سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

ruby-stone-1 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

پادشاه سنگ های قیمتی را یاقوت سرخ گویند. این مقاله اطلاعات کاملی درباره این گوهر (سنگ نجیب زادگان) به شما ارائه می دهد اعم از : ویژگی ها، خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی، ساختار این سنگ ارزشمند، چگونگی تشخیص نوع اصل از نمونه های مصنوعی، منابع این گوهر در جهان ، کاربرد های آن و …

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی تاریخچه یاقوت سرخ

ریشه اصلی این واژه از یونان باستان huakinthos می باشد و از عربی به صورت “یاقوت” و از فارسی میانه به صورت “یاکَند” به زبان فارسی راه یافته است. این سنگ یکی از سنگ‌های قیمتی است که در صنعت و زیورآلات بکار برده می شود. یونانیان‌ بر این عقیده بودند که‌ این نگین به‌ صاحبش‌ نیروهای‌ خاصی‌ از جمله‌ سلامتی، علم، ثروت‌ و پیروزی در عشق‌ به ارمغان می‌ آورد. همچنین‌ آن ها بر این باور بوده اند، اگر روی لباس‌ با سنجاق‌ این نگین را بگذارند، زندگی‌ شان با صلح‌ و صمیمیت‌  همراه می شود و اگر سربازی‌ این سنگ را با خود همراه داشته باشد شکست‌ناپذیر می‌ گردد.

شماری از تاریخ‌دانان ایرانی و عرب همچون الطالبی، ابن حوقل متوفی، اصطخری در قرن دهم، ابن بطوطه و ابوریحان بیرونی در کتاب های خود از یاقوت بدخشان نام برده‌اند. نمونه‌ای از این سنگ با منشا افغانستانی، زیبنده تاج ملکه انگلیس می باشد. همچنین دربار تیمورلنگ با این گوهر مزین بوده است. همچنین در قاره اروپا در قرون‌ وسطی، سنگ‌ مورد علاقه‌ کشیشان‌ بوده است. آنانا آن را روی‌ انگشتر قرار می دادند و می‌ گفتند از بهشت‌ برایشان آمده‌ است.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی ویژگی های مهم

Ruby-Properties یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

* در تجارت بین المللی یاقوت قرمز را Ruby و رنگ های دیگر آن را Sapphire می نامند و همیشه این نام با رنگ آن همراه است، سختی این سنگ ۹ می باشد به همین دلیل سنگی مناسب برای استفاده در صنعت جواهرسازی می باشد همچنین در زمینه جواهرات کاربرد زیادی دارد.
* از مهم ترین خواص یاقوت سرخ این است که قلب را از عشق لبریز می کند و پرورش نیرو های معنوی را باعث می شود. رشد شخصیت، امید به زندگی، شهامت و شجاعت را بیشتر می کند. به دل آدمی استقلال داده و خوف و ترس را می زداید.
*این سنگ در درجه بندی سخت ترین کانی ها بعد از الماس جزو سخت‌ترین کانی‌ها بشمار می آید. کوراندوم  ممکن است دارای مقدار کمی ناخالصی از عناصری مانند تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد. وجود ناخالصی‌هایی درون سنگ رنگ های متفاوتی را مانند آبی، زرد، بنفش، صورتی، نارنجی، و سرخ در کوراندوم به وجود می آورد.
*از خواص یاقوت سرخ این است که در برابر پرتو ایکس موج های کوتاه و بلند مقاومت از خود نشان می‌دهد.
*این نگین نماد شانس، وفاداری و ثروت و برکت و همچنین نماد عشق است.
*بین‌ سنگ‌های‌ قرمز به علت خواص یاقوت سرخ این سنگ بیشترین‌ طرفدار را دارد و با ارزش‌ ترین‌ می باشد و از گرانبهاترین سنگ‌های‌ جواهر محسوب‌ می‌شود.
*این گوهر قرمز رنگ در سایزهای‌ بیشتر از پنج‌ قیراط، از الماس‌ با ارزش‌ تر می شود و در میان‌ جواهرات‌ به‌ سلطان‌ سنگ‌ها می شناسند.

دسته بندی محصولات یاقوت سرخ

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت (154)

انگشتر یاقوت سرخ (86)

انگشتر یاقوت کبود (73)

گردنبند یاقوت (104)

گردنبند یاقوت سرخ (52)

گردنبند یاقوت کبود (52)

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی مشخصات سنگ یاقوت سرخ

سنگ یاقوت سرخ پس از الماس و زمرد سومین سنگ قیمتی در جهان می‌باشد. معدن این سنگ قیمتی در ناحیه جگدلک واقع در سرک (سرک واژه‌ای پشتو به معنی جاده) میان کابل و جلال‌آباد قرار دارد. این نگین معمولاً درمیان سنگ مرمر سفید (چقماق) به شکل قرمز کم رنگ، قرمز، کبود و رنگ‌های دیگر پیدا می‌شود. ترکیبات شیمیایی آن از آلومین خالص است که ممکن است به مقدار کم با مواد دیگر از قبیل کروک و آهن آغشته شود. در لایه‌های آتشفشانی قدیمی هند و تبت یافت می‌شود و دارای اقسام مختلف می‌باشد که مرغوب ترین و قیمتی تر از همه نوع آتشی است. لازم به ذکر است بدانید که رنگ قرمز این نگین به علت وجود عنصر کروم می باشد و  در واقع فلز رنگساز آن از کروم است.

عیار و کیفیت این گوهر توسط رنگ، برش و وضوح آن تعیین می شود. و همراه با وزن عوامل اصلی تعیین کننده قیمت یاقوت  و ارزش آن می باشند. درخشان ترین و ارزشمندین نوع آن دارای رنگ قرمز خونی می باشد و به رنگ خون کبوتر که غلیظ است می باشد. این سنگ از لحاظ وضوح شبیه الماس می باشد و از لحاظ رنگ به سنگ گارنت شباهت دارد. سنگ یاقوت کبود سنگ ماه تولد مربوط به ماه جولای می باشد.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی خواص یاقوت سرخ و دیگر انواع آن

ruby-1 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

۱- این سنگ صد ها سال می باشد که بالاترین جایگاه را در افسانه ها و فرهنگ عامیانه کشورها دارا می باشد و پادشاهان از آن بعنوان طلسم و جادو استفاده می کردند.
۲- حسی از قدرت را در شخص ایجاد می کند و اگر این قدرت به درستی استفاده نشود، ممکن است به خشم یا افکار خودخواهانه منجر گردد.
۳- از خواص سنگ یاقوت سرخ این است که سنگی عالی برای وارد کردن شور و هیجان به زندگی می باشد.
۴- به تمرکز افکار کمک می کند و شفافیت و خرد را به زندگی شما وارد می کند.
۵- به شما یاری می رساند تا به جای از این شاخه به آن شاخه پریدن در زندگی، سودمندترین راهها را برگزینید و چنانچه در مسئله ای حقوقی یا شخصی گرفتاری شدیدی دارید کمک می کند تا نتیجه مطلوبی بگیرید.
۶- دیدن آن در خواب به معنی وارد شدن شانس یا ثروت به زندگی شما می باشد.
۷- حکمای عرب و پارس گفته اند شخصی که این نگین را همراه خود داشته باشد ناراحتی های معده از او دور و به مغز استقامت و قدرت می بخشد ،همچنین گردش خون را در بدن تنظیم می نماید و سموم را از بدن دفع می کند .
۸- از جمله خواص یاقوت سرخ تاثیر آن بر روی اعصاب و روان می باشد و برای بیماری های قلبی مفید است زیرا استفاده از آن مانع لخته شدن خون می گردد و از بروز سکته جلوگیری می نماید. تنظیم جریان خون و بهبود ساختار غدد فوق کلیوی را می توان بر شمرد. برای اشخاصی که فشار خون پایینی دارند مفید می باشد .
۹- شدت جریان خون‌ را افزایش‌ داده و حالت‌ ناتوانی و ضعف را از بدن خارج می کند. این‌ سنگ توانایی، نیرو، زندگی، شهامت، شجاعت‌ و افکار مثبت‌ را تقویت‌ می نماید.
۱۰- از جالب ترین خواص یاقوت سرخ و به طور کلی انواع دیگر آن این است که استفاده به طور دائم موجب بیشتر شدن هیبت، شکوه و همینطور کسب درآمد و رزق و روزی در کسب و کار می‌ گردد.
۱۱- باعث جلوگیری از استرس، بی خوابی شده و موجب شده تا محبت بین زوجین افزون گردد. (از خواص یاقوت سرخ و دیگر انواع آن)
۱۲- در درمان ناباروری، بیماری‌های قلبی و سرطان خون کاربرد‌های فراوانی دارد.
۱۳- از خواص یاقوت این است که سنگی با ارزش درمانی برای زنان بشمار می‌آید که این خواص برای زنان شامل : درمان ناباروری، کاهش دردهای قاعدگی و آسان شدن زایمان می باشد.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی خواص یاقوت بر روح و روان

Ruby-Properties-1 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

* دور کردن اضطرابی که شیاطین در دل آدمی قرار می دهد از خواص یاقوت سرخ و انواع دیگر می باشد. اساسا این سنگ به روح استقامت می دهد.
* شخص دارنده به خواسته ی دل خود رسیده و حاجتش برآورده می شود و باعث عزت و وقار آدمی می گردد.
* همچنین غم و غصه های گذشته را از افکار آدمی دور می گرداند.
* دیگر خاصیت از خواص یاقوت سرخ و دیگر انواع آن این می باشد که دشمنان را سرکوب می نماید و از بیماری ها انسان را حفاظت می کند.
* اگر در دست راست باشد بیماری های زنانه را دور می نماید.
* و آخرین خاصیت از خواص یاقوت سرخ و دیگر رنگ هایش این است که به اراده و شجاعت شخص می افزاید و زود هنگام حالات بد را از شخص دور می سازد و نتیجه نیکی را برای شخص دارنده به اهدا می کند.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی خواص یاقوت در روایات

در این بخش در رابطه با خواص یاقوت سرخ در روایات و به طور کلی خواص انواع یاقوت که در روایات به آن اشاره شده است پرداخته خواهد شد:
۱- ثبت حسنه در نامه عمل انسان
امام صادق (ع) می فرمایند : دست کردن انگشتر یاقوت مستحب و ثواب دارد

۲- خواص یاقوت : دفع فقر
اما رضا (ع) از قول جدشان امام صادق (ع) می فرمایند : انگشتر یاقوت در دست کنید، همانا فقر رادور می کند و از بین می برد.
پیامبر (ص) به یکی از اصحاب خود فرمودند: انگشتر یاقوت زرد در دست کن تا فقر نشوی.

۳- رفع پریشانی و غم
امام رضا (ع) می فرمایند : انگشتر یاقوت در دست کنید که پریشانی و غم را می زداید.

۴- نجابت و شرافت
حضرت علی(ع) دارای چهار انگشتر بودند که یکی از آنها یاقوت بود که آن را به دلیل نجابت و شرافتش در دست می نمود.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی سنگی سمبلیک

سنگ یاقوت سرخ به خاطر رنگ و ظاهر زیبایی که دارا می باشد بسیار پرطرفدار بوده و نگاه ها را به خود جذب می کند. نوع خالص این سنگ بسیار درخشان می باشد، رنگ آن مانند خون کبوتر سرخ می باشد همینطور به رنگ های دیگری همانند شرابی و ارغوانی نیز دیده می شوند، به عقیده اعراب سنگ یاقوت به زنگ های زرد، کبود، سبز و سفید نیز وجود دارد اما رنگ عمده آن، اناری رنگ  می باشد. رنگ‌ قرمز سمبل‌ عشق، عرق ملی  و خشم‌ و رنگ‌ مورد علاقه‌ کودکان جنگجو می باشد.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی قیمت گذاری

مانند سایر سنگ های قیمتی با استفاده از معیار های شناخته شده مثل رنگ، برش، وضوح و وزن ارزش گذاری می شود همچنین یاقوت سرخ را می توان بر اساس مناطق جغرافیایی ارزش گذاری کرد که البته در خواص یاقوت سرخ تاثیری ندارد. مهمترین عاملی که در ارزش گذاری جواهرات مد نظر قرار می گیرد رنگ آن ها می باشد. این گوهر در چندین رنگ می تواند وجود داشته باشد که شامل رنگ قرمز خالص، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش است. ولی باید توجه نمود رنگ اصلی یاقوت سرخ قرمز می باشد و رنگ های دیگر به عنوان رنگ ثانویه آن شناخته می شوند که ممکن است حاصل تغییران شیمیایی باشد.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی بزرگترین سنگ های یافت شده

biggest-ruby یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

*بزرگترین ترین یاقوت سرخی که یافت شده در برمه بوده است که وزن آن حدود ۴۰۰ قیراط براورد شده است.
* مشهور ترین سنگ، سنگی با نام‌ «صلح» به وزن‌ ۴۳ قیراط‌ می باشد که‌ چون‌ تاریخ‌ کشف‌ آن‌ درسال‌ ۱۹۱۹ میلادی‌ همزمان‌ با پایان  جنگ‌ جهانی‌ اول‌ بوده‌ است،‌ آن‌ را به‌این‌ اسم نام گذاری کرده اند.
* یکی‌ از درشت‌ ترین‌ سنگ های مشهور جهان‌ «یاقوت‌ سرخ‌ ادوارد» است‌ با وزن‌ ۱۶۷ قیراط‌ که‌ درحال‌ حاضر در موزه‌ علوم‌ طبیعی‌ لندن‌ قرار دارد.
* یاقوت‌ سرخ‌ ریوز (REVEES) با وزن‌ ۱۳۸ قیراط‌ در کشور آمریکا نگهداری می شود.
* یاقوت‌ سرخ‌ لانگ ‌استار (LONG STAR) با وزن‌ ۱۰۰ قیراط‌ در موزه‌ علوم‌ طبیعی‌ نیویورک‌ نیز از مشهور ‌ترین‌ در جهان می باشند.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی راه های تشخیص سنگ اصل

types-of-ruby یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

یکی‌ از نشانه‌ها برای‌ تشخیص‌ سنگ اصل‌ از بدل‌ آن‌ است‌ که‌ سنگ‌  اصل، اشعه‌ فرابنفش‌ را از خود عبور می‌ دهد و انواع‌ مصنوعی‌ این‌ ویژگی‌ را ندارند. در حالت کلی همه سنگ ها و جواهرات قیمتی دارای نمونه مشابه و تقلبی هستند که به مراتب قیمتی کمتر از نمونه واقعی دارند. نحوه شناخت نوع اصلی از تقلبی یکی از مهمترین کارهایی است که در خرید جواهرات باید همواره مد نظر قرار داد که در قسمت زیر به سه روش برای شناخت آن می پردازیم:
۱- رنگ و درخشش:
یکی از راه های شناخت سنگ یاقوت اصل از تقلبی رنگ آن ها می باشد. نوع اصلی در مقابل نور چراغ درخشان و شفاف هستند و سنگ های تقلبی اغلب به صورت کدر هستند. اگر سنگ جواهری مایل به قرمز تیره باشد احتمال دارد که سنگ گارنت باشد. رنگ ثابت و قرمز این نگین را در همه جای آن بررسی کنید و اگر نقاطی را پیدا کردید که خراش خورده و رنگ دیگر دارند مشخص کننده تقلبی بودن است.
۲- سنگ یاقوت سرخ را با یک شیشه قرمز مقایسه کنید:
سنگ های قیمتی و دیگر انواع آن را با استفاده از شیشه جعل می کنند. اگر شیشه و سنگ شبیه هم بودند می توانید پی ببرید که سنگ جعلی است.
۳- سعی کنید سطح آن را خراش دهید:
سنگ های قیمتی دارای درجه سختی بالایی هستند و همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم از خواص یاقوت سرخ این است که فقط الماس و یک سنگ دیگر می توانند آن را خراش دهند از همین رو هر جسم و شی به جز موارد گفته شده اگر بتواند آن را خراش دهد نشان دهنده تقلبی بودن سنگ است.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی معادن

ruby-stone یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

*معادن موجود در کشور میانمار معروف ترین معادن استخراج یاقوت سرخ در جهان می باشند. با وجود اینکه سنگ نوع سرخ خون کبوتری در معادن این کشور یافت می شود اما بیشتر رنگ سنگ های استخراج شده قرمز، صورتی قرمز و ارغوانی قرمز می باشند.
*همچنین کشور ویتنام یکی از کشورهای مهم در استخراج این گوهر می باشند که سنگ های با قدمت بسیار بالایی ( حدود چندین میلیون سال) در آن یافت می شود. رنگ سنگ هایی که از معادن این کشور استخراج می شود اغلب ارغوانی سرخ برمه ای، ارغوانی صورتی و ازغوانی سرخ  می باشند.
*در معادن کشور سریلانکا نیز یاقوت سرخ وجود دارد. رنگ سنگ های استخراج شده این کشور اغلب قرمز روشن، قرمز تمشکی و صورتی می باشند.
*کشور تایلند نیز یکی از منابع استخراج کننده ی این گوهر به شمار می آید. به طور معمول  رنگ سنگ های استخراج شده ی این کشور قرمز تیره می باشند.
*به علاوه بیشتر منابع یاقوت در کشورهایی اعم از میانمار، سری‌لانکا، کنیا، ماداگاسکار و تایلند قرار دارد و مرغوبترین آن‌ها از دره موگوک در میانمار استخراج می‌شود.
هم چنین معدن‌های این سنگ در آفریقا، آسیا، استرالیا و گرینلند وجود دارند. با همه این توضیحات اما بایستی توجه نمود که خواص یاقوت سرخ به کشور مبدا آن ارتباطی ندارد و شما جهت بهره بردن از فواید و خواص آن فقط کافیست این گوهر گران بها را همراه خود داشته باشید.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی نحوه ی نگهداری و شارژ

ruby-necklace یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

می بایست که یک یا دو بار در ماه سنگ یا انگشتر یاقوت سرخ و یا گردنبند یاقوت سرخ را در آب جاری بشویید و تخلیه نمایید و به مدت حدود دو ساعت در زیر نور خورشید شارژ نمایید. سنگ خود را جهت تخلیه در نمک خشک دریا قرار دهید و برای شارژ کردن آن را در زیر نور خورشید قرار دهید، اما بیشتر از یک ساعت نشود.

12210-gem-stone-icon یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی  سنگ ماه تولد تیر ماه

برای آن دسته افرادی که در تیر ماه متولد شده اند، خواص یاقوت سرخ ( RUBY ) به عنوان سنگ ماه تولد آن ها از هزاران سال پیش درنظر گرفته شده است. برخی آثاری که این سنگ بر روی نگهدارنده آن به جای می گذارد عبارت است از : اخلاص، شادی، صداقت و شجاعت. خواص متافیزیکی و ماوراء طبیعی باستانی این سنگ روی نگهدارنده و صاحب این سنگ -که متولد تیر ماه است- عبارت است از: سرزندگی، اعتماد به نفس و قدرت. خواص شفابخشی هم برای سنگ ماه تیرماه در نظر گرفته شده که مربوط به پاکسازی و سلامت خون، درمان عفونت و افزایش الگو های تفکر مثبت می باشد. همچنین این گوهر قرمز رنگ به منظور افزایش دریافت انرژی، سخاوت، ایجاد رفاه و موفقیت نیز استفاده می شود.

محصولات یاقوت سرخ

16-1-029-several-stones-ring-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

انگشتر نقره مردانه فاخر طرح تهمتن با چند سنگ معدنی اصل‌‌‌

۸۴۷,۰۰۰ تومان
16-1-026-several-stones-ring-2-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

انگشتر یاقوت چند نگین نقره زنانه اصل طرح گلفر‌‌‌

۲۴۱,۰۰۰ تومان
7-3-105-ruby-necklaces-2-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلرخ‌‌‌

۱۴۹,۰۰۰ تومان
7-3-101-ruby-necklaces-3-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلدانه‌‌‌

۱۷۹,۰۰۰ تومان
7-3-100-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلخنده‌‌‌

۱۶۷,۰۰۰ تومان
7-3-096-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلچین‌‌‌

۱۷۹,۰۰۰ تومان
7-3-094-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلچهر‌‌‌

۲۷۹,۰۰۰ تومان
7-3-091-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلپری‌‌‌

۱۶۴,۰۰۰ تومان
7-3-088-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلپر‌‌‌

۱۴۳,۰۰۰ تومان
7-3-087-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلبرگ‌‌‌

۱۵۲,۰۰۰ تومان
7-3-085-ruby-necklaces-2-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلایل‌‌‌

۱۳۴,۰۰۰ تومان
7-3-084-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلان‌‌‌

۱۳۷,۰۰۰ تومان

20 دیدگاه در “یاقوت سرخ : روش تشخیص + خواص یاقوت سرخ در روایات و کتب علمی

 1. محمد گفت:

  سلام من یک انگشتر یاقوت سرخ دارم چطوری میتونم بفهمم اصله لطفا منو راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   توضیحات مفصلی در همین صفحه ارائه شده ولی اساسا تشخیص کار راحتی نیست و بهتره به یک گوهرشناس مراجعه بفرمایید.

 2. Ruzzn گفت:

  سلام من چند تا مهره از سنگ یاقوت و فیروزه البته فیروزه بدون رگه و چند سنگ دیگه دارم ک باهاشون یک دستبند درست کردم ایا فرقی میکنه که گردنبند باشند یا انگشت و … همون نیروی قبلی رو دارن ؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بی تاثیر نیستند ولی به طور دقیق اگر بخواهیم بحث کنیم با توجه به وضعیت جسمی و روحی فرد و خواصی که هر سنگ دارد بایستی به صورت دستبند، گردنبند، کوتاه یا بلند، انگشتر یا … تعیین و برای حداکثر بهره‌وری استفاده شود.

  2. فاطمه گفت:

   سلام نگین یاقوت سرخ برمه قیمتش چنده؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در حال حاضر سنگ یاقوت برمه با کیفیت نسبتا خوب از قیراطی حدودا ۳۰۰ هزارتومان به بالا

 3. شایان جوکار گفت:

  سلام می خواستم بگم یاقوت سرخ کدام موزه است

 4. محمد ابراهیمی گفت:

  سلام
  بیزحمت در تهران جایی رو معرفی کنید که بتونه دقیقا تشخیص بده
  من چند نمونه سنگ دارم که کسی نتونسته اطلاعات واقعی بده
  ممنون از شما

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در تهران ازمایشگاه های گوهرشناسی معتبری فعالیت دارند که علاوه برتشخیص دقیق یک شناسنامه هم برای سنگ صادر می‌کنند. یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشید به راحتی ادرس و شماره تلفن مجموعه ها رو پیدا می‌کنید.

 5. حسین گفت:

  سلام ایا سنگ یاقوت برمه با پاکی ۱۰۰٪ وجود دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ۱۰۰ درصد پاک که عملا شیشه میشه 🙂
   ولی یاقوت برمه نسبتا پاک و حتی شناسنامه دار اگه مایل باشید داریم. البته که قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با یاقوت های موجود در بازار داره

   1. ناشناس گفت:

    سلام خسته نباشید من یه سنگ قرمز تیره راف دارم کوچکه ولی سنگینه امکان دار ه یاقوت باشه؟

    1. شرف آنلاین گفت:

     باسلام
     باید از نزدیک بررسی شود ولی یاقوت چگالی نسبتا بالایی دارد.

 6. سوفیا گفت:

  الان ک داشتم این صفحه رو می خوندم عکس نگین انگستر مذکور رو اینجا دیدم، دقیقن با همون تراش ها و رنگ اما شخص هدیه دهنده گفته بوده عقیق یمانی هست اون! ؟؟؟!!!!!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   برای بررسی دقیق تر بهتره سنگ رو از نزدیک به یک کارشناس نشون بدید ولی به طور کلی بین یاقوت سرخ و عقیق یمانی سرخ تفاوت خیلی مشهود و زیادی وجود داره

   1. سوفیا گفت:

    ممنون هستم از پاسخ تون

 7. sajjdi گفت:

  سلام سنگ های یاقوت شما مات هستند یا نه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متنوع هستند ولی اکثرا دارای شفافیت خیلی زیادی نیستند. در تصاویر محصولات از زوایای مختلف میتونید میزان ماتی یا شفافیت سنگ رو مشاهده نمایید.

 8. مهدی اکرمی گفت:

  سلام من سنگ یاقوت سرخ دارم از اجداد مادریم به ارث بردم میخوام شناسنامه دار بشه میشه راهنمایم کنید لطفا تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   امکان صدور شناسنامه بین المللی وجود دارد. لطفا با بخش پشتیبانی انلاین سایت در تماس باشید.
   باتشکر

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.