سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

ruby-2 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

مقاله ای که مطالعه میکنید شامل معرفی کامل، راه های تشخیص سنگ اصلی، انواع آن و خواص یاقوت در احادیث معصومین و منابع علمی می باشد که به طور مفصل درباره انواع خواص یاقوت های سرخ، کبود، زرد و سفید آورده شده است. همچنین در انتهای مقاله چند نمونه از معروف ترین سنگ های آن معرفی شده است. برای بدست آوردن خواص اعجاب انگیز این گوهر زیبا همراه ما باشید…

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون معرفی سنگ

یاقوت کلمه ای عربی می باشد و نام این سنگ به فارسی “یاکند” است. این گوهر که در انگلیسی به آن ruby نیز گفته می شود پس از الماس سخت ترین گوهری است که هیچ سوهانی به غیر از الماس بر آن اثر نمی گذارد. این گوهر قیمتی بر روی آتش بسیار دوام می آورد و نسبت به سایر سنگ ها در برابر نور و مواد شیمایی مقاومت بالاتری دارد. بلور های این نگین، کانی های مهمان زیادی دارد که به شکل سوزنی و یا تجمعی از بلور های سوزنی هستند. به کمک کانی های مهمان، نوع اصلی را می توان از نوع مصنوعی تشخیص داد. یکی دیگر از راه های تشخیص نوع معدنی، گذراندن اشعه ماوراء بنفش از این سنگ می باشد چرا که اشعه فراء بنفش را از خود عبور می دهد اما نوع مصنوعی چنین خاصیتی را دارا نمی باشد.sapphire-heart یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون انواع

سنگ یاقوت معروف به پروردگار سنگ هاست. این گوهر جزو سنگ‌های آذرین می باشد که بعد از الماس سخت ترین سنگ می باشد. شاید بدانید که سختی این نگین در میعار مو برابر با ۹ می باشد. این نگین در کنار سنگ زمرد، زبرجد و الماس جزء چهار سنگ ارزشمند محسوب می‌شود. این سنگ دارای چهار رنگ قرمز، کبود، زرد و سفید می باشد که رنگ قرمز آن بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده است. به رنگ قرمز این گوهر اصطلاحا خونی نیز گفته می شود. هر یک از خواص یاقوت با رنگ های گوناگون در ادامه مطلب به طور مفصل شرح داده خواهد شد.
این سنگ مورد توجه خاص خانواده های سلطنتی اروپایی بوده و شاهزادگان کشورهای اروپایی برای بیان عشق و محبت  از آن برای تزیین حلقه های نامزدی برای یکدیگر استفاده می‌کردند. در یک فرهنگ و باور قدیمی اروپا، این سنگ را گوهری از بهشت می دانستند و شاهزادگان و پادشاهان اروپایی آن را بر روی انگشتر های خود قرار  می‌دادند.

دسته بندی محصولات یاقوت

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر یاقوت (154)

انگشتر یاقوت سرخ (86)

انگشتر یاقوت کبود (73)

گردنبند یاقوت (104)

گردنبند یاقوت سرخ (52)

گردنبند یاقوت کبود (52)

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون خواص یاقوت سرخ

۱- از خواص یاقوت سرخ می توان به  افزایش انرژی حیاتی درون بدن، تحریک سلامتی در تمامی اعضا و دستگاه های بدن انسان  اشاره کرد. این سنگ باعث بهتر کار کردن سیستم گردش خون شده و تمام قسمت های بدن را فعال و زنده تر می کند.
۲- این گوهر، دارای ارتعاشات انرژی گرم و تهییج کننده می باشد.
۳- درباره خواص یاقوت از ایوان چهارم تزار روسیه نقل شده که سنگ یاقوت سرخ برای قلب، مغز و حافظه بسیار تاثیر مثبت دارد.
۴- در قرن سیزدهم میلادی نیز پودر این سنگ به صورت آسیاب شده، یک نسخه تجویزی معمول برای درمان مشکلات کبدی بود.
۵- در قرن های ۱۵-۱۶ میلادی، از آن جهت دفع سموم استفاده می شد. گفته شده در زمان باستان وقتی کسی آن را به پوست خود می مالید، تصور می کرد نیروی جوانی و حیات را جذب می کند.
۶- از خواص گوهر سرخ جهت فرو نشاندن شک و تردید و یاری دهنده فرد در مقابله با اضطراب استفاده می کنند. بطور کلی از خواص یاقوت سرخ می توان به ایجاد القای اعتماد به نفس، احساس نوع دوستی، همراه آوردن شجاعت و دلاوری، رغبت برای زندگی، اعتماد و رضایت اشاره نمود.
۷- همچنین این گوهر سرخ برای تازگی و ماجراجویی بوده و ارتعاشات آن جذب کننده فرصت هایی برای تغییرات غیر منتظره یا موفقیت ها می باشد.
۸- احساس شکست و ناامیدی را از بین برده و فرد را از جهت احساسی و ذهنی سرشار از انرژی می کند. گفته شده که این سنگ فرد را ترغیب می کند تا دربرابر کسانی که وی را تهدید کرده اند بایستد.

Red-Ruby-Stones یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون خواص یاقوت کبود

۱- از خواص سنگ یاقوت کبود این است که در آرامش بخشیدن به افراد و آرام کردن بیماران عصبی و روانی نقش بسیار مهمی دارد. این سنگ برای مدیتیشن بسیار عالی و موثر می باشد.
۲- انسان را در تصمیم های بزرگ زندگی  حمایت می‌کند. یاقوت کبود سنگ عقل، واقعیت و خرد می باشد .
۳- این نگین با امواج خود انرژی صاحبش را تقویت می‌کند.
۴- این گوهر را برای از بین بردن  بیماری کم خوابی که سبب ناراحتی های عصبی می شود استفاده می کنند. برای بهره بردن از این خاصیت و فایده باید آن را روی چاکرای پیشانی یا چشم سوم قرار داد.
۵- برای فرزندانی که دچار لکنت زبان هستند می توانند این سنگ را به همراه کلسدوئین به همراه داشته باشند تا از خواص یاقوت جهت رفع این مشکل بهره برده شود.
۶- گوهر کبود به متولدین اردیبشهت، شهریور، اسفند، آبی پر رنگ آن به آذر و آبی کم رنگ آن به خرداد تعلق دارد.
۷- این نگین بهترین گزینه برای از بین بردن سر درد می باشد. جهت آرامش پیدا کردن، یک تیکه از این سنگ را بر روی چشم خود قرار بدهید و در مکانی آرام دراز بکشید. یک قطعه از این گوهر را به مدت دو ساعت درون مقداری آب ولرم قرار داده و سپس آن را به مدت چهل دقیقه در آفتاب و بعد از آن به مدت  بیست دقیقه بر روی چشم خود بگذارید. همچنین فرد باید در این مدت  زمان در مکانی آرام دراز بکشد تا ارتعاشات و انرژی های شفابخش وارد مدارات مغناطیسی اطراف بدن شود.sapphire یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون


12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون خواص یاقوت زرد

برخی از خواص سنگ یاقوت زرد که اعجاب انگیز است را با هم بررسی می کنیم:

۱- به تنظیم چاکرای اول یا ریشه ای کمک میکند و سبب تعادل در بدن می شود.
۲- این نگین از طریق همه چاکراهای بدن، انرژی حیات بخشی به داخل بدن ارسال می کند و  همچنین برای چاکرای چهارم یا قلب نیز بسیار مفید می باشد.
۳- اگر روی شهود و کانال زنی فعالیتی دارید، این سنگ به شما کمک  خواهد کرد تا درک بهتری از آنچه بر شما آشکار شده داشته باشید و نیز آن پیامها را به روشی روشن می کند که برای شخص دریافت کننده بیشترین منفعت را دارا باشد. درمانگران نیز از خواص یاقوت زرد به  روش مشابهی بهره می بردند و انرژی آن را به نحوی متمرکز و هدایت می کردند که بهترین نتایج را برای بیمار به همراه داشته باشد.
۴- این گوهر زرد برای بهبود دردهای باقیمانده از سوء استفاده در دوران کودکی بسیارموثر می باشد؛ طی روند شفادهی سپر محافظ فوق العاده ای  ایجاد کرده و جملات امنیت بخشی را برای القاء منظور می کند که به کم کردن از درد کمک خواهد کرد.
۵- گوهر زرد مدت های طولانی است که بزرگترین جایگاه را در اسطوره ها، داستان ها و فرهنگ عامیانه کشورهای مختلف دارد و سلاطین سراسر دنیا از آن بعنوان طلسم و نظرقربانی استفاده می کردند.
۶- این سنگ حسی از قدرت را در افراد بوجود می آورد و اگر این قدرت به درستی استفاده نشود، ممکن است به خشم یا افکار خودخواهانه تبدیل شود.
۷- به طور کلی از خواص یاقوت زرد این است که به سنگ جذب ثروت و تقویت کننده انرژیهای جادوگری شهرت دارد  و هدیه با ارزشی  برای بودا و کریشنا به شمار می رفته است.

 

yellow-ruby یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

۸- هندی ها معتقدند درخشش قرمز رنگ این سنگ از آتشی درونی می باشد که هیچ انسانی قادر به خاموش کردن این آتش نیست!
۹- در داستان ها آمده است که با نور آتش این سنگ با ارزش میتوان بزرگترین ترسها را از بین برد.
۱۰- یاقوت زرد گوهری  فوق العاده ای برای وارد کردن شور و هیجان به زندگی  انسان ها می باشد.
۱۱- به تمرکز شما کمک می کند و شفافیت و خرد را به زندگی شما هدیه میکند.
۱۲- این گوهر به شما کمک خواهد کرد تا به جای اینکه از این شاخه به آن شاخه بپرید، سودمندترین راه ها را در زندگی تان انتخاب کنید.
۱۳- این گوهر سپر مقاومی در برابر نیت های پلید می سازد؛ اگر در مسئله های حقوقی یا شخصی  گرفتاری شدیدی داشته باشد این سنگ به شما کمک می کند تا نتیجه خوبی بگیرید.
۱۴- خوابیدن به همراه این سنگ  باعث می شود خوابهایی با تعبیر خوب ببینید و به خودآگاهتان اجازه می دهد تا با ناخودآگاهتان همکاری داشته یاشد تا بتوانید افراد شوم  را دور کرده و شکست شان دهید.
۱۵- اگر در خواب یاقوت را مشاهده کردید به معنای ورود شانس و ثروت به زندگیتان است.
۱۶- این سنگ از دوران قدیم برای پاکسازی خون از سموم و حفظ انسان در برابر طاعون مورد استفاده قرار می گرفته است و جزو مهم ترین خواص یاقوت شناخته می شده است.
۱۷- در تحریک غده آدرنال، تقویت سیستم گردش خون و از بین بردن عفونتهای داخلی  بدن موثر است.
۱۸- گوهر زرد که تحت تأثیر مریخ می باشد در مراسم جادوگری برای افزایش انرژی های ذاتی که در دسترس جادوگران می باشد، استفاده می شود و یا در جوار شمع قرمزی قرار داده می شود تا وقتی احساس تخلیه انرژی در فرد بوجود آمد، انرژی بدهد. همچنین این سنگ حرارت داخلی بدن را افزایش می دهد.

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون خواص یاقوت سفید

 

white-ruby یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

۱- هر انسانی که  این گوهر ارزشمند را به همراه خود داشته باشد از بیماری‌های معده در امان خواهد بود.
۲- در طب سنتی ایران از خواص درمانی  این گوهر سفید برای درمان بیماری‌هایی مانند غش، صرع، جنون و طاعون استفاده میشود. از خواص یاقوت سفید این است که دیواره رگ ها را استحکام می بخشد و مانع خونریزی بینی خواهد شد.
۳- به همراه داشتن این نگین موجب تنظیم سیستم گردش خون میشود، سموم و عفونت ها را از بدن دفع میکند و از این روش به تصفیه خون کمک میکند.
۴- از خواص یاقوت سفید این است که فشار خون خیلى پایین را افزایش می دهد و حالت ضعف، ناتوانى، بی‌حسی و رخوت را از بین می برد.سردردهای عصبی و میگرن را درمان می کند و از خواص درمانی دیگراین سنگ  می توان به درمان سرگیجه و کم خوابی اشاره نمود .۵- در علم سنگ درمانی در اسلام، برای درمان و تسکین بیماری های موضعی، سنگ یاقوت ارغوانی را به طور مستقیم به مدت سی  دقیقه بر روی محل درد یا اطراف آن قرار میدهند تا دردرا از بین ببرد.
۶- همچنین از خواص یاقوت سفید در درمان ناتوانی های جنسی و درمان ناباروری و دردهای قاعدگی نیز استفاده می شود و علاوه برآن به آسان شدن زایمان زنان نیز کمک می نماید.
۷- یکی دیگر از  خواص درمانی گوهر سفید کمک به سیستم عصبی بدن می باشد. این سنگ در تنظیم کارکرد غده تیروئید موثر می باشد و درمانی مفید برای کاهش اشتها و مشکلات عصبی قلبمی باشد.
۸- بهبود بیماری های چشم و تقویت دید از خواص درمانی این گوهر می باشد. به این منظور استفاده از سرمه این سنگ توصیه شده است. این نگین  در صورتی که اطراف دهان قرار بگیرد، باعث رفع بوی بد دهان میشود.
۹- آخرین مورد از خواص یاقوت اینکه در طب سنتی توصیه شده است که همراه داشتن این انگشتر در دست راست زنان، باعث از بین رفتن بیماری‌های زنانه می شود.

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون خواص سنگ یاقوت در احادیث معصومین (ع)

در باب خواص سنگ یاقوت و همراه داشتن این گوهر  در روایات اسلامی و کتب دینی مدارکی وجود دارد که به صورت  زیر بیان شده است:

۱- امام صادق (علیه السلام) در روایتی آورده اند: دست کردن انگشتر یاقوت مستحب و ثواب بسیار  زیادی دارد .
۲- پیامبر (صلی الله و علیه و آله) نیز بیان کرده اند : به دست کردن انگشتر یاقوت زرد، برطرف کننده فقر و تنگ دستی می باشد.

real-ruby یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
۳- همچنین پیامبر خطاب به امام حسین (علیه السلام) فرمودند: فرزندم، انگشتر یاقوت و عقیق را به دست کن که فرخنده و مبارک می باشد و هرگاه کسی به آنها نگاه کند نور چشمانش  زیاد می شود و یک رکعت نماز با آن دو، برابر با هفتاد رکعت نماز خواندن بدون این سنگ هاست…
۴- همچنین در تاریخ اسلام نقل شده است که حضرت علی (علیه السلام) چهار انگشتر داشته اند که یکی از آنها از همین گوهر ارزشمند بود و آن را به دلیل نجابت و شرافت در دست می انداختند.
۵- در حدیث معتبر از حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) در باب خواص سنگ یاقوت زرد منقول شده است که این انگشتر را در دست کنید که پریشانی را نابود می کند.
۶- و باز هم در حدیثی دیگر از حضرت امام رضا (علیه السلام) نقل شده است که  هر که انگشتر یاقوت زرد در دست کند فقیر نخواهد شد.

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون مشهور ترین ها

یاقوت سرخ ادوارد با وزنی حدود ۱۶۷ قیراط که در موزه ای مشهور در انگلسان نگهداری می شود.
سنگ ستاره ریوز با وزنی حدودا  ۱۳۹ قیراط که در موزه نیویورک نگهداری می شود.
نگین لانگ استار با وزن ۱۰۰ قیراط که در موزه ای معروف در کشور آمریکا   نگهداری می شود.

Edward-ruby یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

12210-gem-stone-icon یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون راه های تشخیص

از آنجایی که شناسایی اصل بودن سنگ به سال ها تجربه نیاز دارد و گاهی اصل بودن سنگ را به کمک وسایل الکتریکی بررسی می کنند ما چند روش ساده برای اصل بودن سنگ به شما بیان می کنیم:

۱_ این گوهر دارای رگه های ریزی می باشد و از آنجایی که این سنگ اگر بدون رگه باشد دارای قیمتی بسیار بالا است.
۲- معمولا وزن یاقوت حداکثر دارای ۸ غیراط می باشد.
۳-رنگ سنگ یاقوت اصل ، رنگی تیره و نسبتا مات می باشد در حالی که رنگ نوع مصنوعی بسیار شفاف می باشد.

به کمک چندین روش دیگر نیز می توان به اصل بودن این سنگ پی برد. ولی بایستی توجه داشت که هیچ کدام از این روش ها قطعیت ندارند و استفاده از آن ها نیاز به تجربه کافی دارد فلذا بهتر است برای داشتن سنگ اصلی و بهره بردن از خواص یاقوت در انگشتر و گردنبند یاقوت همواره با افراد با تجربه در این کار مشورت نمایید.

محصولات یاقوت

71030-4-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح هنگامه با سنگ یاقوت کبود الماس تراش

۱۹۹,۰۰۰ تومان
7-1-081-ruby-ring-3-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر یاقوت کبود نقره زنانه طرح حمده‌‌‌

۲۰۵,۰۰۰ تومان
7-3-041-ruby-necklace-3-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح آسوده با سنگ یاقوت کبود الماس تراش

۲۲۵,۰۰۰ تومان
7-3-010-ruby-necklace-3-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح نازگل با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۱۹۵,۰۰۰ تومان
7-3-068-ruby-necklace-3-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سیران

۱۸۶,۰۰۰ تومان
16-1-026-several-stones-ring-2-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر یاقوت چند نگین نقره زنانه اصل طرح گلفر‌‌‌

۲۴۱,۰۰۰ تومان
10-1-010-several-stones-ring-2-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح فاخر الوند با چند سنگ معدنی اصل

۳۵۹,۰۰۰ تومان
71009-2-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح الهام با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۱۷۹,۰۰۰ تومان
7-1-088-ruby-ring-4-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر یاقوت سرخ الماس تراش نقره زنانه طرح انسیه ۱

۲۷۳,۰۰۰ تومان
10-1-012-several-stones-ring-1-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر نقره زنانه چندنگین اصل طرح سیمینه

۴۴۹,۰۰۰ تومان
7-3-071-ruby-necklace-3-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

گردنبند یاقوت کبود الماس تراش نقره زنانه طرح سوما ۲

۲۱۹,۰۰۰ تومان
حراج
7-1-058-red-ruby-women-ring-1-230x230 یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح آلیسا با سنگ یاقوت سرخ الماس تراش

۲۶۷,۰۰۰ تومان ۲۵۹,۰۰۰ تومان

15 دیدگاه در “یاقوت : راه تشخیص سنگ اصل + مرجع کامل خواص یاقوت های گوناگون

 1. Siamak samandari گفت:

  کاملا عالی و منحصربه فرد است

 2. Siamak samandari گفت:

  نظر این بنده حقیر کاملا سنگ بکر و تمام معناست و ارزش مادی هم رویش گذاشته بودن کاملا اشتباه محضه خواهشا فقط به خواصش فکر کرد

 3. سید صفر موسوی گفت:

  سلام و عرض ادب دارم. استاد یاقوت سرخی دارم ک تمام فاکتورهای یاقوت را با استفاده از لوازم ازمایشگاهی روز را دارد. سختی ۹ چگالی ۴٫۰۲ شکست، تارموی ابریشمی رتیل سوزنی، کلوژنها، ذغال، همه و همه درست است فقط در دایروسکوپ پدیده چند رنگی رو نشون میده ک بنظر من یک سنگ یاقوت طبیعی هم میتواند این پدیده را داشته باشد ولی خریدار سنگ سماجت داره به اینکه این سنگ سنتاتیکه حالا سوال من اینکه ایا باوجود تمامی فاکتورهای درست این سنگ بعلت همین یک فاکتور میتواند سنتاتیک باشد یا نه. سپاسگذارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   یاقوت سرخ دارای انکسار مضاعف هست اما دایروسکوپ غالبا برای مشاهده پدیده چند رنگی به کار می رود و برای برای تشخیص کاملا دقیق و اطمینان به خریدار بایستی اقدام به صدور شناسنامه از طریق آزمایشگاه های معتبر بفرمایید.

 4. ناشناس گفت:

  یاقوت سفید راف رو چطور میشه تشخیص داد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مهمترین ویژگی برای تشخیص میزان سختی یاقوت است که به جز الماس باید روی هر سنگ دیگری خط بیندازد. روش های حرفه ای تر دیگری نیز برای تشخیص وجود دارد.

 5. شیوا گفت:

  سلام ایا یاقوت سبز رنگ هم موجود و یاقوت ۹۷ قیراط ارزش مالیش چه قدره؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   سافایر سبز رنگ که یاقوت سبز گفته می شود بله موجود هست. ۹۷ قیراط برای یک نگین یاقوت تراشیده شده بسیار بالاست و قیمت بسیار زیادی دارد. باید مستقیما به یک کارشناس مراجعه بفرمایید.

 6. مهدی ماهپروی گفت:

  سلام ایا سنگ یاقوت قرمزی هست ک خال سیاه داخلش داشته باشه و اگه داشته باشه ارزششو چقدر پایین میاره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله ناخالصی ها ممکن هست مشاهده شود ولی درمورد قیمت نمیشه به این راحتی نظر داد.

 7. جعفرزاده گفت:

  سلام عالی سنگ یاقوت یک سنگ گران بهاس مث الماس ازبس زیبا وخوش رنگه

 8. شکور گفت:

  الماس سرخ یاقوت با روح روان آدم بازی میکنه از بس زیباس

 9. مریم دارستانی گفت:

  یاقوت سنگ ماه تولد کدوم ماه هستش

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد اصلی تیر و یاقوت کبود سنگ اصلی برای متولدین شهریورماه است. ولی این نگین ها به عنوان سنگ فرعی چند ماه دیگه هم محسوب میشن
   لطفا برای مطالعه دقیق روی لینک سنگ های ماه تولد کلیک کنید.

  2. ناشناس گفت:

   اسفند

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.