دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

-انگشتر-شرف-شمس حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

در این مقاله به فواید و خواص انگشتر شرف شمس می‌پردازیم و با رمز گشایی حرز شرف الشمس (دعایی که پشت نگین عقیق زرد با آدابی خاص در 19 فروردین حکاکی می‌شود) آشنا می‌شویم، همچنین در ادامه نظر برخی از بزگان دین را در مورد این دعای با ارزش بررسی میکنیم. با مطالعه این مقاله با مطالبی درباره آداب حکاکی این دعا و خواص و فواید انگشتر و گردنبند شرف شمس آشنا خواهید شد. همراه شرف آنلاین باشید.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس خواص شرف الشمس

انگشتر شرف شمس ، سنگ ، گردنبند شرف الشمس و حتی نیم ست و دستبند شرف الشمس به هر شکلی که به همراه شخص باشد، برای ایمن ماندن در سفرها و دور کردن بدى ها و حفاظت جان انسان می باشد. از دیگر خواص عقیق زرد شرف الشمس می توان به خیر و نیکى فرزندان و همچنین افزایش رزق و روزی اشاره نمود. آرامش خیال از خواص حرز شرف الشمس بوده و چشم زخم را برطرف می کند، برآورده شدن خواسته ها و آرزوها و بهبود بخشیدن برخی از بیماری های جسمی و روحی بخصوص بالابردن قدرت بدنی می باشد همچنین از خواص سنگ عقیق زرد میتوان به این موارد اشاره کرد که سبب پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش می شود و بر روی جذب و هضم غذا و سیستم گردش خون در بدن و چاکرای ۳ و لوزالمعده و غدد پانکراس و دیواره مربوط با این دو غدد تأثیر بسیار زیادی دارد.

0-1-191-sharafshams-ring-5 حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس دیگر خاصیت از خواص انگشتر شرف شمس

در طول سالیان گذشته و حتی امروزه انگشترها اهمیت بسیاری داشتند و علاوه بر کاربرد های زینتی که دارند از نظر اعتقادی نیز بسیار با ارزش هستند و دارای خواص زیادی می باشند. در اسلام نیز انگشتر ها و نقش ها و دعاهایی که روی آنها حک شده است اهمیت بسیاری دارند به همین دلیل افراد زیادی به دنبال تهیه انگشتر شرف الشمس و بهره بردن از خواص انگشتر شرف الشمس هستند که توصیه بسیاری شده است. بطور کلی از خواص انگشتر شرف الشمس یا خواص گردنبند شرف الشمس زنانه و مردانه همان خواص حرز شرف شمس را میتوان استخراج کرد و هر کسی آن را نزد خود نگه دارد خداوند به واسطه ی این دعا، همیشه حافظ و نگهدار او خواهد بود و دوری از فقر افزایش روزی از مهم ترین خواص انگشتر شرف شمس می باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که چون حرز شرف شمس معمولا بر روی عقیق زرد نوشته می شود از خواص ویژه عقیق زرد نیز بهره خواهید برد. در احادیث و روایات نیز سنت این است که برای بهره بردن از خواص انگشتر شرف شمس و بطور کلی انواع انگشتر ها با ارزش معنوی، بهتر است که در دست راست قرار گیرد.

-انگشتر-شرف-شمس- حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس چگونه حرز شرف الشمس را رمز گشایی کنیم؟

بیان شده است که هر ساله در روز ۱۹ فروردین خورشید به مکان خاصی در آسمان میرسد و حالتی معادل با شب قدر را به وجود می آورد. در این روز خورشید در مقایسه با سایر کواکب روی زمین تسلط بیشتری دارد و آداب و رسوم خاصی برای آن روز بیان شده است. قبل از توضیح آداب و رسوم این روز لازم است با شکل های حرز شرف الشمس که بر روی نگین عقیق (بیشتر عقیق زرد) حکاکی می شود، آشنا شوید.

0-1-186-sharafshams-ring-2 حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

حرز شرف الشمس که بر روی سنگ و یا عقیق زرد حکاکی می‌شود، آداب مخصوص به خودش را دارد و برای بهره بردن کامل از خواص شرف شمس این آداب باید بطور کامل رعایت شود، این دعا از پنج اسم اعظم خدا تشکیل شده است که آن‌ها را کلمه های مبارکه «نور؛ مومن؛ رحمن؛ جمیل؛ الله» گفته‌اند و به جای نوشتن این اسم ها از پنج حرف اول این اسامی به صورت «ن.م.ر.ج.ا»  استفاده می کنند. این نقش ها دارای ۱۳ حرف است: ۴ حرف از کتاب تورات، ۴ حرف از کتاب انجیل و ۵ حرف از کتاب قرآن مجید. تصویر حرز شرف الشمس را در زیر آورد‌ه‌ایم که جزء خواص شرف الشمس محسوب می شود. (البته حکاکی این حرز دقیقا به شکل زیر نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد که احتیاج به تجربه و اطلاعات بیشتری است)herz-sharaf حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

حرز شرف الشمس می بایست بر روی نگین عقیق زرد رنگ حکاکی شود و اگر این گوهر در دسترس نبود، می تواند بر روی یک تکه کاغذ زرد رنگ نوشته شود تا عموم مردم بتوانند از خواص شرف شمس بهره ببرند (هرچند که توصیه اکید برای حکاکی روی عقیق زرد است چرا که هر جامدی ظرفیتی دارد.) بر روی این حرز ۵ اسم از اسامی اعظم خداوند به صورت مخصوصی نوشته می‌شود. البته حکاکی حرز شرف الشمس را هر کسی نمی تواند انجام دهد و رعایت مواردی برای داشتن خواص سنگ شرف الشمس الزامی است. نقل شده است که جهت نتیجه بهتر گرفتن از خواص سنگ شرف الشمس نویسنده این اسم های الهی باید فردی پاک و آگاه باشد و بتواند آداب نوشتن این حرز را به خوبی رعایت کند به عنوان مثال در هنگام حکاکی حرز شرف الشمس، نمی توان یک خط را دوبار حکاکی کرد.

sharaf-artistic حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

گاهی اوقات روی این نگین کلمات نور، مومن، رحمان، جمیل و الله با خط های خاصی که برای این کار نقل شده حکاکی می‌شود. همچنین بعضی اوقات حکاکان حرز شرف الشمس به جای نوشته، از حروف ابجد استفاده می‌کنند که نشان دهنده همین اسمای الهی هستند و در حقیقت حروفی هستند که از قرآن، انجیل و تورات (Torah) گرفته شده‌اند. همچنین در بعضی موارد حکاکان به جای اینکه از اول حروف اسمای الهی استفاده کنند همان کلمات را به صورت رمزی که توسط شیخ بهایی بیان شده است استفاده می کنند.

علاوه بر شرایط گفته شده در بالا، حرز شرف الشمس دارای چند شرط دیگر است، از جمله اینکه برای بهره بردن از خواص شرف شمس این ذکر در ساعات مشخصی از روز ۱۹ فروردین ماه به نام و نیت شخص استفاده کننده حکاکی شود. همین شرط سبب شده که عده ای سودجو این ذکر با ارزش را در روز ۱۹ فروردین حکاکی نکرده و در زمان های دیگر حکاکی کنند و به فروش برسانند که دیگر این حرز شرف شمس خاصیتی ندارد. نگین های حرز شرف الشمس در صورت نیاز، در سالیان بعد دقیقا در روز ۱۹ فروردین ماه بازنویسی می‌شوند، اما بسیاری از بزرگان معتقدند هستند اگر نگین شرف الشمس به درستی یک بار نوشته شود نیازی به تمدید کردن نوشته نیست.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس خواص عقیق شرف الشمس از دیدگاه معصومین

البته که امید اول همه ما خداوند و اهل بیت (ع) هستند و می بایست حاجات خود را از خدا بخواهیم و در کنار آن بهره بردن از خواص سنگ شرف شمس ان‌شاءالله مفید خواهد بود. خواص شرف الشمس از دو جنبه دارای اهمیت است یکی در خواص خاص خود سنگ عقیق می باشد و دیگری در قدرت اسامی اعظم الهی که پشت نگین بعنوان حرز شرف الشمس حکاکی می شود. چندی از خواص شرف الشمس از بین بردن فقر، حفاظت جان و مال، زیاد شدن رزق و روزی، درمان برخی بیماری ها، حفاظت از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دشمنان و دریافت عزت و مقام می باشد.

بی شک آثار سریع و متداوم خواص سنگ شرف شمس در افزایش رزق و روزی مورد تایید همه استفاده کنندگان است و گشایش امور را به شکل کاملا مشهودی ایجاد می نماید. در ادامه مبحث تعدادی از احادیث در باب عقیق مطالعه می کنیم.

0-1-072-انگشتر-شرف-شمس-رهبری-2 حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس طرح انگشتر شرف شمس رهبر

۱- از امام موسی کاظم (ع) در حدیثی نقل شده است که انگشتر زرد در دست کنید که سبب آسانی می باشد و در آن هیچ دشواری نباشد.
۲- پیامبر (ص) هم فرموده اند: هر شخصی که یکی ازعقیق‌ های سفید و زرد و سرخ را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و افزایش روزی و سلامتی ازجمیع بلا‌ ها نمی‌بیند و از شر انسان ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند در امان می‌ ماند.
۳- امام صادق (ع) فرموده اند: انگشتر عقیق سبب ایمنی در سفر می باشد.
۴- پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید مادامی که آدم آن را با خود همراه داشته باشد اندوهی به او نمی رسد.
۵- امام صادق (ع)فرموده اند: انگشتر عقیق در دست داشته باشید که مبارک بوده و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی است.
۶- پیامبر (ص) می فرمایند: هر کس که انگشتر عقیق در دست کند حاجتش برآورده خواهد شد.
۷- امام علی (ع) نیز می فرمایند: دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر می باشد از هزار رکعت بدون سنگ عقیق.”

دسته بندی محصولات شرف الشمس

بر روی دسته بندی های شرف شمس کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر شرف شمس (284)

گردنبند شرف الشمس (123)

دستبند شرف الشمس (26)

نیم ست شرف الشمس (35)

نگین شرف الشمس (26)

 

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس نظر برخی از علما در مورد حرز شرف الشمس

حضرت آیت الله مبشر کاشانی با توجه به نکات جالب در مورد حرز شرف شمس ، این دعا را بخشی از علوم غریبه می دانند و بیان کردند:

“متاخرین در چند قرن گذشته حرز شرف الشمس را معتبر می دانند و مباحثاتی در مورد شرف الشمس و روش گسترش آن به شکل مربع یا مسبع و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی ذکر کرده اند و برخی آن را ماخوذ از اسامی اعظم تلقی کرده اند و در کتب جواهر مکنونه که از کتاب های خطی اذکار می باشد و همچنین در کتب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتاب های دیگر، به بعضی از خواص سنگ شرف الشمس از جمله دفع فقر و بیماری ها و محافظت از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دریافت عزت و بزرگی بیان شده است.”

آیت الله مبشر کاشانی در ادامه بیان کرده اند: “کفعمی هم در کتاب جنت الواقیه بیان کرده است که این حروف شکل اسامی اعظم می باشد و در برخی کتاب های علمای شیعه مشاهده کردیم که این شکل از امام علی علیه السلام می باشد.”

sharaf-service حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

گوشواره، انگشتر و گردنبند شرف الشمس زنانه

مرحوم شیخ بهائی نیز در کتب سرالمستتر ، در مورد این شکل که بعضا به شرف الشمس مشهور شده مطالبی بیان کرده اند.”
آیت الله مبشر کاشانی در پایان ، به زمان و آداب و کیفیت  حکاکی حرز شرف الشمس نیز اشاره کردند و یادآور شدند: ” می گویند که دعای شرف الشمس می بایست در روز ۱۹ حمل که برابر با روز ۱۹ فروردین می باشد از طلوع آفتاب تا ظهر(در ساعات مشخصی که هر سال توسط منجمان تعیین می شود) بر روی نگین عقیق زرد و در صورت عدم وجود نگین عقیق زرد بر روی کاغذ زردی نوشته شود و با خود همراه داشته باشید ولی در تجدید آن در روز یاد شده در سال های بعد شرط نشده است و نیازی به بازنویسی آن نیست و این جزئی از خاصیت شرف الشمس است.”

علاوه بر آیت الله مبشر کاشانی، حضرت آیت الله روحانی نیز بخش های خواندنی دیگری از حرز شرف الشمس را گفته اند و مکتوب کرده اند:
“اهل این گونه فنون بیان می کنند که اگر یک بار شرف الشمس به روش مخصوص خودش حکاکی شود، دیگر نیازی به تکرار در سال های بعدی نیست و خواص شرف الشمس باقی می ماند، ولی چون در طریقه نوشتن آن اختلاف است، مانند شکل ستاره آن یا حرف میم آن، برخی به همه وجوه حرز شرف الشمس را می نویسند، بطور مثال یک بار با ستاره پنج گوشه و بار دیگر با ستاره شش گوشه آن را حکاکی می کنند.”

ایشان در انتهای جوابیه خود به پرسش خبرنگاران بازنویسی برای داشتن خواص شرف الشمس در هر سال را لازم ندانسته و بیان کردند:
“در هر صورت تجدید حرز شرف الشمس در ۱۹ فروردین هر سال توصیه نمی شود و نیازی به این کار نیست.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس منابع معتبر در مورد حرز شرف الشمس

۱- مرحوم شیخ بهائی در کتاب سرّ المستتر بیان کردند: که این ذکر را باید در روز ۱۹ حمل که برابر با روز ۱۹ فروردین می باشد، در ساعات مشخص شده بر روی عقیق زرد و در صورت وجود نداشتن عقیق زرد بر روی کاغذ زرد رنگی نوشته و همراه شخص باشد.
۲- در کتاب «جنه‏ الوافیه» معروف به «مصباح کفعمی» نقل شده است: این حروف (حرز شرف شمس) شکل اسم های اعظم خدا می باشد، همچنین در حاشیه کتاب یاد شده می گوید: در برخی از کتاب های شیعه دیدم که از امیر المؤمنین (ع) بیان شده است.(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)
۳- در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۹۷۷، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز مطالبی مربوط به خواص شرف شمس آمده است.

sharaf-bracelet حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

۴- در کتاب ریحانه الادب هم زیر اسم  “ابو البدر” از دانشمندان قدیم شهر اردبیل ، به نقل از او توضیح مفصلی در مورد خاصیت شرف الشمس و حروف آن و اشعاری که به امیر المومنین (ع) در رابطه با این حروف منسوب است و روش نوشتن این حروف داده است.( ریحانه الادب، ، مدرس تبریزی ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خیام، ۱۳۷۴؛)
۵- دانشمند دانا مبشر کاشانی در کتاب خود به زمان، آداب و نحوه نگارش این ذکر اشاره کرده است.
۶- در کتاب “جواهر مکنونه” که از کتب خطی اذکار می باشد به خواص شرف الشمس اشاره شده است.
۷- حضرت آیت الله مظاهری بیان کرده اند: “می توان به حرز شرف الشمس و خواص شرف الشمس اعتماد کرد.”
۸- در کتاب های قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری در مورد خاصیت شرف الشمس نقل شده که این ذکر از علوم غریبه می باشد و از جمله خواص شرف الشمس می توان به دفع فقر و بیماری ها و محافظت صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دریافت عزت و بزرگی اشاره کرد.

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس آیا می توان با حرز شرف الشمس وارد دستشویی شد؟

حرز شرف شمس به صورت رمزی و با حروف ابجد نوشته می شود و لازم نیست برای دست زدن و همراه داشتن آن دائما باوضو بود، همچنین اگر انگشتر شرف شمس را تهیه کرده اید همراه داشتن آن در دستشویی و حمام مشکلی ندارد و میتوانید از خواص انگشتر شرف الشمس بهره ببرید هرچند که توصیه اکید می‌شود از به همراه داشتن در این مکان‌ها اجتناب نمایید تا خاصیت انگشتر شرف شمس کمرنگ نگردد.

sharaf-picture حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

12210-gem-stone-icon حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس برخی از آداب حکاکی حرز شرف الشمس

نکات و آدابی هستند که هنگام نوشتن حرز شرف الشمس باید رعایت شوند تا خاصیت شرف الشمس و فواید انگشتر شرف شمس حفظ شود و بیشترین تاثیر را داشته باشد.

۱- قبل از حکاکی دو رکعت نماز می باشد که فرد حک کننده باید آن را بخواند.
۲- حکاک باید رو به قبله بوده و رو به قبله حکاکی را انجام بدهد.
۳- فرد حک کننده باید پاک و دور از هر گونه کثیفی و نجاست باشد تا بتوان از خواص سنگ شرف شمس بیشترین بهره را برد.

همچنین آداب بیشتری نیز در کتب معتبر برای حرز شرف شمس ذکر شده که بهتر است برای مطالعه آن ها به کتب گران‌سنگی که معرفی شد مراجعه شود.

محصولات شرف الشمس

دستبند شرف الشمس نقره زنانه طرح شیرین+ حکاکی

۶۸۳,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح دورطلایی سلام بر حسین + حکاکی

۴۰۷,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح فاخر یا ضامن آهو + حکاکی

۶۱۳,۰۰۰ تومان

نیم ست شرف الشمس نقره زنانه طرح ایپک + حکاکی

۸۶۹,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح سنا + حکاکی

۳۸۷,۰۰۰ تومان

مجموعه فاخر انگشترهای امام صادق (ع) طرح مردانه مهدیار + حکاکی

۳,۵۹۵,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس زنانه و مردانه دست ساز دورساده مستطیلی افقی + حکاکی

۱۶۹,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس الماس تراش بزرگ طرح پیچک دست ساز + حکاکی

۲۶۹,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس دست ساز دورساده کوچک زنانه و مردانه + حکاکی

۱۵۷,۰۰۰ تومان

انگشتر نقره اصل مردانه طرح هفتی حلقه‌ای با نگین شرف الشمس + حکاکی

۴۹۹,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح فاخر دست ساز راتین + حکاکی

۸۷۵,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس بیضی بزرگ طرح پیچک دست ساز + حکاکی

۲۳۹,۰۰۰ تومان
به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

29 دیدگاه در “حرز شرف الشمس چه رازهایی دارد + مهمترین خواص شرف الشمس

  1. رقیہ گفت:

    من ھم دلم میخواھد انگشتر شرف داشتہ باشم از کجا میتونم بخرم

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.