شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

emerald-pictures-all-sizes-and-shapes زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

در این مقاله درباره سنگ زمرد معروف به سنگ عشق و ویژگی های آن صحبت شده است. نحوه تشخیص این سنگ و راه های تشخیص نوع طبیعی و اصلی، انواع مختلف این گوهر و فواید و خواص زمرد و نحوه نگه داری ازاین سنگ قیمتی در این مقاله اورده شده است. همچنین به احادیثی که درمورد خواص سنگ زمرد در اسلام بیان شده اشاره کرده ایم. با شرف آنلاین همراه باشید تا با این گوهر ارزشمند بیشتر آشنا شوید ….

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد شناخت

زمرد یا همان emerald جزو سنگ‌های گران‌بهایی است که از سیلیکات آلومینیوم و بریلیوم تشکیل گردیده است. نام اصلی فارسی آن دوال یا دوبال می باشد. این گوهر گران بها از گونه ‌های بریل است و در سنگ‌های پگماتیت یافت گردد. این کلمه عربی ‌شدهٔ «اسماراگدوس» یونانی است که خود از واژه ای سانسکریت به معنی سبز برداشت شده است. نوع شفاف و طبیعی این گوهر یکی از چهار گوهر گران بها به حساب می آید و مشهورترین عضو خانواده بریل ها می باشد. از نظر ترکیب شیمیایی و کانی ‌شناسی این سنگ از سیلیکات آلومینیوم و بریلیوم ساخته شده است که به همراه آکوامارین آبی، مورگانیت صورتی، هلیودور طلایی و بریل با رنگ سبز به خانواده بریل تعلق دارد. بریل خالص بدون رنگ می باشد اما اضافه شدن مقادیر ناچیزی کروم و وانادیوم به آن باعث ایجاد رنگ سبز می شود و با نام سنگ زمرد سبز شناخته میشود.

emerald-3 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد تاریخچه سنگ زمرد

این سنگ در طول بیش از ۶ هزار سال در اغلب فرهنگ های مختلف دنیا نظیر یونان باستان و ایران منبع جاذبه و احترام محسوب می شده است و روایاتی نیز درمورد خواص سنگ زمرد در اسلام از بزرگان دین بیان شده است و بدلیل اهمیت خواص سنگ زمرد سبز استفاده از آن در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها رواج داشته است. از میان سنگ های قیمتی بریل، این گوهر ( سنگ زمرد سبز ) تاریخچه بالایی دارد. شواهد فروش آن در بازارهای بابل در ۴ هزار سال پیش از میلاد نیز وجود دارد.
در تورات نیز از این گوهر به عنوان سنگ زیربنای شهر بیت المقدس نام آورده شده است و به این دلیل نزد مردم بیت المقدس و قوم بنی اسرائیل از احترام زیادی بر خوردار است. این سنگ به علت زیبایی و قدرت معنوی در بین همه ادیان اصلی مقدس شمرده می شود. رنگ سبز رنگی مقدس در فرهنگ ها و مذاهب مختلف نظیر اسلام بوده و حتی کلیسای کاتولیک نیز از آن به عنوان والاترین رنگ مذهبی یاد نموده است. از خواص زمرد از نظر فیزیکی نیز استفاده می گردیده است و به سنگ مطالعه مشهور بوده چرا که در گذشته قبل از اینکه عدسی و عینک بزرگن مایی کشف شود نوع شفاف این گوهر برای خواندن و دیدن اشیای کوچک مورد استفاده قرار می گرفته است. در مصر قدیم نیز این سنگ سمبل زندگی ابدی و هدیه ای از جانب خدای حکمت به شمار می آمده است و سعی میکردند با تهیه آن از خواص سنگ زمرد سبز استفاده کنند.

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی مورد نظر کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر زمرد (77)

گردنبند زمرد (31)

ست و نیم ست زمرد (2)

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد ویژگی ها

این گوهر در مقابل‌ اسیدها مقاوم‌ می باشد و با مواد شوینده‌ مثل‌ آب‌ گرم‌ و صابون‌ مشکل خاصی ندارد، و این جزئی از خواص زمرد سبز میباشد ولی در مقابل‌ حرارت‌ امکان‌ ترک‌ خوردن‌ آن‌ وجود دارد. لذا باید هنگام‌ حرارت‌ دادن‌ و یا سوار کردن‌ نگین دقت لازم را داشت. این گوهر کمیاب گوهری‌ شکننده‌ می باشد. بنابراین‌ هنگام‌ جا به ‌جا کردن‌ آن‌ باید نهایت‌ دقت‌ را داشت؛ چرا که اگر روی‌ سنگ‌ بیفتد ممکن‌ است‌ خرد شود. رنگ‌ سبز زمرد در مقابل‌ نور طبیعی‌ و نور مصنوعی‌ و یا حرارت‌ تغییر نکرده و تقریبا پایدار می باشد. رنگ آن تا دمای ۵۰۰ درجه سلسیوس به احتمال زیاد تغییری نخواهد کرد. سیستم کریستالی این نگین هگزاگونال (شش وجهی) می باشد. این سنگ؛ طبعی سرد و خشک دارد. اکثر بلورهای این سنگ همانند یاقوت، ناخالصی ها و محتویات زیاد و گوناگونی از قبیل کانی های مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی دارند که در صورت کثرت این محتویات مات می گردد. جالب است بدانید که این محتویات و ناخالصی ها عیوب به شمار نمی روند بلکه خود عاملی برای شناسایی سنگ اصل از نوع مصنوعی است.

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد نحوه تراش زمرد سبز

emerald-2 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

در حالی که سختی بالای این گوهر (۸–۷٫۵) تا حد زیادی مانع خراش دیدن این گوهر با ارزش می گردد اما قابلیت شکنندگی آن بخاطر شکاف های موجود، تراش دیدن، سوارکردن و پاک کردن آن را نسبتاً مشکل نموده ‌است. تراش کاران تراش خاصی را برای این گوهر استفاده می کنند با نام تراش زمردی یا تراش چهارگوش که در اصل یکی از طرح های تراش پلکانی می باشد که گوشه های نگین به صفحاتی مزین می‌شود که علاوه بر تشدید زیبایی آن، مقاومت آن را در برابر فشارهای مکانیکی و عوامل فیزیکی نیز زیاد می کند و باعث میشود تا عموم مردم بتوانند از زیبایی و خواص سنگ زمرد بهره ببرند. مانند الماس برش این نگین هم به نوع، شکل، عرض و عمق برش بستگی دارد. تراش کاری سنگ زمرد سبز با توجه به حساسیتهای آن کار دشواری است و حتما باید بدست افراد خبره سپرده شود تا اگر قصد تهیه انگشتر آنرا دارید بتوانید از زیبایی و خواص انگشتر و یا خواص سنگ زمرد سبز بیشترین بهره را ببرید.

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد انواع سنگ زمرد طبیعی

این سنگ انواع مختلفی دارد و بطور کلی میتوان به چهار دسته تقسیم کرد که بلحاظ کلی خوصوصیات و ویژگیهای نزدیک به هم دارند اما تفاوت اندکی در مکان استخراج و شکل ظاهری دارند که باعث متمایز شدن انها میشود.

۱- زمرد سبز تراپیچ : این نوع که از منابع کلمبیا استخراج می گردد دارای الگوی خاصی به شکل ستاره می باشد و به همین دلیل به آن سبز ستاره ای نیز گفته می شود.

۲- زمرد سبز برزیلی : همانطور که از نام گونه سبز برزیلی پیداست، این سنگ از منابع برزیل استخراج می شود و به آن ترمالین سبزهم گفته  می شود. جالب است بدانید که در حال حاضر زمرد سبز برزیلی از معادن آفریقا استخراج می گردد.

۳- زمرد زامبیایی :  نوعی است که از معادن کشور زامبیا به دست می آیند و دارای کیفیت بسیار خوبی از لحاظ رنگ و شفافیت است امروزه‌ بهترین‌ نوع این گوهر با کیفیت‌ خوب‌ که‌ در ساخت‌ جواهرات‌ از آن‌ استفاده‌ می ‌شود همین نوع کلمبیاست‌ که‌ از ارزش فوق العاده ای بین جواهرسازان و نگین تراشان دارا می باشد. همین‌ خاصیت باعث‌ شده‌ که‌ نوع مصنوعی‌ با کیفیت‌ مشابه‌ تولید شوند و به‌ جای‌ نوع اصلی به‌ فروش‌ برسند.

۴- چشم گربه ای : چشم گربه ای، نوعی خاص و بسیار کمیاب است که به دلیل وجود حالتی مشابه چشم گربه به این نام معروف شده است، این سنگ با نام دم اژدها نیزشناخته می شود.

emerald-6 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد ویژگی های مهم سنگ و انگشتر زمرد

*رنگ: همانطور که قبلا ذکر گردید هر چه رنگ سبز این گوهر پررنگ تر و شدیدتر، سرزنده تر و غیر مات باشد ارزش آن چندین برابر می گردد.
*وزن: این سنگ ها معمولا در اندازه های کوچک پیدا می شوند. این سنگ اگر بیشتر از ۵۰ قیراط باشد هم قیمت الماس با همین قیراط است! در نتیجه وزن پارامتری اساسی در تعیین قیمت سنگ است.
*درخشندگی: این فاکتور که وابسته به نوع تراش می باشد نیز همانند سایر سنگ های قیمتی دیگر روی قیمت زمرد تاثیر ویژه دارد.
*شفافیت:گونه های بی عیب و پاک این گوهر معمولا کمیاب و بسیار گران بها می باشند. ناپاکی ها در سنگ زمرد ظاهری شبیه خزه یا شاخه های درخت دارا می باشند. بیشتر گونه های درشت، معایب و ترک هایی دارند و یا رنگ آنها دارای جلوه های ابری هستند.

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد خواص زمرد در اسلام و احادیث

درمورد خواص انگستر زمرد و خواص سنگ زمرد در اسلام روایات و احادیثی از ائمه بیان شده است که مهمترین انها در ادامه گفته شده و به خواص انگشتر زمرد اشاره کرده اند:

-زمرد-در-احادیث زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

1- امیر المؤمنین (ع) فرموده اند که در دست کردن این انگشتر باعث آسان شدن و گره گشایی کارها می شود و مشکل ساز نیست.

-زمرد-در-روایات زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

2- از حضرت امام موسی کاظم (ع) منقول است که انگشتر زمرد در دست کردن موجب آسانی است که در آن هیچ دشواری نباشد. همچنین رسول اکرم (ص) فرموده اند دست کردن این انگشتر باعث برطرف شدن فقر می شود که این یکی از مهم ترین خواص سنگ زمرد در اسلام است.

-سنگ-زمرد زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

3- امام رضا (ع) درمورد خواص انگشتر زمرد می فرمایند: به دست داشتن انگشتر زمرد فقر را به ثروتمندی تبدیل می کند.

-سنگ-زمرد-در-اسلام زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

توجه داشته باشید که در احادیث خواص انگشتر زمرد بیان شده لزومی به تهیه سنگ زمرد سبز نمیباشد و به صورت های دیگر نظیر نگین، گردنبند و … متوانید از فواید و خواص سنگ زمرد استفاده کنید.

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد خواص سنگ زمرد در چاکرا درمانی

خواص زمرد در چاکرا درمانی، چاکرای چهارم یعنی قلب را به علت رنگ سبز تحت تاثیر قرار می دهد. از خواص زمرد به گشودن قلب به روی عشق، بخشش، دلسوزی و اعتماد اشاره شده است. این نگین خالص ترین جریان بلورین پرتو سبز است و سنگی است که پاک ترین و خالص ترین نماینده الگوی انرژی چاکرای قلب می باشد. از نظر بدنی از خواص زمرد می توان برای تقویت قلب، خون و دستگاه گردش خون استفاده نمود. این سنگ ترغیب کننده فرد به زندگی و عمل نمودن از روی قلب می باشد و به فرد کمک می نماید تا مرکزیت پیدا کند و دلشکستگی اش را بهبود ببخشد و این از مهمترین خواص سنگ زمرد برای بدن است.

emerald-5 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد فواید و خواص زمرد سبز

همینطور که در روایات و احادیث اشاره شد خواص سنگ زمرد در اسلام بسیار است و توصیه زیادی به استفاده از انگشتر و بهره بردن از خواص انگشتر زمرد شده است. تسکین کننده ذهن و بدن از معروف ترین خواص زمرد سبز است. با توجه به همین روایات میتوان به موارد زیر به عنوان مهمترین خواص سنگ زمرد (سنگ عشق) اشاره کرد:

۱- به عنوان اولین خاصیت از خواص سنگ زمرد میتوان گفت این گوهر نیروی انرژی بخش و آرام بخش دارد.

۲- یکی دیگر از خواص زمرد سبز استفاده از این سنگ برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری صرع به ویژه برای کسانی که زمینه ارثی این بیماری در آن ها وجود دارد مفید می باشد.

۳- از دیگر خواص زمرد که بسیار به آن پرداخته شده مفید بودن آن برای دستگاه گوارش می باشد. گذاشتن آن بر روی چاکراهای خورشیدی مجاری کیسه صفرا را پاک و فعال می کند و سبب تقویت معده و درمان زخم معده می گردد.

۴- استفاده ازاین نگین برای درمان خونریزی داخلی به ویژه اسهال خونی مفید می باشد.

۵- در غزلی در دیوان شمس مولانا چنین آمده است:
گر اژدهاست بر ره، عشق است چون زمرد از برق آن زمرد، هین دفع اژدها کن
معروف است که این نگین، قلب فیزیکی و عشق عاطفی را التیام می دهد.

-زمرد-سبز- زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

۶- این گوهر بین عاشق و معشوق پل ایجاد می نماید و با عشق مرتعش می گردد و انرژی آزاد می گرداند و محبت بین زن و شوهر را زیاد می کند و به همین علت به سنگ عشق معروف است.

۷- سنگ عشق و خیال و شادی می باشد.

۸- اگر زنان باردار از این سنگ استفاده نمایند برای آنان مشکلی پیش نیامده و فرزند آنان به راحتی به دنیا خواهد آمد و درد زایمان زنان باردار را کمتر می کند و میتوانند از خواص سنگ زمرد سبز برای راحتی زایمان خود استفاده کنند.

۹- پاکی و ایمان برای شخص به ارمغان خواهد آورد.

۱۰- تسکین دهنده ذهن نا آرام نیز می باشدو برای دارنده اش منطق و خرد و حکمت به ارمغان می آورد.

۱۱- از مهم ترین خواص انگشتر، نیم ست ، گردنبند زمرد و مصنوعات دیگر این است که در مراسم و اوراد برای رونق بخشیدن به کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد بزرگترین سنگ زمرد سبز جهان

در سال ۲۰۱۱ بزرگترین سنگ در برزیل با وزنی معادل ۳۶۰ کیلوگرم، ۱۸۰ هزار قیراط در عمق ۲۰۰ متری معدن یافت شد. ارزشی آن بیش از ۳۰۹ میلیون دلار تخمین زده شده است.

emerald-11 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد نحوه ی نگهداری

این سنگ با آن‌ که‌ سختی‌ بالایی‌ دارد،گوهری ترد و شکننده‌ است‌ و مراقبت‌ ویژه می خواهد. در مقابل‌ اسیدها مقاوم‌ بوده و در برابر مواد شوینده‌ مثل‌ آب‌ گرم‌ و صابون‌ مشکلی‌ ندارد. اما در مقابل‌ حرارت‌ امکان‌ ترک‌ خوردن‌ آن‌ هست. بنابراین‌ باید هنگام‌ حرارت‌ دادن‌ و یا سوار کردن‌ نگین‌ دقت‌ بسیار گردد. جواهر فروشان‌ بسیاری‌ از این نگین ها را برای‌ اصلاح‌ رنگ‌ یا پـُر کردن‌ شیارها روغنی‌ می‌ کنند.

این‌ روغن‌ به‌ مرور زمان‌ و یا با حرارت‌ خشک‌ می‌ شود و ممکن‌ است‌ بعضی‌ نقاط‌ آن بر اثر شست ‌و شو حالت‌ سفیدی‌ (سفیدک) پیدا کند که‌ می ‌توان‌ آن‌ را دوباره‌ با روغن‌ زیتون‌ (به‌ وسیله‌ یک‌ قلم‌ و کمی‌ پنبه‌ آغشته) اصلاح‌ و شفاف‌ کرد تا با سالم نگه داشتن آن بتوان از خواص زمرد سبز بیشتر استفاده کرد.emerald-7 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد تشخیص زمرد سبز طبیعی از مصنوعی

این گوهر معمولاً دارای ناخالصی می‌باشد که برای تشخیص نوع طبیعی از مصنوعی بسیار مفید می باشد. برخی انواع مصنوعی این گوهر به دلیل ماده به کار رفته در آن ها هنگام قرار گرفتن در معرض امواج با طول موج بالا درخشش فلورسانت قرمز ماتی از خود ساطع می کنند. درصورتی که نوع طبیعی آن اینچنین نوری بازتاب نمی کنند. خوشبختانه با عبور یا انعکاس امواج فرا بنفش در کریستال های طبیعی و یا مصنوعی قادر خواهیم بود تفاوت آن ها را بیابیم. همچنین انواع مصنوعی آن اشعه ماورا بنفش را از خود رد می کنند درنتیجه شفاف تر به نظر می آیند. به این طریق میتوان سنگ زمرد اصل که معروف به سنگ عشق است را تشخیص داد و از خواص سنگ زمرد سبز بطور کامل بهره برد.

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد اولین بار سنگ زمرد در کجا کشف شد؟

معدن های کنار دریای سرخ در مصر از اولین مکانهایی بود که این گوهر در انجا وجود داشت و اواسط قرون وسطی مکان دقیق این معادن بطور کامل فراموش شده بود تا اینکه در قرن 19 کالیود از سوی نایب پادشاه مصر موظف به پیدا کردن سنگ زمرد و معادن آن شد. در نهایت آن معادن در دامنه کوه های جبل سیکائیت و جبل زوبارا پیدا شدند و اولین بار مصریان در دوره بطلمیوسی (۳۳۰ – ۳۲۳ قبل از میلاد) استخراج این گوهر را شروع کردند. اما اشیایی از رامسس دوم (۱۳۰۰ قبل از میلاد) یا حتی قبل از آن پیدا شده است که تصور میشود گنجینه های این نگین در ایران از معادن خاوری به دست می آمدند.

-سبز زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد معادن

بهترین نوع این نگین، کلمبیایی اند و مشهورترین ها نیز به این کشور تعلق دارند حدود ۱۵۰ معدن ذخیره زمزد در این کشور شناخته شده است. مهمترین معدن کلمبیا، معدن کاسکیوز می باشد. این سنگ هایی که از کلمبیا استخراج می گردند، مرغوبترین و خوش رنگ و آب ترین گوهرها با شفافیت بالا و رنگ سبز سیر می باشند. زمرد پنجشیر نیز از بهترین انواع این گوهر می باشد که در دره پنجشیر افغانستان یافت می شود. نوع مرغوب، در کشورهای دیگری همچون هندوستان، ماداگاسکار، زامبیا، پاکستان، افغانستان و روسیه نیز استخراج می گردد و سنگ زمرد سبز را میتوان در این مناطق پیدا کرد و فارغ از محل استخراج آن می توان از خواص زمرد سبز بهره برد.

emerald-9 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

12210-gem-stone-icon زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد معادن ایران

معدن باغ برج کرمان: این معدن در جنوب کرمان و در منطقه اسفند قه واقع گردیده ‌است در این منطقه نیز افراد محلی، اقدام به جمع آوری این کانی نموده اند و با توجه به میزان شفافیت و اندازه آن، آن را به افراد واسطه با قیمت های مختلف می‌فروشند. ظاهراً این کانی، پس از خریداری به خارج از کشور ارسال می گردد چرا که اعتقاد بسیاری به خواص زمرد در کشورهای دیگر وجود دارد.

امید است این مقاله اطلاعاتی جامع درباره این گوهر زیبا در اختیار شما قرارداده باشد. درصورتی که به دنبال اطلاعات خاص و یا سوالاتی پاسخ داده نشده هستید میتوانید در بخش نظرات مطرح نمایید تا کارشناسان ما در شرف آنلاین در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

محصولات مرتبط

2-1-204-انگشتر-فیروزه-مردانه-2-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر فیروزه نیشابوری نقره دست ساز فاخر مردانه طرح دور طلایی راستین

۱,۱۶۳,۰۰۰ تومان
6-3-024گردبند-زمرد-زنانه-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

گردنبند زمرد الماس تراش نقره زنانه طرح مهناز

۲۱۱,۰۰۰ تومان
6-1-045-emerald-ring-2-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر زمرد الماس تراش نقره زنانه طرح ساحله

۳۱۴,۰۰۰ تومان
10-1-014-several-stones-ring-1-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر نقره زنانه چندنگین اصل طرح شمایل

۴۹۱,۰۰۰ تومان
-زمرد-زنانه-6-3-028-1-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

گردنبند زمرد الماس تراش نقره زنانه طرح کرال

۲۳۷,۰۰۰ تومان
6-3-020-گردنبند-زمرد-زنانه-2-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

گردنبند زمرد الماس تراش نقره زنانه طرح سرخس

۳۲۴,۰۰۰ تومان
6-1-060-انگشتر-زمرد-مردانه-3-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر زمرد الماس تراش نقره مردانه طرح یا زینب کبری (س)

۵۱۵,۰۰۰ تومان
2-1-202-انگشتر-فیروزه-مردانه-4-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر فیروزه نیشابوری نقره دست ساز فاخر مردانه طرح دور طلایی راغب

۱,۲۲۱,۰۰۰ تومان
6-1-011-emerald-women-ring-1-1-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر زمرد الماس تراش نقره زنانه طرح گندم

۲۳۳,۰۰۰ تومان
6-1-014-emerald-women-ring-2-1-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر زمرد الماس تراش نقره زنانه طرح کاترینا

۲۲۸,۰۰۰ تومان
2-1-205-انگشتر-فیروزه-نیشاوری-مردانه-2-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر فیروزه نیشابوری نقره دست ساز فاخر مردانه طرح دور طلایی رهاورد

۱,۲۳۵,۰۰۰ تومان
تخفیف
3-1-012-amethyst-ring-4-1-230x230 زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح فاخر سپهر با سنگ آمیتیست و تزیین با زمرد

۹۱۱,۰۰۰ تومان ۸۸۹,۰۰۰ تومان
به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

18 دیدگاه در “زمرد : خواص انگشتر و سنگ زمرد سبز + ویژگی ها و نحوه تشخیص سنگ زمرد

 1. مهدی گفت:

  با سلام . و تشکر از توجه شما .( کتاب انرژی درمانی و بیماریها ) این مطلب نوشته شده است . که زمرد باعث تثبیت دیابت و چربی خون میشود . در صورت پاسخ ممنون میشوم . چون خیلی برایم اهمیت دارد . ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   چند کتاب مهم نظیر تنسوخ نامه ایلخانی، سنگ ها فقط سنگ نیستند و درمان با جامدات بررسی شد که هیچ کدام این مورد رو ذکر نکرده بودند. کتاب آموزش انرژی درمانی (آشنایی با نیروهای شفا بخش) هم بررسی شد این مورد نبود.
   اسم کتاب و مطلبی که شما فرمودید صرفا توی نت بدون ذکر دقیق منبع و نام نویسنده آورده شده است اگر اسم دقیق کتاب و نویسنده رو پیدا کنید بررسی های بیشتری انجام خواهد شد.

 2. ناشناس گفت:

  با سلام . آیا واقعیت دارد که افراد مبتلا به چربی خون نباید از زمرد استفاده کنند و آیا باعث تثبیت بیماری چربی خون میشود . با تشکر مهدی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا منبعی که این مورد رو ذکر کرده بفرمایید تا بررسی شود.

 3. ناشناس گفت:

  با سلام. زمرد های شما از چه نوع زمرد های است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا سوال تون رو دقیق تر مطرح بفرمایید.
   باتشکر

 4. زهرا گفت:

  سلام ببخشید طلا فروشی های ایران انگشتر زمرد دارن؟؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حالا این مورد رو بهتره که از خود طلافروشی ها پیگیری بفرمایید ولی طلا فروشی هایی که ما دیدیم بعضا زمرد هم داشتند.

 5. ناشناس گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  چندین سنگ قیمتی موجود هست
  برخی به قدمت ۱۰۰ ساله مثل آمیتیس – لعل – عقیق سیاه – سافیر و الکساندریت و یاقوت کبود و سرخ
  بدون شناسنامه و به طور ارث و میراث بدستم رسیده
  خریدار هستید [censored]

 6. محمد سمعی گفت:

  سلام عالی بود

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

  2. جواد کامیاب گفت:

   سلام خسته نباشید استاد مقدار زمرد سبز دارم خریدار هستید ؟

 7. آرمان گفت:

  سلام خسته نباشید زمرد کلمبیا گرونتر یا پنجشیر؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   به طور کلی نمیشه نظر داد چون باید سنگ در برابر سنگ مقایسه شود نسبت به وزن، ابعاد، نوع تراش، رنگ، شفافیت و …
   ولی در شرایط مساوی زمرد کلمبیا اغلب گرانتر است.

 8. عباسیان گفت:

  سلام شما زمرد آفریقایی شناسنامه دار هم دارید هرسایتی رفتم نتونستم پیدا کنم یاقیمتاشون بالاتراز اون چیزی که مدنظرم بود

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   امکان صدور شناسنامه بین المللی برای هر سنگ یا محصولی که مایل باشید وجود دارد. البته در نظر داشته باشید که به طور کلی زمرد افریقایی جزو نگین های بسیار گرانقیمت محسوب می شود.

 9. اکبرپور گفت:

  زمرد برزیلی توی ایران وجود داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله موجود هست. زمرد برزیلی رنگ روشن تر و سنگ زلال تری داره

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.