سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

topaz-ring-birthstone سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

اصلی ترین سنگ ماه تولد آبان توپاز است. در این مقاله قصد داریم که علاوه بر توپاز با بررسی همه‌ی سنگ های ماه تولد آبان بتوانیم به متولدین این ماه اطلاعات کاملی در ارتباط با سنگ تولدشان و همچنین خواص این گوهرها بدهیم. دیگر انواع سنگ ماه آبان عبارتند از : توپاز – یاقوت سرخ – سیترین – بریل – آمیتیست – گارنت – ابسیدین – مرجان – اشک آپاچی و آکوامارین که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت.

با شرف آنلاین همراه باشید…

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت کوتاه درباره سنگ ماه تولد

پیش از آن که درباره خواص سنگ ماه تولد آبان ( سنگ ماه ابان ) بحث کنیم مختصری توضیح لازم است. امروز هر سنگ نمادی از یکی از ماه های سال می باشد. این نگین ها براساس طالع بینی نجومی و براساس آزمایشات انجام شده و مطابق با ویژگی های ذاتی متولدین ماه های مختلف تعیین شده اند. سنگ های ماه تولدی که ما در وبلاگ شرف آنلاین مورد بحث قرار می دهیم به طور جهانی یکسان اعلام گردیده است و اصلی ترین دسته بندی سنگ های ماه تولد به شمار می آید. مهم ترین کاربرد این گوهرها در امور طبیعی و درمانی است و نقش آن ها در تبادل انرژی و متعادل کردن می باشد اما خاستگاه اولیه سنگ ماه تولد ستاره شناسی و طالع بینی و برخاسته از فرهنگ جوامع مختلف می باشد و شرف آنلاین در این مقالات فقط به توضیح اعتقادات و باورهای این فرهنگهای گوناگون پرداخته است و آن ها را تایید یا رد نمی کند.

birthstones-1 سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت اصلی ترین سنگ ماه تولد آبان : توپاز

توپاز اصلی ترین سنگ ماه آبان است. توپاز دارای رنگ های مختلفی در طبیعت می باشد. توپاز صورتی و طلایی از جمله گران قیمت ترین های هستند که رنگ صورتی بسیار هم نادر و کمیاب است اما توپاز آبی و سبز امروزه بسیار پر طرفدار شده اند. همچنین توپاز با رنگ های قهوه ای، زرد، نارنجی، شرابی و قرمز یافت می شوند.

ring-topaz-e1566894383947 سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

این گوهر نماد وقار و شجاعت،‌ و سمبل سعادت و کامیابی است. اهالی کشور مصری‌ توپاز را نماد خورشید می‌ خوانند. اعتقاد مردمان یونانی‌ بر این است که این گوهر نیرویی‌ خاص‌ به‌ انسان‌ می‌ بخشد و باطل کننده سحر و طلسم‌ می باشد. در عصر کهن افراد بر این‌ اعتقاد بودند که‌ اگر شخصی همراهش این نگین را داشته باشد از چشم زخم دور می ماند. رومیان معتقد بودند که‌ توپاز افزاینده ذکاوت، هوش‌ و وفاداری‌ است. علاوه بر این موضوع آن ها این نگین را به صورت پودر درآورده و آن را در شربت حل می کردند که برای‌ مداوای خونریزی‌ ها و درمان آسم‌ کاربرد فراوانی داشت. همچنین از پودر این گوهر جهت درمان و بهبود زخم های شدید و سوختگی‌ استفاده فراوانی می شده است. در مواردی هم به عنوان پادزهر این دارو مورد استفاده قرار می گرفته است. توپاز در کشور برزیل‌ نماد قشر دندان پزشک می باشد.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه آبان : یاقوت سرخ

برای کسانی که در ابان ماه متولد شده اند ستاره حاکم خورشید است و به همین جهت یاقوت سرخ یکی از مهم ترین سنگ های ماه آبان است. انگشتر یاقوت سرخ و گردنبند یاقوت سرخ باعث ایجاد احساس قدرت در فرد شده و موقعیت شخص را در اجتماع بالا می برد همچنین در سلامتی و موقعیت کاری پیشرفت فراوانی ایجاد می کند.

red-ruby سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

برای آشنایی کامل با این گوهر به مقاله تخصصی شرف آنلاین در ارتباط با خواص یاقوت سرخ مراجعه کنید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه تولد آبان : سنگ سیترین

دیگر سنگ ماه تولد آبان سیترین است. افراد زیادی این گوهر را به عنوان توپاز طلایی می شناسند. سیترین با مرغوب ترین نوع توپاز زرد یا طلایی اختلاف چندانی ندارد مگر چند تفاوت کوچک در رنگشان. گذشته سیترین به طرز عجیبی با تاریخچه توپاز درهم آمیخته شده و نیرویی اعجاب انگیزی همچون توپاز دارد. نام این گوهر که یک سنگ ماه آبان است از اسم رنگش منشا می گیرد و به معنی زرد لیمویی می باشد.

همچون دیگر کریستال های کوارتز، سیترین نیز دارای سختی ۷ است و تا حد بسیار زیادی در مقابل خط و خش مصون می باشد. نکته خاص در رابطه با انتخاب شدن سیترین به عنوان سنگ ماه تولد آبان این است که رنگ آفتاب ابان به زردی می گراید. در زردی سیترین یاد زردی فصل پاییز و تلالو خورشید طلایی اش ماندگار است. نگین های کمی با رنگ زرد در عالم جواهرآلات وجو دارند. الماس زرد و همچنین یاقوت زرد از آن دسته اند که هر دوی این نگین ها بسیار گران قیمت اند. ولی این سنگ ماه آبان با رنگ زرد جذابش و همچنین قیمت ارزان خود انتخاب بسیار خوبی برای آن گروه از کسانی است که مایلند جواهرات به رنگ زرد همراه داشته باشند. سیترین غالبا به عنوان کوارتز لیموئی شناخته شده است.

small-citrine سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

خواص سیترین برای متولدین ماه آبان :

در متون قدیمی در ارتباط با خواص خارق العاده این سنگ ماه تولد آبان ذکر شده است که اثرات سیترین در چاکرای سوم که به چاکرای خورشید معروف است قرار می گیرد. به طور حتم این تعبیر برای سیترین به دلیل رنگ زرد و طلایی مانندش و همچنین شباهتش به خورشید به کار برده می شود. هنگامی که صحبت از انرژی های سیترین است منظور ما آثار اصلی آن یعنی تقویت عزت نفس، افزایش توانایی سخنوری و بیان و زیاد کردن جذابیت می باشد. این آثار همگی به یکدیگر پیوسته هستنند. با به همراه داشتن این سنگ ماه آبان هنگامی که عزت نفس شما تقویت شود شما ناخودآگاه به خود و سخنانتان مسلط می شوید و بیان خود را تقویت می کنید و این قدرت بیان و سخنوری میتواند در شاخص و جذاب شدن شخص تاثیر گذارد و باعث می شود که انسان در مرکز توجه باشد و همگی این فواید در انتها سبب تقویت قدرت قوه خلاقیت شما می شود.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه آبان : بریل

beryl سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

بریل جزء جواهرات ارزشمند بسیار مشهور است که نه تنها طیف رنگی اش، بلکه درخشندگی بسیار زیاد و سختی مناسبش، این سنگ ماه تولد آبان را به یک گوهر بسیار مناسب برای به همراه داشتن روزانه تبدیل کرده است. نگین های زیادی از این گروه مانند توپاز و آمیتیست جزء گروه سنگ ماه تولد ابان هستند. در زمان گذشته مردم کشور یونان از خاصیت شکست نور بریل جهت ساخت نخستین عینک ساخته شده برای انسان بهره می بردند. در عصر یکی از امپراتور هایشان بریل سفید کشف شد و بیشتر برای ساخت عینک مورد استفاده قرار می گیرفت. بریل از منطقه بین النهرین می آید و به عنوان نگینی جادویی توسط بزرگان باستان بزرگ داشته میشد، چرا که اعتقاد افراد بر این بود که سبب تقویت ایمان به خدا می گردد. طبق کتاب مقدس امروزی افراد معتقدند که روزی بریل را در دیواری از اورشلیم تازه تاسیس قرار خواهند داد.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه تولد ابان : آمیتیست

آمیتیست دارای سختی هفت از درجه مو می باشد و رنگبندی آن از بنفش کمرنگ تا تیره وجود دارد. کریستال این سنگ ماه آبان می تواند یک سرش بی رنگ یا کم رنگ باشد و در طرف دیگر بنفش باشد. آمیتیست می تواند در لایه های روی هم قرار گرفته یا شکاف های خطی صخره ها یافت شود. این سنگ ماه تولد آبان قادر است به مرور زمان رنگ خود را از دست بدهد و کمرنگ شود. یکی از خواص محصولات آمیتسیت مانند انگشتر آمیتیست و گردنبند آمیتیست و هم چنین ست و نیم ست آمیتیست این است که درون خود دورنگی نشان می دهد یعنی هم میتواند مایل به آبی و هم مایل به قرمز دیده و یافت شود.

Gem-amethyst سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

ناخالصی های آمیتیست شبیه پر است و نوع قرمز رنگش در کوه های اورال روسیه به فراوانی یافت می شود. همچنین این سنگ ماه تولد آبان در آلمان، نامیبیا و زامبیا قابل استخراج است. نوع خوب آمیتیست از سریلانکا صادر می شود. در ایران در قنات های اطراف شهر بوشهر نوعی از آمیتیست یافت شده است که با گذر زمان رنگ خود را از دست داده و به رنگی شبیه نارنجی کمرنگ دیده می شود.

برای آشنایی بیشتر با این گوهر جذاب مقاله خواص اعجاب انگیز سنگ آمیتیست را مطالعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه ابان : گارنت (لعل)

red-grain-grenades سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

کلمه گارنت از واژه granatus گرفته شده است، که به احتمال فراوان به دانه های میوه انار اشاره دارد که طرح و رنگشان شبیه بسیاری از بلور های گارنت است. البته تصوری غلط وجود دارد و مشهور است که گارنت فقط به رنگ قرمز یافت می شود اما این سنگ ماه تولد آبان در حقیقت دارای رنگ های مختلفی می باشد. خانواده گارنت گروهی عظیم از مواد معدنی اند که خاصیت های فیزیکی شبیه به هم دارند، تنوعی که در مواد معدنی سازنده شان است سبب ایجاد رنگ های متفاوت می شود.

خواص سنگ گارنت برای ابانی ها :

گارنت نماد “عشق و تعهد”، گوهری با خاصیت رمانتیک و الهام بخش خوبی و محبت می باشد. از دیگر خواص لعل سرخ تقویت میل جنسی، لذت جسمانی و روابط دوستانه می باشد. در کتب تاریخی آورده شده است که اگر این سنگ ماه تولد ابان در جواهرات مورد استفاده قرار بگیرد سبب ایجاد دوستی و محبوبیت در بین همسن و سال ها و همچنین جلب توجه عشاق می گردد.انگشتر گارنت و گردنبند گارنت سبب کاهش افسردگی و همچنین شفای معنوی می گردد. لعل به طور معمول یک نگین ارزشمند برای سرمایه گذاری ثمر بخش در تجارت نیز می باشد. این سنگ ماه آبان کمک زیادی به ایجاد اعتماد به نفس می کند، به ویژه اگر جهت تقویت خلاقیت استفاده شده باشد.

red-gem سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

 

برای آشنایی بیشتر با ویژگی های افسانه ای این گوهر مقاله ۰ تا ۱۰۰ درباره سنگ گارنت و خواص آن را مطالعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه تولد آبان : ابسیدین سیاه

ابسیدین (obsidian) یک نگین شیشه ای با سختی پنج می باشد که گاها به صورت طبیعی زمانی که اشعه رعد و برق در شن و ماسه می زند تشکیل می گردد. ولی ابسیدین اغلب از نوعی از گدازه های آتشفشانی تشکیل می شود که خیلی سریع با تماس با آبی مانند دریاچه خنک شوند، این سیر سبب ایجاد یک بافت شیشه ای در آن می گردد.

این سنگ ماه تولد آبان هرچند اکثرا سیاه رنگ است، اما به رنگ های قهوه ای و خاکستری هم یافت می گردد و به صورت یسیار کمیاب ممکن است رنگ هایی مانند آبی قرمز و یا سبز داشته باشد. احتمال دارد رنگ های این سنگ ماه ابان به صورت یکنواخت، راه راه و همچنین خال خالی مشاهده شوند. رنگ بندی آن به دلیل وجود آهن، تیتانیوم یا منگنز در سطوح متفاوتش است.

tumbled-obsidian سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

خواص ابسیدین برای متولدین ماه آبان:

فواید درمانی ابسیدین سیاه یا سنگ شیشه، همچون همه گوهرهای سیاه، مربوط به زحل می باشد. زحل یکی از ۹ جسم فلکی سرنوشت ساز است. ابسیدین سیاه، سبب مقاومت، استواری و پاک شدن می گردد. این سنگ ماه تولد آبان دارای خاصیت محافظ است که همچون یک سپر در برابر امواج منفی مقاومت می کند، سبب توقف حمله های عصبی شده و با خاصیت جاذبه ای که دارد استرس را از اطراف خود جذب میکند. ابسیدین سبب تقویت معده و بالا رفتن قدرت هضم و همچنین سم زدایی می گردد. ابسیدین، این سنگ ماه تولد ابان ، مشکلات استخوان ها و گرفتگی عضلات را کم می کند و باعث تسکین آن ها نیز می گردد.

tumbled-obsidian1 سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت


12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت سنگ ماه آبان : مرجان

مرجان یک گوهر نرم و با درجه سختی ۳ می باشد که از بقایای اسکلت موجودات آبزی به نام “گزنه مرجانی” ساخته شده است. مرجان را می توان زنده ترین سنگ ماه تولد آبان دانست. این گوهر در ابعاد کوچک به گونه ای است که در کلنی ها زندگی می کنند و همینطور که رشد می کنند ساختارهای شاخه ای را می سازند و در انتها صخره های مرجانی کامل را می سازند. این شاخه ها یک بافت کاملا متمایز اکثرا همانند راه راه یا بافت چوب دارند که توسط این موجودات ریز به وجود می آیند. بیشتر انواع این سنگ ماه ابان از کربنات کلسیم همچون قرمز، صورتی، سفید و آبی تشکیل شده است. این گوهر در انواع رنگ سیاه و طلایی از جنس شاخ داری تحت عنوان کانکیولین تشکیل شده اند.

black-stones-one-coral-orange سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

خواص و فواید مرجان برای متولدین آبان:

مرجان خام یک گوهر کاملا طبیعی است که علاوه بر ارتباط با الهه آب می تواند با طبیعت و تفاوت های شگفت انگیز آن هم مرتبط باشد. این سنگ ماه آبان سبب تلطیف احساسات شده و آرامش را برای شخص به همراه دارد. تسهیل و تحریک تخیل، توهم و تجسم از جمله فوایدی است که گوهر مرجان می تواند شما را در رسیدن به عرفان یاری رساند. مرجان با تغییراتی که می کند دلهره، افسردگی، ترس و استرس را از میان می برد. اگر یک تکه مرجان را قبل خواب زیر سر بگذارید، یک خواب آرام و بدون رویا و کابوس خواهید داشت. نقل است که این سنگ ماه تولد ابان برای هرکسی قابلیت ارتباط با نیاکانش را فراهم می سازد. مرجان یا گوهر دریا، به عنوان محافظ سفرهای کشتی ها، برای مصون ماندن کشتی از خراب شدن و یا گوشتخواران دریا مورد استفاده قرار می گیرد.

مرجان سرخ به طور مستقیم بر مریخ اثرگذاری دارد و سبب میگردد که انرژی مفیدش در سرنوشت شما تاثیرگذار شود و به کسانی که در موضوع ازدواج مشکل دارند و این اشکال به دلیل تاثیر منفی جسم فلکی شان با جفت خود است کمک زیادی میکند و سبب رفع انرژی های مضر می گردد. غالبا این سنگ ماه آبان با فریم و رکاب طلا مورد استفاده قرار می گیرد البته می توانیم آن را با نقره هم استفاده کنیم.

12210-gem-stone-icon سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت دیگرسنگ های ماه تولد آبان

علاوه بر گوهرهایی که به آن ها اشاره شد دو گوهر اشک آپاچی و آکوامارین نیز سنگ ماه آبان محسوب می شوند.

دسته بندی محصولات با سنگ ماه تولد آبان

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت سرخ (86)

انگشتر آمیتیست (64)

انگشتر گارنت (59)

گردنبند یاقوت سرخ (52)

گردنبند آمیتیست (66)

گردنبند گارنت (24)

ست و نیم ست آمیتیست (11)

4 دیدگاه در “سنگ ماه تولد آبان :بررسی تخصصی انواع سنگ ماه آبان + خواص + قیمت

 1. فریده حبیبی گفت:

  ببخشید ابسیدین سیاه همون حدیده؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   گرچه بلحاظ ظاهری شباهت زیادی دارند ولی خیر ابسیدین یک نوع سنگ اتشفشانی با بافت شیشه ای است.

 2. فاطمه السادات گفت:

  سلام وقت بخیر. ی سوال داشتم. میگن توپاز هم مثل حدید و دعای هفت جلاله باطل کننده سحر و جادو هست. یعنی میخوام بدونم این دو تا اثارشون با هم فرق داره یا نه یکی هستن
  با تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   سنگ حدید با دعای هفت جلاله قطعا در این زمینه قوی تر محسوب می شود هم به دلیل وجود حدیث موثق با منبع معتبر از امام صادق (ع) و هم به خاطر آثار عملی دیده شده ولی برای توپاز همچین خاصیتی در منبع معتبری ذکر نشده است.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.