شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

sapphire_stone یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

در این مقاله توضیحاتی شامل خواص یاقوت کبود و انواع دیگر آن از دیدگاه دانشمندان و معصومین، خواص انگشتر یاقوت کبود (خواص درمانی)، راه های تشخیص اصلی بودن این نگین و تاریخچه این سنگ را بررسی می کنیم. برای افزایش اطلاعات عمومی خود و پی بردن به خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود همراه ما باشید.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم شناخت سنگ یاقوت کبود

مواد تشکیل دهنده یاقوت آلومین خالص می باشد که ممکن است به مقدار کم با مواد دیگر شامل کروک و آهن آغشته شود. در لایه‌های آتشفشانی قدیمی هندوستان  و تبت پیدا می‌شود و دارای اقسام مختلف است که بهترین  و قیمتی تر نوع آن، سنگ کبود ( یاقوت کبود ) است. ریشه نهایی این واژه از یونانی باستان huakinthos می باشد که یک بار از زبان عربی به صورت «یاقوت» و یک بار از زبان پارسی میانه به صورت «یاکَند» داخل زبان فارسی شده است. یاقوت یکی از گوهر های قیمتی است که در صنعت و زیورها کاربرد دارد.
یاقوت بعد از الماس سخت‌ترین کانی‌ به حساب می آید و از خانواده کوراندوم است که از کانی‌های سنگ‌های آذرین می باشد و از گونه آلومین (اکسید آلومینیوم) محسوب می‌شود که ممکن است دارای مقدار کمی ناخالصی از عنصر های همچون تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد. وجود این ناخالصی‌ها سبب ایجاد رنگ‌های متفاوت مانند آبی، زرد، سرخ، صورتی، نارنجی، و بنفش در کوراندوم می‌شود. کوراندوم‌هایی که رنگی به غیر از سرخ و صورتی داشته باشند یاقوت کبود نامیده می‌شوند و کوراندوم ‌های سرخ‌ رنگ و صورتی یاقوت سرخ شناخته می شوند.

Raw-sapphire-min یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خواص یاقوت کبود از دیدگاه دانشمندان

سنگ یاقوت، کریستال اکسید آلومینیوم می باشد که با نوع های مختلفی از مواد معدنی، رنگهای مختلفی ایجاد می کند؛ اگر نگین یاقوت قرمز باشد، روبی نام می گیرد، رنگ آبی سنگ یاقوت آبی بخاطر وجود تیتانیوم و آهن می باشد. آهن به تنهایی رنگ زرد به وجود می آورد که “توپاز اورینتال ” اسم دارد. مخلوط تیتانیوم و آهن نیز رنگ سبز به وجود می آورد و چه باور کنید یا نه، ترکیب اکسید آلومینیوم، تیتانیوم و آهن رنگ ارغوانی نیز به وجود می آورد. نوع کمیاب و محبوب سفایر ، رنگ نارنجی مایل به قرمز، مخلوطی از کروم و آهن است. سفایر سفید کاملاً خالص است و هیچ نوع ماده معدنی دیگری در آن مخلوط  نشده است. تمام انواع نگین  یاقوت که قرمز رنگ نمی باشند، سفایر نامیده می شوند، همچنین این اسم  بیشتر با رنگ آبی آن همراه شده است:

7-1-055-burgundy-ruby-ring-4 یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۱-در زمانان قدیم، سفایر ستاره ای به عنوان محافظ در مقابل چشم بد و انعکاس دهنده نیات پلید به فرستنده اش، مورد استفاده می شده، جادوگران از خواص سنگ یاقوت کبود برای بالا بردن قدرت و هدایت انرژی جادوگری خود استفاده می کردند.
۲- خاصیت و ویژگی بسیار مهم از خواص یاقوت کبود سختی آن است. سنگ کبود دومین سنگ سخت بعد از الماس است که به مادر طبیعت معروف است.
۳-معادن بزرگ سفایر در حقیقت بازمانده رگه های آتشفشانی و دگرگون شده ازسنگ گرانیت و مرمر است که در کنار رودها و دامنه کوه ها درگیر هوا زدگی شده اند، مقادیر قابل توجه ای از این سنگ کبود در برمه، برزیل، استرالیا، امریکای شمالی، تایلند، کشمیر و افریقا پیدا می شود.۴-زیبایی و استحکام این سنگ کبود باعث شده بعنوان طلسم در بین پادشاهان بسیار مورد استفاده باشد و از خواص انگشتر یاقوت کبود بهره ببرند.
۵-یک تاریخ نویس قرون وسطا در مورد خواص یاقوت کبود بنفش می نویسد که پادشاهان سنگ یاقوت آبی را به همراه داشتند تا آنان را از خطر صدمات فیزیکی و چشم شور درباریان محفوظ دارد.
۶-در زمان امضای معاهده صلح، امضا کنندگان، سفایر به همراه داشتند تا از صلح حقیقی و جلوگیری از خونریزی بیشتر اطمینان حاصل کنند و ازین خواص سنگ یاقوت کبود استفاده کنند.
۷-در داستان ها آمده اگر یک مار سمی در کنار سفایر در ظرفی قرار بگیرد، آن مار خواهد مرد چرا که این سنگ کبود، محافظی در برابر سم ایجاد می کند.
۸-در افسانه  های فارسی نقل شده است که مادر طبیعت بر روی سنگ یاقوت کبود بزرگی استراحت می کند و آسمان منعکس کننده  این کریستال آبی رنگ می باشد.
۹-میزان سختی گوهر سفایر ۹ می باشد و ساختار کریستالی سه گوشی دارد.
۱۰- سبب تعادل چاکرا های پنجم و ششم در بدن می شود.

blue-sapphire-min یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۱۱- هندی ها  این سنگ را سیاره زحل می دانستند و عقیده داشتند که دروازه ای به سوی قلمروهای آسمانی می باشد.
۱۲- از خواص یاقوت کبود این است که در دریافت پیام های الهی و واضح کردن  آنچه که دریافت کرده اید، به شما کمک خواهد کرد. استفاده از آن در هنگام آرامش به شما کمک می کند تا قابلیت های پنهانتان را دست بیابید و بصیرت شما را از مفهوم زندگی روشن تر می کند.
۱۳- خواص سنگ یاقوت کبود به شما کمک خواهد کرد تا به رؤیاها و آرزو های مادی خود دست بیابید و همزمان با افزایش رزق شما، از ثروت شما نیز نگهداری می کند.
۱۴- همچنین در زمان کمک به حفظ نگرشی متعادل، به استفاده کننده از آن، این اجازه را می دهد تا افکارش را ساماندهی کند و به موفقیتی حتمی دست پیدا کند. به بیان ساده تر، حفظ تمرکز از خواص یاقوت کبود می باشد.
۱۵- یاقوت آبی، انصاف و وفاداری را در بین شرکا و کارمندان افزایش می دهد و در زمان های ناعادلانه اگر حق با شما باشد، باعث ایجاد نتیجه ای به حق برای شما می شود.
۱۶- دیگر خاصیت از خواص یاقوت کبود این است که قراردادن روی پیشانی و کار با چاکرای ششم یا چشم سوم به خاطر تقویت آگاهی روان بینی بسیار مفید می باشد. سفایر آبی، ارغوانی و سفید رنگ  همگی برای فعالسازی چاکرای هفتم یا تاجی و از بین بردن مسیر انرژی های منفی و جریان آن در سراسر چاکراها، فوق العاده اند.

دسته بندی محصولات یاقوت کبود

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت (363)

انگشتر یاقوت سرخ (177)

انگشتر یاقوت کبود (192)

گردنبند یاقوت (160)

گردنبند یاقوت سرخ (85)

گردنبند یاقوت کبود (75)

دستبند یاقوت (46)

دستبند یاقوت سرخ (30)

نیم ست یاقوت (52)

نیم ست یاقوت سرخ (24)

نیم ست یاقوت کبود (28)

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خواص یاقوت کبود در روایات

در مورد خواص یاقوت کبود در روایات و احادیث مطالبی بیان شده است که با مطالعه آنها میتوانیم به اهمیت خواص یاقوت کبود و یا انواع دیگر آن پی ببریم و متوجه خواهیم شد که نه تنها هیچ مطلبی در مورد مضرات یاقوت کبود بیان نشده است بلکه توصیه به تهیه سنگ یاقوت کبود اصل بسیار شده است. به مواردی که در ادامه گفته شده است میتوان به عنوان مهم ترین خواص یاقوت کبود در روایات اشاره کرد:

۱- عبد خیر نقل کرده است که حضرت علی(ع) بر روی انگشتر یاقوت خود ذکر : (لا اله الا الله الملک الحق المبین) حکاکی شده بوده که برای شرافت و نجابت این انگشتر را در دست می کردند.

۲- امام رضا (علیه السلام) با بیان حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود : پروردگار ولایت امیر مومنان (علیه السلام) را بر ساکنین طبقه ها هفتگانه آسمان بیان کرد. پس اولین کسانی که به ولایت امام علی (علیه السلام ) ایمان آوردند، ساکنان طبقه آخر آسمان بودند. خدا ( به علت این عمل آنان ) آسمان آخر یا همان هفتم را به عرش خودش آراسته کرد و عرش خود را در آسمان آخر قرار داد. بعد از آن، ساکنین طبقه چهارم آسمان به ولایت حضرت علی (علیه السلام) اقرار
کردند. پروردگار آسمان چهارم را هم به خانه معمور آراست و  معمور را در آنجا قرار داد. همچنین ساکنین آسمان جهان به امامت امیرمومنان (علیهالسلام ) اقرار کردند و به آن ایمان آوردند. خداوند آسمان جهان را به ستاره ها مزین کرد و سپس طبقه های دیگر آسمانها ایمان آوردند. بعد از آن ولایت امام علی (علیه
السلام) را بر زمین (هفت طبقه موجود بر روی زمین) ارائه کرد. اولین مکانی که به ولایت امیر مومنان (علیه السلام) اقرار کرد، کشور مکه بود. پس خدا آن را به وجود کعبه آراسته کرد. سپس شهر مدینه ایمان آورد ،‌بعد از آن مکان را به وجود پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) آراست. سپس شهر کوفه به ولایت حضرت علی (علیه السلام) اقرار کرد. پروردگار آن را به وجود امیر مومنان (علیه السلام ) آراسته کرد. در مرحله بعد خداوند ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر کوهها ارائه کرد، پس اولین کوه‌هایی که به ولایت امام علی شهادت دادند سه کوه عقیق، فیروزه و یاقوت بودند. اولین کوههایی که شهادت به ولایت حضرت علی (علیه السلام) دادند، کوههای یاقوت، عقیق و فیروزه بوده اند.

۳- در باب خواص یاقوت کبود در حدیثی حضرت امام رضا (علیه السلام) آمده است : هر کس انگشتر این گوهر را در دست کند فقیر نمی شود و این از مهم ترین خواص انگشتر یاقوت کبود میباشد.

۴- در بیان معتبر از امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) در باره خواص انگشتر یاقوت کبود منقول است که انگشتر یاقوت کبود را در دست کنید که غم را از بین می برد.

۵- امام صادق (علیه السلام) خطاب به مفضل بیان کردند: دوست دارم  هر مسلمانی پنج انگشتر در دست کند: حدید صینی، فیروزه و یاقوت و عقیق و دُرّ نجف. مفضل سوال کرد: سرورم، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چه می باشد؟ حضرت بیان کردند : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست داشته باشد و نگاه به آن کند، خداوند برای هر نگاهی که به این سنگ می‌اندازد، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در پرونده عمل او می‌نویسد و این یکی از مهم ترین خواص یاقوت کبود در روایات است که بیان شده است.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خواص یاقوت کبود روی بدن چیست؟ مضراتی هم دارد؟

همان طور که در مطالب بالا گفته شده از خواص این گوهر روایات و احدیثی گفته شده که در هیچ کدام سخنی از وجود مضرات یاقوت کبود گفته نشده است. همچنین می توان بیان کرد که طبق تحقیقات دانشمندان و تجربه مصرف کنندگان موردی را به عنوان مضرات یاقوت کبود نمی توان بیان کرد. یاقوت آبی یا همان یاقوت کبود نشان خرد، سلطنت، نبوت و نفع الهی می باشد و برای همیشه به عنوان یک گوهر مقدس شناخته میشود. این گوهر دارای انرژی خارق العاده و شفابخش بسیاری می باشد که به بعضی از موارد آن اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید:

Sapphire-ring یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۱- از خواص انگشتر و گردنبند یاقوت کبود این است که برای بهبود بیماری های شوره سر، آکنه و جوش صورت، غده تیروئید، گرفتگی زبان، افسردگی، سرگیجه، خونریزی های دخلی و خارجی، بیماری های قلب و عروق بسیار مفید و موثر است است و کسانی که دچار این مشکلات هستند میتوانند از این خواص سنگ یاقوت کبود استفاده کنند.

۲-خواص یاقوت کبود : این گوهر برای بهبود  عملکرد عضله ها، سیستم  گردش خون، تمامی استخوان ها، مغز اعصاب، قلب، سیستم بینایی، سیستم بویایی، سیستم ادراری، چشم ها و  دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می گیرد.

۳-در بحث روانشناسی، ذهن بیمار را متمرکز می کند و به بیمار انگیزه بهبود می دهد و به درمان بیشتر بیماری های روحی کمک می کند.

۴-این سنگ دیواره رگها را استحکام بخشیده و از خونریزی بینی جلوگیری می کند. کریستال های آبی بخصوص در درمان انرژی های منفی مفید هستند. سفایر کبود انرژی احیا کننده قوی دارد که از ارتباطش با مادر زمین، ناشی می شود.

۵- قرار دادن سنگ یاقوت کبود بر روی پیشانی و کار با چاکرای ششم یا چشم سوم به منظور گسترش آگاهی روان بینی بسیار مؤثر است. سفایر آبی، ارغوانی و سفید همگی برای فعالسازی چاکرای هفتم یا تاجی و پاکسازی مسیر انرژی کوندالینی و جریان آن در سراسر چاکراها، فوق العاده اند.

Sapphire-stones یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۶- سنگ یاقوت آبی (یاقوت کبود) بخاطر ارتعاشات کوانتومی در بین اوربیتال های آزادش گونه از انرژی (که در شرایط خاص به آن فوتون هم میگویند) از خود منتشر می کند که باعث تقویت مو، پوست و ناخن نیز می شود و به بهبود بیماری های پوستی کمک می کند. این گوهر به مجموعه سیستم عصبی انسان در منتقل کردن پیام های الکتریکی کمک میکند و سبب کاهش بیماری های با منشا عصبی خواهد شد. از این رو به همراه داشتن سنگ یاقوت کبود طبیعی در شرایط زندگی های پر از دغدغه ای مانند شهر های بزرگ می تواند موثر باشد. از دیگر خواص یاقوت کبود (آبی رنگ) می توان به مفید بودن برای ناراحتی های مزمن گوشی و فکی، بطن ها و  سینوس های پیشانی اشاره نمود و نتیجه های بسیار خوبی برای درمان ناراحتی های پوستی و بیماری های مربوط به پوست همراه با شستن پوست با آبی که این نگین طبیعی در آن قرار داشته است بسیار موثر است. از خواص سنگ یاقوت کبود برای خاموش کردن عصبانیت، درمان بیماری بی خوابی، سرگیجه و عرق کردن  زیاد نیز می توان استفاده کرد. این گوهر در شرایط روانی بیمارگون و ناراحتی های روحی و روانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

7- درمان لکنت زبان کودک: استفاده به صورت گردنبند برای کودک در درمان لکنت زبان کودک مفید است. البته که باید سنگ پاکسازی شده باشد.

8- درمان تب: پس از پاکسازی گوهر بایستی آن را بر روی سینه فرد تب دار قرار داد تا دفع تب شود.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم تشخیص نوع اصلی از مصنوعی

-کبود یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

برخی از راه های تشخیص سنگ یاقوت کبود اصل را باهم بررسی میکنیم:

۱-شفاف بودن سنگ می تواند مصنوعی بودن سنگ را نشان دهد:
تقریبا هیچ وقت نگین یاقوت کبود شفاف و ارزان قیمتی در بازار پیدا نخواهید کرد! درصورتی که نگین جواهر به شکل شیشه مانند شفاف بود احتمال آن را دارد که آن یاقوت مصنوعی باشد. در بازار یاقوت های کبود مصنوعی که از شفافیت زیادی بهره می برد را به نام یاقوت شمش، یاقوت سنتتیک و یا یاقوت روسی معرفی میکنند که هر سه مورد این سنگ ها مصنوعی بوده و ارزشی مادی زیادی ندارد.

۲- سنگ یاقوت کبود اصل معمولا دارای حباب نمی باشد:
سنگ قیمتی طبیعی معمولا نمی بایست دارای حباب هوا و یا گاز باشد! ولی درصورتی که یاقوت به وسیله پرکردن با شیشه بازسازی شده باشد، داخل آن حباب های بسیار ریز گاز (Gass Buble)بوجود خواهد آمد. حتما همیشه قبل از خرید از فروشنده این ضمانت را بگیرید که سنگ یاقوت اصل است و نکند یاقوت مصنوعی به شما فروخته شود چرا که قیمت یاقوت مصنوعی کمتر است. البته ناخالصی های طبیعی خود سنگ را نبایستی با حباب های گاز اشتباه بگیرید. گاها وجود حباب های گاز در سنگ اصلی نیز مشاهده می شود.

۳-اگر سنگ یاقوت کبود اصل بسیار شفاف بود:
در بخش اول درمورد مصنوعی بودن یاقوت شفاف بحث کردیم، اما در بعضی مواقع، یاقوت های کبود به وسیله عمل دیفیوژن بسیار شفاف میشوند. بنابراین اگر یاقوت کبود خیلی شفاف بود، در خصوص دیفیوژن بودن از فروشنده سوال کنید. یاقوت دیفیوژن شده ارزش مادی کمتری خواهد داشت و شما از این طریق تا حد زیادی میتوانید سنگ یاقوت کبود اصل را تشخیص دهید و از مضرات یاقوت کبود تقلبی در امان باشید.

الیته توصیه میشود برای تشخیص یاقوت کبود اصل حتما به یک کارشناس با تجربه مراجعه کنید و با اطمینان کامل محصول خود را خریداری کنید.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم معروف ترین‌ها

star-of-india یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

برخی از مشهورترین یاقوت های کبود در جهان را باهم می شناسیم:

۱-سنگ یاقوت کبود ستاره هند که سنگین ترین یاقوت جهان با وزنی حدود ۵۳۶ قیراط در موزه علوم طبیعی در کشور آمریکا نگهداری می شود.
۲-یاقوت های کبود ستاره‌ آسیا حدودا ۳۳۰ قیراط‌ و ستاره‌ نیمه ‌شب به‌ وزن‌ ۱۱۶ قیراط‌ که‌ در نیویورک در موزه‌ نگهداری‌ می ‌شوند.
۳-دو سنگ به‌ اسم های‌ «ادوارد» و «استوارت» درتاج‌ پادشاهی‌ ملکه انگلستان  وجود دارد که‌ از یاقوت‌های‌ معروف‌ هستند.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم پاکسازی و شارژ یاقوت کبود

این سنگ کبود را به هرصورتی که استفاده میکنید چه انگشتر و چه ست و نیم ست یاقوت کبود و … میتوانید از این روش برای پاکسازی استفاده کنید. کمتر از یک ساعت آن را در زیر نور خورشید قرار دهید. همچنین برای پاکسازی در طول یک ماه 2 تا 3 بار در نمک مرطوب دریا میتوانید قرار دهید.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم معادن ایران

در ایران نیز منابع بسیاری برای استخراج سنگ های قیمتی و با ارزش وجود دارد که هم اکنون از آنها استفاده های اقتصادی فراوانی میشود. یکی از این گوهرهای قیمتی کروندوم است. کروندوم نوع بلورین آلومینیوم اکسید است که غالبا ناخالصی‌هایی از جمله کروم و آهن دارد. رنگ آبی و کبود این گوهر یاقوت کبود است. معدن کروندوم در استان همدان با ذخیره 750 تنی در رتبه دوم معادن کروندوم دنیا قرار دارد و پروانه بهره برداری از آن صادر شده است که فعالیت خود را با همکاری بخش خصوصی ادمه میدهد. اما مشکلاتی مانند مشکل مالی و هزینه ها جهت سرعت بخشیدن به فعالیت ها و عدم وجود اطلاعات کافی در مورد سنگ های قیمتی مانند سنگ کروندوم و نحوه استخراج آنها و عدم وجود تسهیلات بانکی و مشکل در دریافت آن سبب میشود تا روند کار و فعالیت استخراج این سنگ های قیمتی به کندی پیش برود و همین امر نیز ممکن است با توجه به تقاضا مشتریان موجود سبب افزایش قیمت این گوهر نیز بشود.

محصولات یاقوت کبود

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

57 دیدگاه در “یاقوت کبود: خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

 1. ...... گفت:

  قیمت یاقوت کبود اصل چنده؟

  1. سینا گفت:

   سلام من سنگ اصل یاقوت کبود دارم با ضمانت به قیمت مناسب میدم

   1. ناشناس گفت:

    قیمت

   2. دل آ غا گفت:

    سلام من امروز خودم دارم

 2. احمد گفت:

  سلام شهریوری چ سنگی نیازداره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به مقاله سنگ ماه تولد شهریور مراجعه کنید. اما ضروری نیست حتما سنگ ماه تولد خودتون رو استفاده کنید.

  2. ناشناس گفت:

   شهریور همین یاقوت کبود هست

   1. سارا گفت:

    شهریور الماس

 3. ساسان گفت:

  با درود
  من سنگ یاقوت کبود خریدم بیشتر از یک ساعت تقریبا ۷ ساعت زیر آفتاب گذاشتم کمی رنگش کم رنگ شده آیا تقلبی هست؟
  چرا باید کمتر از یک ساعت زیر نور خورشید گذاشت؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به احتمال زیاد تقلبی نیست ولی چون غالب سنگهای یاقوت معدنی و اصلی موجود در بازار برای زیبایی کمی بهسازی شده اند گاها بعضی نگین ها در طول مدت و یا در معرض گرما و یا نور خورشید و … کمی تغییر رنگ می دهند اما خود سنگ اصل است با همه این تفاسیر بایستی سنگ شما دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

 4. امین گفت:

  یک انگشتر یاقوت ستاره ای گرفتم بنفش رنگ زیر نور خورشید بازتاب جالبی داره و خیره کنندست از وقتی دستم کردم زندگیم عوض شده انرژیم بالارفته و به صورت خیلی زیادی آگاهیم بالا رفته خوشحالم شادم انگار دارم به خود واقعیم نزدیکتر میشم و از قدرتی که درونمه آگاه میشم خواب هایی میبینم که خیلی ثروتمندم شهودم خیلی به کمکم میان و مسیر درست رو بهم نشون میدن زندگی برام مثل یک بازی شده و هر روز ثروتمند تر دارم میشم بهاش هم دادم که بهاش کارکردن روی خودم بود همه چی به یادگیری برمیگرده باید تا اخر عمر به یادگیری ادامه داد و به همه چی عشق ورزید و به همه چی نگاه عاشقانه داشت

 5. محمد هادی گفت:

  سلام من یه یاقوت کبود اصل دارم و خیلی جذاب و پر انرژی مثبت است که ۳۵ گرم و ۱۲۴ قیراط میباشد برای فروش گذاشتم فقط جهت نیاز مالی دارم [censored] درخدمت دوستانم

  1. اردشیر گفت:

   سلام جناب محمد هادی قیمت چقدراست؟

 6. ناشناس گفت:

  سلام خیلی از مقالتان لذت بردم

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس از نظر لطف شما

 7. محمد گفت:

  سلام یاقوت کبود من اصلش میخوام واسه اصل بودن چه تضمینی داره و بعدمردونه میخوام چند قیمت هست ولی دوس دارم روش حکاکی هم انجام بشه ممنون میشم جواب بدین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   میتوانید از طریق لینک انگشتر یاقوت کبود محصولات مورد نظرتان را مشاهده بفرمایید. حکاکی روی یاقوت کبود همراه با ریسک شکستن نگین است اما به سختی امکان پذیر است درصورت تمایل برای حکاکی با بخش پشتیبانی سایت در راتباط باشید.
   باتشکر

 8. مهدی گفت:

  سلام مقدری عقیق شجر دار و سنگ یشم و غیره چگونه میتوانم بفروش برسانم

 9. ناشناس گفت:

  سلام از کجا میشه تهیه کرد

 10. محمداصحابی گفت:

  سلام ، محمد هستم سنگ آبی رنگ طبیعی بزرگ دارم که دارای خلوص زیادی هست ، با ناخالصی اش حدود ۲/۵ کیلو میشه ، البته قطر سنگ آبی رنگ ۱ تا ۱/۵ سانتیمتر در روی تمام سنگ گسترده دارد ، با سیلیس اومده ، یا عقیق کبود یا یاقوت کبود چگونه تشخیص دهم …

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   روش هایی در همین مقاله بیان شده و برای تعیین دقیق جنس سنگ بایستی به یک ازمایشگاه گوهرشناسی مراجعه بفرمایید.

  2. نسيم گفت:

   سلام
   ببخشین من یاقوت کبود اصل، اندازه ى ٢ در ٣ سانتى متر مى خواستم با ضخامت ٣ میل
   ممکنه از لحاظ قیمت و نحوه ى سفارش راهنمایى کنین

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در این ابعاد عملا پیدا نمی شود.
    با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید تا راهنمایی بیشتر انجام شود.

 11. مصطفی گفت:

  سلام من یه سنگ کبوددارم تراش نخورده چطور بفهمم یاقوته؟ عکس میشه بفرستم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در همین مقاله نکاتی گفته شده است اما برای بررسی دقیق باید حضورا از یک کارشناس کمک بگیرید.

 12. طاهره گفت:

  من یه انگشتر با یاقوت کبود خریدم فروشنده تضمین کرد که کاملا اصل هستش ولی رنگش تیره نیست به نظر شما میتونه تقلبی باشه؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   رنگ یاقوت کبود می تواند روشن یا تیره باشد و دلیلی بر اصل یا تقلبی بودن نیست.

 13. ناشناس گفت:

  سلام من یه انگشتر یاقوت اصل میخام در تهران از کجا میتونم تهیه کنم

 14. ghost گفت:

  سلام ادمین بیا تلگرام داش من سنگ میخوام و میخوام مشورت بگیرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   از طریق دکمه پشتیبانی آنلاین با واتساپ و تلگرام شرف انلاین میتونید در ارتباط باشید.

 15. ناشناس گفت:

  سلام
  من متولد اردیبهشت ماه هستم
  ایا واقعا سنگ یاقوت کبود روی متولدین این ماه تاثیر دارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ ماه تولد اردیبهشت زمرد است ولی برای بهره مندی از خواص سنگ ها ضرورتی ندارد متولد ماه خاصی باشید تا از سنگ آن استفاده نمایید.

  2. ناشناس گفت:

   برو دست کن ماه تولد اینا حرفه جزایه شرف شمس که روی سنگ نوشته میشه فرق داره

 16. طاهره گفت:

  سلام، آیا سنک یاقوت کبود حتما باید اصل باشه تا اثر کنه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   برای بهره بردن از خواص سنگ یاقوت کبود بایستی اصل باشد.

  2. منوچهر گفت:

   تولد شهریور ماهی

 17. ارسطو گفت:

  اقا بنده ی نیم کیلو یاقوت اصل تراش باشتان دارم
  دنبال مشتری هستم

 18. ناشناس گفت:

  باسلام من شهریوری هستم و سنگ یاقوت کبود
  که از اهل فن هم پرسیدم اصله رکابشم تهیه
  کردم ولی نمیدونم ایا برای به دست کردنم
  چه ادابی داره لطفا راهنمایی میکنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به طور کلی اداب خاصی ندارد مگراینکه احتیاج به پاکسازی و احیا انرژی داشته باشد.

  2. روژان گفت:

   باید در انگشت سبابه دست راست بیندازید

 19. Amin گفت:

  سلام خدمت شما
  چطور سنگ یاقوت کبودم رو شارژ کنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   برای پاکسازی و شارژ یاقوت کبود زیر نور آفتاب قرار دهید (بیشتر از یک ساعت نشود) و در یک ماه میتوانید دو الی سه بار در نمک دریا مرطوب بگذارید.

 20. علیرضا گیتی گفت:

  من سنگ کلوخ اوپال دوست دارم موجود دارین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   کلوخ اوپال نه متاسفانه

 21. ناشناس گفت:

  دقیقن مثل عکسی هست که گذاشتین و نوشتین خواص درمانی سنگ از دیدگاه دانشمندان

 22. سید علی گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سنگ یاقوت کبود دارم که وزنش حدود ۷۰۰ گرم است و تراش نخورده از کجا بفهمم که اصلی هست ولی خیلی خیلی خیلی جذاب و خوشگله ،چه آزمایش روش انجام بدم که بفهمم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   وزن بسیار بالایی هست و ارزش داره که براش شناسنامه صادر شود. باید به ازمایشگاه های سنگ شناسی مراجعه بفرمایید تا آزمایشات لازم و صدور شناسنامه انجام شود.

   1. مرتضی گفت:

    باسلام من یک نگین تراش خورده یاقوت کبود دارم ۴ گرم است حدودا چقد ارزش دارد ممنون

 23. حجت اسکندری گفت:

  دست شما درد نکنه. من یک یاقوت پیدا کردم با وزن ۱۲ گرم. درست مثل عکسی که تو وب گذاشتید میشه بگید چقدر قیمتش میشه؟ ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تراش خورده یا سنگ راف؟ دقیقا کدام عکس؟ چه رنگی؟ با چه میزان شفافیت و خلوص؟ اصلا مطمئن هستید یاقوت هست یا خیر؟ برای قیمت گذاری و تعیین اصالت باید توسط کارشناس از نزدیک بررسی شود.

 24. محمد گفت:

  واقعا با این وجود که شما از یاقوت نوشتین فکر کنم سخت پیدا بشه سنگ یاقوتی که اصل باشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   آنچنان سخت هم نیست و حتی امکان صدور شناسنامه اصالت و بین المللی از ازمایشگاه گوهرشناسی نیز وجود داره

 25. شاهرخی گفت:

  بعضی از سنگ های یاقوت کبود مشکی رنگ هستن اینا هم سنگ یاقوت کبود حساب میشن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله ولی درواقع مشکی نیستند بلکه رنگ سرمه ای بسیار تیره دارند که مایل به مشکی دیده میشن ولی اگه در نور ببینید رنگ سرمه ای و کبود رنگش دیده خواهد شد.

 26. ... گفت:

  سلام واقعا این سنگ معجزه میکنه من یک گردنی گرفتم ازتون مدتی بود افسرده بودم شکر خدا برطرف شد افسردگیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بسیار خرسندیم از رضایت و تاثیر مثبتی که برای شما داشته
   مبارکتون باشه

  2. م د گفت:

   سلام من سنگ کریستال آبی دارم مثل همون که تراش نخورده هست گذاشتین انگار شیعی بوده خردشده آیا اصل هست

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.