دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

sharafshams-day روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

آیا میدانید در صورتی که نگین شرف الشمسی که خریداری می کنید در زمان مقرر در روز شرف الشمس حکاکی نشده باشد اعتبار ندارد و خواص آن را ندارد؟ محدود بودن زمان حکاکی اهمیت دانستن زمان دقیق روز شرف الشمس سال 99 و هر سال دیگری را دو چندان می کند. به عبارتی تمام نگین های شرف الشمسی که در طول سال مورد استفاده قرار می گیرند باید در زمان محدود و تعیین شده در روز شرف الشمس همان سال که به وسیله تقویم نجومی تعیین می گردد حکاکی شوند؛ در صورت نداستن ساعت و روز دقیق شرف شمس 99 ممکن است نگین های نامعتبری (هرچند این اتفاق بسیار کم می‌افتد) که در بازار به فروش می روند به عنوان نگین معتبر به شما فروخته شود. این دعا آداب و نماز مخصوص خود را دارد؛ برای دانستن زمان دقیق حکاکی روز شرف الشمس سال 99 ، آداب و نماز آن با شرف آنلاین در این مقاله همراه باشید…

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی ساعت و روز دقیق شرف الشمس سال 99 چه زمانی است؟

چندین تقویم نجومی وجود دارد که مطابق معتبرترین آن ها که استخراج شده توسط دانشمند معظم آقای مصطفی گلپایگانی کارشناس ارشد نجوم و همکار استاد منصور نجومی ابن مرحوم منجم باشی شیرازی می باشد ساعت دقیق شروع شرف شمس سال 1399 ساعت 13 و 23 دقیقه سه شنبه 19 فروردین و پایان شرف الشمس روز چهارشنبه 20 فروردین ساعت 13 و 49 دقیقه می باشد. این بدین معناست که تنها حکاکی هایی در سال 1399 اعتبار دارند که فقط در این زمان محدود حکاکی شده باشند و در صورتی که در زمانی خارج از این بازه حکاکی شوند خواص روز شرف الشمس را دارا نیستند.

فروشگاه اینترنتی شرف آنلاین حکاکی های مزبور را صرفا براساس تقویم‌های نجومی معتبر و در ساعات مقرر انجام می‌دهد. در سال 1399 این روز مصادف با ساعات پر برکت نیمه شعبان شده و انجام کلیه امور در این ساعات با میمنت و مبارکی همراه است. در ادامه بیشتر درباره‌ی تقویم نجومی بحث می‌کنیم.sharafshams-ring3-2 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی چگونه با استفاده از تقویم نجومی روز شرف الشمس تعیین می‌شود؟

تقویم نجومی، تقویمی (calendar) است که بجز اطلاعات یک تقویم معمولی، دارای اطلاعات کاربردی برای اخترشناسان است. با استفاده از اطلاعات تقویم نجومی می توان برای هر روز از سال، مکان سیارات، ماه، خورشید و ستاره‌های درخشان تر را مشخص کرد؛ به عنوان مثال می توان برای تعیین روز شرف الشمس سال 99 اطلاعات مربوط به ورود شمس به موضع شرف سال 1399 و خروج آن از این موضع را از این گونه تقویم ها استخراج کرد. یک تقویم نجومی می تواند حاوی اطلاعاتی درباره طلوع و غروب آفتاب و یا جزئیات خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی باشد. همچنین تقویم نجومی اطلاعات مفیدی درباره‌ی زمان جذر و مد نیز در اختیار می‌گذارد. اطلاعات ورود و خروج خورشید به موضع شرف الشمس 99 از تقویم نجومی سال 1399 گرد آوری شده توسط آقای مصطفی گلپایگانی استخراج شده است.

Zodiac روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

درباره‌ی این تقویم نجومی میتوان گفت:

1- این تقویم، منطبق با تقویم رسمی کشور است که هرساله توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور منتشر می شود.
2- محاسبات نجومی این تقویم ، عمدتا با نرم افزار Stellariu0.15.0 که یک نرم افزار متن باز است انجام شده است.
3- متاسفانه در سال های اخیر بعضی منجمان بدون اطلاع از مبانی اولیه تقویم، دست به استخراج تقویم های نجومی و تعیین روز شرف شمس زده اند. یکی از مهمترین معضلات ایشان در مطالع سیارات  و موقعیت ماه و خورشید است؛ عمدتا ایشان متوجه تفاوت بین صورت و بروج نیستند و به همین خاطر محاسباتشان بر مبنای صورت های فلکی است و نه بروج، اما همان گونه که نصیرالدین طوسی در رساله ی معینیه به صراحت اشاره کرده است، در احکام مراد بروج هستند و نه صورت.
4- محاسبات مربوط به موقعیت ماه، موقعیت سیارات و خورشید که شامل محاسبات مربوط به روز و ساعت شرف الشمس سال 99 نیز می شود در این تقویم بر مبنای بروج انجام شده است.

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی های مورد نظر کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر شرف شمس (234)

گردنبند شرف الشمس (91)

دستبند شرف الشمس (19)

ست و نیم ست شرف الشمس (24)

نگین شرف الشمس (26)

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی ستاره شناسان به چه روزی روز شرف الشمس می گویند؟

بر مبنای علم اخترشناسی سیارات موجود هفتگانه (بر طبق این علم خورشید هم جزو سیارات محسوب می شود) هر کدام در جایگاهی از دایره البروج به نهایت قدرتشان می رسند که به این حالت موضع شرف آن سیاره نیز گفته می شود. اوج قدرت برای خورشید در میان سیارات هفتگانه در برج حمل روی می دهد. بر مبنای ستاره شناسی اسلامی اوج قدرت خورشید در برج حمل در 19 درجه اتفاق می افتد که این زمان در گذشته معادل 19 فروردین بوده است و این زمان دقیقا همان به اصطلاح ساعت شرف شمس است. این روز مناسب ترین زمان برای ذخیره سازی انرژی خورشید در شی ای است. این انرژی برای سلامت و ثروتمند شدن و موفق یودن مفید است و با ذخیره کردن آن می توان آن را در تمام مدت سال به همراه داشت.

بر طبق مطالب گفته شده در کتاب های کهن مانند “السحاب اللئالی” نوشته شده توسط سید عبدالله بوشهری روز شرف الشمس جزو علوم غریبه بوده و در از بین بردن فقر، حفظ سلامت صاحبش هم از مریضی ها و هم از آسیب جانوران، سلامت یافتن از بلاها و بدست آوردن جایگاه رفیع و سربلندی موثر است.

Muslim-astronomer روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی چرا نوزدهم فروردین را روز شرف الشمس می نامند؟

منجمان بر این باورند که روز شرف الشمس بر اساس محاسبات اخترشناسی، روز پر برکت و خوش یمنی است و ساعات ویژه ای در این روز وجود دارد که خورشید در عالیترین موقعیت خود در کهکشان نسبت به باقی سال قرار می گیرد. در این حالت خواص این دعا  نهایت تاثیر خود را بر روی شخصی که آن را با خود به همراه داشته باشد می گذارد و باعث نفع و سعادت برای آن شخص می شود. بر طبق کتاب التفهیم نوشته ی ابوریحان بیرونی که در قسمتی از آن در مورد شرف سیارات مطالبی بیان شده، این روز، روزیست که خورشید در موضع 19 درجه ای از برج حمل قرار می گیرد که این روز مصادف با نوزدهم فروردین می شود.

sharafshams-ring2 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی شرف الشمس واقعا چیست؟

شرف الشمس یک ذکر ویژه و پرسود است و متشکل از 13 کلمه اعظم پروردگار در کتب الهی است (5 کلمه از قرآن مجید ، 4 کلمه از تورات و 4 کلمه از انجیل) که به صورت حروف ابجد حکاکی می شود. باور عموم مردم بر این است که شرف شمس نوعی سنگ است اما در واقع دعاییست که حکاکی شدن آن بر سنگ عقیق زرد توصیه شده‌است و دارای آداب ویژه ای می‌باشد و در موارد زیادی مانند انگشتر یا گردنبند شرف الشمس به کار برده می‌شود. البته در مورد آداب و خواص حرز شرف الشمس مسائل زیادی مطرح شده که بیشتر آنها خرافه است.

sharaf-shams-ring روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

12210-gem-stone-icon روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی در روز شرف الشمس سال 1399 چه کنیم؟

روز شرف شمس 99 مانند هر سال آداب و شرایطی دارد. از جمله آداب این روز این است که حکاکی نگین در ساعت و روز نوزدهم فروردین سال 99 که زمان دقیقش در بالا ذکر شد صورت بگیرد و شخص حکاک به نیت فردی که قرار است به صورت دائم از آن نگین استفاده کند آن را حکاکی کند. به نگینی که غیر از این شرایط یعنی مشخص نبود زمان حکاکی و مشخص نبودن اصالت نگین حکاکی شده باشد در بازار اصطلاحا غیر اصل گفته می شود.

sharafshams-pray روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

از دیگر آداب روز شرف شمس برای سال 1399 می توان به نماز آن اشاره کرد. آداب خواندن این نماز به این گونه است که در این روز ویژه، وضو بگیرید و مانند نماز صبح 2 رکعت نماز به نیت حاجات خود به جا آورید. حکاکی دعای شرف الشمس بر روی نگین عقیق زرد بایستی طبق آدابی انجام شود که مخصوصا شیوه صحیح نوشتن آن کار هرکسی نیست و البته نیازی نیست که نوشتن و یا حکاکی حتما توسط خود شخص صورت بگیرد و این امکان وجود دارد که حکاکی توسط حکاک به نیت شما صورت پذیرد. وب سایت شرف آنلاین هر ساله با توجه به اطلاعات داده شده توسط مشتریان حکاکی این دعای شریف را به نیت افراد با رعایت آداب در روز شرف شمس حکاکی می‌نماید.برخی از محصولات مرتبط

0-3-042-3-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه و مردانه نقره مستطیلی پاپیونی + حکاکی

۱۲۷,۰۰۰ تومان
0-7-015-sharafshams-set-3-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

نیم ست شرف الشمس نقره زنانه طرح عهدیه + حکاکی

۸۰۱,۰۰۰ تومان
0-3-059-sharafshams-necklace-3-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه و مردانه دست ساز دورساده مستطیلی عمودی + حکاکی

۱۶۰,۰۰۰ تومان
0-1-162-sharafshams-ring-2-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح فرامرز + حکاکی

۷۰۷,۰۰۰ تومان
0-3-057-sharafshams-necklace-2-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

گردنبند شرف الشمس الماس تراش بزرگ طرح پیچک دست ساز + حکاکی

۳۱۳,۰۰۰ تومان
0-4-006-shraf-shams-leather-3-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

دستبند نقره چرم طبیعی مشکی با نگین عقیق شرف الشمس + حکاکی

۲۰۳,۰۰۰ تومان
0-1-016-sharafshams-ring-1-1-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح کلاسیک دور طلایی + حکاکی

۴۱۱,۰۰۰ تومان
0-3-051-sharafshams-necklace-1-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه نقره طرح غزل + حکاکی

۲۸۰,۰۰۰ تومان
0-1-134-sharafshams-ring-1-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره زنانه طرح سوگل + حکاکی

۳۰۴,۰۰۰ تومان
0-4-012-sharafshams-silver-bracelet-3-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

دستبند شرف الشمس نقره زنانه طرح صبا + حکاکی

۵۷۹,۰۰۰ تومان
تخفیف
0-4-003-sharafshamas-leather-3-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

دستبند نقره چرم طبیعی با نگین عقیق شرف الشمس + حکاکی

۲۰۹,۰۰۰ تومان ۱۹۹,۰۰۰ تومان
0-1-169-sharafshams-ring-5-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

انگشتر شرف الشمس نقره مردانه طرح دورطلایی یا حسین (ع) + حکاکی

۴۶۰,۰۰۰ تومان
تخفیف
0-4-002-sharaf-shams-leather-1-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

دستبند شرف الشمس زنانه نقره چرم طبیعی طرح یشمی خورشیدی + حکاکی

۲۰۵,۰۰۰ تومان ۱۹۳,۰۰۰ تومان
تخفیف
0-1-076-sharafshams-ring-1-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح اسلیمی با نگین شرف الشمس + حکاکی

۳۸۱,۰۰۰ تومان ۳۶۳,۰۰۰ تومان
Man-ring-Sharaf-1036-1-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

انگشتر زنانه نقره طرح ثمین با عقیق شرف الشمس + حکاکی

۲۸۱,۰۰۰ تومان
0-3-045-sharafshams-necklace-4-230x230 روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی
بستن

گردنبند شرف الشمس زنانه و مردانه بیضی پاپیونی + حکاکی

۱۱۷,۰۰۰ تومان
به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

59 دیدگاه در “روز شرف الشمس سال ۹۹ : ساعت دقیق شرف شمس ۹۹ مطابق تقویم نجومی

 1. حسین گفت:

  سلام یه پیشنهاد و یه انتقاد داشتم چرا در تقویم های نجومی بقیه شرف کواکب رو مثل شرف عطارد و شرف زهره درج نمیکنید اگه بشه بقیه شرف کواکب رو هم در تقویم نجومی ذکر کنید خیلی بهتر میشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   شرف زهره، عطارد و … نیز در تقویم های نجومی ذکر شده اس که در این مقاله نیامده و نیازمند تحریر مقاله دیگری است که در دستور کار قرار میگیرد.

 2. محمد رضا گفت:

  سلام وقت بخیر. من ۱۰ سال پیش شرف شمس گرفتم و هر سال تمدیدش میکردم ولی امسال متاسفانه نتونستم تمدیدش کنم ولی شنیدم یک روزی هم در ماه رمضان هست که وقت تمدیدش هست. آیا درست شنیدم؟ و رنگش طی این ۱۰ سال از زرد به سبز تقریبا صدری تغییر کرده آیا تاثیرشو داره؟؟ پس یکی رنگش بود و یکی هم روز تمدیدش در ماه رمضان بود خیلی برام مهمه لطفا جواب بدید ممنون میشم مچکرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر فقط در ۱۹ فروردین هرسال وقت هست اما احتیاج به تمدید هرسال نیست.

   1. محمدرضا گفت:

    ممنون از جوابتون پس امسال که تمدید نکردم اثرشو داره درسته؟؟ رنگش چی؟ رنگش از زرد به سبز تغییر کرده. آیا اشکال داره؟ یعنی با تمدید نکردن و تغییر رنگش یک کلام بگید استفاده کنم یا نه؟؟ ممنونتونم. مچکرم اگر جواب بدید

   2. شرف آنلاین گفت:

    بله انشالله که اثرشو داره و تهیه نگین جدید لازم نیست اما توصیه میشه
    درمورد تغییر رنگ هم تا حدی در دراز مدت طبیعی هست و ممکن است کدرتر یا گاها روشن تر شود. البته توجه داشته باشید در مواردی علت کدرتر دیده شدن جمع شدن خاک و کثیفی پشت نگین هست که باید شستشو انجام شود.

 3. آشنا گفت:

  با سلام من روز ۵ فروردین از شیراز سفارش دادم و هنوز به دستم نرسیده میشه بگین دقیقا کی به دستم میرسه ممنون.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سفارشات ۱۹ فروردین حکاکی شده اند و سپس به مرحله پردازش و اماده سازی (سوار کاری نگین، پرداخت، جلا و …) برای ارسال رفته اند. همانطور که در سایت هم ذکر شده بود زمان تحویل هفته اول اردیبهشت خواهد بود. (درصورتی که مورد خاصی پیش نیاید)

 4. رویا گفت:

  با توجه به زمانی که گفتین یعنی تا چهارشنبه ساعت بمونیم فرصت برا نوشتنش هست؟ تا این تایم هر ساعتی باشه فرقی نداره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله تا چهارشنبه ساعت مذکور وقت هست.

 5. امیررضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید روی کاغذ رنگی ب رنگ نارنجی هم میشه نوشت؟؟
  حتما باید زرد باشه؟؟
  میشه دوتا نوشت؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ممنون سلامت باشید.
   توصیه شده تر این هست که زرد باشه و هر تعداد هم که مایل باشید میتونید بنویسید.

 6. حکیمه گفت:

  سلام روز بخیر از امروز ۱۹ فروردین ۹۹ تا ۲۰ فروروین میشه روز شرف الشمس که میشه اون دعای مخصوص رو نوشت؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در ساعات مشخص شده در این دو روز که در مقاله بالا درج شده است امکان نوشتن شرف الشمس هست.

 7. الهام چمنی گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم انگشتر سفارش بدهم برایم حکاکی کنید الان از وقتش نگذشته؟ و چطور سفارش میدهند؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه زمان سفارش گیری حکاکی خاص در سایت به اتمام رسیده ولی میتونید از محصولات با حکاکی عام خرید بفرمایید. برای دریافت جزییات بیشتر با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

 8. ناشناس گفت:

  سلام سال گذشته سه نگین حکاکی شده سفارش دادم وخریدم میشه به دخترم یا دیگری هدیه بدم اثرش رو داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر از نگین های عام شرف شمس خرید کردید بله میتونید هدیه دهید.

 9. صدیقه گفت:

  سلام من چند سال قبل انگشتر شرف شمس خود را گم کردم الان دوباره بگیرم

 10. محمد گفت:

  سلام .
  شرف شمس را میبایست همیشه و در همه حال همراه داشته باشیم یا الزامی نیست و میتوان در منزل هم از‌ آن نگهداری کرد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   الزامی نیست در همه حال همراه داشته باشید ولی برای بهره مندی از خواص آن بایستی همراه خود داشته باشید.

 11. زهره احمدی گفت:

  سلام، میتونیم رو کاغذ هم دعا رو بنویسیم و پایینش هم حاجتمونو؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله میتونید مطابق آداب روی کاغذ زرد رنگ بنویسید و نیازی به نوشتن خود حاجت نیست.

 12. ناشناس گفت:

  برای سفارش امروز چه باید بکنیم

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.