شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

yellow-Sapphire-necklace یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

در ابتدای این مقاله سراغ تاریخچه سنگ یاقوت می رویم و با انواع آن آشنا خواهیم شد، سپس خواص یاقوت زرد اصل را در زندگی و اثرات درمانی آن بر بدن را بررسی میکنم. در ادامه فواید این نگین را از دیدگاه معصومین (ع) در روایات و احادیث و روش های شناخت سنگ یاقوت زرد اصلی را مطالعه می کنیم، همچنین در انتهای مقاله بحث سنگ ماه تولد و روش های قیمت گذاری این سنگ زرد رنگ با ارزش را می خوانیم. همراه شرف آنلاین باشید …

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد تاریخچه کوتاه

این گوهر نوع سرخ‌ رنگ و بلور شده ی کوراندوم می باشد که پس از الماس سخت‌ترین نوع کانی‌ها به حساب می آید. بیشترین معادن این سنگ زرد رنگ با ارزش در کشور های میانمار، سری‌لانکا، تایلند، ماداگاسکار و کنیا قرار گرفته است و با ارزش ترین و زیباترین نوع آن در دره موگوک در کشور میانمار یافت می‌شود.

raw-yellow-ruby یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

کوراندوم از کانی‌های سنگ‌های آذرین محسوب می شود که به اکسید آلومینیوم معروف است به شمار می آید و ممکن است این گوهر دارای مقدار ناچیزی از ناخالصی های مانند آهن، کروم، منگنز، مس و تیتانیوم باشد. این ناخالصی‌ها دلیل تشکیل رنگ‌های مختلف همانند زرد، بنفش، کبود، صورتی، نارنجی، و سرخ در کوراندوم می‌ باشد. کوراندوم‌هایی که رنگی به‌ غیر از سرخ و صورتی داشته باشند در دسته ی یاقوت کبود یا همان سفایر قرار می گیرد و کوراندوم‌های سرخ‌ رنگ و صورتی با نام یاقوت سرخ معروف می باشد. سنگ یاقوت زرد نیز یکی از انواع دیگر می باشد که کمتر شناخته شده است اما انگشتر و گردنبند یاقوت زرد اصل زیبایی بسیار خیره کننده و خواص زیادی را دارا می باشد.

yellow-Sapphire-gems یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد احادیث و روایت معصومین درباره خواص یاقوت زرد

برخی از خواص یاقوت زرد و خواص کلی دیگر انواع آن را که در روایات و کتب اسلامی آمده است با یکدیگر بررسی می کنیم:

۱- از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است: دست کردن انگشتر یاقوت زرد مستحب بوده و ثواب بسیار زیادی دارد .

۲- پیامبر (ص) نیز فرموده اند: در دست داشتن انگشتر یاقوت زرد، نابود کننده تنگدستی و فقر می باشد. همینطور ایشان خطاب به امام حسین (ع) فرمودند: فرزندم، انگشتر یاقوت و عقیق به دست داشته باش که پسندیده و مبارک است و هر زمان شخصی به آنها نظر کند نورانیت چهره اش افزون میگردد و اقامه یک رکعت نماز با آن دو، یکسان با هفتاد رکعت نماز بدون آنها است.

۳- امام هشتم شیعیان علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) نیز به نقل از امام جعفر صادق (علیه السلام) فرموده اند که همراه داشتن این انگشتر تنگدستی را دور می کند و از میان می برد.

۴- همینطور در حدیثی دیگر از امام هشتم علی ابن موسی الرضا (ع) آمده است که در دست کردن این انگشتر پریشانی و غم را می‌زداید.

۵- همینطور در قسمتی از تاریخ اسلام آمده است که : حضرت علی (ع) همراه خود چهار انگشتر داشتند که یکی از آن ها انگشتر یاقوت بود و آن را به علت نجابت و شرافت در دست می انداختند.

دسته بندی محصولات یاقوت

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت (372)

انگشتر یاقوت سرخ (184)

انگشتر یاقوت کبود (196)

گردنبند یاقوت (160)

گردنبند یاقوت سرخ (85)

گردنبند یاقوت کبود (75)

دستبند یاقوت (46)

دستبند یاقوت سرخ (30)

نیم ست یاقوت (52)

نیم ست یاقوت سرخ (24)

نیم ست یاقوت کبود (28)

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد برخی از خواص یاقوت زرد جهت درمان

۱- این گوهر سبب بهبود عملکرد معده می شود و شخص استفاده کننده از آن دچار درد های دستگاه گوارش نمی شود.
۲- در طب سنتی ایران از این سنگ زرد رنگ برای بهبود بیماری هایی مانند غش، صرع، جنون و طاعون استفاده می شود.
۳- سنگ یاقوت زرد باعث استحکام دیواره های رگ ها می شود و از خون ریزی بینی جلوگیری می کند.
۴- همراه داشتن این گوهر سبب تنظیم گردش خون میشود، سموم بدن را از بین می برد و از این راه به تصفیه خون کمک میکند.
۵- از بین بردن فشار خون پایین و ضعفو ناتوانی از دیگر خواص یاقوت زرد می باشد.
۶- بهبود بخشیدن سردردهای عصبی و میگرن از خواص درمانی این گوهر می باشد و برای رفع سرگیجه و بی خوابی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

yellow-Sapphire-rings یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد
۷- در علم سنگ درمانی در اسلام، برای از بین بردن درد های موضوعی سنگ یاقوت زرد را بر روی درد های موضعی قرار می دادند و سبب تسکین درد می شد.
۸- این نگین برای رفع ناتوانی های جنسی و بهبود دوره قاعدگی موثر بوده و به آسان شدن زایمان کمک می کند.
۹- یک از مهترین خواص درمانی این نگین کمک به سیستم عصبی بدن می باشد. این نگین در تنظیم عملکرد غده تیروئید موثر است و درمانی قطعی برای کاهش اشتها و مشکلات عصبی قلب می باشد.
۱۰- درمان بیماری های چشم و بهبود دید از خواص درمانی این نگین می باشد. بنابراین استفاده از سرمه این سنگ زرد رنگ توصیه می شود.
۱۱- اگر سنگ یاقوت زرد در اطراف دهان باشد سبب از بین بردن بوی بد دهان می شود.
۱۲- در طب سنتی نیز به خواص یاقوت زرد اشاره شده است. همراه داشتن این انگشتر در دست راست زنان، سبب دور شدن بیماری‌های زنانه می شود.

yellow_sppheir یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد خواص یاقوت زرد از نظر معنوی

۱- یاقوت زرد سبب استقلال انسان می شود و ترس را نابود می کند.
۲- این سنگ زرد سبب بالا رفتن صبر انسان می شود.
۳- استفاده از این نگین باعث افزایش عزت نفس و رفعت فرد صاحب آن می شود.
۴-این گوهر یکى از سنگهاى مناسب براى مدیتیشن می باشد. این نگین با ارتعاشات خود انرژى استفاده کننده از آن را تقویت مى کند و او را در تصمیماتش کمک می کند.
۵-در کتب قدیمی آمده است استفاده از سنگ یاقوت زرد در اطراف گردن به استفاده کننده از آن کمک می کند تا بتواند قاطعانه صحبت کند و به طرز بیانش احساسی قوی تر بدهد.
۶- از خواص سنگ یاقوت کبود ،سرخ و زرد این است که استفاده از آن شخص را از برقراری ارتباطات تک محوری حفظ میکند و امکان برقراری روابط عاطفی و صمیمانه ای با دیگران را فراهم می کند.

woman-ring-yellow-ruby یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد خواص ماورایی یاقوت زرد

یاقوت زرد جز موثرترین و با ارزش ترین نگین های موجود در جهان می باشد که در نوشته های باستانی توسط هندی ها به استفاده از آن توصیه شده است. این نگین به عنوان ” پیرویج ” یا ” پوش رجا ” (سانسکریت) مشهور می باشد، همچنین بیان شده که جا و مقام بسیار بالایی در دنیای طالع بینی دارد. شخص استفاده کننده از سنگ باید از متناسب بودن نگین اطمینان حاصل کند و در دنیای طالع بینی نیز از آن استفاده کند.

ring-yellow-ruby یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

یاقوت زرد (yellow sapphire) از صاحبش در مقابل زشتی ها و بلا ها محافظت می کند و کامروایی زناشویی و احساس خوشبختی فوق العاده ای به خانم ها هدیه می دهد. اگرصاحبش زن می باشد، برای او یک مرد واقعی و موفق، دوست داشته شدن، رضایت زناشویی و شادی نشاط را در زندگی زناشویی به ارمغان می آورد. علاوه بر آن در کتاب های باستانی هند درباره خواص یاقوت زرد نوشته شده است که چربی را در بدن کاهش می دهد و بیماری های مرتبط به پوست و گلو را بهبود می بخشد و به تسریع درمان فلج مغزی و منظم کردن گردش خون نیز یاری می رساند.

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد چگونه همیشه سنگ یاقوت زرد زیبا بماند؟

۱- چون این سنگ از استحکام بالایی برخوردار است، ذرات کثیف به آسانی روی آن جمع می شوند و ظاهر آن را زشت می کنند. بنابراین، قبل از آرایش کردن و عطر زدن همیشه آن را از خود دور نگه دارید.

۲- برای رفع کدری نگین، از محلول آب گرم و صابون مایع ملایم استفاده شود. برای انجام این کار، یک مسواک نسبتا نرم را به این محلول آغشته کرده و سنگ را با استفاده از مسواک به خوبی تمیز کنید. بعد از آن نگین را به سرعت با آب بشویید و با کمک یک پارچه ی بدون پرز تمیز کنید. همچنین می توانید برای تمیز کردن طلا، نقره و سنگ های خود، از محلول های تمیز کننده موجود در بازار استفاده کنید. برای هر فلز و سنگی محلول خاصی وجود دارد پس دقت شود که برای تمیز کردن این گوهر از محلول های مربوط به آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای سنگ ها و فلزات قیمتی از محلول های گران قیمت و معتبر استفاده کنید تا به زیورآلات شما آسیبی نرسد.

yellow-rubys یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

۳- علاوه بر مطالب گفته شده شما می توانید زیورآلات خود را با دستگاه التراسونیک نیز تمیز کنید این دستگاه با گرم کردن آب و با فرستادن موج های صوتی در داخلش باعث می شود که تمام چربی ها و کثیفی های سنگ و انگشتر شما گرفته شود.

۴- اگر سنگ یاقوت زرد شما دچار ضربه شد، در سریع ترین زمان ممکن آن را به یک جواهرساز نشان دهید و از او بخواهید تا نگین را مورد بررسی قرار دهد. تا راهی برای جلوگیری ترک های ایجاد شده یافت شود.

۵- اگر از این نگین و زیورآلات زیاد استفاده می کنید همیشه حواستان به نگین انگشتر و یا دستبندتان باشد زیرا که بعد از گذشت زمان و یا در اثر برخورد ضربه ممکن است نگین شل شده باشد که در صورت مشاهده آن را به یک سوارکار ماهر بدهید تا برایتان سوار کند. به هیچ وجه خودتان اقدام به درست کردن آن نکنید چرا که این کار نیازمند تجربه و دقت می باشد.

۶- در هیچ زمان سنگ یاقوت زرد را در کنار جواهراتتان نگه ندارید. هر یک از زیورآلات را  طور جداگانه نگهدارید زیرا ممکن است این سنگ ها بر روی یکدیگر خش بیندازند بنابراین بهتر است جواهرات را در جعبه های جداگانه نگهداری کنید.

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد راه های تشخیص

روش های کلی برای تشخیص سنگ یاقوت زرد اصل وجود دارد:

yellow-Sapphire-detect یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

۱ – استفاده از دستگاه الکترونیکی در مراکز گوهرشناسی: این دستگاه‌ها  قیمت بسیار بالایی دارند و فقط در آزمایشگاه‌های گوهرشناسی در دسترس می باشد. دستگاه الکترونیکی موجود در آزمایشگاه‌های سنگ شناسی، با توجه به خصوصیات و یا فرمول‌های شیمیایی سنگ، نگین را شناسایی کرده و اصل و تقلبی بودن آن مشخص می‌شود و همچنین عیار سنگ را نیز تخمین می زنند.

تبصره: برای بررسی سنگ ها و تایید اصالت آنان، فقط به آزمایشگاه‌های سنگ شناسی معتبر مراجعه کنید. چرا که سایر آزمایشگاه‌ها (مانند زمین شناسی، خاک شناسی و . . . ) صلاحیت ارائه نظر کارشناسی در مورد اصالت نگین را ندارند.

۲ – استفاده از کارشناسان خبره: تشخیص یاقوت زرد اصل از نوع تقلبی آن نیازمند چندین  سال تجربه در رابطه با سنگ های مختلف می باشد.

روش های تشخیص گفته شده در قبل بهترین می باشند. اما درصورت در دسترس نبودن می توانید خودتان نیز نشانه هایی از این سنگ را چک کنید اما همانطور که گفته شد تشخیص صددرصد کاری بسیار دشوار و نیازمند تجربه فراوان است:

۳- برای تشخیص حتما سنگ را در نور بگیرید و هاله های ابری و ناخالصی ها را در آن مشاهده نمایید. سنگ اصلی اغلب ناخالصی دارد و مانند شیشه صاف نیست. (اگر واقعا یاقوت زرد اصلی مانند شیشه صاف باشد قیمت بسیار بالایی دارد)

۴- همچنین این سنگ باتوجه به سختی بالایی که دارد باید روی شیشه و دیگر سنگ ها خط بیندازد.

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد روش های تعیین قیمت سنگ یاقوت زرد اصل

همانطور که می دانید با توجه به قیمت بالای سنگ یاقوت زرد اصل این گوهر در دسته سنگ های قیمتی قرار دارد و فاکتور هایی برای تعیین قیمت یاقوت وجود دارد، لذا برخی از معیار های تعیین قیمت سنگ یاقوت زرد اصل را با هم بررسی می کنیم. البته توجه داشته باشید که بسته به کیفیت، اندازه و محل اکتشاف قیمت یاقوت زرد بین 5 دلار تا بالای 2000 دلار به ازای هر قیراط متغیر خواهد بود.

yellow-Sapphire-ring یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

* یکی از فاکتور های بسیار مهم در تعیین قیمت سنگ یاقوت زرد اصل شفاف بودن سنگ می باشد. هرچه این سنگ شفاف تر و آب دار تر باشد قیمت یاقوت زرد افزایش دارد. ( البته سنگ های زرد تقلبی همانند شیشه صاف و شفاف هستند پس اگر دیدید چنین سنگی بسیار شفاف می باشد در اصلی بودن آن شک کنید.)

* فاکتور بعدی تعیین قیمت یاقوت زرد اندازه سنگ است. هرچه اندازه آن بزرگتر باشد از قیمت سنگ یاقوت زرد اصل تصاعدی و بالاتر می‌باشد. برای مثال سنگ ۱۰ قیراطی ۴ برابر سنگ ۵ قیراطی قیمت دارد با اینکه فقط ۲ برابر آن وزن دارد.

* رنگ سنگ نیز در قیمت یاقوت زرد تاثیرگذار است. هرچه بزرگتر و خوش رنگ‌تر باشد قیمت یاقوت زرد نیز افزایش پیدا می کند. اما به طور کلی تاثیری در خواص یاقوت زرد ندارد.

*معیار های دیگری همچون تراش و… در قیمت گذاری نیز موثر می باشند.

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد معادن سنگ یاقوت زرد

کشورهای سریلانکا (سیلان)، تایلند، میانمار و ماداگاسکار جزو معروف‌ترین مناطقی هستند که دارای این گوهر زیبا و درخشان می‌باشند. یاقوت زرد سیلان نسبت به دیگر مناطق فراوان‌تر و شناخته شده‎تر است. نوع تایلندی نیز دارای قیمت کمتری نسبت به دیگر موارد است.

12210-gem-stone-icon یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد سنگ ماه تولد

-سنگ-یاقوت-زرد-اصل- یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

انواع سنگ یاقوت بسیار محبوب و پر استفاده هستند و خود یاقوت سنگ اصلی ماه تولد خیلی از ماه های سال است که متولدین آن ماه ها میتوانند از خواص یاقوت بطور ویژه به صورت انگشتر، گردنبند و حتی نیم ست یاقوت و دستبند یاقوت بهره ببرند. یاقوت زرد اصل را نیز می توان بعنوان سنگ ماه تولد آذر در نظر گرفت. متولدین آذر ماه میتوانند از خواص ماورایی این سنگ بطور ویژه بهره ببرند. علاوه بر یاقوت زرد، توپاز زرد و آبی، آمیتیست، یاقوت سرخ و بریل نیز از دیگر سنگ های ماه آذر می باشد. اصلی ترین سنگ ماه تولد آذر نیز فیروزه است. برای نتیجه بهتر گرفتن از این سنگ بهتر است که با توجه به روش های مختلف شارژ سنگ های قیمتی آن را شارژ کنید تا بتوانید بطور دائم از خواص این سنگ بهره ببرید.

محصولات یاقوت

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

71 دیدگاه در “یاقوت زرد: راه تشخیص و قیمت گذاری + خواص کامل سنگ یاقوت زرد

 1. علی گفت:

  سلام، یک سوال داشتم
  خواص انگشتر عقیق یمن که در روایات امده مختص رنگ سرخ هست؟ یا کبود و جزع (یمن مشکی) هم شاملش میشود؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   شامل رنگهای دیگر عقیق یمنی می شود اما سرخ اندکی بیشتر توصیه شده است.

 2. سعید گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما
  خواستم بپرسم توی معادن ایران همان جایی که اشاره هم کردید بهش توی جواب‌هاتون یاقوت زرد و صورتی و بنفش از تورمالین بدست میاید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه منظور شما را متوجه نشدیم.

 3. سبحان گفت:

  سلام من یاقوت سرخ دارم اردیبهشتی هستم از خواص یاقوت میتوانم بهره ببرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله استفاده بفرمایید.

 4. حسیب12 گفت:

  با سلام !
  اگر یاقوت شکسته باشد خواص خود را حفظ میکند یا از دست میدهد؟
  یا اگر یاقوت شکسته باشد خواص آن میماند یا خیر؟
  تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خواص آن باقی میماند فقط به لحاظ قیمتی افت میکند.

   1. مسعود گفت:

    با سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز، بنده یک سنگ زرد در اعماق ۸ متری پیدا کردم، منتها نمیدانم الماس زرد یا یاقوت، میشود خواهشا راهنمایی کنید، آیا روشهای ساده ای هست که خودم بتوانم تشخیص بدهم، سپاسگزارم

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در همین مقاله توضیحات اولیه داده شده است اما دقیق ترین روش مراجعه به ازمایشگاه گوهرشناسی است.

 5. حسینیان گفت:

  سلام، من یک سنگ به وزن ۲۱۰ گرم دارم که کاملا شبیه تصاویر سنگهای سایت شماست .میخواستم بدونم از روی جرم حجمی هم میشه به یک تشخیص نسبی رسید و اینکه جرم حجمی یاقوت زرد چند هست ؟ و برای تشخیص اصالت و فروش جای مشخصی هست که مراجعه کنم؟ ممنون از شما

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله یک تشخیص اولیه است. (حدود ۴ گرم بر سانتی متر مکعب است)
   برای تشخیص دقیق بایستی به آزمایشگاه گوهرشناسی مراجعه نمایید.

 6. علیرضا گفت:

  با سلام و اجازه از آدمین بزرگوار ،حدودا ۲۰۰ قیراط یاقوت زرد راف بدونه بهسازی و حرارت استخراج موگوک موجود هست قیمت از قیراط ۲۰۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون با تاییدیه آزمایشگاه عزیزانی که علاقه مند به خرید هستند با شماره [censored] تماس بگیرند با تشکر از آدمین عزیز

  1. abdul qadeer گفت:

   سنگ زرد یاقوت دارم گرمش چند است

   1. ضحا گفت:

    سلام.
    من متولد مهرماه هستم آیا میتوانم از (زیورآلات) یاقوت زرد استفاده کنم؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    اسلام و احترام
    بله میتوانید. خیلی درگیر اینکه حتما سنگ ماه تولد خودتان باشد نشوید.

 7. رضا گفت:

  سلام استاد عزیز من یه سنگ زرد کدر رنگ با سختی بالا دارم بالای یک کیلو هست داخلشم ناخالصی های سفید رنگ زیاده از داخل سنگ در اومده چطور میتونم عکس بفرستم نظر بدین تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه از روی عکس امکان تشخیص نیست. بایستی حضورا به آزمایشگاه گوهرشناسی یا یک فرد خبره مراجعه نمایید.

 8. ناشناس گفت:

  سلام اگر یاقوت طبیعی با ۱۵قیراط وزن و حتی کمی بهتر از عکس یاقوتی که عکسشو گذاشتین باشه بدون بهسازی و هیت قیراطی چقدر میتونه قیمتش باشه؟ و کجا میشه تعیین قیمتش کرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر بدون بهسازی و هیت باشد قیمت نسبتا بالایی دارد. برای تعیین قیمت و اصالت میتوانید به آزمایشگاه های گوهرشناسی مراجعه بفرمایید.

   1. روح اله ف گفت:

    سلام یاقوت زرد زعفرانی بهتره یا زرد معمولی

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    هردو وجود دارند منظورتان از بهتر بودن چیست؟ هردو اصلی هستند

 9. محمد. گفت:

  با سلام خدمت شما بزرگوار
  بزرگوار بنده تو زمینهای کشاورزی خودمون در حال کار سنگی پیدا کردم و ازونجا ک پسر عموم گوهر تراشی بلد بود دادم تا‌روی اونو برام صیقل بزنه و باز ازونجا ک خودم ی دونه یاقوت زرد عالی داشتم وقتی دیدم چند تا حباب ریز توی سنگ هست سنگو گذاشتم تو کارگاه و اومدم .پسر عمومم هاپولی کرد سنگو میگه نیست
  حال ک توی اینترنت میبینم اینقدر حباب توی بعضی یاقوتها هست موندم ایا سنگ من هم میتونسته ارزش دار باشه
  بنده کنار زاینده رود اصفهان زندگی میکنم به نظر شما میتونه یاقوت توی اصفهان پیدا بشه؟
  چون سنگه حدودا بیست سی گرم بود و بسیار شفاف و عالی بود
  اینقدر این ذهنمو درگیر کرده میخوام اگه تو اصفهان هم یاقوت میتونسته باشه یجوری سنگمو پس بگیرم
  با تشکر از شما

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در ایران فقط در نزدیکی همدان معادن کروندوم و یاقوت یافت شده است و در شهرهای دیگر گزارش نشده است.

   1. نورا کاظمی گفت:

    با سلام 🌹 خسته نباشید عزیزدل 💖 مطالب بسیار زیبا و دلنشین بودن 🧿🧿🧿 ۱ سوال داشتم جسارتا…
    سنگ تولد ماه آبان چیست؟!!! 💎

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام و تشکر از نظر لطف شما
    لطفا به مقاله سنگ ماه تولد آبان مراجعه نمایید.

 10. زینب اسماعیلی گفت:

  سلام خدا قوت . من متولد دی ماه هستم. میخواستم بدونم میتونم ازاین سنگ استفاده کنم و عنصر هم اتش. ممنون می شم راهنمایم کنید سپاس فراوان

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   براساس ماه تولد میتوانید از گوهرهای گارنت، اونیکس، یاقوت سرخ، عقیق یا لاجورد استفاده نمایید. البته که استفاده از نگین ها براساس آنچه از خواصشان در منابع معتبر دینی یا علمی آمده توصیه بهتری است ولی اگر براساس طبع تان میخواهید از گوهرها استفاده کنید بهتر است در مباحث چاکرا ورود کنید و براساس آن نگین مناسب را انتخاب نمایید.

 11. گودرز م گفت:

  سلام و عرض ادب خسته نباشید و ممنون از سایت بسیار عالی و خوب تون. خدمت شما بزرگواران محترم عرض کنم بنده دو عدد سنگ زرد با وزن هر کدام یک کیلو حالا کمی بیشتر پیدا کرده ام و با نمونه ای که در اینترنت دیده ام هیچ فرقی ندارد. داخل سنگها شفاف و زیبا هستند چگونه بفهمم سنگها یاقوت زرد هستند و یا توباز. شما عزیزان مستحضر هستید قیمت آنالیز هم سرسام آور است که آزمایش شوند. ممنون و سپاسگزارم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. سر بلند و سر افراز باشید.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   چون سنگ با وزن بالایی دارید ارزش صدور شناسنامه را دارد و هزینه آن اصلا بالا نیست. حتما به یک آزمایشگاه گوهرشناسی مراجعه نمایید.
   تعدادی از راه های تشخیص ساده نیز در همین مقاله آمده است که ساده ترین آن همان سختی یاقوت زرد است که بعد از الماس سخت ترین است و باید روی شیشه و دیگر سنگ ها بتوانید خط بیندازد.

 12. فری گفت:

  یک سنگی دارم حدوده چهار گرم وزنش حدودا وقتی نور برا نمیگیری چند نوع رنگه زیبا و روشن دیده میشود نور از ان عبور میکند رنگه زرد کبود و نیلگون حالت عادی سفید و نیلگونی رنگه اما برش شفافیتش خیلی زیاده البته قسمتی سفید نباطیه شفافیتش مشخص شده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   با توضیحاتی که فرمودید امکان تشخیص نیست بایستی حضورا از نزدیک توسط یک کارشناس بررسی شود.

  2. یاسین گفت:

   سلام من کارشناسی میکنم و قیمت گذاری میکنم
   داخل واتساپ پیام بدید [censored]

 13. علیرضا گفت:

  سلام یک انگشتر یاقوت زرد باکیفیت و با اصالت دارم حدودا نگینش ۱۶ تا ۲۰ قیراط هست رکاب کار استاد رسول هست ولی یاقوتش رو نمیدونم مال کدام کشور هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در چه رابطه راهنمای میخواهید؟ برای تعیین اصالت سنگ میتوانید به ازمایشگاه گوهرشناسی مراجعه بفرمایید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام من چند تا سنگ با سختی بسیار زیاد و زیبا دارم می تونید حدودا بفرمایید چه نوع سنگی می باشد

   2. شرف آنلاین گفت:

    خیر متاسفانه امکانش نیست.

 14. منصور گفت:

  سلام یه سنگ زرد دارم بیست گرم سختیش رو هم توانست چطور عکسش ارسال کنم

 15. محمد گفت:

  محمد سلام ایا گوهر زرد رنگ داخل سنگ ساروجی بزرگ باشد از خودش رنگ پس میدهد چنین سنگی هست که مثل جوهر رنگ پس داده ممنون

 16. الياس گفت:

  سلام یک سنگ گرد زرد یک جا دیدم ۴٨٠ گرم بود خیلی شفاف بود شبها تاصبح عین لامپ زرد روشن بود جریانش چیه قمتی یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   احتمالا از سنگ های دارای خاصیت فلورسنت بوده‌است. باید از نزدیک بررسی شود تا اطلاعات بیشتری دریافت نمود.

  2. ایرج گفت:

   سلام کجا میشه این سنگ دید من خودم سنگ میخرم

 17. ارغوان آرام گفت:

  سلام خوبین
  از کجا بفهمم با طالع من سازگار است یا خیر
  من انگشتر یاقوت زرد میخوام
  متولد شهریور هستم
  اما رایزینگ استرولوژی ستاره شناسی من اردیبهشت است
  اگه بخرم بهم نسازه چی؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای مشاهده سنگ ماه تولد شهریور کلیک کنید.
   برای مشاهده سنگ ماه تولد اردیبهشت کلیک کنید.
   ولی اساسا ضرورتی ندارد سنگ ماه تولد خودتون رو استفاده کنید و توجه به خواص گفته شده در روایات و منابع علمی در انتخاب نگین مورد نیاز خود توصیه شده تر خواهد بود.

 18. بی نام گفت:

  آیا داخل یاقوت زرد دودی هست اگه اینو جواب بدین مچکرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   منظورتون از دودی چیه؟ داخل یاقوت زرد حالت یخی داره

 19. یوسف گفت:

  سلام من چند سال هست یک سنگ زرد تقریبا ۵۰ الی۱۰۰ گرمی دارم. شما می توانید برای تشخیص آن کمک کنید. از نظر مالی خیلی ضعیف هستم و نمی توانم هزینه ای بدهم. ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بهتر است به یک آزمایشگاه گوهرشناسی مراجه کنید تا شناسنامه صادر شود. هزینه زیادی ندارد.

 20. بنده ی خدا گفت:

  سلام قربان من یک انگشتر قدیمی دارم که سنگش اصل اصل است وقتی نور خورشید روش می افته نور رو به هفت قسمت تقسیم میکنه و روی یه شیی نور های زیبای زیادی میندازه رکابش نقرس و سنگش یاقوت زرد وزنش ۱۷ گرم است قیمتش چنده خیلی هم قدیمی هستش قیمتش چند میشه ؟؟ لطفا جواب بدهید….ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه با این مشخصات امکان قیمت گذاری نیست. لطفا از نزدیک از یک کارشناس حضورا راهنمایی بگیرید.

  2. ناشناس گفت:

   س من خریداریم‌

 21. ليلا خليلي خو گفت:

  با سلام و احترام
  آیا یاقوت زرد همان شرف الشمس است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر، شرف الشمس دعایی هست که پشت نگین عقیق زرد حکاکی می شود.

 22. تمجیدی گفت:

  سلام قیمت انگشتر یاقوت زرد اصل افریقایی با شناسنامه معتبر با یه بازوی نقره خوب چند در میاد ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   از چند صد هزارتومان تا چند میلیون تومان و حتی بیشتر
   کاملا بستگی به ابعاد، وزن و رنگ و شفافیت سنگ و میزان نقره رکاب و طرح رکاب دارد.

 23. معصومی گفت:

  شما فاکتور یا شناسنامه میدید برای سنگ های گران قیمت

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   درصورتی که مشتری خواهان باشد بله حتما

 24. ناشناس گفت:

  سلام،در بخش برخی از خواص یاقوت زرد جهت درمان، در زیر توضیح شماره : ۶ عکسی از دو انگشتر مردانه و زنانه هست که پشت زمینش عکس گل رز سفید هست ، کارگاه شما میتونه مدل زنانه این انگشتر را بسازه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   دقیقا این مدل رو خیر ولی مدل های مشابه طرح های سولیتر داریم که اگه به بخش پشتیبانی آنلاین پیام بدید تصاویرشو خدمتتون ارسال میکنیم.

 25. شهره خداوردی گفت:

  سلام بسیار مفید ممنون یه دونه عکس انگشتر پشت زمینه اش گیاه سبز رنگه امکان ساختش وجود داره درفروشگاه شما یانه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اگر لطف بفرمایید تصاویرش رو برای بخش پشتیبانی آنلاین ارسال کنید امکان، قیمت و زمان ساخت تعیین می شود.

 26. مهدی گفت:

  با عرض سلام ایا یاقوت زرد درونش رنگ سبز هم دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر در شرایط عادی رنگ سبزی دیده نمیشه

 27. ناصر گفت:

  سلام
  سنگ خام پیدا کردم که در رنگهای قرمز، نارنجی و زرد و دودی مایل به آبی هم هست،
  اما رنگ زردش مخلوطی از قهوه‌ای و نارنجی داره که قسمت مغز سنگ رنگی تره و دورش زرده که نور رو از خودش رد میکنه،
  نمی‌دونم چرا کدره و انگار داخلش مخلوطی از شیر داره و ماته!
  می‌دونم اگر صیقل داده بشه شفافتر میشه

  درون شکستگی
  مثل چرم لیزه و چرب ماننده

  هرچی گشتم تو سایت عکسی از یاقوت خام پیدا نکردم!
  اگر لطف کنید از شکل ظاهری سنگ خام هم بگید کمکی شده به کسانی که طبیعت رو در سنگ می‌بینند..

  ممنونم از بودنتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای شناسایی سنگ باید از نزدیک دیده بشه و بهتره مستقیما به آزمایشگاه گوهرشناسی در شهر خودتون مراجعه کنید.
   تصویر یاقوت راف (خام) رو در ذیل میتونید مشاهده بفرمایید.
   سنگ یاقوت خام

 28. محسن عمرانی گفت:

  یاقوت زرد برای چه چیزی خوبه مقالتون رو خوندم ولی چیزی درمورد خواصش نیومده بود

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به طور کامل خواص یاقوت زرد در مقاله بیان شده لطفا مجددا مطالعه بفرمایید.

 29. وحید021 گفت:

  سلام خسته نباشید.شما سفارش ساخت انگشتر مخصوص با طرحی که میخوایم رو هم انجام میدین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله حتما
   لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین سایت در ارتباط باشید.
   باتشکر

   1. لیلی گفت:

    یاقوت زرد اصل رو خریدار هستید و قیمتش چقدر هست؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر متاسفانه خرید نداریم.

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.