دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

Hadid_bracelets هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

در مقاله زیر تمام خواص درمانی و جسمی سنگ حدید یا همان هماتیت را مطالعه خواهیم کرد. همچنین تاریخچه این سنگ را در ابتدا توضیح داده و سپس سراغ خواص سنگ حدید خواهیم رفت. در ادامه اذکار توصیه شده توسط ائمه برای این سنگ را با بیان منابع آن ذکر و در انتهای مقاله شرایط نگهداری و شارژ هماتیت را بیان خواهیم نمود.

12210-gem-stone-icon هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی تاریخچه سنگ هماتیت (حدید)

هماتیت (Hematite) از کلمه یونانی haima به مفهوم خون گرفته شده است. هماتیت یکی از کانی های آهن بوده و از فرمول شیمیایی Fe2O3 پیروی می کند و در شکل خالص ۶۹٫۹۴ درصد آهن و ۳۰٫۰۶ درصد اکسیژن درون خود دارد و رنگ آن امکان دارد که از خاکستری به قرمز تیره یا قرمز روشن تغییر کند. وزن ویژه تایید شده هماتیت ۵٫۲۶ گرم بر سانتی متر مکعب می باشد و ممکن است به شکل کلوخه ای و خاکی یا کمپاکت و کریستالی یافت شود. گونه بسیار خالص این کانی که به شکل خاکی و قرمز رنگ می باشد و گل اخرا نام دارد در جزیره هرمز ایران یافت می شود. سنگ معدن هماتیت معمولا دارای درجه خلوص بالا (۵۰ تا ۶۸ درصد آهن) بوده و اکثرا همراه با مواد بی ارزش سیلیسی می باشد. احیا پذیری این سنگ معدنی بر خلاف مگنتیت بسیار عالی می باشد. بیشتر اوقات این کانی حاوی مقدار ناچیزی فسفر است. هماتیت در دمای ۱۴۵۷ درجه سانتی گراد و فشار یک اتمسفر به مگنتیت و آهن تجزیه می شود. چون فشار تجزیه اکسیژن برای حدید بالا می باشد در نتیجه به راحتی در دماهای بالا، حتی در محیط های احیایی کم قدرت، به مگنتیت تبدیل می شود.

1-1-058-adid-chinese-ring-1 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

12210-gem-stone-icon هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی خواص سنگ حدید

جالب است بدانید که حدید به نام سنگ خون شناخته می شود. همچنین آن را به نام سنگ ذهن نیز نامگذاری می کنند. این سنگ در فرد آرامش و تمرکز ذهنی به وجود می آورد. به تفکر اخلاق، تفکر منطقی و ریاضیات کمک زیادی می کند. باتوجه به اذکاری که روی سنگ هماتیت حکاکی می شود، بعنوان حرزی شناخته شده که بلا را از انسان ها دفع کرده و اثرات آن را خنثی می سازد و برای محافظت و ایمنی از خطرات و بلا ها و همچنین جهت پیروزی بر ظالمان مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی این سنگ بعنوان محافظت در برابر طلسم و جادو دشمنانتان مورد استفاده قرار می گیرد. محافظت از انسان در مقابل انرژی های منفی و منعکس کردن  آن به سوی ارسال کنندگان نیز از دیگر خواص سنگ حدید می باشد.

011-6 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
لیستی از خواص سنگ حدید در ادامه آورده شده است:
۱- حدید سنگ نشاط، استقامت، قدرت و بزرگی است.
۲- در بهبود عملکرد حافظه و فکر بسیار موثر است.
۳- یکی از مهم ترین خواص سنگ حدید اصل ایجاد تعادل بوده و چاکرای اول را تنظیم می کند.
۴- هماتیت با بهره گیری از ویژگی های مغناطیسی و توازن انرژی، نصف النهارهای داخل بدن را متعادل می سازد.
۵- باعث می شود تا شما انرژی منفی را از دیگران دریافت نکنید.
۶- بزدلی و ترسویی را از بین می برد.
۷- همچنین بالا بردن اعتماد به نفس از خواص هماتیت شمرده می شود.
۸- تقویت اراده و قابلیت اطمینان را در بین استفاده کنندگان بالا می برد.
۹- وسواس عملی را بسیار کاهش می دهد.
۱۰- از دیگر خواص سنگ حدید این است که در درمان مصرف زیاد سیگار، پر خوری و دیگر اشکال افراط گرایی مفید است.
۱۱- جذب اکسیژن در بدن را افزایش می دهد.
۱۲- باعث می شود که آهن موجود در این سنگ جذب سلول های قرمز خون شود.
۱۳- در گرفتگی و انقباضات پا بسیار مفید است.
۱۴- استرس و کم خوابی را از بین می برد.
۱۵- هماتیت مظهر تفکر فلسفه و ریاضیات می شود.
۱۶- سبب بهبودی تعادل ذهن، بدن و ارتباط روح و روان می شود.
۱۷- یکی دیگر از خواص سنگ حدید تقویت کردن جریان خون و فشار خون است و همچنین سبب تعادل در فشار خون نیز می شود.

-1 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

خواص سنگ حدید برای مسئولین مملکتی و نیز افرادی که گرفتاریهای بسیار زیادی دارند نیز بسیار موثر است. استفاده از آن در زمان های دشواری توصیه می گردد. در نقل قول ها آمده است که یکی از انگشترهای امام علی (ع) انگشتر هماتیت بوده که برای قدرت آن را به دست می‌کرده اند. هماتیت هنگام مقابله با اهل شر، آن ها را ساکت و نیز دشمنی های جن و انس را نابود می کند. برای نیرومندی و قدرتمند شدن موثر می باشد. اما همانطور که پیشتر بیان شد از مهم ترین خواص سنگ حدید اینست که همانند یک حرز می‌باشد و می‌تواند بلا و آسیب را دفع کند و اثرات آن را از بین ببرد و  برای ایمنی و محافظت در برابر بلا ها و غلبه بر دشمنان مورد استفاده قرار گیرد.

دسته بندی محصولات حدید صینی

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر حدید صینی (176)

گردنبند حدید صینی (73)

دستبند حدید صینی (10)

نگین حدید صینی (69)

12210-gem-stone-icon هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی اذکار توصیه شده برای سنگ حدید

سنگ حدید که در انگشتر و گردنبند حدید صینی و یا دستبند حدید صینی به کار می رود، می تواند دارای اذکار مختلفی باشد. برخی از این اذکار که در روایات توصیه شده اند در زیر آورده شده اند.

۱-ذکر امام صادق (ع)  یا همان هفت جلاله و خواص آن

هماتیت سنگی شگفت انگیز می باشد که دارای فایده های بسیار خاص و منحصر به فردی است به طوری که امام صادق می فرمایند انگشتر حدید با ذکر مخصوص هفت جلاله را در برابر بدخواهانتان آشکار نکنید تا از آن استفاده نکنند و آن را به کسی هدیه ندهید مگر از شیعیان ما باشد و از او مطمئن باشید. بر روی سنگ هماتیت اذکار بسیار خاصی باید حکاکی شود. این اذکار از ائمه ما مخصوصا امام صادق (ع) نقل شده است که بعضا منسوب به امام علی (ع) است. ذکر هفت جلاله در ادامه آورده شده است:

« اَعُوذُ بِجَلالِ اللّهِ
اَعُوذُ بِکَلِماتِ اللّهِ
اَعُوذُ بِرَسوُلِ اللّهِ
امَنْتُ بِاللّهِ و کتبه
اِنّى واثِقٌ بِاللّهِ وَ رُسُلِهِ
اَشْهَدُ اَنْ لا اله اِلاّ اللّهُ مُخْلِصا »

۱- هنگامی که از اذیت و آزار یک انسان هراس پیدا کردی و یا جانت از شر بدخواهان در خطر بود، پس ترس تو از او، از بین خواهد رفت و جانت در امان خواهد ماند (و او هیچ آسیبی به تو نمیزند)
۲- در زمانی که در امور و نیازهایت با گرفتاری ها و مشکلات مواجه شدی، پس به خواست خدا و توکل بر او بر تو  آسان خواهد شد .
۳-  و می تواند بیاویزد بر گردن زنی که زایمان بر او سخت شده، پس با تدبیر و اذن خدا، وضع حمل او آسان خواهد شد .
۴- و هم چنین از بین می برد چشم زخم را از انسانی که چشم زخم خورده و اثر آن کاملا نابود می کند.

سپس امام صادق (ع) فرمودند که این انگشتر را از نجاست و بوی گند و بد دور نگه دارید و آن را داخل حمام و دست شویی همراه نداشته باش ! پس هر انسان بر جان خودش ایمن نیست و از هلاکت می ترسد پس این انگشتر را همراه خود داشته باشد و آن را از دشمنانت مخفی کن تا مبادا از آن استفاده  کنند. و آن را به هیچکس نده مگر آن که او هم از شیعیان ما باشد و به او اطمینان داشته باشی (به دلیل خواص سنگ حدید توصیه شده دست دشمنان اسلام نباشد).

haftjalaleh_hematite هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

به طور خلاصه از خواص نگین حدید صینی ( هماتیت ) با ذکر هفت جلاله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

هر انسانی که  دعای امام صادق (ع) را بر روی سنگ هماتیت حکاکی کند و آن را همراه خودش داشته باشد از شر اجنه و افراد مبتلا به جن زدگی در امان می ماند و آسانی در کارهایش آشکار می شود. جن و انس های شرور را از انسان دور می کند. از شر و گزند هر جانوری در امان نگه میدارد. چشم زخم را بطور کلی نابود میکند. باعث راحتی وضع حمل زنان باردار می شود. برای اجابت دعا بسیار توصیه شده است.

همچنین امام صادق (ع) فرموده اند: بد نمی دانم در دست داشتن انگشتر حدید را زمانی که به دیدن کسی روید که از او می ترسید و از اهل شر برای آنکه شر او ساکن شود، انگشتر حدید شیاطین را دور می کند.

۲-ذکر افزایش رزق و روزی
نقل شده است اگر در اولین جمعه ماه رمضان بر سنگ حدید ذکر زیر در دو خط حکاکی شود، برکت و روزی بسیار افزایش پیدا می کند. (کتاب مکارم الاخلاق صفحه ۹۳)
کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوک یا الله

 

شرف آنلاین افتخار دارد به عنوان تنها وب سایت فروشگاهی آنلاین و حضوری در سطح کشور، تعداد متنوعی از محصولات هماتیت با ذکر افزایش رزق را به صورت انحصاری ارائه کند. این اذکار با اداب مخصوص در اولین جمعه رمضان حکاکی شده اند.

110523 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

۳-ذکر امام علی(ع)

در حدیثی از امام صادق (ع) آمده است : بر روی انگشتری امیر مومنان امام علی (ع) با سنگ حدید دعایی در ۷ خط حک شده است:
اعددت لکل هول لا اله الا الله
و لکل کرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لکل مصیبه نازله حسبی الله
و لک ذنب صغیره و کبیره استغفرلله
و لکن هم و غم فادح ما شاء الله
و لک نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلی بن ابی طالب من نعم فمن الله
و این انگشتری بوده است که حضرت علی (ع) آن را در زمان مواجهه با مشکلات به خصوص در زمان جنگ و رویارویی با دشمن، در انگشتشان  می نموده اند. (کتاب مکارم الخلاق صفحه ۹۳)

همانند ذکر افزایش رزق، ذکر مخصوص انگشتر امام علی (ع) نیز جزو سبد محصولات هماتیت در وب سایت فروشگاهی شرف آنلاین است. توجه داشته باشید که حکاکی این ذکر با اداب کامل و دقیقا به نام فرد و نام پدر فرد توسط حکاکان شرف آنلاین حکاکی می شود تا آن سنگ دقیقا بنام استفاده کننده ثبت شود تا بیشترین بهره از خواص حدید کسب شود. این حکاکی اختصاصی در حال حاضر فقط توسط شرف آنلاین انجام می گیرد.

12210-gem-stone-icon هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی روش شارژ هماتیت

ماده اصلی سنگ هماتیت از آهن می باشد به همین دلیل توصیه شده است که آن را خیلی با آب نشویید. می‌توانید برای شارژ مجدد سنگ هماتیت ، آن را در نمک خشک دریا (اگر موجود نبود از نمک معمولی می توانید استفاده کنید) قرار بدهید و روی آن را بپوشانید. همچنین امکان آن را دارد که با استفاده از  نور خورشید (به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه) آن را شارژ کنید.

hematite هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

12210-gem-stone-icon هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی پاسخ به برخی سوالات در مورد هماتیت

۱- آیا در سنگ هماتیت نر و ماده وجود دارد؟
پاسخ خیر است و این اصطلاحات اساسا غیر علمی و بعضا خرافاتی می باشد که در منابع معتبر سنگ شناسی هیچ اشاره ای به آن نشده و تنها ساخته و پرداخته ذهن مردم است! این موضوع بدین شکل است که تصور شده گونه تیره و مات سنگ هماتیت مذکر یا نر می باشد و نوع سبک تر و روشن با جلای براق ماده می باشد. این استدلال ها تنها برای گران تر فروختن سنگ هماتیت نر و کلاهبرداری می باشد!

 

Circle_Haid هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

۲- آیا بعضی از دعاها و اسما الهی فقط برای سنگ حدید ( هماتیت ) می باشد؟
پاسخ خیر است، دعا هایی همانند هفت جلاله و… را می توان بر روی دیگر سنگ ها حکاکی نمود  ولی در برخی احادیث اسلامی توصیه به استفاده از هماتیت و خواص آن شده است. البته در احادیث از لفظ حدید به جای هماتیت استفاده شده است که همانطور که پیش تر بیان شد یک معنا دارند.

۳- حدید صینی چه می باشد و آیا سنگی متفاوت از هماتیت می باشد؟
صینی درواقع همان چینی می باشد که در زبان عربی بدلیل نداشتن حرف “چ” از “ص” به جای آن  مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به اینکه ائمه اطهار (ع) احادیث مختلفی در مورد نگین انگشتر حدید ( هماتیت ) داشته اند و منابع زیادی از این سنگ نیز از چین وارد ایران می شود، بنابراین در دین اسلام این نگین از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. امروزه در بازار های ایران نیز هنوز از اصطلاح حدید صینی استفاده می شود.
۴- معصومین(ع) چه نظری در مورد انگشتر حدید داشته اند؟
در احادیث با دستورات خاصی توصیه به استفاده از نگین انگشتر حدید ( هماتیت ) در امر دفع شر و بلا شده است. این انگشتر جن و انسان های شرور و سرکش را از استفاده کننده دور می کند. در روایات متفاوتی آمده است که امام صادق (ع) توصیه های زیادی جهت استفاده از این انگشتر جهت دفع ترس، اجنه، بلا و چشم زخم کرده است. در کتاب مناقب نیز توصیه شده است که یکی از انگشتر های حضرت علی (ع) از همین سنگ بوده که ایشان در جنگ هایشان از این سنگ استفاده می کردند. البته توجه شود که انگشتر حدید صینی یا همان انگشتری که از جنس فلز آهن است با انگشتری که نگین آن سنگ هماتیت است اشتباه نشود. استفاده از انگشتر آهن کراهت دارد و اصلا توصیه نمی شود اما انگشتر نقره با سنگ هماتیت دارای همان خواص سنگ حدید می باشد که پیش تر بیان گردید.

محصولات حدید صینی

1-1-112-hadid-chinese-ring-4-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

انگشتر حدید صینی نقره مردانه لبیک یا حسین (ع)

۴۴۹,۰۰۰ تومان
1-3-023-hadid-necklace-2-1-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

گردنبند حدید صینی نقره دورپیچ بیضی طرح آیه « من یتق الله »

۱۸۳,۰۰۰ تومان
041-2-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح آریانا با سنگ حدید صینی + حکاکی

۴۵۳,۰۰۰ تومان
1-1-095-hadid-ring-3-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

انگشتر حدید صینی نقره مردانه طرح دورطلایی شروین + حکاکی‌‌‌

۴۱۳,۰۰۰ تومان
1-3-012-hadid-necklace-2-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

گردنبند زنانه نقره طرح پانته آ با نگین حدید صینی + حکاکی

۲۲۱,۰۰۰ تومان
1-3-042-hadid-women-ring-taj-1-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

گردنبند حدید صینی زنانه نقره طرح تاج + حکاکی

۳۵۲,۰۰۰ تومان
1-1-105-hadid-ring-1-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

انگشتر حدید صینی نقره مردانه طرح فانتزی یا علی (ع) + حکاکی‌‌‌

۶۸۷,۰۰۰ تومان
1-1-060-hadid-chinese-ring-2-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح سیروس با سنگ حدید صینی+حکاکی

۴۵۵,۰۰۰ تومان
1-3-010-hadid-necklace-2-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

گردنبند حدید صینی زنانه نقره طرح گیتی + حکاکی

۲۲۱,۰۰۰ تومان
تخفیف
1-1-069-hadid-chinese-ring-3-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

حلقه حدید صینی اصلی مردانه و زنانه با سایزهای مختلف

۷۶,۰۰۰ تومان ۶۵,۰۰۰ تومان
1-3-054-گردنبند-حرز-امام-جواد-2-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

گردنبند حرز امام جواد (ع) نقره طرح شش ضلعی صلوات با تربت امام حسین (ع)

۳۳۵,۰۰۰ تومان
تخفیف
1-1-001-hadid-ring-2-230x230 هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح کلاسیک دورطلایی با سنگ حدید صینی + حکاکی

۴۵۳,۰۰۰ تومان ۴۲۴,۰۰۰ تومان

45 دیدگاه در “هماتیت (حدید) و عجایب آن + خواص سنگ حدید در احادیث و کتب علمی

 1. ناشناس گفت:

  سلام
  این انگشتر رو اونایی که میخوان انتقام بگیرن توی دستشون میکنن؟
  بعد نشانه شیعه بودن هست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   چیزی به عنوان انتقام مطرح نشده است. اما حدید نشانه قدرت و تقویت کننده شجاعت است.
   در مذهب شیعه نیز این نگین توصیه شده است.

 2. سول زمانی گفت:

  باسلام ایا سنگ حدید برای نجات از سحر و طلسم موثره اگه میشه راهنماییم کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ حدید با دعای هفت جلاله بسیار موثر است.

 3. یاسر گفت:

  می خواستم ببینم حدید ع علی با ستاره سلیمان چه فرقی داره با هفت جلاله کارهایش فرق داره یا نه ممنون میشم جواب بدین…

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله سه ذکر و نقش کاملا متفاوت با خواص متفاوت هستند.

 4. مریم گفت:

  سلام با سپاس از سایت بسیار خوبتان
  لطفا اگر امکان دارد بفرمایید کاربرد و تفاوت حدید صیتی بصورت انگشتر، گردنبند کوتاه، گردنبند بلند بخصوص برای خانمها یک توضیح و راهنمایی بفرمایید.
  بسیار سپاسگزارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به طور کلی براساس علم سنگ درمانی باتوجه به ضعف موجود در چاکراهای بدن سنگ مورد نیاز برای قرار گرفتن در همان چاکرا تجویز می شود که براساس نیاز ممکن است به صورت انگشتر، گردنبند کوتاه، گردنبند بلند و یا دستبند و … مورد استفاده قرار گیرد.
   دراحادیث نیز حدید صینی بیشتر به صورت انگشتر توصیه شده است و درمورد خانم ها نیز آمده است که در زمان پایانی بارداری که وضع حمل سخت شده است به صورت گردنبند استفاده کنند.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.