شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

Agate-Beautiful-Ring عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

عقیق یمنی چیست؟ عقیق یمنی اصل چه رنگی است؟ تفاوت نگین عقیق سرخ با قهوه ای و دیگر رنگها در چیست؟ مقاله ای که مشاهده می‌کنید شامل معرفی کامل، نحوه نگهداری از سنگ عقیق یمنی و انگشتر آن، راه های تشخیص سنگ اصلی و تشخیص عقیق های بهسازی شده، انواع و خواص عقیق یمنی براساس احادیث معصومین و منابع علمی می باشد که به طور مفصل به آن اشاره شده است. برای آشنایی با خواص اعجاب انگیز این گوهر ارزشمند با شرف آنلاین همراه باشید …

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل  عقیق یمنی

عقیق یمنی چیست؟ معروفت ترین رنگ در اذهان عمومی رنگ سرخ نگین عقیق سرخ است که تقریبا اکثریت سنگ یمنی را با این رنگ می شناسند اما این گوهر دارای چندین رنگ متنوع نظیر کبود، یاسی، مشکی، پرتقالی، قهوه ای و … می باشد. در مورد عقیق یمنی یا همان yemen agate باید بگوییم که معادن آن از قدیمی ترین، باکیفیت ترین و بهترین معادن این گوهر در جهان محسوب می‌شوند. در شرح این گوهر باید گفت که این سنگ با ارزش از کشور یمن استخراج میشود و کیفیت و برتری سنگی که از معادن یمن استخراج می شوند، در قیاس با دیگر معادن به مراتب بیشتر بوده و از قیمت بالاتری برخوردارند. خوب است بدانید که بدلیل خواص عقیق سرخ یمنی و دیگر انواع آن معمولا این گوهر خوش رنگ و زیبا، یک دست و کمیاب بوده و اکثر علاقه مندان به سنگ های قیمتی و کلکسیونى، از میان انواع مختلف آن معمولا به دلیل زیبایی و خواص سنگ عقیق یمنی سرخ و قهوه ای را انتخاب میکنند. البته بایستی توجه نمود که انواع دیگر این گوهر نظیر خراسانی، برزیلی و … نیز در این بین جایگاه خاص خودشان را دارند و بی ارزش نیستند. این نگین را با عناوینی نظیر یمن، یمانی و… نیز می‌شناسند.

Agate-Ring عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
در کشور ما، ایران بیشترین کاربرد و استفاده از عقیق یمنی در ساخت زیورآلات و جواهراتی نظیر انگشتر و گردن آویز می‌باشد. به دلیل احادیث، توصیه ها و روایات فراوانی که در دین اسلام در مورد استحباب و ثواب استفاده از عقیق یمانی وجود دارد، استفاده و کاربرد سنگی که منشا و مبدا استخراج آن کشور یمن می‌باشد در ایران و همچنین مسلمانان سایر کشورهای دیگر طرفداران زیادی دارد که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت. البته این اقبال در خصوص خواص سنگ عقیق یمنی قهوه ای (جزع یمانی) و سرخ از قدیم وجود داشته چنانچه که امیر معزی در این خصوص و در یکی از اشعار خود می‌فرماید :
می به رنگ عقیق یمن که چون ز قدح
دهد فروغ که گویی ستاره یمن است

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل مشخصات

 • سختی سنگ عقیق یمنی  ٧ _ ۶/۵ می‌باشد.
 • عقیق یمنی اصل چه رنگی است؟ پرتقالی، قرمز (سنگ عقیق سرخ معروف ترین رنگ ان است)، قرمز مایل به قهوه ای، قهوه ای، جگری (کبدی)، کرمی مایل به زرد، کبود، سوسنی، عسلی و سیاه
 • از نوع دانه ریز کوارتز است.
 • دارای شفافیت کم تا زیاد.
 • دارای وزن مخصوص در حدود 2.6
 • از قدیم قبایل و ملل کهن در نقاط مختلف جهان، این گوهر ار مقدس و با ارزشی  می‌دانستند و به همین علت آن را از خود دور نمی‌کردند آن‌ها بر این باور بودند که این نگین در برابر حوادث و بلایا از آنها محافظت می‌کند.

دسته بندی محصولات عقیق

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر عقیق یمنی (277)

انگشتر عقیق سرخ (214)

انگشتر عقیق کبود (94)

انگشتر عقیق مشکی (29)

گردنبند عقیق سرخ (66)

گردنبند عقیق کبود (61)

گردنبند عقیق یمنی (123)

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل  کانی شناسی

عقیق، سنگی سیلیسی و نوعی از در کوهی است که غالبا از سنگ یمانی ساخته شده است. ترکیب شیمیایی آن ۱۰۰% SiO۲ یا سیلیس است که  گاهی عنصرهایی نظیر Al ،Fe،Mg ،Ca ،Ni ،Cr در کنار آن قرار می‌گیرد. از خواص عقیق یمنی و به طور کلی انواع آن، ریزدانه بودن و شفافیت رنگش است. این سنگ درخشان و دارای چمک بلورین می‌باشد. بهترین آن زرد، قرمز و سفید است. یک نوع از آن دانه های فراوان میکا دارد و براق می‌باشد، دلربا نامیده می‌شود. شکل بلورهای آن، ظریف و شش گوش است. این کانی با هیدروکسید پتاسیم (KOH) ترکیب و حل می‌شود. این سنگ به شکل بافت های گره خورده در صخره سنگ گدازه های آتشفشانی مشاهده می‌شود و  وقتی صخره ها شکافته می‌شوند، با اشکال و رنگ های بی‌نظیری ظاهر می شوند.

Agate-collection-1 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل خواص عقیق سرخ یمنی در احادیث

دلیل اهمیت استفاده از عقیق یمنی چیست؟ مهم ترین روایات در مورد خواص سنگ عقیق یمنی چیست؟ در احادیث به استفاده از خواص انگشتر عقیق یمنی و خواص سنگ عقیق یمنی قهوه ای بسیار توصیه شده است که با مطالعه آنها میتوانیم به جواب سوالات مطرح شده دست یابیم:
۱- در روایتی از حضرت محمّد (ص) درمورد این سنگ میخوانیم: در شب معراج که به آسمان ها سفر کردم (به عرش رفتم) به درجه ای رسیدم که نزدیکتر از آن به مرتبه ربوبیّت، ممکن و تصور پذیر نیست. پس خداوند در آنجا با من در میان دو کوه از عقیق سخن گفت. (الشیعه فی احادیث الفریقین، ص ١۶٨)
۲- زیاد قندى از امام موسی کاظم، از پدران بزرگوارش (ع) از حسین بن على (ع) روایتی در باره خواص سنگ عقیق یمنی و همچنین خواص انگشتر عقیق یمنی و به همراه داشتن آن نقل کرده است که فرمود: هنگامى که خداوند، موسى بن عمران را آفرید و در طور سینا با او سخن گفت، بر زمین نظرى افکند و از نور روى خود عقیق را آفرید، سپس در آن زمان فرمود: بحقّ خودم بر خود لازم کردم که کسى را که (انگشتر) عقیق دست داشته باشد، به آتش جهنم عذاب نکنم به شرط آن که على (ع) را دوست داشته باشد.
۳- امام صادق علیه السلام در روایتی از فواید و خواص عقیق فرموده اند که خداوند دستی که برای دعا کردن به درگاهش بلند می شود دوست دارد با این انگشتر باشد. ( مکارم الاخلاق ص ۸۸ ، وسائل الشیعه : ۵ /۹۱ )
۴- درباب فضیلت و خواص عقیق یمنی ذکر این مورد جالب توجه است که روزی جبرئیل به نزد پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) آمد و فرمود:
«یا محمد ربّی یقرؤک السّلام و یقول لک: البس خاتمک بیمینک و اجعل فصّه عقیقاً و قل لابن عمّک یلبس خاتمه بیمینه و یجعل فصّه عقیقاً…
ای محمد! پروردگارم به تو سلام می رساند و می فرماید: انگشترت را در دست راست کن و سنگ آن را عقیق بگذار و به پسر عمویت (علی (ع)) نیز بگو انگشترش را در دست راست بگذارد و برای آن نگین عقیق قرار دهد». این یکی از مهمترین و با ارزش ترین خواص انگشتر عقیق یمنی است که در روایات به آن اشاره شده است.
سپس علی (ع) درباره این سنگ سوال می فرمایند و حضرت محمد (ص) فرمایند: «کوهی است در یمن».

Agate-Beautiful-Stone عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

سنگ عقیق سرخ با حکاکی زیبای امیری حسین و نعم الامیر

۵- امام صادق (ع) فرمودند: دوست دارم هر مومنی پنج انگشتر در دست داشته باشد، عقیق بابت دفع و دوری  از فقر، فیروزه بابت گشایش در امور، یاقوت برای دفع پریشانی، حدید بابت پیروزی بر دشمنان، درنجف برای آسان شدن امور
۶- از دیگر روایات نقل شده درباره خواص عقیق یمنی این است که حضرت امیر المؤمنین (ع) چهار انگشتر در دست می کردند، انگشتر یاقوت برای شرافت و زیبایی آن، فیروزه برای پیروزی و یاریش، حدید صینی برای قوتش و انگشتر عقیق یمنی برای محافظت و دفع دشمنان و بلاها که از خواص انگشتر عقیق یمنی هستند.
۷- در حدیث صحیح از حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آمده که این گوهر فقر و تنگدستی را برطرف می‌کند و در دست کردن آن، نفاق را از بین می‌برد.
۸- امام رضا (ع) نیز در مورد خواص انگشتر عقیق یمنی فرمودنده اند هرکه قرعه به این انگشتر بزند، بهره او بهتر و کامل تر بیرون می آید.
۹- در روایتی معتبر از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده است که انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و هرکس که این انگشتر در دست داشته باشد، امید است که عاقبش به خیر و نیکی باشد. (کتاب حلیه المتقین از علامه محمد باقر بن محمد تقی مجلسی)
۱۰- همچنین امام صادق علیه السلام درباره خواص عقیق یمنی فرموده اند که حرز در سفر است و دست کردن انگشتر آن در زمان سفر، انسان را از آسیب های سفر حفظ می‌کند و مصون می دارد. ( کافی ۶ / ۴۷۰ ، الامان ص ۵۲ ، وسائل ۵ / ۸۹ ، و ۹۰ )
۱۱- امیر مومنان علی علیه السلام از خواص سنگ عقیق یمنی می فرمایند : شخصی که انگشتر عقیق در دست دارد و دو رکعت نماز با آن بجا آورد، ثواب آن دو رکعت، برابر است با هزار رکعت نمازی که بدون آن خوانده شود. ( اعلام الدین ص ۳۹۳ ، بحارالانوار : ۸۰ / ۱۸۷ ، عده الداعی ص ۱۳۰ ، وسائل الشیعه ۵ )

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل  خواص معنوی عقیق

۱- یکی از خواص سنگ عقیق یمنی همراه داشتن آن فقر را دور می‌کند از بین می برد.
۲- باعث  فراخی و زیادی رزق و روزی می شود.
۳- دفع بلا، در برابر حوادث و خطرات که از صاحب آن محافظت می کند.
۴- برای محافظت از چشم زخم توصیه شده است.
۵- ترس را از بین می‌برد و شجاعت را برای صاحبش به ارمغان می آورد.
۶- سنگ عقیق باعث خوش شانسی و خوش اقبالی فرد استفاده کننده از آن نیز می‌باشد.

4-1-026-yemeni-ring-2 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

انگشتر دست ساز با سنگ عقیق سرخ یمنی

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل خواص عقیق برای بدن

۱- برای درمان بیماری های دستگاه گوارش بسیار مفید است.
۲- دیگر خاصیت از خواص سنگ عقیق اصل این است که همراه داشتن آن برای دردهای استخوانی به خصوص کمر درد مفید است.
۳- برای جلوگیری از خونریزی های شدید  به خصوص برای بانوان توصیه می شود.
۴- این سنگ بسیار پر انرژی می‌باشد و برای ناراحتی های روحی و بر طرف شدن غم و اندوه مفید است و همینطور آرامش بخش و باعث نشاط و شادی است.
۵- این سنگ همچنین برای درمان بیماری های پوستی از جمله آکنه استفاده می‌شود. برای این کار باید سنگ را در بالای پوست قرار داده و برای مدت زمان چند دقیقه بصورت دایره وار حرکت دهید.
۶- در زمان خستگی و کوفتگی چشم ها می توانید از تکه‌ای از این سنگ بر روی چشم‌هایتان به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه در روز استفاده کنید.
۷- درباره خواص عقیق یمنی که در انگشتر و گردنبند عقیق یمنی به کار می رود و به طور کلی، انواع آن باید به این موضوع اشاره کرد که این سنگ برای درمان بیماری های کمر درد ، پا درد ، استخوان درد و همنطور دردهای ماهیچه ای مناسب و مفید است. چرا که حرکت فوق العاده ی آن باعث شده که مدارات  شفابخش را به سمت خود جذب کرده و تشکیل یک انرژی شفابخش بسیار قوی دهد. شما می توانید با کمی تمرکز و دقت، امواج ساطع شده از این سنگ را به رنگ سبز ببینید. این انرژی در نوع قرمز همیشه به رنگ سبز است.

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل خواص سنگ عقیق یمنی قهوه ای (جزع یمنی)

یکی از معروف ترین انواع نگین های عقیق یمانی معروف به جزع یمنی است. به طور ساده این نگین دارای شفافیت کمی است و غالبا رنگ آن قهوه ای و مایل به قهوه ای تیره و سیاه می‌باشد که البته به رنگ های دیگر همچون عسلی نیز یافت می‌شود. در احادیث به خواص سنگ عقیق یمنی قهوه ای به طور خاص اشاره شده است که مواردی از آن را در ادامه می‌آوریم:

1- از حضرت رضا (ع) نقل گردیده است که امام علی (ع)  فرموده اند: حضرت محمد (ص) بیرون آمدند و انگشتر جزع یمانی در دست داشتند و با ما نماز به جای آوردند و زمانی که نماز به پایان رسید، انگشتری را به من دادند و بیان کردند که این انگشتر را در دست راست خود بنما و با آن نماز به جای آور که نماز با سنگ جزع یمانی  هفتاد برابر است و تسبیح و طلب آمرزش از خداوند می کند و ثوابش برای صاحب نگین جزع یمانی (سنگ عقیق یمنی قهوه ای) نوشته می گردد.

2- از امام علی (ع) نقل گردیده است: انگشتر جزع یمانی به دست نمایید که طردشدگان شیاطین را رد می‌کند.

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل  عقیق یمنی اصل

yemeni-ring عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل احتمالا این سوال برای شما مطرح شده است که عقیق یمنی اصل چه رنگی است و چه ویژگی هایی دارد و ما انگشتر عقیق اصل را از کجا تهیه کنیم؟ برای بهره بردن از خواص عقیق یمنی لازم است تا نوع اصلی آن را هنگام خرید تشخیص داد اما لازمه تشخیص آن چشم آگاه، تجربه کافی و یک میکروسکوپ می‌باشد. مواردی مانند گذاشتن تار مو روی آن و سوزاندن آن و یا خط انداختن بروی شیشه و یا دیدن شکل هایی نظیر گلبرک داخل نگین و موارد دیگر کمک زیادی به تشخیص عقیق یمنی نمی کند. عقیق یمنی اصل و معدنی رنگ تقریبا یکنواخت دارد. به طور کل ساختار سنگ و رنگ داخل این گوهر چنان نرم و ریز هستند که با چشم معمولی و غیر مسلح سنگ یک دست بنظر می رسد. خوب است که بدانید عقیق یمنی اصل چه رنگی است؟ درواقع رنگ این گوهر گاهی کاملاً یکدست و گاه دارای ترکیب رنگی است. معروفترین رنگهای این گوهر شامل سیاه، قهوه ای، سرخ، پرتقالی و کبود است. در مقابل نور داخل نگین حالت روغنی دارد در حالی که در حالت کلی چنین جلایی ندارند. اما اگر سنگی رگه طبیعی داشت و کمی رنگدانه هم داشته باشد بشرط شفاف و درخشان بودن و همینطور حرارت ندیدن با ارزش می تواند باشد.

در مورد سختی این نگین به این نکته دقت کنید که اگر با یک قطعه سنگ یشم بر روی آن خط کشیدید و جای آن باقی ماند بدانید که آن سنگ، تقلبی است و این از خواص عقیق سرخ و دیگر انواع آن است که جای خط روی آن باقی نمیماند. البته این را بدانید که هر نوع سنگی دارای سختی منحصر به فرد خود می باشد. اگر در فروشگاه جواهرات و سنگ های قیمتی بودید و فروشنده با سوزن روی آن خط کشید و اثری روی آن نماند از او بخواهید این کار را با استفاده از سنگ یشم انجام دهد. اگر با کشیدن سنگ یشم بر روی آن، خطی به جا نماند، آن نگین اصل است همچنین دانستن این مطلب که عقیق یمنی اصل چه رنگی است میتواند تا حدی کمک کند تا بهتر تشخیص دهیم و بدانیم که انگشتر عقیق اصل را از کجا تهیه کنیم، برای مثال نگین عقیق یمنی سبز وجود ندارد.

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل نحوه تشخیص عقیق های بهسازی شده

اولین عامل در تشخیص نگین های رنگ شده فاکتور “بو” می‌باشد. دقت کنید هر چه قدر که نگین ها را پس از رنگ آمیزی شسته باشند باز هم ته مانده بوی اسیدها و مواد شیمیایی در سنگ قابل تشخیص است، مخصوصا زمانی که فروشنده نگین‌ را برای عرضه از کیسه پلاستیکی خارج می‌کند. اصولا عقیق سنگی بدون بو می‌باشد و داشتن بوی مواد شیمیایی نشان از احتمال تقلبی بودن دارد.
فاکتور دوم چرب نبودن می‌باشد. زمان فرآوری عقیق کوچکترین تنش حرارتی (در اثر زود خنک کردن یا زود گرم گردن به وجود می آید) باعث ایجاد ترک در سنگ می‌شود و تعدادی از فروشندگان با چرب کردن سطح نگین تلاش می‌کنند علاوه بر افزایش جلا و درخشش سنگ، ترک‌ها را نیز پنهان نمایند. پس این سنگ با سطح چرب شده به احتمال زیاد دارای مشکل است.

Agate عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
فاکتور سوم بررسی حاشیه نگین‌ ها است. در نوع سرخ که رنگ شده‌اند پس از گذشت زمان حاشیه سنگ‌ها رنگ خود را از دست می‌دهد و در کناره ها به شکل حنایی و کم رنگ مشاهده می‌شود که باعث تشخیص نوع تقلبی از اصل و آگاهی از اینکه ما باید انگشتر عقیق اصل را از کجا تهیه کنیم می شود و شما میتوانید با انتخاب نوع اصلی این سنگ از خواص عقیق سرخ بهره مند شوید.

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل تشخیص عقیق یمنی از خراسانی

عقیق خراسانی نیز از جمله سنگ های با ارزش و قیمتی است که از انواع آن استفاده های بسیاری میشود و ویژگی ها و خواص مخصوص خودش را دارد اما به دلیل شباهت ظاهری این سنگ با عقیق یمنی ممکن است گاهی اوقات اشتباهی در تشخیص عقیق یمنی از خراسانی رخ دهد. توصیه می شود برای تشخیص عقیق یمنی از خراسانی حتما به یک کارشناس مراجعه کنید چرا که از نظر ظاهری این دو سنگ بسیار شبیه به هم هستند و تشخیص آنها کار دشواری است. اما در اینجا چند روش ساده تشخیص عقیق یمنی از خراسانی را شرح میدهیم:

-یمنی عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

معمولا عقیق خراسانی نیز ساختار مستحکم و محکمی دارد و شیئ تیز و برنده ای نمیتواند به راحتی این سنگ را بشکند. از مواردی که میتواند باعث کمک به تشخیص عقیق یمنی از خراسانی شود این است که اگر این گوهر را در مقابل نور خورشید قرار دهید خواهید دید که اشکالی همانند کندوی زنبور یا حباب یا لاک لاک پشت در آن دیده خواهد شد. این بافت ابری مانند مشهورترین روش تشخیص عقیق یمنی از خراسانی است اما قطعیت ندارد به این معنی که ممکن است آن نگین بافت ابری (همان طرح کندوی زنبور) را داشته باشد اما خراسانی باشد و بالعکس یعنی آن بافت معروف را نداشته باشد امام یمنی باشد.

روش تشخیص بعدی که آن هم نیز قطعیت ندارد نوع تراش این گوهر است. در تراش خراسانی، سنگ دارای برجستگی گنبدی مانند است که به تراش دامله معروف است ولی در نوع تراش یمنی، نگین دارای دیواره ای دور تا دورش است و سطح نگین جست و طرح گنبدی بسیار بسیار کمی دارد.

-تراش-یمنی-و-تراش-دامله-خراسانی-سنگ-عقیق عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل فراموش نکنید که روش علمی و دقیقی برای تعیین یمنی بودن وجود ندارد و بهترین روش مراجعه به کارشناس و خرید از فرد و فروشگاه معتبر برای تشخیص عقیق یمنی از خراسانی است و اطلاعات لازم را در مورد اینکه انگشتر عقیق اصل را از کجا تهیه کنیم را به ما خواهند داد و شما میتوانید بدون دغدغه و نگرانی از خواص عقیق یمنی بهره ببرید.

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل  خواص سنگ عقیق به عنوان سنگ ماه تولد

این نگین فارغ از بحث طالع شناسی ماه تولد برای همه متولدین ماه های شمسی استفاده می‌شود. البته بیشترین اثر آن از نظر ستاره شناسی روی متولدین مهر، مرداد، بهمن، دی و شهریور می‌باشد و متولدین این ماه ها می توانند از انرژی جادوئی و خواص سنگ عقیق یمنی بهره ببرند.

12210-gem-stone-icon عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل  نحوه نگهداری و شارژ

محافظت و نگهداری از عقیق یمنی و دیگر انواع آن بسیار ساده می‌باشد و شما میتوانید از خواص عقیق یمنی بطور دائم بهره برید: شما می توانید سنگ را در هفته یک بار در آب جاری شستشو دهید و یا در معرض تابش خورشید قرار دهید. سنگ فیروزه اگر در تماس با مواد شوینده و  چرب مانند روغن و کرم قرار بگیرد، کیفیت خود را از دست می‌‌دهد و سبز لجنی بدرنگ می‌شود و به‌اصطلاح می‌‌میرد. در واقع این نگین زنده خاصیت و اثر گذشته را نخواهد داشت اما خوشبختانه سنگ و نگین عقیق سرخ یمنی و انواع دیگر آن به‌دلیل بافت کوارتزی که دارد به اندازه سنگ‌ فیروزه حساس نیست؛ یعنی زمان شست‌وشوی معمول ظرف یا استحمام می‌توانید از آن استفاده کنید و همراهتان باشد. با این حال توصیه ما به شما این است که این نگین را کمتر در معرض مواد شوینده، تغییرات دما و ضربه قرار دهید. برای شارژ و تقویت خواص و اثرات آن هم کافی است آن را ۲ ساعت در آب پاک و زلال بگذارید و بعد از آن به اندازه ۳ دقیقه و نه بیشتر زیرتابش مستقیم نور خورشید قرار دهید. با توجه به نکات گفته شده اگر از این گوهر به‌خوبی محافظت کنید می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که موقع فروش از ارزش و قیمت آن کم نمی‌شود و هنگام استفاده از آن نیز از خواص عقیق سرخ یمنی می توانید بهره لازم را ببرید.

محصولات عقیق یمنی

4-1-020-agate-ring-1-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح کمند با سنگ عقیق یمنی سرخ

۳۰۷,۰۰۰ تومان
4-1-497-انگشتر-عقیق-کبود-مردانه-3-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر عقیق کبود یمنی نقره مردانه طرح دور طلایی ارمیا

۵۵۷,۰۰۰ تومان
4-1-120-agte-ring-8-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح دورطلایی راتینا با سنگ عقیق کبود یمنی

۵۰۳,۰۰۰ تومان
4-3-133-agate-necklace-1-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

گردنبند عقیق کبود یمنی نقره زنانه طرح صاحبه

۲۵۸,۰۰۰ تومان
4-1-306-agate-ring-2-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر عقیق سرخ یمنی نقره زنانه طرح شکره

۳۰۹,۰۰۰ تومان
4-3-137-agate-necklace-1-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

گردنبند عقیق کبود یمنی نقره زنانه طرح صبرا

۲۳۶,۰۰۰ تومان
4-1-536-انگشتر-عقیق-کبود-مردانه-3-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر عقیق کبود یمنی نقره مردانه دست ساز فاخر دور طلایی طرح عماد

۱,۰۸۹,۰۰۰ تومان
4-1-533-انگشتر-عقیق-کبود-مردانه-2-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر عقیق کبود یمنی دست ساز نقره مردانه طرح کیوان

۷۹۳,۰۰۰ تومان
4-1-119-agate-ring-2-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر عقیق سرخ یمنی نقره مردانه و زنانه طرح الین + حرز امام جواد (ع)

۲۷۵,۰۰۰ تومان
4-3-150-agate-necklace-1-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

گردنبند عقیق کبود یمنی نقره زنانه طرح طریفه

۲۱۷,۰۰۰ تومان
4-3-077-agate-necklace-1-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

گردنبند عقیق کبود یمنی نقره زنانه طرح کتانه

۳۰۰,۰۰۰ تومان
4-1-318-agate-ring-3-230x230 عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل
بستن

انگشتر عقیق سرخ نقره زنانه طرح سالوینا

۳۵۹,۰۰۰ تومان
به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

125 دیدگاه در “عقیق یمنی: روش تشخیص + شگفت انگیزترین خواص عقیق سرخ یمنی اصل

 1. ابوالفضل کیان گفت:

  سلام و احترام ;

  آیا خواص سنگ عقیق یمنی با خراسانی متفاوت است ؟!

  چه تفاوت هایی باهم دارند ؟!
  بیشتر کدام یک توصیه شده است ؟!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   هر دو عقیق هستند و خواص عقیق را دارند و در احادیث سنگ یمنی توصیه شده تر است.

 2. ناشناس گفت:

  سلام و عرض ادب. بنده فروشنده تسبیح و انگشترهای انتیک و اصلی از اصفهان هستم . انگشتر تراش کهنه یمنی به شرط اصل هم موجوده . در خدمتم. یا حق

 3. ناشناس گفت:

  باسلام و احترام بنده عقیق یمنی پاک و بدون بهسازی و رنگ میخام به اصطلاح انسی پاک میتوانید راهنمایی بفرمایید باتشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید امکان تهیه وجود دارد.

 4. Reza,Farhang گفت:

  باسلام
  عقیق شفت العبد خریداری کردم چند مدل داشت یک مدلش زیر نور میگرفتم هیچ نوری عبور نمیداد ،همونجور مشکی دیده میشد؟ ایا سنگ طبیعی بود یا غیر طبیعی
  ولی چنتاشون قرمز خونی زیر نور دیده میشدن!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   عقیق شفت العبد بایستی زیر نور به رنگ قرمز خونی دیده شود. اگر زیر نور همچنان مشکی بود به این معنی است که شفت العبد نیست اما احتمال اینکه سنگ طبیعی باشد هست.

  2. احمدطرفی گفت:

   سلام.ارزش مالی شرف الشمس خراسانی بیشتر است یا یمنی؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در اندازه های یکسان، یمنی گران تر است.

 5. افشین صفری گفت:

  باسلام عقیقی دادم ایل به قهوه ای که هم گلبرگی در ان وجود دارد و موقعی که نور به ان گرفته میشود حالت کندوی زنبوری میشود .

 6. حسن گفت:

  سلام بنده یک سنگ عقیق یمنی در رود خانه شاهرود پیدا کردم ان را برداشتم بعد از چند سال امروز از داخل وسایل های قدیمی ام پیداش کردم خیلی واسم جای تعجب بود اون موقه رنگ عقیق قهوه ای مایل به تیره بودش ولی الان کاملا سفید شده می خاستم بدونم دلیل خاسی داره

  1. شرف آنلاین گفت:

   با سلام و احترام
   سنگ عقیق یمنی در رودخانه شاهرود؟!
   گاها تغییر رنگ هایی براثر حرارت یا … در سنگ ها ایجاد می شود.

 7. ناشناس گفت:

  سلام از داخل رودخانه سنگ کرمی یا عسلی زرد کمرنگ پیدا کردم ک نگاش ک میکنی براق و چرب بنظر میرسه. قشنگ روش چربه ولی دست ک میکشی چرب نیست. این چ سنگیه. ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بایستی از نزدیک بررسی شود.

 8. صدیق الله حبیبی گفت:

  سلام میشن جواب درست بدهید اینکه عقیق باید به کدام دست استعمال شود

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به طور کلی بهتر است انگشتر در انگشت حلقه (کنار انگشت کوچک) در دست راست باشد. بعد از آن انگشت کوچک دست راست و اگر آن هم پر بود در همان انگشتها ولی در دست چپ استفاده بفرمایید.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.