دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب

دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج

dua-Marriage دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج

ایا از سوی معصومین دعا برای گشایش بخت توصیه شده است؟ خواندن، نوشتن و نگهداری دعا برای ازدواج و برای گشایش بخت از جمله توصیه هایی است که در سخنان معصومین آمده است و راویات و سوره هایی در قرآن نیز اشاره به این موضوع دارند و البته که برای امر ازدواج صرفا یک دعا کارساز نخواهد بود و این توصیه ها صرفا جهت ورود خیر و برکت و تسهیل ازدواج است و در کنار این ادعیه صدها و هزاران توصیه دیگر از جانب معصومین وارد شده است که بایستی در اولویت قرار گیرد. در این مقاله در مورد سوره احزاب که توصیه شده ترین دعا برای ازدواج میباشد و نحوه صحیح نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی توضیحاتی بیان شده است، همچنین دیگر فضیلتهای سوره احزاب برای ازدواج جوانان نیز بیان شده است تا همراهان عزیز شرف آنلاین از فواید این دعای بخت گشایی قوی اگاه شوند. در انتهای مقاله نیز دیگر ادعیه برای گشایش بخت آورده شده است.

12210-gem-stone-icon دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج کوتاه درمورد سوره احزاب (قویترین دعا برای گشایش بخت)

در لغت کلمه احزاب (Parties) به معنی گروه و دسته میباشد. احزاب و قبایل عرب که برای نابود کردن و ازبین بردن اسلام باهم متحد شده بودند شهر مدینه را محاصره کردند و قصد حمله را داشتند که این امر موجب به وجود امدن جنگ معروف خندق و نزول سوره احزاب شد. واکنش مسلمانان در قبال این حادثه و سرانجام کارشان در آیات (٩ تا ٢٧) بیان شده است. این سوره از سوره های مدنی قران است که 72 ایه دارد. در محتویات این سوره به:

 1. پرستش و پیروی از خدا و پیروی نکردن از کافران
 2. قوانین دوره جاهلیت(مثل پسرخواندگی و ظِهار)
 3. وظیفه هایی که همسران پیامبر داشتند
 4. شکست کفار در جنگ با مسلمانان
 5. حجاب
 6. معاد
 7. و ماجرای ازدواج پیامبر (ص) اشاره شده است که باعث معروف شدن این دعا برای ازدواج و استفاده از فواید این دعا برای گشایش بخت شده است.

*  پیامبر (ص) درباره با قرائت سوره احزاب فرموده اند:

هر کس بتواند سوره احزاب را بخواند و به خانواده خود هم آموزش بدهد از عذاب قبر در امان خواهد بود. (مجمع البیان، ج 8، ص115)

*  همچنین امام صادق علیه السلام میفرمایند:

اگر کسی این دعا را زیاد در روز بخواند در قیامت در کنار پیامبر (ص) خواهد بود. (ثواب الاعمال، ص 110)

* همچنین درمورد براورده شدن حاجت عبدالله بن مغیزه بیان میکند که از امام رضا شنیده است:

علاوه بر تاثیر زیاد این دعا برای ازدواج خواندن این دعا برای براورده شدن حاجات نیز موثر است به طوری که هر کس در نماز صبح و مغرب پیش از آنکه برخیزد یا با کسی سخن بگوید آیه 56 سوره احزاب ان الله و ملائکه… را قرائت کند و بعد بگوید: اللهم صل علی محمد النبی و ذریته خداوند هفتاد حاجت او را در دنیا و سی حاجت را در اخرت براورده خواهد کرد.

سفارش به تهیه این دعا برای ازدواج و گشایش بخت نیز بسیار است و روایت و تفاسیر معتبری از ائمه و معصومین در کتابهای مختلف درمورد استفاده از این دعا برای گشایش بخت و ازدواج وجود دارد.  نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی برروی پوست آهو بسیار سفارش شده و معروف است. البته باید به این نکته توجه داشت که شاید موانعی و سخت گیری هایی از خانواده ها و خود افراد باعث بروز مشکلات و تاخیر در امر ازدواج میشود و اول از همه باید این مشکلات را برطرف کرد و بعد به دنبال یک دعا برای گشایش بخت مانند نوشتن سوره احزاب برای ازدواج بود.

Marriages-dua دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج
12210-gem-stone-icon دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج دعا برای ازدواج : سوره احزاب توصیه مجرب معصومین

سوره احزاب خواص و فضیلت های فراوانی دارد. از جمله خواص سوره احزاب بخت گشایی و تسریع امر ازدواج دختران جوان و مجرد می باشد. نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی و تهیه این دعا برای گشایش بخت از معتبرترین توصیه‌ها و روایات نقل شده از زبان پیامبر (ص) و امام صادق (ع) برای باز شدن بخت است. در مورد فواید استفاده از سوره احزاب برای ازدواج نیز روایات زیر از ائمه بیان شده است.

Marriage-dua دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج

پیامبر (ص) در مورد خاصیت ویژه این دعا برای ازدواج و گشایش بخت میفرمایند:

اگر این دعا با رعایت آداب برروی پوست آهو نگارده شود و درون یک ظرف شیشه ای یا کوزه در منزل نگهداری شود خواستگاران دختر و خواهران و بستگان در آن خانه زیاد خواهد شد هرچند که آن خانواده نیازمند و محتاج باشند. (تفسیرالبرهان، ج4، ص407)

به فرموده امام صادق (ع) در مورد خواص این دعا برای ازدواج:

اگر دختری موفق به ازدواج نشده است این سوره را با رعایت آداب بر پوست آهو بنویسد و درون یک قوطی سربسته در خانه دختر پنهان نمایند. با کمک خدا بخت دختر باز خواهد شد و میتواند از این دعا برای گشایش بخت خود استفاده کند و نه برای یک دختر بلکه این دعا برای گشایش بخت تمام دختران آن خانه موثر خواهد بود و این یکی از معتبرترین خواص این دعا برای ازدواج است. (تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۸-البرهان)

با توجه به اینکه درمورد فواید این دعا برای ازدواج روایت مستقیم از زبان امام صادق (ع) و حضرت محمد (ص) و دیگر علما بیان شده است میتوان نتیجه گرفت این دعا، بهترین دعا برای بخت گشایی است و قطعا نوشتن سوره احزاب برای ازدواج تاثیر زیادی بر سرعت بخشیدن به امر ازدواج  خواهد داشت و نه تنها این دعا برای ازدواج دختران مفید است و باعث افزایش میل و رغبت پسران به ازدواج نیز خواهد شد. (طلب منه التزویج لبناته و اخواته وسائر اقربائه)

اما طبق احادیث این دعا بایستی برروی پوست آهو نوشته شود و آداب آن کاملا رعایت شود تا از خواص این دعا برای گشایش بخت بهتر نتیجه بگیریم. مجموعه شرف آنلاین تلاش نموده تا با درج سوره احزاب بر روی پوست آهو و رعایت تمام آداب نوشتاری در ساعات توصیه شده و توسط اساتید با تجربه این محصول را در اختیار شما بگذارد تا از خواص ویژه این دعا برای گشایش بخت بهره ببرید. (برای خرید سوره احزاب روی پوست آهو کلیک کنید)

محصول ویژه شرف آنلاین: سوره احزاب برای ازدواج روی پوست آهو

مجموعه شرف آنلاین باتوجه به درخواست های زیاد مشتریان عزیز محصول دعا برای گشایش بخت (دعا برای ازدواج) را مطابق با جزئیات روایات وارد شده از پیامبر (ص) و امام صادق (ع) تهیه نموده است. این محصول شامل یک عدد پوست آهوی اصل می باشد که بر روی آن سوره مبارکه احزاب در ساعات سعد و توسط نویسنده مجرب نوشته شده است که باید در یک ظرف (مانند ظرف شیشه‌ای یا کوزه) قرار داده و در خانه نگهداری گردد و نیازی به همراه داشتن آن نمی‌باشد.

پوست استفاده شده در این محصول کامل اصل وطبیعی بوده و با ضمانت اصالت پوست آهو توسط نویسنده مجرب تهیه گردیده‌است (برخلاف دیگر موارد که به صورت چاپی و بر روی کاغذ هستند) قیمت این محصول ویژه با توجه به تهیه تعداد نسبتا زیادی از آن و ارتباط بی واسطه با نویسندگان مجرب و تهیه‌کنندگان پوست آهو بسیار مناسب تعیین گردیده‌است تا تمام افرادی که توانایی نوشتن سوره احزاب برای ازدواج را ندارند و تمایل به داشتن سوره احزاب روی پوست آهو و استفاده از فواید این دعا برای گشایش بخت را دارند توانایی خرید آن را داشته باشند.

12210-gem-stone-icon دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج آداب مخصوص نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی

طبق سخنان ائمه جهت استفاده ازین دعا برای ازدواج بایستی این دعا را بر روی پوست آهو نوشت و درون یک ظرف شیشه ای یا کوزه و در منزل نگهداری شود و نیازی نیست که مانند بعضی دعا ها و حرزها مثل دعای حرز امام جواد (ع) همیشه همراه خود داشته باشیم. ابتدا درمورد استفاده ازین دعا برای گشایش بخت باید به نکات زیر توجه داشته باشید و از آنها دوری کنید تا از فواید این دعا برای ازدواج بتوانید بهره مند شوید:

 1. بددهنی
 2. نیتهای شوم
 3. ترک بخشش و صدقه
 4. ناامیدی به اجابت دعا
 5. قلب ناپاک و وجود کینه و نفرت
 6. نخواندن و قضا شدن نمازهای واجب
 7. و دوری از هرزگی در رفتار و اخلاق جهت نتیجه بهتر گرفتن از خواص این دعا برای گشایش بخت ( روایت امام سجاد علیه السلام در کتاب شریف معانی الاخبار شیخ صدوق). البته در هر صورت شما نباید از رحمت خداوند ناامید شوید و بدانید تنها اوست که تشخیص میدهد چه چیزی به صلاح ماست.

کپی و پرینت گرفتن از سوره احزاب برای ازدواج مشکلی ندارد ولی نوشتن دستی این دعا برای گشایش بخت تاثیر بهتر و بیشتری دارد و انچه در روایات امده است نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی است نه چاپ آن. در پاسخ به این سوال که ایا میشود دعا برای ازدواج را فقط خواند باید بگوییم اگر کسی این دعا برای ازدواج را بخواند اشکال ندارد و خیر است ولی نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی توصیه بزرگان میباشد.

-نوشتن-دعا-برای-گشایش-بخت دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج
در خصوص نحوه صحیح نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی باید به نکات زیر توجه داشت تا بتوان از خواص ویژه این دعا برای گشایش بخت بیشترین استفاده را ببریم:

 • ابتدا باید توجه داشت که نوشتن در ساعات سعد باشد. (نبایستی در ساعات قمر در عقرب نوشته شود که این مورد کاملا از سوی شرف آنلاین رعایت می‌شود.
 • هنگام نوشتن این دعا برای گشایش بخت بهتر است رو به قبله بنشینید و بنویسید و وضو داشته باشید.
 • در مورد نوشتن این دعا برای ازدواج و قراردادن آن درون ظرف منظور از ظرف هر ظرف شیشه ایی یا کوزه ایی تمیز است.

12210-gem-stone-icon دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج دیگر ادعیه توصیه شده برای گشایش بخت

سوره احزاب قویترین دعا برای گشایش بخت میباشد و توصیه های بسیاری شده است. با توجه به روایات بیان شده از بزرگان دین اسلام و ائمه میتوان به این نتیجه رسید که نوشتن سوره احزاب برای ازدواج بسیار مفید است. علاوه بر نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی دعاهای دیگری نیز وجود دارد که به بیان بزرگان برای ازدواج مفید هستند.

سوره فاتحه الکتاب و سوره یس

امام علی(ع) در مورد کسانی که مشتاق ازدواج هستند و به دنبال دعا برای ازدواج میگردند چنین فرموده اند: باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره فاتحه الکتاب و سوره یس را قرائت کند، وقتی که نماز تمام شد، بعد از حمد بگوید:

emam-ali-marriage-dua دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج سوره فرقان آیه 74

از آیت الله بهجت خواستند تا یک دعا برای ازدواج دختران معرفی کند. ایشان در جواب این دعا برای گشایش بخت را معرفی کردند: آیه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّهَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا»(سوره فرقان آیه 74).

ایت الله بهجت دستور دیگری جهت گشایش بخت و خواندن دعا برای ازدواج دختران نیز بیان کرده اند:
فرمود: نماز جعفر طیار بخواند و سپس دعایی که در کتاب زادالعماد مجلسی آمده که در این هنگام خوانده شود بخواند و بعد از آن سر به سجده بگذارد و گریه کند هر چند که اندک باشد و در همین هنگام حاجت خود را طلب کند و این کار را تا براورده شده حاجت خود ادامه دهد.

سوره طه

1- از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: هر کس هنگام خواستگاری رفتن سوره طه را بنویسد و درون پارچه سبزی قرار دهد، خواستگاری نتیجه خوبی خواهد داشت و به حاجتش میرسد و این دعا برای ازدواج بسیار موثر است. (تفسیر البرهان ج3 ص696)

-برای-ازدواج-1 دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج

2- امام صادق علیه السلام نیز در روایات خود سوره طه را به عنوان یک دعا برای ازدواج معرفی کرده اند و فواید این دعا برای گشایش بخت نیز بسیار است. ایشان فرموده اند: هر کس که خواستگاری ندارد یا به او جواب منفی میدهند سوره طه را بنویسد و بشوید و با آب آن صورت خود را خیس کند، ازدواج او سهل و آسان خواهد شد. همچنین روایات بسیاری وجود دارد که سوره طه را به عنوان یک دعا برای ازدواج توصیه میکند از جمله ایات 131 و 132 سوره طه که تایید میکند این دعا برای گشایش بخت جوانان بسیار موثر میباشد.

دعای توصیه شده از امام علی (ع)

در کتاب طب الائمه (ع) از امام علی (ع) نقل شده است که شخصی نزد امام امد و از وجود سحر در بخت خو گلایه کرد، حضرت فرمودند: این جملات را بنویس و همراه خود داشته باش تا از این سحر درامان باشی : «بسم الله و باالله بسم الله و ما شاء الله، بسم الله و لا حول و لا قوّه إلاّ بالله» .

و آیات : 81 و 82 از سوره یونس: « قال موسی ما جئتم به السحر إنّ الله سیبطله إنّ الله لا یصلح عمل المفسدین و یحقّ الله الحقّ بکلماته ولو کره المجرمون». آیات 27 تا 46 سوره نازعات: « ءأنتم أشدّ خلقاً أم السماء بناها رفع سمکها فسوّاها» نوشته شود. در ادامه آن آیات 118 تا 122 سوره اعراف : «فوقع الحقّ و بطل ما کانوا یعملون فغلبوا هنالک و انقلبوا صاغرین و ألقی السحره ساجدین، قالوا آمنّا بربّ العالمین ربّ موسی و هارون» نوشته شود. (بحار الأنوار، علامه المجلسی، 110 جلد، مؤسسه الوفاء، بیروت لبنان، 1404 ه. ق، ج 92، ص 124 و 127 )

آیه 24 سوره قصص

خواندن آیه 224 سوره قصص نیز بعنوان یک دعا برای گشایش بخت توصیه شده است. قرآن کریم اشاره میکند وقتی حضرت موسی گرسنه و تنها و بی سر پناه این دعا را خواند به عنایت پروردگار شعیب دختر خود را به دنبال او فرستاد و ازان پس داماد ان خانواده شد: «رَبِ ِانّی لِما اَنزَلتَ اِلیَّ مِن خَیرٍ فَقیر»

دعای یستشیر

از آیت الله شوشتری بیان شده است که: دعای یستشیر را 40 روز بخوانید بعد از نماز صبح و به معنی آن دقت کنید که این دعا برای گشایش بخت بسیار موثر میباشد.

در نهایت با توجه به روایات و احادیثی که از ائمه بیان شد میتوان به این نتیجه رسید که نوشتن سوره احزاب برای بخت گشایی بسیار مفید است و میتوان از فواید آین دعا برای گشایش بخت جوانان و دخترها بهره برد. هرچند دعاهای دیگری نیز توصیه شده ولی تهیه سوره احزاب برای ازدواج سفارش فراوانی از پیامبر (ص) و امام صادق (ع) شده است تا جوانان بتوانند از فواید این دعا برای ازدواج استفاده کنند و زندگی راحتی را در پناه قرآن شروع کنند.

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

64 دیدگاه در “دعا برای گشایش بخت : بررسی روایات معصومین + معرفی سوره احزاب برای ازدواج

 1. ناشناس گفت:

  سلام چند است قیمت اش

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به لینک سوره احزاب برای بخت گشایی مراجعه بفرمایید

 2. امیدبخدا گفت:

  باید حتما روی پوست آهو نوشت ما که نداریم و هم هزینه ان را نداریم اشکالی ندارد روی ورقه نوشت

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   این دعای بخت گشایی طبق حدیث بایستی بر پوست اهو نوشته شود ولی ادعیه دیگری نیز وجود دارند که بایستی خوانده شوند یا به اشکال دیگر استفاده شوند که میتوانید از آن ها استفاده نمایید. همچنین درصورتی که فعلا این مقدار هزینه را ندارید با ارتباط با بابخش پشتیبانی برای خرید سوره احزاب روی پوست آهو تخفیف بیشتری برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 3. مرجان گفت:

  من قبول ندارم پوست آهو یکبار بنویسید و ۴۰ روز بخوانید خیلی نتیجه میدا

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.