دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل

hadid-ring1 سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل

در این مقاله به روش های تشخیص سنگ حدید اصل پرداخته‌ایم. بهتر‌است قبل از تهیه محصولات حدید، نکاتی در مورد تشخیص حدید اصل بدانید. همچنین نکته‌ای که می‌تواند در تشخیص سنگ حدید صینی حائز اهمیت باشد این است که غالبا روی این گوهر اذکار خاصی با خواصی ویژه حکاکی می‌شود. این سنگ دارای سه ذکر امام صادق (ع)، امام علی (ع) و ذکر افزایش رزق و روزی می‌باشد که هر سه ذکر توسط سایت شرف آنلاین ارائه می‌شود. در مورد این سه ذکر با ارزش و روش تشخیص سنگ حدید اصل در بخش‌های بعدی بطور مفصل صحبت خواهد شد.

12210-gem-stone-icon سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل تشخیص سنگ حدید اصل

روش های تشخیص سنگ حدید صینی اصل چیست؟ در مورد نحوه تشخیص سنگ حدید صینی باید به این نکته توجه داشت که ( نام دیگر حدید صینی همان حدید چینی یا هماتیت می‌باشد) در دو نوع براق و مات وجود دارد که به لحاظ خواص تفاوتی ندارند. قطعا اصل بودن سنگ حدید شرط لازم برای دارا بودن خواص سنگ حدید است لذا روش هایی که در ادامه بیان می‌شود در تشخیص سنگ حدید اصل به شما یاری می‌رساند:

hadied-sini-ring-min سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل سنگ حدید مات با حکاکی عین علی

روش اول:

تفکر غالب بر این است که این سنگ باید حتما جذب آهن ربا شود اما درست نیست. اگرچه با توجه به مشخصات سنگ حدید اصل برخی از این سنگ ها به اندازه‌ای خاصیت مغناطیسی یا آهنربای طبیعی دارند که جذب آهنربا شوند ولی این روش تشخیص سنگ حدید صینی برای همه حدید ها صادق نیست.

روش دوم:

روش بعدی این است که چگالی این سنگ بسیار بالا بوده و هنگامی که در دست بگیرید کاملا سنگینی آن نسبت به دیگر نگین ها را متوجه خواهید شد.

روش سوم:

یکی دیگر از روش های تشخیص سنگ حدید صینی این است که سختی این سنگ از شیشه بیشتر بوده و می‌تواند بر روی شیشه خط بیندازد.

روش چهارم:

از مشخصات دیگر سنگ حدید اصل این است که هنگام حکاکی این گوهر پودر سرخ رنگ از سنگ خارج می‌شود که با چشم به راحتی تشخیص داده می‌شود. همچنین اگر آن را پشت یک ظرف چینی که لعاب ندارد بکشید رنگ سرخی از خود به جای می‌گذارد البته توجه داشته باشید که ممکن است به خود نگین صدمه وارد شود.

روش پنجم:

سنگ حدید اصل یا همان هماتیت (Hematite) باوجود سختی بالا اما بسیار شکننده است و درصورت ضربه خوردن دچار پریدگی در گوشه‌های آن و حتی شکست کامل می‌گردد.

اما بهترین روش تشخیص سنگ حدید اصل استفاده و مشاوره گرفتن از کارشناسان خبره می‌باشد و این نکته را هم توجه داشته باشید که قیمت این سنگ آنقدری بالا نیست که نمونه‌های غیر اصلی آن زیاد باشد.

محصولات حدید صینی اصل

12210-gem-stone-icon سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل اذکار سنگ حدید صینی اصل

توجه شود که برای استفاده از این اذکار ابتدا باید با روش تشخیص سنگ حدید اصل آشناییت داشته و از سنگ حدید اصل “صینی” استفاده شود. صینی در زبان عرب همان واژه چینی است. در روایات و احادیث به سنگ حدیدی اشاره شده است که مربوط به کشور چین است. اتفاقا امروزه اکثر سنگ های حدید موجود در بازار از چین وارد می‌شود. البته حدیدهایی نیز با اصالت خراسانی نیز در بازار موجود می‌باشد اما سنگ توصیه شده همان سنگ حدید صینی یا چینی است. یکی از ساده‌ترین روش ها برای تشخیص سنگ حدید اصل چینی مشاهده کردن نوع تراش آن است که با دقت بسیار بالا بدون هیچ گونه عدم تقارنی تراشیده شده است درحالی که اغلب حدیدهای خراسانی تراش دقیق و یک دستی ندارند.

همانطور که پیش تر بیان شد سنگ حدید صینی که در انگشتر حدید صینی ، دستبند حدید و گردنبند حدید کاربرد دارد داری سه ذکر مخصوص می‌باشد که به صورت جامع به توضیح آن و مشخصات سنگ حدید اصل می‌پردازیم:

ذکر اول:

ذکر امام صادق (ع) که به ذکر هفت جلاله نیز شهرت دارد، حکاکی این ذکر بر رو، پشت و دور نگین به صورت زیر می‌باشد:

بر رو نگین:
اعوذ بجلال الله
اعوذ بکلمات الله
اعوذ برسول الله

و بر پشت سنگ، دو جمله در دو خط:
امنت بالله و کتبه
انی واثق بالله و رسله

و بعد دور نگین حکاکی:
اشهد ان لا اله الا الله مخلصا

hadid سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل

ذکر دوم:

دومین ذکر برای حدید صینی ذکر افزایش رزق و روزی می‌باشد که در اولین جمعه ماه رمضان بر روی این نگین حکاکی می‌شود که در سال‌های اخیر وب سایت شرف آنلاین این حکاکی را به صورت انحصاری در سطح اینترنت ارائه داده‌است. این ذکر که در کتاب گرانقدر حلیه المتقین به آن اشاره شده در ادامه آمده است:

کعسلهون لا اهـ لا الاول بالله
لا الاء الا آلاوک یا الله

hadid-sini سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل

ذکر سوم:

ذکر امام علی (ع) که در خط آخر آن نام شخص و نام پدر صاحبت نگین در آن حکاکی می‌شود. این ذکر نیز کاملا انحصاری فقط در وب سایت شرف آنلاین ارائه می‌گردد:

اعددت لکل هول لا اله الا الله
و لکل کرب لا حول و لا قوه الا بالله
و لکل مصیبه نازله حسبی الله
و لکل ذنب صغیره و کبیره استغفرلله
و لکل هم و غم فادح ما شاء الله
و لکل نعمه متجدده الحمد لله
ما بعلی بن ابی طالب من نعم فمن الله

همچنین اذکار حدید صینی باید به نحو خاصی حکاکی شوند. برای مثال حکاکی ذکر هفت جلاله بایستی حتما روی نگین، پشت نگین و دور آن مطابق آن چه در حدیث آمده حکاکی گردد. یا برای مثال ذکر افزایش رزق فقط در اولین جمعه رمضان حک گردد. به علت وجود همین آداب است که تشخیص سنگ حدید اصل سخت می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود برای خرید این سنگ های خاص حتما از افراد خبره و فروشگاه‌های معتبر کمک بگیرید.

اما برای نگهداری، پاکسازی و شارژ سنگ حدید اصل بهتر است این نگین تماس زیادی با آب نداشته باشد لذا برای پاکسازی کافیست آن را در نمک دریا یا نمک معمولی برای مدتی قرار دهید و همچنین قرار دادن آن کمتر از 30 دقیقه در معرض نور خورشید توصیه می‌شود. البته توجه داشته باشید که چون این سنگها دارای اسماء متبرکه هستند در حفظ و نگهداری آن دقت کنید.

دسته بندی محصولات حدید

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر حدید (290)

گردنبند حدید صینی (99)

دستبند حدید (41)

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

10 دیدگاه در “سنگ حدید اصل چگونه است؟ روش تشخیص سنگ حدید اصل

 1. مهدی گفت:

  سلام ۲ عدد سنگ حدید پیداکردم، چگونه میتوانم،انگشتر نقره سوار کنید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   استفاده از مال غیر مجاز نیست بایستی صاحب آن را پیدا کنید.
   اما اگر سنگ حدید از خود دارید با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید تا عکس نمونه رکاب های موجود برای شما ارسال شود و انتخاب نمایید.

 2. میثم گفت:

  سلام. من انگشتر حدید گرفتم. روش حکاکی شده من کنت مولانا و علی و مولا. این سنگ اصل است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   عرض سلام مجدد
   خود سنگ ممکن است اصل باشد یا نباشد ولی متنی که روی آن حک شده است نه هفت جلاله است نه دعای مخصوص انگشتر امام علی (ع) و دعای افزایش رزق

 3. عباس علی رحیمی گفت:

  باسلام و احترام عرض اینکه شما کار طلا هم انجام میدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر متاسفانه

 4. احمد رضا عبدی گفت:

  سلام خدمت بزرگواران چطوری حدید با ذکر هفت جلاله را سفارش بدهم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به لینک انگشتر حدید مراجعه نمایید یا با بخش پشتیبانی آنلاین و شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید تا ثبت سفارش انجام شود.

   1. میثم گفت:

    باسلام. من انگشتر حدید گرفتم. روش حکاکی شده من کنت مولانا و علی مولا. یعنی اصل نیست

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    دلیلی بر اصل نبودن خود سنگ حدید نیست. ممکن است هر دعایی روی آن حکاکی کنند. برای تشخیص بایستی حضورا از یک کارشناس کمک بگیرید.

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.