دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب

متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

-حرز-امام-جواد-شرف-آنلاین متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

در این مقاله در مورد متن دعای حرز امام جواد (ع) که شامل حرز کبیر امام جواد (ع) و حرز صغیر می باشد صحبت خواهد شد و با شگفت انگیزترین و معروف ترین حرز (amulet) برای دفع بلا اشنا خواهید شد. همچنین سعی شده است که با قرار دادن متن کامل حرز امام جواد (ع) از منابع معتبر این دعا را برای استفاده همراهان عزیز شرف آنلاین سهل نماییم.

12210-gem-stone-icon متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) کوتاه درباره متن دعای حرز امام جواد (ع)

در دین اسلام راه ها و دعاهای بسیاری وجود دارد که به واسطه آن، دوری از بلا، رفع سحر و جادو و دوری از نظر مردم انجام می شود و بسیاری از آنها متعلق به ائمه می باشند. تهیه متن کامل حرز امام جواد (ع) و به همراه داشتن آن به صورت گردنبند حرز امام جواد ، بازوبند حرز امام جواد یا انگشتر حرز امام جواد به توصیه خود ایشان یکی از این راه ها میباشد.

بهمراه داشتن متن دعای حرز امام جواد (ع) اعم از حرز صغیر یا حرز کبیر امام جواد علیه السلام یکی از اشناترین و معتبرترین حرزها برای دوری از انواع بلاها و مشکلات میباشد. به طوری که علما دینی و ائمه نیز استفاده ازمتن دعای حرز امام جواد (ع) را همواره توصیه داشتند.

باطل کردن چشم زخم و جلوگیری از ضرر وزیان و مریضی و اذیت وازار و رفع تنگ دستی و حفظ عزت و ابرو حفظ از وسوسه شیاطین و …. را میتوان از خواص بسیار ویژه به همراه داشتن متن دعای حرز امام جواد (ع) در نزدیکی خود دانست. میتوان گفت که عمدتا حرزهایی که از ائمه اطهار به دست ما میرسند اکثرا به شکل دعا و برای نزول نعمت و دفع بلا هستند که متن دعای حرز امام جواد (ع) هم ازین قائله مستثنا نیست.

amulet_emamjavad_text1-min متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

12210-gem-stone-icon متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) متن دعای حرز امام جواد (ع) : حرز صغیر یا کبیر؟!

به سندیت کتاب مهج الدعوات ص39 متن دعای حرز امام جواد (ع) شامل دو حرز است که از ایشان بیان شده است یکی حرز صغیر و دیگری حرز کبیر امام جواد (ع) . گاهی اوقات بعضی از اینها را روی انگشتر یا پارچه یا کاغذ مینویسند یا بر پیشانی میبندند. متن دعای حرز امام جواد (ع) به طور معمول بر روی پوست آهو نگاشته میشود که به توصیه خود ایشان بهتر میباشد که بر بازوی دست راست بسته شود.

علاوه بر متن کامل حرز امام جواد (ع) یک حرز صغیر نیز بیان شده است و همانطور که از اسمش پیداست دعایی کوتاه است که امروزه هم بعضی افراد از آن استفاده میکنند و بهمراه خود دارند. اما حرز کاملی که بیان شده است حرز کبیر امام جواد (ع) میباشد که در روایات هم به آن اشاره شده و در بین علما و بزرگان دینی هم معروف وشناخته شده میباشد.

توجه داشته باشید که متن دعای حرز امام جواد (ع) حتما نباید بر روی پوست آهو نوشته شود و میتواند بر روی انگشتر، پیشانی بند یا حتی متن ساده بر روی کاغذ قابل اعتماد نگارده شود و البته که اثرگذاری کامل آن طبق روایت به این صورت است که بر روی پوست آهو نگاشته شود، سپس درون قاب نقره ای قرار داده شده و روی نقره نیز ذکر خاصی دارد که آن نیز باید حکاکی شود و سپس آن قاب و پوست اهو درون بازوبند چرمی گذاشته و به دست راست بسته شود. برای مطالعه کامل آداب استفاده از دعای حرز امام جواد (ع) کلیک کنید. طبق گفته های برخی از علما پرینت و کپی متن دعای حرز امام جواد (ع) هم مشکلی ندارد و بی تاثیر نیست، ولی اثر نوشتن متن کامل حرز امام جواد (ع) به صورت بیان شده بیشتر است.

محصولات حرز امام جواد (ع)

انگشتر عقیق یمنی نقره دست ساز زنانه و مردانه طرح وستا + حرز امام جواد (ع)

۲۶۳,۰۰۰ تومان

بازوبند حرز امام جواد (ع) روی پوست آهو طرح غافر (دست نویس)

۱۳۵,۰۰۰ تومان

انگشتر عقیق یمنی نقره دست ساز مردانه و زنانه وسیم + حرز امام جواد (ع)

۲۸۳,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره دست ساز زنانه و مردانه طرح مهبد

۴۴۹,۰۰۰ تومان

گردنبند نقره زنانه و مردانه حرز امام جواد (ع) طرح یا علی

۲۳۷,۰۰۰ تومان

انگشتر عقیق سرخ یمنی نقره مردانه و زنانه طرح الین + حرز امام جواد (ع)

۲۷۵,۰۰۰ تومان

پک کامل حرز امام جواد (ع) دست نویس روی پوست آهو با رعایت آداب + بازوبند چرم + استوانه نقره با حکاکی حرز

۲۲۹,۰۰۰ تومان

گردنبند چرم طبیعی با حرز امام جواد (ع) روی پوست طبیعی طرح نصر (دست نویس)

۹۳,۰۰۰ تومان

گردنبند نقره حرز امام جواد (ع) طرح مقلب القلوب

۲۴۹,۰۰۰ تومان

گردنبند نقره زنانه و مردانه حرز امام جواد (ع) طرح رادا

۲۴۳,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه طرح آیت الکرسی

۴۸۷,۰۰۰ تومان

گردنبند نقره حرز امام جواد (ع) طرح سایان

۱۹۹,۰۰۰ تومان

12210-gem-stone-icon متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) حرز صغیر امام جواد (ع)

حرز صغیر جزئی از متن دعای حرز امام جواد (ع) میباشد که به شرح زیر است و حرز کبیر امام جواد (ع) را نیز در بخش بعدی خواهیم دید:

یَا نُورُ یَا بُرْهَانُ یَا مُبِینُ یَا مُنِیرُ یَا رَبِّ اکْفِنِی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسْأَلُکَ النَّجَاهَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّور

در این ذکر امام جواد (ع) میفرماید: ای نور و روشنایی ای دلیل و برهان و ای روشنگر و آشکار کننده ای پرتو افشان ای پروردگار من بدی ها و آسیب های روزگار را، از من کفایت فرما و از تو می خواهم، نجات روزی را که در آن روز، در صور دمیده می‌شود.

Amulet-imam-javad-3 متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

12210-gem-stone-icon متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) حرز کبیر امام جواد (ع)

حرز کبیر امام جواد (ع) که در متن کامل حرز امام جواد (ع) بیان گردیده است در نزد علمای دینی اشنا بوده و خواص و ویژگی های این حرز را می توان از آن استخراج نمود. متن کامل حرز امام جواد به شرح زیر میباشد:

emam-javad-amulet-text-2 متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

emam-javad-amulet-text-3-e1595325639515 متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

-دعای-حرز-امام-جواد-قبل-از-حروف-رمزی متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

Amulet1 متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) -دعای-حرز-امام-جواد-بعد-از-حروز-رمزی متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) amulet_emamjavad_text2-min متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

محصول ویژه شرف‌آنلاین: حرز کبیر امام جواد با آداب کامل

این محصول به طور ویژه توسط شرف آنلاین و مطابق با آداب کامل روایت معصومین تهیه شده است. متن حرز کبیر امام جواد بر روی پوست آهو (مطابق روایت) می باشد که به صورت دست نویس در ساعات سعد نگارش شده است. این پوست آهو داخل یک لوله نقره قرار گرفته است. دعای خاصی نیز مطابق حدیث امام جواد (ع) بر روی دیواره خارجی این گردنبند استوانه ای نقره حکاکی شده است. همراه این متن حرز امام جواد یک عدد بازوبند چرمی دست دوز نیز قرار دارد. پوست استفاده شده در این پک کامل اصل و طبیعی است و با ضمانت اصالت پوست آهو توسط نویسنده مجرب تهیه شده است. (برخلاف ادعیه دیگری که متن کوتاه حرز امام جواد یا حرز کبیر را به صورت چاپی ارائه می‌دهند). نوشتن متن دعای حرز امام جواد روی پوست آهو همراه با رعایت آداب نگارشی در ساعات سعد و توسط اساتید مجرب انجام گرفته‌است.

12210-gem-stone-icon متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر) روایات نقل شده ویژه حرز امام جواد (ع)

با توجه به خصوصیات و ویژگیهای حرز امامان و مطالعه آن میتوان به این نتیجه رسید که به همراه داشتن متن کامل حرز امام جواد (ع) میتواند کمک زیادی به ما بکند و از بلاهای زیادی در امان خواهیم بود. تنها کافیست به تعدادی از روایات معروف از ائمه اشاره کرد تا بتوان به لزوم استفاده از این دعا پی برد. همانطور که میدانید متن کامل حرز امام جواد (حرز کبیر امام جواد) از میان دعاها و حرزهایی که در روایات مختلف وجود دارد بسیار سفارش فراوانی شده است. این حرز شما را خطرات حفظ می کند و دارای خواص فراوانی می‌باشد. در ادامه برخی از این سخنان گردآوری شده است:

سید بحرالعلوم : متن دعای حرز امام جواد (ع) مشهور و معروف و مورد تایید است و جواز گذاشتن دعا در قابی از نقره را صادر می کند.

شیخ بهاءالدینی فرموده اند: شخصی با سنگی بزرگ بر سر کسی می زد ولی دیدم هیچ اتفاقی برای او نیفتاد چرا که حرز امام جواد را به همراهش داشت.

نظر ایت الله بهجت در مورد حرز امام جواد : که ایشان در کتاب بهجت الدعا صفح ه348 به لزوم استفاده از حرز و آداب آن اشاره کرده است. به جهت پیشگیری از چشم زخم و یا بطلان سحر و جادو همراه داشتن متن کامل حرز امام جواد (ع) تاثیر فراوانی دارد.

سیدبن طاووس: که در یکی از کتب خود به این حرز اشاره کرده و نقل شده است که به پشتوانه وجود متن کامل حرز امام جواد مامون در جنگهایش با روم سربلند و پیروز شد.

دسته بندی محصولات حرز امام جواد (ع)

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر حرز امام جواد (ع) (125)

گردنبند حرز امام جواد (ع) (107)

بازوبند حرز امام جواد (ع) (5)

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

143 دیدگاه در “متن دعای حرز امام جواد (ع): متن کوتاه و کامل حرز امام جواد (حرز کبیر و صغیر)

 1. فاطمه گفت:

  با سلام خانواده نامزدم همیشه برام سحر و جادو انجام میدن و خیلی تاثیر منفی تو زندگیم گذاشته قبل از اینکه با سایتتون آشنا بشم به یه شخصی گفتم که حرز رو روی پوست آهو برام بنویسه که گویا حرز صغیر رو نوشته برای استفاده از این حرز باید قبلش نماز خوند و حتما به بازو بست؟؟؟؟ من برای دفع سحر و جادو میخوام استفاده کنم آیا تا قبل از خریداری حرز کبیر میتونم ازش استفاده کنم و اینکه به شکل از حرز صغیر استفاده کنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حرز صغیر دارای نماز نیست و فقط کافیست همراه تان باشد و برای دفع شرور است. اما حرز کبیر دارای خواص بیشتر و ویژه تر من جمله همین دفع سحر است که قبل استفاده نماز دارد و به بازوی راست بسته می شود.

 2. Kh گفت:

  سلام
  آیا میشه بجای پوست آهو از پوست بز یا گوسفند استفاده کرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای حرز کبیر آنچه بیشتر توصیه شده، پوست آهو می‌باشد.

 3. ناشناس گفت:

  سلام، ببخشید من تو اینترنت سرچ کردم گفته بود که اگه حرز امام جواد داشته باشید و دروغی بگید یا زکات ندید یا در کل کوچکترین گناهی بکنید باعث نزول بلا میشه، ایا این صحت دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بنظر صحیح نمی‌آید. از منبع معتبری این صحبت بیان شده است؟ ولی در هر صورت دروغ و موارد اینچنین گناه محسوب می‌شود و انجام آنها حرام است.

 4. ناشناس گفت:

  ایا برای حرز جواد نام شخص و نام پدر ان برای ثبت در حرز نیاز است

  1. شرف آنلاین گفت:

   خیر احتیاجی نیست.

 5. فاطمه گفت:

  باسلام و خسته نباشید آیا میتوانم خودم حرز کبیر امام جواد علیه السلام را بنویسم البته روی کاغذ و بر بازوی خود ببندم. و همچنین برای نوشتن میتوان از قلم استفاده کرد یا باید زعفران باشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   توصیه میکنیم اگر میخواهید خودتان انجام دهید از حرز صغیر استفاده کنید و پس از نوشتن همراه تان باشد ولی حرز کبیر توصیه شده است که بر پوست اهو باشد.

   1. ناشناس گفت:

    روی هر کاغذی قبول است، مهم نیت است، این روزها پوست بز هم گیر نمیاد، حالا پوست آهو از کجا بیاریم، اونایی که میگن فقط رو پوست آهو، دارن تجارت و کلاهبرداری میکنن

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    دوست عزیز آنچه در نص صریح حدیث آمده است این است که برای حرز کبیر از پوست آهو استفاده شود شما بر چه اساس میفرمایید که هر کاغذی درست است؟ در ضمن پوست بز به وفور موجود است و پوست آهو کمیاب تر است اما آن هم پیدا می‌شود.

 6. فاطمه... الف گفت:

  سلام. همین متنی که هست رو میشه کپی کنیم و بعد چاپ کنیم و روی بازو ببندیم اثرش مانند دست نویس هست و اصل حرز همینه که دراین صفحه اوردین چاپ کر دنش مشکلی نداره. میشه لطفا جواب دهید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   توصیه میکنیم اگر میخواهید غیر دست نویس باشد از حرز صغیر استفاده نمایید. یک خط است که آن را با دست بنویسید و همراه تان باشد. متن حرز صغیر در همین صفحه موجود است.

 7. تقی پور گفت:

  باسلام. آیا میشه حرز امام جواد ع رو آقایون بصورت انگشتر و خانمها هم بصورت گردنبند یا انگشتر به همراه داشته باشند؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله می شود اما توصیه شده تر این است که چه آقایان و چه خانم ها به صورت بازوبند استفاده نمایند.

   1. ناهید گفت:

    سلام من بیماری افسردگی دارم آیا اگه این دعا رو بنویسم با خودم همراه داشته باشم شفا میگیرم ؟ واگر به اسم برادرم براش بنویسیم بزاریم تو اتاقش راضی میشه ازدواج کنه؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ان شاء الله که برای دفع بیماری ها موثر است.
    برای مورد دوم که فرمودید خیر همچین خاصیتی ذکر نشده است. ضمنا به طور کلی حرز امام جواد باید همراه فرد باشد.

 8. فاطمه گفت:

  سلام من حرز امام جواد میخواستم از کجا باید سفارش بدم راهنماییم کنید ایا شماره تلفن دارید تماس بگیرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای خرید آنلاین به لینک خرید حرز مراجعه بفرمایید. برای خرید تلفنی هم میتوانید از شماره تلفن های موجود در سایت استفاده نمایید. حضورا هم میتوانید به فروشگاه شرف انلاین در مشهد مراجعه کنید.

 9. شریفه گفت:

  سلام میتوان این حرز توسط زن هم نوشته شود
  یا ایراد دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   منعی نشده است اما در هر صورت طهارت و پاکی و متدین بودن نوسینده مهم است.

 10. حمید گفت:

  سلام برای گشایش کار و روزی حرز امام جواد خوبه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای دفع تنگدستی و دفع فقر توصیه شده است.

 11. حوریه گفت:

  سلام حرز صغیر هم میتونه تاثیر خوبی داشته باشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله قطعا
   به امید خدا برای دفع بلایا موثر است.

 12. فاطمه گفت:

  با سلام اگر با حرز وارد سرویس بهداشتی شویم ایراد داره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر داخل بازوبند چرمی باشد مشکلی نیست ولی بطور کلی بهتر است همراه تان نباشد.

 13. ناشناس گفت:

  ایا این دعا برای خرید خانه خوب است

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مستقیما در باب خواص این حرز اینچنین خاصیتی ذکر نشده است.

 14. س گفت:

  سلام امام رضا ضامن آهو بعد حرز روی پوست آهو؟؟؟!!!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در نظرات همین مطلب به این سوال پاسخ داده شده است لطفا مطالعه بفرمایید.

 15. حامد گفت:

  با سلام خواستم بدونم باتوجه به دعای طولانی حرز کبیر امام جواد چگونه این دعای طولانی رو بروی پوست آهو می نویسید چونکه مقدار پوست بکار رفته کوچک هستش .ممنونم اگر پاسخ بدهید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حرز کبیر بر روی یک پوست اهو به ابعاد حدود ۲۰ سانتی متر در ۵ سانتی متر به صورت پشت و رو با خط نسبتا ریزی نوشته می شود.

 16. صبا گفت:

  با سلام و احترام
  اینکه حرز باید توسط مرد سید نوشته شود صحت دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر، سید بودن ضرورتی ندارد.

 17. امیر گفت:

  باسلام
  آیا نمازی هم قبل از بسته شدن بازو بند هست که لازم باشد ادا شود

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله توصیه شده نمازی خوانده شود که آداب آن همراه با محصول ارسال می شود.

   1. محمد علی گفت:

    با سلام.در خانواده همه میتوانند از یک حرز استفاده کنن یا برای هر نفر یکی جداگانه تهیه شود

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر، هر حرز باید همراه یک نفر باشد.

 18. یوسف گفت:

  سلام
  ایا میشه اون حروف رمزی وسط نباشه
  یا در اخر نوشته باشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   با سلام
   در حرز کبیر بایستی حروف رمزی نیز نوشته شود و حتما در وسط باشد نه انتهای متن

 19. محمدحسن گفت:

  سلام ممنون از راهنمایتون
  بنده چندین روایت مختلف از طلسم وسط حرز دیدم که هرکدام اختلافات. جزیی داشتن
  دسترسی به نسخه اصلی مهج الدعوات هم میسر نیست
  اگر راهنمایی کاملتر بفرماییید ممنون میشم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای حروف رمزی وسط حرز دو صورت نوشتاری معتبرتر وجود دارد که میتوانید یک یا هر دو آنها را استفاده نمایید و برای مشاهده دقیق همان دسترسی به مهج الدعوات توصیه می‌شود.

 20. مهدی گفت:

  سلام. حرز صغیر را هم باید به بازوی دست راست بست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   استفاده به صورت بازوبند برای حرز کبیر بیان شده است.

  2. رضا گفت:

   بله

 21. مهدی گفت:

  سلام. در صورت پرینت و بستن به بازو اثر دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   با سلام
   به امید خدا بی تاثیر نیست.

 22. مهدی گفت:

  سلام ببخشید من می خواهم خودم حرز امام جواد (ع) بنویسم این متن که تو سایت قرار دادید درست و کامل هست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سعی کرده ایم کامل و دقیق متن را به سایت منتقل کنیم ولی باز هم محض احتیاط به منبع اصلی که در مقاله ذکر شده مراجعه بفرمایید.

 23. ناشناس گفت:

  سلام ایا اگر کسی برایمان بنویسد چطور بفهمیم درسته یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   بایستی با متن اصلی تطابق دهید.

 24. ناشناس گفت:

  سلام… ببخشید کدومش رو باید بنویسیم… حرز صغیر یا کبیر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   هر دو توصیه شده است ولی حرز کبیر جامعتر و کاملتر است.

   1. ناشناس گفت:

    حرزهایی که به فروش میرسند کبیر هستند یا صغیر؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    با سلام
    در هر محصول توضیح داده شده است که حرز آن کبیر است یا صغیر، لطفا توضیحات مربوط به هر محصول را مطالعه بفرمایید.

 25. مشکات گفت:

  سلام من میخوام بگم پدر گرامی امام جواد ع حضرت رضا علیه السلام ضمانت یک آهو را نموده شاید فقط برای حفاظت آهو و آهوبره های این حیوان و چقدر هم ما شیعه ها افتخار میکنیم که اماممان ضمانت آهورو کرده در حد یک معجزه قبولش داریم امام پسر امام رضا ع چطور دلش میاد حرزی را طراحی کنه که فقط باید رو پوست آهو نوشته بشه و حتما تاثیرش رو پوست آهو بودنه آیا این دو حرکت دو امام بزرگوار که در تناقض با هم هستند یک پارادوکس نیست آیا ایمان ما رو تضعیف نمیکنه یا شیادانی که میخوان پول به جیب بزنن اینطوری میگن باید رو پوست آهو باشه خدا میدونه خواهش میکنم نظر منو سانسور نکنید یا اقلان جوابش رو بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به نکته بسیار جالبی اشاره فرمودید. اگر داستان مشهور ضمانت آهو را مطالعه کرده باشید به این صورت نقل شده که آهو به امام رضا علیه السلام پناه می برد و می گوید بچه های شیرخوار دارم که گرسنه اند. شما ضمانت من را بکنید تا بروم و به آن ها شیر بدهم و برگردم. بنابراین ضمانت امام رضا علیه السلام برای نجات جان آهو نبوده و فقط جهت دادن مهلت برای شیردادن به بچه هایش بوده است (البته بعد از برگشتن آهو شکارچی از جان آهو می گذرد). همچنین توجه داشته باشید که ائمه و پیامبر اسلام شکار و ذبح حیوانات را حلال می دانستند و خود نیز تناول می کردند که یکی از مشهورترین روایات در این مورد در بین شیعیان و اهل سنت حدیث “طیر مشوی” است.

 26. مرضیه گفت:

  سلام ببخشید خواندن حرز امام جواد برای باطل کردن سحر و جادو و طلسم تاثیر داره؟ تا چند روز و چه وقتی باید خوانده شود؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خواندن آن بی تاثیر نیست اما توصیه شده که همراه تان باشد.

   1. ناشناس گفت:

    ایا نوشتن حرز امام جواد ع با خودکار و بدون اداب تاثیر داشته باتشکر از شما

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بی تاثیر که نیست اما رعایت اداب حدیث توصیه شده تر است.

 27. لیلا گفت:

  سلام میشه فقط دعا همراه داشت بدون قاب نقره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله بی تاثیر نیست ولی توصیه شده ترین حالت استفاده مطابق اداب حدیث است.

 28. علی گفت:

  سلام و درود این متن دعایی که شما در این مقاله گذاشته کاملا درست و صحیح هستش؟ یا خیر برای نمایشه و دعای اصلی متن دیگری هستش؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله صحیح است. تا آنجاییی که امکان داشت سعی کردیم متن را صحیح به این مقاله منتقل کنیم اما اگر خود مایل به نوشتن متن دعا هستید برای احتیاط بیشتر به کتاب مهج الدعوات مراجعه بفرمایید.

 29. ناشناس گفت:

  خودمان هم میتونیم بنویسیم روی کاغذ

 30. علی علیزاده گفت:

  با سلام درست ارست ارزش معنوی این دعا بسیار زیاد است ولی دویست هزار تومان برای یک متن و یک وجب چرم منصفانه نیست، اگر انصاف را رعایت کنید روزی شما بیشتر خواهد شد.
  یادمان باشد به قول پیامبر اعظم انصاف نصف دین می باشد.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   دوست عزیز این یک متنی که میفرمایید روی پوست آهو است و علاوه بر یک وجب چرم یک عدد قاب نقره هم همراه این پک است که باید پوست آهو درون آن قرار گیرد. قیمتی که تعیین شده زیر قیمت بازار است بهتر است درست و دقیق بررسی بفرمایید.

 31. فاطمه گفت:

  برای فروش خانه هم تاثیر داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر اینچنین خاصیتی حداقل به صورت مستقیم در منابع ذکر نشده است.

 32. جعفری گفت:

  سلام قسمت رمزیش با بقیه سایت ها فرق میکنه چرا؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   دو نوشتار معتبر از حروف رمزی در منابع معتبر موجود است که در این مقاله یکی از آنها نمایش داده شده است.

   1. ناشناس گفت:

    سلام ببخشید حرز امام جواد برای ازبین بردن دشمنی و ایجاد مهر و محبت میکند برای جدایی زندگی ها هم اثر دارد برای کسانی که باهم قهر و کدورت دارن اثری دارد که باهم آشتی کنند

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    درصورتی که علت ایجاد دشمنی و کدورت براثر چشم زخم و یا سحر و جادوی دیگران باشد بله موثر است.

 33. ناشناس گفت:

  ببخشید من یه سوال برام پیش اومده!
  چرا تو عکسایی که از حرز نوشته شده روی پوست اهو میگذارید اون قسمت حروف و اعداد رمزی رو نمی نویسید؟!
  چون این رمزها هم جزئی از حرز هست دیگه!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ادامه حرز کبیر که شامل حروف رمزی است پشت پوست نوشته شده است. بله کاملا درست میفرمایید اون حروف رمزی جزوی از حرز است و قطعا باید نوشته شود و در تمامی حرز کبیرهایی که شرف آنلاین ارائه می‌دهد اون حروف رمزی هم نوشته شده است.

 34. انسیه گفت:

  سلام‌ خسته نباشید میشه فقط حرز امام جواد روی پوست به تنهایی خریداری بشه چون‌ من قاب نقره ش رو دارم امکانش هست ؟
  و اینکه بنده مشهد هستم امکانش هست ادرس لطف کنید از نزدیک‌ خریداری کنیم ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله میتونید فقط پوست رو تهیه بفرمایید. آدرس برای خرید حضوری در سایت هست میتونید حضورا تشریف بیارید.

 35. ناشناس گفت:

  سلام فقط دعای حرز امام جواد روی پوست آهو قیمتش چنده؟ آیا میشه روی کاغذ کاهی بنویسیم و اینکه اون قسمت رمزی هم احتمال اشتباه باشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به لینک قیمت حرز امام جواد (ع) مراجعه بفرمایید.
   بله میتونید با دقت و با رعایت اداب روی کاغذ بنویسید و همراه داشته باشید و ان شاء الله موثر خواهد بود اما توصیه شدید بر پوست آهو است.

 36. محمد یزدانی پور گفت:

  با عرض سلام. چند نگین حدید تک با حکاکی رزق و روزی و امام علی ع برای بنده ارسال کردین. میتونم این نگینها رو توی کیفم نگهداری کنم. همان خواص انگشتر را داراست .همیشه همراهم باشن اشکالی نداره. ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بی تاثیر نیست. برای ذکر افزایش رزق و روزی استفاده از نگین به صورت انگشتر ذکر نشده بنابراین ظاهرا همراه داشتن آن کفایت می‌کند. درمورد ذکر امام علی (ع) نیز در روایت آمده که ایشان به صورت انگشتر از آن استفاده می‌نموده‌اند پس اگر به صورت انگشتری استفاده نمایید بهتر است.

 37. پارسا گفت:

  قیمت پوست اهو چقدر است

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به لینک قیمت حرز امام جواد (ع) مراجعه بفرمایید.

 38. زهراسادات گفت:

  سلام ببخشید مزاحم شما میشوم ایا میتوانم روی سنگ فیروزه گردنبند طلا نوشت حرز امام جواد رو

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   حالت توصیه شده روی پوست اهو است. روی فیروزه هم میتوان حرز صغیر امام جواد (ع) را نوشت و بی تاثیر نیست اما توجه داشته باشید که فیروزه سنگ شکننده و تردی است و حکاکی روی آن سخت است. پیشنهاد میکنیم حرز روی پوست آهو تهیه کنید و یک فریم پشت بسته طلا بسازید و حرز را پشت نگین درون فریم طلا تعبیه کنید.

 39. ناشناس گفت:

  سلام خوب هستید میشه یک شماره بگید که تماس بگیریم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اطلاعات تماس در صفحه درباره شرف آنلاین (از منوی سایت) موجود است.

 40. زینب گفت:

  ببخشید آیا اون قسمت حرز کبیر که به صورت خاصی نوشته شده ‌را ما خودمون میتونیم بنویسیم ؟ اگه اشتباه بشه تاثیرش از بین میره؟
  خودم میخوام بنویسم راهنمایی میکنین ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله میتوانید اما بایستی با رعایت آداب و مطابق همان نوشته های رمزی بنویسید.

 41. sara گفت:

  باسلام
  میخواستم بپرسم استوانه حرز امام جواد را می توانید به گونه ای با سنگ های تزئینی بپوشانید که شبیه جواهرات معمول برای استفاده خانم ها باشد
  شاید این استوانه ها که شما در مشهد استفاده میکنید برای مردمتان معمول باشد ولی در سایر استان ها جنبه خوبی ندارد و سوء برداشت می شود
  اگر بتوانید با سنگهای زیبا به شکل وسیله زینتی درست کنید من این استوانه را می خواهم سفارش دهم هزینه اش را لطف کنید بفرمایید تا تقبل کنم
  منتظر پاسخ شما هستم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حالت استفاده که توصیه شده‌تر است به صورت بازوبند است که برای دیگران قابل دیدن نیست اما اگر به صورت گردنبند میخواهید استفاده بفرمایید میتوانید از طرح گردنبند آرزوها استفاده کنید. یا از گردنبند های نقره با سنگ های مختلف که حرز امام جواد پشت آن قرار داده شده استفاده کنید. (لینک را ببینید: گردنبند حرز امام جواد)
   اگر طرح دیگری مد نظر دارید با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید و عکس و توضیحات لازم را دهید تا براورد هزینه و زمان ساخت انجام شود.

 42. امیر گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم اینکه میگن انگشتر حرز امام جواد دارد
  درسته و دعا چطوری در انگشتر جا می گیرد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله برخی انگشتر ها دارای حرز صغیر امام جواد هستند.
   حرز در پشت نگین یا پشت ستاره روی تاج انگشتر قرار داده می‌شود.

 43. مژدهی گفت:

  سلام ببخشید جزئیات حدیث کدوم ها هستن

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا به مقاله حرز امام جواد از نظر آیت الله بهجت مراجعه بفرمایید.

 44. حسینی گفت:

  سلام میخواهم این حرز را برای برادرم تهیه کنم ک نمیدانم چرا ب هر دری که میزند. در به رویش باز نمیشود با اینکه جوان با ایمانی است تمام تلاشش را میکند اما با ۲۶سال سن هنوز نتوانسته کاری برای خودش دست و پا کند انشاالله خدا خودش به همه جوونا کمک کنه بعد هم به برادر من
  حتما باید با چرم آهو باشد یعنی خودم نمیتوانم. برایش بنویسم؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام و آرزوی موفقیت برای شما و برادرتان
   بله توصیه شده‌ترین حالت با پوست آهو است ولی خودتان هم میتوانید بنویسید و مطابق جزئیات حدیث عمل بفرمایید انشالله که موثر خواهد بود.

 45. ناشناس گفت:

  سلام. من از مشهد امروز سفارش دادم و پرداخت در محل را انتخاب نمودم پیام اومد و شماره کارت دادن که الان باید پرداخت کنید، لطفا پیگیری نمایید. باتشکر جواد اسحاق زاده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به صورت پیش فرض شماره کارت و توضیحات برای مشتری ارسال می‌شود تا درصورت تمایل مبلغ را کارت به کارت کند اما مشتریان عزیزی که در مشهد تشریف دارند امکان پرداخت درب منزل را دارند و همکارانم برای ارسال کالا و هماهنگی با مشتری تماس خواهند گرفت.

 46. علی بیگ علی گفت:

  سلام فرزند ۱۸ ساله ام ب خاطر چشم ازدنیا رفت
  شب ابدار بود با زغال که برد تو چادر گاز گرفتش مطمن هستم چشم خورده

  1. شرف آنلاین گفت:

   ان شاالله قرین رحمت الهی باشند.

 47. سیدابراهیم گفت:

  سلام خیلی معذرت میخوام از کجا بدونیم که واقعا پوست آهو میباشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تشخیص طبیعی بودن پوست براساس بافت و موی روی پوست، بوی مشابه چرم و موارد دیگر به راحتی قابل تشخیص است اما اینکه این پوست طبیعی آهو است یا بز یا غیره کار آسانی نیست و به تجربه زیادی احتیاج است بنابراین میتونید پس از خرید به فرد معتمد و کاربلدی نشان دهید اما تهیه پوست آهو توسط شرف آنلاین از تیم معتمد و متخصص این کار و با ضمانت پوست اهو انجام می‌شود و خدا رو شکر تا به امروز هیچ مورد غیر اصلی گزارش نشده است.

 48. فریده کوهی گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگر خودم بنویسم اشکالی دارد فقط در مورد اعداد شک دارم که درست ننویسم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   درصورتی که اداب را رعایت بفرمایید مشکلی نیست. ادابی همچون داشتن طهارت، نوشتن با قلم مسلمانی، بر پوست اهو، نوشتن در ساعات سعد و …

 49. افشاری گفت:

  سلام اعراب حرز امام جواد را حتما باید بذاریم و اینکه حتما باید تو قاب نقره ای باشه؟ و اینکه پوست آهو آخه از کجا گیر میاد؟ نکنه شکار آهو مجاز شده ما خبر نداریم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر اعراب گذاری ضرورتی ندارد. توصیه‌شده‌ترین حالت همراه با قاب نقره است که بر روی قاب نیز دعایی لازم است حکاکی شود. پوست آهو از طریق شکار و از کشورهای مجاور وارد می‌شود.

 50. محمدرضا تمسكني گفت:

  باسلام وعرض ادب و ارادت
  ١- ایا برای هر فرد یک حرز باید تهیه گردد یا میتوان برای یک خانواده یک حرز تهیه نمود
  ٢- در کدامیک از محصولات شما حرز صغیر و در کدامیک حرز کبیر نوشته شده
  ٣- اگه الزام برای هر فرد یک حرز مستقل باشد برای تهیه کلیه اعضای خانواده تخیف در نظر دارید؟ به چه میزان؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ۱- باتوجه به اینکه بایستی همراه هرفرد باشد لازم است جداگانه برای هریک تهیه شود.
   ۲- محصولات پک کامل، بازوبند چرمی و گردنبند چرمی دارای حرز کبیر امام جواد (ع) هستند. (حرز کامل طولانی هست و بر روی پوست طبیعی نوشته می‌شوند و بایستی محصول مورد نظر فضای کافی داشته باشد بنابراین درحال حاضر فقط در چرمی جات ارائه می‌شود مانند بازوبند و گردنبند چرمی)
   ۳- با اینکه این محصولات از چرم و پوست طبیعی اصلی مانند پوست آهو استفاده شده است و آداب کامل رعایت شده است اما قیمت محصولات بشدت اقتصادی تعیین شده اند تا امکان استفاده برای همه عزیزان باشد. علاوه‌براین در حال حاضر تخفیفاتی هم روی محصولات در نظر گرفته شده‌است.

 51. زهرا گفت:

  باسلام میشه اون اعداد و نماد های وسط حزر امام جواد رو برام بفرستین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در همین مقاله قابل مشاهده است.

 52. محمدجواد گفت:

  سلام و خداقوت ببخشید حرزها توسط چه کسی نوشته میشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   توسط افراد مورد اعتماد با چندین سال سابقه مخصوص در همین امر

 53. فاطمه گفت:

  سلام ببخشید میخاستم بدونم این حرز رو که نوشتید نمازی که باید خونده بشه رو چیکار میکنین؟
  و اون عدد های خاصی که اواسط حرز هست رو هم توی حرز مینویسین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله متن حرز امام جواد کامل با همان اعداد رمزی اواسط متن نوشته می‌شود. توضیحات آداب خواندن نماز هم همراه با محصول برای مشتریان عزیز ارسال می‌شود. شخص استفاده کننده می‌تواند نماز را بخواند یا شخصی به نیابت از ایشان ادا کند.

 54. ل ی ل ا گفت:

  سلام و خسته نباشید… چطوری میتونیم محصولاتتون رو سفارش بدیم. چندین بار روی قیمت قسمت خرید محصول کلیک کردم اما نتونستم سفارش بدم… پیج اینستاگرامی ندارید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی روی دکمه “خرید این محصول” کلیک بفرمایید. میتونید به بخش پشتیبانی آنلاین پیام بدید تا همکاران سفارش شما رو ثبت کنند. پیج اینستاگرام هم داریم. به صفحه درباره شرف آنلاین مراجعه بفرمایید.

 55. ا ی ل ا گفت:

  سلام خسته نباشید… چرا روی انگشتر حرز امام جواد ع ستاره پنج پر کار شده؟ و اینکه این حرز کجای این انگشتر نوشته شده؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و عرض ارادت
   ستاره داوود از ابتدا نماد دینی و پیروی از خداوند بوده است که بعدا به عنوان یک نماد خاص به انحراف کشیده شده است اما ستاره روی انگشتر حرز امام جواد پنج پر است و با ستاره شش پر داوود متفاوت است. دلیل خاصی هنوز برای آن پیدا نکرده ایم که احتمالا مربوط به ساخت اولین انگشترهای حرز امام جواد بوده است که شاید گرفته شده از ستاره داوود باشد. مطلب مهم درحال حاضر این است که این ستاره ۵ پر نشان حرز امام جواد نیست و فقط و فقط روی انگشتر درج می شود نه گردنبند و نه بازوبند و این نماد صرفا به معنای آن است که این انگشتر دارای حرز است و مفهوم دیگری ندارد.
   حرز زیر ستاره پنج پر قرار داده شده است.

   1. ا ی ل ا گفت:

    تشکر… مرسی از توضیحاتتون…

 56. مرجان گفت:

  سلام
  ببخشید اون بخش رمزی حرز که با حروف و اعداد هست و در متنی که شما گذاشتید نیست؟ مورد تایید علما هست؟
  من در اینترنت که دیدم این بخش در تصاویر مختلف متفاوت نوشته شده، چون به هر حال باید بدانیم چه چیزی رو دائم با خودمون همراه می کنیم من کمی از محتوای اون بخش نگرانم.
  میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اون بخش حروف و اعداد رمزی جزوی از حرز امام جواد (ع) است و مورد تایید علما می‌باشد و در منابع معتبر به دو صورت نوشتاری آمده است که معتبر است.

 57. مریم گفت:

  باسلام من از یه جایی این حرز رو سفارش دادم واسم نوشتن وقتی دستم رسید باز کردم خوندم یه تیکه از متن حرز رو ننوشتن وقتی بهشون گفتم گفتن که این حرز روایات مختلف داره و ازمنبع معتبری نوشتن این متنو اما من هنوزم شک دارم بنظرتون دروغ میگن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متن حرز امام جواد دو صورت نوشتاری معتبر در منابع داره که تفاوت خیلی کمی هم با هم دارند باید ببینیم حرز شما به چه صورت نوشته شده با این توضیحات شما نمیشه نظر قطعی داد.

 58. یاسر گفت:

  سلام. خسته نباشید. برای زن و شوهری که در آستانه طلاق هستند آیا موثره؟ برای پیدا شدن کار چی؟ برای مطیع شدن زن یعنی به حرف شوهرش احترام بزاره آیا تاثیر داره؟ یا برای تاثیرات خاصی فراهم شده؟ بابا خسته شدیم بخدا قسم دنبال کار گشتیم. خسته شدیم از بس گفتیم به زنمون که بابا خیر و صلاحت اینه ولی حرف گوش کن نیست یعنی مطیع نیست. باتشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   درصورتی که علت سرد شدن رابطه و مشکلات خانوادگی از روی چشم زخم دیگران یا سحر باشد بله تاثیرگذار است. برای پیدا شدن کار نیز اینچنین خاصیتی ذکر نشده است ولی از متن دعا خاصیت “مصون ماندن از تنگدستی، گرسنگی و تشنگی” استنباط می شود. برای اطلاعات دقیقتر لطفا مقاله حرز امام جواد رو مطالعه بفرمایید.

 59. ناشناس گفت:

  با سلام و قبولی عبادت آیا به جای نوشتن می شود کپی کرد و چاپ کرد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   چاپی هم بی تاثیر نیست ولی قطعا به صورت نوشته شده آن هم با آداب خاص بهتر و توصیه شده تر است.

 60. فرشته حقی زاده گفت:

  سلام ی سوال آیا با وجود متن حرز ب این طولانی روی پوست آهو در کیف اون کوچکی جا میشود چطوری ؟؟؟ و برای خرید حرز کبیر برای کسانیکه توان این مبلغ را ندارند با قیمت ها

  کم تر موجود هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله مشکلی از لحاظ جا شدن نیست.
   قیمت ها بسیار مناسب تعیین شدن با این وجود ارتباطی با بخش پشتیبانی آنلاین داشته باشید درصورت امکان تخفیف بیشتری لحاظ شود.

  2. شهپر دهقانی گفت:

   سلام من حرز کبیر امام جواد را میخوام باید چه طوری تهیه کنم. لطفا با من تماس بگیرید [censored]

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    همکاران با شما تماس خواهند گرفت. همچنین از طریق سایت به صورت آنلاین هم می توانید ثبت سفارش را انجام دهید.

 61. منیر بهجت گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  منو سفارش به خواندن حرز کرده اند میخواستم بدونم حرز کبیر باید بخونم یا حرز صغیر و دیگه اینکه اگر دعای حرز را بخواهم همراه داشته باشم حتما باید به بازو ببندم یا اینکه داخل کیف نگهداری کنم کفایت میکنه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در روایت توصیه به همراه داشتن حرز کبیر امام جواد (ع) به صورت بازوبند به دست راست شده است اما همراه داشتن به صورت گردنبند، انگشتر و … نیز بی تاثیر نیست.

 62. یکتا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من یه سوال از شما داشتم، اینکه میگن که باید حرز امام جواد به اسم اون طرف باشه، الان اسم طرف کجای دعا نوشته میشه؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در هیچ منبعی به نام زدن حرز امام جواد (ع) ذکر نشده است و لازم نیست اسم فرد نوشته شود.

   1. یاسر گفت:

    سلام. عرض ادب. ببخشید این دعا برای زن و شوهری که در آستانه طلاق هستند یعنی فعلا با هم قهرن و یه پسر کوچیک هم دارن موثره؟ برای پیدا کردن کار چی؟ خسته شدیم ازبس دنبال کار گشتیم بخدا؟ برای مردی که زنش مطیع و حرف گوش کن نیست اصلا چطور؟ آدم خودش با آداب نوشتن بنویسه کفایت میکنه؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

   2. شرف آنلاین گفت:

    در پیام قبلی عمده سوالات شما پاسخ داده شد. درمورد نوشتن هم درصورتی که اداب آن را رعایت بفرمایید کفایت میکنه و ضرورتی ندارد از بازار تهیه بفرمایید. درمورد آداب نوشتن به مقاله حرز امام جواد از زبان آیت الله بهجت مراجعه بفرمایید.

  2. ناشناس گفت:

   میخواستم بدونم دعای به این طولانی که تاکید شد اعداد باید بدرستی در جای خود قرار بگیرن چطوری در این انگشترها نوشته شدند

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    غالبا به صورت چاپی و حرز کوتاه امام جواد (حرز صغیر) می باشد.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.