سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

yellow-agate دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

اکثر مردم بر این باورند که “شرف الشمس” نگین انگشتری عقیق زرد رنگی می باشد که اشخاصی به نیت افزایش رزق، گشایش در اعمال و یا رفع چشم زخم و بلایا آن را به دست می‌کنند. اما در واقع سنگ نمی باشد، بلکه دعای شرف الشمس، منسوب به امام علی (ع) می باشد که در نوزدهمین روز از ماه فروردین با آدابی مخصوص و نقشی رمزگونه آن را پشت عقیق زردرنگ یا عقیق مایل به زرد حکاکی می‌نمایند. در ادامه با رموز و خواص دعای شرف شمس بیشتر آشنا می شویم…

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند! اجزای حروف دعای شرف الشمس

sharaf-and-shams-amulet دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

این دعای شرف شمس به صورت حروف رمزگونه ای حکاکی می شود که در ظاهر به صورت اشکالی که در ادامه توصیف می شود رویت می گردد:
شکل ستاره پنج پر – سه خط عمود و خط روی آن – حرفی مشابه میم – نردبان سه پله ای – چهار خط عمود – حرف ه دو چشم –  حرف واو وارونه به صورت ممتد روی تمام حروف حکاکی شده
اما بایستی توجه داشت که نحوه حکاکی هرکدام از این حروف پیچیدگی های خاص خود را دارد و به صورت ساده ای که بیان شد نمی باشد.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند! معنی اشکال دعای شرف شمس

حرز شرف الشمس که روی نگین و یا عقیق حکاکی می‌شود، شامل پنج اسم اعظم خداوند می باشد که این کلمات مبارکه را «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» گفته‌اند و به جای نقش این کلمات، در حکاکی از حروف رمزگونه استفاده می شود. نقش دعای شرف الشمس ۱۳ حرف دارد ۴ حرف از انجیل، ۴ حرف از تورات و ۵ حرف از قرآن کریم گرفته شده است.

دعای شرف شمس می بایست روی عقیق زرد رنگ حکاکی شود و چنانچه این سنگ عقیق زرد در دسترس نبود، می توان این دعا را بر روی یک تکه کاغذی زرد رنگ نیز نوشت. در دعای شرف الشمس پنج اسم اعظم خداوند به روش مخصوصی به صورت رمز نوشته می‌شود که حکاکی آن کار هر کسی نمی باشد. شخص نویسنده این اسامی باید فرد آگاه ، با ایمان و پاکی باشد و بتواند اصول نوشتن دعای شرف الشمس را رعایت کند.دسته بندی محصولات شرف الشمس

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر شرف شمس (225)

گردنبند شرف الشمس (92)

نگین شرف الشمس (25)

دستبند شرف الشمس (17)

ست و نیم ست شرف الشمس (24)

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند! خواندن دعای شرف الشمس

rosary-yellow-agate دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

خواندن این دعا قبل از حکاکی دعای شرف شمس توسط حکاکی توصیه می شود. اما توجه شود که لزومی به حکاکی آن بر روی عقیق زرد وجود ندارد.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند! زمان نوشتن دعای شرف شمس

روز نوزدهم فروردین ماه برای ستاره شناسان مسلمان اهمیت ویژه ای دارا می باشد. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل (فروردین) قرار می گیرد. منجّمان می گویند این روز بخصوص  بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و بابرکت می باشد و همچنین در ساعت های مخصوصی در این روز، خورشید در بهترین موقعیت خود در کهکشان و سال قرار می گیرد. در این روز خورشید در نقطه خاصی در آسمان قرار می گیرد که نسبت به سایر ستارگان موجود در کهکشان انرژی  بیش‌تری را دارا می باشد و آداب و اعمال خاصی برای آن تعیین شده است. اصطلاحا خورشید sun بر دیگر ستارگان اشراف دارد.

sharaf-shams-ring-pooria-1 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

بر اساس نوشته ها و تقویم نجومی این روز را زمان نوشته شدن دعای شرف الشمس تعیین کرده اند، که حدود زمان حکاکی دعا بر روی عقیق زرد از هنگام طلوع آفتاب تا هنگام غروب آفتاب می باشد ام هر ساله بر اساس تقویم های نجومی زمان حکاکی افزایش و گاها کاهش می یابد. گاها این زمان به بیشتر از ۲۴ ساعت نیز به طول می انجامد. برای مثال در سال ۹۸ این زمان از حدود ۷:۳۰ صبح روز نوزدهم فروردین شروع و تا حدود ۷:۴۰ دقیقه صبح روز بیستم فروردین ۹۸ ادامه پیدا نمود.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!  آداب حکاکی دعای شرف الشمس

به دلیل با اهمیت بودن این ذکر، هر فردی شایستگی لازم برای نوشتن این ذکر را ندارد و باید توسط افراد و اساتید خِبره در این کار صورت گیرد. همچنین در نوشته ها تاکید زیادی بر نوشته شدن این ذکر دقیقأ در زوز ۱۹فروردین ماه شده است. به دلیل وجود این همه تاکید بر نوشته شدن این ذکر تحت شرایط ویژه، در بازار شاهد انواع تقلبی این ذکر هستیم. پس بهتر است برای داشتن این ذکر حتما موارد یاد شده را مد نظر قرار دهید.

sharaf-and-sharaf دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

در روز ۱۹ فروردین در ساعات مقرر شده در تقویم های نجومی، ۲ رکعت نماز حاجت همانند نماز صبح می خوانیم و سپس دعا رو می نویسیم و در ادامه سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) را از خداوند مستعان و منان درخواست کرده و سپس نیت می کنیم ، ان شاء الله حاجت خود را دریافت کنیم. شخص نویسنده  باید ساعات مشخصی از روز نوزدهم برج حمل دعای شرف الشمس را بنویسد. همچنین بایستی طاهر و پاکیزه باشد و رو به قبله حکاکی را انجام دهد و حتما در ساعات شمس الشمس این عمل انجام شود.

لازم به ذکر است که در بین شرف الشمس‌ هایی که در بازار به فروش می رسند نمونه غیر اصل نیز مشاهده می شود که در ساعات مقرر حکاکی شده اند هرچندکه تعداد فروشندگان آن‌ها بسیار محدود است. مشخص بودن اطلاعاتی از زمان حکاکی آن‌ها، اصالت سنگ و حکاک دعای شرف الشمس در خرید بهتر کمک می کند. بنابراین با توجه به این موارد باید از جایی که به آن اطمینان دارید دعای شرف شمس را تهیه کنید. اگر حکاکی این حرز بر روی عقیق زرد شرف الشمس به طور صحیح حکاکی شده باشد نیازی به بازنویسی مجدد نمی باشد. اما درصورتی که احساس می کنید آن طور که باید و شاید از خواص شرف شمس بهره کامل را نمی برید یا از خواص آن برای شما در انتهای سال کاسته شده، بهتر است سال بعد یک عدد دیگر تهیه بفرمایید.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!  خواص دعای شرف شمس

gemstone دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

خواص نگین یا انگشتر و یا گردنبند شرف الشمس با دعای شرف الشمس اعم از : ۱- دفع فقر  ۲- دفع از بدى ها ،حفظ و حفاظت جان و اموال  ۳- افزایش رزق وروزی  ۴- دفع چشم زخم  ۵- براورده شدن حاجات و آرزوها و گشایش امور  ۶ -دفع بیماری ها  ۷- درمان عمومی بدن و روح مخصوصاً افزایش هاله نورانی اطراف بدن  ۸- حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و دشمنان ۹- کسب عزت و مقام ۱۰- استفاده از عقیق زرد سبب پاک کردن و تصفیه سیستم گوارش می شود  و بر هضم و جذب مواد غذایی ۱۱- همچنین بر گردش خون در بدن ، چاکرای ۳ ، غددپانراس و لوزالمعده  تأثیر بسیار زیادی دارد. اما به جز این، سنگ عقیق هم خواصی دارد که در روایت دینی همراه داشتن آن توصیه شده است.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!  خواص عقیق از نظر امامان معصوم (ع)

خواص دعای شرف الشمس از دو جهت دارای اهمیت است یکی در خواص بی همتایی که در خود سنگ عقیق نهفته است و دیگری در قدرت اسما اعظم الهی که معمولا در پشت نگین شرف الشمس حکاکی می گردد. بدون شک  آثار سریع و متداوم این نگین در افزایش رزق و روزی مورد تایید همگان می باشد و گشایش امور را در سریعترین زمان به طور کاملا مشهودی ایجاد می کند. در ادامه تعدادی از احادیث درباب عقیق که در انگشتر شرف الشمس نیز کاربرد دارد را مطالعه بفرمایید:

rose-yellow-agate دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

۱- از امام موسی کاظم (ع) در روایتی گفته شده است که انگشتر زرد در دست نمایید که سبب آسانی می شود و در آن هیچ دشواری در کار نباشد.
۲- پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: هر شخصی یکی از عقیق‌ های سفید و سرخ و زرد را در دست داشته باشد جز خیر و نیکی و افزایش روزی و سلامتی و دفع بلا‌ ها نمی‌بیند همچنین از شر پادشاهان ظالم و از هر آنچه آدمی از آن می‌ترسد در امان می‌ماند.
۳- امام صادق (ع)می فرمایند: انگشتر عقیق سبب ایمنی در سفر می شود.
۴- پیامبر اکرم (ص): انگشتر عقیق در دست کنید مادامی که شخصی آن را همراه خود داشته باشد اندوهی به آن شخص نخواهد رسد.
۵- امام صادق (ع)می فرمایند: انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک می باشد و صاحب عقیق عاقبتش به نیکی و خیر برسد.
۶- پیامبر (ص) می فرمایند: هر که در دست انگشتر عقیق داشته باشد حاجتش بر آورده می گردد.
۷- امام علی (ع)می فرمایند: دو رکعت نماز با انگشتر عقیق به از هزار رکعت بدون آن می باشد.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!  نظر علما در مورد شرف الشمس

۱- خلاصه نظر بعضی از علما دین درباره ی دعای شرف الشمس : حرزی است که پیوست به امام علی (ع) داده شده است و بر سنگ عقیق زرد نوشته می شود و اشکالی ندارد به عنوان انگشتر مورد استفاده قرار گیرد ( صراط النجاه ، ج‌۱۰، ص: ۴۲۶ )
۲- آیت الله روحانی می فرمایند: اهل این گونه فنون (اهل علوم غریبه) بر این باورند که اگر یک بار به طریق مخصوص خودش نوشته گردد، دیگر احتیاجی به تکرار یا تمدید مجدد در سال بعد ندارد و اثرش همچنان باقی می باشد، اما به دلیل آنکه در طرز نوشتن دعای شرف شمس آن اختلاف وجود دارد، مثل شکل ستاره آن یا حرف میم آن، بعضی به همه وجوه شکل آن می نویسند. برای مثال یک بار با ستاره پنج گوشه و یک بار با ستاره شش گوشه.
۳- حضرت آیت الله مظاهری می فرمایند: “شرف الشمس مورد اعتماد می باشد. اگر شخصی آن را داشته باشد، تجدید لازم نمی باشد.”

yellow-agate-stone دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

۴- مرحوم کفعمی در کتاب مصباح کفعمی می فرمایند: این حروف شکل اسم اعظم خداوند می باشد، سپس در حاشیه کتاب یاد شده می فرمایند: در تعداد محدودی از کتاب های شیعه دیده ام که از امیر المؤمنین (ع) نقل شده است. (بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۲۲٫)
۵- مرحوم شیخ بهائی نیز در کتاب “سرالمستتر” در رابطه با این شکل که به شرف الشمس شناخته شده می فرمایند: می بایست در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین می باشد، از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان آن را بر روی کاغذی نوشته و با خود به همراه داشته باشد، ولی تمدید مجدد آن در روز مذکور در سال های بعد شرط نشده و لازم نیست.”
۶- در رابطه بر خواص دعای شرف الشمس، حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی کارشناس دینی و تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع) فرموده اند:
هر دعایی در مرتبه خودش خواص خودش را دارا می باشد و آنچه که امروزه در کشور ما خیلی مطرح شده بحث شرف الشمس و نوزدهم فرودین ماه می باشد. درباره دعا در احادیث و روایات در دسترس داریم که انواع بلایا را کم یا رفع می‌ نماید و بیشتر حوادث شر را از ما دور می‌ گرداند. اگر بیاییم آن را تشبیه نماییم، دعا یک سرعت می باشد. به تعبیر آیت الله بهجت که فرموده اند:«هر دعایی حکم یک میوه را دارد، همانطور که هر میوه ای ویتامین و خواص خاص خودش را دارا می باشد، هر دعا هم خاصیت خاص خودش را دارا می باشد.» در نتیجه این نیست که انسان کاملا متوسل به دعا گردد و دیگر دست از کار و تلاش و تفکر بردارد و از ابزار و اهداف دیگری استفاده نکند. این موضوع هم همین می باشد، و یک نوع ادعیه می باشد که در روز ۱۹ فروردین وارد شده است و اگر ما متوسل به این دعا می شویم، لذا برای براورده کردن حاجات خود و سلامت و بهبود بهتر، کار و تلاش نیز لازم می باشد. ایشان ادامه دادند: این اعتقاد است که به دعا کمک می نماید، گاهی آدمی یک سنگ دارد و این باور و اعتقاد به آن می باشد که به ما کمک می نماید.

12210-gem-stone-icon دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند! دعای شرف الشمس در کتب معتبر اسلامی

۱- در کتب قدیمی مثل «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری آمده، دعای شرف الشمس از علوم غریبه می باشد و در دفع فقر و بیماری ها و حفظ صاحب آن از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی تاثیر بسیار دارد.
۲- در کتاب ریحانه الادب هم ذیل نام “ابو البدر” از عالمان قدیم شهر اردبیل ، به نقل از او شرح کامل و مفصلی درباره ی دعای شرف الشمس، حروف آن و اشعاری که به امام علی (ع) در مورد این حروف پیوست شده و طرز نوشتن این حروف داده است.( ریحانه الادب، ، مدرس تبریزی ، ج۷ ، ص۲۳-۲۴،چ چهارم، تهران،خیام، ۱۳۷۴؛)

sharaf-shams-ring-saltanati-2 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

۳- در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۹۷۷، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز مطالبی درباره ی دعای شرف شمس آورده شده است.
۴- علامه مبشر کاشانی در کتاب خود به زمان، آداب و کیفیت دعای شرف الشمس اشاره می‌ نماید. آیت الله مبشّر کاشانی می فرمایند : شرف الشمس از علوم غریبه می باشد.
۵- در کتاب “جواهر مکنونه” که از کتب خطی اذکار می باشد نیز به آن اشاره شده است.محصولات شرف الشمس اصل

0-4-011-sharafshams-silver-bracelet-3-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

دستبند شرف الشمس نقره زنانه طرح شیوا + حکاکی

۳۰۷,۰۰۰ تومان
0-3-033-sharafshams-necklace-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح صدیقه + حکاکی

۱۶۳,۰۰۰ تومان
0-1-127-sharafshams-ring-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح فخرالزمان + حکاکی

۲۴۹,۰۰۰ تومان
0-1-128-sharafshams-ring-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح سمیرا + حکاکی

۲۲۳,۰۰۰ تومان
0-1-029-sharafshams-ring-5-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح زیبای اشجار + حکاکی

۲۵۹,۰۰۰ تومان
0-1-139-sharafshams-ring-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح سیما + حکاکی

۱۷۳,۰۰۰ تومان
0-3-015-sharafshams-necklace-4-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

گردنبند شرف الشمس الماس تراش نقره متوسط طرح پیچک دست ساز + حکاکی

۱۲۹,۰۰۰ تومان
0-4-015-sharaf-shams-leather-2-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

دستبند شرف الشمس نقره چرم طبیعی سرمه ای بلند کلاسیک + حکاکی

۱۳۹,۰۰۰ تومان
0-4-002-sharaf-shams-leather-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

دستبند شرف الشمس زنانه نقره چرم طبیعی طرح یشمی خورشیدی + حکاکی

۱۳۷,۰۰۰ تومان
0-1-129-sharafshams-ring-3-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح سمیه + حکاکی

۱۹۱,۰۰۰ تومان
0-3-075-sharafshams-necklace-1-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح کریمه + حکاکی

۱۶۹,۰۰۰ تومان
0-3-065-sharafshams-necklace-1-230x230 دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح مرسده + حکاکی

۱۸۹,۰۰۰ تومان

12 دیدگاه در “دعای شرف الشمس : آنچه درباره دعای شرف شمس به شما نگفته‌اند!

 1. رضا گفت:

  سلام و سلامت باشید
  می خواستم بپرسم الآن هم میشه حکاکی شرف الشمس را با نام خاص انجام بدین .میخوام انگشتر عقیق زرد طرح ضامن آهو بگیرم .لطفا راهنمایی کنید
  تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله حداکثر تا ۱۹ فروردین میتونید محصولات شرف الشمس رو با حکاکی خاص سفارش بدید.

 2. مرتضی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  از کجا بدانیم دعای شرف الشمس نوشته شده درست است
  فروشنده که خودش هم سازنده انگشتر است اذعان کند که دعا در روز ۱۹ فروردین نوشته شده است آیا کفایت می کند.
  آیا حرف واو وارونه باید روی کلیه حروف باشد؟ اگر روی چند تا از حروف اولیه نباشد اشکالی دارد
  باتشکر فراوان و تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عجل الله) صلوات

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   فروشگاه شرف انلاین هرسال این امکان رو برای مشتریان عزیز فراهم میکرد که در روز حکاکی در محل حضور داشته باشند و شاهد این مساله باشند که مطابق اداب و در ساعات مقرر حکاکی انجام می شود و امسال هم اگر به امید خدا مساله کرونا حل شود این امکان فراهم خواهد شد. برای بحث نوشتار حکاکی هم بایستی اطلاعات دقیقی در مورد رسم الخط آن داشته باشید تا جزئیات آن را بتوانید تایید یا رد کنید.

 3. زهرا گفت:

  ۱۹ فروردین امسال نوشتم و لای قران گذاشتم به نیت گشایش کارام. دچار سکون و یکنواختی عجیبی شدم هیچ پیشرفتی در هیچی ندارم نا امیدم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خدمتتون عرض شود که اولا بایستی حکاکی مطابق اداب و در ساعات مقرر در ۱۹ فروردین انجام گیرد. علاوه براین شما نبایستی با داشتن شرف شمس از کار، تلاش، برنامه ریزی و … دست بردارید. شما تلاش خودتون رو بکنید و درکنارش امید به برکت شرف الشمس از جانب خداوند داشته باشید. این نکته رو هم توجه داشته باشید که برای بهره مندی از خواص این حرز اون رو همراه خودتون داشته باشید.

 4. شادکام گفت:

  خیلی خوبه اینجوری هرکی به مراجعه کنه به سایتتون متوجه میشه که به صورت صحیح نوشته شده حکاکی فرد ممنونم از سایت خوبتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

 5. mahla jabari گفت:

  سلام برای حکاکی چه موقعی خوبه سفارش بدیم بهتون من عقیق زرد دارم میخوام حکاکی انجام بشه چه موقعی درخواست سفارش بدیم بهتون زمانش رو منظورمه چون در مقاله گفتید نوزده فروردین هر سال

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سفارش حکاکی خاص به نام شخص رو از اواخر اسفند هر سال شروع میکنیم. میتونید اون موقع به سایت یا شبکه های اجتماعی ما مراجعه بفرمایید. اگر هم شرف شمس با حکاکی عام میخواین همین الان هم میتونید سفارش بدید تا سنگ های شرف شمس که ۱۹ فروردین به صورت عام حکاکی شده اند در کمتر از چند روز به دستتون برسن

 6. نازنین امامی گفت:

  سلام سنگ عقیق زرد برای پوکی استخوان هم خوبه من از یکی شنیدم که گفت عقیق زرد برای پوکی استخوان هم خوبه درمقالتون نزده یکم شک کردم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   در منبع معتبری این خاصیت ذکر نشده و بعید هست برای پوکی استخوان مناسب باشد.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' و 'وب سایت' اختیاری است.