سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

emerald-ring-birth-stone سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

مهم ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت زمرد می باشد، همینچنین بعضی از گوهرهای دیگر نیز براساس ازمایشات انجام شده به عنوان سنگ ماه اردیبهشت معرفی شده اند (این گوهرها بر روی متولدین اردیبهشت تاثیرات مثبتی داشته اند) همانند: یاقوت آبی روشن، کوارتز صورتی، گارنت، کهربا، آونتورین، مالاکیت سبز، مرجان و فیروزه که هر کدام دارای خواص و انرژی هایی فوق العاده و مختص به خود دارند که متولدین اردیبهشت می توانند از آن بهره مند گردند. در این مقاله در مورد خواص کامل سنگ های ماه تولد اردیبهشت و همچنین خصوصیات متولدین اردیبهشت توضیحات کاملی ارائه می گردد و در آخر تاریخچه سنگ ماه تولد و پاسخ به این سوال ارائه می شود که آیا واقعا این سنگ ها می توانند برای اشخاص معجزه کنند یا نه؟

با شرف آنلاین همراه باشید….

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت آنچه باید درباره سنگ ماه تولد بدانید

پیش از ان که درباره سنگ ماه تولد اردیبهشت ( سنگ ماه اردیبهشت ) صحبت کنیم مختصری توضیح لازم است. مهم ترین کاربرد سنگ ها در امور طبیعی و درمانی است و نقش آن ها در تبادل انرژی و متعادل کردن می باشد. اگر بیاییم به شکل خلاصه راجع به آن ها صحبت کنیم باید بگوییم که در واقع واسطه تبدیل، تقویت و تبادل انرژی میان طبیعت با انسان و اجزای دیگر محیط اطرافمان می باشند. ریشه و منشا اصلی سنگهای ماه تولد برگرفته از مباحث ستاره شناسی و طالع بینی و برخاسته از فرهنگ جوامع مختلف می باشد در نتیجه باید برخی از خرافات و نسبت های بی اساس به اعجاز عجیب و غریب درمانی را نادیده بگیریم.

birthstones-1 سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

امروز هر نگین سمبل متولدین یکی از ماه های سال می باشد. این نگین ها براساس طالع بینی نجومی و براساس آزمایشات انجام شده و مطابق با ویژگی های ذاتی متولدین هر ماه تعیین شده است. سنگ های ماه تولدی که ما در وبلاگ شرف آنلاین مورد بحث قرار می دهیم به طور جهانی یکسان اعلام شده اند و اصلی ترین دسته بندی سنگ های ماه تولد محسوب می گردند. ضمنا بیان این نکته الزامی است که ما در این مجموعه مقالات صرفا به بیان باورها و اعتقادات این فرهنگ های مختلف پرداخته ایم و آن ها را تایید یا رد نمی کنیم.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت اصلی ترین سنگ ماه اردیبهشت : زمرد

سنگ ماه تولد اردیبهشت ، زمرد می باشد. این گوهر در زمان های گذشته برای سنگ درمانی به کار می‌رفته است.از مهم‌ترین خواص سنگ زمرد  متعادل کننده روح و جسم می باشد. به سبب سختی بالای زمرد تا حدود زیادی مانع شکسته شدن و خراش دیدن این نگین با ارزش می‌شود. در زمان یونان‌ باستان‌ جواهرالات نقش‌ بزرگی‌ به‌ عنوان‌ نماد قدرت، ثروت‌، رفاه داشتند و بر این باور بودند که‌ اگر فردی زمرد را در زیر زبان‌ خود قرار دهد از گزند بیماری های واگیر دار مخفی‌ می‌‌ماند و  سالم خواهد ماند. در فرهنگ‌ ها و جوامع مختلف، اعتقادات‌ متفاوتی‌ درباره‌‌ی سنگ ماه اردیبهشت یعنی زمرد وجود دارد و اکثر ادم ها خواص‌ جادویی‌ حیرت‌انگیزی برای‌ آن‌ متصور می کردند؛ برای‌ مثال‌ مصریان باستان‌ در دهان‌ فرد مرده‌ زمرد می گذاشتند تا در آن‌ دنیا که بیدار می شود بهتر تکلم‌ کند همچنین بر این باور بودند که این‌ گوهر موثر در باروری‌ می‌باشد.

emerald-4 سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

در گذشته های دور برای‌ درمان‌ بیماری های چشمی از زمرد استفاده‌ می‌‌کردند همچنین به‌ عنوان‌ پادزهر و در بهبود بیماری‌ صرع‌ یا بیماری‌‌های‌ معده‌ مورد استفاده قرار می دادند و بر این باور بودند که‌ زمرد سبب تقویت‌ حافظه‌ و دور کردن‌ اجنه و شیاطین می شود و نیز تقویت‌ عشق‌ در دل آدمی موثر است. در گذشته بر این باور بودند انگشتر زمرد و گردنبند زمرد برای صاحب خود پاکدامنی و نجابت به همراه می آورد و شخص را از ارواح شیطانی و بدی ها حفظ می کند. جالب است بدانید یکی از منابع سنگ ماه اردیبهشت یعنی زمرد، باغ برج کرمان می باشد یکی از منابع زمرد در کشورمان ایران است. این معدن در جنوب شهر کرمان و در منطقه اسفندقه واقع می باشد. در این منطقه افراد محلی، اقدام به جمع‌آوری این کانی ارزشمند می کنند، با توجه به میزان و درصد شفافیت و بزرگی آن، این نگین را به افرادی که دلال این جواهرات می باشند می‌فروشند که اغلب این سنگ ماه تولد اردیبهشت را پس از خریداری به خارج از کشور ارسال می کنند. زمرد خام را پس از تراش، در جواهرالات به کار می گیرند.

خواص زمرد برای متولدین اردیبهشت ماه :

زمرد نماد شادی، باروری و نیروهای مولد طبیعت و زندگی مجدد می باشد. این نگین مناسب برای مدیتیشن و خوشبختی است، همچنین سبب تقویت قدرت بیان و سخنوری و دفع کننده حساسیت و زودرنجی می باشد. در گذشته از زمرد برای تجدید قوا استفاده می کردند. در تعادل جسم و روح و همین طور در بهبود بیماران تیروییدی بسیار تاثیر گذار می باشد. برای بیماری های مانند پارکینسون و صرع زمرد توصیه شده است. فشار خون را نرمال و بعضی از بیماری های خونی را نیز درمان می نماید. قلب و کلیه ها توسط این نگین تقویت می شوند. برای رفع دیابت موثر است. عمل پاک کنندگی مجاری کیسه صفرا را فعال می سازد. علاوه بر زخم معده و روده، درد های ناحیه ستون فقرات و روماتیسم و التهابات مفصلی را التیام می بخشد.

emerald-1 سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

این سنگ ماه تولد اردیبهشت لوزالمعده، لنف و تیموس و کبد را نیرو بخشیده و سیستم گوارشی را فعال می گرداند. این گوهر برای سردرد کودکان مفید بوده برای چشمهای خسته و ضعیف شفابخش است. زمرد به ما الهام و بصیرت قوی میدهد. موانع را از بین برده، باعث صلح، نظم و نبوغ می گردد. قادر به رفع نگرانی ها و دلواپسی های پنهان می شود. حمایت و تعادل در جستجوی راه حقیقت در اشخاص را بر عهده دارد. این سنگ ماه تولد اردیبهشت طلسم سلامتی در مسافرت هاست. والدین به ویژه پدرها را در حل مشکلات فرزندانشان یاری می دهد. زمرد مختص صور فلکی ثور وسرطان می باشد و برای چاکرای قلب استفاده می گردد.

نور سبز بی نظیر این سنگ ماه تولد اردیبهشت از ترکیب طیف های آبی و طلایی شکل گرفته که بر اساس روانشناسی رنگ ها سبب افزایش خلاقیت در افکار انسان ها می شود. این سنگ ماه اردیبهشت گوهری عاطفی (به علت نوع سیاره خود یعنی ونوس) می باشد که عشق را بین زوجین تقویت و گسترش می دهد. قدرت عاطفی آن به اندازه ای می باشد که گفته شده اگر زن یا شوهری که زمرد را در دست دارند، رابطه شان خراب یا سرد و بی روح گردد رنگ سبز این نگین نیز به مرور کمرنگ خواهد شد!

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت سنگ ماه تولد اردیبهشت : گارنت

garnet سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

گارنت نام گروهی از کانی های سیلیکاتی می باشد که مقادیر ناچیزی منیزیوم، کلسیم یا آهن را دارا می باشند. این گوهر دیگر سنگ ماه اردیبهشت است که درجه سختی آن بین ۷ تا ۷٫۵ می باشد، گارنت انواع مختلفی با خاصیت های فیزیکی و بصری جداگانه که به رنگ های زرد کمرنگ تا قرمز پررنگ، سبز کمرنگ تا سبز سیر و سیاه وجود دارد. درخشش این نگین ها صمغی و گاه شیشه ای می باشد، همچنین خاکه آن سفید و به صورت شیشه مانند، نیمه شفاف یا کدر یافت می گردد.

خواص گارنت برای متولدین ماه اردیبهشت :

اعتقاد بر این است که خواص سنگ گارنت موجب دوستی واقعی، عشق، وفاداری، عزت نفس، موفقیت، حقیقت، ایمان، انرژی، ثبات و حقیقت می شود. این نگین همچنین درک را نسبت خود و دیگران تشدید می کند. مدتها پیش، ادعا می شد که انگشتر گارنت محافظانی هستند که در برابر افسردگی و ارواح شیطانی، به خصوص ارواح شب، که به عنوان ابلیس و شبح شب خوانده می شوند، مقاومت می کردند. امروز ما می توانیم آن را به عنوان یک سنگی که می تواند از کابوس جلوگیری کند، تفسیر کنیم.

9-1-004-garnet-ring-5 سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

این سنگ ماه اردیبهشت وقتی که به مسائل عشق و مسایل جنسی وارد می شود تاثیرات فراوان دارد، زیرا جنبه های قدرتمندی از انرژی جنسی و نفسانی در گارنت وجود دارد. مردم زمان قدیدم بر این باورند که این گوهر متعادل کننده ی محرک های جنسی می باشد. در نتیجه در توانمند سازی جنسی و باروری تاثیر گذار است، جذابیت جنسی و جنبه های نفسانی خالصی را به ارمغان می آورد تا اشتیاق و عشق را رها سازد.

گارنت زن و شوهر را به اکتشاف پرشور و شهوانی عمیق تر سیر جسمانی سوق می دهد. این گوهر الهام بخش سبب تعهد و استقامت و پایداری در ازدواج می باشد و عهد و وعده ی عشق، عزت و وفاداری را با خود تضمین می کند. همچنین می تواند در پیدا کردن عاشقان حقیقی به اشخاص کمک نماید. این سنگ ماه تولد اردیبهشت در بهبود و تقویت دیواره سرخرگ، قاعدگی زنان، افسردگی و خواصی در درمان چشم و جلوگیری از رشد سرطان در مراحل ابتدایی نیز موجب می شود. خوب است که بدانید گارنت سنگ ماه تولد اردیبهشت ، آبان، بهمن و سنگ اصلی متولدین دی نیز می باشد.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت سنگ ماه اردیبهشت : یاقوت کبود

Sapphire سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

یاقوت آبی روشن و رنگ کبود آن دومین کریستال سختی می باشد که در طبیعت یافت می شود. بیشتر ذخایر معدنی موجود برای استخراج یاقوت کبود، اکثرا باقی مانده هایی از رگه های دگرگونی یا آذرین (سنگ های آتشفشانی) مرمر و گرانیت می باشد که به بسترهای انباشته شده و اعماق دره های کوهستان منتهی می گردد. رنگ های آبی روشن آن از نظر انرژی و خواص روحی و جسمی بیشتر برای سنگ ماه اردیبهشت بکار برده می شود.

خواص یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه تولد اردیبهشت :

از لحاظ تاریخی، زیبایی و سختی بالای یاقوت کبود، از آن به عنوان یک گوهر بخت آور و شگفت انگیز و جادویی در میان اشراف زادگان یاد می شود. یاقوت کبود مفید ترین گوهر شفا بخش برای سیستم عصبی می باشد، سبب بهبود فعالیت غده تیروئید، استحکام دیواره عروق خونی و بهبود انعطاف پذیری می شود همچنین در تنظیم و بهبود جریان خون کمک می کند. خواص سنگ یاقوت کبود یا آبی سبب رها شدن شخص از افکار وسواسی یا ناخواسته در جهت بهبود آرامش ذهنی و درک عمیق احساسات و عواطف می شود. همچنین استرس را کاهش داده و افکار نامربوط را برای بینشی روشن تر و عمیق تر دور می سازد. این نگین در سطح روانشناختی، شفافیت و روشنی را به تفکر افراد ارائه می دهد که به شیوه خود تمرکز را برای شخص فراهم و موجب القای بهبودی در تمام سطوح بدن می گردد. یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه اردیبهشت ، اسفند، مهر و همینطور سنگ اصلی ماه شهریور نیز محسوب می شود.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت سنگ ماه تولد اردیبهشت : کوارتز صورتی

Pink-Quartz سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

رز کوارتز یا کوارتز صورتی دیگر سنگ ماه اردیبهشت است که به آن می پردازیم، این نوع کانی کوارتز در رنگ های مختلف صورتی کمرنگ، صورتی، سرخ گلی تا گلی پررنگ یافت می گردد. وجود عناصر تیتانیوم و منگنز موجب رنگ گلی این نگین می شود. سختی این گوهر در درجه مو ۷ و ساختار بلور بندی آن تریگونال می باشد. کوارتز بسیار کمیاب می باشد و معمولا بلورهای تشکیل دهنده ی آن ابری هستند. این سنگ ماه تولد اردیبهشت در حالت دو رنگی در سنگ های تیره تر بیشتر دیده می شود تا نمونه های روشن. همچنین گاها بلورهای سوزن مانند روتیل خیلی باریکی در این نگین دیده می شود.

خواص رز کوارتز به عنوان سنگ ماه اردیبهشت :

رز کوارتز بشکل قلب کوارتز صورتی، برای درمان بهبود نیاز های عاطفی می تواند استفاده گردد. کوارتز صورتی، کریستالی صورتی رنگ هستند که به موجب انرژی بالای آن آرامش دهنده و تسکین دهنده می باشد و مرهمی برای آرامش قلب افرادی است که آزرده خاطرند و یا شکست عاطفی دیده اند. از خواص عاطفی آن می توان به انتشار عشق، بهبود احساسات درونی، دوری از غم و غصه، رفع احساس تنهایی، بیشتر شدن حس گذشت و آرامش روحی و روانی و دوری از آسیب های احساسی سرکوب شده می توان اشاره نمود.

شاید این سنگ ماه اردیبهشت خاص ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت باشد به این دلیل که با ماه های دیگر سال هیچ تطابقی ندارد. کوارتز صورتی دارای رنگی آرامش بخش و زنانه می باشد و یکی از سنگ های الهه مادر بر شمرده شده است. همچنین این گوهر نه تنها به بهبود عملکرد چاکرای قلب انسان کمک می کند، بلکه با قلب زمین و قلب جهان هم در ارتباط می باشد. پرتو های پر انرژی آن می تواند به سطح سلولی وارد شود که سلول های بدن انسان را برای شادی و طول عمر به جای ناامیدی و مرگ مجددا برنامه ریزی و احیا کند. کوارتز صورتی سبب کاهش خشم، حسادت و تنفر، ترس و سوء ظن شخص دارنده ی این نگین می شود و نور شفابخشی، تجدید دوباره زندگانی، امید به زندگی و ادامه راه و ایمان را در جهانی عالی به ارمغان می آورد.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت دیگر سنگ های ماه تولد اردیبهشت

علاوه بر موارد گفته شده سنگهای کهربا، آونتورین (Aventurine)، مالاکیت سبز، مرجان و سنگ فیروزه نیز سنگ ماه تولد اردیبهشت می باشند.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت سنگ درمانی با سنگ ماه تولد

سنگ ماه اردیبهشت و یا هر سنگ ماه تولد دیگری برای افراد، باوری می باشد که تولد هر فردی را با ستاره ای از مجموعه ستارگان و اشکال آن ها پیوند می دهد. انتساب این گوهرهای طبیعی به ماه تولد افراد بر اساس نمادهای مختلف برای نخستین بار در قرن اول پس از میلاد مسیح اتفاق افتاد. با گذر زمان، این نمادها دستخوش تغییرات زیادی شدند، بصورتی که این سنگ ها نه تنها بر اساس ماه های سال بلکه براساس صور فلکی نیز تغییر پیدا کردند. استفاده از سنگ ماه تولد در شخص به عنوان زینت و زیورآلات، تنها از چندین قرن پیش بین عموم شناخته شده و امروزه در فرهنگ بسیاری از کشورها نقش بسزایی در تعیین حدودی شخصیت افراد ایفا می کند.

مهم ترین سوالی که پیش می آید این است که آیا سنگ های ماه تولد افراد می تواند برای شخاص معجزه کنند؟!

Pink-Quartz-1 سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

در مورد سنگ ماه تولد اردیبهشت هر شخصی که به آن باور داشته باشد خود به خود مانند تلقین درمانی عمل می کند و حاله ای از انرژی مثبت را در اطراف شخص دارنده به همراه خواهد آورد. شناخت شخصیت افراد یک کشور و اهمیت علم نجومی در طالع و جایگاه سنگ ها در تاریخ اثبات شده است. البته بخش بسیاری از نگین های شناخته شده در زمان های گذشته به دلیل اثرات روحی و روانی شان بر بدن انسان، به علت زیبایی بسیار بالایشان در زیورالات مورد استفاده قرار می گرفته اند. این موضوع نشان دهنده این است که سنگ ها در فرهنگ علمی و عموم از امکانات زمین برای بهزیستی انسان ها در زندگی بوده اند مانند گیاهان دارویی مورد استفاده ی اطبا که برای درمان استفاده می شده اند.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت خصوصیات متولدین اردیبهشت

«اردیبهشت» در زبان پارسی میانه «اَردوهیشت» نامیده می‌شود. در اسطوره‌های ایرانی و زرتشتی، اردیبهشت نگهبان زمین می باشد همچنین نماد برپایی نظم در زمین و هستی است.

برج فلکی : دایره البروج
سیاره حاکم : ونوس
سمبل : گاو نر (نماد تعادل و عشق نیز می باشد)
روز شانس : جمعه
سنگ ماه تولد اردیبهشت : زمرد
رنگ شانس : آبی روشن و صورتی
اندام های حساس : گلو، گردن، سیستم غدد، سیستم تناسلی و روده ها

birthstones-emerald سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت معمولا متولدین اردیبهشت در برابر تحریک عوامل بیرونی بسیار سریع واکنش نشان می‌دهند اما به همان نسبت هم آرام می‌ شوند. متولدین اردیبهشت به طور معمول عصبی مزاج با خلقی نسبتا متغیر می باشند که به‌ آسانی در فعالیت ها و تصمیمات خود، تغییر موضع می‌دهند. البته رفتار و منش گرم و محبت آمیزی دارند و نسبت به پدر و مادر خود احساس مسئولیت می‌کنند.

زنان متولد اردیبهشت معمولا دستخوش دلهره و اضطراب درونی ناشناخته می باشند و گاها عکس‌العمل‌های عجیب از خود بروز می‌دهند و برای همین داشتن سنگ ماه اردیبهشت می تواند کمک کننده به آن ها باشد ولی در مجموع با همه این ها مادران و همسران خوبی شمرده می شوند. متولدین این ماه افرادی منظم، مسئولیت پذیر، باسلیقه و شیک پوش و خوش اندام می باشند. آنان در ادبیات، شعر، هنر و موسیقی استعداد دارند. این افراد عموما صمیمی، خوش سیما و خوش برخوردند، اجتماعی اند،در خانواده مورد توجه هستند و معمولا دست و دلباز می باشند.

دسته بندی محصولات با سنگ ماه تولد اردیبهشت

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر فیروزه (168)

انگشتر یاقوت کبود (73)

انگشتر زمرد (66)

انگشتر گارنت (59)

گردنبند فیروزه (74)

گردنبند یاقوت کبود (52)

گردنبند زمرد (19)

گردنبند گارنت (24)

ست و نیم ست فیروزه (9)

4 دیدگاه در “سنگ ماه تولد اردیبهشت مطابق توافق جهانی + خواص کامل سنگ ماه اردیبهشت

 1. شاهرخ گفت:

  یاقوت کبود خواص درمانی هم داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله قطعا، لطفا مقاله یاقوت کبود رو مطالعه بفرمایید.

 2. محمد گفت:

  ببخشید ادرس فروشگاهتون کجاست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   فروشگاه شرف آنلاین در مشهد هست و ادرس دقیق رو هم میتونید در صفحه تماس با ما ملاحظه بفرمایید.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.