سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

ruby-2 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

مقاله ای که مطالعه میکنید شامل معرفی کامل، راه های تشخیص یاقوت اصل، انواع سنگ یاقوت و خواص یاقوت در احادیث معصومین و منابع علمی می باشد که به طور مفصل درباره انواع خواص یاقوت های سرخ، کبود، زرد و یاقوت سفید آورده شده است. همچنین در انتهای مقاله چند نمونه از معروف ترین سنگ های آن معرفی شده است و گفته شده که یاقوت اصل را چگونه تشخیص دهیم تا بتوانیم از خواص آن بهره مند شویم. برای بدست آوردن خواص اعجاب انگیز این گوهر زیبا همراه شرف آنلاین باشید…

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت معرفی سنگ

یاقوت کلمه ای عربی می باشد و نام این سنگ به فارسی “یاکند” است. این گوهر که در انگلیسی به آن ruby نیز گفته می شود پس از الماس سخت ترین گوهری است که هیچ سوهانی به غیر از الماس بر آن اثر نمی گذارد و همین مورد میتواند کمک زیادی به تشخیص یاقوت اصل بکند. این گوهر قیمتی بر روی آتش بسیار دوام می آورد و نسبت به سایر سنگ ها در برابر نور و مواد شیمایی مقاومت بالاتری دارد. بلور های این نگین، کانی های مهمان زیادی دارد که به شکل سوزنی و یا تجمعی از بلور های سوزنی هستند. برای تشخیص یاقوت اصل، به کمک کانی های مهمان، نوع اصلی را می توان از نوع مصنوعی تشخیص داد. یکی دیگر از راه های تشخیص نوع معدنی، گذراندن اشعه ماوراء بنفش از این سنگ می باشد چرا که اشعه فراء بنفش را از خود عبور می دهد اما نوع مصنوعی چنین خاصیتی را دارا نمی باشد.sapphire-heart یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت انواع یاقوت

سنگ یاقوت معروف به پروردگار سنگ هاست. این گوهر جزو سنگ‌های آذرین می باشد که بعد از الماس سخت ترین سنگ می باشد. شاید بدانید که سختی این نگین در میعار مو برابر با ۹ می باشد. این نگین در کنار سنگ زمرد، زبرجد و الماس جزء چهار سنگ ارزشمند محسوب می‌شود. این سنگ دارای چهار رنگ قرمز، کبود، زرد و سفید می باشد که رنگ قرمز آن بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده است و از دیگر انواع یاقوت محبوب تر است. به رنگ قرمز این گوهر اصطلاحا خونی نیز گفته می شود. هر یک از خواص یاقوت با رنگ های گوناگون در ادامه مطلب به طور مفصل شرح داده خواهد شد.
این سنگ مورد توجه خاص خانواده های سلطنتی اروپایی بوده و شاهزادگان کشورهای اروپایی برای بیان عشق و محبت از انواع یاقوت برای تزیین حلقه های نامزدی برای یکدیگر استفاده می‌کردند. در یک فرهنگ و باور قدیمی اروپا، انواع سنگ یاقوت را گوهری از بهشت می دانستند و شاهزادگان و پادشاهان اروپایی با تهیه انواع سنگ یاقوت آنها را بر روی انگشتر های خود قرار  می‌دادند.

دسته بندی محصولات یاقوت

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت (156)

انگشتر یاقوت سرخ (87)

انگشتر یاقوت کبود (74)

گردنبند یاقوت (104)

گردنبند یاقوت سرخ (52)

گردنبند یاقوت کبود (52)

دستبند یاقوت سرخ (8)

ست و نیم ست یاقوت سرخ

ست و نیم ست یاقوت کبود (8)

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت خواص یاقوت سرخ

نوع سرخ رنگ این گوهر یکی از انواع یاقوت است که شناخته شده ترین نوع این گوهر است و بین مردم در کشورهای مختلف جهان بسیار محبوب میباشد. این نوع اگر دارای رنگ و خلوص بالایی باشد ارزش بیشتری نسبت به دیگر انواع یاقوت دارد و همانند الماس کمیاب است.

۱- از خواص یاقوت سرخ می توان به  افزایش انرژی حیاتی درون بدن، تحریک سلامتی در تمامی اعضا و دستگاه های بدن انسان  اشاره کرد. این سنگ باعث بهتر کار کردن سیستم گردش خون شده و تمام قسمت های بدن را فعال و زنده تر می کند.
۲- این گوهر، دارای ارتعاشات انرژی گرم و تهییج کننده می باشد.
۳- درباره خواص یاقوت از ایوان چهارم تزار روسیه نقل شده که سنگ یاقوت سرخ برای قلب، مغز و حافظه بسیار تاثیر مثبت دارد.
۴- در قرن سیزدهم میلادی نیز پودر این سنگ به صورت آسیاب شده، یک نسخه تجویزی معمول برای درمان مشکلات کبدی بود.
۵- در قرن های ۱۵-۱۶ میلادی، از آن جهت دفع سموم استفاده می شد. گفته شده در زمان باستان وقتی کسی آن را به پوست خود می مالید، تصور می کرد نیروی جوانی و حیات را جذب می کند.
۶- از خواص گوهر سرخ جهت فرو نشاندن شک و تردید و یاری دهنده فرد در مقابله با اضطراب استفاده می کنند. بطور کلی از خواص یاقوت سرخ می توان به ایجاد القای اعتماد به نفس، احساس نوع دوستی، همراه آوردن شجاعت و دلاوری، رغبت برای زندگی، اعتماد و رضایت اشاره نمود.
۷- همچنین این گوهر سرخ برای تازگی و ماجراجویی بوده و ارتعاشات آن جذب کننده فرصت هایی برای تغییرات غیر منتظره یا موفقیت ها می باشد.
۸- احساس شکست و ناامیدی را از بین برده و فرد را از جهت احساسی و ذهنی سرشار از انرژی می کند. گفته شده که این سنگ فرد را ترغیب می کند تا دربرابر کسانی که وی را تهدید کرده اند بایستد.

Red-Ruby-Stones یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت خواص یاقوت کبود

۱- از خواص سنگ یاقوت کبود این است که در آرامش بخشیدن به افراد و آرام کردن بیماران عصبی و روانی نقش بسیار مهمی دارد. این سنگ برای مدیتیشن بسیار عالی و موثر می باشد.
۲- انسان را در تصمیم های بزرگ زندگی  حمایت می‌کند. یاقوت کبود سنگ عقل، واقعیت و خرد می باشد .
۳- یکی دیگر از خواص سنگ یاقوت این است که این نگین با امواج خود انرژی صاحبش را تقویت می‌کند.
۴- این گوهر را برای از بین بردن  بیماری کم خوابی که سبب ناراحتی های عصبی می شود استفاده می کنند. برای بهره بردن از این خاصیت و فایده باید آن را روی چاکرای پیشانی یا چشم سوم قرار داد.
۵- برای فرزندانی که دچار لکنت زبان هستند می توانند این سنگ را به همراه کلسدوئین به همراه داشته باشند تا از خواص یاقوت جهت رفع این مشکل بهره برده شود.
۶- گوهر کبود به متولدین اردیبشهت، شهریور، اسفند، آبی پر رنگ آن به آذر و آبی کم رنگ آن به خرداد تعلق دارد.
۷- این نگین بهترین گزینه برای از بین بردن سر درد می باشد. جهت آرامش پیدا کردن، یک تیکه از این سنگ را بر روی چشم خود قرار بدهید و در مکانی آرام دراز بکشید. یک قطعه از این گوهر را به مدت دو ساعت درون مقداری آب ولرم قرار داده و سپس آن را به مدت چهل دقیقه در آفتاب و بعد از آن به مدت  بیست دقیقه بر روی چشم خود بگذارید. همچنین فرد باید در این مدت  زمان در مکانی آرام دراز بکشد تا ارتعاشات و انرژی های شفابخش وارد مدارات مغناطیسی اطراف بدن شود.sapphire یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت خواص یاقوت زرد

برخی از خواص سنگ یاقوت زرد را که بسیار مورد توجه هستند با هم بررسی می کنیم:

۱- به تنظیم چاکرای اول یا ریشه ای کمک میکند و سبب تعادل در بدن می شود.
۲- این نگین از طریق همه چاکراهای بدن، انرژی حیات بخشی به داخل بدن ارسال می کند و  همچنین برای چاکرای چهارم یا قلب نیز بسیار مفید می باشد.
۳- اگر روی شهود و کانال زنی فعالیتی دارید، این سنگ به شما کمک  خواهد کرد تا درک بهتری از آنچه بر شما آشکار شده داشته باشید و نیز آن پیامها را به روشی روشن می کند که برای شخص دریافت کننده بیشترین منفعت را دارا باشد. درمانگران نیز از خواص یاقوت زرد به  روش مشابهی بهره می بردند و انرژی آن را به نحوی متمرکز و هدایت می کردند که بهترین نتایج را برای بیمار به همراه داشته باشد.
۴- این گوهر زرد برای بهبود دردهای باقیمانده از سوء استفاده در دوران کودکی بسیارموثر می باشد؛ طی روند شفادهی سپر محافظ فوق العاده ای  ایجاد کرده و جملات امنیت بخشی را برای القاء منظور می کند که به کم کردن از درد کمک خواهد کرد.
۵- گوهر زرد مدت های طولانی است که بزرگترین جایگاه را در اسطوره ها، داستان ها و فرهنگ عامیانه کشورهای مختلف دارد و سلاطین سراسر دنیا از آن بعنوان طلسم و نظرقربانی استفاده می کردند.
۶- این سنگ حسی از قدرت را در افراد بوجود می آورد و اگر این قدرت به درستی استفاده نشود، ممکن است به خشم یا افکار خودخواهانه تبدیل شود.
۷- به طور کلی از خواص یاقوت زرد این است که به سنگ جذب ثروت و تقویت کننده انرژیهای جادوگری شهرت دارد  و هدیه با ارزشی  برای بودا و کریشنا به شمار می رفته است.

yellow-ruby یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

۸- هندی ها معتقدند درخشش قرمز رنگ این سنگ از آتشی درونی می باشد که هیچ انسانی قادر به خاموش کردن این آتش نیست!
۹- در داستان ها آمده است که با نور آتش این سنگ با ارزش میتوان بزرگترین ترسها را از بین برد.
۱۰- یاقوت زرد گوهری  فوق العاده ای برای وارد کردن شور و هیجان به زندگی  انسان ها می باشد.
۱۱- به تمرکز شما کمک می کند و شفافیت و خرد را به زندگی شما هدیه میکند.
۱۲- این گوهر به شما کمک خواهد کرد تا به جای اینکه از این شاخه به آن شاخه بپرید، سودمندترین راه ها را در زندگی تان انتخاب کنید.
۱۳- این گوهر سپر مقاومی در برابر نیت های پلید می سازد؛ اگر در مسئله های حقوقی یا شخصی  گرفتاری شدیدی داشته باشد این سنگ به شما کمک می کند تا نتیجه خوبی بگیرید.
۱۴- خوابیدن به همراه این سنگ  باعث می شود خوابهایی با تعبیر خوب ببینید و به خودآگاهتان اجازه می دهد تا با ناخودآگاهتان همکاری داشته یاشد تا بتوانید افراد شوم  را دور کرده و شکست شان دهید.
۱۵- اگر در خواب یاقوت را مشاهده کردید به معنای ورود شانس و ثروت به زندگیتان است.
۱۶- این سنگ از دوران قدیم برای پاکسازی خون از سموم و حفظ انسان در برابر طاعون مورد استفاده قرار می گرفته است و جزو مهم ترین خواص یاقوت شناخته می شده است.
۱۷- در تحریک غده آدرنال، تقویت سیستم گردش خون و از بین بردن عفونتهای داخلی  بدن موثر است.
۱۸- گوهر زرد که تحت تأثیر مریخ می باشد در مراسم جادوگری برای افزایش انرژی های ذاتی که در دسترس جادوگران می باشد، استفاده می شود و یا در جوار شمع قرمزی قرار داده می شود تا وقتی احساس تخلیه انرژی در فرد بوجود آمد، انرژی بدهد. همچنین این سنگ حرارت داخلی بدن را افزایش می دهد.

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت خواص یاقوت سفید

white-ruby یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

۱- هر انسانی که  این گوهر ارزشمند را به همراه خود داشته باشد از بیماری‌های معده در امان خواهد بود.
۲- در طب سنتی ایران از خواص درمانی  این گوهر سفید برای درمان بیماری‌هایی مانند غش، صرع، جنون و طاعون استفاده میشود. از خواص یاقوت سفید این است که دیواره رگ ها را استحکام می بخشد و مانع خونریزی بینی خواهد شد.
۳- به همراه داشتن این نگین موجب تنظیم سیستم گردش خون میشود، سموم و عفونت ها را از بدن دفع میکند و از این روش به تصفیه خون کمک میکند.
۴- از خواص یاقوت سفید این است که فشار خون خیلى پایین را افزایش می دهد و حالت ضعف، ناتوانى، بی‌حسی و رخوت را از بین می برد.سردردهای عصبی و میگرن را درمان می کند و از خواص درمانی دیگراین سنگ  می توان به درمان سرگیجه و کم خوابی اشاره نمود .۵- در علم سنگ درمانی در اسلام، برای درمان و تسکین بیماری های موضعی، سنگ یاقوت ارغوانی را به طور مستقیم به مدت سی  دقیقه بر روی محل درد یا اطراف آن قرار میدهند تا دردرا از بین ببرد.
۶- همچنین از خواص یاقوت سفید در درمان ناتوانی های جنسی و درمان ناباروری و دردهای قاعدگی نیز استفاده می شود و علاوه برآن به آسان شدن زایمان زنان نیز کمک می نماید.
۷- یکی دیگر از  خواص درمانی گوهر سفید کمک به سیستم عصبی بدن می باشد. این سنگ در تنظیم کارکرد غده تیروئید موثر می باشد و درمانی مفید برای کاهش اشتها و مشکلات عصبی قلبمی باشد.
۸- بهبود بیماری های چشم و تقویت دید از خواص درمانی این گوهر می باشد. به این منظور استفاده از سرمه سنگ یاقوت سفید توصیه شده است. این نگین  در صورتی که اطراف دهان قرار بگیرد، باعث رفع بوی بد دهان میشود.
۹- آخرین مورد از خواص یاقوت اینکه در طب سنتی توصیه شده است که همراه داشتن این انگشتر در دست راست زنان، باعث از بین رفتن بیماری‌های زنانه می شود.

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت خواص سنگ یاقوت در احادیث معصومین (ع)

در باب خواص سنگ یاقوت و همراه داشتن انواع سنگ یاقوت در روایات اسلامی و کتب دینی مدارکی وجود دارد و راویات و احادیثی از بزرگان دین بیان شده است که به اهمیت این گوهر و خواص به همراه داشتن آن اشاره میکنند که به صورت  زیر بیان شده است:

۱- امام صادق (علیه السلام) در روایتی آورده اند: دست کردن انگشتر یاقوت مستحب و ثواب بسیار  زیادی دارد .
۲- پیامبر (صلی الله و علیه و آله) نیز در مورد خواص سنگ یاقوت این چنین بیان کرده اند : به دست کردن انگشتر یاقوت زرد، برطرف کننده فقر و تنگ دستی می باشد.

real-ruby یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
۳- همچنین پیامبر خطاب به امام حسین (علیه السلام) فرمودند: فرزندم، انگشتر یاقوت و عقیق را به دست کن که فرخنده و مبارک می باشد و هرگاه کسی به آنها نگاه کند نور چشمانش  زیاد می شود و یک رکعت نماز با آن دو، برابر با هفتاد رکعت نماز خواندن بدون این سنگ هاست…
۴- همچنین در تاریخ اسلام نقل شده است که حضرت علی (علیه السلام) چهار انگشتر داشته اند که یکی از آنها از همین گوهر ارزشمند بود و آن را به دلیل نجابت و شرافت در دست می انداختند.
۵- در حدیث معتبر از حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) در باب خواص سنگ یاقوت زرد منقول شده است که این انگشتر را در دست کنید که پریشانی را نابود می کند.
۶- و باز هم در حدیثی دیگر از حضرت امام رضا (علیه السلام) نقل شده است که  هر که انگشتر یاقوت زرد در دست کند فقیر نخواهد شد.

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت مشهور ترین ها

 • یاقوت سرخ ادوارد که یک نوع بسیار مشهور از انواع سنگ یاقوت است با وزنی حدود ۱۶۷ قیراط که در موزه ای مشهور در انگلسان نگهداری می شود.
 • سنگ ستاره ریوز با وزنی حدودا  ۱۳۹ قیراط که در موزه نیویورک نگهداری می شود.
 • نگین لانگ استار با وزن ۱۰۰ قیراط که در موزه ای معروف در کشور آمریکا   نگهداری می شود.

Edward-ruby یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت راه های تشخیص یاقوت اصل

یاقوت اصل را چگونه تشخیص دهیم؟ از آنجایی که شناسایی سنگ یاقوت اصل به سال ها تجربه نیاز دارد و گاهی اصل بودن سنگ را به کمک وسایل الکتریکی بررسی می کنند ما چند روش ساده برای تشخیص سنگ یاقوت اصل را برای شما بیان می کنیم:

 1. این گوهر دارای رگه های ریزی می باشد و درصورتی که بدون رگه باشد دارای قیمتی بسیار بالا است.
 2. فقط الماس است که میتواند بر روی آن اثر بگذارد و این بهترین راه برای تشخیص یاقوت اصل است.
 3. معمولا وزن یاقوت حداکثر دارای 20 قیراط می باشد. (این بدان معنی نیست که بالای 20 قیراط یافت نمی‌شود، در بازار ایران یافت می شود اما به ندرت بنابریان اگر نگینی با وزن بالای 50 قیراط مشاهده کردید حتما در تعیین اصالت آن وسواس به خرج دهید)
 4. رنگ سنگ یاقوت اصل، رنگی تیره و نسبتا مات می باشد در حالی که رنگ نوع مصنوعی بسیار شفاف و زلال می باشد. (البته که نگین اصل با شفافیت بالا هم وجود دارد اما بشدت و بشدت نایاب است)
 5. وجود ناخالصی ها در سنگ یاقوت اصل بسیار معمول است پس درصورتی که نگین مورد نظر بسیار خالص بود در بررسی آن دقت نظر بیشتری داشته باشید.
 6. روش های تشخیص حرفه ای دیگری مانند عبور اشعه ماورا بنفش و بررسی پدیده فلورسانس نیز وجود دارد که احتیاج به ابزار و تجربه بیشتری دارد.
 7. مقاومت بالا در برابر گرما و نور و مواد شیمایی یکی دیگر از روش های تشخیص یاقوت اصل نیز میباشد.

به کمک چندین روش دیگر نیز می توان سنگ یاقوت اصل را تشخیص داد و با مطالعه انها میتوانیم تا حد زیادی بفهمیم که یاقوت اصل را چگونه تشخیص دهیم ولی بایستی توجه داشت که هیچ کدام از این روش ها قطعیت ندارند و استفاده از آن ها نیاز به تجربه کافی دارد فلذا بهتر است برای داشتن سنگ یاقوت اصل و بهره بردن از خواص این گوهر در انگشتر و گردنبند یاقوت همواره با افراد با تجربه در این کار مشورت نمایید.

12210-gem-stone-icon یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت معادن

-و-سنگ-راف-یاقوت-سرخ یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت در دوران قدیم استخراج انواع سنگ یاقوت در کشورهای تایلند و سریلانکا و افغانستان رواج داشته و بعضی از تاریخ دانان ایرانی و عرب مانند الطالبی در سال ۹۶۱-۱۰۳۸، ابن هواکل در سال ۹۷۸میلادی، المقصدی در قرن دهم، بیرونی ۹۷۳-۱۰۵۰، و ابن بطوطه درسال ۱۳۲۵-۱۳۵۴میلادی در نوشته های خود به یاقوت افغانستان اشاره کرده اند. در حال حاضر معدن میانمار (برمه) را میتوان منبع اصلی استخراج این گوهر دانست چرا که با ارزش ترین انواع یاقوت در آنجا پیدا شده است و شناخته شده ترین نیز است. کامبوج، ویتنام، کنیا، تانزانیا، پاکستان، چین و ماداگاسکار نیز از دیگر کشورها هستن که دارای معادن یاقوت سرخ میباشند، از معادن ایالت کارولینای شمالی و همچنین هندوستان نیز یاقوت هایی با ارزش پایین استخراج شده است. به طور خلاصه میتوان معادن زیر را معروفترین دانست:

 1. برمه (میانمار)
 2. تایلند
 3. تانزانیا
 4. سریلانکا

محصولات یاقوت

7-3-061-ruby-necklace-2-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سوما

۲۷۲,۰۰۰ تومان
تخفیف
7-1-037-ruby-ring-3-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح بردیا با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۶۴۹,۰۰۰ تومان ۶۱۷,۰۰۰ تومان
7-3-051-ruby-necklace-1-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح مرسانا

۳۰۱,۰۰۰ تومان
7-3-009-ruby-necklace-4-1-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

گردنبندیاقوت سرخ نقره زنانه طرح حوری

۲۳۸,۰۰۰ تومان
7-1-098-ruby-ring-2-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

انگشتر یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح ثمن

۳۰۹,۰۰۰ تومان
7-7-005-burgundy-ruby-women-set-2-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

نیم ست یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح گیلدا‌‌‌

۷۳۹,۰۰۰ تومان
7-1-123-ruby-ring-2-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

انگشتر یاقوت سرخ الماس تراش نقره مردانه طرح فانتزی یا محمد (ص)

۴۴۹,۰۰۰ تومان
7-3-070-ruby-necklace-1-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح آسوده ۲

۲۹۵,۰۰۰ تومان
تخفیف
7-1-020-ruby-men-ring-1-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح آرمان با نگین یاقوت کبود الماس تراش

۷۲۵,۰۰۰ تومان ۶۸۴,۰۰۰ تومان
7-3-102-ruby-necklace-1-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

گردنبند یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح کیانا

۴۰۷,۰۰۰ تومان
7-3-065-ruby-necklace-2-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سوین ۲

۳۲۳,۰۰۰ تومان
7-1-096-ruby-ring-4-230x230 یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت
بستن

انگشتر یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح تبسم

۴۰۷,۰۰۰ تومان

30 دیدگاه در “یاقوت: راه تشخیص سنگ یاقوت اصل + مرجع کامل خواص انواع یاقوت

 1. حسین نوری گفت:

  باسلام دوستان عزیز به ۲۲ گرم یاقوت سفید نیاز دارم اگر خرده ریز های یاقوت سفید هم باشد اشکالی ندارد یعنی تراشه ها و تکه های شکسته شده یاقوت سفید هم باشد اشکالی ندارد
  ارادتمند شما الحقیر ح نوری

 2. احمدامیرسالاری گفت:

  سلام چندتا سنگ دارم با یاقوتهای که شما عکس گذاشته اید یکی است و نور از انها عبور میکند یکی قرمز یکی کبود و چند تا دیگر آن نور زرد دارند عکس آنها را چطور میتوانم برای شما ارسال کنم به احتمال زیاد یاقوت هستند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی از نزدیک و توسط کارشناس تعیین اصالت شود و با تصویر امکان پذیر نیست.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.