شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

hadid-ring1 تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

در این مقاله به دو محصول ویژه و اختصاصی شرف آنلاین یعنی سنگ حدید صینی اصل و سنگ شرف الشمس و پاسخ به سوال شرف الشمس اصل را چگونه بشناسیم خواهیم پرداخت. ابتدا مختصری در مورد وب سایت تخصصی شرف آنلاین و محصولات ویژه آن می‌خوانیم، سپس با تشخیص سنگ شرف الشمس اصل آشنا می‌شویم. پس از آن به سراغ روش‌های تشخیص سنگ حدید اصل و اذکار مخصوصی که بر روی آن حکاکی می‌شود، می‌رویم. در انتهای مقاله نیز آداب حکاکی این اذکار خاص را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

12210-gem-stone-icon تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل درباره شرف آنلاین

در این بخش در مورد دو محصول ویژه فروشگاه اینترنتی شرف آنلاین یعنی شرف الشمس و حدید صینی مطالبی بیان خواهد شد :
پس از سال‌ها فعالیت به صورت سنتی و آفلاین و استقبال مشتریان از محصولات تصمیم برگسترش سایت در حوزه اینترنتی گردید و نهایتا سایت این فروشگاه اینترنتی در سال ۹۵ تاسیس شد و تا به امروز مفتخر به آن است که بگوید بیش از ۱۰ هزار سفارش حدید صینی و شرف الشمس خاص را در ۱۹ فروردین و اولین جمعه رمضان هر ساله در کارنامه خود به ثبت رسانده است. همانطور که می‌دانید سایت‌ها و فروشگاه های زیادی برای تهیه این سنگ وجود دارد اما به ندرت پیدا می‌شود جایی که دعای شرف الشمس را به صورت خاص (منظور از خاص این است که دعا در روز ۱۹ فروردین ماه با رعایت آداب به نام و نیت شخص حکاکی شود) عرضه کند.

همچنین تیم حکاکی شرف آنلاین همواره در هنگام حکاکی تمام آداب را رعایت کرده و سنگ دارای اصالت به مشتریانش ارائه می‌دهند. اما متاسفانه برخی نتوانسته اند این نگین را بطور خاص سفارش دهند، اینجاست که شرف انلاین تعدادی نگین را بصورت عام ( منظور از عام این است که تعدادی نگین به نیت عام حکاکی می‌شود و این نگین قابل استفاده برای هر شخصی است) حکاکی کرده و در طول سال در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

همچنین نکته ای که می‌تواند در تشخیص سنگ حدید صینی حائز اهمیت باشد این است که این سنگ دارای سه ذکر امام صادق (ع)، امام علی (ع) و ذکر افزایش رزق و روزی می‌باشد که هر سه ذکر توسط سایت شرف آنلاین ارائه می‌شود. در مورد این سه ذکر با ارزش و روش تشخیص سنگ حدید اصل در بخش‌های بعدی بطور مفصل صحبت خواهد شد. این فروشگاه اینترنتی علاوه بر نگین شرف الشمس و حدید صینی محصولات دیگری نظیر یاقوت، زمرد، عقیق، فیروزه و …. را نیز ارائه می‌دهد.

sharaf تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

12210-gem-stone-icon تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

شرف الشمس اصل را چگونه بشناسیم؟ قبل از هر چیز شما را به خواندن این مطلب که درباره روش تشخیص سنگ و انگشتر شرف شمس اصل می‌باشد، دعوت می‌کنیم:

این عمل را شب هنگام خواب باید انجام داد، فقط توجه کنید که باید پاک باشید و قبل از اینکه به تخت خواب بروید وضو بگیرید. و بهتر است در تخت شما شخصی نباشد یعنی تنها به خواب بروید. زمان خواب، هنگامی که دراز کشیدید با دست چپ انگشتر یا همان نگین را جلوی دهان خود بگیرید و در ابتدا ۳ مرتبه آیه الکرسی را بخوانید و بعد از آن سوره‌های چهار قل خوانده شود. سپس ۱۰ بار صلوات بفرستید، در این مدت زمان نگین جلوی دهانتان باشد. در ضمن توجه داشته باشد هر دفعه که هر سوره را قرائت می‌کنید به نگین فوت کنید. در آخر نیت کرده و بگویید: “قدرت و توانایی خودتو در خواب بهم نشان بده!!” بعد از آن بدون اینکه کلمه ای سخن بگویید سنگ یا انگشتر را زیر بالشت خود بگذارید و بخوابید. اگر در خواب آمد پس این نگین به صورت صحیح حکاکی شده و قدرتش را به شما نشان می‌دهد!!! ولی گمان نکنید که همانند یک پری و یا فرشته در خواب شما ظاهر می‌شود، بلکه بر اساس نیاز شما قدرتش در خواب پدیدار می‌شود بطور مثال کسی که برای ثروت می‌خواهد در خواب مشاهده می‌کند که فرد بسیار دارایی شده است. و مثال‌هایی مانند این … و نکته دیگر آن که هر سنگی در هفته دو شب خاص به خوابتان می‌آید!!! اگر شب اول نیامد تا چند شب امتحان کنید مطمئن باشید که در خوابتان خواهد آمد. اگر تا سه یا چهار شب متوالی به خوابتان نیامد، نتیجه می‌گیریم که آن سنگ در ۱۹ فروردین با رعایت آداب حکاکی نشده است!!

این روش تشخیص سنگ شرف الشمس اصل و روش های مشابهی که بعضا شنیده می‌شود دارای سندیت نیستند. روش هایی برای تشخیص سنگ عقیق زرد اصل (دعای شرف شمس پشت سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شود) وجود دارد. برای مثال :

* در آتش نمی‌سوزد. (برخلاف نگین های مصنوعی ساخته شده از پلیمر یا انواع پلاستیک)
* به دلیل سختی بیشتر از شیشه می‌تواند روی آن خط بیندازد.
* انگشتر عقیق در مقابل نور اشکالی همچون حباب یا کندوی زنبور از خود نشان می‌دهد. (البته این مورد همیشه جواب نمی‌دهد)
* اشیا نوک تیز روی آن اثری ندارد و خطی نمی‌اندازد مگر اینکه درجه سختی آن اشیا بیشتر باشد و مواردی از این دست که برای مطالعه کامل آن می‌توانید مقاله عقیق و روش های تشخیص آن را مطالعه نمایید.

اما برای اطمینان از حکاکی درست دعای شرف الشمس و رعایت آداب کامل آن حتما باید از حکاک یا فروشگاه معتبر بخواهید که سنگی با حکاکی صحیح به شما بدهد.

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی‌ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر شرف شمس (348)

انگشتر حدید (265)

گردنبند شرف الشمس (141)

گردنبند حدید صینی (85)

دستبند شرف الشمس (35)

دستبند حدید (40)

نیم ست شرف الشمس (48)

نگین شرف الشمس (26)

نگین حدید صینی (61)

12210-gem-stone-icon تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل تشخیص سنگ حدید اصل

روش های تشخیص سنگ حدید صینی چیست؟ در مورد نحوه تشخیص سنگ حدید صینی باید به این نکته توجه داشت که ( نام دیگر حدید صینی همان حدید چینی یا هماتیت می‌باشد) در دو نوع براق و مات وجود دارد که به لحاظ خواص تفاوتی ندارند. قطعا اصل بودن سنگ حدید شرط لازم برای دارا بودن خواص سنگ حدید است لذا روش هایی که در ادامه بیان می‌شود در تشخیص سنگ حدید اصل به شما یاری می‌رساند:

۱- تفکر غالب بر این است که این سنگ باید حتما جذب آهن ربا شود اما درست نیست. اگرچه با توجه به مشخصات سنگ حدید اصل برخی از این سنگ ها به اندازه‌ای خاصیت مغناطیسی یا آهنربای طبیعی دارند که جذب آهنربا شوند ولی این روش تشخیص سنگ حدید صینی برای همه حدید ها صادق نیست.

۲- روش بعدی این است که چگالی این سنگ بسیار بالا بوده و هنگامی که در دست بگیرید کاملا سنگینی آن نسبت به دیگر نگین ها را متوجه خواهید شد.

۳- یکی دیگر از روش های تشخیص سنگ حدید صینی این است که سختی این سنگ از شیشه بیشتر بوده و می‌تواند بر روی شیشه خط بیندازد.

۴- از مشخصات دیگر سنگ حدید اصل این است که هنگام حکاکی این گوهر پودر سرخ رنگ از سنگ خارج می‌شود که با چشم به راحتی تشخیص داده می‌شود. همچنین اگر آن را پشت یک ظرف چینی که لعاب ندارد بکشید رنگ سرخی از خود به جای می‌گذارد البته توجه داشته باشید که ممکن است به خود نگین صدمه وارد شود.

۵- سنگ حدید اصل یا همان هماتیت (Hematite) باوجود سختی بالا اما بسیار شکننده است و درصورت ضربه خوردن دچار پریدگی در گوشه‌های آن و حتی شکست کامل می‌گردد.

اما بهترین روش تشخیص سنگ حدید اصل استفاده و مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره می‌باشد و این نکته را هم توجه داشته باشید که قیمت این سنگ آنقدری بالا نیست که نمونه‌های غیر اصلی آن زیاد باشد.

hadied-sini-ring-min تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

سنگ حدید مات با حکاکی عین علی

12210-gem-stone-icon تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل درباره شرف الشمس و حدید اصل بیشتر بدانید

دعای شرف الشمس:

در واقع شرف الشمس دعایی منسوب به امام علی (ع) است که طرفداران بسیاری دارد. این دعا بایستی در روز ۱۹ فروردین هر سال (معروف به روز شرف الشمس) و در ساعتی مشخصی از آن روز و با آدابی مخصوص  بر روی نگین زرد حکاکی گردد. در کتاب «جنه الوافیه» معروف به «مصباح کفعمی» درباب خواص شرف الشمس نقل شده است: این کلمه‌ها (دعای شرف الشمس) شکل اسامی اعظم خدا است ( هفت عدد از اسم‌های خداوند به صورت رمزی حکاکی می‌شود)، سپس در حاشیه کتاب نوشته شده: در برخی از کتاب‌های شیعه دیدم که این دعا از حضرت علی  (ع) روایت شده‌است. در کتاب ریحانه الادب نیز ذیل نام «ابو البدر» از بزرگان قدیم شهر اردبیل، توضیح کاملی درمورد این ذکر ارائه گردیده است و حروف آن و اشعاری که به امیر مومنان (ع) در مورد این حروف منسوب است آورده شده است و طریقه نوشتن این حروف نیز بیان شده است که با مطالعه آن می‌توان فهمید که شرف الشمس اصل را چگونه بشناسیم و از آن برای تشخیص سنگ شرف الشمس اصل استفاده نمود، هرچند که کلمات استفاده شده ثقیل و تفهیم آن کمی سخت و پیچیده است.

sharaf-picture تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

اذکار سنگ حدید اصل:

توجه شود که برای استفاده از این اذکار ابتدا باید با روش تشخیص سنگ حدید اصل آشناییت داشته و از سنگ حدید اصل “صینی” استفاده شود. صینی در زبان عرب همان واژه چینی است. در روایات و احادیث به سنگ حدیدی اشاره شده است که مربوط به کشور چین است. اتفاقا امروزه اکثر سنگ های حدید موجود در بازار از چین وارد می‌شود. البته حدیدهایی نیز با اصالت خراسانی نیز در بازار موجود می‌باشد اما سنگ توصیه شده همان سنگ حدید صینی یا چینی است. یکی از ساده ترین روش ها برای تشخیص سنگ حدید اصل چینی مشاهده کردن نوع تراش آن است که با دقت بسیار بالا بدون هیچ گونه عدم تقارنی تراشیده شده است درحالی که اغلب حدیدهای خراسانی تراش دقیق و یک دستی ندارند.

همانطور که پیش تر بیان شد سنگ حدید صینی که در انگشتر حدید صینی ، دستبند حدید و گردنبند حدید کاربرد دارد داری سه ذکر مخصوص می‌باشد که به صورت جامع به توضیح آن و مشخصات سنگ حدید اصل می‌پردازیم:

۱- ذکر امام صادق (ع) که به ذکر هفت جلاله نیز شهرت دارد، حکاکی این ذکر بر رو، پشت و دور نگین به صورت زیر می‌باشد:

بر رو نگین:
اعوذ بجلال الله
اعوذ بکلمات الله
اعوذ برسول الله

و بر پشت سنگ، دو جمله در دو خط:
امنت بالله و کتبه
انی واثق بالله و رسله

و بعد دور نگین حکاکی:
اشهد ان لا اله الا الله مخلصا

hadid تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

۲- دومین ذکر برای حدید صینی ذکر افزایش رزق و روزی می‌باشد که در اولین جمعه ماه رمضان بر روی این نگین حکاکی می‌شود که در سال‌های اخیر وب سایت شرف آنلاین این حکاکی را به صورت انحصاری در سطحاینترنت ارائه داده است. این ذکر که در کتاب گرانقدر حلیه المتقین به آن اشاره شده در ادامه آمده است:

کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوک یا الله

hadid-sini تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

۳- ذکر امام علی (ع) که در خط آخر آن نام شخص و نام پدر صاحبت نگین در آن حکاکی می‌شود. این ذکر نیز کاملا انحصاری فقط در وب سایت شرف آنلاین ارائه می‌گردد:

اعددت لکل هول لا اله الا الله
و لکل کرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لکل مصیبه نازله حسبی الله
و لکل ذنب صغیره و کبیره استغفرلله
و لکل هم و غم فادح ما شاء الله
و لکل نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلی بن ابی طالب من نعم فمن الله

12210-gem-stone-icon تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل برخی از آداب حکاکی این اذکار

دعای شرف الشمش و هریک از اذکار حدید صینی دارای آداب خاصی است.  برای مثال دعای شرف شمس فقط و فقط بایستی در روز ۱۹ فروردین و آن هم فقط در ساعات مشخصی حکاکی گردد، حکاک باید دارای پاکی و طهارت باشد، حکاکی باید رو به قبله انجام شود، همچنین قبل از حکاکی نماز و دعای مخصوصی بایستی خوانده شود. غالبا این حکاکی بر پشت نگین عقیق زرد انجام می‌شود و نهایتا به صورت انگشتر، گردنبند شرف شمس ، دستبند شرف الشمس و حتی نیم ست شرف الشمس مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد که این مصحولات با تنوع بالا و با بهترین قیمت سنگ شرف الشمس اصل در وب سایت شرف آنلاین ارائه می‌گردد.

همچنین اذکار حدید صینی باید به نحو خاصی حکاکی شوند. برای مثال حکاکی ذکر هفت جلاله بایستی حتما روی نگین، پشت نگین و دور آن مطابق آن چه در حدیث آمده حکاکی گردد. یا برای مثال ذکر افزایش رزق فقط در اولین جمعه رمضان حک گردد. به علت وجود همین آداب است که تشخیص سنگ شرف الشمس اصل و تشخیص سنگ حدید اصل سخت می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود برای خرید این سنگ های خاص حتما از افراد خبره و فروشگاه های معتبر کمک بگیرید.

12210-gem-stone-icon تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل نحوه شارژ سنگ حدید و عقیق شرف الشمس

-پاکسازی-و-شارژ-سنگ تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل برای شارژ سنگ عقیق شرف الشمس کافیست تا هر هفته مدتی سنگ را در آبی جاری و روان و یا در آب نمک قرار دهید و بشوئید تا انرژی‌های منفی آن تخلیه شود و سپس به مدت یک ساعت در زیر نور آفتاب قرار دهید اما برای نگهداری، پاکسازی و شارژ سنگ حدید اصل بتر است این نگین تماس زیادی با آب نداشته باشد لذا برای پاکسازی کافیست آن را در نمک دریا یا نمک معمولی برای مدتی قرار دهید و همچنین قرار دادن آن کمتر از 30 دقیقه در معرض نور خورشید توصیه می‌شود. البته توجه داشته باشید که چون این سنگها دارای اسماء متبرکه هستند در حفظ و نگهداری آن دقت کنید.

محصولات مرتبط

نیم ست شرف الشمس نقره زنانه طرح مهشید + حکاکی

۹۷۵,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح شهربانو + حکاکی

۴۹۷,۰۰۰ تومان

دستبند حدید صینی فانتزی دخترانه و پسرانه طرح فانتزی جهت

۸۵,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح فاخر تاج + حکاکی

۷۳۱,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح برزان + حکاکی

۸۲۵,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح چکاوک + حکاکی

۵۴۵,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح درفام + حکاکی

۴۹۳,۰۰۰ تومان

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح ژیکال + حکاکی

۶۰۳,۰۰۰ تومان

انگشتر دست ساز شرف شمس نقره مردانه دست ساز فاخر برمک + حکاکی

۱,۶۵۵,۰۰۰ تومان

دستبند شرف الشمس نقره زنانه طرح مهرا+ حکاکی

۶۶۳,۰۰۰ تومان

نیم ست شرف الشمس نقره زنانه طرح مینو + حکاکی

۱,۳۶۵,۰۰۰ تومان

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح یازهرا + حکاکی

۶۴۳,۰۰۰ تومان
به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

62 دیدگاه در “تشخیص سنگ حدید اصل + تشخیص سنگ شرف الشمس اصل

 1. ... گفت:

  سلام خسته نباشید دیروز از شما یک انگشتر شرف الشمس خریدم به اسم خودم نوشته نشده ایا در روز ۱۹ فروردین نوشته شده؟ ممنونم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله قطعا تمام محصولات شرف الشمس مجموعه شرف‌آنلاین به طور اختصاصی در ساعات مخصوص ۱۹ فروردین حکاکی شده‌اند.

 2. رضا نادری گفت:

  سلام من نیم قیراط الماس سفید خوشگل تراش خورده دارم اگر کسی خریدار هست بفرمائید در خدمتم

 3. رضا گفت:

  سلام آیا سنگ شرف شمس اصل باید لمس گوشی باز کند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر

 4. ناشناس گفت:

  سلام . من یک انگشتر عقیق اصل یمنی و یک حدید صینی لازم دارم نگینش اصلی باشه چقدر میشه پولش ؟ و دیگه مشکل که است من در کابل افغانستان استم میتوانین بفرستین . نمبر واتساپ بنده اگر امکانش بود برایم پیام بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا ثبت سفارش انجام شود. امکان ارسال به افغانستان نیز وجود دارد.

 5. سپندیان گفت:

  ممنون از سایتتون

 6. عباس گفت:

  سلام اگر کسی میدونه نگین حدید اصل کجا هست با من تماس بگیره ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید یا به طور مستقیم از طریق سایت اقدام به خرید کنید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام چند عدد نگین حدید تراش نخورده دارم چند میخری

 7. ناشناس گفت:

  سلام اگر کسی میدونه حدید کجا هست ولی اصل بهم اطلاع بده ممنون امام علی میگوید از رعیت الله یفضل علیک نعمه و انته تعصی فحضر فارسی هم میگم اگر دیدی خداوند سبحان بر تو نعمت و منت بر سرت گذاشت و تو را خیر بخشید و تو منکر نعمتش بشی پس آماده باش که خدا ناسپاسان را به کیفرشان میرساند… زیاد نوشتم ببخشید و من به دنبال سنگ حدید هفت جلالم اگرکسی میدونه کجا اصل هست لطف کنه به این شماره تماس بگیره [censored] عباس

 8. هادی گفت:

  سلام و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام امام مظلومم حسین علیه السلام
  برای حکاکی دعای هفت جلاله
  آنلاین اقدام کنم یا برسم خدمتتون
  من مشهدم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام و عرض تسلیت خدمت شما
   به هر دو صورت در خدمت شما بزرگوار هستیم ولی ترجیحا به علت مسائل کرونا به صورت آنلاین اقدام نمایید بهتر است.

  2. ع گفت:

   باسلام یک سنگ حدید هفت جلاله اصل میخام لطف کنید راهنمایم کنید این هم شماره منه [censored] عباس کوچیکتون

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید یا به طور مستقیم از طریق سایت اقدام به خرید کنید.

 9. سید عباس موسوی گفت:

  سلام ایا نگینهای شرف انلاین اصله و ایا ذکر پشت ان در ساعت و روز مشخص ۱۹ فروردین حکاکی شده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله قطعا هم نگین ها عقیق زرد اصل هستند هم حکاکی در ساعات مخصوص در ۱۹ فروردین و طبق اداب توسط خود مجموعه شرف آنلاین انجام شده است.

 10. رها گفت:

  سلام من چند سال انگشتر شرف، شمس در دست دارم و بهش کاملا اعتقاد دارم راه ساده معرفی کنید ک بتوانم تشخیص بدم اصل یا فیک نگین رو

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به احتمال زیاد عقیق زرد شما اصل باشد چون نوع مصنوعی آن به علت قیمت پایین نوع اصلی عملا وجود ندارد ولی خود دعای شرف شمس باید از نزدیک بررسی شود.

 11. امیر حسام گفت:

  من چند سال پیش دستبند گرفته بودم الان یکی از نگین های زردش افتاد زیرش ذکر شرف الشمس حکاکی شده از کجا مطمئن باشم این زمان مناسب نوشته شده و چگونه اون رو به اسم خودم کنم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   راهی نیست. ان شاء الله که در زمان مناسب نوشته شده است و میتوانید به صورت عام استفاده نمایید.

 12. حمیدرضا کریمی گفت:

  چند سال پیش یه مرد درویش یه انگشتر با نام ۷ شرف به من هدیه داد ، اما روی سنگ سبز نوشته شده ، چطور میتونم تاییدش کنم ؟

  1. حسینی گفت:

   سلام وقت بخیر..قبلا نمونه شو داشتم اوکیه..رنگ دلنشینی داره نسبت ب زرد رنگش..اگه میفروشی میخرم ازت چون واسه خودم گم شده متاسفانه [censored] حسینی

 13. مهدی چنانی گفت:

  عالی و خیلی مفید بود

 14. ناشناس گفت:

  با سلام من انگشتر قدیمی دارم با نگین الماس چطور بفروشم راهنمایی کنید

 15. مجتبی گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم با انگشتر عین علی میتونیم به حمام یا دستشویی بریم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   باتوجه به اینکه دارای اسامی جلاله است بایستی دربرابر نجاسات کاملا محافظت شود.

 16. mm2m گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم رنگ طلایی که بر روی سنگ عین علی میزنند په جور رنگیه؟ تا کی میتونه دووم بیاره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ابکاری طلایی هست و دوام بالایی دارد. درصورتی که زیاد با مواد شوینده، عرق بدن و … در تماس نباشد ماندگاری بالایی خواهد داشت.

 17. نازنین گفت:

  پیج اینستا اگه دارید میشه لطفا ایدیشو بدین و چطور میتونم سفارش بدم و چندروزه به دستم میرسه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله کانال اینستاگرام فعال داریم ولی سفارش از طریق سایت و یا ارتباط با بخش پشتیبانی آنلاین برای ثبت سفارش آسان تر است و سفارشات با پست پیشتاز بین ۲ تا ۴ روز زمان می برند.

 18. احسان گفت:

  با سلام وقتتون بخیر من انگشتر شرف شمس اصلی میخوام همراه با شناسنامه آزمایشگاه لطف میکنید قیمتشو بفرمایید با حکاکی در روز ۱۹ فروردین.
  ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   قیمت خود انگشترها که در سایت مشخص هستند. هزینه ازمایشگاه ها هم معمولا بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هست ولی در نظر داشته باشید که خود عقیق زرد سنگ قیمت بالایی نیست و در واقع هزینه صدور شناسنامه برای این گوهر از خود قیمت سنگ بیشتر است.

   1. صالح گفت:

    سلام رنگ نگین شرف شمس من به خاطر شعله آتش تغییر رنگ داده و روشن تر از قبل شده چطور میشه دوباره مثل قبل بشه؟؟؟؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    سنگ ها در برابر گرما اغلب واکنش نشان می دهند و امکان بازیابی رنگش برای شما وجود ندارد.

 19. محمدزاده گفت:

  سلام من یه گردنبند حدید مات دارم که ما به آذری بهش میگیم حدید.شما خرید هم دارید.سنگ ها به شکل لوزی و اشک هستن

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر متاسفانه خرید نداریم.

 20. مرتضی گفت:

  سلام فروش حضوری تو کرج یا تهران ندارید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر متاسفانه فقط در حال حاضر در مشهد فروش حضوری داریم.

 21. ایلیا گفت:

  سلام ببخشید اگه حدید صینی با ذکر هفت جلاله ، ذکر دور سنگ اینطور نوشته بشه که اشهد ان لا اله در یک طرف دور سنگ نوشته بشه و الا الله مخلصا در طرف دیگه دور سنگ نوشته بشه ، یعنی یکسره و به هم چسبیده نباشه و این دو قسمت با فاصله نوشته شده باشه ، اشکال نداره ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در حدیث ذکر شده است که این بخش از ذکر دورتادور نگین حکاکی شود و درمورد کمی فاصله داشتن کلمات منعی ذکر نگردیده است بنابراین مشکلی نیست.

   1. ایلیا گفت:

    ممنون که جواب دادین فقط یه سوال دیگه هم دارم ، برای حکاکی حدید هفت جلاله غیر از اینکه رو به قبله و با وضو باید بود و در زمان قمر در عقرب حکاکی نشه ایا شرایط دیگه ای هم داره یا نه ؟ اگه داره میشه بگین ، لطفا منبع روایی شرایط حک حدید هفت جلاله رو هم بگین ، ممنون میشم

   2. شرف آنلاین گفت:

    خواهش میکنم
    مهمترین اداب در بحث حکاکی هفت جلاله همین نحوه حکاکی صحیح رو، پشت و دور نگین هست و بحث رعایت اداب عمومی حکاکی اذکار ور هم که فرمودید. سند روایت امام صادق (ع) رو هم در الامان صفحه ۵۰ و مستدرک ۲۹۹/۳ میتونید ملاحظه بفرمایید. برای مشاهده حدیث و جزئیات بیشتر به صفحه سنگ حدید مراجعه بفرمایید.

   3. کوثر گفت:

    سلام ایا سنگ ها شناسنامه هم دارند مثل بقیه سایت ها ?

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    درصورت تمایل مشتری با دریافت هزینه صدور شناسنامه از طریق آزمایشگاه این کار انجام خواهد شد.

   5. محسن گفت:

    سلام خسته نباشی.روی سنگ حدید دعای هفت جلاله بهتره نوشته بشه یا عین علی کدومش برای رفع ترس و ایجاد شجاعت واعتماد به نفس بهتره؟ آیه هفت جلاله یا دعای عین علی

   6. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    دعای هفت جلاله و مخصوصا ذکر انگشتر امام علی (ع) که در جنگ ها میپوشیدند توصیه می شود. توجه داشته باشید که عین علی با ذکر امام علی (ع) تفاوت دارد.

   7. امیر علی گفت:

    سلام ببخشید من یک انگشتر حدید دارم که روی آن شمایل حضرت علی هست آیا شمایل حضرت علی روی سنگ برای رفع ترس و … خوب هست؟ ممنون

   8. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    منبعی که این خاصیت را ذکر کرده باشد نیست. اما خود حدید مخصوصا با دعای هفت جلاله یا ذکر مخصوص امام علی (ع) برای رفع ترس توصیه شده است.

 22. ناشناس گفت:

  سلام من سنگی دارم خوصوصیات حدید رو داره لطفا راهنمایی کنید چطور بفروشمش [censored] ممنونم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی به بازار مراجعه بفرمایید یا در سایت های فروش آنلاین آگهی در نمایید. البته سنگ حدید جزو سنگهای ارزان قیمت محسوب می شود.

 23. افسانه گفت:

  از کجا میتونم انگشتر شرف الشمس اصلی تهیه کنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   وب سایت شرف آنلاین بزرگترین وب سایت تخصصی محصولات شرف الشمس در کشور است که محصولات شرف شمس رو به صورت تخصصی مطابق با رعایت زمان حکاکی و آداب خاص ارائه میکنه
   از طریق لینک محصولات شرف الشمس میتونید خرید رو انجام بدید.

 24. امیر شهلا گفت:

  بی نظیرید

  1. شرف آنلاین گفت:

   نظر لطف شماست 🙂

 25. قائنی گفت:

  واقعا کامل و عالی … کارتون درسته

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

 26. عبدالله گفت:

  فوق العاده پرانرژی هست حدید

 27. علی جمالی گفت:

  با سلام خدمت شما، مقاله بسیار مفیدی بود. ممنون از سایتتون🌹

  1. شهرام گفت:

   سلام من میخوام یه انگشتر شرف شمس خریدارى کنم تو شهرم رامهرمز از کجا مطمعن باشم که این سنگ حتما مشهد فرستاده میشه و تو روز معینى حکاکى میشه ایا غیر از مشهد جاهاى دیگه اى هم هست که این کارو انجام بدن

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله شهرهای بسیار دیگری این کار انجام می شود ضرورتی ندارد به مشهد ارسال شود. برای خرید آنلاین میتوانید به صفحه شرف شمس مراجعه بفرمایید و ثبت سفارش کنید تا ۱۹ حکاکی انجام شود و سپس با پست برای شما ارسال شود.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.