دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

sharafshams-leadership-ring حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

در این مقاله به فواید و خواص انگشتر شرف شمس می‌پردازیم و با رمز گشایی حرز شرف الشمس (دعایی که پشت نگین عقیق زرد با آدابی خاص در 19 فروردین حکاکی می‌شود) آشنا می‌شویم، همچنین در ادامه نظر برخی از بزگان دین را در مورد این دعای با ارزش بررسی میکنیم. با مطالعه این مقاله با مطالبی درباره آداب حکاکی این دعا و خواص و فواید انگشتر و گردنبند شرف شمس آشنا خواهید شد. همراه شرف آنلاین باشید.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس خواص شرف الشمس

انگشتر شرف شمس ، سنگ ، گردنبند شرف الشمس و حتی نیم ست و دستبند شرف الشمس به هر شکلی که به همراه شخص باشد، برای ایمن ماندن در سفرها و دور کردن بدى ها و حفاظت جان انسان می باشد. از دیگر خواص عقیق زرد شرف الشمس می توان به خیر و نیکى فرزندان و همچنین افزایش رزق و روزی اشاره نمود. آرامش خیال از خواص حرز شرف الشمس بوده و چشم زخم را برطرف می کند، برآورده شدن خواسته ها و آرزوها و بهبود بخشیدن برخی از بیماری های جسمی و روحی بخصوص بالابردن قدرت بدنی می باشد همچنین از خواص سنگ عقیق زرد میتوان به این موارد اشاره کرد که سبب پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش می شود و بر روی جذب و هضم غذا و سیستم گردش خون در بدن و چاکرای ۳ و لوزالمعده و غدد پانکراس و دیواره مربوط با این دو غدد تأثیر بسیار زیادی دارد.

0-1-191-sharafshams-ring-5 حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس دیگر خاصیت از خواص انگشتر شرف شمس

در طول سالیان گذشته و حتی امروزه انگشترها اهمیت بسیاری داشتند و علاوه بر کاربرد های زینتی که دارند از نظر اعتقادی نیز بسیار با ارزش هستند و دارای خواص زیادی می باشند. در اسلام نیز انگشتر ها و نقش ها و دعاهایی که روی آنها حک شده است اهمیت بسیاری دارند به همین دلیل افراد زیادی به دنبال تهیه انگشتر شرف الشمس و بهره بردن از خواص انگشتر شرف الشمس هستند که توصیه بسیاری شده است. بطور کلی از خواص انگشتر شرف الشمس یا خواص گردنبند شرف الشمس زنانه و مردانه همان خواص حرز شرف شمس را میتوان استخراج کرد و هر کسی آن را نزد خود نگه دارد خداوند به واسطه ی این دعا، همیشه حافظ و نگهدار او خواهد بود و دوری از فقر افزایش روزی از مهم ترین خواص انگشتر شرف شمس می باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که چون حرز شرف شمس معمولا بر روی عقیق زرد نوشته می شود از خواص ویژه عقیق زرد نیز بهره خواهید برد. برای پاسخ به این سوال که انگشتر شرف الشمس در کدام دست باید باشد به مقاله لینک داده شده مراجعه بفرمایید.

-انگشتر-شرف-شمس- حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس چگونه حرز شرف الشمس را رمز گشایی کنیم؟

بیان شده است که هر ساله در روز ۱۹ فروردین خورشید به مکان خاصی در آسمان میرسد و حالتی معادل با شب قدر را به وجود می آورد. در این روز خورشید در مقایسه با سایر کواکب روی زمین تسلط بیشتری دارد و آداب و رسوم خاصی برای آن روز بیان شده است. قبل از توضیح آداب و رسوم این روز لازم است با شکل های حرز شرف الشمس که بر روی نگین عقیق (بیشتر عقیق زرد) حکاکی می شود، آشنا شوید.

0-1-186-sharafshams-ring-2 حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

حرز شرف الشمس که بر روی سنگ و یا عقیق زرد حکاکی می‌شود، آداب مخصوص به خودش را دارد و برای بهره بردن کامل از خواص شرف شمس این آداب باید بطور کامل رعایت شود، این دعا از پنج اسم اعظم خدا تشکیل شده است که آن‌ها را کلمه های مبارکه «نور؛ مومن؛ رحمن؛ جمیل؛ الله» گفته‌اند و به جای نوشتن این اسم ها از پنج حرف اول این اسامی به صورت «ن.م.ر.ج.ا»  استفاده می کنند. این نقش ها دارای ۱۳ حرف است: ۴ حرف از کتاب تورات، ۴ حرف از کتاب انجیل و ۵ حرف از کتاب قرآن مجید. تصویر حرز شرف الشمس را در زیر آورد‌ه‌ایم که جزء خواص شرف الشمس محسوب می شود. (البته حکاکی این حرز دقیقا به شکل زیر نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد که احتیاج به تجربه و اطلاعات بیشتری است)herz-sharaf حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

حرز شرف الشمس می بایست بر روی نگین عقیق زرد رنگ حکاکی شود و اگر این گوهر در دسترس نبود، می تواند بر روی یک تکه کاغذ زرد رنگ نوشته شود تا عموم مردم بتوانند از خواص شرف شمس بهره ببرند (هرچند که توصیه اکید برای حکاکی روی عقیق زرد است چرا که هر جامدی ظرفیتی دارد.) بر روی این حرز ۵ اسم از اسامی اعظم خداوند به صورت مخصوصی نوشته می‌شود. البته حکاکی حرز شرف الشمس را هر کسی نمی تواند انجام دهد و رعایت مواردی برای داشتن خواص سنگ شرف الشمس الزامی است. نقل شده است که جهت نتیجه بهتر گرفتن از خواص سنگ شرف الشمس نویسنده این اسم های الهی باید فردی پاک و آگاه باشد و بتواند آداب نوشتن این حرز را به خوبی رعایت کند به عنوان مثال در هنگام حکاکی حرز شرف الشمس، نمی توان یک خط را دوبار حکاکی کرد.

sharaf-artistic حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

گاهی اوقات روی این نگین کلمات نور، مومن، رحمان، جمیل و الله با خط های خاصی که برای این کار نقل شده حکاکی می‌شود. همچنین بعضی اوقات حکاکان حرز شرف الشمس به جای نوشته، از حروف ابجد استفاده می‌کنند که نشان دهنده همین اسمای الهی هستند و در حقیقت حروفی هستند که از قرآن، انجیل و تورات (Torah) گرفته شده‌اند. همچنین در بعضی موارد حکاکان به جای اینکه از اول حروف اسمای الهی استفاده کنند همان کلمات را به صورت رمزی که توسط شیخ بهایی بیان شده است استفاده می کنند.

علاوه بر شرایط گفته شده در بالا، حرز شرف الشمس دارای چند شرط دیگر است، از جمله اینکه برای بهره بردن از خواص شرف شمس این ذکر در ساعات مشخصی از روز ۱۹ فروردین ماه به نام و نیت شخص استفاده کننده حکاکی شود. همین شرط سبب شده که عده ای سودجو این ذکر با ارزش را در روز ۱۹ فروردین حکاکی نکرده و در زمان های دیگر حکاکی کنند و به فروش برسانند که دیگر این حرز شرف شمس خاصیتی ندارد. نگین های حرز شرف الشمس در صورت نیاز، در سالیان بعد دقیقا در روز ۱۹ فروردین ماه بازنویسی می‌شوند، اما بسیاری از بزرگان معتقدند هستند اگر نگین شرف الشمس به درستی یک بار نوشته شود نیازی به تمدید کردن نوشته نیست.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس خواص عقیق شرف الشمس از دیدگاه معصومین

البته که امید اول همه ما خداوند و اهل بیت (ع) هستند و می بایست حاجات خود را از خدا بخواهیم و در کنار آن بهره بردن از خواص سنگ شرف شمس ان‌شاءالله مفید خواهد بود. خواص شرف الشمس از دو جنبه دارای اهمیت است یکی در خواص خاص خود سنگ عقیق می باشد و دیگری در قدرت اسامی اعظم الهی که پشت نگین بعنوان حرز شرف الشمس حکاکی می شود. چندی از خواص شرف الشمس از بین بردن فقر، حفاظت جان و مال، زیاد شدن رزق و روزی، درمان برخی بیماری ها، حفاظت از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دشمنان و دریافت عزت و مقام می باشد. جهت مطالعه بیشتر درباره خاصیت دعای شرف الشمس برای حاجت کلیک کنید.

بی شک آثار سریع و متداوم خواص سنگ شرف شمس در افزایش رزق و روزی مورد تایید همه استفاده کنندگان است و گشایش امور را به شکل کاملا مشهودی ایجاد می نماید. در ادامه مبحث تعدادی از احادیث در باب عقیق مطالعه می کنیم.

0-1-072-انگشتر-شرف-شمس-رهبری-2 حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس طرح انگشتر شرف شمس رهبر

۱- از امام موسی کاظم (ع) در حدیثی نقل شده است که انگشتر زرد در دست کنید که سبب آسانی می باشد و در آن هیچ دشواری نباشد.
۲- پیامبر (ص) هم فرموده اند: هر شخصی که یکی ازعقیق‌ های سفید و زرد و سرخ را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و افزایش روزی و سلامتی ازجمیع بلا‌ ها نمی‌بیند و از شر انسان ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند در امان می‌ ماند.
۳- امام صادق (ع) فرموده اند: انگشتر عقیق سبب ایمنی در سفر می باشد.
۴- پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید مادامی که آدم آن را با خود همراه داشته باشد اندوهی به او نمی رسد.
۵- امام صادق (ع)فرموده اند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید که مبارک بوده و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی است.
۶- پیامبر (ص) می فرمایند: هر کس که انگشتر عقیق در دست کند حاجتش برآورده خواهد شد.
۷- امام علی (ع) نیز می فرمایند: دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر می باشد از هزار رکعت بدون سنگ عقیق.”

دسته بندی محصولات شرف الشمس

بر روی دسته بندی های شرف شمس کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر شرف شمس (352)

گردنبند شرف الشمس (144)

دستبند شرف الشمس (38)

نیم ست شرف الشمس (48)

 

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس نظر برخی از علما در مورد حرز شرف الشمس

حضرت آیت الله مبشر کاشانی با توجه به نکات جالب در مورد حرز شرف شمس ، این دعا را بخشی از علوم غریبه می دانند و بیان کردند:

“متاخرین در چند قرن گذشته حرز شرف الشمس را معتبر می دانند و مباحثاتی در مورد شرف الشمس و روش گسترش آن به شکل مربع یا مسبع و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی ذکر کرده اند و برخی آن را ماخوذ از اسامی اعظم تلقی کرده اند و در کتب جواهر مکنونه که از کتاب های خطی اذکار می باشد و همچنین در کتب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتاب های دیگر، به بعضی از خواص سنگ شرف الشمس از جمله دفع فقر و بیماری ها و محافظت از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دریافت عزت و بزرگی بیان شده است.”

آیت الله مبشر کاشانی در ادامه بیان کرده اند: “کفعمی هم در کتاب جنت الواقیه بیان کرده است که این حروف شکل اسامی اعظم می باشد و در برخی کتاب های علمای شیعه مشاهده کردیم که این شکل از امام علی علیه السلام می باشد.”

sharaf-service حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

گوشواره، انگشتر و گردنبند شرف الشمس زنانه

مرحوم شیخ بهائی نیز در کتب سرالمستتر ، در مورد این شکل که بعضا به شرف الشمس مشهور شده مطالبی بیان کرده اند.”
آیت الله مبشر کاشانی در پایان ، به زمان و آداب و کیفیت  حکاکی حرز شرف الشمس نیز اشاره کردند و یادآور شدند: ” می گویند که دعای شرف الشمس می بایست در روز ۱۹ حمل که برابر با روز ۱۹ فروردین می باشد از طلوع آفتاب تا ظهر(در ساعات مشخصی که هر سال توسط منجمان تعیین می شود) بر روی نگین عقیق زرد و در صورت عدم وجود نگین عقیق زرد بر روی کاغذ زردی نوشته شود و با خود همراه داشته باشید ولی در تجدید آن در روز یاد شده در سال های بعد شرط نشده است و نیازی به بازنویسی آن نیست و این جزئی از خاصیت شرف الشمس است.”

علاوه بر آیت الله مبشر کاشانی، حضرت آیت الله روحانی نیز بخش های خواندنی دیگری از حرز شرف الشمس را گفته اند و مکتوب کرده اند:
“اهل این گونه فنون بیان می کنند که اگر یک بار شرف الشمس به روش مخصوص خودش حکاکی شود، دیگر نیازی به تکرار در سال های بعدی نیست و خواص شرف الشمس باقی می ماند، ولی چون در طریقه نوشتن آن اختلاف است، مانند شکل ستاره آن یا حرف میم آن، برخی به همه وجوه حرز شرف الشمس را می نویسند، بطور مثال یک بار با ستاره پنج گوشه و بار دیگر با ستاره شش گوشه آن را حکاکی می کنند.”

ایشان در انتهای جوابیه خود به پرسش خبرنگاران بازنویسی برای داشتن خواص شرف الشمس در هر سال را لازم ندانسته و بیان کردند:
“در هر صورت تجدید حرز شرف الشمس در ۱۹ فروردین هر سال توصیه نمی شود و نیازی به این کار نیست.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس منابع معتبر در مورد حرز شرف الشمس

۱- مرحوم شیخ بهائی در کتاب سرّ المستتر بیان کردند: که این ذکر را باید در روز ۱۹ حمل که برابر با روز ۱۹ فروردین می باشد، در ساعات مشخص شده بر روی عقیق زرد و در صورت وجود نداشتن عقیق زرد بر روی کاغذ زرد رنگی نوشته و همراه شخص باشد.
۲- در کتاب «جنه‏ الوافیه» معروف به «مصباح کفعمی» نقل شده است: این حروف (حرز شرف شمس) شکل اسم های اعظم خدا می باشد، همچنین در حاشیه کتاب یاد شده می گوید: در برخی از کتاب های شیعه دیدم که از امیر المؤمنین (ع) بیان شده است.(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)
۳- در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۹۷۷، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز مطالبی مربوط به خواص شرف شمس آمده است.

sharaf-bracelet حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

۴- در کتاب ریحانه الادب هم زیر اسم  “ابو البدر” از دانشمندان قدیم شهر اردبیل ، به نقل از او توضیح مفصلی در مورد خاصیت شرف الشمس و حروف آن و اشعاری که به امیر المومنین (ع) در رابطه با این حروف منسوب است و روش نوشتن این حروف داده است.( ریحانه الادب، ، مدرس تبریزی ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خیام، ۱۳۷۴؛)
۵- دانشمند دانا مبشر کاشانی در کتاب خود به زمان، آداب و نحوه نگارش این ذکر اشاره کرده است.
۶- در کتاب “جواهر مکنونه” که از کتب خطی اذکار می باشد به خواص شرف الشمس اشاره شده است.
۷- حضرت آیت الله مظاهری بیان کرده اند: “می توان به حرز شرف الشمس و خواص شرف الشمس اعتماد کرد.”
۸- در کتاب های قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری در مورد خاصیت شرف الشمس نقل شده که این ذکر از علوم غریبه می باشد و از جمله خواص شرف الشمس می توان به دفع فقر و بیماری ها و محافظت صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دریافت عزت و بزرگی اشاره کرد.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس آیا می توان با حرز شرف الشمس وارد دستشویی شد؟

حرز شرف شمس به صورت رمزی و با حروف ابجد نوشته می شود و لازم نیست برای دست زدن و همراه داشتن آن دائما باوضو بود، همچنین اگر انگشتر شرف شمس را تهیه کرده اید همراه داشتن آن در دستشویی و حمام مشکلی ندارد و میتوانید از خواص انگشتر شرف الشمس بهره ببرید هرچند که توصیه اکید می‌شود از به همراه داشتن در این مکان‌ها اجتناب نمایید تا خاصیت انگشتر شرف شمس کمرنگ نگردد.

sharaf-picture حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس برخی از آداب حکاکی حرز شرف الشمس

نکات و آدابی هستند که هنگام نوشتن حرز شرف الشمس باید رعایت شوند تا خاصیت شرف الشمس و فواید انگشتر شرف شمس حفظ شود و بیشترین تاثیر را داشته باشد.

۱- قبل از حکاکی دو رکعت نماز می باشد که فرد حک کننده باید آن را بخواند.
۲- حکاک باید رو به قبله بوده و رو به قبله حکاکی را انجام بدهد.
۳- فرد حک کننده باید پاک و دور از هر گونه کثیفی و نجاست باشد تا بتوان از خواص سنگ شرف شمس بیشترین بهره را برد.

همچنین آداب بیشتری نیز در کتب معتبر برای حرز شرف شمس ذکر شده که بهتر است برای مطالعه آن ها به کتب گران‌سنگی که معرفی شد مراجعه شود.

محصولات شرف الشمس

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

116 دیدگاه در “حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

 1. رضا گفت:

  با سلام سوالی داشتم از خدمت تون
  آیا خواص انگشتر شرف الشمس به مرور زمان مثلا بعداز ۲۰ سال از بین میرود یا خیر؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خود دعای شرف الشمس احتیاج به تمدید ندارد و میتوانید استفاده بفرمایید.

 2. علی گفت:

  سلام من به تازگی انگشتر شمس الشموس خریدم آیا برای اینکه انگشتر را در دست کنم و استفاده کنم اعمال قبل از استفاده از انگشتر دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر اعمال خاصی ندارد.

  2. رضا گفت:

   خیر، فقط بدن انسان باید تمیز باشد

 3. حق شناس گفت:

  با سلام
  من از مشهد یک شرف الشمس خریدم که پشتش حروف حک شده اگر بخواهم دعایش به اسم خودم بشه چه کار کنم؟ ایا همان که عام است کفایت میکند؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   میتوانید همان عام را استفاده بفرمایید و از خواص آن بهره مند شوید.

 4. نیایش گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من انگشتر شرف الشمس ازتون خریدم ولی خیلی برام بزرگه. میخوام بدونم امکانش هست ببرم برام کوچیکش کنن ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   همان سایزی که موقع خرید ثبت فرمودید ارسال می شود اما بله به راحتی میتوانید با هزینه و زمان کمی به یک انگشتر فروشی مراجعه بفرمایید تا به راحتی مجددا انگشتر را متناسب با سایز دقیق انگشت شما تغییر دهند.

  2. ناشناس گفت:

   انگشتر شرف شمس خواص های زیادی دارد

   1. . گفت:

    با سلام من یک انگشتر شرف الشمس دارم که مدتی پیش نگینش کند و بردم برایم با چسب چسباندند و چسب جلوی آن نوشته ها را گرفته اشکال ندارد؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر مشکلی نیست.

 5. مه گفت:

  با سلام و احترام به تیم شرف آنلاین
  آیا میشه انگشتر شرف الشمس رو در دوره عادت ماهانه استفاده کرد؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله مشکلی ندارد.

   1. amirmahdi گفت:

    سلام خسته نباشید
    به من یک انگشتر شرف شمس کادو دادند
    نمیدانم واقعا حرز نوشته شده روش یا نه چجوری میشود فهمید که درست است؟
    یا باید ۱۹ فروردین بدهم بنویسند دوباره؟
    یکی هم اینکه شنیدم حرز امام جواد و دعای ناد علی هم روی شرف شمس نوشته میشود درست است یا نه؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    پشت نگین را نگاه کنید اگر حروف رمزی خاصی را دیدید یعنی دعای شرف الشمس حکاکی شده است و انشالله هم درست حکاکی شده است.
    اگر نوشته شده باشد دیگر لازم نیست ۱۹ فروردین مجدد حکاکی کنید.
    شرف الشمس دعا است و پشت عقیق زرد حکاکی می شود و شما همچنین می توانید هر دعای دیگری را پشت یا روی نگین عقیق زرد حکاکی کنید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام حرز خاص که اسم نفر با اسم مادرش پرسیده میشود با حرز عام فرق دارد؟؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    به لحاظ بهره مندی از خواص تقریبا تفاوتی ندارد.

 6. ناشناس گفت:

  سلام گردنبندی که من دارم پشت ان چیزی حک نشده یعنی ان دیگر شرف الشمس نیست؟ فقط عقیق زرد است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی خوب دقت کنید اگر واقعا حکاکی نشده است بله فقط عقیق زرد است که البته همان هم سرشار از خواص مختلف است.

  2. رضا گفت:

   سلام انگشتر شرف شمس من عقیق به حالت کبود رنگ هست ایا مشکلی ندارد ممنون از شرف انلاین

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بهتر است عقیق زرد باشد اما موردی هم که فرمودید مشکلی ندارد.

 7. بانو گفت:

  سلام من ی انگشتر هدیه گرفتم که متوجه شدم نوشته های پشت سنگ زرد شرف الشمس است و از لحظه ای که دستم کردم باهاش ارتباط برقرار کردم با اینکه نمیدونستم چیه و آرامش گرفتم برا خودم عجیب بود آیا واقعا درسته این و اگه همیشه دستم باشه ایرادی نداره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   احتمال زیاد حکاکی عام بوده است و میتوانید همیشه در دست داشته باشید.

 8. Negin گفت:

  سلام برای ازدواج این سنگ کاربرد داره؟
  بعد اینکه اگ کاربرد داره باید اسم طرف و حک کنم یا کاره دیگه ای باید انجام بدم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در منابع معتبر به طور مستقیم به خاصیت بخت گشایی این دعا اشاره نشده است. اما در خواص آمده است که دارای خاصیت گشایش در امور است که از این مورد در بین عوام به بخت گشایی هم تعبیر می شود.
   خیر اسم شخص حک نمی شود.

 9. بابک گفت:

  سلام من ۲ تا انگشتر شرف الشمس دارم هر دو را میتوانم با هم دستم کنم ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله مشکلی نیست.

   1. ناشناس گفت:

    سلام خسته نباشید من چطوری میتونم سفارش بدم

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    یا به لینک سفارش شرف شمس مراجعه بفرمایید و به صورت کاملا آنلاین سفارش خود را ثبت کنید یا با بخش پشتیبانی آنلاین سایت در ارتباط باشید.

 10. علیرضا گفت:

  عقیق زرد خوب چه علایمی داره و باید چطور باشه که متوجه بشیم سنگ خوبی هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بلحاظ خواص عقیق زرد که همگی یکسان هستند و درمورد دعای شرف الشمس پشت نگین بایستی بدانید که توسط فرد درستی با رعایت اداب حک شده است یا خیر اما اگر منظورتان از خوبی توجه به ظاهر سنگ است که هرچه نگین شما دارای رنگ یکدست تر، پاک تر و بدون ناخالصی ها باشد گران تر است.

  2. خانم عامری گفت:

   شرف الشمس بهترین انگشتر از لحاظ خواص معنوی است من تازه خریده ام ان شاءالله از خواصش بهره وافی ببرم

 11. ناشناس گفت:

  باسلام
  من انگشتر شرف الشمس رو زود تر نوشتم خواستم بدونم تاثیر دعاش پابرجاست یا …
  درضمن میشه ۱۹ این ماه از روش یه خطی بکشم
  ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی حتما در ۱۹ فروردین در ساعات خاصی حکاکی شود.

 12. معصومه گفت:

  سلام من به اسم خودم انگشتر سفارش دادم اگر بمونه برا ی دخترم هم تاثیر داره یانه ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   چون به نیت خودتان حکاکی می شود برای استفاده خودتان هست فقط

 13. حمیرا حاتمی گفت:

  پبسیار چشم گیر و تاثیرگذار

 14. علی گفت:

  سلام نگین عقیق زرد دارم. میشه برام دعای اول ماه رمضان و حرز شرف الشمس رو روش حک کنید؟ اگه این کار مقدوره کی این نگین رو براتون بیارم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تعداد حکاکی ها متناسب با سفارشات و محصولات خود سایت است به دلیل همین محدودیت و اینکه ثبت سفارشاتی که نگین مال خود مشتری است و انبارداری آن پیش بینی نشده است لذا سفارشات اضافی که نگین مربوط به خود مشتری است متاسفانه پذیرفته نمی شود.

 15. قاسم گفت:

  سلام یکی از دوستان بهم یک انگشتر شرف شمس حکاکی هدیه داده اطمینان ندارم عموم باشه دستم نکردم چطور میتونم مطمئن بشم یا بنام خودم کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   نود و نه درصد نگین های شرف شمس موجود به صورت عام حکاکی شده‌اند مگر اینکه شخص خودش قبل نوزدهم فروردین هرسال درخواست حکاکی خاص کرده باشد.

 16. مسعود گفت:

  سلام و خسته نباشید من یک انگشتر شرف الشمس که حکاکی هم داره هدیه گرفتم آیا اثر داره مشکلی نداره؟ آیا حقیقت داره. تو رو به امام رضا حقیقت بهم بگید درسته یا نه. ممنونم البته من حرز امام جواد گرفتم کامل ازتون که امروز دستم رسید طبق همون گفته هاتون ممنونم راهنماییم کنید و منو از این شک در بیارین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ان‌شاءالله که اثرات مثبت و خواص عقیق شرف الشمس برای شما نیز موثر خواهد افتاد. خود عقیق زرد سرشار از خواص عالی است و همچنین دعایی که منسوب به امام علی (ع) است جز فایده نخواهد داشت پس نگران نباشید و حرز امام جواد (ع) را نیز همراه خود داشته باشید که مصون از بلایا و حوادث واقع شوید.

  2. علی کریمداد گفت:

   سلام انگشتر ماله مادرم هستش چون دستش نمیکنه من ازش گرفتم و دستمه و دعا هم طبق آداب روش حک شده حالا برا منم تاثیر داره یا نه

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اگر به صورت عام حکاکی شده باشد بله میتوانید استفاده بفرمایید.

 17. ریحانه گفت:

  سلام اگه شرف الشمس رو توبازوبند همراهم باشه باز هم خاصیت افزایش رزق و روزی داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   درمورد خود خواص شرف الشمس بله ان‌شاءالله که موثر خواهد بود

 18. Hasan گفت:

  باسلام وقت بخیر دوستان آیا انگشتر برنجی شرف شرف شمس همان کارایی عقیق زرد را دارد و زیر انگشتر حکاکی حرز دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   رکاب برنجی یا نگین برنجی؟ رکاب برنجی که کلا توصیه نمی شود ولی به عنوان نگین میتوانید دعا را پشت نگین برنجی بنویسید ولی توجه داشته باشید که عقیق زرد بشدت بیشتر توصیه می شود.

  2. سجاد گفت:

   سلام آیا درست که میگویند انگشتر شرف شمس اومد نیومد داره؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر اینطور نیست. این حرفی است که بین عوام گاها گفته می شود ولی سند و مدرکی ندارد. آنچه اسامی خداوند باید جز خیر ندارد.

 19. s گفت:

  سلام، من یه انگشتر عقیق زرد شرف الشمس خریدم پشتش حکاکی داره ولی نمیدونم ک متعلق ب فرد خاصی هست یانه. اگه برای کس دیگه ای نوشته شده باشه استفاده کنم ایرادی ندارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   باید حکاکی عام شده باشد یا به نام خودتان باشد.

  2. یه رهگذر گفت:

   درود و سلام خدمت شما
   من یه انگشتر شرف الشمس هدیه گرفتم که حکاکی داره . . .
   از کجا و به چه صورتی باید بفهمم که حکاکی عام است یا اینکه حکاکی خاص است؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    به احتمال بسیار زیاد عام است. اگر به صورت عادی از بازار خریداری شده است دارای حکاکی عام است. با این وجود بهتر است این مورد را از هدیه دهنده جویا شوید. شاید به صورت خاص قبل از ۱۹ فروردین سفارش حکاکی خاص داده باشند.

   2. ناشناس گفت:

    سلام من گردنبند شرف الشمس دارم پارسال گرفتم امسال باید برم روش خط بنداره یانه؟

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر احتیاجی نیست.

 20. ناشناس گفت:

  باسلام این بنده حقیر چند ابهام داشتم درباره شرف شمس ممنون میشم به دور از تعصب پاسخ من بدین
  اینکه میگن شرف شمس مال امام علی خب چرا ما حدیث مستقیم از امام علی یا دیگر امامان نداریم بعضی دوستان به این حدیث از امام جعفر صادق استناد میکنن که گفتن چرا از عقیق سرخ و زرد و سفید استفاده نمیکنی چون کوه عقیق سرخ در بهشت در خانه حضرت رسول عقیق زرد در خانه فاطمه زهرا و عقیق سفید در خانه امیرالمومنین ولی هیچ حرفی از شرف شمس نام خدا نیامده فقط درباره بهترین رنگ ها سنگ عقیق که سنگ پر خاصیتی که من هم قبول دارم گفته شده وبعد
  اگر قبول کنیم که این دعا مال امام علی چرا تاریخ حکاکی به تاریخ شمسی و ایرانی ؟؟؟؟؟ تمام اعیاد مناسبت های مذهبی ما تاریخ قمری داره ولی فقط این یک مورد تاریخ شمسی داره؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در ابتدا توجه داشته باشید که شرف الشمس یک سنگ یا دعا نیست بلکه یک پدیده نجومی است و چون دعای خاصی در این روز در پشت عقیق زرد حکاکی می شود این دعا به شرف الشمس مشهور شده است. در مورد حدیث مستقیم در کتاب “موسوعه الاحجار الکریمه” آمده که این حرز از حضرت حجت (ع) توصیه شده‌است و اگر روی عقیق و در روز شرف الشمس حکاکی شود کامل‌تر است. این گونه آمده است که: “آن حرزی است برای محافظت از تمام بدی‌های آسمانی و زمینی و آن اسم اعظم است و کامل‌ترین انگشتر است.” برای مطالعه بیشتر به لینک شرف شمس مراجعه کنید. همچنین این حرز توسط شیخ بهایی یا در کتاب مصباح کفعمی، یا توسط ایت الله حسن زاده آملی، علامه مبشر کاشانی و یا کتاب جواهر مکنونه و حتی ایت الله مظاهری بیان شده است. برای مطالعه اسناد دقیق به لینک سندیت شرف شمس مراجعه بفرمایید. در مورد فتاوا هم بایستی با نام و سند معتبر بیان شود.
   درمورد تفاوت ماه قمری و شمسی هم همانطور که عرض شد این پدیده یک پدیده نجومی است و متاثیر از موقعیت سیارات و ستارگان است و خود شرف الشمس روزی است که خورشید (شمس) بر دیگران ستارگان اشراف (شرف) دارد بنابراین مقیاس تاریخ شمسی است که هر ۳۶۵ روز یکبار اتفاق می افتد. علاوه بر شرف شمس روزهای دیگری مثل شرف قمر، شرف زهره، شرف عطارد و … هم وجود دارد.

 21. ساجد گفت:

  باسلام ایا سنگ فیروزه یا سنگ حدید را در بازو بند همراه خود داشتن خاصیتشان باقیست؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در روایات فیروزه به صورت انگشتر و حدید به صورت انگشتر و گردنبند توصیه شده است اما به نظر می رسد همراه داشتن این نگین ها هم خاصیت دارد

 22. سعید گفت:

  سلام من یک انگشتر شرف الشمس سنگ دارم روش هیچ چیزی روش حکاکی نشده یعنی اگرحکاکی نشده باشه به چه درد میخوره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در آن صورت فقط عقیق زرد خالی است که خواص سنگ عقیق را دارد.

 23. سیروس گفت:

  من یک انگشتر با حکاکی دقیق همان نشانه های بالا دارم آیا میشه گفت اومد داره یا نه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   ان‌شاءالله که خواصش رو برای شما خواهد داشت

   1. فریبا گفت:

    سلام به نظر من تمام اینها بستگی به اعتقاد شخص داره درسته بعضی سنگها نیروهای خاص دارند ولی بازم برمیگرده به اعتقادات اون شخص .

 24. ناشناس گفت:

  با‌سلام‌ انگشتر‌ سرخ‌ شرف‌الشمس‌ هم‌ همان‌ خواص را‌ دارد‌ پشت‌ نویسی‌ شده‌ با‌ یک. ستاره‌ پنج‌ شاخه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   احتمالا منظور شما عقیق سرخ با حکاکی حرز شرف شمس است که نگین شما همان خواص عقیق را دارد اما درمورد شرف الشمس بهتر است پشت عقیق زرد حک شود ولی ان‌شاءالله که خواص شرف شمس را هم خواهدد اشت.

 25. ناشناس گفت:

  سلام و عرض ادب, دعای شرف الشمس باید حتما روی عقیق زرد باشه یا عقیق سرخ هم تایید هست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   توصیه شدید بر استفاده از عقیق زرد است. همچنین میتوانید از عقیق یمنی پرتقالی مایل به زرد هم استفاده نمایید.

 26. ناشناس گفت:

  سلام من چنتا انگشتر اصل میخوام که دعاش توسط یه استاد پاک مومن و توی روز ۱۹ فروردین حکاکی شده باشه قیمتش مهم نیس . فقد لطفا اگر واقعا این خصوصیات رو داره بهم بگین چون میخوام از انگشتر و دعاش مطمئن بشم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حکاکی نگین های شرف الشمس در ساعات مخصوص ۱۹ فروردین به صورت مستقیم توسط خود مجموعه شرف آنلاین با نظارت مستقیم و رعایت آداب توسط افراد مطمئن و متعهد حکاکی شده‌است. برای سفارش می‌تونید با بخش پشتیبانی انلاین در ارتباط باشید یا به صورت آنلاین در سایت سفارش دهید.

 27. الینا گفت:

  سلام سنگ شرف الشمس چه قیمته

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای مشاهده قیمت محصولات شرف الشمس کلیک کنید

 28. محبوبه گفت:

  سلام آیا نگین شرف شمس بعد از حکاکی حتما بآید همراهمان باشد یا میتوان برای بهره بردن از خواص آن در کیف نگهداری کرد ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی همراه فرد باشد که خب اگر کیف غالبا همراه تان هست پس مشکلی نیست.

 29. فاطمه عالی محمدی گفت:

  نگین زرد رنگ،باید حتما دیده بشه ، یعنی باید زیورآلات باشه، یا میشه نگین حکاکی شده رو داخل کیف همراه داشته باشیم تا از خواصش بهره ببریم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   خیر ضرورتی ندارد زیورآلات باشد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام من انگشتر شرف الشمس دارم خوبه وقتی میزارمش خاستگار میاد ولی یه بدی داره ابرو آدم میبره یعنی اگ گذشته ای داشتی بر ملا میشه خواستم بفروشمش میترسم کسی ک بخرش بزار انگشتش بار رازی از من فاش بشه لطفا راهنمایی کنید

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    اینکه رازی بر ملا شود مورد عجیبی هست نه در منابع چیزی آمده و نه حتی تا الان مورد مشابهی شنیده شده
    بعید است این موردی که میفرمایید ارتباطی با حرز شرف الشمس داشته باشد.

 30. رقیہ گفت:

  من ھم دلم میخواھد انگشتر شرف داشتہ باشم از کجا میتونم بخرم

 31. زهرا گفت:

  سلام، سنگ اصلی میخام و دعایی ک واقعا به دست استاد حک بشه چی کار کنم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   محصولات عقیق شرف الشمس در وب سایت شرف انلاین تمامی سنگ اصلی هستند و حکاکی توسط خود مجموعه شرف انلاین و اساتید با تجربه انجام شده است.

 32. موسوی گفت:

  سلام من انگشتر شرف الشمس خریدم
  برا خودم ک شوهرم باهام خوب بشه ایا تاثیر داره
  ولی روی سنگ چیزی ننوشتن

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   پشت سنگ حکاکی انجام می شود و این خاصیتی که فرمودید مستقیما در خواص شرف الشمس در منبعی ذکر نشده است.

 33. از مشهد مقدس گفت:

  با سلام یکی از دوستانم به من شرف شمس حکاکی شده هدیه کرده میتونم ازش استفاده کنم یا دعاش برام نمیتونه کاربرد داشته باشه ممنون میشم جواب بدین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   احتمال زیاد به صورت عام حکاکی شده و میتوانید استفاده بفرمایید.

 34. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه گردنبند مردانه شرف الشمش دارم
  ١٩ فروردین باید چی حکاکی کنم لطف بگید ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر حکاکی دارد لازم به انجام کار دیگری نیست.

 35. ناشناس گفت:

  ببخشید منظور از ۲ انگشتر چیه یعنی دوتا باشه من انگشتر فیروزه دارم ولی کوچک و امکان حکاکی نیست ایا تاثیر داره

  1. شرف آنلاین گفت:

   یک انگشتر برای شما و یک انگشتر برای همسرتان
   بایستی حکاکی داشته باشد

 36. ناشناس گفت:

  سلام برای بچه دار شدن چه سنگ دعایی توصیه میشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   میتونید از دو انگشتر فیروزه با حکاکی “ربّ لا تذرنی فردا و أنت خیر الوارثین” استفاده نمایید.

 37. مریم گفت:

  برنامه عالی

 38. اکبر شهبازی گفت:

  من سنگ عقیق شرف شمس خالی رو دارم حکاکی هم نشده ولی همیشه در جیبم همراهم هست اینطوری هم خواصش هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   از خواص خود عقیق زرد ان شاءلله برخوردار خواهید شد ولی خواص شرف الشمس خیر.

 39. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر اگر بخواهیم فقط سنگ عقیق زرد شرف الشمس و بخریم امکان داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله لطفا با بخش پشتییبانی آنلاین در ارتباط باشید.

 40. سیمین گفت:

  من از خواص گردنبند شرف الشمس زنانه ای که ازتون خریدم واقعا راضیم خدا خیرتون بده

 41. امیر گفت:

  با سلام من انگشتر شرف شمس از مشهد مقدس خریدم سنگش اصل هست جایی بردم نشون دادم گفت حرفش کمی کامل نیست باید چکار کنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   درصورتی که واقعا حروفش کامل نباشد کاری نمیتوان کرد و بایستی سنگ دیگری تهیه بفرمایید ولی از همین سنگ فعلی هم میتوانید استفاده کنید و از خواص خود عقیق زرد بهره مند شوید.

   1. هستی گفت گفت:

    سلام منم یه انگشتر شرف الشمس دارم

 42. اسما گفت:

  سلام آیا ذکر شرف الشمس از علوم غریبه است

  1. شرف آنلاین گفت:

   در کتب قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری آمده، شرف الشمس از علوم غریبه است

 43. ناشناس گفت:

  س خسته نباشید…چرا هیچ سند معتبر و حدیثی در مورد ذکر شرف شمس وجود ندارد…

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در وب سایت شرف آنلاین ۹ سند معتبر از کتب مختلف و علمای مختلف آورده شده است. بحار الانوار، مصباح کفعمی، سرالمستتر، هزار و یک نکته حسن زاده آملی، ریحانه الادب و همچنین آیت الله مظاهری و علامه مبشر کاشانی به شرف الشمس اشاره کرده اند. یکی از مهمترین اسناد نیز کتاب معظم احجار کریمه است که آن را از حضرت حجت (ع) آورده است. برای مشاهده روی لینک اسناد شرف الشمس کلیک بفرمایید.

   1. زهرا گفت:

    سلام
    من یه اویز هدیه گرفتم که قبلا مال کسه دیگه ای بوده
    میتونم ۱۹ فروردین برم حکاکی یا ن ؟
    یا میتونم اویزش کنم گردنم؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اگر حکاکی حرز را ندارد بله میتوانید ۱۹ فروردین حکاکی کنید. اگر حکاکی را دارد ولی به صورت عام حکاکی شده (یعنی به نیت مخصوص کسی حک نشده) میتوانید از الان استفاده کنید و ۱۹ فروردین هم لازم نیست مجدد حکاکی کنید.

 44. karghar گفت:

  سلام بسیار مفید خسته نباشید

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

   1. رضاجعفری گفت:

    سلام من انگستر شرف الشمس سفارش دادم منتهی رنگ نگین قهوه ای هس بهشون گفتم باید زرد باشه ولی کفتن رنگ مهم نیس و دعای زیر نگین مهمه
    ایا رنگ مهم نیس واقعا؟؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    توصیه بر این است که زرد و مایل به زرد باشد.

 45. بیات گفت:

  من به شرف الشمس اعتقاد دارم پارسال یکی ازمشهد خریدم خیلی اومد داشت بهم متاسفانه گمش کردم یکی دو ماهی میشه

  1. جواد گفت:

   سلام من یک انگشتر شرف الشمس دارم پشتش حکاکی شده ولی علامت ستاره آن پایین حک شده در یک ردیف نیست اشکال ندارد خاصیتش هست ممنون

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اگر به ترتیب از راست به چپ (اول ستاره) حک شده که درست است. باز هم برای تشخیص دقیق تر میتوانید از نزدیک به یک فرد خبره نشان دهید.

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.