قیمت گذاری سنگهای قیمتی

قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

best-picture-sapphire-1 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

از زیباترین گونه سنگ های گران بها و زینتی بی شک می‌توان به یاقوت سرخ و کبود اشاره کرد که البته طرفداران زیادی هم در سراسر جهان به خود اختصاص داده است و باعث اهمیت آگاهی از قیمت یاقوت قرمز یا کبود شده است. در این مقاله ابتدا توضیحات مختصری درباره این دو گوهر زیبا داده و به طور کامل به نمونه‌ سنگ‌های خاص و منحصر به فرد کشف شده و قیمت های نجومی آن ها پرداخته خواهد شد و در ادامه در رابطه با قیمت یاقوت کبود اصل و قیمت یاقوت سرخ و روش حرفه ای تعیین قیمت سنگ یاقوت سرخ و دیگر انواع آن و اصول مهم آن توضیحات مفصلی بیان می شود. همچنین به بزرگترین حراجی هایی که رکورد فروش این سنگ ها را جابجا کرده اند اشاره خواهد شد. پس تا انتهای این مقاله با شرف انلاین همراه باشید….

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران یاقوت سرخ

ruby-stone3 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

این گوهر یکی از معدود سنگ‌هایی است که موفق شده اقبال و توجه گسترده ای را در تمام دنیا، به خود جلب کند. یاقوت قرمز یکی از بادوام ترین سنگ‌های قیمتی و با ارزش می باشد و جزو اندک سنگهای قیمتی است که رنگ آن به اشباع کامل می رسد. این سنگ جزو گرانترین سنگهای قیمتی به شمار می آید تا جایی قیمت یاقوت سرخ معدنی صد هزار دلار در هر قیراط (دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان در ازای قیراط ) را از آن خود کرده است. توجه داشته باشید که هر ۵ قیراط معادل ۱ گرم می باشد. سطح بندی و تعیین یاقوت سرخ از جمله قیمت یاقوت سرخ برمه هم به مهارت، تجربه و دانش فراوان در خصوص این گوهر نیاز دارد. چرا که نمونه های صنعتی این گوهر به شیوه های متفاوت قابل تولید است و تفاوت میان سنگ‌های طبیعی و غیرطبیعی عملی بسیار دشوار در شناخت انگشتر یاقوت سرخ است.

ذکر این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که در میان سنگ‌های قیمتی، این سنگ دارای بیشترین بهسازی در سراسر جهان است و بیشتر از هر نمونه سنگ قیمتی دیگر، تحت بهسازی قرار می‌گیرد. این گوهر زیبا نمونه قرمز کروندوم است. رنگ سرخ این سنگ بخاطر وجود مقادیر بسیار کم کرومیوم در ساختار این سنگ است. سایر رنگ‌های دیگر کروندوم با اسم سافایر شناخته می شوند.

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران یاقوت کبود

رنگ این گوهر که مورد پسند است به آبی گل ذرّتی معروف است. به طور کلی این سنگ پس از الماس سخت ترین ماده شناخته شده در دنیا است و همین سختی منحصر به فرد باعث اهمیت قیمت یاقوت کبود اصل شده است. این سنگ در اسیدها حل  و ذوب نمی‌شود. یاقوت کبود به جز استفاده در کار های تزیینی، استفاده های صنعتی نیز دارد.از خواص یاقوت کبود خواص درمانی نیز است و در بهبود عملکرد اعصاب و کارکرد ذهن بسیار تاثیرگذار است که همین باعث افزایش اهمیت و قیمت سنگ یاقوت کبود و دیگر انواع آن می شود.

sapphire-stone2 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران نمونه‌‌هایی از بیشترین قیمت یاقوت‌ سرخ

۱۲ ماه می سال ۲۰۱۵خانه حراجی در ژنو  شبی بزرگ و فراموش نشدنی را در مورد موضوع قیمت سنگ یاقوت سرخ تجربه کرد. زیرا نه تنها رکورد بیشترین مقدار فروش یک شبه جواهرات جهان را با فروش ۱۶۱ میلیون دلار از آن خود کرد بلکه همینطور موفق شد یاقوتی ۲۵٫۵۹ قیراطی را به ارزش ۳۰ میلیون دلار بفروش برساند تا به این ترتیب دو رکورد جدید هم در زمینه ی قیمتی ترین گوهر رنگی و همینطور قیمتی ترین روبی جهان را به نام خود به ثبت برساند.

زمانی که قیمت یاقوت سرخ معدنی حدودا ۵ گرمی دقیقا ۳۰،۳۳۵،۶۹۸ دلار تخمین زده شد و دقیقا با همین قیمت فروخته شد، یکی از حیرت‌ برانگیزترین و بزرگ ترین اتفاقات فروش جواهرات جهان رقم خورد. برای درک ارزش این فروش همین بس که بدانید ارزش این نگین که با نام سانرایز Sunrise Ruby شناخته شده است به سه برابر رکورد قبلی قیمت یاقوت سرخ جهان دست پیدا کرده است، تا هم از آن به عنوان قیمتی‌ترین یاد شود و هم جایگاه قیمتی‌ترین گوهر رنگی جهان را نیز پیدا کند. رکورد قبلی قیمت یاقوت سرخ معدنی با وزن ۸،۶ قیراط با ارزش قابل توجه ۸،۶ میلیون دلار در حراج  ماه نوامبر سال  ۲۰۱۴ سادبیز ژنو فروخته شده بود. سنگی به نام گراف هم مثل نمونه سانرایز از معدن موگوک برمه استخراج شده است ولی هر قیراط آن دقیقا به ارزش ۱ میلیون دلار دست یافته بود.

ruby-stone-2 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران
البته این همه‌ی ماجرا نیست، زیرا سنگ سانرایز یا همان طلوع، قیمتی‌ترین نوع در جهان بر اساس قیراط هم به شمار می‌آید، به شکلی که قیمت هر قیراط یاقوت آن بیش از ۱،۲ میلیون دلار ارزش دارد؛ قیمتی که حتی با رقم فروش هر قیراط مرغوب‌ترین الماس‌های رنگی به یک میزان می رسد. برند فرانسوی جواهرساز کارتیه که از سانرایز در ساخت انگشتر الماس‌نشانی استفاده کرده بود، اکنون رکورد بیشترین قیمت که با فروش یک قطعه از جواهراتش به دست آورده را تا ۳۰ میلیون دلار افزایش داده است. برند کارتیه سانرایز را تراشی کوسن‌ شکل داده  و آن را به‌عنوان سنگ انگشتری روی دو الماس ۲،۴۷ و ۲،۷ قیراطی با تراشی به شکل سپر قرار داده بود.

دسته بندی محصولات یاقوت

برای مشاهده انواع قیمت یاقوت سرخ و قیمت یاقوت کبود بر روی دسته بندی ها کلیک کنید

انگشتر یاقوت (363)

انگشتر یاقوت سرخ (177)

انگشتر یاقوت کبود (192)

گردنبند یاقوت (160)

گردنبند یاقوت سرخ (85)

گردنبند یاقوت کبود (75)

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران قیمتی‌ترین نمونه های یاقوت کبود

به گزارش سی ان ان یکی از گرانبها ترین سنگ ها که بالاترین قیمت یاقوت کبود غیر آفریقایی دنیا را دارد به نام ”ستاره آبی” در سریلانکا رو نمایی شده است، اما صاحب این گوهر ترجیح داده است به خاطر شرایط امنیتی حفظ این سنگ نامش مخفی بماند. این سنگ که بیش از ۱۴۰۰ قیراط وزن دارد یکی از گرانبها ترین های دنیا است. قیمت این سنگ یاقوت کبود دست کم ۱۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

sapphire-stone قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

در حراج ماه می سادبیز ژنو که مجموعا با فروش ۱۶۰،۹ میلیون دلار، پردرآمدترین شب فروش جواهرات تاریخ رقم خورد، غیر از رکوردهای متفاوتی که از فروش سانرایز رقم خورد، چند رکورد مورد توجه دیگر هم در قیمت یاقوت کبود و فروش دیگر قطعات جواهر به دست آمد تا سادبیز شب پردرآمد و پرافتخار خود را به بهترین شکل ممکن به پایان ببرساند و قیمت یاقوت کبود اصل به بیشترین مقدار خود یرسد. اول اینکه یک جفت گوشواره‌ی یاقوت کبود از کارتیه به ارزش ۳،۴ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد قیمتی‌ترین گوشواره‌ی یا این نگین را به نام خود به ثبت برساند. رکورد بعدی هم که به یکی از جواهرات کارتیه برمی‌گردد که به وسیله یک سنجاق سینه‌ی ساخته شده از این نگین و الماس شکسته شد که با ۶،۱۶ میلیون دلار رکورد با ارزش ترین جواهر یاقوت کبود را از آن خود کند. اما رکورد سوم مربوط به یک گردنبند مروارید دو رشته‌ای است که با قیمت بیش از ۷ میلیون دلار توانست رکورد تازه ای را برای قیمتی‌ترین گردنبند مروارید طبیعی دو رشته‌ای دنیا خلق کند و قیمت یاقوت کبود اصل توجه تمام علاقه مندان به سنگ های قیمتی را به خود جلب کرد.

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران تعیین میزان ارزش و قیمت یاقوت

در مورد تعیین قیمت یاقوت برمه قرمز و انواع دیگر بیان این نکته حائز اهمیت است که در درجه بندی کیفیت و قیمت یاقوت برمه قرمز و همچنین  قیمت یاقوت اصل قدیمی چهار عامل مهم تأثیر گذار هستند که به آن ها می پردازیم:

۱- رنگ: رنگ مهمترین فاکتور در قیمت گذاری کانی‌های رنگی و قیمت سنگ یاقوت می باشد. به عنوان مثال نوع قرمز می تواند دارای رنگ قرمز، نارنجی یا قرمز مایل به بنفش باشد ولی مرغوب ترین و زیبا ترین رنگ، سرخ خالص همراه با مقدار کمی از رنگ بنفش می باشد که به آن دانه اناری سرخ گفته می شود.
باید به این نکته توجه کرد که قیمت یاقوت قرمز معدنی زمانی که رنگ قرمز آن با رنگ بنفش و یا نارنجی و یا حتی قهوه ای همراه شود، کاهش می یابد. از سوی دیگر رنگ قرمز باید از درصد خوبی برخوردار باشد چراکه پایین بودن غلظت رنگ عاملی در جهت تغییر رنگ قرمز به رنگ صورتی میشود که قیمت یاقوت سرخ برمه با افزایش میزان سرخی بیشتر می شود.

۲- پاکی: پاکی سنگ عبارت است از عاری بودن سنگ از هرگونه ناخالصی های داخلی و مشکلات سطحی که بسیار موثر در تعیین قیمت یاقوت اصل قدیمی می باشد. به عبارت دیگر مثل دیگر سنگ‌ های با ارزش و قیمتی هر چه پاکتر باشند به قیمت سنگ یاقوت سرخ و یا دیگر انواع آن افزوده می شود برای اینکه وجود ناخالصی ها در سنگ نه تنها از زیبایی سنگ می کاهد بلکه در درخشش، استحکام و رنگ سنگ اثر می گذارد. توجه کنید که سنگ قرمز پاک، بسیار کمیاب بوده و از قیمت یاقوت قرمز خالص بسیار زیاد می باشد.

sapphire قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

۳- برش: لازم به ذکر است که اگر این سنگ با دقت بسیار بالایی برش خورده باشد می تواند رنگ و جلای بهتری روی آن انجام شود و باعث افزایش قیمت یاقوت قرمز شود. در زمان خرید به شکل هندسی سنگ برش خورده توجه داشته باشید که از قرینگی یکنواختی برخوردار باشد. اگر برش سنگ گرد است باید در همه قسمت‌ها هم گرد باشد و همه صفحات برش خورده  روی سطح سنگ از نظم و ترتیب خاصی پیروی کند در غیر این صورت از ارزش و قیمت یاقوت سرخ معدنی و یا دیگر انواع یاقوت کاسته میشود .

۴- وزن: واحد اندازه گیری وزن سنگ های با ارزش و نیمه گرانبها بر حسب قیراط می باشد. یک قیراط ۰.۲ گرم و یا هر ۵ قیراط یک گرم است. هرچقدر وزن سنگ بیشتر باشد قیمت یاقوت سرخ برمه و دیگر انواع آن هم به صورت تصاعدی افزایش می یابد چرا که هر چه سایز و وزن بیشتر شود، کمیاب و نادرتر بوده و گران بها تر است و تاثیر مستقیمی در افزایش قیمت یاقوت اصل قدیمی و یا تازه تراش خورده دارد. در کل سنگ‌ بزرگی که رنگ و درجه خلوص زیادی داشته باشد بسیار کمیاب و نادر بوده و درصورت وجود حتی چند برابر الماس هم ارزش دارد.

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران قیمت یاقوت سرخ تراش نخورده

-یاقوت-سرخ-تراش-نخورده قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که قیمت یاقوت سرخ تراش نخورده چقدر است و برای فروش آن به کجا باید مراجعه کنید؟ سنگ یاقوت راف بشدت قیمت متغیری دارد و کاملا بستگی به میزان خلوص آن دارد. اینکه چند درصد از آن راف قابل تبدیل شدن به نگین است. علاوه براین محل استخراج، رنگ و دیگر موارد گفته شده در بالا در قیمت گذاری آن موثر است. برای تعیین قیمت یاقوت سرخ تراش نخورده باید به کارگاه های تراشکاری مراجعه کنید تا با توجه به ویژگی های سنگ و وزن آن در حضور کارشناس قیمت یاقوت سرخ تراش نخورده تعیین شود. برای نمونه قیمت یاقوت سرخ تراش نخوره آفریقایی با رنگ مایل به صورتی و خلوص نسبتا خوب 4 دلار به ازای هر قیراط است.

-یاقوت-سرخ-تراش-نخوره-راف-افریقایی-موزامبیک قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران نکاتی درباره قیمت یاقوت کبود کشمیری و دیگر انواع

کشمیر ایالتی در شمال غربی هندوستان می باشد که دارای یکی از خاص ترین انواع یاقوت کبود می باشد که دارای رنگ بشدت خاص و جذابی است که به کبود مخمل نما نیز معروف است. قیمت این گوهر بی نظیر برای سنگ های زیر 4 قیراط در حدود 800 تا 4000 دلار به ازای هر قیراط است. هرچه این گوهر سنگین تر و پررنگتر باشد ارزش آن بشدت بالاتر می رود. در مورد قیمت سنگ یاقوت کبود باید به این نکته اشاره کرد که قیمت یاقوت کبود اصل و معدنی با پاکی و خلوص بالا عملا بسیار زیاد بوده و اکثرا سنگ فروشان با کیفیت ترین نوع سنگ ها را نمی توانند عرضه کنند و در مورد قیمت یاقوت کبود آفریقایی یا یاقوت کبود کشمیری نظر بدهند چرا که بسیار کمیاب هستند. سنگ ۵ قیراطی زلال آن ایده‌آل بشمار می آید. در مورد برش سنگ، به این نکته توجه داشته باشید که این گوهر به بهترین شکل برش خورده باشد. برش صحیح و درست سنگ انعکاس نور را افزایش می‌دهد و باعث افزایش قیمت یاقوت اصل نیز می شود. سنگ‌های ۲، ۳ و ۴ قیراطی نیز قیمت‌های بالایی دارند. در زمان خرید اطمینان حاصل کنید که هزینه یک سنگ یاقوت اصل را بابت یک سنگ بی کیفیت یا کم کیفیت پرداخت نمی‌کنید.

البته که سنگهای یاقوت کبود و سرخ زیادی در بازار ایران وجود دارند که با وجود اصل بودن از کیفیت بالایی برخوردار نیستند یا اصلاحات کمی روی آن ها برای جذابتر شدن انجام شده است که قیمت آن ها در مقایسه با نوع کشمیر یا برمه بشدت پایین تر است.

sapphire-ring قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

اگر در ساخت انگشتر یاقوت کبود و یا گردنبند یاقوت کبود از طلا و یا نقره استفاده شود بسیار جلوه زیبایی خواهد داشت. کوچک‌ترین ابعاد این سنگ غالبا ۲ قیراط بوده و سنگ ۵ قیراطی به ‌عنوان نمونه ایده‌آل آن شناخته می‌شود. استفاده از طلا به همراه این نگین به عنوان بهترین ترکیب شناخته می‌شود، چراکه هر دو نمونه یکدیگر را از نظر ارزش زیباشناختی و اهمیت، پشتیبانی می‌کنند. در کشور سریلانکا بیش از ۵۰ نمونه سنگ قیمتی کشف و استخراج شده است که گرانبها ترین و با ارزش ترین این سنگ ها ی قیمتی ” یاقوت کبود” است و  همچنین میتوان گفت قیمت یاقوت کبود آفریقایی از دیگر انواع آن بیشتر بوده و معادن این کشور کیفیت بیشتری نسبت به دیگر معادن دارند.

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران قیمت یاقوت برمه در ایران

رنگ سرخ چشم نواز و کیفیت کم نظیر این گوهر موجب معروفیت یاقوت برمه (میانمار) شده است. به طوری که حتی دیگر یاقوت های سرخ کشف شده در مناطق دیگر درصورتی که مشابهت رنگی به برمه داشته باشند با نام یاقوت برمه خوانده می شوند. بستگی به رنگ، اندازه و خلوص قیمت یاقوت برمه در جهان بین 300 تا 30000 دلار در هر قیراط متفاوت است. البته با مبالغی کمتر از این نیز می توان این گوهر را خریدار نمود. با توجه به خصوصیات و ویژگی هایی که سنگ های یاقوت دارا هستند نمیتوان قیمت ثابت و خاصی را برای این سنگ تعیین کرد و به همین دلیل قیمت یاقوت در بازار تهران متفاوت است و ممکن است با قیمت های مختلفی این سنگ فروخته شود. قیمت هایی که اعلام شده است براساس بیشترین و کمترین قیمت یاقوت در بازار تهران می باشد (قیمت های جهانی با قیمت بازار ایران تفاوت چندان زیادی ندارد) به این نکته توجه داشته باشید که تعیین قیمت یاقوت برمه در ایران بر اساس معیار های جهانی یعنی رنگ و وزن و نحوه تراشکاری و کیفیت صورت می گیرد و ممکن است یک با یافتن گوهر با داشتن خصوصیات بهتر و یا ضعیفتر شاهد افزایش یا کاهش قیمت یاقوت در بازار تهران و ایران باشیم.

-یاقوت-برمه-ایران قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران نادرترین گونه های یاقوت سرخ

ruby-ring1 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

کیفیت طبیعی الماس سانرایز از هرجهت ترکیب و تعدیل فیزیکی یا شیمیایی در امان مانده است. به‌ جهت حفظ مرغوبیت طبیعی آن به هیچ عنوان حرارت ندیده است و این امر در گواهینامه ‌‌های کیفیت و سلامت شرکت های جواهرشناسی معتبر تضمین شده است. در مورد کیفیت آن می‌توان گفت که سانرایز از نمونه مرغوب و بسیار نادری به شمار می‌آید، به همین دلیل هم رنگ قرمز بسیار خوش‌ رنگ و چشم نوازی دارد که به رنگ خون کبوتر تشبیه می‌شود. زیبایی و مرغوبیت ممتاز سانرایز در سطحی بود که بر خلاف پیش بینی قیمتی پیش از ۱۱،۷ تا ۱۷،۵ میلیون دلاری، در نهایت تقریبا به دو برابر ارزش این برآورد به فروش رسید.

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران نکاتی جالب از قیمت یاقوت کبود

در سال ۱۹۶۶ یک سنگ یاقوت ستاره ای ۶۳۰۰۰ قیراطی با وزن ۱۲٫۶ کیلو گرم در برمه میانمار پیدا شد. این کریستال بزرگترین سنگ بلحاظ نوع ستاره ای در دنیا است. برای بررسی اینکه آیا همه این قطعه سافیر خالص است اعضای شرکت ام جی ای داخل آن را با مته بصورت دقیق سوراخ کردند و بعد از تایید آن را خریداری نمودند. نکته جالب درمورد این کریستال این است که در ابتدا این قطعه در واقع ۴۰٫۳ کیلوگرم همراه با سنگهای قیمتی دیگر بوده است. در سال ۱۹۹۵ نیز در ماداگاسکار بزرگترین سنگ از این نوع در جهان به وزن ۹۱۰۰۰ قیراط پیدا شد! این سافیر پس از تراش به ۶۱۵۰۰ قیراط کاهش پیدا کرد که احتمال می رود رکورد دار بزرگترین سنگ تراش خورده دنیا باشد و همین باعث افزایش قیمت یاقوت کبود آفریقایی خواهد شد و دارای بیشترین قیمت یاقوت کبود اصل دنیا خواهد بود که به مبلغ ۵۰ میلیون دلار ارزشیابی شده است.

sapphire-stone1 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

همچنین سافیر ادوارد و استوارت دو نگین کبود هستند که شهرت بسیار زیادی دارند که در تاج پادشاهی انگلیس قرار گرفته‌اند. چهره سه رئیس جمهور آمریکا، واشنگتون، لینکلن، و آیزنهاور در سه قطعه سافیر که هر یک به وزن حدود ۲۰۰۰ قیراط است حکاکی شده اند. سافیر لوگان  ۴۲۳ قیراطی هم یکی از بزرگ ترین سافیرهای دنیا است. در سال ۲۰۰۹ معدنکاران قسمت راتناپورا سریلانکا یک سافیر ۸۸۰ قیراطی به اندازه یک تخم مرغ در لابلای آبرفت ها پیدا کردند. کارشناسان حدود تقریبی قیمت سنگ یاقوت کبود خام را بیش از یک میلیون دلار برآورد کرده‌اند.

12210-gem-stone-icon قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران قیمت یاقوت سرخ برابر با قیمت یک شهر

در یکی از داستان‌های مارکو پولو در مورد قیمت سنگ یاقوت سرخ چنین بیان شده است که، فردی به نام قوبلای خان (یکی از نوادگان چنگیز مغول) به پادشاه سیلان (سریلانکای امروزی) پیشنهاد یک شهر در مقابل قیمت یاقوت اصل قدیمی را می دهد. سریلانکا به عنوان “جزیره سنگهای قیمتی” شهرت دارد و به خاطر داشتن سنگ های سرخ با رنگی جذاب و ملایم بسیار مشهور است. مارکو پولو در جایی از کتاب معروف خود می گوید: یاقوت های سرخ هیچ کشوری به زیبایی نوع سریلانکایی نیست.

9-1-004-garnet-ring-5 قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران اغلب ذخایر روبی سریلانکا در قسمت جنوب غربی این جزیره و در مکان راتناپورا قرار دارند. معادن این گوهر در این منطقه بسیار با کیفیت است و رنگ این سنگ ها بصورت قرمز روشن و صورتی می باشند و قیمت یاقوت برمه قرمز (به علت شباهت حدودی به یاقوت برمه) استخراج شده از این مناطق بسیار گران تر از دیگر معادن می باشد. البته در این سنگها مقداری رنگ ارغوانی هم مشاهده می شود که با فرآیندی حرارتی از بین برده می شود. نگین های با وزن بیشتر از ۵ قیراط این روبی ها بسیار خوش رنگ، چشم نواز و گران قیمت هستند. با توجه به قیمت یاقوت برمه قرمز و خواص ویژه انواع این گوهر در رودخانه های این منطقه هنوز جستجو برای یافتن این گوهر ادامه دارد.

ارزش دو سنگ هم وزن ۲۰ قیراطی در بهترین کیفیت (منطقه سافیر کشمیر یا روبی برمه) با سنگی به همان مشخصات کانیایی اما در بدترین کیفیت گوهری (مثل بعضی نوع های هند و آفریقا) می توانند تا ده هزار برابر تفاوت قیمت داشته باشد، گوهر سنگ اولی هر قیراط به ارزش ۲۰ هزار دلار و دومی کمتر از دو دلار!

نمونه هایی از قیمت یاقوت سرخ و قیمت یاقوت کبود

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

241 دیدگاه در “قیمت یاقوت کبود و قیمت یاقوت سرخ معدنی +راهنمای حرفه‌ای قیمت‌گذاری در ایران

 1. محمود شوکت گفت:

  سلام دوستان یک عدد یاقوت سرخ کهنه بسیار زیبا و اصیل یک تراش زیبا بخورد میشود یکی از زیباترین یاقوت های سرخ خاورمیانه تراش بشود به ۷ الی ۸ قیرات وزن میرسد یک فرد مطمئن در تراش و نحوه فروش همکاری کند شریک سود میشود البته یک تراش قدیمی در بدنه یک و الی دو سانتی و در عرض که بیش از نیم سانت میباشد از مرکز دو لوزی در طول به راست و چپ انجام شده اما بخاطر قدمت با تراش جدید و حرفه ای زیباتر ‌جذابتر میشود و البته که هست و اطلاعی از نحوه و قیمت فروش این جواهر با ارزش را علم ندارم کسی باشد ش ت [censored] ؛ در صورت همکاری

  1. ناشناس گفت:

   سلام.
   دوستان یاقوت کبود قدیمی دو عدد دارم هر یک تقریبا ۷ قیراط برای فروش

 2. محمد ابانی گفت:

  سلام و عرض ادب.
  دوستان دو عدد نگین یاقوت سرخ به وزن ۵ قیراط و ۵/۱۳ قیراط دارم و یک قطعه نگین یاقوت سبز به وزن ۴/۱۰ قیراط. هر سه تراش خورده دارم در صورت تمایل به خرید با این شماره تماس بگیرید محمد [censored]

 3. اسماعیل گفت:

  سلام من یک دانه سنگ یاقوت سرخ دارم برای فروش که خیلی زیبا هست کسی خواست به این شماره زنگ بزند من واسش عکسش را بفرستم [censored]

  1. حسن احمدی گفت:

   سلام یاقوت سرخ دارم تراش نخورده با این شماره تماس بگیرید

 4. javad گفت:

  سلام بی پروا پربرکت باشید.
  بی دامنه بگویم یک یاقوت برمه سرخ ۳۴۴ قیراطی راف به همراه شناسه تایید امریکا و ایران، قابل توجه ذکر میکنم این یاقوت ارزشی غیرقابل وصف دارد اما از طریق عکس مجازی چندان خریداران معتمد نمی شوند. حی الحال بنده قبل از اعلام فروش این سنگ گرانبها عرض کنم: برای اثبات اصالت سنگ طبق شناسنامه و عکس موجود حاضر هستم یک میلیارد نزد بانک درحضور دو حکم قرار بدهم که چنانچه خریدار محترم بعداز تشریف اوردن به دفتر حقیر و کارشناسی کردن سنگ توسط لابراتور به روز کلکسیون و ارائه یک عکس یا کاغذ بانکی که بیانگر اثبات داشتن این حجم پول باشد و بعد از این ازمایش چنانچه به هویت اصلی واقف شدند معامله و قرارداد و تمام (در اینحال خریدار حق این را دارد درخواست کارشناسی سنگ در هر منطقه توسط هر لابراتور دیگری را داشته باشد) اما اگر چیزی خلاف این هویت گفته شده توسط فروشنده اثبات علمی شد ان یک میلیارد نوش جان مستر خریدار! بدرود و رهامند باشید! [censored]

  1. حمید گفت:

   سلام من یک دانه یاقوت اصل قدیمی ۳ قیراتی تراش خورده بسیار زیبا تک یاقوت ها مثل این یاقوت نیست اسمش یاقوت سرخ تایلندی است اصل بسیار زیبا و شفاف برای دیدن به این شماره پیامک بده [censored]

  2. ناشناس گفت:

   سلام ارباب ازاین مشتری ها داشتی ما را از یاد نبر خان

  3. مهرداد گفت:

   سلام جناب جواد اگر امکانش هست یک شماره تلفن اعلام کنید تا کارهاشون انجام بدهم

 5. اسحاق گفت:

  سلام دو عدد یاقوت دارم یکی سرخ تراش خورده با وزنی ۵ قیراط و دومی یاقوت زرد یا زردچوبه ای و این یکی خام میخواهم بفروشم از داخل سنگ در امد

 6. امین گفت:

  سلام یاقوت کبود به وزن ۵۰۰۰ قیراط دارم اصل با مجوز اصل بین‌المللی خرید دارید؟ تراش خورده است

  1. محمد گفت:

   خرید داریم

 7. ولی زاده گفت:

  سلام. یک قطعه سنگ یاقوت سرخ برمه به وزن ۴ کیلوگرم برای فروش موجود می باشد. تمام مدارک و تصویر هم موجود است. در صورت نیاز اطلاع دهید

  1. امین گفت:

   سلام اگر برگه انالیزتان معتبر باشد خریداری میشود. در غیر اینصورت باید ازمایش بشود که اگر خواستید درخدمتیم

   1. ناشناس گفت:

    شماره تماس بفرستید

 8. علی گفت:

  سلام من سنگ یاقوت کبود ۱۹۴ قیراط یاقوت سرخ ۳۵ قیراط تراش خورده با مدارک دارم آزمایش سختی سنگ همه اینا انجام شده فیلمش هست خریدار هستش قیمت هر قیراط چند

  1. صمدموسوی گفت:

   سلام داداش چند قیراط است میشود عکسش را به این شماره بفرستی [censored]

 9. بهزاد گفت:

  سلام چه جور میشه شفافیت سنگ یاقوت برمه رو مشخص کرد

 10. حسین گفت:

  سلام یه تیکه سنگ یاقوت کبود دارم خریدار واقعی هستین شماره بدم یا ن

 11. ابراهیم ن گفت:

  سلام ببخشید من دو عدد سنگ دارم که احتمالا یاقوت باشه از چه طریق میتونم عکسشو براتون ارسال کنم ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   متاسفانه با عکس امکان تشخیص نیست. حضورا به آزمایشگاه گوهرشناسی مراجعه نمایید.

 12. ارمین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یک یاقوت کبود با ۶۰۸ قیرات معادل ۱۲۱.۶ گرم وزن بصورت تراش خورده دارم
  میدونم برا قیمت گزاری نیاز به کارشناس دارد ولی قیمت حدودی سنگ چه میزان میباشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اصلا قابل تشخیص نیست. بایستی حضورا بررسی شود ولی با این وزن قیمت خیلی خیلی بالایی میتواند داشته باشد.

 13. فرهاد بیرانوند گفت:

  سلام فرهاد بیرانوند هستم
  آماده همکاری با تکنسین‌های محترم سایت شرف آنلاین
  با اجازه اساتید محترم سایت
  خریدار انواع سنگ هستم
  الماس، یاقوت، زمرد، کهربا خریدارم
  [censored]

  1. ناشناس گفت:

   سلام یاقوت دارم واسه فروش

   1. احمد گفت:

    سلام اگه خوبه چرا میفروشی

  2. صمد خسرو گفت:

   سلام با اجازه مدیریت سایت . در حضور کارشناسان محترم الماس راف معدنی اصل و یاقوت کبود گل ذرتی اصل معدنی برای فروش دارم . الماس مال دوره هخامنشیان و یاقوت کبود هم مال همان دوره هست . خریدار واقعی باشد فروشنده هستم .

   1. رضازیبا گفت:

    سلام خریدارم میشه عکس بفرستید به این شماره [censored]

   2. Ahmad گفت:

    با سلام اصل و قدیمی باشه خریدارم تماس بگیرید [censored]

   3. نعیم لشگری گفت:

    وزن یاقوت گل ذرتی چقدر است و چند تیکه است با چه تراشی در ضمن قدمت سنگ مهم نیست خلوص وشفافیت و اصالت ان مهم است

  3. سخاوت گفت:

   ضمن عرض ادب و احترام خدمت اساتید سایت شرف آنلاین
   جناب بیرانوند من یک قطعه یاقوت کبود تراش نخورده دارم به وزن ۱۳گرم ۶۶ سوت بسیار خوشرنگ و چشم نواز اگر واقعا خریدار هستید با این شماره تماس بگیرید [censored]

  4. ناشناس گفت:

   سلام من یاقوت کبود دارم با کهربا اگر خواستید تماس بگیرید با این شماره [censored]

  5. بینام گفت:

   باسلام من یاقوت سه قیراطی دارم‌ تراش خورده هست اگر بخواهید درخدمتم

  6. علی گفت:

   سلام یاقوت برمه دارم به وزن ۳۹ گرم و ۴۴ صوت قیمت اگر بگویی ممنون میشوم ‌بعدش هماهنگ کنیم تقدیم کنم

 14. علی م گفت:

  سلام استاد.وقت به خیر و دست مریزاد.
  از مطلب خوب و آموزنده-تون استفاده بردیم.
  ۱-آیا یاقوت قهوه ای هم وجود داره؟
  ۲-سنگهای قهوه ای رمبوهدرال (که همچنین تا حدودی به شکل مکعب مستطیل گونه و به صورت تخت نیز شکل میگیرد) با فلورانس نارنجی (شاید کمی مایل به زرد) تحت نور ماوراء بنفش کدومها هستند؟
  ۳-آیا سنگهای عقیق،کوارتز و گارنت تحت uv فلورسنس دارند؟ چه رنگهایی؟
  موفق باشید و ممنون …

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام و ممنون از نظر لطف شما
   ۱- خیر روبی قهوه ای نیست. ۲- خیلی سوالی کلی پرسیدید که باید بررسی یک به یک و موردی شود ولی برای مثال کلسیت دارای رنگ قهوه ای و ساختار بلوری رمبوهدرال است و فلورسانس مایل به قرمز دارد. ۳- برای عقیق خاصیت فلورسانس مشاهده شده است به رنگ های آبی و سفید و زرد

   1. محسن امیرنژاد گفت:

    من یک عدد سنگ راف بنفش و دو عدد راف کریستالی و پنج عدد احتمالا یاقوت دارم کسی هست بتواند با عکس مشخص کند چه سنگی هست ممنون میشوم از اساتید که بنده را کمک کنند شماره من تو [censored] واتساپ سلام کنید و در مورد سنگ بیان کنید عکسش را برایتان میفرستم تشکر

   2. مجید گفت:

    با درود و عرض ادب…..جسارتا عرض میکنم که یاقوت قهوه ای وجود دارد…من دوتا نمونه ی راف دارم..یکی اوپک و یکی نیمه شفاف‌‌‌‌

 15. ناشناس گفت:

  می گم من یه الماس شناسنامه دار به وزن ۲۳ گرم و شفافیت بالا داره و تراش خوبی هم دار قیمت چند هست

  1. ناشناس گفت:

   سلام. شما واقعا اگه اینجور چیزی داری احتیاجی نیست اینجا دنبال مشتری بگردی. ببری هر جواهر فروش داخلی و خارجی رو هوا از میخرن.
   واقعا مردمو چی فرض کردین.

  2. امید گفت:

   بله خریدار هست [censored] اگر واقعا هست تماس بگیرید

   1. ناشناس گفت:

    من یک گردن بند قدیمی با یاقوت کبود دارم چجوری عکس بفرستم

 16. ناشناس گفت:

  ۶۹۰۰ قیراط یاقوت برمه اصل تراش خورده دارم مشتری واقعی باشه تخفیف خوبی میدم

 17. مصطفی گفت:

  سلام من چند کیلو یاقوت سرخ دارم میخوام بفروشم

 18. محمد گفت:

  من یک سنگ کبود آبی وزن ۸۰گرم دارم وقتی روی فلش گوی مگذاری شفاف است اما حباب هوا در داخل سنگ دیده میشود. از سختی بالا برخور دار است حتی با سوهان فولادی خراش داده نمیشه

 19. علی گفت:

  سلام، وقت بخیر. یاقوت سرخ جنوب شرق اسیا با شناسنامه دارم برای فروش. از روی عکس و شناسنامه میتونین قیمت بفرمایین. ممنون

 20. مسعود مرآتی گفت:

  سلام بسیار سایت عالی دارید وممنونم از اطلاع‌رسانی که داشتید من یاقوت در سنگ بستر دارم چندتا هست که تمام مغز هم هستند قرمز صورتی و سبز هستند انشالا توی این وضعیت کرونا و بی پولی مردم قیمت عالی بخرند تا بتونم با لطف خدا کمکی به مستمندان داشته باشم و همچنین زندگی خودمو سروسامان بدم بیاری خداوند انشالله ممنون از لطف شما در صورت خرید از بنده بخش خیریه رو انشالله شما با هزینه بنده انجام بشه سپاس تماس با من [censored] مرآتی

  1. علی محمدی گفت:

   سلام میتونین راهنمای کنین چطوری بفهمم یاقوت سرخ اصل چطوریه

   1. محسن امیرنژاد گفت:

    استاد عزیز من را در مورد سنگهایی که دارم کمک کنید تشکر عکس هایش را در واتساپ میفرستم ممنون میشوم کمکم کنید

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    متاسفانه امکان تشخیص از روی عکس وجود ندارد.

 21. احسان گفت:

  باسلام
  قیمت یاقوت سرخی تراش خورده حدود ۳۳ قیراطی چند است. باتشکر از لطف شما احسان

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. همین مقاله را مطالعه بفرمایید ولی به طور کلی در نظر داشته باشید که سنگ راف خیلی کم قیمت تر از نگین تراش خورده است.

   1. معین گفت:

    سلام این یاقوتایی که حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومنه اصله یانه؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله غالبا اصل و معدنی هستند اما معمولا بهسازی حرارتی و … شده اند تا بلحاظ ظاهری زیباتر شوند.

   3. ناشناس گفت:

    من یک سنگ پیدا کردم فکر کنم یاقوت هست چطوری می تونم با سما ارتباط بگیرم

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    متاسفانه با ارسال عکس برای ما امکان تشخیص نیست و بایستی حضورا به یک ازمایشگاه گوهرشناسی مراجعه بفرمایید.

  2. جواهر شناس گفت:

   حدودا پنج میلیون و پانصد هزار تومان

 22. محمدعلی طهماسب زاده گفت:

  من یک سنگ یاقوت کبود اصل میخوام به اندازه دو در یک و نیم در نیم سانتی متر برای نگین انگشتری که بشه روشم حکاکی کرد لطفا قیمت؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا نمونه عکس و قیمت و وزن را برای شما ارسال نمایند.

   1. سعیداحمدی گفت:

    سلام دوست عزیز بنده هم دو تا یاقوت به اوزان حدود ۵۰ قیراط و ۳۰ قیراط و ابعاد یک سانت در دو سانت و یک و نیم سانت در دو نیم سانت قرمز مایل به صورتی دارم با پرداخت نمد و بدون تراش و سوراخ که قبلا به صورت گردن اویز استفاده میشده

  2. اشرفی گفت:

   سلام دارم یک ملیارد

 23. علی گفت:

  سلام . من سنگ یاقوت سرخ شفاف تراش خورد ۳۰ قیراط دارم برای قیمت و فروش راهنمایی کنید.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی حضورا به یک کارشناس مراجعه نمایید.

   1. حامد گفت:

    سلام
    من تعدادی انگشتر یاقوت دارم که متاسفانه قیمتشون رو. نمیدونم، کسی هست راهنمایی کنه؟

 24. محمد گفت:

  من رابی بیش از ۱۵۰ قیراطی دارم فکر میکنید چه قیمتی باشد

 25. یوسف گفت:

  باسلام من ۵ عدد سنگ یاقوت سرخ تراش نخورده دارم ما را راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تراش یاقوت به صورت الماس تراش در ایران کار سختی است اما بااین وجود امکان تراش برای استفاده به عنوان نگین انگشتری وجود دارد. از تراش کاران حرفه ای کمک بگیرید تا نگین اماده شود تا ارزش قیمتی بیشتری پیدا کند. یا هم به صورت سنگ راف برای فروش بگذارید. همچنین برای قیمت گذاری و یا تعیین اصالت سنگ یاقوت میتوانید به ازمایشگاه های گوهرشناسی مراجعه نمایید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام آزمایشگاه برای تست یک سنگ یاقوت تقریبا چقدر هزینه میگیرن؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    ازمایشگاه ها تفاوت قیمت دارند ولی بعید است بیشتر از ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان باشد در حال حاضر

 26. محمدرضا گفت:

  سلام صبح بخیر یاقوت برمه تراشخورده پنجاه قیراطی دارم با بالاترین خلوص و درجه پاکی وبرش. دنبال خریدار واقعی که هفتاد درصد قیمت واقعیش و بده هستم. لطفا یا واتساپ [censored] فقط واتساپ یا ثابت [censored] تهران در خدمتم

  1. رحمان گفت:

   سلام
   من خریدارم
   با این شماره تماس بگیرید [censored]

   1. ناشناس گفت:

    سلام شمارتون نیست که

 27. ربیعی گفت:

  سلام من یک سنگ سفایر قهوای دارم و شناسنامه هم داره میخواهم بفروشم لطفا راهنمایی. کنید

  1. ناشناس گفت:

   سلام‌ هشت‌ عدد‌ یاقوت‌ سرخ‌ تراش‌ نخورد‌ دارم‌ برای‌ فروش‌ راهنمایی‌ کنید‌ استاد

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    اگر مطمئن از اصالت آن ها هستید برای فروش حضورا به چند نفر خبره بازار برای تخمین قیمت نشان دهید. بایستی حتما از نزدیک بررسی و قیمت گذاری شود.

   2. م ج گفت:

    سلام
    خریدار یاقوت سرخ و کبود هر که از دوستان میباشد، لطفا بفرماید تا بیشتر گفتگو کنیم

 28. حمزه گفت:

  سلام یه انگشتر دارم میگن یاقوت اصله چگونه میتوانم بفهمم اصله

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به مقاله جامع سنگ یاقوت مراجعه بفرمایید.

 29. ابی حسن پور گفت:

  باسلام یه سنگ یاقوت قرمزرنگ راف باوزن ۲۱گرم برای فروش دارمش [censored]

  1. ناشناس گفت:

   سلام من یک یک اوپال ۶۴ قیراتی دارم می خوام بدونم که قیمت چند است

 30. محمد گفت:

  سلام من یک یاقوت قرمز راف دارم که یک بند انگشت است و برای فروش گذاشتم اگر کسی خواست من در خدمتم تون هستم

 31. امیرعلی گفت:

  سلام آیا یاقوت ۲ قیراطی قیمت دارد چقدر

 32. ولی زاده گفت:

  سلام. سنگ یاقوت سرخ برمه شناسنامه دار برای فروش موجود هست

 33. محمد گفت:

  استاد یه سنگ یاقوت کبود کهنه به وزن ۲۹۰ گرم به شکل تخم مرغ دارم اماده فروش هست راهنمایی بفرمایین چجوری ابش کنیم.

 34. مصطفی افشار گفت:

  سلام درست هست که یاقوت رنگ آب را تغییر میده اگر اینچنین باشد یک قطعه یاقوت رول قدمت دار دارم کجا می‌توانم بفروش برسانم ضمنا قیمتش چند هست

 35. مهدی گفت:

  سلام استاد یاقوت برمه اصل و قدیمی قیراطی چنده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بستگی به وزن، رنگ، خلوص و موارد دیگر دارد و بایستی از نزدیک بررسی شود.

 36. امیر گفت:

  سلام بنده چند عدد سنگ نتراشیده یاقوت دارم در صورت پیدا شدن خریدار خوب ناظر به فروش هستم درصورت تمایل برای خرید پیام بگزارید با شما تماس گرفته میشود

  1. میلاد ورمزیار گفت:

   سلام بنده خریداره یاقوت شما به شرط داشتن شناسنامه هستم. [censored]

 37. ابوالفضل گفت:

  با سلام بنده یک سنگ یاقوت استار قرمز ۵ قیراطی دارم برای فروختن ایا کسی خریدار هستند

 38. حسین گفت:

  مقداری راف تمیز یاقوت میخواهم ممنون میشوم کمک نمائید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه راف یاقوت بشدت در ایران کمیاب است.

   1. علی اکبرحسامی کیا گفت:

    من راف زرد دارم ۵۱۵ قیراط ۱۰۳ گرم کارشناسی هم با خودم هر قیراط ۷۵ هزار یورو گارنت سبزنجیره
    ۳۳۰ قیراط ۶۶ گرم هم دارم هر قیراط ۵۰۰۰ دلاری سنگ دیگه هم دارم شبیه چینی با ۲۰ رنگ مثل آهن روباه همه اشیاء را به خود جذب و دفع میکند حتی پلاستیک و چوب وزنش هم ۲۵۰ قیراط ۵۰ گرم اون رو طبق نظر کارشناس میفروشم لطفا فقط خریدار اصلی پیام بده خودم بهش زنگ میزنم قبلش هم به جیبش نگاه کنه
    ۰۹۳۹۱۴۵۰۳۳۱

  2. علرضا گفت:

   سلام یاقوت کبود سافایر دارم بینظیره

   1. صالحی گفت:

    سلام من یک انگشتر یاقوت قدیمی دارم حداقل یاقوت افغانستان است برای قیمت گذاری کسی آشنا داره وزن نگین هم حدود دو سه گرم میشه

  3. Alireza گفت:

   با سلام بنده سافایر ۳۰۰ قیراتی تراش نخورده کبود دارم قدمتشم زیاده کسی خواست با شماره تماس [censored] بگیره

  4. امیر گفت:

   سلام خریدار یاقوت هستین

   1. مهیار گفت:

    سلام سرخ ۳۷ قیراط موجوده درخدمتم

   2. عباس گفت:

    سلام من دارم یاقوط سرخ برمه

  5. مهران گفت:

   سلام بنده چند عدد یاقوت راف طبیعی و اصل دارم و شش ضلعی هستند به رنگهای زرد و سفید و صورتی و یکی هم طلایی قهوه ای هستش. تلفنم [censored]

 39. ناشناس گفت:

  سلام. یک گردنبند چرم دارم که یک یاقوت سرخ ۱۶.۱۶ گرمی و تعدادی سنگ یشم و غیره داره. برا کارشناسی و بعد فروش چکار باید بکنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی حضورا به یک کارشناس یا ازمایشگاه گوهرشناسی مراجعه بفرمایید تا هم اصالت و هم ارزش مادی آن تعیین شود.

   1. Ahmad گفت:

    یک سنگ یاقوت تاجیکستان دارم به وزن ۲۰ قیرات

  2. ایوب گفت:

   سلام یک سنگ هفت و نیم کیلوئی یاقوت کبود و پنج کیلوئی یاقوت سرخ یک نفر داره به من میگه بیا بهت بفروشم قیمت این دو سنگ چقدر میتونه باشه و خواستم کدومشونو بردارم

 40. محمد محمدی گفت:

  با سلام
  من یاقوت برمه بسیار قدیمی تن رنگ عالی فلورانس زیاد
  تاریخی ۲۶ قیراط کمترین ناخالصی از لحاظ بصری
  دارم و دنبال خریدارم ایا کسی را برای خرید میششناسید معرفی کنید

  1. ناشناس گفت:

   سلام پنج عدد مهره یاقوت اصل معدنی و قدیمی دارم سه تا یاقوت استاره دو تا دیگه هم قرمز روبی هستند. می فروشم.

  2. صمد موسوی گفت:

   سلام داداش من خریدارم اگر قیمتت منصفانه باشد این هم شماره ام است اگر خواستید تماس بگیرید حرف بزنیم [censored]

 41. فریبا گفت:

  سلام

  من میخوام یاقوت سرخ برم از کجا بخرم که هم اصل باشه هم قیمتش مناسب باشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به بخش فروشگاه شرف آنلاین مراجعه بفرمایید.

  2. امیر علی شکیبا گفت:

   سلام وقت همگی بخیر. یک عدد یاقوت آبی کبود با وزن ۱۹۴.۵۱ قیراط کسی میتونه برای قیمتش راهنمایی کنه چون واقعا نمیدونم داخل ایران به چه قیمتی میتونم بفروشم

   1. حمید گفت:

    سلام شما عکس بگیرید برای من بفرستید

  3. حمیدرضا ملکی گفت:

   سلام من یه یاقوت سرخ بسیار زیبای تراش خورده برای انگشتر یا گردن بند دارم میفروشم حدود۳ گرم هست

 42. سوفیا گفت:

  سلام من یک یاقوت سرخ تراش نخورده دارم

  1. ناشناس گفت:

   سلام یاقوت اصل افغانستان دارم خریدار هست

 43. علی گودینی گفت:

  چگونه بدانیم سنگ انگشتر ما یاقوت واقعی هستش

 44. حسن گفت:

  سلام سنگ سفید ۵۵ قیراطی دارم باسختی۷٫۲ قیمتش چقدر می شود .

 45. ناشناس گفت:

  سلام یه یاقوت کبود دارم روش بشکل عجیب کار شده چرخش میدی اشکال زیاد دیده میشه لطفا راهنمایی کنید علی هستم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   منظورتون از اشکال زیاد داره چیه؟ وجود ناخالصی ها در نگین طبیعی هست ولی بازم باید از نزدیک بررسی شود.

 46. hossein گفت:

  سلام من تو ارتفاعات کوهستانی یک سنگ شیشه ای پیداکردم اندازه یک تخم مرغ یک خورده کوچیک تره نشون دادم یک کارشناس یکی میگه شیشه هست یکی میگه سنگ یکی قیمت گذاشت روش ۵۰ هزار دلار یکیم گفت شیشه است ۱۰ میلیون بهت میدم از کجا باید فهمید چیه ۱۰ میلیونی مال‌خر بود

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حتما به یک آزمایشگاه گوهرشناسی مراجعه بفرمایید تا با یک هزینه نسبتا کمی جنس و اصالت سنگ رو مشخص کنند و شناسنامه لازم رو صادر نمایند. در مورد قیمت هم راهنمایی تان خواهند کرد.

   1. حامد نظری گفت:

    سلام من یه یاقوت کبوددارم که به گرم و زنش کردم وزنش شده ۱۹۰ گرم میخوام بفروشم چطوری بفروشمش لطفا راهنمایی کنید. به این شماره پیام یا زنگ بزنید ممنون میشم. [censored]

  2. بهنام گفت:

   سلام بزارش روی یخ اگه یخ رو آب کرد یعنی همون قسمتی که خودش هست باید گود بشه یعنی سنگ با ارزشه یا میتونی بری جایی که دستگاه سختی سنج داشته باشه. اگه یخ آب نکرد یعنی شیشه است

  3. ناشناس گفت:

   سلام سنگتون هنوز دارید

 47. مسعود گفت:

  با سلام سنگی برا فروش دارم یاقوت کبوده اگه خریدار هستید لطف کنید جواب دهید

 48. طوفان گفت:

  سلام
  یاقوت کبود دارم ۴۹ قیرات هست
  سختی هم ۹.۸ هست
  دنبال قیمت و خریدار هستم

  1. امیر علی شکیبا گفت:

   سلام یاقوت کبود حدود ۲۰۰ قیراط چه قیمت است؟؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  2. ناشناس گفت:

   من میخرم شماره ات را بگذار

 49. اسدالله گفت:

  سلام من یاقوت دارم ولی نمیدونم اصل است یا نه لطفا راهنما کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا مقاله یاقوت رو مطالعه بفرمایید.

   1. ابراهیم گفت:

    سلام
    من توی یه قبر قدیمی یه یاقوت سرخ ۳۵ قیراطی پیدا کردم،به کجا مراجعه کنم برا فروشش؟

 50. محمود یگانه مجد گفت:

  یاقوت کبود مصرفی در بازار تهران عمده از کدام کشور وارد می‌شود

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تایلند، چین و پاکستان و الزاما استخراج یاقوت کبود از این کشور ها نیست.

 51. علیرضا گفت:

  باسلام دوستان بنده یه سنگ ۱۷ قیراطی دارم بدون ناخالصی رنگشم روبی سرخ هستش و رنگش هم سرخ مایل به صورتی و ارغوانی سختیش هم ۹ هست تراش اشکی تراششم تراش دست قدیم با نمد تراش خورده کسی مشتری خوب داره درخدمتم

 52. عباس گفت:

  باسلام استاد بنده یک عدد یاقوت سرخ روبی دارم ۵/۵ قیراط میباشد میخواستم قیمت بگذارید و کی خریدارش هست میخواستم بفروشم به مشکل نخورم ممنون از شما و راهنماییتان یاعلی مددی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   چندین و چند پارامتر مختلف برای قیمت گذاری لازم است. صرفا با یک عدد ۵٫۵ قیراط امکان قیمت گذاری نیست. مقاله بالا را مطالعه بفرمایید.

 53. سجاد گفت:

  سلام وقت بخیر دوستانی که سنگ های قیمتی دارن از انواع یاقوت و الماس و… خریدار واقعی براشون سراغ دارم

  1. حسين سعيدي گفت:

   سلام وقت بخیر من مقداری از انواع سنگها دارم الماس سبز تراش خورده و تراش نخورده یاقوت برمه اصل و کبود تراش نخورده اگر اجازه بفرمایید عکس بفرس

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    متاسفانه خرید سنگ راف نداریم.

   2. جواد گفت:

    🙏 خریدار یاقوت کبود کسی هست؟
    قیراط چند برمیداری؟

  2. پوریا گفت:

   جناب بنده مقدار کلونی یاقوت کبود دارم خریدار واقعی هست؟!

  3. فرهادفراهانی گفت:

   سلام بند دارم اگر مشتری داری که پول پد دارم دو رنگ سرخ قاجاری زرد سرخ دیگه هرسه تابرمه هست با سختی ۹

  4. ناشناس گفت:

   سلام یاقوت زمرد تراش ۲۵۰۰ سال پیش + راف زمرد + دو مهر قدمت ۲۵۰۰ دارم
   تازه آشنا شدم نمیدونم چقد میتونه برای سنگ های با ارزش بالا خریدار داشته باشه

  5. سالار گفت:

   سلام یاقوت کبود اوپک ۷۰۰۰ قیراط با شناسنامه دارم

  6. ناصر گفت:

   داداش شماره تماس بده سنگهای با ارزشی از نوع راف یاقوت سرخ و بشم و چند نمونه درشت بالای ۵۰گرم دارم شمارم اینه: [censored]

  7. فاطمه گفت:

   سلام من یه خرده سنگ دارم که فیروزه داخلش هست و اصله ولی تراش نخورده چه طوری میتونم بفروشم

  8. _محمدی گفت:

   من یک مجموعه سنگ دارم اگ خریدار داری تماس بگیر

  9. یاقوت گفت:

   سلام من یاقوت سرخ برمه دارم ک نگین انگشتر طلا هست حدود ده قیرآت و قدمت هفتاد ساله داره قیمت بفرمایید لطفا ممنونم

  10. ناشناس گفت:

   سلام من یه سنگ یاقوت اصل دارم میخام بفروشمش باید به کجا مراجعه کنم

  11. حسین گفت:

   سلام من ۴ قیراط سفایر صورتی تراش اشکی دارم یک سوراخ دارد، پیش ۲ تا کارشناس بردم تایید کردند شناسنامه ندارد هر که خواست درخدمتم

 54. نامیا گفت:

  سلام
  یه تیکه سنگ یاقوت طبیعی راف شفاف کروندوم به قیراط ۵۳۹۰ دارم که شناسنامه هم داره
  میخواستم بدونم الان چقدر قیمت میخوره و آیا میتونم داخل کشور بفروشم یا نه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   وزن نسبتا زیادی دارد اما برای قیمت گذاری بایستی موارد زیادی بررسی شود. لطفا حضورا به یک کارشناس مراجعه بفرمایید. برای فروش داخل ایران هم مشکلی وجود ندارد.

 55. آزرم گفت:

  با سلام یاقوت کبود سی قیراطی دارم میخواستم بدونم قیمتش چنده ممنون

  1. اسماعیل گفت:

   سلام من حدود ۲۰ گرم یاقوت قرمز خام دارم دنبال مشتری هستم

 56. من گفت:

  سلام…یاقوت قرمز دارم …برش نخورده…۳۶۰ قیرات…سختی ۹…قیمتش چقدی میشه…؟

 57. ناشناس گفت:

  سلام. حباب ریز داخل یاقوت قرمز نشان از اصل بودن اون میده؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   گاها حباب های ریز در نگین های طبیعی مشاهده می شود ولی در یاقوت های صنعتی نیز این حباب ها هستند و با این روش به طور قطع نمی شود اصل را از تقلبی تشخیص داد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام وقت بخیر
    من یه نگین بزرگ شرف شمس دارم که هدیه از قدیم ب مادربزرگم رسید
    تا بحال اعتماد نداشتم ک نشون کسی بدم ک اصل یا نه
    لطفاً راهنمایی کنید………..ممنون میشم اگه جواب بدین
    غزل……..🌹🌹

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    احتمالا منظورتون از اصل بودن نوشته شدن صحیح دعای شرف شمس است. باید خط نوشته شده دیده بشه تا تشخیص صحت انجام شود. ولی خود عقیق زرد سنگ چندان قیمتی نیست که اصل و غیر اصل داشته باشه و احتمال بسیار زیاد اصل است.

 58. احسان گفت:

  سلام علیکم
  خسته نباشید
  باقوت برمه شفاف دونه اناری قیمتش هر قیراط ۴۰۰ میلیون تومنه؟ من از یه یک خریدار قیمت گرفتم این قیمت رو گفت ایا واقعا ارزش یاقوت برمه انقدره ماله کدوم کشور رو با این قیمت میخرن

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ممنون سلامت باشید
   این قیمت بشدت بالاست و باید سنگ مربوطه بسیار خاص، پاک، خوشرنگ، و بشدت بزرگ و کمیاب باشد تا شاید در حراجی های بزرگ تا این قیمت ارزش گذاری شوند و گرنه غالب سنگ های یاقوت برمه موجود در بازار با شناسنامه معتبر تا قیمت های یکی دو میلیون تومان و یا کمتر و بیشتر به ازای هر قیراط قیمت گذاری می شوند.
   یاقوت برمه در اصل مربوط به کشور میانمار است ولی در بازارهای جهانی این عنوان به طور کلی برای یاقوت های بسیار با کیفیت استفاده می شود.

 59. فرزین گفت:

  سلام ی تیکه یاقوت به وزن ۱۵۰۰ گرم با برگه تایید کارشناسی از دانشگاه بهشتی دارم برای فروش. چطوری مزاحم بشیم واسه تایید و فروش؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه خرید نداریم. اگر شناسنامه معتبر صادر شده است احتیاج به تایید دیگری نیست.

  2. علی گفت:

   سلام چقدر هزینه برای تاییدیه دانشگاه شهید بهشتی دادین؟؟ من هم یک سنگ‌ دارم که بهم گفتن یاقوته میخام قیمت آزمایشگاه رو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنین

 60. علی گفت:

  باسلام سنگی دارم که روی انگشتر قدیمی کار گذاشته شدع که قدمت بالای ۲۰۰ سال که یاقوت سفایر هست ۲۰ قیرات هست سختی کار ۷//۵۵ هست و تراش سریلانکا داخل سنگ نور رد میشه و حبابهای بسیار زیبا نظر شما قیمت این سنگ به چه صورتی هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   امکان قیمت گذاری به این صورت وجود ندارد.

 61. حسین گفت:

  سلام برادر وقت بخیر داداش یه سنگ یاقوت شناسنامه دار هست مال یکی از دوستانه میخواد بفروشه میشه اگر امکان هست راهنمایی کنید و حدود قیمت رو بهمون بگید تا اطلاع داشته باشیم با تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   فقط بایستی حضورا توسط کارشناس بررسی و قیمت گذاری شود. به فاکتورهای زیادی از جمله رنگ، خلوص، شفافیت، ابعاد، وزن و … بستگی دارد.

 62. سلیمان ولایی گفت:

  قیمت یاقوت برمه در ایران و قیمت جهانی چقدر است

  1. ناشناس گفت:

   ۵۰۰ملیون

 63. جهان گفت:

  سلام یه عدد یاقوت کبود اصل همراه شناسنامه دارم
  ۵۰۰۰ قیراط وزنشه
  واسه فروش هم شرایط خاصی داره

  1. قاسمی گفت:

   سلام….چه جور شرایطی؟؟؟؟؟

  2. sara گفت:

   خب قیمتش؟

 64. مریم گفت:

  با سلام قیمت یاقوت کبود در ایران چنده؟

 65. الیاس گفت:

  من یه سنگ قرمز رنگ دارم حدود دو کیلو خرده ای هست که نور کامل رد میشه و چراغ میگیری نور قرمز رنگ تقریبا همه سنگ را فرا میگیره نمیدونم جنسش چی هست لطفا راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی از نزدیک کارشناسی شود.

 66. محمود حاجی‌ کلاته گفت:

  سلام من دو تا سنگ ابی یکی سرمه ای به وزن تقریبا ۷۰۰ گرم و یکی ابی اسمانی دارم که کاملاشفاف و دارای حباب هایی هستند سختی شون از ۷ به بالا هست چون دستگاه تستر سختی سنج دیاموند دارم که بسته به قدرت وضعیف و قوی بودن باتریش اعداد متفاوتی رو برای یه گوهر نشون میده خام هستن و فقط چند تا نگین دادم واسه خودم تراش معمولی دادن درگرگان … اما این جا چون ازمایشگاه تشخیص قابل اعتمادی نیست موندم که یاقوت کبودن یا ابسیدین چون ابسیدین این قدرشفافیت نداره و جلاش هم صابونی هست نه شیشه ای می تونید اگهی مو در دیوار تهران قسمت تزیینی جواهرات مشاهده کنید و نظرتون رو بگید که به قیمت واقعی بفروشم و گرفتار کلاهبرداران نشم. ممنون میشم کمکم کنید.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   باور بفرمایید با این توضیحات و حتی دیدن تصویر نمی شود تشخیص دقیق داد و قیمت گذاری کرد. شما بایستی حتما حضوری جهت تشخیص به یک کارشناس یا ازمایشگاه گوهرشناسی معتبر مراجعه بفرمایید.

   1. Vahidnaghi گفت:

    سلام استاد ببخشی من یه گردنبند قدیمی دارم با مرواریدو سنگ یاقوت درست شده گردنبند فقط خاستم بدانم اصل یا نه ولی خیلی خوشگل سنگ یاقوتش سایه میندازه به رنگ ابی به بنفش خود سنگم قرمز تراش خورده شفاف چراغ نزدیکش میکنی انقد رنگش قشنگ میشه بی حد اگه میشه راهنمایی بکنید ممنون میشم عکسش هم لازم هست تا بفرشتم

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    متاسفانه با این توضیحات و حتی تصویر امکان تشخیص نیست. بایستی حضورا به یک کارشناس نشان دهید.

 67. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  دوعدد یاقوت آفریقایی (به گفته فروشنده ) هر کدام ۶۰ قیراط به قیمت ۸۰۰۰۰۰ تومان ممکنه اصل باشه قیمت گذاری درسته؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   فارغ از قیمت باید خود سنگ ها کارشناسی شوند.

  2. ناشناس گفت:

   وقت بخیر دوتا انگشتر قدیمی دارم که یکیشون یاقوت سرخه با وزن ۳ گرم با تراش عکس اسکندر مقدونی و رکاب طلا ۲۴ عیار
   و یکی دیگه ۴ گرمی کارشناس بین سنگ یاقوت کبود و الکساندر روس تردید داشت. میشه قیمت تقریبی بگید. قدمت رو بالای ۲۰۰۰ سال زدن

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    متاسفانه امکان قیمت گذاری با این توضیحات وجود ندارد. بایستی حتما حضورا به یک کارشناس مراجعه بفرمایید.

 68. Atefeh گفت:

  سلام میشه راهنماییم کنین؟ من سنگی دارم ک نمیدونم یاقوت قهوه ای هست یا نه
  ایدی تلگرامم
  [censored]

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   یاقوت قهوه ای؟!

 69. احمدی گفت:

  سلام خسته نباشید یه یاقوت صورتی بو سختی نه درصد و وزنش شونزده قیراط تراش خورده چقدر می ارزه ؟؟؟؟؟
  ممنون میشم سریع پاسخ بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه به این سادگی امکان قیمت گذاری نیست. بایستی مشخصات سنگ از نزدیک توسط کارشناس بررسی و سپس قیمت گذاری شود.

 70. درویش گفت:

  سلام وجود دو تا حباب ریز داخل یاقوت زرد میتونه معدنی باشه؟
  ارزونترین یاقوت زرد معدنی قیراطی چند هست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   وجود ناخالصی طبیعی هست. درمورد قیمت هم کاملا بستگی به میزان رنگ و شفافیت و … دارد و نوع نامرغوب آن از قیراطی چند ده هزارتومان به بالا قیمت دارد.

 71. سعید گفت:

  سلام یاقوت برمه طبیعی طبیعی قیراتی چنده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در حال حاضر با توجه به وزن و کیفیت حدودا از قیراطی ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان هست.

   1. رضا گفت:

    سلام یه یاقوت درشت رو از کجا بفهمیم اصله یا نه

 72. س گفت:

  باسلام ی سنگ یاقوت ۶۰۰ گرمی دارم شناسنامه دار ک شناسنامه تایلند صادر شده ۳۶۰۰ قیراط هست راهنمایی واسه فروش میخواستم البته یاقوت تراش نخورده است دقیقا شبیه موس کامپیوتر هست این سنگ

  1. مسعود گفت:

   شوخی نکن من قلبم ضعیفه ///////////////میدونی ششصد گرم چقدر پولشه

 73. س گفت:

  باسلام.دوستان من ۱۵ تایاقوت سرخ دارم که ۱۹۰ قیرات وزنشون هست.میخوام بفروشم کجا بایدمراجعه کنم

  1. ناشناس گفت:

   بیا یزد درخدمتم

 74. حسن محرمی علی نظری ‌ گفت:

  این یاقوت سرخ در داخل آب مثل چراغ میدرخشد می تونم فیلمشو برات بفرستم

  1. wiki.gem گفت:

   اون سنگ مرجان هست عزیزم یاقوت سرخ در آب هیچ واکنش خواصی نشان نمیدهد و سنگ مرجان قیمت چندانی ندارد

 75. حسن محرمی علی نظری گفت:

  با سلام یک سنگ یاقوت سرخ برای فروش و خیلی خیلی قدیمیه با تشکر از فروشگاه شرف

 76. نيما گفت:

  سلام من یک سنگ یاقوت دوازده و نیم قیراطی دارم میخواستم قیمت گذاری کنم شما میتونید یک لابراتوار دقیق و خوب معرفی کنید ایا لابراتوار قیمت گذاری میکنه.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در تهران و مشهد چند آزمایشگاه معتبر فعالیت دارند. یک جستجوی ساده بفرمایید ادرس ها رو پیدا می کنید. بله معمولا کارشناسانی برای تعیین قیمت گذاری دارند.

  2. امیر خان گفت:

   سلام کسی یاقوت برا فروش داشت خریدار هست در خدمتم

   1. عاصف گفت:

    من یاقوت کبود دارم خریداری؟

 77. مهدی گفت:

  سلام
  خواصی که در خصوص یاقوت سرخ گفته میشه، در کدام یک از یاقوت ها وجود داره و چطور میتونیم از خرید اون مطمن باشیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در تمام سنگ های یاقوت سرخ خواص وجود دارد. با خرید از فروشگاه های معتبر می توانید از اصل بودن آن مطمئن شوید. برای اطمینان بیشتر میتونید درخواست صدور شناسنامه رو هم از خریدار بدید.

  2. همایون گفت:

   سلام علیکم ورحمه لله. دوست بزرگوار و گرامی ضمن خسته نباشید به حضرتعالی، حقیر سنگ یاقوت کبود ۷۸۰۰۰ قیراط و یاقوت سرخ برمه ۸۲۰۰۰ قیراط با شناسنامه معتبر و قانونی دارم. جفت سنگها اصل و کاملا کارشناسی شده اند. حتی مبلغی برای صدور شناسنامه پرداخت کرده ام.

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بشدت وزن بالایی دارند و قیمت زیادی خواهند داشت. برای قیمت گذاری بایستی حضورا به کارشناس مراجعه بفرمایید.

   2. رضاگلزاریم گفت:

    یاقوت قرمز قدیم دارم داخل آب می‌گذارم آب قرمز نشان داده میشود

 78. علی گفت:

  دوست عزیز سلام . بنده چند عدد یاقوت کهنه دارم با قیراط های متفاوت . به عنوان مثال دو تا یاقوت صفوی دارم که البته زیاد بزرگ نیست . سنگ بزرگتر اون در حدود ۳ قیراط هست . البته بسیار پاک و درخشانه . اگر لازم باشه عکس سنگ ها رو هم میتونم براتون بفرستم . میخواستم اگر لطف کنید حدود ارزش سنگ ها رو بدونم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تعیین اصالت و قیمت گذاری از روی عکس دقیق نیست. بایستی حضورا به یک کارشناس مراجعه بفرمایید.

   1. علی گفت:

    کارشناس متبحری سراغ دارید ؟ یک سری سنگ های عجیب و قدیمی انگشتر شده هم هست که واقعا تو کتاب های مراجع گوهرشناسی هم ندیدم !

   2. شرف آنلاین گفت:

    بهترین و دقیق ترین راهکار مراجعه به آزمایشگاه گوهرشناسی هست.

 79. مجید گفت:

  سلام
  ایا کشور سوئیس هم یاقوت دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ توپاز سوئیس بسیار شناخته شده است و کیفیت خوبی دارد ولی سوئیس معادن یاقوت چندانی ندارد یا حداقل در بازار ایران شناخته شده نیست و تنها موارد خیلی محدودی از یاقوت استار سوئیس در ایران دیده ایم.

 80. ارش گفت:

  سلام میشه واستون عکس بفرستم ببینید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   از روی عکس چندان مشخص نمیکنه بهتره که حضورا به یک کارشناس مراجعه بفرمایید.

 81. محمد صادق مرتضوی گفت:

  سلام. ممنون از مطالب خوبتون. تماس گرفتم جواب ندادید. من دو عدد یاقوت سرخ با قیراط بالا دارم که واقعا خاص و کم نظیر هستند. خواهان زیادی دارن ولی نتونستم قیمت در بیارم. به کمک کارشناسیتون نیازمندم.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ممنون لطف دارید.
   اگه وزن بالایی دارند و بلحاظ رنگ و پاک بودن خوب هستند بهتره اول ببرید ازمایشگاه گوهرشناسی تا اصالت و کشور یاقوت رو تعیین کنند و همونجا هم افرادی رو بهتون معرفی میکنند تا هم قیمت گذاری یاقوت رو انجام بدن و هم خریدار باشند.
   تفاوت قیمت ها خیلی زیاد میتونه باشه از قیراطی حدودا ۱۵ هزارتومان در ایران هست هست تا معمولا چند صد دلار (البته سنگ های بسیار خاص یاقوتی هم هستند که تا چند صد هزار دلار به ازای هر قیراط ارزش دارند)

  2. ناشناس گفت:

   سلام سنگ یاقوت سرخ دانه اناری ۵/۵ گرم تراش الماس میخواستم قیمتش رو دربیارم و همینطور راهنمایی برای خریدار

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    باید از نزدیک و توسط کارشناس بررسی و قیمت گذاری شود ولی قطعا با این وزن قیمت خیلی بالایی خواهد داشت.

 82. س گفت:

  سنگ قرمز رنگ شبیه یاقوت که تو اب میندازی ابو سرخ میکنه ایا قیمتیه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ جالبی هست. باید از نزدیک دیده و تشخیص داده بشه احتمال داره مصنوعی باشه
   تا بحال سنگی رو که همچین خاصیتی داشته باشه ندیدیم

 83. تاجیک گفت:

  سلام خسته نباشید
  آیا سنگ‌ یاقوت سرخ هندی نیز با ارزش است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله قطعا ولی سنگ یاقوت سرخ افریقایی ارزشمندتر هست.

 84. تهمینه گفت:

  یاقوت کبود به رنگ آبی روشن هم داریم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تمام یاقوت های کبود سورمه ای هستند که کمرنگ و پررنگ دارند ولی اگه منظورتون رنگ آبی آسمانی هست خیر

  2. آوا گفت:

   سلام راه تشخیص یاقوت کبود اصل چیه لطفا راهنمایی کنید

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    به مقاله سنگ یاقوت مراجع بفرمایید.

 85. سجاد گفت:

  برای فروش یاقوت کبود برش نخورده به کجا باید مراجعه کنم ؟ قیمت گذاری یاقوت سی گرمی تقریبا چقدره ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   باید به کارگاه های تراشکاری سنگ مراجعه کنید. باید سنگ یاقوت کبود تراش نخورده از نزدیک دیده بشه تا بشه قیمت گذاری کرد.

 86. ناشناس گفت:

  مطمئنی تبدیل قیراط و گرم رو درست گفتی؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله هر ۵ قیراط معادل ۱ گرم است.

  2. حامد گفت:

   هر ۱ گرم ۵ قیراط

 87. وحیدیان گفت:

  کدر بودن سنگ یاقوت اصلیه یا شفاف بودنش

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   هم شفاف و هم کدر می تواند اصلی باشد ولی به طور کلی نوع شفاف کمیاب تر و بسیار گران قیمتتر است.

  2. ش-_م گفت:

   با سلام و احترام و خسته نباشید مجسمه بودا که در گزارش کارشناس این موارد ذکر شده که شدیدا به راهنمایی شما نیاز است. بزرگواری می کنید :
   رنگ قرمز مایل به ارغوانی
   وزن سنگ/ ۴۰۸۴ قیراط
   تراش حکاکی _ شکل مجسمه بودا _ ضریب شکستگی نور = یاقوت ۱/۷۶ _۱/۷۷
   زونیزبت ۱/۶۹-۱/۷۰
   شفافیت مات _ واکنش در برابر امواج ماورا بنفش ندارد – نمادهای نوری شکست نور دوگانه
   چگالی یاقوت ۴/۰۰ زونیزبت ۳/۳۵ کل مجسمه ۳/۵۴
   سختی یاقوت ۹/ زونیزبت ۶/۵ نتیجه نمونه یاقوت طبیعی در قسمت قرمز رنگ و زونیزبت طبیعی در قسمت سبز رنگ
   این مجسمه دست ساز انسان بوده و حکاکی شده و یه کم پریدگی در قسمت دهان و دندانها و بینی وجود دارد.
   لطفا راهنمایی فرمائید قیمت این را چگونه بایستی در بیاریم. خدا نگهدارتان باشد.
   واقعا دوستان خیلی ها نمیتوانند حتی حدود قیمت این را در بیاورند. پایدار باشید. بدرود و در امان خداوند منان

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    همانطور که فرمودید حتی تعیین حدود قیمت هم عملا امکان پذیر نیست و اینجور جواهرات فقط به صورت حراجی آن هم فقط در حراجی های بزرگ دنیا مثل کریستی لندن باید به مزایده گذاشته بشه تا حداکثر قیمتی که یک مشتری توان پرداخت داره تعیین بشه
    شما بایستی از کلکسیونرهای بزرگی که ارتباطی با این حراجی ها دارند کمک بگیرید.

   2. سید گفت:

    نوع سنگ یاقوت کبودتراش نخورده کمی مات به وزن ۸۰ قیرات به اندازه دایره فرم داخل یک چسب شیشه ای لطفا راهنمایی کنید واسع فروش و قیمت ان البته سنگ های یاقوت سرخ و کبود دیگه ای هم موجود دارم

   3. ناشناس گفت:

    سلام یک سنگ یاقوت سرخ اناری حدود ۱۵ گرم هست
    میشه نرخ گزاری کنید.تشکر

   4. محمد گفت:

    یاقوت کبود به گیرات ۱۹۴/۵۴ الان موجود دارم که دارای تاییدیه شهید بهشتی و گوبلین سوئیس هست قیمت جهانی هر قیراط رو میخوام بدونم

   5. امیر خان گفت:

    سلام خریدار سنگ های قیمتی با هر قیمتی موجود هر کدام از دوستان داره تماس بگیره [censored]

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.