سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

Sapphire-stone-under-ultraviolet-light-min یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

در این مقاله توضیحاتی شامل خواص یاقوت کبود و انواع دیگر آن از دیدگاه دانشمندان و معصومین، خواص درمانی، راه های تشخیص اصلی بودن این نگین و تاریخچه این سنگ را بررسی می کنیم. برای افزایش اطلاعات عمومی خود و پی بردن به خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود همراه ما باشید.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم شناخت سنگ یاقوت کبود

مواد تشکیل دهنده یاقوت آلومین خالص می باشد که ممکن است به مقدار کم با مواد دیگر شامل کروک و آهن آغشته شود. در لایه‌های آتشفشانی قدیمی هندوستان  و تبت پیدا می‌شود و دارای اقسام مختلف است که بهترین  و قیمتی تر نوع آن، یاقوت کبود است. ریشه نهایی این واژه از یونانی باستان huakinthos می باشد که یک بار از زبان عربی به صورت «یاقوت» و یک بار از زبان پارسی میانه به صورت «یاکَند» داخل زبان فارسی شده است. یاقوت یکی از گوهر های قیمتی است که در صنعت و زیورها کاربرد دارد.
یاقوت بعد از الماس سخت‌ترین کانی‌ به حساب می آید و از خانواده کوراندوم است که از کانی‌های سنگ‌های آذرین می باشد و از گونه آلومین (اکسید آلومینیوم) محسوب می‌شود که ممکن است دارای مقدار کمی ناخالصی از عنصر های همچون تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد. وجود این ناخالصی‌ها سبب ایجاد رنگ‌های متفاوت مانند آبی، زرد، سرخ، صورتی، نارنجی، و بنفش در کوراندوم می‌شود. کوراندوم‌هایی که رنگی به غیر از سرخ و صورتی داشته باشند یاقوت کبود نامیده می‌شوند و کوراندوم‌های سرخ‌رنگ و صورتی به اسم یاقوت سرخ شناخته می‌شوند.

Raw-sapphire-min یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم


12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خواص یاقوت کبود از دیدگاه دانشمندان

سنگ یاقوت، کریستال اکسید آلومینیوم می باشد که با نوع های مختلفی از مواد معدنی، رنگهای مختلفی ایجاد می کند؛ اگر نگین یاقوت قرمز باشد، روبی نام می گیرد، رنگ آبی آن بخاطر وجود تیتانیوم و آهن می باشد. آهن به تنهایی رنگ زرد به وجود می آورد که “توپاز اورینتال ” اسم دارد. مخلوط تیتانیوم و آهن نیز رنگ سبز به وجود می آورد و چه باور کنید یا نه، ترکیب اکسید آلومینیوم، تیتانیوم و آهن رنگ ارغوانی نیز به وجود می آورد. نوع کمیاب و محبوب سفایر ، رنگ نارنجی مایل به قرمز، مخلوطی از کروم و آهن است. سفایر سفید کاملاً خالص است و هیچ نوع ماده معدنی دیگری در آن مخلوط  نشده است. تمام انواع نگین  یاقوت که قرمز رنگ نمی باشند، سفایر نامیده می شوند، همچنین این اسم  بیشتر با رنگ آبی آن همراه شده است:

7-1-055-burgundy-ruby-ring-4 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۱-در زمانان قدیم، سفایر ستاره ای به عنوان محافظ در مقابل چشم بد و انعکاس دهنده نیات پلید به فرستنده اش، مورد استفاده می شده، جادوگران از آن برای بالا بردن قدرت و هدایت انرژی جادوگری خود استفاده می کردند.
۲- خاصیت و ویژگی بسیار مهم از خواص یاقوت کبود سختی آن است. این گوهر دومین سنگ سخت بعد از الماس است که به مادر طبیعت معروف است.
۳-معادن بزرگ سفایر در حقیقت بازمانده رگه های آتشفشانی و دگرگون شده ازسنگ گرانیت و مرمر است که در کنار رودها و دامنه کوه ها درگیر هوا زدگی شده اند، مقادیر قابل توجه ای از این سنگ در برمه، برزیل، استرالیا، امریکای شمالی، تایلند، کشمیر و افریقا پیدا می شود.۴-زیبایی و استحکام این سنگ باعث شده بعنوان طلسم در بین پادشاهان بسیار مورد استفاده باشد.
۵-یک تاریخ نویس قرون وسطا می نویسد که پادشاهان این گوهر را به همراه داشتند تا آنان را از خطر صدمات فیزیکی و چشم شور درباریان محفوظ دارد.
۶-در زمان امضای معاهده صلح، امضا کنندگان، سفایر به همراه داشتند تا از صلح حقیقی و جلوگیری از خونریزی بیشتر اطمینان حاصل کنند.
۷-در داستان ها آمده اگر یک مار سمی در کنار سفایر در ظرفی قرار بگیرد، آن مار خواهد مرد چرا که این نگین، محافظی در برابر سم ایجاد می کند.
۸-در افسانه  های فارسی نقل شده است که مادر طبیعت بر روی سنگ یاقوت کبود بزرگی استراحت می کند و آسمان منعکس کننده  این کریستال آبی رنگ می باشد.
۹-میزان سختی گوهر سفایر ۹ می باشد و ساختار کریستالی سه گوشی دارد.
۱۰- سبب تعادل چاکرا های پنجم و ششم در بدن می شود.

blue-sapphire-min یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۱۱- هندی ها  یاقوت کبود را سیاره زحل می دانستند و عقیده داشتند که دروازه ای به سوی قلمروهای آسمانی می باشد.
۱۲- از خواص یاقوت کبود این است که در دریافت پیام های الهی و واضح کردن  آنچه که دریافت کرده اید، به شما کمک خواهد کرد. استفاده از آن در هنگام آرامش به شما کمک می کند تا قابلیت های پنهانتان را دست بیابید و بصیرت شما را از مفهوم زندگی روشن تر می کند.
۱۳- این نگین به شما کمک خواهد کرد تا به رؤیاها و آرزو های مادی خود دست بیابید و همزمان با افزایش رزق شما، از ثروت شما نیز نگهداری می کند.
۱۴- همچنین در زمان کمک به حفظ نگرشی متعادل، به استفاده کننده از آن، این اجازه را می دهد تا افکارش را ساماندهی کند و به موفقیتی حتمی دست پیدا کند. به بیان ساده تر، حفظ تمرکز از خواص یاقوت کبود می باشد.
۱۵- این گوهر، انصاف و وفاداری را در بین شرکا و کارمندان افزایش می دهد و در زمان های ناعادلانه اگر حق با شما باشد، باعث ایجاد نتیجه ای به حق برای شما می شود.
۱۶- دیگر خاصیت از خواص یاقوت کبود این است که قراردادن روی پیشانی و کار با چاکرای ششم یا چشم سوم به خاطر تقویت آگاهی روان بینی بسیار مفید می باشد. سفایر آبی، ارغوانی و سفید رنگ  همگی برای فعالسازی چاکرای هفتم یا تاجی و از بین بردن مسیر انرژی های منفی و جریان آن در سراسر چاکراها، فوق العاده اند.

دسته بندی محصولات یاقوت کبود

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت (154)

انگشتر یاقوت سرخ (86)

انگشتر یاقوت کبود (73)

گردنبند یاقوت (104)

گردنبند یاقوت سرخ (52)

گردنبند یاقوت کبود (52)

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خواص یاقوت از دیدگاه معصومین

۱- عبد خیر نقل کرده است که حضرت علی(ع) بر روی انگشتر یاقوت خود ذکر : (لا اله الا الله الملک الحق المبین) حکاکی شده بوده که برای شرافت و نجابت این انگشتر را در دست می کردند.

۲- امام رضا (علیه السلام) با بیان حدیثی در فضیلت روز غدیر فرمود : پروردگار ولایت امیر مومنان (علیه السلام) را بر ساکنین طبقه ها هفتگانه آسمان بیان کرد. پس اولین کسانی که به ولایت امام علی (علیه السلام ) ایمان آوردند، ساکنان طبقه آخر آسمان بودند. خدا ( به علت این عمل آنان ) آسمان آخر یا همان هفتم را به عرش خودش آراسته کرد و عرش خود را در آسمان آخر قرار داد. بعد از آن، ساکنین طبقه چهارم آسمان به ولایت حضرت علی (علیه السلام) اقرار
کردند. پروردگار آسمان چهارم را هم به خانه معمور آراست و  معمور را در آنجا قرار داد. همچنین ساکنین آسمان جهان به امامت امیرمومنان (علیهالسلام ) اقرار کردند و به آن ایمان آوردند. خداوند آسمان جهان را به ستاره ها مزین کرد و سپس طبقه های دیگر آسمانها ایمان آوردند. بعد از آن ولایت امام علی (علیه
السلام) را بر زمین (هفت طبقه موجود بر روی زمین) ارائه کرد. اولین مکانی که به ولایت امیر مومنان (علیه السلام) اقرار کرد، کشور مکه بود. پس خدا آن را به وجود کعبه آراسته کرد. سپس شهر مدینه ایمان آورد ،‌بعد از آن مکان را به وجود پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) آراست. سپس شهر کوفه به ولایت حضرت علی (علیه السلام) اقرار کرد. پروردگار آن را به وجود امیر مومنان (علیه السلام ) آراسته کرد. در مرحله بعد خداوند ولایت امیر مومنان (علیه السلام ) را بر کوهها ارائه کرد، پس اولین کوه‌هایی که به ولایت امام علی شهادت دادند سه کوه عقیق، فیروزه و یاقوت بودند. اولین کوههایی که شهادت به ولایت حضرت علی (علیه السلام) دادند، کوههای یاقوت، عقیق و فیروزه بوده اند.

Sapphire-stones یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۳- در بابا خواص یاقوت کبود در حدیثی حضرت امام رضا (علیه السلام) آمده است : هر کس انگشتری یاقوت کبود را در دست کند فقیر نمی شود.
۴- در بیان معتبر از امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) منقول است که انگشتر یاقوت کبود را در دست کنید که غم را از بین می برد.
۵- امام صادق (علیه السلام) خطاب به مفضل بیان کردند: دوست دارم  هر مسلمانی پنج انگشتر در دست کند: حدید صینی، فیروزه و یاقوت و عقیق و دُرّ نجف. مفضل سوال کرد: سرورم، خاصیت و فضیلت دست کردن انگشتر دُرّ نجف چه می باشد؟ حضرت بیان کردند : هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست داشته باشد و نگاه به آن کند، خداوند برای هر نگاهی که به این سنگ می‌اندازد، ثواب یک زیارت ( اعم از حج یا غیره ) در پرونده عمل او می‌نویسد ….

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم خواص یاقوت کبود روی بدن

این گوهر نشان خرد، سلطنت، نبوت و نفع الهی می باشد و برای همیشه به عنوان یک گوهر مقدس شناخته میشود. یاقوت دارای انرژی خارق العاده و شفابخش بسیاری می باشد که به بعضی از موارد آن اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید:

Sapphire-ring یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

۱- از خواص انگشتر و گردنبند یاقوت کبود  این است که برای بهبود بیماری های شوره سر، آکنه و جوش صورت، غده تیروئید، گرفتگی زبان، افسردگی، سرگیجه، خونریزی های دخلی و خارجی، بیماری های قلب و عروق بسیار مفید و موثر است است.
۲-خواص یاقوت کبود : این گوهر برای بهبود  عملکرد عضله ها، سیستم  گردش خون، تمامی استخوان ها، مغز اعصاب، قلب، سیستم بینایی، سیستم بویایی، سیستم ادراری، چشم ها و  دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می گیرد.
۳-در بحث روانشناسی، ذهن بیمار را متمرکز می کند و به بیمار انگیزه بهبود می دهد و به درمان بیشتر بیماری های روحی کمک می کند.
۴-این سنگ دیواره رگها را استحکام بخشیده و از خونریزی بینی جلوگیری می کند. کریستال های آبی بخصوص در درمان انرژی های منفی مفید هستند. سفایر کبود انرژی احیا کننده قوی دارد که از ارتباطش با مادر زمین، ناشی می شود.
۵- قرار دادن سنگ یاقوت کبود بر روی پیشانی و کار با چاکرای ششم یا چشم سوم به منظور گسترش آگاهی روان بینی بسیار مؤثر است. سفایر آبی، ارغوانی و سفید همگی برای فعالسازی چاکرای هفتم یا تاجی و پاکسازی مسیر انرژی کوندالینی و جریان آن در سراسر چاکراها، فوق العاده اند.

۶- این سنگ بخاطر ارتعاشات کوانتومی در بین اوربیتال های آزادش گونه از انرژی (که در شرایط خاص به آن فوتون هم میگویند) از خود منتشر می کند که باعث تقویت مو، پوست و ناخن نیز می شود و به بهبود بیماری های پوستی کمک می کند. این گوهر به مجموعه سیستم عصبی انسان در منتقل کردن پیام های الکتریکی کمک میکند و سبب کاهش بیماری های با منشا عصبی خواهد شد. از این رو به همراه داشتن سنگ یاقوت کبود طبیعی در شرایط زندگی های پر از دغدغه ای مانند شهر های بزرگ می تواند موثر باشد. از دیگر خواص یاقوت کبود (آبی رنگ) می توان به مفید بودن برای ناراحتی های مزمن گوشی و فکی، بطن ها و  سینوس های پیشانی اشاره نمود و نتیجه های بسیار خوبی برای درمان ناراحتی های پوستی و بیماری های مربوط به پوست همراه با شستن پوست با آبی که این نگین طبیعی در آن قرار داشته است بسیار موثر است. از این گوهر برای خاموش کردن عصبانیت، درمان بیماری بی خوابی، سرگیجه و عرق کردن  زیاد نیز می توان استفاده کرد. این گوهر در شرایط روانی بیمارگون و ناراحتی های روحی و روانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم تشخیص نوع اصلی از مصنوعی

برخی از راه های تشخیص سنگ یاقوت کبود اصلی را باهم بررسی میکنیم:

71026-3 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم ۱-شفاف بودن سنگ می تواند مصنوعی بودن سنگ را نشان دهد:
تقریبا هیچ وقت نگین یاقوت کبود شفاف و ارزان قیمتی در بازار پیدا نخواهید کرد! درصورتی که نگین جواهر به شکل شیشه مانند شفاف بود احتمال آن را دارد که آن یاقوت مصنوعی باشد. در بازار یاقوت های کبود مصنوعی که از شفافیت زیادی بهره می برد را به نام یاقوت شمش، یاقوت سنتتیک و یا یاقوت روسی معرفی میکنند که هر سه مورد این سنگ ها مصنوعی بوده و ارزشی مادی زیادی ندارد.

۲-سنگ اصلی اکثرا دارای حباب نمی باشد:
به شکل کلی هیچ سنگ قیمتی طبیعی نمی بایست دارای حباب هوا و یا گاز باشد ! ولی درصورتی که یاقوت به وسیله پرکردن با شیشه بازسازی شده باشد، داخل آن حباب های بسیار ریز گاز (Gass Buble)بوجود خواهد آمد. حتما همیشه قبل از خرید از فروشنده این ضمانت را بگیرید که سنگ یاقوت اصل است و نکند یاقوت مصنوعی به شما فروخته شود چرا که قیمت یاقوت مصنوعی کمتر است. البته ناخالصی های طبیعی خود سنگ را نبایستی با حباب های گاز اشتباه بگیرید.

۳-اگر سنگ یاقوت کبود اصلی بسیار شفاف بود:
در بخش اول درمورد مصنوعی بودن یاقوت شفاف بحث کردیم، اما در بعضی مواقع، یاقوت های کبود به وسیله عمل دیفیوژن بسیار شفاف میشوند. بنابراین اگر یاقوت کبود خیلی شفاف بود، در خصوص دیفیوژن بودن از فروشنده سوال کنید. یاقوت دیفیوژن شده ارزش مادی کمتری خواهد داشت.

12210-gem-stone-icon یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم معروف ترین‌ها

star-of-india یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

برخی از مشهورترین یاقوت های کبود در جهان را باهم می شناسیم:

۱-سنگ یاقوت کبود ستاره هند که سنگین ترین یاقوت جهان با وزنی حدود ۵۳۶ قیراط در موزه علوم طبیعی در کشور آمریکا نگهداری می شود.
۲-یاقوت های کبود ستاره‌ آسیا حدودا ۳۳۰ قیراط‌ و ستاره‌ نیمه ‌شب به‌ وزن‌ ۱۱۶ قیراط‌ که‌ در نیویورک در موزه‌ نگهداری‌ می ‌شوند.
۳-دو سنگ یاقوت‌ کبود به‌ اسم های‌ «ادوارد» و «استوارت» درتاج‌ پادشاهی‌ ملکه انگلستان  وجود دارد که‌ از یاقوت‌های‌ معروف‌ هستند.

محصولات یاقوت کبود

7-1-113-ruby-ring-5-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

انگشتر یاقوت کبود الماس تراش نقره مردانه فاخر دست ساز طرح یزدان یار

۷۱۴,۰۰۰ تومان
7-3-092-ruby-necklace-2-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح کیمانه‌‌‌

۲۲۳,۰۰۰ تومان
7-1-070-red-ruby-ring-3-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح آلا با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۲۲۵,۰۰۰ تومان
7-3-091-ruby-necklaces-1-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح گلپری‌‌‌

۱۶۴,۰۰۰ تومان
7-3-064-ruby-necklace-2-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سوین

۲۲۵,۰۰۰ تومان
71029-3-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح ترنج با سنگ یاقوت کبود الماس تراش

۲۰۹,۰۰۰ تومان
7-3-044-ruby-necklace-1-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح فرگل با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۱۵۱,۰۰۰ تومان
7-1-099-ruby-ring-2-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

انگشتر یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح ثمینا

۲۲۷,۰۰۰ تومان
7-3-010-ruby-necklace-3-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح نازگل با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۱۹۵,۰۰۰ تومان
7-3-062-ruby-necklace-1-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سونیا

۲۱۹,۰۰۰ تومان
7-3-069-ruby-necklace-1-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سروین

۱۸۹,۰۰۰ تومان
7-1-096-ruby-ring-4-230x230 یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم
بستن

انگشتر یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح تبسم

۲۸۷,۰۰۰ تومان

13 دیدگاه در “یاقوت کبود : خواص اعجاب انگیز سنگ یاقوت کبود برای روح و جسم

 1. علیرضا گیتی گفت:

  من سنگ کلوخ اوپال دوست دارم موجود دارین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   کلوخ اوپال نه متاسفانه

 2. ناشناس گفت:

  دقیقن مثل عکسی هست که گذاشتین و نوشتین خواص درمانی سنگ از دیدگاه دانشمندان

 3. سید علی گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سنگ یاقوت کبود دارم که وزنش حدود ۷۰۰ گرم است و تراش نخورده از کجا بفهمم که اصلی هست ولی خیلی خیلی خیلی جذاب و خوشگله ،چه آزمایش روش انجام بدم که بفهمم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   وزن بسیار بالایی هست و ارزش داره که براش شناسنامه صادر شود. باید به ازمایشگاه های سنگ شناسی مراجعه بفرمایید تا آزمایشات لازم و صدور شناسنامه انجام شود.

 4. حجت اسکندری گفت:

  دست شما درد نکنه. من یک یاقوت پیدا کردم با وزن ۱۲ گرم. درست مثل عکسی که تو وب گذاشتید میشه بگید چقدر قیمتش میشه؟ ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تراش خورده یا سنگ راف؟ دقیقا کدام عکس؟ چه رنگی؟ با چه میزان شفافیت و خلوص؟ اصلا مطمئن هستید یاقوت هست یا خیر؟ برای قیمت گذاری و تعیین اصالت باید توسط کارشناس از نزدیک بررسی شود.

 5. محمد گفت:

  واقعا با این وجود که شما از یاقوت نوشتین فکر کنم سخت پیدا بشه سنگ یاقوتی که اصل باشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   آنچنان سخت هم نیست و حتی امکان صدور شناسنامه اصالت و بین المللی از ازمایشگاه گوهرشناسی نیز وجود داره

 6. شاهرخی گفت:

  بعضی از سنگ های یاقوت کبود مشکی رنگ هستن اینا هم سنگ یاقوت کبود حساب میشن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله ولی درواقع مشکی نیستند بلکه رنگ سرمه ای بسیار تیره دارند که مایل به مشکی دیده میشن ولی اگه در نور ببینید رنگ سرمه ای و کبود رنگش دیده خواهد شد.

 7. ... گفت:

  سلام واقعا این سنگ معجزه میکنه من یک گردنی گرفتم ازتون مدتی بود افسرده بودم شکر خدا برطرف شد افسردگیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بسیار خرسندیم از رضایت و تاثیر مثبتی که برای شما داشته
   مبارکتون باشه

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.