگ» مشتق‌ شده‌ و در فرهنگ‌ سانسکریت‌ به‌ معنای‌ گوهر قیمتی است.

در اروپا بانوان جوان به موهای به رنگ بلوند و بلندشان تکه هایی از گوهر اوپال آویزان میکردند. زیراکه اعتقاد داشتند این سنگ ماه مهر از موهایشان محافظت می نمایند. نویسنده های قرون وسطی بر این اعتقاد بودند که: همراه داشتن جواهری با نگین اوپال، می تواند هر وقت که بخواهید شما را نامرئی نماید. برپایه اعتقاد پیشینیان اوپال سبب تقویت بینایی می گردد و به ما برای دور ماندن از کارهای شیطانی یاری می رساند. هم‌چنین اوپال به نوزادان، کودکان، تفریحات، معلمان، رابطه‌ها و احساسات کمک می‌نماید.

اصول نگهداری اوپال سنگ ماه مهر :

اوپال را زیر آب سرد گرفته و تمیز بشویید. حدود ۳ تا ۳۰ درصد این سنگ ماه تولد مهر را آب ساخته است. حرارت دادن اوپال با تبخیر آب درون آن باعث ترک خوردن و پودر شدن آن می‌شود. در ادامه روش های نگهداری از این گوهر را ذکر خواهیم کرد :

opal سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

۱-  توصیه‌ شده است که برای‌ محافظت و جلوگیری‌ از آسیب ‌دیدن‌ اپال، آن‌ را از بقیه نگین ها جدا نمایید و همچنین آن را به طور منظم در آب سرد و بدون‌ مواد شوینده، بشویید تا آب‌ درون آن تبخیر نگردد و تلالو رنگ هایش از دست‌ نرود.
۲- جهت تمیز شدن و برق افتادن این سنگ ماه مهر از پارچه‌ ای نرم استفاده نمایید.
۳- از تمیز کننده‌ های جواهر و یا دستگاه اولتراسونیک جهت تمیز کردن این نگین استفاده ننمایید.
۴- سعی کنین اوپال را با عطر و لوازم آرایشی و یا در تماس با مواد شیمیایی نگذارید. تماس با این مواد به سنگ ماه مهر آسیب می زند.
۵- این گوهر نباید با نگین های قیمتی دیگر ارتباط و برخورد داشته باشد.
۶- جهت تیره‌ تر کردن زمینه اوپال آن را با اسید رقیق شده و شکر رنگ آمیزی نمایید.

معادن اصلی اوپال:

معادن‌ اصلی‌ اوپال در نیو ساوث ویلز است که ایالتی‌ در بخش جنوب‌ شرقی‌ کشور استرالیا می باشد. دیگر معدن اصلی  آن نیز کوه‌های‌ سفید در جنوب‌ استرالیا است. بخش فراوانی از اوپالی که امروزه‌ در دنیا وجود دارد از این‌ مناطق‌ استخراج شده است. دیگر معادن ذخیره اپال در کشورهایی چون مکزیک، برزیل، اندونزی، گواتمالا، هندوراس، تانزانیا، عمان، ایالات‌ متحد آمریکا و ژاپن‌ می باشد و از آنجا استخراج می گردد. در حدود صد سال اخیر، چک و اسلواکی بهترین‌ معادن‌ استخراج اوپال بوده‌ اند. این سنگ ماه تولد مهر از خانواده جواهر آلات‌ زیبا می باشد که‌ داشتن آن نشان از سلیقه‌ و درک‌ والا از سنگ‌ها و جواهرات گران بها است؛ چراکه دارنده‌ اش حتما باید به‌ خواص‌ مهم و فواید ارزشمند این‌ گوهر پی‌ برده‌ باشد.

opal-gold سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت سنگ ماه مهر : یاقوت کبود

یاقوت کبود گوهری با مقاومت بالاست و از لحاظ سختی بعد از الماس در جایگاه دوم قرار دارد. رنگ یاقوت از عناصر تیتانیوم و آهن نشات دارد. اگر آهن به تنهایی وجود داشته باشد رنگ زرد تولید می نماید. همچنین ترکیبی از دو عنصر نامبرده می تواند باعث ایجاد رنگ سبز شود.

Sapphire-necklaces سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

خواص خارق العاده یاقوت کبود برای مهر ماهی ها:

جواهرات سنگ یاقوت اصل کبود تحت عنوان سنگ محافظت کننده می تواند از چشم زخم و اثر انرژی های مضر جلوگیری کند. در قصه ها آمده است که ساحران از جواهرات قیمتی جهت تقویت و کنترل قدرت های مرموزشان استفاده می نمودند، افراد کیمیاگر یاقوت کبود را وابسته به هوا، و صوفیان هند، این سنگ ماه مهر را به زحل وابسته می دانستند و بر این باور بودند که یاقوت کبود به یک قلمرو الهی و فلکی تعلق دارد. همچنین این سنگ ماه تولد مهر جهت باز کردن دریچه های انرژی بدن برای دریافت وحی و پیام های الهی مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که این نگین در یوگا مورد استفاده قرار بگیرد، این امکان را می دهد که شخصیت درونی فرد پنهان شود. همچنین انگشتر یاقوت کبود و گردنبند یاقوت کبود می توانند فرد را برای رسیدن به تمایلات ها و آرزوهای دنیوی یاری رساند و اموال به دست آمده را محافظت کند. این مطلب نشان دهنده آن است که یاقوت کبود گوهری جهت کنترل تصمیمات صحیح در زندگی است و غفلت از آن کار خطایی است.

جهت مطالعه دقیق تر به مقاله تخصصی خواص سنگ یاقوت کبود در وبلاگ شرف آنلاین مراجعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت سنگ ماه تولد مهر : لاجورد

لاجورد گوهری با رنگ قابل تغییر است و از رنگ سبز مایل به آبی تا خود رنگ آبی و حتی آبی سیر نیز یافت می گردد. لاجوردی که بیشتر مورد علاقه مخاطبان قرار میگیرد لاجورد با رنگ آبی سیر است و همین امر موجب گران بودن آن نیز گردیده است. در گذشته از این سنگ ماه تولد مهر جهت ساخت رنگ آبی و مواد دارویی استفاده می شده است. بافت درونی لاجورد به گونه ای است که اگر زیر امواج فرابنفش قرار گیرد لکه هایی به رنگ نارنجی از خود بازتاب می کند. البته این بازتاب نارنجی رنگ در لاجورد کشور شیلی از لاجورد کشور افغانستان مشهود تر می باشد. مارکوپولو، جهانگرد مشهور در سفرنامه اش از معادنی دارای لاجورد نام برده است که در افغانستان وجود دارد. همچنین این سنگ ماه مهر در رودخانه هایی که در جنوب دریاچه بایکال روسیه قرار دارند به شکل ماسه های آبی رنگ یافت می شود.

lapis-lazuli سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

فواید لاجورد برای متولدین مهر ماه :

لاجورد، یک نگین با نور آبی کدر است که نماد گسترش روح فرشتگان است. در بسیاری از تمدن های باستانی، همچون مصر باستان و مکزیکو (آمریکای مرکزی + لاتین)، این سنگ ماه تولد مهر گوهری مقدس بوده است. لاجورد، سمبل روشنی افکار است و به همین جهت پیشینه با اهمیتی دارد. لاجورد، گوهری مهم در اساس زمین است، زیرا بیانگر نور محض می باشد. لاجورد مظهر مهر و عشق و تنظیم کننده درون و برون است. این گوهر، سبب ایجاد و صمیمی شدن دوستی و همکاری میگردد و باعث خلق ایده و خلاقیت می شود.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت سنگ ماه مهر : زبرجد

زبرجد یک سنگ قیمتی از سیلیکات‌ منیزیم که‌ به‌ شکل بلورهاى سبز رنگ مشاهده مى‌گردد. نقل است نام پریدوت از واژه ای یونانی به معنای بسیار بخشنده برگرفته شده است. این گوهر از معدود سنگ هایی است که به شکل تک رنگ یافت می شود. زبرجد؛ این سنگ ماه تولد مهر دارای رنگ سبز یا سبز تیره است و به دلیل وجود عنصر آهن دارای خاصیت درخشندگی صیقلی می باشد.

beautiful-peridot-ring سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

علت رنگ سبز با خطوط طلایی رنگ درون زبرجد وجود اندک مقداری ماده آهن در آن است. این میزان آهن همان چیزی است که رنگ این سنگ ماه مهر را از طیف رنگی سبز، زرد و زیتونی تا سبز قهوه ای می گستراند. تکه های سبز زیتونی زبرجد الیوین، سبز بهاری پریدوت و سبز مایل به زرد کریزولیت نام گذاری می شوند. معادن زبرجد در کشور هایی همچون مصر (جزیره سنت جانز)، چین، برزیل، میانمار، نروژ و ایالات متحده آمریکا و همچنین استرالیا و آفریقای جنوبی می باشد. صلیبیان در اواسط قرون وسطی ان نگین را از جزیره سنت جانز در دریای سرخ که حدود ۳۵۰۰ سال یافت می شد را به قاره سبز آوردند.

خواص زبرجد به عنوان سنگ ماه تولد مهر :

جواهرات با نگین زبرجد همچون رنگ سبز زندگی بخشش، زندگی ها را با رشد، بهسازی، تجدید، تنظیف و تولدی دیگر بار همراه می سازد. پریدوت به عنوان یک کنترل کننده همه سیستم غدد لنفاوی با کمک به تجدید بافت و پاکسازی بدن با تقویت مایع خون یک جان دوباره به اشخاص می دهد. همینطور نقل است که کاهش تب، یاری رساندن در هضم غذا، آرام کردن دستگاه عصبی، بهسازی زخم حشرات و همینطور کبد و از جهات فراوانی سلامت و کارایی چشم را تقویت می نماید. در کتب عهد باستان گفته شده است که اگر این سنگ ماه مهر در هنگام وضع حمل روی شکم گذاشته شود سبب تقویت انقباض عضلات و کم شدن درد میگردد.

peridot-diamonds سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

انگشتر زبرجد قطعا یک گوهر سرزنده است، بیشتر از این رنگ جذابش؛ قدرتش برای کمک به خلاقیت چرخه زندگی فرد در یک فرآیند و آغازی جدید اهمیت دارد. نماد های قدیمی و مضر جایشان را با تشعشع فرکانس مثبت جدید برای حرکت سریع رو به جلو تعویض می نمایند. با کمک این سنگ ماه تولد مهر، فرد توانایی بیشتری جهت اعتراف یا قبول اشتباهات، پذیرفتن مسئولیت زندگانی اش، جدایی از هر زشتی و گناه و وسواس فکری و همچنین بهسازی احساسات و روابط شکست خورده می یابد. این جواهر زیبا یک سنگ فرعی از سنگ های ماه تولد مهر است.

جهت آشنایی کامل با خواص این نگین مقاله ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد در وبلاگ شرف آنلاین مراجعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت دیگر سنگ ماه تولد مهر : عقیق

عقیق نیز دیگر سنگ ماه مهر می باشد که در مقاله ای کامل تحت عنوان ۰ تا ۱۰۰ درباره سنگ عقیق و خواص آن به این گوهر پر طرفدار پرداخته شده است.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت ویژگی های متولدین ماه مهر

همراه داشتن سنگ ماه مهر تشدید کننده صفات متولدین آن است. متولدین مهر افرادی درونگرا، دوستدار طبیعت، خلاق، معتدل، تیزهوش، مردمی، مهربان و هنر دوست می باشند. از نظر جسمی دارای بدن خوب و متناسب ،از نظر شغلی اکثرا فیلسوف، متخصص، سیّاس، خلاق در نوشتن، مصلح اجتماعی و مشغول کارهای هنری هستند.  همچنین منظم، صمیمی و صادق اند. همانطور که گفته شد سنگ ماه تولد مهر برای تقویت هرچه بیشتر این صفات قابل استفاده اند.

دسته بندی محصولات با سنگ ماه مهر

بر روی دسته بندی های مورد نظر کلیک کنید تا محصولات را مشاهده نمایید

انگشتر عقیق (352)

انگشتر عقیق یمنی (229)

انگشتر عقیق سرخ (167)

انگشتر عقیق کبود (67)

انگشتر عقیق سبز (61)

انگشتر عقیق مشکی (2)

انگشتر یاقوت کبود (74)

انگشتر زبرجد (62)

گردنبند عقیق (166)

گردنبند عقیق سبز (24)

گردنبند عقیق سرخ (59)

گردنبند عقیق کبود (59)

گردنبند عقیق یمنی (116)

گردنبند یاقوت کبود (52)

گردنبند زبرجد (52)

ست و نیم ست زبرجد (12)

ست و نیم ست عقیق سبز (4)

7 دیدگاه در “سنگ ماه تولد مهر : بررسی تخصصی سنگ ماه مهر + خواص + قیمت

 1. کاظم زریان گفت:

  سلام یک دسته بندی کامل از نگین متشکرم

 2. منتظرابدی گفت:

  سلام سنگ لاجورد برای هوش خوبه من برای دخترم میخوام بگیرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   خیر ولی گفته میشه که سنگ آکوامارین برای تیزهوشی و زمرد برای تقویت حافظه مفید هستند که البته ما هنوز منبع معتبری براش پیدا نکردیم.

 3. عادل منفرد گفت:

  برای خرید باید به کدوم قسمت مراجعه کنیم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   از منوی بالای صفحه میتونید به صفحه محصولات مورد نظرتون برید و با چند کلیک سفارش تون رو ثبت کنید یا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا همکاران راهنمایی تون کنند.
   باتشکر

 4. سعید گفت:

  مقاله کامل و جامعی بود متشکرم ازتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.