دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

-شرف-الشمس1-min روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

ساعت دقیق شروع روز شرف الشمس 1401 به افق تهران ساعت 20 و 43 دقیقه جمعه 19 فروردین و پایان شرف الشمس روز شنبه 20 فروردین ساعت 21 و 9 دقیقه می‌باشد.

آیا میدانید روز شرف الشمس چه روزی است؟ زمان دقیق و تاریخ شرف الشمس 1401 چه روز و ساعتی است؟ در صورتی که نگین شرف الشمسی که خریداری می‌کنید در زمان مقرر در روز شرف الشمس حکاکی نشده باشد اعتبار ندارد و خواصی برای آن وجود ندارد. محدود بودن زمان نوشتن دعای شرف الشمس اهمیت دانستن زمان دقیق شرف الشمس 1401 و هر سال دیگری را دو چندان می‌کند. به عبارتی تمام نگین های شرف الشمسی که در طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرند باید در زمان محدود و تعیین شده در روز شرف الشمس 1401 که به وسیله تقویم نجومی تعیین می‌گردد حکاکی شوند؛ در صورت ندانستن ساعت شرف الشمس 1401 و روز دقیق شرف شمس 1401 ممکن است نگین های نامعتبری که در بازار به فروش می‌روند به عنوان نگین معتبر به شما فروخته شود (هرچند این اتفاق بسیار کم می‌افتد) از همین رو این سوال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که روز شرف الشمس چه روزی است و ساعات دقیق آن کدام است؟ نوشتن این دعا دارای آداب و نماز مخصوص خود است؛ برای دانستن زمان دقیق شرف الشمس 1401 و نحوه نوشتن، آداب و نماز آن، در این مقاله همراه شرف آنلاین باشید…

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی ساعت و روز دقیق شرف الشمس سال 1401 چه زمانی است؟

چندین تقویم نجومی وجود دارد که به کمک آن میتوان فهمید که روز شرف الشمس چه روزی است و بهترین ساعت شرف الشمس 1401 چه زمانی است. از معتبرترین آن‌ها استخراج شده توسط دانشمند معظم آقای مصطفی گلپایگانی کارشناس ارشد نجوم و همکار استاد منصور نجومی ابن مرحوم منجم باشی شیرازی می‌باشد. بنابراین این تقویم نجومی:

ساعت دقیق شروع روز شرف الشمس 1401 به افق تهران ساعت 20 و 43 دقیقه جمعه 19 فروردین و پایان شرف الشمس روز شنبه 20 فروردین ساعت 21 و 9 دقیقه می‌باشد.

این بدین معناست که تنها حکاکی هایی در سال 1401 اعتبار دارند که فقط در این زمان حکاکی شده‌باشند و در صورتی که حکاکی در زمان نوشتن شرف شمس خارج از ساعت شرف الشمس 1401 انجام شوند فاقد اعتبار است. (در سال گذشته یعنی سال 1400 روز ساعت شرف الشمس مصادف با ساعت 14 و 53 دقیقه پنج شنبه 19 فروردین و پایان ساعت شرف شمس روز جمعه 20 فروردین ساعت 15 و 20 دقیقه بود و در سال قبل تر یعنی سال 1399 روز شمس الشموس مصادف با ساعت 13 و 23 دقیقه سه شنبه 19 فروردین و پایان شرف الشمس روز چهارشنبه 20 فروردین ساعت 13 و 49 دقیقه بود.)

فروشگاه اینترنتی شرف آنلاین حکاکی های مزبور را صرفا براساس تقویم‌های نجومی معتبر و در ساعات مقرر انجام می‌دهد. روز شرف الشمس 1401 مصادف با ساعات پر برکت ماه مبارک رمضان و شب و روز جمعه شده که به امید خدا با میمنت و مبارکی همراه است. در ادامه بیشتر درباره‌ی تقویم نجومی بحث خواهیم کرد.

sharafshams-ring3-2 روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی چگونه با استفاده از تقویم نجومی روز شرف الشمس 1401 تعیین شده‌است؟

تقویم نجومی، تقویمی (calendar) است که بجز اطلاعات یک تقویم معمولی، دارای اطلاعات کاربردی برای اخترشناسان است. با استفاده از اطلاعات تقویم نجومی می‌توان برای هر روز از سال، مکان سیارات، ماه، خورشید و ستاره‌های درخشان تر را مشخص کرد و کمک میکند که بفهمیم روز شرف الشمس چه روزی است و ساعت شرف الشمس 1401 چه موقعی است؛ به عنوان مثال می‌توان برای تعیین روز شرف الشمس سال 1401 اطلاعات مربوط به ورود شمس به موضع شرف سال 1401 و خروج آن از این موضع را از این گونه تقویم‌ها استخراج کرد. یک تقویم نجومی می‌تواند حاوی اطلاعاتی درباره طلوع و غروب آفتاب و یا جزئیات خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی باشد که باعث فهمیدن بهترین زمان نوشتن شرف شمس نیز خواهد شد. همچنین تقویم نجومی اطلاعات مفیدی درباره‌ی زمان جذر و مد نیز در اختیار می‌گذارد. اطلاعات ورود و خروج خورشید به موضع دعای شرف شمس 1401 از تقویم نجومی سال 1401 گردآوری شده توسط آقای مصطفی گلپایگانی استخراج شده‌است.

Zodiac روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

درباره‌ی این تقویم نجومی میتوان گفت:

1- این تقویم، منطبق با تقویم رسمی کشور است که هرساله توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور منتشر می‌شود.
2- محاسبات نجومی این تقویم، عمدتا با نرم افزار Stellariu0.15.0 که یک نرم افزار متن باز است انجام شده‌است.
3- متاسفانه در سال‌های اخیر بعضی منجمان بدون اطلاع از مبانی اولیه تقویم، دست به استخراج تقویم‌های نجومی و تعیین روز حکاکی دعای شرف شمس 1401  زده‌اند. یکی از مهمترین معضلات ایشان در مطالع سیارات و موقعیت ماه و خورشید است؛ عمدتا ایشان متوجه تفاوت بین صورت و بروج نیستند و به همین خاطر محاسباتشان بر مبنای صورت های فلکی است و نه بروج، اما همان گونه که نصیرالدین طوسی در رساله‌ی معینیه به صراحت اشاره کرده‌است، در احکام مراد بروج هستند و نه صورت.
4- محاسبات مربوط به موقعیت ماه، موقعیت سیارات و خورشید که شامل محاسبات مربوط به روز و ساعت حکاکی دعای شرف شمس 1401 نیز می‌شود در این تقویم بر مبنای بروج انجام شده‌است.

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی های مورد نظر کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر شرف شمس (350)

گردنبند شرف الشمس (144)

دستبند شرف الشمس (36)

نیم ست شرف الشمس (48)

نگین شرف الشمس (26)

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی ستاره شناسان به چه روزی روز شرف الشمس می‌گویند؟

آیا میدانید از نظر منجمان روش تشخیص روز شرف شمس چیست؟ بر مبنای علم اخترشناسی سیارات موجود هفتگانه (بر طبق این علم خورشید هم جزو سیارات محسوب می‌شود) هر کدام در جایگاهی از دایره البروج به نهایت قدرتشان می‌رسند که به این حالت موضع شرف آن سیاره نیز گفته می‌شود. اوج قدرت برای خورشید در میان سیارات هفتگانه در برج حمل روی می‌دهد. بر مبنای ستاره شناسی اسلامی اوج قدرت خورشید در برج حمل در 19 درجه اتفاق می‌افتد که این زمان در گذشته معادل 19 فروردین بوده‌است و این زمان دقیق شرف الشمس و به اصطلاح همان ساعت حکاکی دعای شرف شمس است. این روز زمان دقیق شرف الشمس برای ذخیره سازی انرژی خورشید در شی ای است. این انرژی برای سلامت و ثروتمند شدن و موفق یودن مفید است و با ذخیره کردن آن می‌توان آن را در تمام مدت سال به همراه داشت.

بر طبق مطالب گفته شده در کتاب های کهن مانند “السحاب اللئالی” نوشته شده توسط سید عبدالله بوشهری روز شرف الشمس جزو علوم غریبه بوده و در از بین بردن فقر، حفظ سلامت صاحبش هم از مریضی‌ها و هم از آسیب جانوران، سلامت یافتن از بلاها و بدست آوردن جایگاه رفیع و سربلندی موثر است.

Muslim-astronomer روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی چرا نوزدهم فروردین را روز شرف الشمس می‌نامند؟

دلیل اهمیت روز شرف شمس چیست؟ منجمان بر این باورند که روز شرف الشمس و زمان نوشتن دعای شرف الشمس بر اساس محاسبات اخترشناسی، روز پر برکت و خوش یمنی است و ساعات ویژه‌ای در این روز وجود دارد که خورشید در عالیترین موقعیت خود در کهکشان نسبت به باقی سال قرار می‌گیرد. در این حالت یعنی در زمان دقیق شرف الشمس 1401 و هرسال دیگری خواص این دعا  نهایت تاثیر خود را بر روی شخصی که آن را با خود به همراه داشته باشد می‌گذارد و باعث نفع و سعادت برای آن شخص می‌شود. بر طبق کتاب التفهیم نوشته‌ی ابوریحان بیرونی که در قسمتی از آن در مورد شرف سیارات مطالبی بیان شده، زمان نوشتن شرف شمس 19 فروردین، در واقع روزیست که خورشید در موضع 19 درجه‌ای از برج حمل قرار می‌گیرد که این روز مصادف با نوزدهم فروردین می‌شود که دعای شرف شمس حکاکی می‌شود و بهترین زمان نوشتن دعای شرف الشمس می‌باشد.

sharafshams-ring2 روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی شرف الشمس واقعا چیست؟

شرف الشمس یک ذکر ویژه و پرسود است و متشکل از 13 کلمه اعظم پروردگار در کتب الهی است (5 کلمه از قرآن مجید ، 4 کلمه از تورات و 4 کلمه از انجیل) که به صورت حروف رمزی حکاکی می‌شود. باور عموم مردم بر این است که شرف شمس نوعی سنگ است اما در واقع دعاییست که حکاکی شدن آن بر سنگ عقیق زرد توصیه شده‌است و دارای آداب ویژه‌ای می‌باشد و در موارد زیادی مانند انگشتر شرف شمس ، گردنبند شرف شمس ، دستبند شرف الشمس و حتی نیم ست شرف الشمس به کار برده می‌شود. البته در مورد آداب و خواص شرف الشمس مسائل زیادی مطرح شده که اندکی از آنها با خرافه در آمیخته است.

sharaf-shams-ring روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی اعمال روز شرف الشمس 1401

آیا میدانید اعمال روز شرف الشمس 1401 چیست؟ روز شرف شمس 1401 مانند هر سال آداب و شرایطی دارد. از جمله آداب و اعمال روز شرف الشمس این است که حکاکی نگین در ساعت و روز نوزدهم فروردین سال 1401 که زمان دقیقش در بالاتر ذکر شد صورت بگیرد و شخص حکاک به نیت فردی که قرار است به صورت دائم از آن نگین استفاده کند آن را حکاکی کند. به نگینی که غیر از این شرایط یعنی مشخص نبود زمان حکاکی و مشخص نبودن اصالت نگین حکاکی شده باشد در بازار اصطلاحا غیر اصل گفته می‌شود. برای تشخیص سنگ شرف الشمس اصل کلیک کنید.

sharafshams-pray روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

برای خرید و مشاهده قیمت انگشتر رهبری مدل شرف الشمس کلیک کنید.

آیا میدانید نحوه خواندن نماز روز شرف شمس چیست؟ از دیگر آداب روز شرف شمس می‌توان به نماز آن اشاره کرد. آداب خواندن این نماز به این گونه است که در این روز ویژه (روز شرف شمس 1401)، وضو بگیرید و مانند نماز صبح 2 رکعت نماز به نیت حاجات خود به جا آورید سپس دعای کوتاه زیر خوانده شود:

-دعای-روز-شرف-الشمس روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

سپس حکاکی و نوشتن حروف رمزی انجام شود اما حکاکی دعای شرف الشمس بر روی نگین عقیق زرد بایستی طبق آدابی انجام شود که مخصوصا شیوه صحیح نوشتن آن کار هرکسی نیست و البته نیازی نیست که نوشتن و یا حکاکی حتما توسط خود شخص صورت بگیرد و این امکان وجود دارد که حکاکی توسط حکاک به نیت شما صورت پذیرد. وب سایت شرف آنلاین هر ساله با توجه به اطلاعات داده شده توسط مشتریان حکاکی این دعای شریف را به نیت افراد با رعایت آداب و اعمال روز شرف الشمس 1401 در خود روز شرف شمس 1401 با بهترین و منصفانه‌ترین قیمت سنگ شرف الشمس اصل حکاکی می‌نماید.

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی برخی از مهمترین فضیلت‌های شرف شمس

نوشتن دعای شرف شمس 19 فروردین فضایل بسیاری برای روح و بدن دارد و در منابع نیز توصیه بسیاری به استفاده از این سنگ شده‌است. با توجه به اینکه این دعا بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌شود از دو جهت حائز اهمیت می‌باشد. اول وجود سنگ عقیق زرد که خواص بسیاری دارد و بسیار با ارزش می‌باشد و دوم وجود دعای شرف الشمس که فضایل مخصوص به خود را دارد. در ادامه به چند مورد مهم درمورد فضایل عقیق و شرف شمس 19 فروردین پرداخته شده‌است.

* از حضرت حجت (ع) در کتاب “موسوعه الاحجار الکریمه” روایت گردیده‌است در صورتی که بر عقیق و در روز شرف الشمس حک گردد کامل‌تر است. به طور دقیق اینگونه آمده است: “آن حرزی می‌باشد به جهت نگهداری از همه بدی‌های زمینی و آسمانی و آن اسم اعظم است و کامل‌ترین انگشتر می‌باشد.”

* حضرت آیت الله مظاهری فرموده‌اند: “شرف الشمس مورد اعتماد می‌باشد.”

* در کتاب “السحاب اللئالی” نوشته شده توسط سید عبدالله بوشهری آمده است که شرف الشمس در دفع فقر و امراض و محافظت از صاحب آن از گزند جانوران و نگهداری از بلا ها و کسب مقام و عزت تاثیر دارد.

* در کتاب “جنه‏ الوافیه” که به “مصباح کفعمی” معروف است آمده‌است: این حروف (دعای شرف شمس) شکل اسم اعظم می‌باشد.

* از امام موسی کاظم (ع) در روایتی بیان شده‌است: انگشتر زرد در دست داشته باشید که موجب آسانی است و در آن هیچ دشواری نباشد.

* پیامبر اکرم (ص) نیز درمورد خواص این سنگ فرموده‌اند: انگشتر عقیق در دست کنید مادامی که آدم آن را با خود داشته باشد اندوهی به او نمی‌رسد.

* امام علی (ع) نیز میفرمایند: دو رکعت نماز با انگشتر عقیق بهتر است از هزار رکعت بدون آن.

* پیامبر اکرم (ص) نیز فرموده‌اند: اگر یکی ازعقیق‌ های سرخ و زرد و سفید را در دست داشته باشید جز خیر و نیکی و فراخی روزی و سلامتی ازجمیع بلا‌ ها نمی‌بیند و از شر پادشاه ظالم و از هر چه آدمی از آن می‌ترسد و حذر می‌کند امان می‌یابد.

برخی از محصولات مرتبط

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

106 دیدگاه در “روز شرف الشمس سال ۱۴۰۱: زمان دقیق شرف شمس ۱۴۰۱ مطابق تقویم نجومی

 1. امیر گفت:

  سلام شرف شمس حتما باید به اسم خودمان باشد؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   میتوانید از نگین هایی که به صورت عام حکاکی شده اند نیز استفاده نمایید.

 2. امیر گفت:

  سلام من نتوانستم ۱۹ فروردین به نام خودم سفارش بدهم
  حالا دلم یک شرف الشمس میخواد
  به نظرتان بهتره صبر کنم تا ۱۹ فروردین به نام خودم بگیرم یا به نیت عام بخرم
  خواهشا هرکدام بهتر است بگویید برایم مهم است

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   می‌توانید به نیت عام تهیه فرمایید به امید خدا همان خواص را دارد.

 3. وحید گفت:

  تقویم های نجومی هم دقیق نیست با نرم افزارهای انلاین که خورشید رو نشون میده الان روی فلک حمل نرسیده یعنی یک ماه طول میکشه تا برسه به صورت فلکی حمل لذا ۱۹ فروردین برحسب ماه شمسی غلط و اشتباهه. اوایل اردیبهشت میشه شرف شمس باید از اول برج ثور موقعیت شمس رو انلاین نظاره کرد. یا علام الغیوب

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   دوست عزیز بایستی دقت کنید که شرف الشمس در ۱۹ برج حمل اتفاق می افتد نه در صورت فلکی حمل و چون ۱۹ برج حمل هرساله بدون هیچ گونه تغییری است لذا برابر با ۱۹ فروردین است. این اشتباهی است که بعضی می کنند و بین صورت فلکی حمل و برج حمل تفاوت قائل نمی شوند.

 4. مهدی گفت:

  سلام بعضی از سایتها ساعت و روز شروع ۵ صبح جمعه ۱۹ فروردین پایان ۵ صبح شنبه گذاشتن که با ساعت شما مغایرت داره میشه بگید کدام درسته

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   همانطور که در توضیحات بالا گفته شده است چندین تقویم نجومی معتبر (تقویم آقایان گلپایگانی یا مصباح زاده و…) وجود دارد که اختلافاتی در شروع و پایان زمان حکاکی شرف شمس دارند اما ساعات مشترک زیادی نیز با هم دارند که بسیاری از حکاکی ها در قدر متیقن آنها انجام میشود.

 5. بابک گفت:

  سلام و خسته نباشید من یک انگشتر عقیق اصل یمنی قدیمی دارم که از پدر خدا بیامرزم بهم رسیده رنگش قهوه ای روشن هست برای حکاکی دعای شرف الشمس مشکلی نداره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   توصیه اصلی حکاکی پشت نگین زرد یا مایل به زرد است اما بهرحال میتوانید پشت نگینی هم که فرمودید انجام دهید.

 6. جهانی گفت:

  هزینه ی نوشتن روی کاغذ چقدر هست

 7. فرزاد گفت:

  عرض سلام و ادب. من چندین سال پیش انگشتری عقیق زرد با دعای شرف الشمس خریداری کردم. امسال برای تمدید بردم نزد شخصی که خریده بودم که گفتند چقدر سنگ عقیقت سیاه شده. معلومه استرس و انرژی بد بدنت زیاد هست. میخواستم ببینم چنین چیزی صحت داره؟ و ایا نیاز به تعویض سنگ جدید هست؟ یا همچنان اثر مفید خودش را داره؟ ببخشید طولانی شد. ممنون میشم جواب همه سوالاتم رابدهید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تغییر رنگ عقیق زرد در دراز مدت ممکن است اتفاق افتد که براثر گرما نور … می باشد اما به علت انرژی های بدن نیست. اما مساله دیگری نیز وجود دارد که تاثیر انرژی های فرد استفاده کننده یا محیطی که انگشتر در آن بوده بر روی آن اثر گذار است و به همین دلیل در مباحث سنگ درمانی به بحث پاکسازی نگین پرداخته می شود که روش های ساده ای همچون قرار دادن در نمک دریا، آب روان و … دارد. بنابراین میتوانید سنگ خود را پاکسازی کنید یا باتوجه به اینکه قیمت بالایی ندارد امسال یک سنگ جدید تهیه کنید.

 8. ناشناس گفت:

  من یک انگشتر شرف الشمس دارم از یکی خریدم چند سال دارمش یعنی باید بنامم باشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر حکاکی به صورت عام بوده که احتمال فراوان همینطور بوده مشکلی ندارد و میتوانید استفاده نمایید.

 9. تنه گفت:

  سلام
  زمان شرف عطارد سال ۱۴۰۰ چه روزی هست؟
  دعای داره؟ شرف عطارد برا چی خوبه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه الان اطلاعی نداریم ولی از تقویم های نجومی میتوانید استخراج بفرمایید.

   1. امیرحامد گفت:

    باسلام.
    اگر معتقدید که جهان و کائنات تصادفا بوجودآمده که هیچ.
    ولی اگر به آفرینش معتقدید آفریدگار و پروردگار عالم این جهان را مشخصا براساس قوانینی که ما اصطلاحا ریاضیات و فیزیک مینامیم آفریده و دراین چارچوب هیچ اتفاق و علتی بدون دلیل ومعلول نیست اصطلاحا دنیا دنیای دو دوتا چهارتاست پس قطعا نمیشود هوانباشد ولی زنده ماند یا نمیشود آتش باشد ولی اکسیژن و سوخت و گرما نباشد و نمیشود دروغ بگویی و انتظار راست شنیدن داشته باشی بقول معروف از همون دست که بدی ازهمون دستم میگیری و این قانون آفرینش هست نه موعظه و منبر و… و قطعا اثر ادعیه و حرزها و مشخصا شرف الشمس در صورتیست که زمینه اش در وجودمان باشد پس نمیشود ظلم مالی کرد غش در معامله کرد برای کسب درآمد دروغ و تهمت و غیبت و هزار کلک دیگر انجام داد حق ضایع کرد ربا و نزول کرد و انتظار داشته باشیم با سنگ عقیق زرد رنگی که حروفی بر آن نوشته شده برکت و مکنت به سراغمان بیاید حتی اگر این حروف و ادعیه اسم خداوند باشد نعوذ بالله خود خدا رو هم که تو کنارت داشته باشی کار خرابی کنی خراب میشی چرا که این رو خودش گفته و قانون کرده پس شرف الشمس داشتن خوب است بشرطی که همزمان خیلی محکم بفکر اعمال و گفتار و رفتار و تفکراتت باشی و مراقب باشی به خطا نری و فقط در اینصورت اثر و کارکرد این ادعیه معلوم میشود و از آنها بهره مند میشیم. سلامت باشید و بی نیاز و پر روزی.

 10. آراز بخشنده گفت:

  باسلام وعرض ادب،، من چندتا سنگ دارم نمیدونم ازچه نوع سنگهای قیمتی هستند میشه منو راهنمایی کنید؟؟؟ سپاسگذارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بایستی حضورا از یک کارشناس یا ازمایشگاه گوهرشناسی کمک بگیرید.

 11. روشن بین گفت:

  باسلام
  لطفا اطلاعات غلط به مردم ندید.
  شرف شمس روز ۱۹ برج همل است.
  بر اساس ساعت تحویل نوروز و صورت فلکی’ بین ۱۸ تا ۲۰ فروردین در چرخش است.
  دلیل نداره چون ۱۹ برج همل هست حتما باید ۱۹ فروردین باشه!!!!
  بله امسال استثنائن چون سال تحویل زمانش ظهر بود و برحسب صورت فلکی شرف شمس ۱۹ فروردین اتفاق افتاد.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   شما بایستی در درجه اول تفاوت بین برج حمل و صورت فلکی حمل را بدانید. روز شرف الشمس دقیقا ۱۹ برج حمل است نه صورت فلکی حمل. ۱۹ برج حمل همان ۱۹ فروردین است ولی صورت فلکی حمل هر سال تغییر دارد و در حال حاضر برابر با ۱۹ فروردین نیست اما ملاک طبق آنچه در منابع آمده برج حمل است بنابراین هرسال همان ۱۹ فروردین است.

 12. مقداد گفت:

  با سلام /درجه شرف شمس در مکاتب مختلف نجومی متفاوت است در نجوم هندوها و یونانیان این درجه دهم و دوازدهم شمس بیان شده است وبا توجه به حرکت دو نیم درجه ای توالی بروج به احتمال زیاد همانگونه که درجه هبوط و فرح و طرح و اوج و حضیض نیز با گذشت سالیان تغییر مینماید درجه شرف نیز نمیواند ثابت بماند بهر حال دوستان میتوانند بر اساس تجربه شخصی افراد معتمد عمل نمایند ودیگر اینکه اگر در طالع فرد خورشید ویا همان شمس و sun غربیها موثر باشد لوح شرف شمس میتواند ترقیهایی در زندگی او ایجاد نماید ودر غیر اینصورت احتمالا از این عمل بهره ای نبرند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در کتب نجومی ایرانی از شیخ بهائی و … شرف الشمس را ۱۹ برج حمل دانسته اند و از آنجا ملاک برج حمل است نه صورت فلکی حمل بنابراین برج حمل ثابت و ۱۹ روز پس از اعتدال بهاری یعنی دقیقا ۱۹ فروردین است و در طول سالیان بروج تغییری ندارند لذا همواره پدیده شرف الشمس در ۱۹ فروردین اتفاق می افتد.

 13. صباغی گفت:

  واقعا عالی بود.🙏 امکان خریدعقیق زرد ندارم میشه روکاغذ بنویسم؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ممنون از نظر لطف شما
   بله میتوانید روی کاغذ زرد رنگ بنویسید.

 14. پری گفت:

  سلام روش نوشتن شرف شمس بر روی کاغذ زرد هم بگین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اداب کلی بیان شده و یکسری از جزئیات حروف رمزی نیز بیان شده است ولی خب برای نوشتن صحیح حروف زمان و تجربه بیشتری احتیاج است.

 15. هستی گفت:

  سلام
  ساعت دقیق شرف شمس سال ۱۴۰۰ رو لطف کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در همین مقاله بیان شده است.

 16. مینا گفت:

  از ساعات روز شرف شمس کدوم ساعت ارج تر هست برا نوشتن شرف شمس؟

 17. اشنا گفت:

  سلام با خودکار معمولی میشه نوشت چون که نوشتن با زعفران و گلاب سخته؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مشکلی ندارد.

 18. جلیلی گفت:

  آیا هر ساله باید از نو حکاکی شود. یعنی بفرستیم پیش شما…یا خودمون میتونیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر لازم نیست مجددا حکاکی شود.

 19. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر من پارسال از این سایت خرید کردم
  میخواستم بدونم باید هر سال تمدیدش کنم یا لازم نیست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر لازم نیست مجددا هزینه ای کنید و حکاکی مجدد انجام شود.

 20. ناشناس گفت:

  سلام
  اگه خودمون شرف شمس رو بخواهیم بنویسیم باید حتما توی کاغذ زرد باشه و با خودکار زرد نوشته ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بهتر است روی کاغذ زرد رنگ نوشته شود اما خودکار زرد لازم نیست.

 21. اسا گفت:

  سلام
  اگه بخوایم خودمون بنویسیم چه چیزی رو باید در کاغذ زرد باید نوشت…

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی مطابق آداب، حروف رمزی شرف الشمس را به طور صحیح بنویسید.

 22. ناشناس گفت:

  سفارش گیری کی شروع میشه تورو به سلطان توس قسم ارزونتر بدین تا ما افراد فقیر هم بتونیم بخیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   انشالله از اواخر اسفند ماه شروع میشه و سعی بر این بوده با قیمت مناسب و رنج قیمتی کم نیز محصولات متنوعی به مشتریان عزیز ارائه شود تا همه امکان خرید داشته باشند.

 23. حسین گفت:

  سلام یه پیشنهاد و یه انتقاد داشتم چرا در تقویم های نجومی بقیه شرف کواکب رو مثل شرف عطارد و شرف زهره درج نمیکنید اگه بشه بقیه شرف کواکب رو هم در تقویم نجومی ذکر کنید خیلی بهتر میشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   شرف زهره، عطارد و … نیز در تقویم های نجومی ذکر شده اس که در این مقاله نیامده و نیازمند تحریر مقاله دیگری است که در دستور کار قرار میگیرد.

 24. محمد رضا گفت:

  سلام وقت بخیر. من ۱۰ سال پیش شرف شمس گرفتم و هر سال تمدیدش میکردم ولی امسال متاسفانه نتونستم تمدیدش کنم ولی شنیدم یک روزی هم در ماه رمضان هست که وقت تمدیدش هست. آیا درست شنیدم؟ و رنگش طی این ۱۰ سال از زرد به سبز تقریبا صدری تغییر کرده آیا تاثیرشو داره؟؟ پس یکی رنگش بود و یکی هم روز تمدیدش در ماه رمضان بود خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید ممنون میشم مچکرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر فقط در ۱۹ فروردین هرسال وقت هست اما احتیاج به تمدید هرسال نیست.

   1. محمدرضا گفت:

    ممنون از جوابتون پس امسال که تمدید نکردم اثرشو داره درسته؟؟ رنگش چی؟ رنگش از زرد به سبز تغییر کرده. آیا اشکال داره؟ یعنی با تمدید نکردن و تغییر رنگش یک کلام بگید استفاده کنم یا نه؟؟ ممنونتونم. مچکرم اگر جواب بدید

   2. شرف آنلاین گفت:

    بله انشالله که اثرشو داره و تهیه نگین جدید لازم نیست اما توصیه میشه
    درمورد تغییر رنگ هم تا حدی در دراز مدت طبیعی هست و ممکن است کدرتر یا گاها روشن تر شود. البته توجه داشته باشید در مواردی علت کدرتر دیده شدن جمع شدن خاک و کثیفی پشت نگین هست که باید شستشو انجام شود.

  2. ناشناس گفت:

   دعای شرف الشمس در روز چهارشنبه آخرسال به آب بسپاریم یا در شب چهارشنبه آخر سال؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اینچنین چیزی منبع موثقی ندارد. اگر منبعی موجود دارید بفرمایید تا بررسی شود.

 25. آشنا گفت:

  با سلام من روز ۵ فروردین از شیراز سفارش دادم و هنوز به دستم نرسیده میشه بگین دقیقا کی به دستم میرسه ممنون.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سفارشات ۱۹ فروردین حکاکی شده اند و سپس به مرحله پردازش و اماده سازی (سوار کاری نگین، پرداخت، جلا و …) برای ارسال رفته اند. همانطور که در سایت هم ذکر شده بود زمان تحویل هفته اول اردیبهشت خواهد بود. (درصورتی که مورد خاصی پیش نیاید)

 26. رویا گفت:

  با توجه به زمانی که گفتین یعنی تا چهارشنبه ساعت بمونیم فرصت برا نوشتنش هست؟ تا این تایم هر ساعتی باشه فرقی نداره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله تا چهارشنبه ساعت مذکور وقت هست.

 27. امیررضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید روی کاغذ رنگی ب رنگ نارنجی هم میشه نوشت؟؟
  حتما باید زرد باشه؟؟
  میشه دوتا نوشت؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ممنون سلامت باشید.
   توصیه شده تر این هست که زرد باشه و هر تعداد هم که مایل باشید میتونید بنویسید.

 28. حکیمه گفت:

  سلام روز بخیر از امروز ۱۹ فروردین ۹۹ تا ۲۰ فروروین میشه روز شرف الشمس که میشه اون دعای مخصوص رو نوشت؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در ساعات مشخص شده در این دو روز که در مقاله بالا درج شده است امکان نوشتن شرف الشمس هست.

 29. الهام چمنی گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم انگشتر سفارش بدهم برایم حکاکی کنید الان از وقتش نگذشته؟ و چطور سفارش میدهند؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه زمان سفارش گیری حکاکی خاص در سایت به اتمام رسیده ولی میتونید از محصولات با حکاکی عام خرید بفرمایید. برای دریافت جزییات بیشتر با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

 30. ناشناس گفت:

  سلام سال گذشته سه نگین حکاکی شده سفارش دادم وخریدم میشه به دخترم یا دیگری هدیه بدم اثرش رو داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر از نگین های عام شرف شمس خرید کردید بله میتونید هدیه دهید.

 31. صدیقه گفت:

  سلام من چند سال قبل انگشتر شرف شمس خود را گم کردم الان دوباره بگیرم

 32. محمد گفت:

  سلام .
  شرف شمس را میبایست همیشه و در همه حال همراه داشته باشیم یا الزامی نیست و میتوان در منزل هم از‌ آن نگهداری کرد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   الزامی نیست در همه حال همراه داشته باشید ولی برای بهره مندی از خواص آن بایستی همراه خود داشته باشید.

 33. زهره احمدی گفت:

  سلام، میتونیم رو کاغذ هم دعا رو بنویسیم و پایینش هم حاجتمونو؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله میتونید مطابق آداب روی کاغذ زرد رنگ بنویسید و نیازی به نوشتن خود حاجت نیست.

 34. ناشناس گفت:

  برای سفارش امروز چه باید بکنیم

 35. سمیه گفت:

  امروز سفارش بدیم کی دستمون میرسه با توجه به اینکه من زکی از شهر ایراستان مرکزی ام و اینکه تو این زمان مشخص باید بدستمون برسه یا همینکه به نیت ما حکاکی میشه کافیه و هر وقت بدستمون رسید میتونیم استفاده کنیم ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر قبل از ۱۹ فروردین سفارش دادید تا هفته اول اردیبهشت به دستتان خواهد رسید. هر زمان که به دستتان رسید استفاده بفرمایید.

 36. neda گفت:

  سلام اگه بخواییم روی کاغذ بنویسیم میشه همراه خودمون داشته باشیم یا در منزل قرار بگیره؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای بهره مندی از خواص بایستی همراه خود داشته باشید.

 37. حسن گفت:

  سلام شرف شمس باید هر سال تمدید بشه من پارسال نوشتم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   الزامی وجود ندارد.

 38. ارش گفت:

  باسلام
  یه انگشتر خریدم نمیدونم واسه کیه دعای شرف الشمس داره میتونم با سوزن بچرخونم داخلش دعا به اسم خودم بشه ممنونم راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر اینگونه نیست.

 39. گلی گفت:

  سلام، آیا بر روی پارچه زرد رنگ میتونیم دعا رو خودمون بنویسیم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   درصورتی که اداب و نحوه درست نگارش شرف الشمس رو بلد باشید بله میشه

   1. ارزو گفت:

    سلام من برای اولین بار میخواهم سفارش بدهم هم برای خودم هم برادرم
    امروز (۴۰۱/۴/۳۱) سفارش بدهم به اسم خودمان حکاکی میشود این دعا؟؟

    و زحمت میکشید بگویید شرف شمس چه خاصیتی دارد؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر به صورت عام در ۱۹ فروردین حکاکی شده است. برای نیت خاص فقط قبل از ۱۹ فروردین هرسال سفارش گرفته می شود. (حکاکی عام هم همان خواص را دارا می باشد)
    برای مطالعه خواص به لینک خواص شرف الشمس مراجعه نمایید.

 40. عباس گفت:

  سلام چطور بفهمیم واقعا انگشتر یا هرچیز … در ساعت شرف الشمس حکاکی شده … ممنون بشم جواب بدین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ما در وب سایت شرف آنلاین این امکان را در سال های قبل به صورت حضوری فراهم کرده بودیم که مشتریان عزیز در ساعات و روز حکاکی حضورا تشریف بیاورند و امسال نیز به صورت لایو اینستاگرام این کار را انجام دادیم.

 41. ناشناس گفت:

  سلام قبلا از بازار انگشتری با شرف الشمس تهیه کرده ام اما نمیدانم که به نام من حکاکی شده یا نه.

 42. رضا گفت:

  با سلام
  آیا این دعا را می توان روی کاغذ هم نوشت ؟ و یا هر چیز به جز نگین.لطفا راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   الزامی ندارد روی نگین حکاکی شود.

 43. الی گفت:

  رو نگین باید زرد خالص باشد یا اگر پرتغالی باشد مورد قبول هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   روی نگین عقیق یمنی پرتقالی و مایل به زرد هم حکاکی می شود.

 44. ستاره گفت:

  سلام ، آیا برای حکاکی هم باید هزینه ی جدا گانه پرداخت کنیم ؟!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر لازم نیست.

 45. ناشناس گفت:

  سلام تو این شرایط تعطیلی خودمون میتونیم انگشترمونو به روز کنیم و چطور این کارو انجام بدیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   احتیاج به تجدید نیست و همون سنگ رو استفاده بفرمایید.

 46. بهرام گفت:

  سه تا سوال
  یک: آیا محصولات ارسالی دقیق همین هایی هستن که ازشون عکس گرفتین یا ممکنه کمی تفاوت داشته باشن؟ به عنوان مثال از یک محصول چند تا دارین که عکس یکیش رو گذاشین، بقیه ممکنه در رنگ، رگه یا … متفاوت باشن؟
  دو: می شه نگین یک محصول رو با رکاب یا طرح محصول دیگه سفارش داد؟
  سه: ناموجودها امکان موجود شدن دارن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ۱- اغلب محصولات شرف شمس تعدادی بیشتر از یک عدد موجود هست و رکاب ها و فریم ها که دقیقا همانی است که در تصویر می‌بینید ولی سنگ ها ممکن است مثلا کمی در رنگ و رگه ها تفاوت جزیی داشته باشند که طبیعی هم هست ولی سعی ما بر این بوده که سنگ ها نیز تا حد زیادی شبیه هم باشند.
   ۲- این مورد رو از بخش پشتیبانی انلاین اقدام بفرمایید و پیشنهاد مدنظرتون رو بدید تا بررسی شود و خدمتتون اطلاع داده شود.
   ۳- باتوجه به تعطیلی اکثر کاگاه ها در مشهد امکان موجود شدن محصولات ناموجود بسیار بعید است مگر در حد چند عدد محصولات خاص

 47. بهرام گفت:

  سلام
  پانزده شانزده کلمه ولو به صورت ابجد جا می شن روی یک نگین؟
  بیش تر نگین ها برای حکاکی محدود هستن چون خیلی کوچک هستن
  آیا سیزده کلمه ی اعظم به صورت ابجد جا می شه حک بشن روی اون ها در حالی که به کیفیتشون خدشه وارد نشه؟
  و از طرف دیگه گفتین که اسم صاحبش هم حک می کنین!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   پانزده شانزده کلمه نیست و کمتر است و همچنین کلمات به صورت حروف عربی نیستند و به صورت نشانه و حروف رمزی هستند که فضای کمتری رو میگیرند و از طرفی این رو در نظر داشته باشید که در حال حاضر هنر حکاکی به قدری پیشرفت کرده است که حتی یک آیه قران ۲ یا ۳ خطی را میتوان بر روی یک نگین به اندازه یک ناخن و حتی کوچکتر حکاکی کرد به طوری که بدون عیب و ایرادی و کاملا خوانا بدون چشم مسلح خوانده شود پس برای حکاکی شرف الشمس مشکلی قطعا نخواهد بود.

   1. احسان گفت:

    سلام
    حتما باید انگشتر یا دستبند یا…. همراه فرد باشه تا تاثیر داشته باشه؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ضرورتی نیست به صورت دستبند یا انگشتر و … باشه اما باید همراه فرد باشه

 48. امیر گفت:

  با سلام و خدا قوت
  اینجانب سال پیش از شما دستبند شرف الشمس را خریداری کردم. میخواستم ببینم برای اینکه امسال نیز بخوام استفاده کنم آیا باید آداب خاصی اعم از ذکر یا دعا یا کار خاصی را درباره آن دستبند شرف الشمس که سال پیش به نیت خودم از شما تهیه کردم به عمل بیاورم که تاثیر آن پا برجا باشد و هر سال باید این کار را بکنم یا نیازی نیست و آن یک بار برای طول کل عمر کافی بوده است. ممنونم از شما. موید و منصور باشید در پناه حق

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر لازم نیست مجددا آدابی بجا بیارید و هزینه مجددی برای حکاکی بپردازید. همون محصول رو استفاده بفرمایید انشالله که برکاتش در زندگی شما جاری باشد.

  2. مجید گفت:

   سلام ببخشید فقط دعا رو بنویسیم یا اون حروف و رموز رو هم باید ترسیم کنیم روی کاغذ البته…. ممنون

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    باید حروف رمزی نوشته شوند.

 49. ناشناس گفت:

  نحوه یا فرمول محاسبه ی شرف شمس چگونه است ، چرا از لحاظ علمی آموزش نمی‌دید ؟ چون من شنیدم روزش تغییر می‌کنه ، میشه منو روشن کنید ،

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   هرسال توسط گروه های تحقیقاتی نجومی یک سری تقویم با عنوان تقویم نجومی به چاپ میرسه که از کتاب فروشی های خاصی میتونید تهیه بفرمایید. هر سال ساعت و روز دقیق شرف شمس توسط این عزیزان محاسبه و در تقویم درج می شود. معمولا بین روز های ۱۸ تا ۲۰ فروردین در هرسال شرف شمس اتفاق می افتد که ساعت دقیقش رو میتونید در همین تقویم ها مشاهده بفرمایید.

  2. 💓 گفت:

   باعرض سلام
   فقط وضو بگیریم موقع نوشتن و یا آداب دیگری دارد

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    قطعا آداب دیگری هم هست.

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.