شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

turquoise-stone-1 خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

این روزها استفاده از سنگ های معدنی همانند فیروزه و عقیق در زیورآلات رونق ویژه ای دارد و در انگشترهای مردانه و زنانه، گردنبند و دستبند زنانه به طور فراوان مشاهده می شود. استفاده از این سنگ ها در ساخت طلا و جواهرات از ۵۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح رواج داشته است. خوب است با خواص سنگ فیروزه و خواص انگشتر فیروزه زنانه و مردانه به طور ویژه آشنا شویم…

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه شهرت فراوان این گوهر در جهان

Turquoise-stone خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

این گوهر Turquoise یکی از سنگ‌های قیمتی می باشد که از عهد باستان در ایران شناخته شده می باشد؛ البته ناگفته نماند که با توجه به خواص فیروزه و همچنین خواص گردنبند فیروزه، قیمت سنگ فیروزه اصل به عوامل مختلفی بستگی دارد. این سنگ، سنگ آرزوهای تمام شاهان ممالک از زمان کورش کبیر می باشد. در کشور ایتالیا نیز این نگین به گوهر آبی شهرت دارد و به عنوان گران‌قیمت‌ترین جواهر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مصریان آن را “سنگ زندگی” می نامیدند. در کشور روسیه یک رسم طولانی وجود دارد که از انگشتر فیروزه در حلقه عروسی به عنوان نماد عشق استفاده می کنند. در انگلستان نیز مردم بر این باورند که خواص فیروزه با عشق پایدار همراه است.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه احادیث معصومین درباره خواص سنگ فیروزه

Turquoise-mens-ring-1 خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

۱- از امام صادق (ع) در مورد خواص فیروزه و دیگر انواع انگشتر های قیمتی روایت شده است که دوست دارند هر مومنی پنج انگشتر در دست داشته باشد که یکی از آن ها انگشتری با همین نگین بابت گشایش در کارها می باشد.

۲- نقل شده که امام علی (ع) چهار انگشتر در دست داشتند که سنگ یکی از آنها از همین گوهر بوده برای نصرت و یاری اش.

۳- حضرت محمّد (ص) می فرمایند: خداوند عالمیان فرمودند که من شرم می کنم از دستی که برای دعا و اجابت بسوی من بلند شود و در آن دست انگشتر فیروزه باشد و او را ناامید برگردانم. (منبع : حلیه المتقین – ص۳۳)

۴- از حسن بن علی بن مهران نقل شده است که به خدمت حضرت امام موسی کاظم (ع) رفتم در انگشت آن حضرت انگشتری دیدم که نگینش فیروزه بود وعبارت “الله الملک”بر روی آن حک شده بود، بر آن انگشتر خیره شدم، فرمودند که چه نظر می کنی، گفتم: شنیده ام حضرت علی(ع) نیز انگشتر با همین نگین به همراه داشتند که نقشش “الله الملک” بوده است. فرمودند که آن را می شناسی؟ گفتم نه، سپس فرمودند که این همان انگشتر می باشد و این سنگی می باشد که حضرت جبرئیل(ع) برای رسول خدا (ص) از بهشت هدیه آوردند و پیامبر نیز به حضرت علی(ع) بخشیدند.

۵- به سند معتبر از مفضل بن عمر نقل می باشد که گفت روزی به خدمت حضرت صادق (ع) رسیدم و انگشتر فیروزه‌ای در دست داشتم و ایشان فرمودند که ای مفضل، فیروزه سیر نور دیده های مردان و زنان مؤمنه می باشد و دور گرداننده دردها می باشد.

Turquoise-mens-ring-2 خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه
۶- امام جعفر صادق (ع) نیر از خواص فیروزه می فرمایند: هر که انگشتر فیروزه در دست داشته باشد، دستش فقیر نگردد. (منبع: کتاب علامه مجلسی)

۷- در حدیثی از امام رضا (ع) داریم : شخصی به نزد امام رضا (علیه السلام) رسید و از نداشتن فرزند شکایت می کرد. حضرت فرمودند: انگشتری با نگین فیروزه بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین » (منبع : وسائل ج۵ – ص ۹۴ الی ۹۵)

۸- امام موسی کاظم (ع)می فرمایند: فیروزه سنگی می باشد که جبرئیل برای رسول خدا (ص) هدیه آورده است و رسول خدا نیز آن را به حضرت علی (ع) بخشیدند.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خلاصه خواص انگشتر فیروزه در احادیث معصومین

بطور خلاصه می توان خواص سنگ فیروزه اصل را که در روایات معصومین آمده، لیست نمود:

الف) فواید انگشتر فیروزه سبب بی نیازى و دفع فقر مى گردد.
ب) رفع مشکل فرزندآوردی
ج) در استجابت دعا مؤثر می باشد.
د) عامل فتح و پیروزى می باشد.
ح) دورکننده درد ها و نور دیده مردان و زنان
و) مورد اخر از خواص انگشتر فیروزه زنانه و مردانه نیز گشایش در امور است

دسته بندی محصولات

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر فیروزه (302)

گردنبند فیروزه (130)

دستبند فیروزه (31)

نیم ست فیروزه (29)

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص سنگ فیروزه اصل در رفع مسمویت ها

از جالب ترین خواص سنگ فیروزه اصل و خواص گردنبند فیروزه و یا انگشتر با این نگین، شفادهندگی می باشد این خاصیت سنگ فیروزه برای تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن بیماری هایی همانند آسم، افسردگی شدید، فشارخون بالا، میگرن، عفونت های ویروسی و حتی زهر زدایی ازبدن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. خاصیت انگشتر فیروزه برای درمان میگرن و سردرد نیز موثر می باشد. استفاده از خواص درمانی سنگ فیروزه برای کاهش التهابات عضلانی، تسکین درد کمر و پروستات نیز مفید است.

Turquoise-rocks خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

استفاده و بهره بردن از فواید انگشتر فیروزه درد ریح، جنون، درد عضلات بدن و تعداد زیادی از بیماری های داخلی را بهبود می بخشد. کمک به بهبود بیماری صرع از دیگر خواص انگشتر فیروزه زنانه یا مردانه می باشد. در علم سنگ درمانی در اسلام، این نگین را پادزهر تعداد بسیاری از سموم به شمار آورده اند. همچنین از خواص سنگ فیروزه اصل می توان به ابزاری برای علم پزشکی در قرن پانزدهم اشاره نمود.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص انگشتر فیروزه بر جسم

درمان مشکلات مفاصل:
از خواص سنگ فیروزه این است که فرایند التیام را تسریع می نماید و در آسیب هایی مانند پارگی رباط ها و تاندون ها و درد مفاصل، موجب زیاد شدن جریان خونی در بافت های عضلانی می گردد.

ضد ویروس و باکتری:
از دیگر خواص انگشتر فیروزه این است که در درمان برخی از نواحی بدن که تحت هجوم میکروب ها و باکتری ها می باشند موثر است. همچنین پاک کننده ی نواحی آلوده ای که در بخش های بدن وجود دارد نیز می باشد.

2-1-055-turquoise-ring-1 خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

سلامت قلب از دیگر خاصیت سنگ فیروزه:
از خواص اعجاب انگیز انگشتر فیروزه تأثیر آن در بهبود عملکرد و سلامت قلب می باشد. همچنین به بهبود گلو درد، التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی کمک می نماید.

تقویت چشم یکی دیگر از فواید سنگ فیروزه:
نگاه کردن به این گوهر سبب تقویت سیستم بینایی و سلامت چشم می‌گردد و استفاده از سرمه آن و همینطور گذاشتن آن بر روی چشم ها برای تقویت چشم و درمان بیماری های چشمی بسیار تاثیر گزار می باشد. از خواص انگشتر فیروزه در طب سنتی این است که از سرمه این سنگ برای درمان کسانی استفاده می شود که دچار دید کم در شب یا شب کوری می باشند.

فواید سنگ فیروزه در درمان کبد:
اگرچه از نظر علمی اثبات نشده است اما افرادی بر این باورند امواج مغناطیسی ساطع شونده از این سنگ نارسایی های کبد را بهبود می بخشد.

خواص سنگ فیروزه در بهبود گردش خون:
وجود خواص منحصر به فردی همانند درخشندگی، آرام بخش بودن و ساطع شدن امواج مثبتی از این گوهر سبب بهبود عملکرد جریان خون در بدن می شود.

درمان آناروکسی:
آناروکسی نوعی بیماری می باشد که به سبب گرسنگی و کمبود ویتامین در افراد ایجاد می‌گردد که خواص گردنبند فیروزه و یا انگشتر آن و بطور کلی خواص سنگ فیروزه در درمان بیماری هایی از این دست مؤثر می‌باشد.

2-4-016-دستبند-فیروزه-زنانه- خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

خواص انگشتر فیروزه در درمان بیماری های عصبی:
امواج ساطع شده و خواص معنوی که در این سنگ وجود دارد سبب آن شده که این سنگ جزو درمان درد های عصبی همانند سردرد های طولانی، سینوزیت، میگرن و … قرار گیرد.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه برخی از عجیب ترین خواص نگین فیروزه

* یکی از خواص انگشتر نفیس فیروزه نیشابور و دیگر انواع آن دفع بیماری می باشد و هنگامی که بر روی بخشی از بدن که دچار بیماری می باشد قرار داده شود، این خاصیت سنگ فیروزه بیماری را به درون خود می کشد و از بدن خارج می کند.

* از خواص سنگ فیروزه که در انگشتر، نیم ست فیروزه ، گردنبند فیروزه و حتی دستبند فیروزه به کار می رود این است که این سنگ با تغییر رنگ خود، خبر از سلامت بدن و نور اطراف بدن شخص می دهد.

*عده ای بر این باورند در هنگامی که ماه کامل می شود با نگاه کردن به ماه و سپس نگاه کردن به این گوهر، در زندگی برکت و رونق اتفاق میوفتد.

*در زمان های گذشته در فلات ایران بر این باور بودند که یکی از فواید سنگ فیروزه این است که این نگین افراد را در مقابل شور چشمی افرادی دیگر مراقبت می کند به این دلیل به طور معمول در سر در خانه ها، مغازه ها و … آن را آویزان میکردند.

* از خواص انگشتر فیروزه زنانه یا مردانه می توان به خواص معنوی فراوان آن از جمله مراقبت از انسان ها در انجام جمله فعالیت های ریسک دار و خطرناک اشاره نمود.

*افرادی بر این باورند که این نگیم نماد قدرت و ایمان می باشد و پاک‌سازی ذهن و روح از فواید انگشتر فیروزه می باشد.

*از دیگر خواص سنگ فیروزه این می باشد که نماد بخشندگی، خلوص و مهر و لطافت می باشد، دوستی را حفظ و در گذر زمان، دشمنی را به دوستی و مهر تبدیل می کند.

2-1-051-turquoise-ring-2 خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه *این نگین به توان شخص برای تفکر عمیق و تمرکز حواس قدرت می بخشد. قرار دادن این سنگ بر روی چاکرای چشم سوم «وسط پیشانی» سبب بالا رفتن سطح ادراک و هوش و قدرت تمرکز در اشخاص می گردد. بطور کلی این سنگ موثر در افزایش احساسات مثبتی مثل محبت، عشق و علاقه به علم و هنر می گردد.
*از خواص انگشتر فیروزه افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می باشد و سبب موفقیت و پیروزی در کارها می شود.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص انگشتر فیروزه بر روح

خواص سنگ فیروزه برای زنان بادار:
از خواص انگشتر فیروزه برای زنان باردار ایجاد حفاظت و آرام بخشی برای آنان می باشد.

افزایش سعه صدر:
یک خاصیت سنگ فیروزه این است که امواج این سنگ آرام بخش هستند همچنین سبب تقویت امواج مثبت درونی افراد می گردد و علاوه بر سلامت روح و روان منجر به افزایش صبر و سعه صدر نیز می‌گردد.

هماهنگی زندگی زناشویی دیگر فواید سنگ فیروزه:
از خواص سنگ فیروزه موجب نزدیک شدن قلب ها و بهبود روابط عاطفی و روحی بین زن و شوهر می شود و این خاصیت انگشتر فیروزه حس وفاداری را در طرفین تقویت می کند.

درمان افسردگی:
یکی دیگر از فواید انگشتر فیروزه این است که سبب انتقال نیروهای خاصی به بدن فرد شده و آن را از حالت یکنواختی در زندگی خارج کرده و شادی بخش و نشاط آور می‌باشد بدین جهت در کاهش افسردگی افراد مفید می‌دانند.

Turquoise-stone-properties خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

تقویت اعتماد به نفس:
یک خاصیت انگشتر فیروزه این است که وجود نیروهای منحصر به فرد و مغناطیسی در این گوهر موجب هوشیار شدن و فعال گردیدن نیروهای درونی فرد شده و حس اعتماد به نفس را در انسان قوت می بخشد.

دفع کابوس های شبانه خاصیت انگشتر فیروزه:
از خواص انگشتر فیروزه این است که اشخاص را در برابر خواب های پریشان و کابوس های کسل کننده حفظ می کند و به طور کلی امواج منفی و مضر را از ما دور می سازد.

-فیروزه- خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه نگهداری سنگ فیروزه

با توجه به خواص نگین فیروزه باید در نگهداری و مراقبت از آن بسیار حساس بود و توجه لازم را داشت چرا که این نگین اگر در معرض نور شدید و یا حرارت زیاد قرار بگیرد رنگ اصلی خود را از دست میدهد و ممکن است به تدریج به رنگ سبز تغییر کند و این جزء خواص نگین فیروزه میباشد. این سنگ اگر در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرد آسیب دیده و ضعیف می شود و دیگر به خوبی اول خواص نگین فیروزه اصل و سالم را ندارد. برای بهره بردن از خواص نگین فیروزه بایستی مواد شیمیایی و مخصوصا مواد چرب و روغنی را از آن دور نگهدارید.

محصولات

دستبند چند نگین نقره زنانه طرح آندیا

۵۱۷,۰۰۰ تومان

دستبند چند نگین نقره زنانه طرح آنیسا

۴۶۳,۰۰۰ تومان

مجموعه فاخر انگشترهای امام صادق طرح زنانه الحان + حکاکی

۲,۵۹۹,۰۰۰ تومان

گردنبند فیروزه نیشابوری نقره زنانه دست ساز طرح اشکی ساناز

۲۶۹,۰۰۰ تومان

دستبند چند نگین نقره زنانه طرح آنیل

۴۶۹,۰۰۰ تومان

نیم ست فیروزه نیشابوری نقره زنانه طرح پینار

۹۲۱,۰۰۰ تومان

گردنبند فیروزه نیشابوری نقره زنانه طرح بویه

۲۶۵,۰۰۰ تومان

گردنبند نقره زنانه چند نگین اصل طرح هفت جواهر

۴۳۳,۰۰۰ تومان

گردنبند فیروزه نیشابوری نقره دست ساز زنانه طرح میتیس

۲۹۹,۰۰۰ تومان

نیم ست فیروزه نیشابوری نقره زنانه طرح تابش

۹۶۷,۰۰۰ تومان

گردنبند فیروزه نیشابوری نقره زنانه طرح نرجس

۲۶۷,۰۰۰ تومان

گردنبند فیروزه نیشابوری نقره زنانه طرح بنیتا

۲۱۹,۰۰۰ تومان
به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

22 دیدگاه در “خواص سنگ فیروزه: شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

 1. اعظم گفت:

  باسلام خسته نباشید من انگشتر فیروزه رو تو ماشین گذاشتم مشکلی نداره جلوی نور آفتاب

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تا حالا که مشکلی در این رابطه شنیده نشده است.

 2. بنیامین گفت:

  با سلام آیا میشود سنگ فیروزه رو در بازو بندنگهداری کرد و ایا همان خواص را دارد؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در روایات فیروزه به صورت انگشتر توصیه شده است اما به نظر می رسد همراه داشتن این فیروزه هم خاصیت دارد

 3. فری گفت:

  من چند تیکه سنگ فیروزه دارم و خیلی خوشحالم فرقی نمیکنه با نگین سنگهای تیکه تیکه هست ک هنوز تراش نخورده خواص دارد ممنون ابی روشن هست و شادابی بخشه وقتی بهش نگاه میکنم

 4. هوشنگ توکلی گفت:

  سلام آیا مایع ظرفشویی و امثالهم برای فیروزه مضر است ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   فیروزه سنگ حساسی است و مخصوصا باید از چربی ها و مواد شیمیایی دور نگهداری شود.

  2. ناشناس گفت:

   بله عطر عرق مایع ظرف شویی باعث خراب شدن آن می‌شود

 5. ناشناس گفت:

  سلام من یک سنگ فیروزه دارم و ترک برداشته است علت آن چیست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   احتمالا ضربه خورده است دلیل خاص دیگری ندارد.

  2. علی گفت:

   چشم

  3. ناشناس گفت:

   کار خداست

 6. ناشناس گفت:

  سلام روز بخیر در خواص فیروزه شجری عجمی فرقی هست؟ معصومین به کدام مدل اشاره داشتن؟ ایا اگه فیروزه خیلی هم بزرگ نباشه در حد یه لوبیا ایا خواص داره؟ تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   فرقی در احادیث ذکر نشده است.
   از منظر بحث سنگ درمانی بله ممکن است تفاوت داشته باشد ولی از نظر روایی تفاوتی ذکر نشده است.

 7. naser گفت:

  سلام. یک گزارش علمی معتبر از تاثیرات انواع سنگ ها و جواهرات بر بدن می خواهم. ایا سایتی وجود دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   میتونید کتاب های تنسوخ نامه ایلخانی و درمان با جامدات رو مطالعه بفرمایید.

 8. رامیان گفت:

  سلام فیروزه خیلی خوبه و خواص زیادی داره ولی فیروزه نیشابور بصورت خام به کشور های خارجی فروخته میشه و بعد گران تر به ما داده میشه.

 9. امید گفت:

  چگونه بفهمیم نگین فیروزه اصل است

 10. بردبار گفت:

  سلام بنده مداح هستم میگن سنگ فیروزه برای صدا هم خوبه اینو از دوستان شنیدم واقعیت داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله این مورد گفته میشه که اگه فیروزه رو روی چاکرای گلو قرار بدید برای تقویت تارهای صوتی خوب هست.

 11. قاسم گفت:

  من یک سنگ فیروزه خریدم ولی بعد یه مدت رنگش سبز شد علتش چیه؟ میشه درستش کرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   همونطور که در مقاله هم اشاره شده احتمالا نگین شما با چربی و روغن زیادی در ارتباط مستقیم بوده که باعث این تغییر رنگ شده
   اگر تغییر رنگ خیلی سطحی باشه امکان اصلاح هست وگرنه متاسفانه خیر

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.