دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب

دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

imam-javad-pack-min دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

حرز امام جواد چیست؟ آیا از انسان محافظت می‌کند؟ آیا حدیثی در تایید حرز امام جواد (علیه السلام) وجود دارد؟ خواص بازوبند حرز امام جواد و کاربرد هایش چیست؟ متن دعا را از کجا میتوان پیدا کرد؟ آیا می‌توان بدون وضو با آن تماس داشت؟ آداب نوشتن دعای حرز حضرت جواد ع چگونه است؟ آیا نماز مخصوصی دارد؟ برای پاسخ این سوالات و سوالات دیگر در ارتباط با دعای حرز امام جواد (ع) همراه شرف آنلاین باشید …

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام معنای کلمه “حرز” در لغت

کلمه حرز (amulet) در زبان فارسی به مکانی گفته می‌شود که به طوری حصار یافته و مستحکم باشد که اشخاص با ورود به آن از آسیب ها و خطرات محفوظ باشند و اصطلاحا تعویذ و یا بخشی از آن می‌باشد که موافق با قوانین شرع باشد.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام واژه “حرز” در روایات و متون دینی

این واژه و ترکیباتش در متن قرآن مجید آورده نشده ولی در روایات مذاهب مختلف اسلام و ادعیه این کلمه بسیار زیاد به کار برده شده‌است. تعدادی از این روایات، مانند روایت انس فرزند مالک خبر از استفاده این واژه، به معنی کاربردی، در زمان پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌دهند. و نتیجه این مطلب این است که پیامبر (ص)، ائمه معصومین و بعضی از اصحاب و پیروان ایشان برای مصونیت خویش یا بقیه از خطرات و گزندها از حرز استفاده و نتیجه مورد نظر را هم کسب می‌کرده‌اند.

می‌توان گفت که همه ائمه اطهار علیه السلام دارای احراز مخصوص خود بودند. نکته قابل توجه اینجاست که در دین وهابیت که این دسته از کارها را حرام میدانند استفاده و بهره بردن از دعای حرز حضرت جواد ع  و یمانی امیر المومنین را بلامانع اعلام کرده‌اند! درمنابع روایی شیعه، احراز مختلفی از ائمه علیهم‌السلام نقل شده‌است؛ همچون حرز حضرت زهرا سلام الله علیها، یمانی منسوب به امیرالمومنین (ع)، حضرت خدیجه سلام الله علیها و… ولی با توجه به معنی حرز امام جواد (ع) و خواص دعای حرز حضرت جواد (ع) این حرز یکی از معروف ترین احراز برای دفع بلا می‌باشد و مسلمانان می‌توانند از فواید دعای حرز حضرت جواد (ع) در این امر بهره کافی ببرند.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام معرفی اجمالی حرز امام جواد (علیه السلام)

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که حرز امام جواد چیست؟ دعای حرز امام جواد آشناترین دعا نزد علما و بزرگان دین می‌باشد. این دعای شریف به دو صورت صغیر و کبیر معروف است. حرز صغیر یا کوتاه به دعای یا نور یا برهان نیز معروف است و تنها به اندازه یک سطر می‌باشد که در ادامه آن را باهم می‌خوانیم:

«یا نُورُ یا بُرْهانُ، یا مُبینُ یا مُنیرُ، یا رَبِّ اکْفِنی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسأَلُکَ النَّجَاهَ یَوْمَ یُنْفَخُ فِی الصُّورِ»

در دعای یا نور یا برهان امام جواد (ع) بیان می‌کنند که خودتان را به این متن حرز کنید که اگر لشکریان ترک و روم تو را ملاقات کنند و همه شان همراه با تمام اهل زمین ضد تو به پا خیزند، به تو بدی از آن‌ها نخواهد رسید و از همه آن‌ها محفوظ خواهی‌ماند. اما حرز کبیر شامل یک دعای طولانی است که در انتهای مقاله متن کامل آن آورده شده‌است.

Amulet-imam-javad-3 دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام خواص حرز امام جواد به نقل از آیت الله بهجت

با دقت در معنی حرز امام جواد (ع) می‌توان دریافت که مهم‌ترین خاصیت حرز امام جواد جهت دوری از بلایای زمینی و آسمانی می‌باشد که در کتابی از سید بن طاووس به آن اشاره شده‌است و مرحوم مجلسی خواص دعای حرز جواد (ع) را در کتاب بحارالانوار ج 91 ص 354 بیان کرده‌اند.

آیت الله بهجت درمورد خواص حرز امام جواد و فواید آن میفرمایند: به جهت دوری از خطرات و بیماری ها، محافظت از آزار شیطان و اجنه، درمان دیدن کابوس در خواب، باطل کردن جادو و سحر و… به همراه داشتن این دعا توصیه می‌شود. همچنین برای دفع چشم زخم ( چشم نظر ) تاثیرگذار می‌باشد.

ایشان همیشه در جواب به سوالاتی که در مورد حسادت، آزار شیطان و اجنه، خواب‌های پریشان و … می‌شد تاکید زیادی به خواندن چهار قل، معوذتین و به همراه داشتن این دعا می‌کردند و از فواید حرز امام جواد (ع) اگاه بودند.

همچنین نظر آیت الله بهجت در مورد خواص حرز امام جواد (ع) از زبان استادشان را باهم میخوانیم: بنده در مورد اذکار از «آیت الله قاضی» (استادم) سوالی نمی‌کردم، ولی بعضی اوقات خودشان بیان می‌کردند. مثلا اینکه دعای حرز امام جواد (ع) که با بسته شدن به بازو سبب ایجاد خاصیت مصونیت می‌شود و دیگر خاصیت دعای حرز جواد (ع)  “استفاده برای خنثی کردن جادو و طلسم” است و البته نکته حائز اهمیت این است که فقط باید به بازو بسته شود.

emam-javad-amulet-propertie دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام ایشان در کنار به همراه داشتن این دعا چند سفارش دیگر هم فرموده‌اند از جمله:

 1. آیه الکرسی را بخوانید و در منزل نصب نمایید
 2. خواندن چهار قل و تکرار به ویژه هنگام خواب
 3. قرآن کوچکی، همیشه همراه داشته باشید
 4. خواندن معوذتین(سوره‌های فلق و ناس)
 5. در هنگام اذان با صدای نسبتا بلند اذان بگویید
 6. خواندن ۵٠ آیه از قرآن کریم در روز باصدای نسبتاً بلند و …

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام لیست 80 خواص دعای حرز امام جواد (علیه السلام)

خواص حرز امام جواد چیست؟ در دین اسلام دعاها و راه های زیادی وجود دارد که به واسطه استفاده از آنها بلاها و سحر و جادو از انسان دور می‌شود که در بین آن‌ها این دعای شریف از حضرت جواد (ع) شناخته شده‌ترین است. در ادامه لیست کامل فواید و خواص آن آورده‌شده‌است.

۱- دفع بلایا:
دعای حرز امام جواد ع بین همه دعاها و تعویذات مانند حرز شرف الشمس برای دفع بلا معروف‌تر است. اگر به معنی حرز امام جواد (ع) دقت کنیم ممکن است بتوانیم از مصداق‌های دفع بلا مواردی را همچون حفظ از بیماری نام ببریم که در ادامه مقاله به بیان آن مصادیق هم خواهیم‌پرداخت که از خواص دعای حرز امام جواد می‌باشد.

۲- دفع چشم زخم:
حضرت امام صادق (علیه السلام) : «چنانچه می‌توانستید قبرها را بشکافید (علت مرگ را متوجه می‌شدید) می‌فهمیدید که اکثر مرگ‌ومیرها به سبب چشم زخم می‌باشد.» همین طور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرموده‌اند که :« چشم زخم می‌تواند مرد را در قبر قرار دهد وشتر را در دیگ.» میتوانیم دفع چشم زخم را از اثرات اصلی این دعا بدانیم.

the-spell-3 دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

۳- مصونیت سحر و جادو:
علامه مجلسی در ارتباط با اثرات جادو بیان می‌کند که چیزی که از قرآن و احادیث مشخص گردید یک نوع تاثیر سحر در بعضی افراد و در بعضی بدن‌ها می‌باشد مانند تغییر در دوستی و دشمنی‌ها، شادی و غصه‌ها. همینطور به این نکته نیز اشاره می‌کند که جادو به وسیله تعویذات «ادعیه منقول از ائمه همچون دعای حرز امام جواد (ع)» و آیات قرآن و با توکل و امید به حضرت پروردگار دفع خواهندشد.

همچنین با اندکی توجه در دعای حرز امام الجواد علیه السلام و دقت در معنی حرز امام جواد (ع) می‌شود به این نتیجه دست یافت که به‌صورت ضمنی خواص و فواید ذیل را دارا می‌باشد:

 • دفع نگاه و زبان بد دشمنان از مهم‌ترین موارد خاصیت دعای حرز امام جواد (ع) است
 • جلوگیری از ضرر و زیان از مردم، پادشاهان، شیاطین، اجنه و دیوها
 • تاثیر فروان در دفع چشم زخم مانند سنگ چشم زخم
 • موثر بودن دعای حرز امام جواد ع در حفظ از وسوسه مردم و شیاطین
 • باطل کردن انواع سحر و جادو
 • محفوظ ماندن از مکر، فریب و عداوت
 • مصونیت از زخم‌ها، مغروق گشتن و مغلوب شدن
 • حفظ عزت و آبرو یکی دیگر از موارد خاصیت حرز امام جواد (ع) است
 • محفوظ ماندن از کشته شدن و انتقام گرفتن
 • جلوگیری از مریضی و اذیت و آزار
 • مصون ماندن از تنگدستی، گرسنگی و تشنگی
 • همچنین محفوظ شدن از کاستی در دین و معیشت از خواص دعای حرز امام جواد (ع) می‌باشد.

در مجموع 80 خواص حرز امام جواد (علیه السلام) از متن دعا، از داستان حدیث در مهج الدعوات، دیگر احادیث معصومین و تجربه استفاده کنندگان استخراج شده‌است که برخی دیگر از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است:

 • دور کردن اجنه کافر از دارنده حرز
 • افزایش برکت در رزق و روزی
 • گشایش در امور و کار
 • کسب نمودن مقام، احترام و عزت
 • پیروزی در برابر دشمنان
 • دفع وحشت از تنهایی
 • براورده شدن حاجت‌های مشروع فرد
 • ازبین بردن خطر خیانت به دارنده حرز
 • عدم تهدید بزرگی و اقتدار شخص (حفظ قدرت)
 • دفع مسخ و تغییر خلقت
 • دوری از خطر تشنگی به شخص
 • عدم احتیاج به غیر از خداوند
 • تسهیل شدن مصائب و مشکلات
 • تقویت روابط درون خانوادگی
 • جذب اشخاص صالح به سمت صاحب حرز
 • دفع نمودن اشخاص بدکار و شرور از زندگی
 • انداختن ترس صاحب حرز در دل ستمکاران
 • آشکار شدن دست افرادی که پشت سر صاحب حرز غیبت نموده‌اند
 • مورد شفقت و دلسوزی و عشق واقع گردیدن

تهیه حرز جواد (ع) و استفاده از دعای یا نور یا برهان (حرز صغیر) یکی از راه‌های بهره‌مندی از این خواص است. با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های احراز امامان و مطالعه احادیث و روایات می‌توان به این نتیجه رسید که به همراه داشتن حرز کوتاه یا کامل امام جواد (ع) میتواند کمک زیادی به ما بکند تا از بلاهای زیادی در امان نگاه‌مان دارد. که این دعا می‌تواند غالبا به صورت بازوبند یا گردنبند حرز امام جواد (ع) مورد استفاده قرارگیرد.

محصولات حرز امام جواد (ع)

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح آذریاس + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۸۴۹,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح گلبو + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۷۴۹,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح آدرینا + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۶۹۳,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز زنانه طرح آذرچهر + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۶۷۳,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح آپام + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۶۶۷,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح راز + حرز امام جواد (ع)

۶۳۳,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح سور + حرز امام جواد (ع)

۵۷۹,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح رها + حرز امام جواد (ع)

۵۷۳,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح تادا + حرز امام جواد (ع)

۵۶۹,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح امیرا + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۵۵۹,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح آتمین + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۵۲۹,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح آتاشا + حرز امام جواد (ع) + تربت امام حسین (ع)

۴۹۳,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح آنا + حرز امام جواد (ع)

۴۹۷,۰۰۰ تومان

گردنبند عقیق شجر نقره دست ساز طرح نیلو + حرز امام جواد (ع)

۴۸۷,۰۰۰ تومان

گردنبند حرز امام جواد (ع) نقره طرح دایره ای “و ان یکاد”

۳۴۳,۰۰۰ تومان

گردنبند حرز امام جواد (ع) نقره طرح دایره ای عین علی(ع)

۳۴۳,۰۰۰ تومان

حرز امام جواد (ع) در کلام کارشناس شبکه 3

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام منابع و نظر دیگر بزرگان دین

دعای حرز امام جواد (علیه السلام) را سید بن طاووس در یکی از کتبش نقل کرده‌است و علامه مجلسی هم در جلد ۹۱ کتاب بحار الانوار به آن اشاره کرده و آن را از سید بن طاووس نقل نموده‌است. نوشتن و قرائت و معیت دعای حرز جواد ع تاثیر فراوانی دارد و خواندنش بسیار توصیه شده‌است.

۱- سید بن طاووس: در روایات آمده‌است که مامون در جنگ با دشمنانش تا هنگامی که این دعا را به همراه داشت پیروز از میدان جنگ بیرون می‌آمد و آسیب نمی‌دید. (مهج الدعوات ص61)

۲- آیت الله مجلسی: جادو و سحر به وسیله عوذات (ادعیه منقول از اهل بیت عصمت) و آیات قرآن کریم و امید به خداوند باطل می‌گردد.

۳- سید بحرالعلوم در مورد دعای حرز امام جواد علیه السلام می‌گویند: دعای حرز امام جواد علیه السلام مشهور و معروف و مورد تایید است و جواز گذاشتن دعا در قابی از نقره را صادر می‌کند.

۴- مرحوم سید علی قاضی: حرز امام جواد (ع) که به بازو بسته می‌شود و خاصیتش (به خصوص به جهت باطل کردن جادو و طلسم) تنها در حالت بستن به بازوی راست می‌باشد.

imam-javad-amullet-pack دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام
۵- سخن مرحوم بهجت درباره دعای حرز حضرت جواد (ع): به جهت پیشگیری از چشم زخم و یا بطلان سحر و جادو همراه داشتن دعای حرز جواد ع تاثیر فراوانی دارد. (گوهرهای حکیمانه، ص۱۳)

۶- آیت الله خرازی: به خاطر دارم که حتی از پیش از قیام انقلاب اسلامی حرز امام جواد (ع) میان علما معروف و شناخته شده بود و مردم از فواید حرز جواد (ع) آگاه بودند.

۷- شیخ بهاءالدینی فرموده‌اند: شخصی با سنگی عظیم بر سر کسی می‌زد ولی دیدم هیچ اتفاق خاصی برای او نیفتاد چرا که حرز امام جواد را به همراهش داشت. (به نقل از حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد)

8- امام جواد (ع) می‌فرمایند: خود را به این دعا سپر کن که اگر لشکریان روم و ترک را ببینی و همگی به همراه کل اهل زمین بر ضد تو قیام کنند، به تو بدی نرسد و از تو محافظت می‌شود. (مهج الدعوات ص39).

مرحوم مجلسی در کتاب خود (بحارالنور ج 91 ص 354) جزئیات بیشتری از خواص حرز امام جواد (ع) را بیان کرده‌اند. همچنین آیت الله بهجت در کتاب بهجت الدعا ص 348 در مورد فواید حرز امام جواد (ع) و آداب به همراه داشتن آن نکات بیشتری را بیان کرده‌اند.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام کوتاه درباره خواص انگشتر حرز امام جواد

اما خواص انگشتر حرز امام جواد چیست؟ در حقیقت این انگشتر با دیگر انگشترها تفاوتی ندارد و فقط خاصیت آن این است که دعای حرز امام جواد درون انگشتر قرارداده‌شده‌است (درون انگشتر و پشت ستاره تعبیه شده‌است) پس با توجه به اینکه متن گذاشته شده درون انگشتر همان متن دعا است، خواص انگشتر حرز امام جواد همان خواص حرز جواد (ع) است و معمولا اینطور است که اگر آن انگشتر نگینی نداشته‌باشد معمولا طرح ستاره بر روی انگشتر زده می‌شود و وجود ستاره بیشتر به هنر انگشترسازی برمی‌گردد تا مسائلی همچون ستاره داوود و …

-حرز-امام-جواد-دست-ساز-قلم-زنی دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام در بین مردم غالبا انگشتر حرز امام جواد زنانه و مردانه به صورت ستاره‌دار شناخته شده‌است اما انواع انگشترهای نگین دار دیگر را نیز میتوان با قراردادن این دعای شریف در پشت نگین به حرز امام جواد متبرک ساخت تا علاوه بر فواید حرز امام جواد (ع) از خواص سنگ‌های ارزشمندی همچون عقیق، فیروزه و … نیز بهره‌مند گردید. در ادامه طرح‌های متنوعی ازین دست را میتوانید مشاهده نمایید.

محصولات حرز امام جواد (ع)

انگشتر نقره زنانه و مردانه طرح سانام با حرز امام جواد (ع)

۶۵۱,۰۰۰ تومان

انگشتر نقره زنانه و مردانه طرح ادیب با حرز امام جواد (ع)

۵۸۷,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه و زنانه طرح شش ضلعی چهار قل+ تربت امام حسین (ع)

۴۵۱,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه و زنانه طرح شش ضلعی “و ان یکاد”+ تربت امام حسین (ع)

۴۴۵,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه و زنانه طرح شش ضلعی عین علی (ع)+ تربت امام حسین (ع)

۴۴۳,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه و زنانه طرح شش ضلعی آیت الکرسی+ تربت امام حسین (ع)

۴۳۹,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره دست ساز زنانه و مردانه طرح مهبد

۴۴۳,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه و زنانه طرح شش ضلعی خاتم سلیمان+ تربت امام حسین (ع)

۴۳۷,۰۰۰ تومان

انگشتر حرز امام جواد (ع) نقره مردانه و زنانه طرح پنجتن

۴۲۹,۰۰۰ تومان

انگشتر عقیق کبود یمنی نقره دست ساز مردانه و زنانه طرح روشا + حرز امام جواد (ع)‌‌‌

۳۸۳,۰۰۰ تومان

انگشتر عقیق کبود یمنی نقره مردانه و زنانه طرح بهشاد + حرز امام جواد (ع)

۳۸۱,۰۰۰ تومان

انگشتر نقره زنانه و مردانه طرح احسان با حرز امام جواد (ع)

۳۵۹,۰۰۰ تومان

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام آداب بستن حرز امام جواد (علیه السلام)

همانطور که پیش‌تر بیان شد این دعای شریف غالبا به‌صورت گردنبند، بازوبند و انگشتر استفاده می‌شود اما توصیه‌شده‌ترین حالت برای بهره‌مندی حداکثر از خواص آن استفاده به صورت بازوبند است. هنگامی که قصد بستن حرز جواد (ع) بر بازو را دارید برای بهتر و کامل‌تر نتیجه گرفتن از خاصیت حرز امام جواد علیه السلام  اول وضو بگیرید و سپس دو نماز دو رکعتی بخوانید؛ در هر رکعت پس از حمد، هفت بار «آیت الکرسی»، هفت بار آیه «شهدالله» (۱۸ سوره آل عمران)، هفت بار سوره مبارکه شمس، هفت بار سوره مبارکه لیل و هفت بار سوره اخلاص را قرائت کنید.

نمازتان که به اتمام رسید دعا را به بازوی دست راست خودتان ببندید. چنانچه دعای حرز امام جواد (ع) را برای کودکی که بالغ نشده یا فردی که توانایی خواندن نماز را ندارد در نظر دارید می‌توانید شخصی را از طرف صاحب این دعا به نیابت برای انجام این کار اجیر کنید که نماز را او بخواند تا با رعایت آداب حرز امام جواد (ع) از فواید به همراه داشتن دعای حرز امام جواد علیه السلام بطور کامل بهره‌مند شوید.

نوشتن حرز امام الجواد بر روی پوست آهو توصیه شده و جزئی از آداب حرز امام جواد (ع) می‌باشد. گاهی اوقات دیده می‌شود که بعضی از احراز را بر روی پارچه یا کاغذ و یا پشت انگشتر می‌نویسند و از خواص این دعا استفاده می‌کنند که بی تاثیر نیست اما کامل‌ترین نوع آن مطابق روایات به صورت پک کامل می‌باشد که به صورت ویژه برای خرید حرز امام جواد در سایت شرف آنلاین ارائه شده‌است تا مشتریان عزیز از حداکثر خواص بازوبند حرز امام جواد بهره‌مند گردند.

محصول ویژه شرف‌آنلاین: پک جامع حرز امام جواد (ع)

این محصول ویژه شامل دعای حرز امام جواد (ع) بر روی پوست آهو (مطابق حدیث حضرت جواد ع ) می‌باشد که به صورت دستی نوشته شده‌است. پوست آهو درون یک لوله گردنبندی از جنس نقره قرار می‌گیرد. دعای خاصی نیز مطابق روایت امام جوادع روی این لوله گردنبندی نقره حکاکی گردیده‌است. همراه این دعا یک عدد بازوبند چرم طبیعی دست ساز نیز قرار دارد که داخل آن حرز قرار می‌گیرد. پوست استفاده‌شده در این محصول اصل و طبیعی بوده و با ضمانت اصالت پوست آهو توسط نویسنده مجرب تهیه گردیده‌است (برخلاف ادعیه دیگری که بر روی کاغذ و به‌صورت چاپی هستند). نوشتن دعای حرز حضرت جوادع روی پوست آهو همراه با رعایت آداب نوشتاری در ساعات نیکو و توسط استادان مجرب انجام شده‎‌است.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام متن کامل دعای حرز امام جواد (ع)

در کتب دینی برای امام جواد (ع) به دو حرز اشاره شده‌است. یکی از آن دو این دعای یا نور یا برهان (حرز صغیر) می‌باشد:

یا نُورُ یا بُرْهَآنُ یَا مُبینُ یا مُنِیرُ یا رَبِّ اکْفِنِی الشُّرُورَ وَ آفَاتِ الدُّهُورِ وَ أَسْأَلُکَ النَّجَاهَ یومَ یُنْفَخُ فِی الصُّور

علاوه‌بر دعای یا نور یا برهان یک دعای دیگر از امام جواد (ع) نقل شده‌است که معروف‌تر و مشهورتر بوده و حرز کامل امام جواد می‌باشد  و آثاری که پیشتر به آن اشاره شد احتمالا مرتبط به این دعای حرز امام جواد علیه السلام است. متن حرز امام جواد در ادامه آمده‌است. سعی کنید با رعایت آداب حرز امام جواد (ع) و به همراه داشتن این دعا از خواص آن بهره ببرید.

در ادامه دعای کامل را باهم میبینیم:

بسم اللَّه الرحمن الرحیم الحمد للّه رب العالمین الرحمـن الرحیم مالک یوم الدین إِیاک نعبد و إِیاک نستعین اهدنــــا الصراط المستقِیم صراط الذین أنعمت علیهِم غیر المغضوب علیهم ولا الضالین.
أ لم تر أن اللّه سخر لکم ما فی الأرض و الفلک تجری فی البحر بأمره و یمسک السماء أن تقع على الْأرْض إلّا بإذنه إن اللّه بالنّاس لرؤف رحیم
اللهم أَنت الواحد الملک الدّیان یوم الدّین تفعل ما تشاء بلا مغالبه و تعطی من تشاء بلا منّ و تفعل ما تشاء و تحکم ما ترید و تداول الأیام بین النّاس و ترکبهم طبقا عن طبق أسألک باسمک المکتوب على سرادق المجد
و أسألک باسمک المکتوب على سرادق السرائر السّابق الفائق الحسن الجمیل النّضیر ربّ الملائکه الثّمآنیه و العرش الّذی لا یتحرّک و أسألک بالعین الّتی لا تنم و بالحیاه الّتی لا تموت و بنور وجهِک الّذی لا یطفأ و بالاسم الأکبر الأکبر الأکبر و بالاسم الأعظم الأعظم الأعظم الّذی هو محیط بملکوت السّماوات و الأرض و بالاسم الّذی أشرقت به الشّمس و أضاء به القمر و سجّرت به البحور و نصبت به الجبال و بالاسم الّذی قام به العرش و الکرسی و باسمک المکتوب على سرادق العرش و باسمک المکتوب على سرادق العزّه و باسمک المکتوب على سرادق العظمه و باسمک المکتوب على سرادق البهاء و باسمک المکتوب على سرادق القدره و باسمک العزیز و بأسمائک المقدّسات المکرّمات المخزونات فی علم الغیب عندک
و أسألک من خیرک خیرا ممّا أرجو و أعوذ بعزّتک و قدرتک من شرّ ما أخاف و أحذر و ما لا أحذر یا صاحب محمّد یوم حنین و یا صاحب علی یوم صفّین أنت یا ربّ مبیر الجبّارین و قاصم المتکبّرین أسألک بحق طه‏ و یس و القرآن الحکیمِ و الفرقان الحکیم أن تصلّی على محمّد و آل محمّد و أن تشدّ به عضد صاحب هذا العقد و أدرأ بک فی نحر کلّ جبّار عنید و کلّ شیطآن مرِید و عدوّ شدید و عدوّ منکر الأخلاق و اجعله ممّن أسلم إلیک نفسه و فوّض إلیک أمره و ألجأ إلیک ظهره اللّهمّ بحقّ هذه الأسماء الّتی ذکرتها و قرأتها و أنت أعرف بحقّها منّی‏ و أسألک یا ذا المن العظیم و الجود الکریم ولی الدعوات المستجابات و الکلمات التّامّات و الأسماء النّافذات
و أسألک یا نور النّهار و یا نور اللّیل و نور السّماء و الأرض و نور النّور و نورا بضی‏ء به کلّ نور یا عالم الخفیات کلّها فی البرّ و البحر و الأرض و السّماء و الجبال: و أسألک یا من لا یفنى و لا یبید و لا یزول و لا له شی‏ء موصوف و لا إلیه حدّ منسوب و لا معه إله و لا إله سواه و لا له فی ملکه شریک و لا تضَاف العزّه إلّا إلیه و لم یزل بالعلوم عالما و على العلوم واقفا و للأمور ناظما و بالکینونیه عالما و لِلتّدبیر محکما و بالخلق بصیرا و بالأمور خبیرا
أنت الّذی خشعت لک الأصوات و ضلّت فیک الأوْهامُ و ضاقت دونک الأسباب و ملأ کلّ شی‏ء نورک و وجل کلّ شی‏ء منک و هرب کلّ شیء إلیک و توکّل کلّ شیء علیک و أنت الرّبیع فی جلالک و أنت البهی فی جمالک و أنت العظیم فی قدرتک و أنت الذی لا یدرکک شی‏ء و أنت العلی الکبیر العظیم و مجیب الدعوات قاضی الحاجات مفرّج الکربات ولی النّقمات یا من هو فی علوه دان و فی دنوّه عال و فی إشراقه منیر و فی سلطآنه قوِی و فی ملکه عزیز صلّ على محمّد و آل محمد و احرس صاحب هذا العقد و هذا الحرز و هذا الکتاب بعینک الّتی لا تنام و اکنفه برکنک الّذی لا یرام و ارحمه بقدرتک علیه فإنّه مرزوقک
بسم اللّه الرّحمن الرّحیمِ بسم اللّه و باللّه الّذی لا صاحبه له و لا ولد بسم اللّه قوِی الشّأن عظیم البرهان شدید السّلطان ما شاء اللّه کان و ما لم یشأ لم یکن أشهد أنّ نوحا رسول اللّه و أنّ إبراهیم خلیل اللّه و أنّ موسى کلیم اللّه و نجیه و أن عیسى ابن مریمَ روح اللّه و کلمته صلوات اللّه علیه و علیهم أجمعین و أنّ محمّدا ص خاتم النّبیین لا نبی بعده و أسألک بحقّ السّاعه الّتی یؤتى فیها بإبلیس اللّعین یوم القیامه و یقول اللّعِین فی تلک السّاعه و اللّه ما أنا مهیج مردَه اللَّه نور السّماوات و الأرض و هو الْقاهر و هو الغالب له القدره السّابقه و هو الحکیم الخبیر اللّهمّ و أسألک بحقّ هذه الأسماء کلّها و صفاتها و صورتها و هی

(در میانه متن کامل دعای حرز امام جواد اشکال و حروف رمزی زیر آورده شده‌است. البته این حروف رمزی به دو صورت معتبر در منابع آمده‌است که یکی از آن دو را در ذیل ملاحظه می‌فرمایید)

Amulet1 دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

(در ادامه متن حرز امام جواد پس از اشکال و حروف رمزی بالا متن عربی زیر آورده شده‌است)

سبحان اللّه الّذی خلق العرش و الکرسی و استوی علیه أسألک أن تصرف عن صاحب کتابی هذا کلّ سوء و محذور فهو عبدک و ابن عبدک و ابن أمتک و أنت مولاه فقه اللّهمّ یا ربّ ادفع عنه الأسواء کلّها و اقمع عنه أبصار الظّالمین و ألْسنه المعآندین و المرِیدین له السّوء و الضّرّ و ادفع عنه کلّ محذور و مخوف و أی عبد من عبیدک أو أمه من إمائک أو سلطان مارد أو شیطان أو شیطآنه أو جنّی أو جنّیه أو غول أو غوله أراد صاحب کتابی هذا بظلم أو ضرّ أو مکر أو مکروه أو کید أو خدیعه أو نکایه أو سعایه أو فساد أو غرق أو اصطلام أو عطب أو مغالبه أو غدر أو قهر أو هتک ستر أو اقتدار أو آفه أو عاهه أو قتل أو حرق أو انتقام أو قطع أو سحر أو مسخ أو مرض أو سقم أو برص أو جذام أو بؤس أو فاقه أو آعه أو سغب أو عطش أو وسوسه أو نقص فی دینٍ أو معیشه فاکفنیه بما شئت و کیف شئت و أنّى شئت إنّک على‏ کلشی‏ء قدیر و صلّی اللّه على سیدنا محمّد و آله أجمعین و سلّم تسلیما کثیرا
و لا حول و لا قوّه إلا باللّه العلی العظیم و الحمد للّه ربّ الْعالمین یا مشهورا فی السّماوات یا مشهورا فی الأرضین یا مشهورا فی الدّنیا و الآخره جهدت الجبابره و الملوک على إطفاء نورک و إخماد ذکرک فأبى اللَّه الّا أن یتمّ نورک و یبوح بذکرک و لو کره المشرکون.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام زمان نوشتن حرز امام جواد (ع)

اگر خود مایل به نگارش این دعا هستید نکاتی را باید توجه داشته‌باشید. برای نوشتن این دعا زمان خاصی تعیین نشده‌است که حتما در آن زمان نوشته شود اما طبق روایات و توصیه ها در زمان نوشتن حرز امام جواد (ع) باید قمر در عقرب نباشد (حالت خاص نجومی که تنها در بعضی از روزهای سال اتفاق می‌افتد) همچنین بایستی دقت داشته باشید تا حروف و اعداد به درستی و بدون اشتباه نوشته شوند. توصیه شده‌است زمان نوشتن حرز امام جواد علیه السلام از قلم و کاغذ و جوهر ساخت دست مسلمان استفاده شود. همچنین، نیازی به گذاشتن اعراب کلمات نیست. همچنین توصیه شده‌است که در زمان نوشتن حرز امام جواد (ع) رو به قبله باشید و حتما وضو داشته باشید.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام نکات استفاده از این دعا

-حرز-امام-جواد دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام گردنبند حرز امام جواد

پیش از استفاده دعای حرز امام جواد (ع)، رعایت این نکات توصیه می‌شود:

۱– نکته اصلی برای استفاده این دعا این می‌باشد که بدانید هدف اصلی شما از تهیه حرز امام جواد چیست؟ دعای حرز جواد علیه السلام شما را در تحت حفاظت پروردگار جهانیان قرار می‌دهد؛ پس هیچ شخص و هیچ چیز را در سود و زیان خودتان غیر خدا موثر ندانید و اتفاقاتی که حضرت معبود به دلیل رحمتش از شما دور می‌سازد به چیزهایی مانند شانس و مهارت خود و مسایلی از این دست نسبت ندهید. به خاطر این نعمتش شاکر پروردگار باشید و همواره خویش را تحت عنایت و مصونیت او بدانید «انَّ اللهَ خَیر حافِظَا وَ هُوَ ارحَمُ الرّاحِمین » «بدون شک خداوند بهترین نگهدارنده است و همانا او رحیم ترین رحیمان می‌باشد.»

۲– این نکته فراموش نشود که با توجه به معنی حرز امام جواد (ع) حرزی که در اختیارتان است بهترین راه مصونیت از انواع بلاهایی مانند چشم زخم و سحر و جادو و دعایی از این بهتر وجود ندارد چرا که از منابع معتبر دینی گرفته شده‌است و این جزئی از خواص دعای حرز امام جواد (ع) می‌باشد.

the-spell-1 دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

۳– چنان چه اتفاقی برایتان افتاد در نظر داشته‌باشید که بنا بوده‌است که حادثه‌ای عظیم‌تر رخ دهد که با رحمت خداوند و به علت همراه داشتن دعای حرز امام جواد علیه السلام به این اتفاق و بلای کوچک مبدل گشته است و از خاصیت حرز امام جواد علیه السلام جهت دفع بلا بهره برده‌اید.

۴– از معصیت‌هایی که باعث نزول بلا می‌گردند شدیدا دوری کنید تا از خواص دعای حرز امام جواد (ع) بتوانید بیشترین استفاده را ببرید مانند روابط نا مشروع (زنا)، گران‌فروشی و کم‌فروشی، عدم پرداخت زکات، ظلم و یاری ظالم، خوردن حق مردم به خصوص حق یتیم، قطع رحم، نفرین و عاق والدین، کنار گذاشتن امر به معروف و نیکی و نهی از منکر و زشتی، گذشتن از دین برای بهره‌وری از دنیا، کفران و ناسپاسی از نعمات، تمسخر و استهزاء، دروغ و نیرنگ و … ( برای مطالعه کامل این گناهان به کتاب بحارالانوار علامه مجلسی مراجعه کنید)

۵– دعای حرز امام جواد (ع) اسماء متبرکه دارد و نباید بدون وضو لمس شود جهت رعابت هرچه بهتر این نکته استفاده از بازوبند چرمی یا انگشتر و گردنبندی که مانع تماس مستقیم با پوست گردد توصیه می‌شود.

6– درصورتی که دعا روی پوست آهو یا پوست بز و … نوشته شده‌باشد تا جایی که مقدور است آب به حرز امام الجواد نرسد تا پوست از حالت عادی اش خارج نگردد.

7– طبق حدیثی در مورد آداب حرز امام جواد ع امام جعفر صادق (ع) فرموده‌اند که می‌توان در هنگام جنابت یا دستشویی رفتن آن را همراه داشت و اشکالی ندارد ولی خانم ها با حالت حیض و نفاس یا جدا کند یا داخل یک بازوبند حرز امام جواد (ع) چرمی بگذارد و سپس به بازو ببندد.

Amulet-necklace دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

8 – دقت کنید که این دعا برای باطل کرن چشم زخم به بازوی دست راست بسته می‌شود چرا که همانطور که پیش‌تر گفته شد مرحوم بهجت از استادش آیت الله قاضی نقل کرده‌اند: حرز امام الجواد (ع) را به بازو ببندید که خواصش (به خصوص از جهت دفع سحر و جادو) در صورت بستن به بازو می‌باشد.

12210-gem-stone-icon دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام تجربه حرز امام جواد از زبان استفاده‌کنندگان

مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده‌است تجربه حرز امام جواد توسط مصرف‌کنندگان و افراد عادی است که این دعای شریف را تهیه کرده‌اند و فواید حرز امام جواد را بصورت آشکار دیده‌اند و برایشان ثابت شده‌است. به همراه داشتن و استفاده از فواید حرز امام جواد (ع) بصورت آگاهانه یا نا آگاهانه سبب شده تا از مشکلات اساسی در زندگی خود رهایی پیدا کنند و تجربیات خود را ارسال کردند تا همه مردم از فواید حرز جواد بهره ببرند. در ادامه همراه ما باشید تا از تجربه‌ای که دیگران در اختیار ما گذاشته‌اند استفاده کنیم. شما نیز می‌توانید تجربه خود را در بخش نظرات مطرح نمایید:

تجربه اول:

سال 91 ایام تعطیلی با دوستان به مسافرت شمال رفتیم. تصمیم گرفتیم در یک محل خلوت شنا کنیم. لباس‌ها و کفش‌ها و حتی انگشتر عقیق را در آوردم. چون قد بلندی داشتم به خودم جرات دادم که وارد عمق بیشتری بشم و شنا کنم؛ ناگهان زیر پایم خالی شد نه نجات غریقی بود که نجاتم دهد و کسی که بتواند کمکم کند. در همین حین که مشغول دست و پا زدن بودم به طور کاملاً معجزه‌آسایی موجی مرا عقب هل داد و دستم به یک بلوکه رسید؛ فقط خدا را شاکر بودیم. از آب که بیرون آمدم چون فواید حرز امام جواد (ع) و خواص انگشتر حرز امام جواد را میدانستم با خودم گفتم من که این دعا همراهم نبود چه چیز باعث این اتفاق شد ناگهان به بازوی سمت راستم نگاه کردم، دیدم فراموش کرده بودم، بازوبند دعا را از دستم در بیاورم.

emam-javad-amulet-properties-ring دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

تجربه دوم:

فرزند نوزاد من حسین اواخر سال 89 متولد شد خیلی زیبا بود به حدی که همه‌ی همکارانم در بیمارستان دور او جمع شده بودند؛ در عصر همان روز با این که تمام علائم سلامتی او مناسب بود ناگهان بدن بچه به هم ریخت. خلاصه کارش به جایی رسید که در روز دوم تولد مجبور به عمل جراحی شد، تا ماه دوم 3 عمل جراحی داشت. خیلی ضعیف شده‌بود بعد از آن هم از هر مهمانی که بیرون می‌آمدیم صورت این بچه به شدت سرخ می‌شد و مایعاتی از صورتش بیرون می‌آمد. بعد از مدتی حساسیت پوستی گرفت به نحوی که صورتش حالت عادی را نداشت؛ شده بود مثل اثر چشم زدن دیگران. در همین ایام از طریق همسر برادرم با فواید حرز امام جواد (علیه السلام) آشنا شدم؛ این دعا را که به طور دائم همراه فرزندم گذاشتم آثار بیماری او بطور واضح کم شد تا آنجا که فقط صورت او اندکی قرمز می‌شد و به حالت اول برمی‌گشت؛ این دعا هدیه حضرت سید الشهداء به فرزندم بود و فایده‌های حرز امام جواد برای ما به خوبی اشکار شد.

تجربه سوم:

من 10 سال است که این دعای شریف را همراه خود دارم. در ظاهر اثری از خواص حرز امام جواد (ع) به طور آشکار ندیدم؛ اما میدانم که خیلی از بلایا و چشم زخم‌ها و … بدون اینکه خودم اگاه باشم از من دور شده‌است؛ علاوه بر اینکه مهمترین اثر این دعای شریف اطمینان قلب به ذکر خداست یعنی کسی که این ادعیه را همراه خود دارد، اضطراب و نگرانی ندارد و می‌داند که از جانب خدا مورد حفاظت قرار می‌گیرد.

البته که موارد این‌گونه بسیار بسیار زیاد هستند و تنها برای نمونه چندی از تجربیات عزیزان از فواید حرز امام جواد (ع) آورده‌شد. همچنین توجه داشته باشید که بایستی از گناهان و کارهایی که باعث بوجود آمدن بلاها می‌شود جدا دوری کنید تا خواص حرز امام جواد برای شما ازبین نرود و بتوانید از تمام فواید حرز جواد ع استفاده کنید. معصیتهایی مانند: دروغ، کفران، نیرنگ کم فروشی، ظلم، مال حرام، خوردن حق دیگران، کم‌فروشی، ناسپاسی از نعمات، تمسخر و …. از این جمله موارد که باعث عدم نتیجه گرفتن از خواص این دعای شریف می‌شود.

دسته بندی محصولات با خاصیت حفاظت و دفع چشم زخم

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر حرز امام جواد (ع) (138)

گردنبند حرز امام جواد (ع) (146)

بازوبند حرز امام جواد (ع) (3)

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

234 دیدگاه در “دعای حرز امام جواد ع چیست❤️۸۰ خواص حرز امام جواد علیه السلام

 1. ناشناس گفت:

  آیا امام علی حرز استفاده میکرده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تمام معصومین حرز مخصوص به خود را داشته اند.

 2. ناشناس گفت:

  سلام من نماز رو یکی برام خونده نمیدونم تو قمر در عقرب خونده یا ن شک دارم چیکار کنم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   از ایشون بپرسید و چک کنید که قمر در عقرب بوده یا نه
   نهایتا دو سه روز در ه ماه قمر در عقرب است.

  2. کوثر گفت:

   سلام آیا میشه حرز رو بر گردن آویز کرد و به بازو نبست

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    حرز کبیر توصیه شده است که به صورت بازوبند استفاده شود ولی حرز صغیر به صورت گردنبند، انگشتر یا … میتوانید استفاده نمایید.

   2. ناشناس گفت:

    اثرش روی بازو بیشتره

 3. نیما گفت:

  سلام علیکم. من حرز امام جواد علیه السلام را سفارش دادم و الان که به دستم رسیده تازه فهمیدم که حرز امام جواد علیه السلام دو قسم صغیر و کبیر داره و الان نمی دونم این حرزی که من دارم کدام هست. آیا خواص حرز صغیر خیلی کمتر از حرز کبیر هست؟ تکلیف من چیست؟ من برای گشایش کارها و دفع دشمنان و حفظ آبرو وسعت رزق و روزی و ازدواج می خواستم آیا با حرز صغیر میسر هست؟ ممنونم از لطف شما

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خواص زیادی که مطرح می شود غالبا برای حرز کبیر است. شما کدام محصول را دقیقا خریده اید؟ بفرمایید تا عرض کنیم که کبیر است یا صغیر

   1. محمدی گفت:

    سلام وقتتون بخیر خداقوت ببخشید من یک حرز دارم که روزی پوست آهو نوشته شده ولی متاسفانه بخاطر تماس با آب یک قسمت کوچیک در حد یک نقطه پاره شده ایا حرز دیگه اثر گذاری نداره؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در حد یک نقطه که چیز خاصی نیست و خودتون هم میتونید اون یک نقطه رو با قلم مسلمانی در روزی که قمر در عقرب نیست بگذارید. از خود متن حرز چیزی پاک شده؟

 4. Mah.sa گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  حرز درون گردنبندهای نقره حرز کبیره است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در حال حاضر فقط پک کامل درون گردنبند نقره اش حرز کبیر دارد. برای مشاهده پک کامل حرز امام جواد کلیک کنید.

 5. ناشناس گفت:

  ایا حرز رو میشه جوری به بازو ببندیم که اذیت نکنه و معلوم نباشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   چه اذیتی؟ حرز درون بازوبند چرمی است که دیده نمی‌شود و اذیتی هم ندارد.

 6. زورمند گفت:

  سلام.خسته نباشید. اگر بخواهیم حرز کبیر رو بصورت گردنی استفاده کنیم باید زنجیرش هم نقره باشه؟ لمس استوانه نقره اشکالی داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ببینید توصیه اولیه و اصلی این است که حرز کبیر رو به صورت بازوبند استفاده کنید ولی در صورت استفاده به صورت گردنبند ضرورتی ندارد زنجیر هم نقره باشد. توجه داشته باشید که غالبا برای گردنبند از حرز صغیر استفاده میکنند مانند این محصول که چون روی نقره آن نوشته و اسامی جلاله ندارد در تماس با پوست مشکلی ندارد و لازم نیست وضو داشته باشید اما اگر روی لوله نقره دعا و ذکری حک شود بایستی در هنگام تماس با پوست وضو داشته باشید.

 7. سپیده گفت:

  سلام اگه در نمازها سوره توحید خوانده نشه ، باید دوباره نمازها رو بخونیم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به هرحال سوره توحید هم بخشی از این نماز حرز امام جواد علیه السلام است که اگر خوانده نشود خب قطعا مشکل دارد.

  2. بهنام گفت:

   سلام استاد من نماز حرز امام جواد را خوندم بعدش متوجه شدم که قمر در عقرب است یعنی نمازم باطل است حرز اثری ندارد. البته حرز را چند روز قبل بسته بودم برای دفع بلا در قمر در عقرب صدقه هم گذاشتم مشکلی هست یا نه

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    نباید در روز قمر در عقرب خوانده شود توصیه میکنیم مجددا نماز را ادا کنید و سپس بازوبند پک کامل را به بازوی خود ببندید.

 8. زهرا گفت:

  سلام من و نامزدم خیلی همدیگرو دوست داریم همه از اینهمه علاقه ایی که بینمونه واقعا تعجب میکردن و همه جا تو چشم بودیم و بیشتر اوقات به شدت دعوا میکردیم جوری که از چشم هم میفتادیم
  همشم سر مسائل کاملا پیش پا افتاده و وقتی دربارش حرف میزدیم نمیفهمیدیم درباره چیه تا اینکه یکی بهم گفت حرز امام جواد بگیر بزار تو کیف پول خودت و نامزدت باورم نمیشه که چقد اروم شدیم و دیشب درباره همین صحبت میکردیم که چقد وقته دعوا نکردیم من به همه ی ادما توصیه میکنم حتما ازین دعا استفاده کنن

  1. حبیب گفت:

   سلام شما خودتون نوشتین یا پرینت شده استفاده کردین

  2. ناشناس گفت:

   سلام از کی گرفتید

  3. ناشناس گفت:

   سلام زهرا خانم میشه لطفا بگید حزر را از کجا تهیه کردید؟

 9. Hossein گفت:

  سلام
  در احادیث آمده حرز کبیر اگر روی پوست آهو نوشته شود تاثیر بیشتری دارد سوال من اینه که حرز کبیر واقعاً روی پوست آهو نوشته شده یا پوست آهو فقط همراه حرز است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله حرز روی پوست اهو نوشته شده است.

   1. ایرج گفت:

    سلام وقت حضرتعالی بخیر مزاحمت منو ببخشید میخواستم ببینم که بنده مدت چند ماه از حرز امام جواد استفاده نکردم و داخل کمد بوده و حالا پس مدتی دو سه ماهه مجددا به بازو بستم میخواستم خواهش کنم که اگر امکان داره بفرمائید که مدتی که استفاده نشده اون خواص دعا که از بین نرفته و هنوز میشه استفاده کرد

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    مشکلی نیست مجددا استفاده بفرمایید.

 10. زارعی گفت:

  سلام وقت بخیر اگر بازوبند حرز امام جواد را ک نمازش هم خوانده ایم گم کنیم برای بستن بازوبند جدید ایا خواندن نماز لازم است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   فقط بازوبند گم شده است یا قاب نقره و حرز هم گم شده؟

 11. محمد گفت:

  درود
  آیا شما دعای دفع همزاد هم دارین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   جهت دفع اجنه همین حرز امام جواد (ع) توصیه شده است.

 12. محمد باقری گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من یه حرز امام‌ جواد(ع) روی پوست آهو به نیت یکی از نزدیکان گرفتم ولی میگه اعتقاد ندارم و نمیخوامش…آیا حالا که به نیت یکی دیگه خریدم میتوانم‌ خودم استفاده کنم؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به نام فرد نیست و میتوانید خودتان استفاده بفرمایید.

   1. ... گفت:

    سلام وقت بخیر
    اگه حرز جواد را بخواهیم خودمان بنویسیم اگه روی کاغذ کاهی بنویسیم مشکلی داره؟
    و در مورد قلم برخی منابع موجود نوشتن خودکار یا قلم دیگه باشه مشکلی نداره ولی برخی منابع گفتن حتما باید با قلم مسلمانان نوشته شود
    و من در ویدیویی که حرز را می نوشتن دیدم با راپید روی پوست آهو مینوشتن ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    آدابی که فرمودید مختص حرز کبیر است که باید با جوهر مسلمانی روی پوست اهو باشد ولی حرز صغیر را میتوانید روی کاغذ با خودکار معمولی هم بنویسید و همراه تان باشد. البته که خواص متعددی که بیان می شود مربوط به حرز کبیر است.

 13. م-ت گفت:

  باسلام و درود
  من دعای حرز رو نمیتونم تهیه کنم برام مقدور نیست. آیا فقط خوندن دعا برای باطل شدن سحر و طلسم کفایت میکنه یا حتما باید بازوبند استفاده بشه تا سحر جادو برطرف بشه؟؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   میتوانید حرز صغیر را روی کاغذ در ساعات سعد روی کاغذ بنویسید و همراه تان باشد. اما حرز کبیر دارای اداب ویژه‌تر از جمله پوست آهو می‌باشد که در همین مقاله به آن اشاره شده است.

   1. ایما گفت:

    سلام این دعا برای افزایش محبت بین زن و شوهر و افتادن مهر من ب دل شوهرم هم هست؟ من به کسی گفتم که این دعا رو برام سفارش بده ولی نمیخام بدونه به خاطراین موضوع میخوام. یعنی خود دعا این اثرات رو هم داره یا حتما باید بگم به خاطر چه چیزی میخوام؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    این خاصیت به طور مستقیم در خواص نیامده است اما در مواردی مثل مشکلات بین زن و شوهر یا حتی ایجاد سحر و طلسم برای زن و شوهر استفاده از حرز امام جواد ع توصیه شده است.
    خیر لازم نیست ذکر کنید که برای چه کاری میخواهید.

 14. طیبه گفت:

  با عرض سلام خواستم بدونم از این بازو بندها و گردنبند های چرمی ک در بازار موجود هست کافیه برا جاسازی دعا ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای حرز صغیر بله کافیست اما حرز کبیر دارای اداب خاصی هست. برای مطالعه بیشتر درباره این اداب، همین مقاله را مطالعه بفرمایید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام من حرز از بیرون خریدم اون حرز صغیر هست؟
    وآیا باید چهار رکعت نماز حتما خوانده شود؟؟؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ممکن است صغیر یا کبیر باشد بایستی بررسی شود ولی اگر صغیر باشد احتیاج به نماز نیست.

 15. هدیه ساری گفت:

  سلام خدمت شما بزرگوار انشالله خدابه حق پنج تن اجرتون بده..ببخشید چند روز پیش براتون پیام فرستادم درمورد حرزمبارک که نمیتونم وسعم نمیرسه بخرم میشه از روش بخونم فرمودید مشکلی نداره بعد گفتید با پشتیبانی ارتباط برقرارکنم واتساپ نوشته ظرفیت تکمیل تلگرامم وارد نمیشه میشه راهنماییم کنید ممنونم ازلطفتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   عرض سلام مجدد
   حداقل یکی از واتساپ ها همیشه ظرفیت ازاد دارد و تکمیل ظرفیت نیست، برای تلگرام هم بایستی از تغییر آی پی استفاده کنید. لطفا شماره تون رو بذارید پیام میدیم خدمتتون.

 16. سید مجتبی گفت:

  سلام . میشه حرز رو برای همه افراد خونواده استفاده کرد یا اینکه هر شخص باید یک حرز مخصوص ب خودش داشته باشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مخصوص هر فرد هست و باید همراهش باشد.

 17. مسلم گفت:

  سلام من چون مهره مار دارم ایا میتوانم از حرز امام جواد استفاده کنم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مهره مار سندیت معتبری ندارد و هیچ ارتباط و تضادی هم با خواص حرز معتبر امام جواد (ع) ندارد.

   1. ملک گفت:

    سلام روزتون بخیر
    برای رزق و روزی و گشایش کار میتونم از حرز امام جواد استفاده کنم؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در فواید حرز امام جواد ع آمده است که جهت دفع تنگدستی و فقر و تسهیل امور و گشایش مناسب است.

 18. ناشناس گفت:

  سلام وقتتان بخیر. ببخشید اگر دو نفر حرز امام جواد داشته باشند و در بازوبند باشه و احتمال بدهند که جابجا شده باشند یعنی بازو بندها رو اشتباهی برداشته باشند مشکلی نیست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر حرز امام جواد (ع) به نام فرد نیست. ان‌شاءالله که مشکلی ندارد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام چرا انقدر هدیه حرز متفاوت هست از ۴۰ هزار تومن تا ۴۰۰ هزار تومان آدم نمیدونه هردوش هم ظاهرا دست نویس ورو پوست آهو هست

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    به چند عامل مهم بستگی که مهمترین آنها عبارتند از: ۱- دستنویس یا چاپی بودن ۲- حرز صغیر یا کبیر ۲- روی پوست بز یا آهو ۳- داشتن قاب نقره مطابق حدیث برای قرار دادن حرز امام جواد روی پوست اهو درون آن (این مورد تاثیر زیادی در قیمت میگذارد) ۴- سود فروشنده
    بایستی هنگام خرید این موارد را در نظر بگیرید و هرکدام باعث تغییر قیمت می شود. در نظر داشته باشید که کامل ترین پک حرز امام جواد (ع) که مطابق با حدیث باشد شامل یک عدد حرز کبیر دست نویس روی پوست آهو، یک قاب نقره و یک بازوبند چرمی است و چیزی بیشتر از این لازم ندارد (گاها اقلام دیگری اضافه می شود مانند نگین عقیق و … که ضرورتی ندارد و باعث افزایش قیمت می شود) برای مشاهده قیمت پک کامل حرز امام جواد روی پوست آهو کلیک کنید.

  2. زهرا سالاری گفت:

   با سلام میخواستم حرز امام جواد سفارش بدم هزینش‌ چقدره؟؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    برای مشاهده قیمت حرز امام جواد (ع) کلیک بفرمایید.

 19. سید گفت:

  با سلام آیا کپی کردن متن حرز برمی برگه a4 و چسباندن بروی بازو بعد از خواندن نماز اشکال دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر مایل به استفاده از حرز چاپی هستید توصیه میکنیم از حرز صغیر استفاده نمایید که هم چاپی و هم میتوانید خودتان دست نویس بنویسید و فقط کافیست همراه تان باشد و لازم نیست حتما به بازو ببندید ولی حرز کبیر دارای اداب سخت تری هست که از جمله آن نگارش بر پوست آهو، داشتن قاب نقره، خواندن نماز، بستن بر بازو و … است و البته که خواص زیادی که غالبا ذکر می شود مربوط به حرز کبیر است.

 20. مددی گفت:

  البته ۸۰ خواص حرز امام جواد ع بیان شده که شما کامل نگفتید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله درست میفرمایید لیستی در حدود ۸۰ خواص حرز امام جواد از متن دعا استخراج شده ولی فقط فواید مهم‌تر در مقاله آمده است که به امید خدا این ۸۰ خواص و اثر در آینده به صورت دقیق‌تر اضافه خواهد شد.

 21. محمدحسین میرزایی گفت:

  سلام ۱-حرز را نمازش را در چه زمانی نباید خواند و چه زمانی باید خواند و ۲- ایا نماز فقط شامل این حمد بقیه سوره هایی است که گفتید و رکوع و سجده و سلام نداره و نیت چه بکنیم و ۳- ایا بین دو نماز بازو بند را ببندیم یا پس از چهار رکعت؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   جزئیات نماز همراه با مرسوله برای مشتریان ارسال می شود. نماز را باید در ساعاتی بخوانید که قمر در عقرب نباشد (معمولا دو سه روز در هر ماه قمر در عقرب است) که با سرچ در اینترنت روزهای قمر در عقرب را میتوانید به راحتی بیابید. نوع نماز هم کاملا شبیه دوتا دو رکعت نماز صبح است فقط تفاوتش این است که باید سوره های گفته شده را بخوانید. بازوبند را نیز پس از اتمام دو نماز بپوشید.

 22. ناشناس گفت:

  سلام من و همسرم خیلی مشکل داریم حتی پول یه دونه از حرز کامل رو نداریم چه برسه واسه ۴ نفر خانوادم فقط از رو مان دعا خوندم و توکل کردم به خود خدا کاش اینقدر کار نداشت درست کردنش و پول نمیخواست واسه ما که این پولا زدن از پول یه ماه خرج خونمونم بیشتره التماس دعا

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ان‌شاءالله که مشکلات شما حل شود. باتوجه به توضیحاتی که فرمودید لطفا برای تهیه حرز با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد.

   1. ناشناس گفت:

    یه شماره حساب بدید من پولش رو هدیه کنم براتون

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا با بخش پشتیبانی و شماره تماس های موجود در سایت در ارتباط باشید.

 23. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من حرز امام رضا برای دفع بلا تهیه کردم می خواستم بدونم ایا نماز واعمال مستحبی داره و دستور نمازش چطوره

 24. سعاد گفت:

  با سلام و احترام و خسته نباشید . من سفارش حرز امام جواد علیه السلام دادم . آیا حرز بازوبند بهتره یا حرز استوانه ای نقره ای . کدوم سفارش بدم بهتره . و آیا ب وقت حیض بستن حرز اشکالی نداره. رفتن دستشویی . ابا حرز باطل نمی کنه؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حالت توصیه شده به صورت پک کامل است که حرز کبیر درون قاب نقره قرار میگیرد و مجموعا توی بازوبند چرمی گذاشته می شود و به دست راست بسته می شود. برای مشاهده پک کامل حرز امام جواد روی پوست آهو کلیک کنید.
   خیر وقتی درون بازوبند محفوظ است مشکلی ندارد اما باز هم برای احتیاط بهتر است از مرجع تقلید خود سوال بفرمایید.

   1. Ali گفت:

    ببخشید مگه خودتون سازنده این حزر نیستید و از تمام اسرارش خبر دارید

    پس چرا میگید که بره پیش مرجع تقلیدش
    وقتی مشتری چیزی ازتون میخره حکم این هستش که جواب سر راست بدید

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    دوست عزیز راز و سر خاصی که مطرح نیست. ایشان صرفا یک سوال شرعی پرسیدند که در این رابطه نظر مراجع متفاوت است و به ایشان عرض شد که بهتر است این مورد را از مرجع خود جویا شوند.

  2. يعقوب منتظر گفت:

   لطفا جواب را برای من هم بفرستید .سپاسگزارم

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا سوال خود را مطرح بفرمایید.

 25. مهدیه گفت:

  سلام، من حرز رو برای بچه ۴ ساله میخوام، میشه توی استوانه‌ی نقره باشه و استوانه یه جوری باشه که ضد آب باشه، استوانه هایی که دیدم همه آب به داخلش نفوذ می‌کنه برای کودکان خوب نیس، بازوبند رو هم در میارن از بازوشون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر حرز کبیر میخواهید توصیه براین است که با بازوبند به بازوی کودک ببندید. بازوبند را خودتان طوری بسازید که برای دست کودک راحت باشد تا در نیاورد (مجموعه شرف آنلاین نیز درحال طراحی بازوبند کودک هست) برای مشاهده مدل های مختلف حرز امام جواد به لینک خرید حرز مراجعه بفرمایید.

   1. عباسی گفت:

    سلام وقت بخیر ما دو تا حرز امام جواد برای دو فرزندم تهیه کردیم ایا باید قبل از استفاده کار خاصی انجام دهیم؟ متشکرم

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    درصورتی که حرز کبیر را به صورت پک کامل حرز امام جواد تهیه فرمودید هر فرد باید قبل از به بازو بستن دو رکعت نماز مخصوص حرز امام جواد (ع) بخواند. اگر کودک هستند و توانایی خواندن نماز مخصوص را ندارند این امکان هست که خودتان یا شخصی دیگر به نیابت بخواند.

   3. مریم گفت:

    سلام وقت بخیر
    من حرز به صورت گردنبند خریدم ولی تو متنا خوندم که نوشته بودین برای باطل کردن سحر و جادو باید به بازو بسته بشه یعنی به گردن بندازیم باطل نمیکنه

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    حرز صغیر به صورت گردنبند یا انگشتر و … همراه تان باشد برای دفع شرور کافیست اما حرز کبیر امام جواد توصیه شده که به صورت بازوبند استفاده شود.

 26. 123 گفت:

  سلام باید هردو دعا نوشته بشه و اینکه میشه روی پارچه نوشته بشه و هرموقع از خونه بیرون میاییم روی بازو ببندیم یا فقط روی چرم باید باشه و همیشه همراه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر خودتان میخواهید بنویسید توصیه میکنیم حرز صغیر را روی کاغذ یا پارچه نوشته و همواره همراه خود داشته باشید به صورت بازوبند یا غیره. حرز کبیر دارای اداب ویژه تری است از جمله نوشتن بر پوست اهو و …

   1. ناشناس گفت:

    سلام آقا این حرز من آب رفته توش به درد بخور هست یا نه

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    شما دقیقا چه محصولی تهیه نمودید؟ پک کامل؟ حرز را درون اب انداخته اید؟ چون حرز درون قاب نقره و قاب نقره درون بازوبند چرمی است. نفوذ اب عملا غیر ممکن است مگر اینکه درون اب انداخته باشید. اگر نوشته های دعا اسیب ندیده که مشکلی نیست.

 27. زینب گفت:

  سلام نماز حرز امام جواد رئ هم میخونید

 28. حسین گفت:

  ببخشید روی گردنبند نقره هم باید یه لایه بکشیم یا همون رو بندازیم گردن مشکلی نداره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر روی گردنبند نقره اسامی جلاله و … نباشد لازم نیست.

   1. مجتبی گفت:

    اگر‌ روش یه لاک بی رنگ بزنیم چطور بازم‌ مشکل داره؟ مثل برق ناخن رنگی نداره ولی یه لایه بی رنگ و نازک روش ایجاد میکنه…

   2. شرف آنلاین گفت:

    گویا این روش مناسب است اما باز هم جهت احتیاط این مورد را از مرجع تقلید خود بپرسید.

 29. حسن ب گفت:

  سلام بنده انگشتر شرف الشمس با حرز تهیه کردم اما بدون اطلاع از دعا و نماز مخصوص آن را به انگشت کردم تکلیف من چیه ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای استفاده از انگشتر شرف الشمس دارای حرز امام جواد احتیاجی به خواندن نماز مخصوص نیست. نماز حرز امام جواد برای حرز کبیر است که به صورت پک کامل تهیه می شود و به بازوبند بسته می شود.

 30. مهدی گفت:

  با سلام
  آیا ادعیه دیگه رو هم میشه توی بازوبند گذاشت
  کنار حرز و استفاده کرد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بسته به حرز مورد نظرتان دارد ولی به طور کلی مشکلی نیست.

 31. یا زهرا گفت:

  با سلام و وقت بخیر آیا در هنگام حیض اشکال دارد از انگشتر حرز امام جواد (ع) استفاده شود؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   چون درون انگشتر محفوظ است و تماسی ندارد به نظر نمی اید مشکلی باشد اما بهتر است از مرجع تقلید خود سوال بفرمایید.

  2. هدیه ساری گفت:

   سلام خسته نباشید از سایت خوبتون ممنونم، میخواستم بگم واسه من که همیشه بچه ها و شوهرم مریضن و وضع مالی بدی دارم وسعم نمیرسه این حرز مبارک بخرم میشه فقط از روش بخونم تاثیر داره؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    قطعا خواندن آن بی تاثیر نیست اما توصیه میکنیم حرز صغیر را خودتان بر کاغذ بنویسید و همراه هریک از این عزیزان کنید. همچنین باتوجه به توضیحاتی که فرمودید برای تهیه حرز کبیر با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

 32. ... گفت:

  سلام. من نماز حرز امام جواد خوندم و بعد حرز ب بازوم بستم اما فرداش متوجه شدم که تو نماز یکی از کلمات آیه شهدالله اشتباه تلفظ کردم باید چکار کنم دوباره نماز بخونم یانه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر نماز رو اشتباه خوندید باید دوباره بخونید یا یک نفر به نیابت از شما بخواند

 33. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر انشاالله که خوب هستید ببخشید عرض کردم که حرز امام جواد در بازوبند چرمی هستش ولی با چسپ شیشه‌ی پیچیدم حال میخواستم ببینم که ایردای دارد یا نه متاسفانه چندبار پیام دادم جوابی دریافت نکردم. لذا ممنون میشم جواب بنده رو بفرمائید

  1. شرف آنلاین گفت:

   سلام وقت بخیر
   این کار منافاتی با آداب استفاده از حرز امام جواد (ع) ندارد.
   موفق باشید

  2. nader گفت:

   حرز رو با نایلون و چسب ببندیم اشکال نداره

  3. سبحان گفت:

   سلام. ببخشید چه روزی چه ساعتی حرز امام جواد بنویسیم

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    فقط در ساعات و روز قمر در عقرب نباید نوشته شود.

 34. ایرج گفت:

  بله داخل بازوبند چرمی هستش بفرمائید چسپ رو در بیارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   سلام وقت بخیر
   این کار منافاتی با آداب استفاده از حرز امام جواد (ع) ندارد

 35. ایرج گفت:

  باسلام…بله درون بازوبند چرمی هستش
  بفرمائید چه باید بکنم چسپ ها رو در بیارم یا باشه
  ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   سلام وقت بخیر
   استفاده از چسب مشکلی ندارد و مخالف آداب نیست

 36. ایرج گفت:

  سلام… وقت بخیر… ضمن ارزوی قبولی طاعات و عبادات حضرتعالی …. میخواستم ببینم نماز حرز امام جواد مستحب است و بعضا افرادی هستند که قرآن خواندن بلد نیستن که بخواهند آیه ها و سوره های موردنظر در نماز حرز امام جواد رو بخوانند لذا با توجه به این موضوع و مستحب بودن نماز آیا خواندن نماز واجب است

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اساسا واجب نیست ولی بهره مندی از خواص به صورت کامل توصیه می شود نماز را به جای اورید یا شخصی به نیابت شما این کار را انجام دهد.

 37. ایرج گفت:

  سلام وقت حضرتعالی بخیر مزاحمت منو ببخشید میخواستم ببینم که از دعای حرز امام هنگام استراحت وخواب هم به بازو باشه ایراد نداره
  ۲… استوانه نقره حرز امام جواد مبایست حتمآ در بازوبند باشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اساسا اجباری در بستن بازوبند نیست ولی بهتر است همواره همراه تان باشد.
   بله توصیه شدید بر این است که لوله نقره درون بازوبند باشد ولی به صورت گردنبند هم میتوانید استفاده بفرمایید.

 38. لیلانوروزی گفت:

  باسلام و خدا قوت برادرم از زمانی خانه خریده و در این خانه ساکن شده همیشه درگیر مریضی و مشکلات خانوادگی است آیا بدون عوض کردن خانه و با بستن حرز امام جواد علیه السلام مشکلاتشان حل میشود.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ان شاء الله به زودی مشکلات ایشان برطرف شود.
   لزوما به علت ورود به خانه جدید نیست ولی برای مشکلاتی که فرمودید استفاده از حرز امام جواد (ع) توصیه می شود انشاء الله که رفع مشکل خواهد شد.

  2. ایرج گفت:

   سلام مجدد خدمت حضرتعالی واز اینکه دوباره مزاحم شدم بنده رو ببخشید. خدمتتون عرض کنم که بنده استوانه نقره حرز امام جواد دارم و بخاطر اینکه بعضی وقت ها بدون وضو دست بخوره دورش رو چسپ شیشه‌ی پیچیدم حال میخواستم ببینم که اشکالی نداره

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    مگر لوله را درون بازوبند چرمی قرار نداده اید؟

 39. مریم گفت:

  سلام.ببخشید شرف شمس با حرز امام جواد علیه السلام چه فرقی میکنه؟ دوتاش یکی نیست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   قطعا تفاوت دارند ولی خواصی مشترک مانند دفع بلایای طبیعی و دفع چشم زخم دارند. شرف الشمس حرزی است که غالبا پشت نگین عقیق زرد حکاکی می شود.

 40. فرشاد گفت:

  با سلام خدمت شما
  در انگشتر حرز امام جواد دعایی که باید روی نقره حک شود به چه صورت انجام میشود
  با سپاس

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   دعا پشت علامت ستاره در تاج انگشتر تعبیه می‌شود و روی نقره انگشتر حک نمی‌شود.

 41. احمدی گفت:

  با سلام و احترام
  نماز حرز را خواندم وبدون پلاک نقره در قاب چرمی به بازو بستم.
  حرز در داخل لباسشویی شسته شد برای بستن حرز جدید با پلاک نقره دوباره باید نماز را بخوانم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   با سلام و احترام
   مورد خاصی است. توصیه می‌شود نماز را هم مجددا ادا بفرمایید.

 42. سید مجتبی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ایا حرز امام جواد علیه السلام زنانه و مردانه دارد؟؟؟
  چون شنیده ام که متن حرز ضمایری دارد که برای مردان باید مذکر و برای خانم ها باید مونث برگردد،

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر اینچنین نیست. در کدام منبع این مورد ذکر شده است؟

 43. سما بهشتی گفت:

  سلام، برای باطل کردن سحر و جادو آیا مدام دعا باید به بازو بسته شود ؟ یا روزانه چند ساعت بستن کافیست؟ و بعد سفارش چند روزه به دستمان میرسد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله بایستی بسته به بازو و همراه تان باشد. با پست پیشتاز ۲ تا ۴ روز کاری و با پست سفارشی ۳ تا ۷ روز کاری ولی در شرایط کرونایی فعلی ممکن است پست کمی تاخیر داشته باشد.

 44. علی گفت:

  سلام خداقوت. ممکنه اون ذکر مخصوص که روی قاب نقره ای حک میشه رو بفرمایید چه ذکری هست؟؟ خداخیرتون بده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متن ذکر روی قاب نقره در ادامه آمده است:
   “یا مشهورا فی السماوات یا مشهورا فی الأرضین یا مشهورا فی الدنیا و الاخره جهدت الجبابره و الملوک على إطفاء نورک و إخماد ذکرک فأبى الله إلا أن یتم نورک و یبوح بذکرک‏ و لو کره المشرکون”

 45. نجفی گفت:

  اصلی ترین تاثیر حرز امام جواد همین است که طلسم ها و سحر رو باطل میکنه. مشکلات رو کم میکنه. فقر رو میبره. مریضی ها و ترس و… رو میبره و مشکل جشم زخم که زندگی خیلی ها رو نابود کرده است حل میکند. مورد تایید همه علما هست. حتی در کلیپی شخصی به اقای بهجت عرض کرد مشکل داریم و کارمون به طلاق کشیده اقا فرمودند حرز امام جواد ببندید.

 46. ناشناس گفت:

  سلام خودمون هم می تونیم این حرز رو بنویسیم یا باید اموزش ببینیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   با رعایت آداب خودتون هم میتونید بنویسید.

 47. ناشناس گفت:

  خدا برای پول دارا … دارندگی برازندگی …. ویتامین بدن برای پول دارا … سلامتی برا پول دارا … حرز امامان برای پول دارا …. عزیزم رو پوست آهو باشه نقره باشه … کو پول خرید … ما فقیر بیچاره ها میریم بمیریم با اجازه …

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تمام سعی مجموعه شرف آنلاین براین بوده است که این پک کامل را با حداقل قیمت عرضه کند تا امکان استفاده برای همه هموطنان عزیز باشد با این وجود درصورتی که توانایی خرید با این قیمت را ندارید با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

 48. رسول مقدم گفت:

  سلام پسری دارم ۷ساله به علت ترس لکنت گرفته خواستم ببینم همراه داشتن این حرز کمکی براش داره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   برای درمان لکنت خیر و بهتر است از روش های درمانی استفاده بفرمایید اما همراه داشتن حرز امام جواد (ع) و یا سنگ حدید هفت جلاله برای رفع ترس بسیار موثر است.

  2. جواد گفت:

   سلام کسی که مشروب می خوره ایا ببنده باطل یا نه

   1. شرف آنلاین گفت:

    با سلام و احترام
    خوردن مشروب حرز امام جواد علیه السلام را باطل نمی کند و ان شاالله به برکت انجام مستحبات و توسل به معصومین این گناه ترک شود.

 49. سامی گفت:

  سلام. من پدر شوهرم دعانویسی رو از هندو یاد گرفته بعد از جدا شدنم تمام زندگی من و خانوادم ۲۰ ساله که درگیر اتفاقات بد و اعصاب خوردی و سردرگمی های بسیاره کسایی که با دعا و سحر و جادو سر و کار داشتن میگن دعای هندو از دعای مسلمان قویتره میتونید راهنماییم کنید چیکارکنم؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   همراه داشتن حرز امام جواد (ع) بشدت توصیه می‌شود. همچنین قرائت معوذتین و ایت الکرسی رو به صورت روزانه انجام دهید ان شاء الله رفع مشکل خواهد شد.

   1. آرزو گفت:

    سلام آیا خانمها در زمان عذر شرعی میتونن به بازو ببندن؟ حرام نیست در آن زمان؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ترجیحا این مورد رو از دفتر مرجع تقلید خودتون بپرسید.

   3. ایران گفت:

    سلام
    من از بازوبند حرز امام جواد برای موفقیت در کاری استفاده کردم ایا تا دریافت نتیجه کامل باید بر بازویم باشه یا اینکه درش بیارم

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    حر امام جواد (ع) دارای فواید به خصوصی هست و برای هر کاری نمیتوان گفت موثر است اما برای بهره مندی از فوایدش بایستی حتما همراه تان باشد.

 50. ناشناس گفت:

  اگر در قاب نقره نباشد اشکالی ندارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   توصیه شده تر درون قاب نقره است که ذکر خاصی هم روی قاب نقره حک می شود.

   1. هان گفت:

    ببخشید میخواستم بپرسم اگر بخوایم حرز رو به نام شخصی بگیریم متنی که به این حرز اضافه میشه چیه؟
    یعنی اگر من برای خودم بخوام حرز رو بنویسم چجوری اسم خودم رو وارد متن کنم؟ کجای متن باید چی بنویسم؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    حرز امام جواد علیه السلام بنام شخص نیست. یعنی لازم نیست متنی یا اسمی به اصل متن حرز اضافه بفرمایید.

 51. علیرضا گفت:

  باسلام و خسته نباشید. الان ۴ ماه میباشد توی زندگی من جدایی افتاده و همسرم با دخترم از من جدا هستند و همسرم میگوید که زندگی نمیکنم. من شک کردم و تمام خانه خودم را گشتم و چند عدد جادو یا طلسم پیدا کردم. میخاسم بگم ایا این دعای شریف را با خود داشته باشم. احتمال دارد که سحر و جادو از خانومم و دختر هم دور شود. چون انها از من دور هستند. یا اینکه انها هم باید با خود داشته باشند. لطفا کمک کنید و راهنمایی ممنونم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر طلسم و جادو برای شما انجام شده باشد فقط برای خود یک حرز داشته باشید کافی است. ولی حرز امام جواد (ع) که همراه شما باشد صرفا برای دفع طلسم و چشم زخم از شما کارایی دارد و محافظتی برای دختر و همسرتان نیست و بایستی جداگانه برای ایشان نیز تهیه شود.

   1. ناشناس گفت:

    سلام دعای حرز امام جواد برا کسی که جدا شده استفاده کنه همراه خودش شوهرش پشیمون میشه برگرده برا رجوع

  2. ناشناس گفت:

   سلام علیکم
   دراین که امکان سحر وجادو وجود داشته باشد شکی نیست اما بزرگوار شما می‌توانید با مراجعه به مفاتیح الجنان دعاهایی را در مورد سحر و جادو پیدا کنید از طرفی خواندن و به همراه داشتن آیه الکرسی بسیار بسیار در باطل کردن سحر تاثیر و به یاد داشته باشید تمامی کارها بدون توکل به خداوند متعال اثری ندارد

  3. ک گفت:

   خیلی خوبه اما
   اگه واقعا میدونی کسی شما را جدایی انداخته باطل کنی

 52. ممدوح فریبا گفت:

  سلام بر پرتوافشانی های انرژی خسته نباشید و شکر از
  خدا شناسی و برکات کاربردی برای محفوظ بودن.

 53. محمدحسین گفت:

  سلام میشه حرز را به صورت گردنبند چرمی باشه و میشه موقع حیض و جنابت به گردنمان باشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله به صورت گردنبند چرمی هم امکانش هست ولی توصیه شده تر به صورت پک کامل بازوبند چرمی و قاب نقره است.
   بله به صورت گردنبند یا بازوبند چرمی باشد مشکلی نیست.

 54. محمد گفت:

  سلام حرز رو باید بلافاصله بعد از خوندن نمازش ببندیم یا اگه چند ساعت فاصله بیوفته اشکال نداره

  1. شرف آنلاین گفت:

   خیر مشکلی نیست.

  2. ناشناس گفت:

   سلام من چند وقت پیش حرز رو به تنهایی تهیه کردم و با بازوبند به دست خانواده بستم اگر فقط قاب نقره رو بخوام امکانش هست بفرستید برام و اگر جواب مثبت هست قیمت هر قاب چقدر است و ایا بعد از گذاشتن در داخل قاب دوباره بایدنماز خونده بشه وببندند ؟؟ و سوال و یگه اینکه بعضی از کلمات حرز خیلی خوش خط نیست ایا این تو کارایی حرز تاثیر داره

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله امکانش هست فقط قاب رو تهیه بفرمایید. لطفا با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید تا قیمت به طور دقیق به شما گفته شود. احتمالا باید نماز را هم مجدد ادا بفرمایید ولی این مورد را از دفتر مرجع خود نیز سوال کنید. درمورد دست خط هم چون نوشتن با جوهر روی پوست بشدت سخت است و مدام رنگ پس می دهد دست خط ممکن است خیلی زیبا و خوش خط نباشد اما صحیح نوشته شده است و همین کافی است.

 55. نسیم گفت:

  باز کردن در قاب نقره و نگاه کردن حرز ایرادی داره؟ فقط نیم تا یک سانت از حرز لوله شده رو دیدم و زود درش رو بستم.
  و اگر قاب نقره ای را در دست بگیرم بی وضو باید چکار کنم؟
  لطفا جواب رو سریع بدهید.ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   نگاه کردن حرز ایرادی ندارد.
   برای دست زدن و تماس مستقیم دست با متن دعای روی لوله نقره بایستی وضو داشته باشید.

 56. مصطفی گفت:

  باسلام وتشکر
  آیا می توان حرز را داخل بازوبند چرمی گذاشت و از قاب نقره ای استفاده نکرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله می شود اما روش توصیه شده با قاب نقره ای است.

 57. ناشناس گفت:

  آیا در روایت امام جواد به این مطلب که حرز حتما باید داخل استوانه نقره ای قرارداده شود یا به بازو بسته شود یا روی چرم نوشته شود آمده است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله همینطور است و به این صورت بیشترین تاثیر رو خواهد داشت. برای جزئیات بیشتر لطفا به صفحه حرز امام جواد (ع) مراجعه بفرمایید.

   1. کمیل گفت:

    سلام فاصله انداختن چه مدت بین نماز های حرز امام جواد جایز است ایا من دیروز یک نماز را خوانده ام نماز دیگر را امروز بخوانم قبول است یا باید هر دو نماز را باهم بخوانم؟

 58. ناشناس گفت:

  باسلام بنده انگشتر عقیق پرتغالی پشت بسته به همراه حرز امام جواد (ع) تهیه کردم میخواستم بدونم این حرز هایی که تو انگشتر عقیق میزارن حرز کبیر هست یا حرز صغیر؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اغلب حرز صغیر است.

   1. روناک گفت:

    سلام اینطوری تاثیر کمتری نداره ؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    حرز کبیر توصیه شده‌تر است. برای انگشتر نیز امکان قرار دادن حرز کبیر نیز وجود دارد.

 59. فاطمه گفت:

  سلام خدا قوت. من خودم و دخترم گردنبند شرف شمس خریدیم آیا لازمه گردنبند حرز امام جواد علیه السلام هم استفاده کنیم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خود عقیق شرف الشمس برای حفظ از بلا و آسیب توصیه شده و خواص دیگری نیز دارد اما حرز امام جواد (ع) برای دوری از چشم زخم و بلایا می باشد و برای این امر بشدت توصیه شده تر است.

 60. ملیحه گفت:

  با عرض سلام و احترام
  می خواستم ببنیم آیا حرز امام جواد مدام باید بر بازو باشه یا میشه در منزل و برخی جاها بیرون آورد در کیف یا جیب گذاشت

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای تاثیرگزاری بیشتر به صورت بازوبند توصیه شده است ولی این امکان هم نیست که مدام بر بازو بست.

 61. حسین.. گفت:

  سلام ببخشید آیا حرزکبیر امام جواد برای رزق و روزی و پیدا شدن کار هم مناسب و تاثیرگذار هست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اینچنین خاصیتی از متن ذکر استنباط نمی شود مگر اینکه در منبع معتبری به آن اشاره شده باشد. اگر منبعی شنیده اید بفرمایید تا بررسی نماییم.

 62. اسرا گفت:

  سلام ببخشید میشه خودمون بنویسیم ؟ میشه تو کیف همراه داشت البته حرز کوچک رو؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله با رعایت آداب میتونید خودتون هم بنویسید و همراه داشته باشید. ترجیحا به صورت بازوبند بهتر است.

 63. وحید گفت:

  سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم ایا میشه حرز رو هم پرینت گرفت و استفاد کرد؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله بی تاثیر نیست.

 64. ناشناس گفت:

  سلام لطفا اگه روایتی تاکید بر نوشتن حرز امام جواد ع روی پوست آهو داره ذکر کنید چرا پوست آهو

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در روایت امام جواد ع تاکید بر پوست آهو شده است. لطفا برای مشاهده روایت و جزئیات بیشتر مقاله حرز امام جواد از زبان آیت الله بهجت را مطالعه بفرمایید.

 65. مریم گفت:

  سلام من حرز کو چک و بزرگ امام جواد ( ع) رو میخواستم که سفارش بدم برام تهیه کنید با رعایت تمام آداب، روی پوست اصل و با وضو و……. و حتی زمان مناسب نوشتن درون کیف چرمی کوچک
  مدتی هست که با همسرم مشکل دارم
  برای هر دوتامون میخوام
  خیلی عذر میخوام. میخوام که با تعهد کار بشه
  چطوری از طریق شما تهیه کنم؟ قیمت چنده؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   آداب مربوطه به درستی انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر و خرید با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید یا به صورت انلاین خرید نمایید و برای دریافت جزئیات دقیقتر پس از ثبت سفارش تماس بگیرید.
   باتشکر

 66. زینب گفت:

  سلام اگه بخوام حرز رو روی کاغذ با مداد بنویسم تاثیر داره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خب قطعا که بی تاثیر نخواهد بود ولی به صورتی که در متن آمده، توصیه شده تر است.

 67. مهیار گفت:

  با سلام و خسته نباشید ببخشید دو تا حرز در اینجا گفته شده کدومش کاملتره

  1. شرف آنلاین گفت:

   حرز کبیر امام جواد (ع) کامل تر است.

  2. مهدی گفت:

   سلام وقت بخیر چطور میتونم پیگیر سفارشاتم باشم بدون تماس با پشتیبانی؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    درحال حاضر صرفا از طریق پشتیبانی آنلاین میتونید پیگیر سفارش باشید.

 68. مهدی گفت:

  سلام خواستم ببینم خواندن نمازشم میشه به کسی سپرد یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله به نیابت از شخص می توان نماز را کسی دیگر به جا آورد.

   1. هستی گفت:

    سلام میشه حرز رو به صورت گردنبند پوشید چون توصیه شده به بازو بسته شود .

  2. محمدمهدی گفت:

   سلام.میخواستم انگشتر طرح فاخر رو سفارش بدم که انواع سنگها رو توی نگینش داره اما میخوام ذکر های مخصوص هر سنگی هم روشون نوشته بشه.امکانش هست?

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    انگشتر چند نگینه میخواین؟ لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا راهنمایی کامل صورت گیرد.

 69. مهدی گفت:

  سلام خواستم ببینم موقع نوشتن هم باید به نام نوشته شود و زحمت خواندن نماز را هم خودتان قبول می فرمائید ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   امکان به نام زدن حرز وجود دارد. برای نماز هم بلی تیم نویسنده حرز امام جواد (ع) در صورت درخواست مشتری نماز را هم به نیابت از فرد به جا می آوردند.

 70. ناشناس گفت:

  سلام ی دعا خواستم برا زبان بند کسی رو حرف حرفی نزنه برا محل کارم ممنون میشم راهنمایی کنیین

 71. رضوی گفت:

  با سلام و احترام
  حرز امام جواد علیه السلام را جهت کودکان کم سن و سال مثلا ۴ ساله هم میشه استفاده کرد؟ اگر جواب مثبت است شرایط استفاده چگونه است؟ مثلا دیگر نیاز به نماز نیست؟ آیا تاثیر دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله امکان استفاده هست. نماز توصیه شده را هم می توانید به نیابت از کودک بخوانید. همراه داشتن حرز امام جواد (ع) به صورت گردنبند، انگشتر و حتی به صورت قراردادن در لباس کودک امکان پذیر است و توصیه شده ترین حالت هم به صورت بازوند است.

 72. اسماعیل گفت:

  با سلام و خسته نباشید من انگشتر با حرز چهارده معصوم (ع) + تربت کربلا خریدم و پشت انگشتر هم بسته است خیلی کنجکاو هستم که داخل نگین را ببینم که دعای حرز را چطوری نوشته اند. سوالم این است آیا حرز چهارده معصوم (ع) می توانند در داخل نگین جاسازی نمایند و اینکه من می توانم نگین انگشتر را باز کنم ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   معمولا حرز به صورت چاپی یا دست نویس بر روی کاغذ یا پوست طبیعی در سایز بسیار کوچک نوشته و پشت نگین قرارداده و نگین بر روی آن گذاشته می شود. امکان جاسازی حرز ۱۴ معصوم (ع) و یا حرز امام جواد (ع) پشت نگین وجود دارد. امکان درآوردن نگین و دیدن محتویات پشت نگین وجود دارد ولی ریسک شکسته شدن نگین هم باید در نظر گرفته شود.

 73. ناشناس گفت:

  حرز تاج چیست هزینه ان چه قدر هست

 74. نیری گفت:

  سپاس بسیار عالی و بجا

 75. علی گفت:

  سلام من دنبال یه حکاکی خاص هستم به نام دعای ید روحانی شما انجام میدید چطوری باهاتون درارتباط باشم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   درصورتی که جزئیات حکاکی و آداب اون رو میدونید با بخش پشتیبانی آنلاین سایت در ارتباط باشید تا راهنمایی شوید.

 76. سعید گفت:

  قیمت حرز امام جواد با شرایط نوشتن با پوست آهو پوشش نقره برای گردن بند با زنجیر چند است

  1. ناشناس گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به بخش پشتیبانی انلاین پیام بدید تا نمونه پوشش های نقره و زنجیر همراه با پوست آهو رو همراه با قیمت برای شما ارسال بشه

 77. سید امیر گفت:

  سلام من یک انگشتر عقیق سبز خریدم که پشتش حرز داره ولی نمیدونم چه حرزیه و پشتش بسته است این حرز ایا همان حرز امام جواد علیه السلام است و باید با وضو دست کرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در ۹۹% مواقع حرز امام جواد (ع) پشت انگشتر قرارداده میشه
   چون تماس مستقیم با اسامی جلاله روی حرز وجود نداره پس داشتن وضو هم ضروری نیست.

 78. شاهین گفت:

  سلام در قسمت اداب حرز نوشتین قبل بستن به بازو دو نماز دو رکعتی بخونید..شما هم گفتید که همراه داشته باشید یا به گردن مشکلی نداره..برای به گردن انداختنم باید نماز رو خوند..اگه به بازو تو اولویته خب شما که گردن بندش رو درست میکنید یه بازو بند کشی هم درست کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بهتره نماز مربوطه رو بخونید چه به صورت بازوبند چه به صورت گردنبند
   بله آماده سازی بازوبند انجام گرفته و انشالله طی روزهای آینده بازوبند چرمی دست ساز بسیار با کیفیت همراه با حرز امام جواد (ع) به سایت اضافه خواهد شد.

   1. S.m گفت:

    سلام خداقوت
    من دو سال قبل یک حرز از طریق یک کانال در مشهد خریداری کردم که نوشته بودند با پوست آهو هست و بنده هم تجربه نداشتم که پوست آهو چطور هست و صد هزار تومان هزینه دادم و الان متوجه شدم روی کاغذ هست و اصلا روی پوست آهو نیست و هزینه بابت محصولات جانبی هست که همراه آن ارسال شده
    آیا استفاده از آن به جهت اینکه متن دعا را دارد موثر است؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    مطمئن هستید کاغذ است؟ چون بافت، بو و جنس پوست آهو با کاغذ کاملا متفاوت است و به راحتی کاغذ بودن مشخص می شود. اگر حرز کبیر است که باید روی اهو باشد ولی خب قطعا با همان شرایط هم بی تاثیر نیست.

 79. s.rostami7005 گفت:

  من سفارش دادم به صورت گردنبند. ولی اینجا گفته فقط به بازو ببندید!! یعنی به گردن ببندیم مشکل پیش میاد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   این مورد رو ما تحقیق کردیم فقط یکی از علما فرمودن که باید به بازو بسته بشه ولی دیگران حتی همراه داشتن حرز در جیب، کیف یا گردنی رو هم کافی دونستن

 80. محمد دولابیان گفت:

  بسیار عالی
  سلام حرز امام جواد برای رفع طلسم یعنی باطل کردنش مفیده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله قطعا

  2. ناشناس گفت:

   سلام حرز امام جواد رو خانمها در شرایط حیض نمیتوانند به گردن آویزان کنند؟ اگر در همان شرایط نیاز باشد ک از بلا محفوظ باشند چه؟؟؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    می‌توانند به صورت بازوبند چرمی استفاده نمایند. برای پاسخ دقیقتر بایستی به فتاوای مرجع تقلید خود مراجعه بفرمایید.

 81. ناشناس گفت:

  در این متن که حرفی از اسناد امام جواد زده نشده.چرا تیتر دروغ میذارین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سندیت و نظر مراجع در ذیل تیتر “منابع و نظر بزرگان” آورده شده است. لطفا مجددا با دقت مطالعه بفرمایید.

  2. مریم گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اون اعداد و اشکالی که در متن عربی میانه حرز نوشته شده بود هم باید بنویسیم؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله در حرز کبیر امام جواد (ع) اعداد و اشکال مربوطه آمده است.

 82. مهدی افشاریان گفت:

  ممنون بابت مقاله مفید خوبتون یه سوال ذهنم رو درگیر کرده اینکه هر دعای همراه داشتنش گناه نداره یعنی بدون وضو و پاکیزگی مخصوصا حرز؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اگر حرز و دعا در تماس مستقیم با پوست نباشد مشکلی نیست ولی ترجیحا برای پاسخ دقیقتر این مورد رو از مرجع تقلید تون بایستی سوال بفرمایید.

 83. الیاس مومنی گفت:

  من سفارش انگشتر با نگین یاقوت دادم به همراهش برام یک بسته هدیه که گردنبند چرم و حرز امام جواد هم داشت فرستادین.
  خدا قوت ممنون بابت هدیه خوبتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ممنون از اعتمادی که به شرف آنلاین دارید.
   مبارک تون باشه

   1. الهه اشراقی گفت:

    ممکن هست پشت نگین حدید یه دعا حکاکی بشه روی اون یه دعای دیگه ؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله امکانش هست. لطفا با بخش پشتیبانی انلاین برای دریافت راهنمایی و جزئیات بیشتر در ارتباط باشید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام خسته نباشید من ۳ حرز تهیه کردم اما روی پوست بز کتابت شده آیا مشکل داره یا فرقی نمیکنه حرز کبیر حرز امام جواد (ع) و حرز حضرت علی (ع) و امام زمان (ع)

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در متن حدیث حرز امام جواد علیه السلام آمده است که بر پوست “ظبی” نوشته شود و ظبی در زبان عربی به آهو گفته می شود ولی در معدود لغت نامه هایی هم هستند که ظبی را علاوه بر اهو به بز کوهی هم نسبت می دهند ولی آنچه قطعی است پوست اهو موثق تر و مطمئن تر است. درمورد احراز دیگر بایستی متن حدیث بررسی شود.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.