سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

Stone-Gallery-e1567491330399 سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

یاقوت سرخ مهم ترین سنگ ماه تولد تیر است. این گوهر جذاب خواص بسیار زیادی برای متولدین تیر دارد. علاوه بر این سنگ ماه تیر گوهرهایی همچون مروارید، زمرد، سنگ ماه یا مون استون نیز از سنگ های ماه تولد تیر محسوب می گردد. هرکدام از این نگین ها خواص فراوانی برای بدن و روح و روان دارند. در این مقاله ضمن بررسی این گوهر ها خصوصیات افراد متولد تیر را نیز بررسی خواهیم کرد.

با شرف آنلاین همراه باشید…

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت اندکی درباره حقیقت سنگ ماه تولد

افراد بسیار زیادی رابطه و وابستگی نسبتا عمیقی با سنگهای ماه تولد خود دارند که این طرز فکر یک تفکر قدیمی و باستانی بوده که بیشتر مردم به آن باور داشتند. سنگ های ماه تولد می توانند مسیری برای ارتباط میان ماه تولد شما و جواهرات باشند. سنگهای ماه تولد متعلق به هر ماه متفاوت می باشند و هر سنگ ماه تولد شامل خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی می باشد که برگرفته از باور های پیشینیان و نتایج علمی است. مطالبی که رابطه به سنگ های ماه تولد در وبلاگ شرف آنلاین به آن ها پرداخته می گردد به طور جهانی یکسان اعلام گردیده اند و دسته بندی اصلی به شمار می آیند. ولی باید توجه داشت که در این مقالات صرفا به بیان همین اعتقادات و باورهای فرهنگ های گذشته پرداخته گردیده است ولی بیان آن ها به معنی تایید نیست. آن چیزی که مورد تایید قطعی می باشد همان خواص ویژه هر گوهر است که در احادیث معصومین و کتب علمی به آن ها پرداخته شده است.

stone-of-month سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت اصلی ترین سنگ ماه تولد تیر : یاقوت سرخ

یاقوت یک نوع نگین از خانواده کرندوم می باشد. این خانواده در واقع اگر خالص باشد رنگی ندارد که اگر این اتفاق بیفتد یاقوت سفید به وجود آمده است در نتیجه رنگ ها نتیجه ناخالصی های شیمیایی می باشد. میزان اندکی عنصر کروم سبب رنگ قرمز یاقوت سرخ است. مرغوب ترین نوع این سنگ ماه تولد تیر در کشور برمه و در ناحیه ماگوک یافت شده است. این سنگ ماه تیر در سنگ های رودخانه ای هم قابل یافت شدن است.

red-ruby-ring سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

بهترین و گران بها ترین یاقوت برمه ای به کار رفته در انگشتر یاقوت سرخ ، نوع ستاره ای می باشد که معروف به خون کبوتر است چرا که همچون رنگ خون کبوتر می باشد. داخل این جنس یاقوت شیءِ شش وجه نورانی ای با نظم بسیار خاص در ساخت دیده می شود. هنگامی که شما نگین را می چرخانید محور ستاره هم می چرخد. یاقوتی که در کشور تایلند استخراج میگردد مقداری تیره تر می باشد و مایل به رنگ قهوه ای است. در کشور پاکستان و در دره هونزا سنگ های یاقوتی وجود دارد که طول برخی از قطعاتش تا ۵۰ میلی متر نیز می توند برسد. میزان بسیار کمی از این سنگ ماه تولد تیر هم در ایران، افغانستان، هند، برزیل، کامبوج و استرالیا مشاهده و استخراج می گردد.

خواص خارق العاده این سنگ ماه تیر :

* کنترل و متعادل سازی چاکرای اول بدن ( ستون فقرات یا ریشه )
* ورودی هیجان و شور به زندگی روزمره
* محافظت بسیار قوی برای نیت های بد و پلید
* از دیگر خواص این سنگ ماه تیر حل شدن و آزادی از مشکلات سخت و شدید است
* خون را از انواع سموم پاک می سازد
* تقویت و بهسازی عملکرد سیستم خون و دفاع در برابر عفونت های درونی
* سبب تحریک غده آدرنال می گردد

red-ruby-necklace سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

* این سنگ ماه تیر به گوهر جذب ثروت و برکت مشهور است
* ایجاد قدرت و استقامت در فرد
* از بین رفتن ترس های بسیار بزرگ
* اگر کسی این سنگ ماه تولد تیر را در خواب ببیند نشانه ورود ثروت به زندگی اش است.

برای توضیحات تکمیلی در ارتباط با این سنگ ماه تولد تیر به مقاله تخصصی شرف آنلاین در ارتباط با سنگ یاقوت سرخ مراجعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت سنگ ماه تیر : مروارید

مروارید گوهری است بسیار نرم که حدود ۲ درصد آن را آب تشکیل داده و نباید در مکانی خیلی گرم از آن نگهداری به عمل آید، در غیر اینصورت موجب خشک شدن و به وجود آمدن ترکهای مویی روی سطح آن می شود. در مورد اینکه در آب شور باشد یا آب شیرین، مروارید طبیعی باشد یا پرورشی، تولید آن به علت یک مکانیسم دفاعی در مقابل وارد شدن شی خارجی مانند شن یا ماسه است که سبب تحریک در درون صدف علیه آن می شود. وقتی که این مواد تحریک کننده داخل پوسته جای می گیرند، لایه هایی از آراگونیت یا همان صدف مروارید در پیرامون شی محرک به وجود می آید، تا هنگامی که به ندرت مروارید جامد را تشکیل دهد. بازتاب نور از سطح این لایه های همپوشانی همان موضوعی است که منجر به تولید خصوصیت درخشندگی این سنگ ماه تولد تیر می شود.

Pearl-necklace1 سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

امروزه به طور چشم گیری مروارید کشت شده در کشور ژاپن تولید می شود. در آبهای با دمای بالاتر در قسمت جنوب شرقی اقیانوس آرام، در دریای جنوبی صدف هایی با ابعاد بزرگتر، مروارید پرورشی و مروارید سیاه جزیره تاهیتی را پرورش می دهند که بزرگتر نیز هستند. مروارید آب شیرین غالبا در کشور چین پرورش می یابد. کیفیت و مرغوبیت مروارید بر مبنای درخشش مروارید و لرزش، جلا و بازتاب نور و درخشندگی سطح آن قیمت گذاری می شود. مروارید زیبا و بدون عیب و نقص، ترک یا خال روی آن مشاهده نمی شود. دیگر عواملی که بر قیمت آن تاثیر می گذارند عبارتند از: یکنواختی و نظم در شکل و ظاهر، ابعاد و درجه رنگ.

خواص مروارید به عنوان سنگ ماه تولد تیر :

مروارید داخل صدف از منظر تاریخی سمبل خلوص، پاک دامنی و ایمان بوده و همینطور کمال شخصیتی انسان را ارتقاء می بخشد و به شفاف سازی ذهن و هرچه بهتر فکر کردن فرد یاری می رساند تا او این توانایی را به دست بیاورد که کانال تمیز و روشنی برای رویارویی با حکمت و رهنمودهای معنوی ایجاد کند. در دوره ای در داستان و افسانه های عصر باستان اینگونه می پنداشتند که مروارید ها اشک های خدایان و فرشته ها هستند. از این گوهر ارزشمند به عنوان سنگ ماه تولد تیر نیز یاد شده است.

Pearl-necklace سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت
یکی از تاریخی ترین گردنبندهای مروارید مربوط به چهار هزار سال پیش و متعلق به ملکه ایرانی هخامنشی است که از آن در موزه لوور فرانسه نگهداری می شود. زیورآلات مروارید ملکه شبا پس از گذشت قرن ها به افسانه ای تبدیل شده است و گفته شده که کلئوپاترا تنها شراب را با مروارید زمینی قرار گرفته در جام می نوشید تا از خود در برابر زهر محافظت به عمل آورد.

در چین باستان، بر این باور بودند که این سنگ ماه تیر در اصل آب دهان اژدهایان می باشد و این مربوط به زمانی است که آنها در هوا برای به وجود آوردن باران پرواز می کنند، به همین جهت عده ی بسیار زیادی از چینی ها مروارید را به عنوان سحر و جادو در مقابل آتش می پوشند. این گوهر ارزشمند همه چاکراها را متعادل می سازد و سبب التیام آن ها می شود. مروارید انرژی منفی را از کسی که آن را به همراه خود دارد جذب می کند و سپس به فرد برای مشاهده و رویارویی با حقیقت خود کمک می کند. به شکل مستقیم با چاکرا سوم «ناف» و چاکرای هفتم «تاج» ارتباط دارد. این گوهر قیمتی و ارزشمند سنگ ماه تولد تیر و همینطور به عنوان گوهر اصلی افراد متولد خرداد می باشد.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت سنگ ماه تولد تیر : زمرد

Set-of-emeralds سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

این سنگ ماه تیر گونه ای از خانواده کانی بریل است و علت این نام گذاری برای آن به دلیل رنگ سبز چشم نواز این گوهر ارزشمند می باشد. زمردی که بیش از ۵ قیراط وزن داشته باشد، از یک قطعه الماس بدون عیب با درجه رنگ و خلوص پاکی بالا گران تر است. امروزه پیشرفت تکنولوژی این امکان را فراهم آورده تا بتوان رنگ زمرد را به یک سبز بسیار زیبا و مرغوب تبدیل کرد. اما زمرد طبیعی با کیفیت و رنگ زیبا، بسیار نادر می باشد. این گوهر در افسانه های مربوط به سرخپوستان نگین متعلق به ابلیس بود. افسانه ها به این نکته اشاره می کنند که زمرد از سر شیطان هنگامی که از بهشت و درگاه خداوند رانده شده، افتاده است. این نگین نمایانگر و سمبل دانش بوده و برای مالکش این امکان را فراهم می سازد تا در اهداف خود متمرکز باشد. فردی که قطعه زمردی به همراه خود دارد رفتار و منشی آرام داشته و احساسات را به میزان قابل توجهی درک می نماید. اگر قصد دارید جواهری با این سنگ ماه تولد تیر را به یک شخص متولد تیر بدهید، آن را به صورت گوشواره به کار ببرید.

خواص زمرد برای متولدین ماه تیر :

Emerald-Necklace سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

افسانه های عصر باستان گفته اند که این سنگ ماه تیر با اسطوره‌ى روم‌ مرکورى، وحی رسان‌ خدایان‌ که‌ یونانیان‌ آن را s‏e‏m‏r‏e‏H‏ مى‌ نامیدند تعلق دارد. به همین علت در تاریخ از زمرد غالبا به عنوان گوهری ارزشمند برای ایمن نگه داشتن مسافرین نام برده شده است. انگشتر زمرد و گردنبند زمرد برای ریکاوری بعد از یک دوره بیماری عفونی، بهبود سینوس ها، ریه ها و عضلات مورد استفاده قرار می گیرد. عده ای گفته اند برای بهبود قوه بینایی و اثر برطرف کننده سموم بر روی کبد بسیار مفید می باشد.

ذکر شده که این نگین قیمتی هم محرک ظرفیت ذهنی فرد و هم  موجب افزایش حافظه او می شود. زمرد این امکان را فراهم می سازد تا هوش و عقل با درک و بینش ترکیب شده و اجازه می دهد فقط یک گزینه برای انتخاب درست انجام شود. زمرد ها به این شهرت دارند که هم عاطفه و هم قلب فیزیکی را بهبود می بخشند. زمرد حاوی نیروی قدرتمندی به عنوان یک جواهر بازسازی و درمانگری در جهت نیرو بخشی به چشم ها، قلب و سیستم ایمنی بدن و همچنین سیستم عصبی، احساسات و افکار منفی است. این گوهر ارزشمند و زیبا سنگ ماه تولد تیر و خرداد بوده و همینطور از آن به عنوان سنگ اصلی ماه تولد اردیبهشت یاد شده است.

برای مطالعه خواص ارزشمند این گوهر به مقاله خواص سنگ زمرد رجوع نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت سنگ ماه تیر : مون استون (سنگ ماه)

سنگ ماه یا همان مون استون (moonstone) از گونه های اورتوکلاز شیری رنگ و یک فلدسپار با خاصیت قلیایی است. با درخشش آبی یا سفید، جلوه آن مثل درخشندگی قمر ماه است، از این رو نام آن سنگ ماه است. درخشندگی آن به وسیله انعکاس نور از شبکه داخلی لایه های بسیار نازک آلبیت تشکیل یافته است. در صورتی که لایه ضخیم فلدسپار همان چیزی است که رنگ سفید را به وجود آورده است.

Moonstone-Necklace سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت
سریلانکا، منبع سنگ ماه هایی است که به درخشندگی ضعیف آبی رنگ پریده و در روی زمین تقریبا شفاف هستند. با این حال، انواع مختلفی از هند، به صورت ابرهایی از نور و سایه در تعداد زیادی از رنگ های دیگر مثل قهوه ای مایل به سبز، سبز، نارنجی یا ساده قهوه ای یافت می شود.

سنگ درمانی با سنگ ماه برای متولدین تیر :

سنگ ماه به اوپال آبی، چشم ماهی و چشم گرگ نیز شهرت دارد و شناخته شده است و در گذشته ها تصور می شد که ارتباط از بین نرفتنی ذاتی با قمر ماه دارد. همانطور که از نامش مشخص است، سنگ ماه به میزان زیادی به ماه و الهه مادر و همینطور شهود متصل است. نقل شده که تمام مون استون ها به اغلب مشکلات زنانه کمک می کنند، از جمله به سیستم تولید مثل، بارداری و زایمان، آبستنی، سندرم پیش از یائسگی تغذیه با شیر مادر می شود. این گوهر همینطور سنگ ماه تولد خرداد نیز است.

این سنگ ماه تولد تیر در کشور هندوستان، بسیار مقدس و محترم است و فقط روی یک پارچه زرد اجازه نمایان شدن را دارد. در این فرهنگ تاکید شده که نور ماه وقتی که در حالت کامل خود قرار دارد نیروی جادویی به این نگین می دهد، همینطور اعتقاد دارند که خوش اقبالی را به ارمغان آورده و این امکان را فراهم می آورد تا فرد آینده خود را ببیند.

Moonstone سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت


12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت خصوصیات و ویژگی های متولدین تیر ماه

با توجه به منابع و کتب نوشته شده، برج سرطان را چهارمین برج در طالع بینی خورشیدی می نامند. افراد متولد تیر علاقه بسیار زیادی به مهتاب دارند و این علاقه از آنجا نشات می گیرد که خصوصیات و ویژگی های آنها نیز همانند ماه می باشد. شخصیت بدون تغییر و در واقع ثابت و شوخ بودن آنها بیانگر این ویژگی می باشد. آنها مجلس را به خوبی گرم و شاد می سازند و افرادی با حس شوخ طبعی بالایی هستند. باید این نکته بدانید که شاد بودن و خنده رو بودنش امری ظاهری بوده و در باطن، شخصیتی شکاک دارد و به راحتی این ویژگی را به دیگران انتقال می دهد. این دسته از افراد بسیار زود رنج هستن و خیلی راحت و بدون وجود مشکل حادی اشکشان در می آید اما بدتر از آن اگر آن را بروز ندهد از درون گرفته شده و ساکت می شود. از طرفی این آدم خنده رو و بشاش اگر ناراحت شود به هیچ وجه آن را فراموش نمی کند.

bracelet-birthstone-of-tir سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

دستبند با سنگ ماه تولد تیر

آنها عصبی و بداخلاق هستند و این ویژگی به علت تغییر حالت ماه یا مد دریا باز می گردد. افراد متولد سرطان انسان هایی احساساتی هستند، همینطور آنها خیالاتی و بسیار رویا پرداز هستند، حافظه پر قدرت دارند و نسبت به مکان و شهری که در آن به دنیا آمده اند بسیار متعصب و حساس می باشند. از ویژگی های مثبت این افراد راز دار بودن، مهربان و هوش زیاد است و به وسایل کلکسیونی و قدیمی علاقه بسیار زیادی دارند. او به میزان قابل توجهی راز دار است و کسی از راز زندگی او اطلاع نمی یابد اما او این توانایی را دارد تا از هر راهی مسائل شما را پیدا کند. او انسان خسیسی نیست اما دوست دارد تا دیگران قبل از او صورت حساب را پرداخت کنند.
او فردی حسابگر است و به همین علت در معامله ها همواره موفق بوده و سود می کند. او قبل از انجام هر فعالیتی همه ابعاد آن را سنجیده و بعد وارد عمل می شود. آنها اهل خانه و خانواده بوده و خانه شان را مقدس می پندارند.

او به میزان قابل توجهی آینده نگر است اما همواره از آن هراس دارد که مبادا دچار ورشکستگی و مشکلات اقتصادی شود. او انسان حساسی می باشد و بیماری ها و مشکلات کوچکش را به قدری بزرگ می کند که تبدیل به مشکلی حاد و اساسی می شود. متولدین تیر اکثرا به بیماری های گوارشی، روده، قفسه سینه و پوست دچار شده و با آن دست و پنجه نرم می کنند. روحیه لطیفی دارند به نحوی که بسیار علاقه مند به پرورش گل و گیاه هستند و هیچ فردی به اندازه او قادر نیست در مسائل مالی پس انداز خوبی داشته باشد. آنها بسیار ملاحظه کار هستند و از افرادی که اسراف می کنند بسیار ناراحت و عصبانی می شوند و همواره به یاد نیازمندان هستند و همانطور که بیان شد اصلی ترین سنگ ماه تیر یاقوت سرخ است که متولدین تیر می توانند از آن انرژی دریافت نمایند.

دسته بندی محصولات با سنگ ماه تیر

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات با سنگ ماه تولد تیر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت سرخ (86)

انگشتر زمرد (66)

گردنبند یاقوت سرخ (52)

گردنبند زمرد (19)

7 دیدگاه در “سنگ ماه تولد تیر : بررسی تخصصی انواع سنگ ماه تیر + خواص + قیمت

 1. زیبا گفت:

  با سلام و وقت بخیر

  امکان این هست که سنگها را با حلقه طلا سفارش بدیم؟ انگشتر طلا…
  و ایا امکانش هست اسم چند نفر در شرف شمس نوشته شود که هرسه از ان محصول بتوانند استفاده کنند؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه در حال حاضر سفارش طلا نداریم.
   خیر متاسفانه

 2. نارمک گفت:

  تیر ماهی ام حقیقتا همین طور که گفتید بود

 3. سمیرا زرین رو گفت:

  سلام سفارش خاص بخوایم قبول میکنید سفارش بدیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله لطفا با بخش پشتیبانی انلاین سایت در ارتباط باشید.

 4. مهراوه آقایی گفت:

  سلام.من میخوام اون دستبند تو عکس سوم سفارش بدم.باید چیکار کنم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   ادرس ایمیل یا شماره تماسی قرار ندادید تا با شما تماس بگیریم. لطفا با بخش پشتیبانی انلاین در ارتباط باشید تا همکاران راهنمایی تون کنند.
   باتشگر

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.