شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

emerald-gem-mine سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

پیش تر در وبلاگ شرف آنلاین مقاله بسیار بسیار کاملی درباره زمرد نوشته شد که پیشنهاد می شود حتما آن را مطالعه نمایید تا با نحوه تشخیص، نحوه نگهداری، ویژگی ها، انواع و خواص این گوهر در وایات، احادیث و منابع علمی به طور کامل آشنا شوید. اما در این مقاله فعلی که مشاهده می کنید به طور ویژه به خواص زمرد افغانستان و زمرد سبز پرداخته شده است. این معادن یکی از مرغوب ترین سنگ ها را دارا می باشند. برای آشنایی با بیشتر با این گوهر نایاب و شناخت خواص آن همراه شرف آنلاین باشید …

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان تاریخچه پیدایش معدن زمرد پنجشیر

صدایی مهیب در اثر انفجاری در معدن کوهستانی هندوکش سبب ایجاد حفره ای در نزدیکی خنج (قریه ای از ولایت پنجشیر) می شود که شخصی با ۲۲ سال سن به نام «احمد جاوید» برای استخراج در آن مشغول به فعالیت معدنی است. در هنگامی که دیگر اهالی افغانستان از راه کشت و زرع مواد مخدر و گیاه شاهدانه کسب درآمد می کنند، اهالی پنجشیر که زمین کمی برای کشاورزی دارند، توسط استخراج سنگ زمرد سبز از دره پنجشیر (Panjshir) هزینه زندگیشان را تامین می نمایند.

معادن زمرد سبز افغانستان در دره پنجشیر در دل کوهستان های هندوکش در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال شرقی شهر کابل، در ارتفاع حدود ۴ هزار متری زمین هستند و فقط با پای پیاده می شود به این معادن زمرد پنجشیر افغانستان دست یافت. در دره پنجشیر که تا به حال تعداد ۱۷۲ معدن از همین سنگ در آن یافت شده است، دومین سنگ گرانبها بعد از الماس استخراج گردیده است. زمرد افغانستان برای بار اول در سال ۱۹۷۰ توسط یک شخص روسی در این منطقه یافت گردید.

collection-of-emerald-2 سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان
روز بعد از این موضوع احمد جاوید به همراه سکنه روستا سنگ های ریخته را با دست کنار می زنند. آن ها یک رگه سنگ را دنبال می کنند و امیدوار هستند که در انتها به سنگ زمرد سبزی که دنبالش می گردند، برسند. این دفعه تلاش آن ها بی حاصل ماند. کمی نومید شدند ولی از پا نمی نشینند چرا که کار هر روزه آنان همین است.

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان سرانجام معدن زمرد پنجشیر

جاوید در یک مدرسه محلی در حال حفظ قران است و همچنین درمعدن نیز مشغول کار می باشد. او که در شش سال گذشته اش از کار در معدن خسته شده است می خواهد چه قانونی و چه غیر قانونی کشور را ترک کند تا زندگی بهتری بسازد ولی خانواده مانع او هستند. «برهان امین» که ۵۶ سال دارد و شریک جاوید است به واسطه سال ها کار در معدن پنجشیر نیروی کاری اش تحلیل رفته است و در حال حاضر به جای مشغول شدن به کار سخت در معدن برای همکارانش که سخت کار می کردند برنج و نان و گوشت و چای مهیا می کند.

« عبدالصدیق » که ۲۹ سال دارد در حفاری مشغول کار می باشد او در ۱۱ سالگی دو تن از دوستانش را در معدن به دلیل انفجار از دست داده است. بیشتر معدن چیان، معدن زمرد پنجشیر را در شب های جمعه ترک میکنند تا در روستای خنج سنگ های گرد آوری و بسته بندی شده را در الیاف روغنی بگذرانند. آن ها با زمرد سبز تجارت می کنند و آن را در کابل و جلال آباد به فروش می رسانند.

afghan-emerald سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان ارزش زمرد سبز پنجشیر

این طور که گفته می شود، حدود چند صد نفر در معدن زمرد سبز کشور افغانستان مشغول به کار اند. کار در معادن افغانستان در شرایط بسیار مشکل انجام می شود و حقوق معدنچیانی که هر روز دور از خانه و خانواده ی خود ۱۸ ساعت در خطرناک ترین شرایط درون کوه ها کار می کنند و خطر مرگ را با انفجار صخره ها به جان می خرند و از بیماری های ریوی متحمل رنج و زحمت می شوند، هر هفته حدود ۳۵۰۰ افغانی می باشد.

emerald-stone-1-min سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

بخش عظیم سود تجارت زمرد پنجشیر افغانستان که اکثرا از طریق پاکستان و هند به بیرون صادر می گردد، نصیب مافیای تجارت زمرد سبز می شود که هر سال این مبلغ به حدود ۱۵۰ ملیون دلار می رسد، در عین حال اگر که این صنعت به شیوه صحیح مدیریت شود سالانه حدود ۱ میلیارد دلار به جیب دولت خواهد رفت. اکنون کشورهایی همچون برزیل، زمباوه، زامبیا و کلمبیا بیشترین معادن از این گوهر را در کشور خود دارند و تولیدات آن ها در سطح بین المللی است و درآمدشان از همین گوهر چیزی بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار است. در مقابل کشور افغانستان هر سال حدود ۵۰ ملیون دلار زمرد پنجشیر را می فروشد درحالی که بخش زیادی از زمرد افغانستان به طور غیر قانونی فروخته می شوند.

دسته بندی محصولات زمرد سبز

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر زمرد (192)

گردنبند زمرد (66)

نیم ست زمرد (19)

چیزی که زمرد افغانستان را خاص و منحصر به فرد می کند، شفافیت بسیار خوب آن است. اکثر زمردها حتی نمونه های با کیفیت زمرد افغانستان، ترک های سطحی دارند، اما زمرد پنجشیر افغانستان اکثرا به طور بسیار فوق العاده ای تمیز و پاک می باشد و در عین اندازه کوچکش کیفیت بسیار بالایی دارد و این جزئی از خواص زمرد افغانستان می باشد. برخلاف تصور مردم که افغانستان را یک کشور فقیر می پندارند، این کشور خزانه عظیمی از گوهرهای قیمتی و نیمه قیمتی را در اختیار دارد. در حقیقت افغانستان از قدیمی ترین نواحی استخراج معدن زمرد سبز در جهان بشمار می رود که تاریخچه قدیمی زمرد افغانستان به شش هزار و پانصد سال می رسد.

emerald-neklace سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

از شروع عصر حجر، گوهر لاجورد در کشور هندوکش استخراج می گردید که در امتداد مسیر تجارت قدیمی به بین النهرین، مصر و هندوستان انتقال پیدا می کرد. معادن سنگ های گران بهای افغانستان غالبا شامل زمرد سبز، لعل و یاقوت کبود، لاجورد، تورمالین، یاقوت زرد، گارنیت، فلورایت می باشند که سنگ های نیمه قیمتی محسوب می شوند. از همه این گوهر ها چهار نوع اش مشهور ترند، زمرد سبز یا زمرد پنجشیر، یاقوت و انواع متفاوت یاقوت کبود در منطقه جگدلک کابل، گوهر لاجورد در ناحیه بدخشان و برخی از سنگ های نیمه قیمتی همچون تورمالین، آکوآمرین و بریلیوم در منطقه نورستان افغانستان. البته قیمت گذاری روی این سنگ ها و به طور کلی تعیین قیمت زمرد اصول خاصی دارد.

طبق گزارش بانک جهانی، مجموع قیمت سنگ زمرد افغانستان تقریبا سه میلیون دلار آمریکایی در سال محاسبه شده است که از این مورد دو میلیون اش مختص زمرد پنجشیر و مابقی مخصوص لاجورد بدخشان و سنگ های گرانبهای نورستان می گردد.
گزارش بخش توسعه سازمان ملل متحد نیز بیانگر این است که گوهرهای قیمتی افغانستان ارزشی معادل سالانه پنج میلیون دلار دارند و این ارزش بعد از استفاده درست و روش های صحیح استخراج می تواند سالانه به حدود ۱۶۰ میلیون دلار برسد.

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان وضعیت کنونی بازار زمرد پنجشیر افغانستان

امروزه سنگ های قیمتی افغانستان در بازارهای کشور پاکستان و نقاط بسیار زیاد دیگر در دنیا کمتر از ارزش حقیقی و یا به اسم دیگری معامله می شوند. وجود دشمنی ها و شرایط نزاع داخلی در کشور افغانستان، استخراج و جابجایی سنگ های گران بهای معدنی زمرد پنجشیر افغانستان را با دشواری مواجه کرده و سرمایه گذاری هنگفت برای تسریع استخراج این سنگ های کمیاب را ضروری نموده است. همانند شرایط سیاسی کشور و نا امنی در مناطق دور افتاده افغانستان، کمبود شدید دانش استخراج سنگ زمرد افغانستان نیز از مهمترین موانع برای رونق یافتن هرچه بیشتر صنعت جواهرسازی در افغانستان به شمار می رود.

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان خواص زمرد سبز برای بدن

۱- سنگ زمرد سبز گوهری بسیار با انرژی و دارای خواص فراوان می باشد. استفاده از خواص زمرد افغانستان و یا انواع دیگر زمرد برای دفع ابتلا به بیماری صرع بسیار مفید و موثر است. به خصوص برای افرادی که پیش زمینه ارثی صرع در خانواده شان وجود دارد. همین امر سبب شده است که در قدیم هم پادشاهان در زمان تولد نوزادانشان تکه ای این نگین بر گردنشان آویزان می کردند تا مبتلا به صرع نشوند، البته اگر شخصی مبتلا به صرع باشد این گوهر چندان برای او کار ساز نخواهد بود.

۲- نیم ست زمرد یا گردنبند زمرد سبز و قرار گرفتن آن بر روی چاکرای قلب در مداوای گرفتگی رگ و بیماری های مربوط به خون بسیار موثر می باشد هم چنین گذاشتن آن بر چاکرای قلب در درمان گرفتگی رگ ها و بیماری های خونی و نیز درمان کندی عضلات قلب و تقویت قدرت قلب، بسیار مفید می باشد.

۳- از دیگر خواص زمرد افغانستان یا زمرد پنجشیر که در متون به آن اشاره شده است، موثر بودن برای دستگاه گوارش بدن می باشد. قرار دادن آن روی چاکرای خورشیدی بدن، باعث پاکسازی و فعال کردن مجرا های کیسه صفرا می شود و همچنین باعث تقویت معده و مداوای زخم معده می گردد.

۴- استفاده از زمرد سبز در درمان خونریزی های داخلی به ویژه در درمان اسهال خونی بسیار فایده دارد.
۵- نگاه به این گوهر ازدیاد نور چشم را به دنبال دارد و آبی که با این نگین درهم آمیخته شده باشد سبب بهبود بیماری های چشمی می گردد.
۶- همراه داشتن زمرد پنجشیر برای خانم های حامله مفید است و اگر آن را بر ران پای زن حامله در زمان زایمان ببندند باعث تسهیل زایمان می شود.

collection-of-emerald-1 سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

۷- سنگ زمرد سبز دو نیروی ماورایی دارد که سبب آرامش می گردند و در آرام کردن دردهای ستون فقرات و عضلات، قرار دادن مستقیم این نگین در قسمت های دارای درد مفید می باشد.
۸- این گوهر می تواند ضعف و بیماری ها را چشم را از چشم دور کند.
۹- برخی فرهنگ ها معتقدند که زمرد سبز قادر است هر بیماری چشمی ای را مداوا کند. به طوری که آن را به مدت یک شب در یک ظرف آب قرار دهید و پس از یک روز آب را بر روی چشم بریزند.
۱۰- جلوگیری از مسمومیت از دیگر خواص این نگین است.

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان خواص زمرد بر روح و روان

ring-emerald سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان ۱- زمرد سبز برای صاحب آن پاک بودن، مشاهده غیب، حافظه قوی و ایمان و اعتقاد به ارمغان خواهد آورد.
۲- مدت زمان طولانی ای است که این گوهر نماد امید است.
۳- این نگین آرام کننده ذهن مشوش هم هست و برای صاحبش، منطق و دانش و عقل می آورد.
۴- مشهور است که زمرد سبز، سبب التیام قلب فیزیکی و عشق عاطفی می باشد.
۵- مضاف بر این مطلب قرار گرفتن زمرد سبز روی چاکرای سر بسیار مفید در درمان بیماری پارکینسون می باشد؛ چرا که در ایجاد و ثبات تعادل سیستم عصبی بسیار کار گشا می باشد و مضاف بر پیش گیری از حمله های دستگاه عصبی، دردهای مربوط به آن را نیز کاهش می دهد.

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان تشخیص زمرد سبز اصل

در مورد این گوهر باید توجه داشته باشید که هرچه رنگ زمرد، سبز پر رنگ تر و دارای شفافیت بیشت باشد ارزش بیشتری دارد همانند سنگ زمرد افغانستان. برای تشخیص زمرد پنجشیر اصل یا بطور کل هر نوع سنگ قیمتی پیشنهاد می شود تا حتما به یک کارشناس مراجعه کنید تا جای اشتباه و نگرانی وجود نداشته باشد. اما مواردی هستند که میتواند به شما در تشخیص نوع اصل تا حدودی کمک کند.

1- شفافیت: معمولا زمرد های طبیعی و اصل دارای شفافیت و پاکی بالا نیستند در صورتی که زمرد های تقلبی همچون شیشه بسیار تمیز و بدون ناخالصی هستند.

-زمرد-طبیعی-و-اصل-از-صنعتی-و-تقلبی سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان 2- عبرو نور: نوع غیر اصلی اشعه ماورا بنفش را از خود عبود می دهد.

3- جلا دادن: شفافیت نمونه طبیعی با جلا دادن زیاد می شود اما در نمونه های صنعتی اینطور نیست.

4- درمورد تشخیص نوع پنجشیر افغانستانی از دیگر انواع تا حدی میتوان به این مورد اشاره نمود که به طور کلی عموما زمرد پنجشیر دارای رنگ سبز روشن تر نسبت به نوع کلمبیا و … است و همچنین از شفافیت و خلوص بالاتری برخوردار است (قطعی نیست) نکته بعدی اینکه غالبا زمرد افغانستان زیر 15 میلی متر است و نمونه های بزرگتر بسیار کمیاب است پس درصورتی که با نگینی با ابعاد 5 سانتی متر برخورد کردید در اصالت آن شک کنید.

5- ترک های درونی: بیشتر زمردها دارای ترک های ریز درونی هستند که اکثر با چشم قابل دیدن نیستند و نشانه اصلی بودن سنگ هستند. زمرد های تقلبی فاقد این ترک ها میباشند.

 

-پنجشیر-افغانستان- سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان روایات در خصوص زمرد سبز

در ارتباط با سنگ زمرد سبز احادیثی وجود دارد:

۱- احمد بن محمد بن نصر که بعضی از کارهاى امام کاظم (علیه السّلام) را انجام می داد، روایت کرده است که روزى امام در حالتی که از روی کتابى قرائت میکردند به من‏ فرمودند (و من آن را نوشتم) «در درست کردن انگشتر زمرد سبب گشایش است که هیچ مشکل و دشوارى را به دنبال نمی آورد.»

۲- پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند:« انگشتر زمرد فقر را از بین می برد.»

ring-emerald-1 سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان نکاتی جالب و ماورایی از زمرد سبز

۱- یکی از خواص عجیب و منحصر به فرد در رابطه با زمرد پنجشیر و به طور کلی زمرد سبز این است که اگر در معرض حرارت قرار گیرد، عرق می کند یا آب تراوش می کند. درکتب قدیمی نیز به این ویژگی اعجاب انگیز اشاره گردیده است.
۲- در علم اسطوره های کهن می بینیم که “مرکری”  یکی از خدایان قدیم، همیشه در نبرد ها و مسافرت هایش این گوهر را به همراه می برده است.
۳- این نگین را سنگ محافظ برای مسافران می نامند.
۴- نقل است که نیروی سنگ زمرد افغانستان به هنگام بهار بیشتر و قوی تر است.
۵- در خیلی از فرهنگ ها، این نگین نماد باران با طراوت و بارآور است و در دین پیروان مسیح سمبل ایمان و امید می باشد.
۶- این گوهر در زمان باستان ارزش بسیار زیادی داشته است و در کشور کهن مصر که اولین بار نیز زمرد سبز از همین کشور استخراج گردید، تحت عنوان زیور آلات مقدس مورد استفاده قرار می گرفته است.

emerald سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان
۷- از خواص سحر آمیز سنگ زمرد افغانستان و انواع زمرد می توان به ازدیاد محبت بین زن و شوهر اشاره کرد.
۸- اگر این نگین را به معشوق خود هدیه کنید می توانید او را به خود نزدیک تر کنید.
۹- قدرت این گوهر در ماه بدر تقویت می گردد.
۱۰- میان دو شخص پل می زند و با نیروی عشق مرتعش می گردد و سبب آزاد شدن انرژی می شود.
۱۱- زمرد سبز با سایه ی سبز رنگش، خیلی ارزشمند تر از الماس می باشد. بهترین زمرد در کلمبیای امریکای جنوبی یافت می گردد. حدود چهار قرن است که از معادن کلمبیا، زمرد استخراج می گردد.
۱۲- در مجموع این گوهر، سنگ عشق و وهم و خوشحالی می باشد.
۱۳- این گوهر کمیاب انرژی های مضر را دفع می کند و باعث تقویت دید معنوی می گردد همچنین برای پیشگویی کمک کننده است.
۱۴- در مراسمات به جهت رونق بخشیدن به کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.
۱۵- آن گونه که ساحران با تجربه گفته اند، اگر همراه با این نگین مس یا نقره باشد نتایج خوبی به دست می آید و اگر روی اجسام فلزی گذاشته شود، سبب تقویت شهود و وحی و بصیرت دارنده اش می گردد.
۱۶- زمرد سبز در دفع جن و دیو از انسان موثر است و افراد بسیاری نیز آن را سنگ پیشگویی و جادو هم می دانند.
۱۷- در صورتی که این نگین در حالت گردنبند مورد استفاده قرار بگیرد باعث دور شدن سحر و جادو می شود در نتیجه چنانچه شخصی ما را سحر کرده باشد، این گوهر سحرش را باطل می کند.

12210-gem-stone-icon سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان نکات نگهداری از این گوهر

6-3-011-emerald-necklaces-1 سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

همیشه پس از اینکه از لوازم آرایشی و اسپری و عطر استفاده نمودید انگشتر یا گردنبند زمرد خود را بردارید. چراکه مواد شیمیایی که در این مواد وجود دارند باعث آسب دیدن آن می گردند. همچنین به دلیل سختی پایین سنگ زمرد افغانستان و انواع زمرد به سادگی می توانند خراشیده شوند، در نتیجه باید آن را به صورت جداگانه از دیگر جواهرات نگهداری نمایید. احتمال می رود زمرد پنجشیر افغانستان و یا دیگر انواع آن بعد از گذشت مدتی نیاز به جلا دادن داشته باشند که بایستی حتما این موضوع را  به یک شخص حرفه ای بسپارید تا بطور کامل از خواص زمرد افغانستان بهره ببرید.

برخی از محصولات زمرد سبز

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

126 دیدگاه در “سنگ زمرد پنجشیر افعانستان: نحوه تشخیص، روش نگهداری و خواص زمرد افغانستان

 1. ناشناس گفت:

  سلام من زمرد پنجشیر افغانستان را میخواهم با قیمت مناسب شماره تلگرام [censored] تماس بگیرید. ممنون

  1. basir ataiy گفت:

   من افغانم و خودم عاشق سنگ زمرد و دختر پنجشیر هستم که هر دو گوهر در یک جغرافیا نهفته است…

 2. عباس گنجی گفت:

  سلام. اگر خریدار سنگهای قیمتی افغانستان هستید لطفا با من تماس بگیرید [censored] گنجی

 3. يوسف گفت:

  زمرد اصل پنجشیر دارم تماس [censored]

  1. حمید گفت:

   سلام چجوری تماس بگیرم

  2. علیرضا گفت:

   اگر اصل پنجشیر شماره بدهید یا با این شماره تماس بگیرید [censored]

  3. ناشناس گفت:

   [censored]
   سلام تماس بگیرید من خریدارش را دارم

 4. محمد گفت:

  سلام اویزی دارم در نور خورشید ابی در سایه سفید مقابل نور گرفتن چون لامپ مهتابی طلایی روشن میشود این چیست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه با این توضیحات امکان تشخیص نیست.

  2. امیر گفت:

   سلام بیا واتساپ یا تلگرام با این شماره [censored]

   اگر آن چیزی باشد که فکر میکنم خیلی با ارزش است

  3. امیر گفت:

   سلام لطفا به محض مشاهده این پیام با من تماس بگیر
   [censored]
   واتساپ و تلگرام هم دارم. امیر هستم

  4. عقیق گفت:

   احتمالا سنگ اوپال باشد

 5. عبداللهی گفت:

  سلام خدمت همه شما دوستان عزیز بنده زمرد پنجشیر میفروشم و از خود افغانستان وارد میکنم هرکسی مایل بود واتس اپ بده فقط خواهشا خریدار واقعی اس بده [censored]

  1. احمد گفت:

   می خواهم به قیمت

  2. ناشناس گفت:

   من میخواهم قیمت بده

  3. ابوالفضل گفت:

   سلام قیمت هر قیراط
   اندازه

 6. حسین گفت:

  سلام سنگ زمرد یک کیلویی دارم زمرد افغان کسی قیمت داره؟؟

  1. th4work گفت:

   سلام مقداری زمرد یاقوت و لعل بدخشان و سنگ تورمالین موجوده دنبال خریدار خوب هستم

   1. فریبا رسولی گفت:

    سلام. هنوز موجوده؟؟ و کجاست

   2. امیر گفت:

    سلام بیا واتساپ یا تلگرام اگر هنوز داری

   3. امید گفت:

    من مشتری اش را دارم

  2. ناشناس گفت:

   ممکنه فیک باشه. چون یک کیلویی نداریم معمولا صنعتی هست و بهت دروغ گفتند

  3. ناشناس گفت:

   کجا هستی من خریدارم هستم

   1. ناشناس گفت:

    سلام من هم زمرد دارم هم یاقوت

 7. سید مهدی بهشتی گفت:

  سلام بنده برای خودم و همسرم یک جفت سنگ زمرد تراش خورده یا دست نخورده هم باشد اشکالی ندارد کسی فروشنده هست؟ در واتساپ جوابم بدهید

  1. محمد مینایی گفت:

   سلام تعدادی سنگ زمرد خام و چشم ببر و یک قطعه یاقوت کبود موجود است قیمت توافقی

 8. ناشناس گفت:

  دوستانی که زمرد پنج شیر هم می‌خواند موجود هست [censored] خواستند پیام بدند با شناسنامه

  1. ناشناس گفت:

   من میخوام مشهدم شما کجا تشریف دارین

  2. ییژن همنی گفت:

   شماره تان را برایم بفرستید تا با شما تماس بگیرم

 9. داود گفت:

  راف زمرد پنجشیر برا فروش دارم بانازلترین قیمت [censored]

  1. ناشناس گفت:

   سلام وقتتون بخیر زمرد شما چند قیراط هست و قیراطی چند؟

  2. ناشناس گفت:

   وقت شما بخیر.
   موجود دارید من میخواهم.

   1. ناشناس گفت:

    سلام آقا
    بنده یک زمرد افغانستان ۳۵ گرمی دارم اگر خریدارید تماس بگیرید

  3. ناشناس گفت:

   من خریدار هستم چقسم برایت تماس بگیرم

 10. علیسان گفت:

  سلام. انواع زمردهای پنجشیر افغان در سایزهای مختلف و وزن بالا موجوده [censored]

  1. ناشناس گفت:

   سلام‌ من‌ انگشتر میخوام [censored]

 11. پوریا گفت:

  با سلام . زمرد . یاقوت . و اینکه در بستر سنگ یا عتیقه باشه مشتری خوب و با انصافش رو دارم . باخریدار در تماس و رفتوآمد دارم…هرکی داره لطفاً پیام بدید…پوریا عسلی …

  1. علیسان گفت:

   من انواع زمردهای پنجشیر افغان رو موجود دارم

   1. ایروانی گفت:

    سلام من ۱۰ قطعه زمرد پنچشیر می خواهم

   2. رضا گفت:

    من میخوام به شرطی که مال پنجشیر باشه [censored]

   3. ناشناس گفت:

    سلام زمرد پنج شیر فروشی دارید

   4. مهدی گفت:

    سلام ادرس بدهید

   5. سیدحسین هاشمی گفت:

    سلام برادریم قطعه سنگ زمرد پنحشیر میخواستم که انگشترش باشد بهتر است شماره واتساپتان را بفرمایید که باهم درتماس باشیم

   6. بنیامین گفت:

    سلام زمرد پنجشیر دارید خریداریم

   7. ناشناس گفت:

    درست دوست خوب انگشتر همراه یاقوت دارم

  2. زاروزهی گفت:

   سلام ،،کجا میشه شما را ملاقات کرد

  3. سجاد گفت:

   پوریا زنگ بزن [censored] پیام بده زمرد و لاجورد دارم

  4. ناشناس گفت:

   سلام سنگ توپاز قیمتی هست؟؟؟؟؟؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله جزو سنگهای ارزشمند و قیمتی هستند.

  5. ناشناس گفت:

   اقا پوریا ۱ گرم چند قیراط میشود؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ۱ گرم ۵ قیراط است.

 12. مجید گفت:

  سلام زمرد افغان راف ۱۵۳۳گرم موجود دارم خریدار تماس بگیره

  1. ناشناس گفت:

   من خریدارم

   1. محمود گفت:

    سلام
    من فروشنده ام

  2. پوریا گفت:

   سلام . مشتری دارم . من خودم در ایران و اصلیتم افغانستان

   1. سید قاسم گفت:

    سلام شماره تلفن بده

   2. احمد رضا گفت:

    السلام علیکم من از پنجشیر افغانستان استم از منطقه خنج پنجشیر در منطقه ما زمرد وجود دارد اما وجود مشکلات سیاسی نبود ماشین های معیاری و پشتیبانی مالی نمیتوانیم از این معادن استفاده کنیم و امید ما کمک های شما می‌باشد و من الله توفیق تشکر .

  3. علی کطولی گفت:

   زمرد هاتون هنوز موجود هست. یا فروش رفته. چنانچه فروش نرفته. قیمت را ارسال کنید… تا هماهنگ بشیم برای خرید. [censored]

 13. حسن گفت:

  سنگ زمرد افغانستان دارم ۱۰۰ گرم

  1. ناشناس گفت:

   سلام زمرد موجوده هنوز

  2. محمد مینایی گفت:

   چشم ببر به مقدار زیاد موجود دارم اگر خرید دارید

  3. ناشناس گفت:

   چند

 14. ابوالفضل گفت:

  سلام
  کسی زمرد خام پنجشیر شیر افغانی داره

  1. محمد گفت:

   سلام بله من دارم

   1. جعفر گفت:

    زمرد فروختین اگر دارین من خریدارم

   2. جعفر گفت:

    زمرد نفروتین خریدارم [censored]

  2. مهدی گفت:

   سلام من دارم ۳۶۵ گرم هستش

   1. میثم بختیاری گفت:

    سلام‌ من‌ انگشتر میخوام [censored]

  3. مهدی گفت:

   سلام
   اگه باشه ، میخوای

  4. ناشناس گفت:

   اره امیر

  5. مصطفی گفت:

   سلام ۲۸۰ گرم سنگ زمرد پنجشیر دارم حق

 15. ابوالفضل گفت:

  روی بستر سنگ نباشه

  1. ناشناس گفت:

   زمرد روی بستر سنگ دارم ، شما خریداری

 16. ابوالفضل گفت:

  ببخشید یک دانه زمرد ۵ سانتی متر دارید
  عکسش رو برام بفرستید
  لطفا زمرد خام باشه خریدارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   خیر متاسفانه

 17. حسن گفت:

  سلام سنگ زمرد من دارم به وزن ۹۶۰ گرم

  1. ناشناس گفت:

   سلام عکساشو برام میتونی بفرستی با قیمتشم بهم بگی ممنون میشم [censored]

  2. بهلول امجدی گفت:

   قیمت چنده و زمرد کجا هستش

 18. جواد کاظمی گفت:

  من یک عدد زمرد ۵ شیر ۱۲ قیراطی دارم که می‌خوام بفروشم آیا شما خرید یا اینکه مشتری دارید؟

  1. پارسا ناجی گفت:

   من دنبال خرید یک قطعه زمرد تراش نخورده هستم با وزن بالا، قیمت زمرد شما چقدر هست؟ آیا میتونید برایم عکس بفرستید. ایمیل را میدهم خدمتتون.

   1. ناشناس گفت:

    سلام بله من یه زمرد راف به وزن ۸۰۰ گرم دارم سند هم داره برا فرستادن عکس این شماره من هست [censored]

  2. جعفر گفت:

   سلام شما زمرد که گفتین فروختین اگر هست من میخرم

   1. سهيل گفت:

    سلام من موجود دارم ٢٣٠ گرم

  3. شاهین گفت:

   سلام قیمت لطفا

  4. ناشناس گفت:

   سلام می خرم چند می فروشی

  5. امیر گفت:

   من خریدارم

 19. حاج علی گفت:

  سلام خدمت استاد عزیز و با اجازه از استاد.
  اگر کسی زمرد پنجشیر در تیراژ بالا جهت فروش دارند بنده خریدارم [censored]

  1. ناشناس گفت:

   سلام ادرس کجاست

  2. رضا گفت:

   من دارم این شمارم هست پیام بدین برا ارسال عکس ها [censored]

  3. محمد گفت:

   موجود است

  4. ناشناس گفت:

   باسلام ۲۳۶۷ قیرات موجود هست [censored] با سند هلوگرام و شناسنامه

  5. مرتضی گفت:

   سلام و عرض ادب بنده زمرد پنجشیر دارم زیاد خرید دارید.

 20. جابر گفت:

  سلام زمرد پنجشیر هست

 21. علی گفت:

  سلام ببخشید شما انگشتر زمرد پنجشیر یا زامبیا یا برزیل برای فروش دارید ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله امکان خرید زمرد هایی که فرمودید هست. لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین برای دیدن قیمت و تصاویر محصولات در ارتباط باشید.

  2. جواد کاظمی گفت:

   من یک عدد زمرد ۵ شیر ۱۲ قیراطی دارم که می‌خوام بفروشم

   1. ناشناس گفت:

    سلام
    قیمت؟

   2. سید احمد نوروزی گفت:

    سلام. زمرد میشه عکسشو ببینم. میخوام من زمرد افغان

   3. سيد رضا گفت:

    سلام زمرد پنجشیر خریدارم. راف نباشد

  3. بهلول امجدی گفت:

   استاد شما کدوم شهر هستید

 22. ali گفت:

  سلام و ارادت خدمت دوستان
  با کسب اجازه از مدیر محترم سایت
  خریدار خوبی خاستید تماس بگیرید با بنده
  [censored]

 23. ashak گفت:

  با سلام خدمت شما ببخشید من معدن دارم سمت تربت جام که سنگ های آبی و سبز و کبود رنگ داره دادم تراش خیلی سفت هست که حتی با فرز بزرگ آمدیم تراش بزنیم حتی خط روش نیفتاده فکر کنم سختیش ۹ باشه به فیروزه و آگات و زمرد خیلی شباهت داره تازه این ها را از رو کندم نظرتون در مورد این معدن چیه و ما مس داریم با عیار ۸تا۱۵خیلی عیار مس مان رفته بالا با تشکر فراوان تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سختی سنگ باید دقیق توسط ازمایشگاه سنجیده شود. با این اطلاعاتی هم که فرمودید امکان تشخیص درستی نیست. حتما از یک کارشناس به صورت حضوری کمک بگیرید.

 24. ناشناس گفت:

  سلام سنگ زمرد پنجشیر افغانستان خرید دارین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در حال حاضر خیر متاسفانه

  2. علیرضا گفت:

   من میخرم

   1. محمد گفت:

    اقاعلیرضا بنده هم مقداری دارم اگر خریدار خوب باشد تماس بگیرید

   2. محمد گفت:

    سلام یه زمرد پنج شیر دارم خریدارید

  3. مسعود لالا گفت:

   کی زمرد آبی میخوام بده م میخوام بفروشم

  4. سید احمد نوروزی گفت:

   سلام. اره خریددارم زمرد افغان اگه خوش رنگه. تماس بگیرین. [censored]

 25. بهرام گفت:

  سلام دوستان زمرد پنج شیر اصل با شناسنامه اصلی دارم کسی خواست بگه تا قیمت و ابعادش رو بهش بگم

  1. سید گفت:

   سلام امکان داره قیمت و ابعاد رو بگید. ممنونم

  2. ناشناس گفت:

   سلام
   چند قیراط است و قیمت

  3. مجتبی گفت:

   سلام میشه لطفا عکس از زمرد پنجشیر بفرستین

  4. ابوالفضل گفت:

   خام یا تراش خورده عکسش رو برام بفرستید

 26. اکبرسلجوقی گفت:

  سلام ممنون از مقاله ای مفیدتون همه عکس های داخل این مقاله زمرد پنجشیره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اکثرا زمرد پنجشیره ولی نه همه تصاویر
   ولی اساسا برای شناخت زمردهای پنجشیر موجود در بازار باید بدونید کمی رنگ روشن تر و شفافیت بیشتری نسبت به انواع دیگه دارن

 27. علیاری گفت:

  قطعا زمرد پنجشیر جزو درجه یک ترین سنگ ها و نایاب ترین سنگ هاس آمریکا به این کشور رحم نکرد و هنوزم دست از سراین کشور مظلوم و مردمانش برنداشته ممنون بابت پست جامع و مفیدتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   تشکر

 28. علیرضا گفت:

  سلام چگونه میتوانم نگین زمرد معدنی کلمبیا خرید کنم؟ با اطمینان از اصل بودن

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بهترین و مطمئن ترین روش ها کمک گرفتن از یک کارشناس و خبره در این کار، یا خرید از فروشگاه های معتبر و یا خرید زمرد با شناسنامه معتبر است.

   1. خلیل گفت:

    با درود فراوان، قیمت زمرد پنج شیر افغان با رنگ سبز زیبا قیراط ی چند هست؟ اگر لطف کنید قیمت دقیق ندارید حدودی بفرمایید.

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ببینید تفاوت قیمت ها در بازار برای یک سنگ با مشخصات یکسان هم گاها خیلی زیاد میشه ولی برای اینکه یک قیمت حدودی داشته باشید یک بار سنگ راف زمرد پنجشیر سبز خیلی عالی قیراطی حدودا ۵۰ دلار ولی سنگ تراشیده شده ۴ قیراطی قیمت هر قیراطش ۸۰ دلار موجود هست.

   3. ناشناس گفت:

    زمرد میشود از روی عکس تشخیص داد کسی کمک کده میتواند

  2. زهرا گفت:

   یک گرم زمرد پنجشیر افغانستان چند قیراط میشود؟؟
   لطفا کسی میداند اطلاع دهد ممنون سپاس

   1. علیرضا سالاری گفت:

    هر گرم معادل ۵ قیرات است، یعنی یک قیرات میشود ۰/۲ گرم

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.