شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

solomon-agate-man-ring عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

حتما تا به حال راجع به سنگ عقیق سلیمانی اصل یا سنگ باباقوری چیزی شنیده اید. سنگی که روی خود طرح و نقش های خاصی دارد. آیا چیزی راجع به ویژگی ها و خواص سنگ سلیمانی، روش تشخیص عقیق سلیمانی و خواص عقیق سلیمانی نیز شنیده اید؟ مهره سلیمانی چیست؟ انگشتر عقیق سلیمانی همان انگشتر حضرت سلیمان است؟ دعای سلیمان چیست؟ چقدر از خاصیت رفع چشم زخم این نگین ارزشمند آگاهی دارید. خواص اعجاب انگیز دیگر عقیق سلیمانی چیست؟ تفاوت عقیق سلیمانی با سنگ باباقوری چیست؟ سنگ باباقوری زنده یعنی چی؟ و ده ها سوال دیگر…. با شرف آنلاین همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات مطرح شده را بیابید.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن معرفی اجمالی عقیق

سنگ عقیق یک عضو از مجموعه زیر مجموعه های کوارتز ها محسوب می گردد که در رتبه بندی سنگ ها بر اساس سختی مثل سنگ کریستال کوارتز ۷ درجه سختی دارد، این نام از یک رودخانه به نام آگات (agate) نشات گرفته است. رودخانه ای که نام برده شد در سیسیل که یک شبه جزیره است قرار دارد و به احتمال زیاد در زمان گذشته نخستین مکانی بوده است که در آن این سنگ یافته و استخراج گردیده است و نام عقیق برگرفته از نام این رودخانه می باشد. این سنگ دارای خانواده ای متفاوت می باشد که آن را سنگ های نیمه شفاف تا مات می سازند و هر یک اشکال و فواید درمانی و ماورایی خاص و مختلفی دارند. مهم ترین و مشهورترین نوع این سنگ متعلق به یمن می باشد اما اکنون کشور‌هایی چون یمن، هند، برزیل و پاکستان وارد کننده نگین سلیمانی به ایران هستند.

sardonyx-beautiful-rock عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
این سنگ، نوعی گوهر ارزشمند و قیمتی می باشد. البته این سنگ قیمتی کاربرد‌های مختلف و انواع گوناگونی دارند که از انواع آن می توانیم به عقیق سلیمانی اشاره کنیم. در ادامه به معرفی خواص سنگ سلیمانی می پردازیم که در ایران به نام باباقوری یا سنگ سلیمان نیز شناخته می شود.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن عقیق سلیمانی چیست؟

در پاسخ به این سوال که عقیق سلیمانی چیست باید گفت که در واقع سنگ سلیمانی نوعی خاص از عقیق است که رگه های متنوعی در خود دارد. رگه های موجود در این گوهر یک گستره وسیع از رنگ ها را می سازند که می شود به رنگ هایی چون خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز اشاره نمود. سنگ سلیمان به دلیل خاص و متفاوت بودن رنگ بندی اش در بین مردم طرفداران فراوانی دارد. سنگ‌ عقیق سلیمانی اصل اغلب رگه‌ های سیاه و سفید دارند اما به رنگ های متنوع زیادی یافت می شوند. در برخی موارد مدل هایی که استخراج گردیده است به علت خاصیت رنگی بینظیر و منحصر به فرد خود در موزه های مهم نگه داری می شوند. در متون دینی و روایات مختلف همراه داشتن زیورآلات با سنگ‌ های عقیق بسیار توصیه شده است همچنین سنگ سلیمانی به‌ دلیل فواید و مزایای فراوانش بین مردم طرفداران فراوانی دارد. عقیق سلیمانی را با تراش دامله یا گنبدی به فروش می رسانند البته تراش فرونقش و برجسته‌آذین نیز در آن استفاده می‌ گردد. همچنین به نگین سلیمانی، خلنگ یا قلنج هم گفته‌ می شود. واژه خلنگ در لغت به معنای سیاه‌ و سفید می باشد. در زبان عربی و همچنین در متون کهن فارسی به سنگ باباقوری زنده، جَزع نیز گفته‌شده است.

sardonyx-gem-min عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن تفاوت باباقوری با عقیق سلیمانی

برخی به اشتباه عقیق سلیمانی و باباقوری را یکسان می دانند اما بایستی بدانید که سنگ باباقوری نوع خاصی از عقیق سلیمانی است که رگه ها و طرح های ایجاد شده روی آن مانند چشم است. بنابراین خواص سنگ باباقوری را می‌توان همان خواص عقیق سلیمانی دانست که در ادامه به ان پرداخته خواهد شد. اغلب سنگ‌ های باباقوری طبیعی اند. اصطلاحی به نام سنگ باباقوری زنده نیز در بین عوام وجود دارد که غالبا اشاره به سنگ موکل دار می‌کند که توصیه می‌کنیم خیلی وارد این قضایا نشوید. درمورد سنگ باباقوری زنده اتفاقاتی چون بچه دار شدن نگین و این دست موارد ذکر می شود که مورد تایید نیست.

agate-babaghuri-ring عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن انگشتر باباقوری

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن تفاوت جزع یمانی با عقیق سلیمانی

همچنین جَزع یمانی مدلی از سنگ یمنی است که غالبا دارای رنگ قهوه ای تیره است که جنس سنگ آن مات می باشد و ممکن است دارای رگه هایی نیز باشد ولی نباید با عقیق سلیمانی (sardonyx) اشتباه گرفته شود.

-و-انگشتر-جزع-یمنی-قهوه-ای عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص سنگ عقیق سلیمانی

سنگ عقیق سلیمانی سنگ ماه تولد برای متولدین ماه‌ های مهر، آبان و بهمن می باشد. طبق این اعتقادات سنگ باباقوری زنده تولید کننده شادی و روشنایی می باشد، دلهره و ناراحتی ها را درمان می کند و یکی از خواص سنگ باباقوری این است که سستی و تنبلی می کاهد. فعالان حوزه‌ی سنگ‌ و تاثیرات طبیعی آن بر این باورند که این گوهر عمق دید ما را بیشتر کرده و به ما قابلیت دسترسی به افکار و حالات داخلی مان را می‌دهد. ادغام نیروهای مثبت در نیروهای منفی و تشدید صفات خوب یا بد از خواص عقیق سلیمانی می باشد.

sardonyx-beautiful-Stone عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
اگر مقداری تحقیق کنیم ویژگی های دیگری از سنگ عقیق سلیمانی اصل را می یابیم، این سنگ معروف به “سنگ خوشبختی” می باشد. خوب است مطلع باشید که اگر جزء افرادی می باشید که زیاد وسایل خود را گم می‌کنید عقیق سلیمانی انتخاب عالی ای برای شما نیست! (به این دلیل که این خاصیت از خواص سنگ سلیمانی باعث شدت گرفتن صفات می گردد)

در دین هندو و موضوع چاکراها افراد بر این اعتقادند که انواع این گوهر از جمله عقیق سلیمانی بر چاکرای هفتم (جمجمه) تاثیر دارد. چاکرا طبق باور دین هندو به نقاط تراکم انرژی در بدن افراد گفته می‌شود. چاکرا درون بدن هر فرد یا موجود زنده ای وجود دارد حتی نباتات. این نقاط معادن انرژی و یا به تعبیری دیگر شریان‌های زندگی هسنند.

sardonyx-necklace عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

نقل است که سنگ سلیمان سبب تقویت بخش درک ذهن و تقویت قوه اراده می گردد همچنین تثبیت اعتدال میان حالات فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی از خواص عقیق سلیمانی می باشد همچنین کاهش خشم و افزایش حسن نیت از دیگر خواص وجود سنگ سلیمانی اصل می باشد.

این گوهر کمک زیادی به درک حقیقت و پذیرفتن شرایط می کند و طبیب احساسی بسیار قوی است. از دیگر خواص عقیق سلیمانی تقویت حافظه، استقامت بدنی، صداقت می باشد. تسهیل شرایط دشوار ارتباطی خود را به نگین سلیمانی بسپارید همچنین این سنگ توانایی صحبت در جمع و سخنرانی را تقویت می کند. این سنگ گوهری الهام بخش می باشد که باعث همسویی داخلی می شود و در شعبده بازی قابل استفاده می باشد. همانند بقیه عقیق ها خاصیت حفاظتی از خواص عقیق سلیمانی نیز هست و غالبا برای حرفه های فکری مورد استفاده قرار می گیرد.

محصولات مرتبط

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص جسمانی عقیق سلیمانی چیست؟

همانطور که بیان شد عقیق سلیمانی ارتباطی کاملا مستقیم با بخش جمجمه سر (چاکرای هفتم) دارد. همچنین خواص سنگ باباقوری کمک بسیار زیادی به تقویت آگاهی و شهود داخلی و همچنین افراط های فکری و رفتاری فرد می کند. از دیرباز از خواص عقیق سلیمانی جهت مداوا و ترمیم استخوان، رفع سم و زهر ها از بدن، تقویت بینایی دو چشم، بهبود عملکرد معده و رحم و افزایش کارایی شریان های خون و همین طور کمک به جذب اکسیژن بدن مورد استفاده قرار می گرفته است.

sardonyx-ball-min عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

یکی از مهم ترین خواص انگشتر شجر سلیمانی (همان نگین سلیمانی است که به علت وجود نقش  نگارهایی مقداری به سنگ شجر شباهت پیدا کرده است به همین دلیل در بین عوام برخی از اصطلاح انگشتر شجر سلیمانی استفاده می کنند) این است که کسانی که اراده ترک سیگار و اعتیاد دارند می توانند با استفاده از این سنگ که سرشار از انرژی مثبت و تفکر پویاست اقدام به ترک مواد مخدر کنند چرا که این خاصیت از خواص سنگ باباقوری کمک بسیاری به ایجاد تحول در آن ها می کند. باید به این نکته توجه کرد که این گوهر سمبل موفقیت است و بهترین سنگ جهت رفع چشم زخم و آسیب دشمنان می باشد که میتوانید با تهیه انگشتر آن از این خواص انگشتر شجر سلیمانی بهره مند شوید.

یکی دیگر از خواص سنگ باباقوری این است که وجود این گوهر سبب تنظیم خواب شده و متضمن خواب های خوش است. سبب تقویت شجاعت شخص در برابر خطرات می گردد و تاثیرات زیادی برای آرامش شخص دارد و همچنین گسترش و تقویت استعداد حل مسائل از خواص عقیق سلیمانی است.

این گوهر سبب مداوای مشکلات پانکراس و بهبود دستگاه خونی بدن نیز می شود و تقویت سیستم گردش خون یکی از خواص سنگ سلیمانی برای بدن می باشد. جهت پایدار بودن خواص عقیق سلیمانی باید آن را شارژ کرد اما این شار نیاز به الکتریسیته و پریز ندارد!! و کار بسیار راحتی است. کافی است که این نگین را یک بار در طول هفته با آب جاری شستشو داده و اصطلاحا از انرژی منفی تخلیه کنید و سپس چند دقیقه در آفتاب بگذارید تا مجددا از خواص سنگ سلیمانی بهره ییرید (در ادامه مقاله به طور دقیق تر شیوه پاکسازی و شارژ این گوهر را بیان میکنیم). البته واضح است که گردنبند عقیق سلیمانی یا گردنبند باباقوری نیز خواص یاد شده را دارد.

sardonyx-necklace-1 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن سنگ عقیق در احادیث و روایات

از گذشته تا کنون در ملل مختلف و قبایل متفاوت جهان عقیق را سنگی مقدس و روحانی می دانند و به دلیل خاصیت سنگ سلیمانی آن را در نزدیک خود نگه داری می کنند. همچنین اعتقاد این قبایل بر محافظت این سنگ در برابر خطرات و بلا ها بوده است. و برای رونق کسب و کار و درآمد افزایی از خواص عقیق سلیمانی و انواع دیگر آن بهره می جستند. همچنین احادیث فراوانی از ائمه اطهار(ع) و پیامبر اکرم (ص) در مورد این سنگ و خواص انگشتر شجر سلیمانی نقل شده و سنگ عقیق سلیمانی اصل به عنوان سنگی با اهمیت شناخته می شود.

sardonyx-stone عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

۱- جبرئیل بر پیامبر (ص) فرود آمد و عرض کرد : ای پیامبر، خداوند بر تو درود می فرستد و می فرماید که : انگشتری ات را درون دست راستت قرار بده و سنگ آن را نیز عقیق قرار ده و همچنین به پسرعمویت علی هم بگو که انگشتر خود را در را در دست راست بگذارد و نگینش را نیز از انی سنگ قرار بدهد. پیامبر اکرم (ص) پیغام جبرائیل را به حضرت علی (ع) رساندند. امیر المومنین (ع) عرض کردند: یا رسول الله سنگ عقیق چیست؟ پیامبر اکرم (ص) فرمودند : عقیق نام یک کوه یمن می باشد.

۲- امام رضا (ع) فرموده اند: سنگ عقیق فقر و تنگدستی را برطرف می نماید و در دست داشتنش باعث از بین رفتن نفاق می گردد.

۳- از امام صادق (ع) نقل شده است که اگر کسی انگشتر عقیق در دست کند، عاقبتش ختم به خیر و خوبی است و در مسافرت ها سبب امنیت است و کسی که انگشتر عقیق در دست کند پریشان نمی شود. موجب ایمنی است.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن انواع عقیق سلیمانی

همان طور که گفته شد عقیق سلیمانی یا باباقوری نوعی از عقیق است که دارای رگه می باشد. به این سنگ، خلنگ یا قلنج هم می گویند زیرا که خلنگ در لغت معنای سیاه‌ و سفید می دهد. و این سنگ در لغت عرب و یا در متن های قدیمی تر فارسی به نام جزع نیز مشهور است. سبب این نام گذاری (باباقوری) روی عقیق سلیمانی این است که طرح چشمی درون چنین نوع نگینی وجود دارد که مقداری هاله اطراف آن فراگرفته است. در اعتقادات و فرهنگ مردم عده ای بر این باورند که دعای سنگ سلیمانی احتمال دارد برای انسان خوش بیاری یا بد بیاری بیاورد. در نتیجه به احتمال فراوان بخشی از همین ویژگی ها سبب شده است که برای دفع چشم زخم انگشتری شان را به سنگ عقیق سلیمانی مزین می کنند و از خواص انگشتر سلیمانی استفاده می کنند.

sardonyx-ring عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
عقیق سلیمانی در انواع و اشکال متفاوتی وجود دارد که با توجه به رنگشان کاربردشان هم متفاوت می باشد اما همگی خواص عقیق سلیمانی را دارا می باشند. اکنون انواع و اقسام آن را با کاربرد هایشان بررسی می کنیم :
۱- فارسی: به دلیل مشهور بودن این نوع بین ایرانیان به آن فارسی گفته می شود. این نوع از لحاظ قیمت از باباقوری حبشی گران‌ قیمت و از نوع بقرانی ارزان‌ تر می باشد. این نوع عقیق که از انواع عقیق سلیمانی می باشد در جواهراتی که برای کودکان می سازند کاربرد دارد و چشم بد را از آن ها دور می سازد.
۲- بقرانی: این نوع نایاب از انواع سنگ عقیق سلیمانی اصل  می باشد که دارای سه رنگ قرمز، بلوری شفاف سفید مرجانی می باشد. البته در برخی موارد یکی از رنگ های سیاه، زرد و یا سبز نیز در برخی از آنان دیده می شود. همینطور خط هایی که روی این مدل از عقیق وجود دارد صاف و راست می باشد.
۳- معرق: این مدل دارای رگ های باریک و زیبای بسیاری است که از تلفیق رنگ های سیاه، قرمز و سفید تشکیل شده است. احتمال دارد رگه‌ هایی شبیه درخت یا حیوانات روی این نوع عقیق سلیمانی دیده شوند.
۴- غروانی: از انواع سنگ عقیق سلیمانی می باشد که به‌ دلیل مساحت زیاد و ابعاد بزرگش قابل تراش دادن نمی باشد. به همین علت این سنگ برای جواهر آلات استفاده نمی گردد بلکه از این نوع برای زینت دادن ویترین ها، آکواریوم ها و یا ساختن ظرف های سنتی استفاده می شود دارای رنگ های بی نظمی است.
۵- بسلی: از مشخصات آن این است که لایه ی پایین و بالای آن به رنگ سیاه و قرمز است و میان آن دو خط های سفید رنگی وجود داشته باشند.

sardonyx-stone-2 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن مهره سلیمانی چیست؟

در گذشته از سنگ سلیمان، مهره مدور سیاه و سفیدی می ساختند که به شکل و رنگ چشم گوسفند مرده بود و جهت پیشگیری از چشم زخم در گردن کودکان آویخته و یا گاها جهت زیبایی مورد استفاده قرار می گرفت. مهره سلیمانی مهره ای است که غالبا در یمن یافت می شود که به عقیق رگه دار یا باباقوری معروف می‌باشد. رگه های مهره سلیمانی معمولا به رنگهای سفید و سیاه و قرمز و قهوه ای زرد و کرم است.

-سلیمانی عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص مهره سلیمانی

برای مهره سلیمانی که غالبا به صورت جفت مهره مشاهده می‌شود خواص زیاد و گاها عجیبی ذکر می شود که اکثر این خواص در منبع معتبری نیامده است و در این جا صرفا به بیان چند مورد از این خواص مهره سلیمانی می‌پردازیم:

همواره سنگ‌ها دارای قدرت‌های جادوی شگفتی‌آوری بوده‌اند. این مهره‌ها دارای انرژی زیادی هستند. اجزای جهان دارای انرژی مغناطیسی هستند که این مهره‌های سلیمانی نیز از این ویژگی برخوردار اند و تاثیرات بزرگ و اعجاب انگیزی در زندگی آدمی می‌گذارند که موجب فعال سازی همه چاکراها می‌گردد.

-مهره-سلیمانی عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص مهره سلیمانی بر روح و روان:
از خواص این مهره این است که شخص را از هر نوع آسیب و چشم زخمی محافظت می‌کند و از قدرت ویژه ای برای تسخیر قلوب مردم برخوردار می‌کند، همچنین باعث می‌شود آن فرد خوش شانس  شود و حرفش مورد قبول دیگران قرار گیرد. یکی از مهمترین انواع خاصیت مهره سلیمانی، افزایش رزق است. با فعال سازی چاکرای تاجی (چاکرای هفتم) تغییرات مهمی در زندگی، افزایش هوشمندی و آگاهی، جذب امواج مثبت و دفع امواج منفی و نهایتا شادی و نشاط می‌شود. همچنین مهره سلیمانی به فرد یاری می‌رساند تا دوباره خودش را پیدا نماید و مانع از خشونت می‌گردد.

خواص مهره سلیمانی بر بدن:
مهره سلیمانی تاثیر شگفتی برای چشم‌ها، معده و رحم دارد و باعث می‌شود رگ‌های خونی در بدن تقویت شود. همچنین این مهره در درمان مشکلات پوستی بسیار قدرتمند است.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن دعای سنگ سلیمانی

توجه داشته باشید که دعای سنگ سلیمانی ارتباطی به عقیق سلیمانی ندارد. حضرت سلیمان بر روی انگشتر خود دعای “سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الْجِنَّ بِکَلِماتِهِ” را داشته اند که حرز بسیار قوی برای دفع بلایا و شرور است که حضرت زهرا (س) نیز همین حرز را بر روی انگشتری خود داشته اند. همچنین دیگر دعای سنگ سلیمانی به لوح ستاره سلیمان معروف است. این دعا که بر انگشتر سلیمان بوده گفته می شود همان چیزی است که جن و انس را فرمانبردار می‌کرده و قدرت شگفت او را بر جهان ارزانی می‌ داشته است. نقش این دعای سنگ سلیمانی را در تصویر زیر میتوانید ببینید. امکان سفارش این محصول به شرف آنلاین وجود دارد، کافیست با بخش پشتیبانی شرف آنلاین در ارتباط باشید.

-ستاره-سلیمان عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن تشخیص عقیق سلیمانی اصل

در ابتدای این بخش توضیح دهیم که اساسا قیمت عقیق سلیمانی بالا نیست بنابراین انواع تقلبی آن غالبا در بازار وجود ندارد. برای تشخیص سنگ و مهره سلیمانی اصل باید به این نکته توجه کرد چون این نگین از دسته ی سنگ های عقیق میباشد فاکتورهایی که برای شناسایی سنگ عقیق وجود دارد تا حد زیادی نیز می تواند به تشخیص مهره سلیمانی اصل هم کمک کند. آگاهی از رنگ های موجود برای این سنگ میتواند به عنوان اولین ملاک تشخیص مهره سلیمانی اصل باشد. رنگ های خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز، سبز و قهوه ای از جمله رنگ های موجود برای این سنگ میباشند.

4-1-337-انگشتر-عقیق-سلیمانی-مردانه-1 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن سختی این سنگ دومین فاکتور است که می تواند کمک زیادی به تشخیص مهره و سنگ سلیمانی اصل به شما بکند تا با تهیه آن از خواص سنگ سلیمانی بهره مند شوید. این سنگ به راحتی خراش داده نمی شود. داشتن یک یشم به شما کمک زیاد میکند، کافیست آن را بر روی عقیق سلیمانی بکشید و نباید خراش بردارد.

توصیه می شود برای تشخیص عقیق سلیمانی اصل و تقلبی حتما به یک کارشناس با تجربه و افراد قابل اعتماد مراجعه کنید تا دچار مشکل نشوید با آگاهی از روش های درست تشخیص عقیق سلیمانی با تهیه یک نگین سلیمانی اصل بتوانید از خواص سنگ سلیمانی نهایت بهره را ببرید.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن قیمت عقیق سلیمانی

قیمت سنگ های قیمتی خیلی قابل اندازه گیری نیست. بحث قیمت برای سنگ و انگشتر عقیق سلیمانی بسیار پیچیده است .این سنگ از لحاظ قیمت سنگی میان رده محسوب می شود و آن چنان قیمت بالایی ندارد اما با توجه به شکل، ابعاد، نوع و طرح آن ارزش گذاری می‌ گردد. این رِنج قیمتی می تواند از چند ده هزار تومان تا حداکثر چند میلیون تومان تغییر داشته باشد. نکته حائز اهمیت دیگر در قیمت گذاری، تراش، طرح و نقش سنگ و ابعاد و اندازه آن است و هرچه خوش تراش تر و زیبا تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. توجه داشته باشید که به علت عجیب و خاص بودن این گوهر گاها افراد سودجو قیمت بسیاربالا برای آن تعیین میکنند که توجیه پذیر نیست، مگر اینکه واقعا طرح خاص و ویژه ای روی نگین نقش بسته باشد.

collection-sardonyx عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن معادن

منابعی که در هند هستند از بهترین معادن استخراج عقیق سلیمانی و باباقوری هستند. این سنگ را اغلب به حالت صورت گنبدی یا تیله مانند تراش می دهند و در صنعت جواهر آلات از این نوع به عنوان نگین انگشتر های مردانه استفاده می شود و از خواص عقیق سلیمانی استفاده میکنند. پاکستان، یمن  ایران نیز از دیگر منابع این گوهر است.

sardonyx-stone-min عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن نحوه شارژ و نگهداری عقیق سلیمانی

کمی قبل تر درباب خواص عقیق سلیمانی چیست؟ خواص این گوهر بیان شد که جهت بهره مندی از آن ها شارژ این سنگ اهمیت زیادی دارد. شارژ کردن نگین سلیمانی کار سختی نمی باشد و با توجه به این خاصیت سنگ و مهره سلیمانی که به راحتی قابل شارژ می باشد شما به راحتی می توانید این نگین سلیمانی را شارژ کرده و از خواص آن بارها استفاده کنید. نحوه شارژ نگین سلیمانی این گونه است که هر هفته یک مرتبه سنگ را در آب جاری تخلیه انرژی کرده و دقایقی آن را زیر نور خورشید قرار دهید تا سنگ دوباره انرژی اش را بازیابی کند و بتوانید از خواص این سنگ رنگارنگ بهره ببرید.

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر باباقوری (101)

انگشتر عقیق سلیمانی (188)

گردنبند عقیق باباقوری (28)

گردنبند عقیق سلیمانی (72)

گردنبند عقیق سبز (56)

انگشتر شجر (149)

انگشتر عقیق سبز (170)

گردنبند عقیق یمنی (143)

گردنبند عقیق کبود (74)

گردنبند عقیق سرخ (91)

گردنبند عقیق (451)

انگشتر عقیق یمنی (357)

انگشتر عقیق کبود (158)

انگشتر عقیق سرخ (355)

انگشتر عقیق (1125)

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

162 دیدگاه در “عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

 1. سجاد گفت:

  سلام من یک انگشتر عقیق سلیمانی دارم وقتی زیر نور میگیری مردی در حال سجده میبینی میخواهم ببینم آیا دعا دارند یا نه و کارایی این سنگ چیست جواب دقیق میخواستم و اینکه من دی ماهی هستم میشود استفاده کرد یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله می توانید استفاده کنید و در همین مقاله خواص عقیق سلیمانی مطرح شده است.
   داشتن دعا روی سنگ درصورتی است که روی آن حکاکی شده باشد.

 2. علی گفت:

  سلام من یک سلیمانی عجیب از مادربزرگ که فوت نموده و شکل مردی سوار بر شیر است وقتی سنگ را برعکس میکنی همان شکل در لباس رزم و سوار همان شیر است با کلاهخود … میخواستم بفروشم … ممنون میشوم راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متوجه نشدیم در چه زمینه ای راهنمایی میخواهید؟

 3. صفدر گفت:

  باعرض سلام و درود فراوان
  پیج بسیار عالی و آموزنده‌ای‌ دارید که فارغ‌ از هرگونه حاشیه پردازی میباشد. تمام فرمایشتان روی حساب‌ و اصول میباشد. موفق و پاینده باشید.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام و ممنون از نظر لطف جنابعالی

 4. رامین گفت:

  سلام من یک سنگ سلیمانی دارم که داخلش آب است و وقتی وزن میکنی بدون تکان دادن که آب به هم نخوره ثابت هست ولی وقتی تکان میدی و آب داخلش تکان میخوره وزنش زیاد میشه بعد از یک روز ثابت ماندن وزنش بر میگرده به همون اول چندتا جا بردم گفتن تا حالا اینجور چیزی ندیدن و حتی یکشون ول کن نیست و میگه بیار به قیمت خیلی خوبی بفروش برسونیم ..ایمیل مینویسم در صورت احتیاج ایمیل بزنید..با تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی بررسی دقیق تر شود. بهتر است از آزمایشگاه گوهرشناسی کمک بگیرید. این موردی که شما فرمودید نقض قانون پایستگی جرم است و بسیار بعید است صحیح باشد.

  2. .......... گفت:

   خریدارخوب بابتش سراغ دام این میلیاردی هست اقا

   1. ناشناس گفت:

    سلام یک سنگ خاص دارم باقدمت بالا

 5. HASAN گفت:

  سلام با آب دریا هم میشه پاکسازی کرد انگشتر سلیمانی. ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   روش پاکسازی در همین مقاله توضیح داده شده است لطفا مطالعه بفرمایید.

  2. مراد گفت:

   سلام من یک سنگ انگشتر عقیق سلیمانی دارم تمام سنگ فروشی ها و نقره فروشی ها گفتند حداقل ۵۰۰ سال قدمت چطور باقیمت خوب بفروشم

 6. کاظم گفت:

  س من یک عدد مهره تسبیح عقیق سلیمانی دارم میشه تراش دهم برای انگشتر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   احتمالا بشود اما به بررسی بیشتر احتیاج است.

 7. Reza گفت:

  سلام وقت بخیر قربان جسارتا یک سوال داشتم از خدمتتون این ک میگن سنگ بابا قوری هر چند وقت یک بار یه دایره رنگی کوچیک داخل اضافه میشه ب اصطلاح بچه دار میشه حقیقته یا ن منبع خاصی نخوندم ولی از خیلی ها شنیدم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر اینچنین چیزی نیست.

 8. ناصر گفت:

  سلام من دو تا مهره سلیمانی یکی برد و یکی محبت دارم میشه بگین چطور ازشون استفاده کنم

 9. فاطمه گفت:

  دوستان برای خرید هر نوع سنگی (سنگی که انرژی داشته باشه و براتون کار کنه ) حتما از یک گوهرشناس کمک بگیرید صرفا به ظاهر سنگ توجه نکنید تشخیص فرکانس و انرژی سنگها کار هر کسی نیست

 10. ناشناس گفت:

  سلام..من یه سلیمانی سه پوست سفید دارم به نظرتون سنگ سفید خوبه…ممنون احمد

  1. رضا جنوبی گفت:

   سفید واسه رزق و روزی بسیار عالی هستش..👌🏻

 11. النا گفت:

  ببخشید معنی و ذکری که فرمودین حضرت زهرا (س) هم داشتن رو انگشتری شون رو میفرمایین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   یکی از ذکرهای انگشتری حضرت زهرا (س) ذکر “سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الْجِنَّ بِکَلِماتِهِ” بوده است.

  2. حسن گفت:

   دو عدد سنگ مهره دارم میخام امتحانش کنم چه کار کنم

 12. فرشته معاوی گفت:

  سلام خسته نباشید
  عقیق سلیمانی برای رزق وروزی و رونق کسب و کار خوبه؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اساسا سنگ عقیق برای افزایش رزق و روزی توصیه شده است و عقیق سلیمانی علاوه آن خواص به خاصیت محافظ و حصن بودن نیز معروف است.

  2. رضا گفت:

   حرف نداره بشرط اینکه اصل باشه..بنده خودم یه جفتش را دارم که ۱۰۰ میلیون نمیدم…باید با چشم خودت ببینی که چه کارها که نمیکنن

   1. پرهام گفت:

    چه کارهایی می کنند کنجکاو شدم؟

 13. اوتا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دو جفت مهره دارم شبیه سلیمانی هست از کجا بفهمم اصل برا۷۰سال پیش رگه های ابی و خاکستری و سفید و قهوه ای دارد

  1. رضا جنوبی گفت:

   با سلام..اگر رگه های سفید دارن..مال رزق و روزی هستن..فقط باید بدی بنامت عقد کنن، و اینکه ۴۰ حبه برنج نپخته و یه کوچیکی زعفران کنارشون بزاری. البته اگه برات دعای رزق و روزی بنویسن و داخل کیف آویزی کنارشون بزاری..محشر میشه..البته ۴۰ روز هم باید همراهت باشه، تا بقولی باهات خو بگیرن

   1. شرف آنلاین گفت:

    لطفا منبع معرفی کنید

   2. حمید گفت:

    سلام .. رفیق منم سنگ سلیمانی را جفت دارم تخم مرغی هست یکی را شبیه چشم دارد و یکی تیره تر است این ها را چطوری بنام کنم ..؟ خواهشا اگر میدانید راهنمایی کنید

   3. حمید گفت:

    لطف میکنید توضیح بدید کجا و پیش کی ببرم

   4. رضا گفت:

    سلام چجوری باید بنام بزنند عقیق سلیمانی را واس رزق و روزی

 14. مهدی گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوب و جامع شما. آیا عقیق سلیمانی رنگ پرتقالی هم داریم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   رنگ‌های پرتقالی، کرمی و این تناژ رنگی گاها دیده می‌شود.

 15. فاطمه گفت:

  سلام خوبید خسته نباشید من یه نمونه انگشتر عقیق قرمز رنگ خواستم ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای مشاهده انواع انگشتر عقیق قرمز کلیک کنید. همچنین میتوانید با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا راهنمایی شوید.

   1. مهدی گفت:

    سلام درسته که میگن انگشتر باباقوری رو در روز خاص به انگشت کرد.

   2. شرف آنلاین گفت:

    لطفا منبع معرفی کنید تا بررسی شود.

 16. ارمان گفت:

  خواص سنگها اینقدر نیست ادم حس کند تقریبا بی تاثیر بیشتر از اینها خرافات هستش سرنوشت انسان را فقط خود انسان متونه تغیر بده نه سنگ و امثال انها

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   قرار نیست صرفا با داشتن سنگ شاهد معجزه باشید ولی قطعا همراه داشتن آن ها بی تاثیر نیست و اینکه چه سنگی و در چه زمانی همراه شما باشد هم بسیار مهم است.

   1. علیرضا گفت:

    سلام لطفا یک سوال داشتم جواب بدید عقیق سلیمانی با مهره سلیمانی فرق می‌کند؟؟؟؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در مقاله به طور کامل توضیحات داده شده است. لطفا مطالعه بفرمایید.

 17. Mahsan گفت:

  سلام .ایا چیزهایی که در مورد موکل دار کردن انگشترها میگویند حقیقت دارد
  ممنون از راهنماییتون
  من از مشتریان شرف انلاین هستم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بهتر است توجهی به موکل دار کردن نگین و انگشتر عقیق سلیمانی که بعضا میگویند نداشته باشید.

 18. آزیتا حسینی گفت:

  عالیه

 19. عرفان گفت:

  باسلام ببخشید سالهاست سنگی به اندازه بند انگشت همانند حقیق سلیمانی دارم و نیاز به راهنمایی برای فروشش داشتم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ عقیق سلیمانی چندان گران قیمت نیست. میتوانید قیمت موارد مشابه را مشاهده کنید و با همان حدود قیمت به فروش برسانید.

  2. پویا گفت:

   سلام واتساپ [censored] پیام بده

  3. مصطفی گفت:

   گوهر شناس از کجا بیاریم؟؟؟؟؟

 20. مسعود گفت:

  با اب دریا هم میشه شارڗ کرد

 21. آرزو گفت:

  سلام ایا این نقش خاتم سلیمان واقعیت داره؟

  1. ناشناس گفت:

   بله واقعیت داره ولی نه این طوری که تو سایت آمده

 22. ناشناس گفت:

  سلام حسن از بوشهر ایا مهره سلیمانی هم حکمی دارد

  1. کاظیم حسینی گفت:

   واقعا خلی عالی من یکی از بهترین ازین سنگ ها را میخوام که باعث ترک مواد مخدر میشود

 23. رویا گفت:

  سلام خسته نباشید. من دو مهره برد سلیمانی دارم میخواستم سوال کنم آیا نیاز به شارژ دارن یا دعای خواصی باید روی مهره ها خواند

  1. میلاد گفت:

   مهره هات زنده هستن.تستشون کن. اگه زندن ارزش دارن اگر مردن بنداز بره

   1. عدیله گفت:

    سلام چطوری تستشون کنم من دوتا دارم

 24. سارا گفت:

  سلام، وقت بخیر من یک انگشتر سلیمانی گرفتم با گردنبند زوعه مار از کجا بفهمم اصل هستن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای تشخیص عقیق سلیمانی همین مقاله را مطالعه بفرمایید.

 25. پریناز گفت:

  من انگشتر عقیق سلیمانی به شماره ۵۳ میخوام قیمتش چند میشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   باید طرح مدنظرتون رو انتخاب کنید. لطفا با بخش پشتیبانی انلاین در ارتباط باشید.

 26. سهیل گفت:

  یه انگشتر باباقوری خلنگ میخام چطور سفارش بدم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

  2. دانیال ریحانی گفت:

   سلام من یه سنگ سلیمانی سفید دارم که داخل سنگ قیافه موکلش ظاهر شده واسه شارژ کردنش چیکار کنم

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    روش شارژ عقیق سلیمانی در همین مطلب بیان شده است.

 27. حسن گفت:

  سلام و عرض ادب ،میخاستم محبت کنید در صورت امکان عکس انگشتر رو ارسال کنم و بفرمایید سنگ از چه نوعی هست, ممنون میشم

 28. بهزاد گفت:

  سلام خسته نباشید. ممنون از برنامه خوبتون من چند تا مهره قدیمی دارم میخواستم بفروشم اگر میشه راهنمایی کنید. مرسی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام و ممنون از نظر لطفتون
   درحال حاضر خرید نداریم میتونید از رسانه های فروش محصولات دست دوم استفاده بفرمایید.

 29. علی گفت:

  با سلام من یه سنگ دعای نبی سلیمان (ع) دارم. در مورد خواص آن به من اطلاعات بدهید ضمنا قیمت خودتان را هم بگویید و اگر انگشتر موکلدار بخرم باهم مشکلی ایجاد نمیکنند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در مورد خواص همین مقاله را مطالع بفرمایید.

 30. M.n گفت:

  سلام یه مهره سلیمانی دارم و یک دونه گبره هر دو را پیش خودم نگه میدارم مشکلی نیست؟

 31. حسن گفت:

  من عقیق سلیمانی جفت دارم یکش از دستم افتاد و شکست یه تیکش چکار کنم

 32. ناشناس گفت:

  مهره سلیمانی کجا باید به همراه داشته باشم و اینکه چطور باطل میشه میشه جفت مهره ها در خانه باشند و من بیرون باشم عمل میکنه؟ دعای خاصی باید روشون خونده بشه؟

  1. علی گفت:

   مهره سلیمانی یا مهره برد اشکال ندارد با شما باشد فقط در وسط مهره های تان یک اهنربا قرار دهید و اگر خانه باشد بهتر است

  2. ایرانپور گفت:

   سلام وقت بخیر. معدن سنگ عقیق سلیمانی به مساحت حدود یک هکتار برای فروش دارم کسی خواست با شماره [censored] تماس بگیرد.

 33. بنده ی خدا گفت:

  سلام قربان من یه انگشتر برنجی دارم که سنگش عقیق سلیمانی اصله قیمتش چنده؟؟وزنش تقریبا ۹ گرم چقدر می ارزه؟؟ یکم هم قدیمی است….

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   امکان ارزش گذاری با این توضیحات وجود ندارد ولی به صورت کلی رکاب برنجی ارزش زیادی ندارد. سنگ نیز بایستی از نزدیک توسط کارشناس بررسی و قیمت گذاری شود. حدود قیمت انگشترهای عقیق سلیمانی با رکاب نقره در سایت موجود هست.

 34. منا گفت:

  سلام .من دوتا انگشتر خریدم بهم گفتن سلیمانی هست هر وقت همرام هست همش خوابای آشفته و بد میبینم. موقع خواب اصلا نمیشه نزدیک خودم بزارمش. جریانش چیه خوابای ترسناک و آشفته؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تاثیرگزاری بر روی خواب و ایجاد خوابهای پریشان در مورد سنگ عقیق سلیمانی به صورت شفاهی یا کتبی مشاهده نکردیم ولی احتمالا سنگ شما احتیاج به پاکسازی دارد. شما بایستی سنگ مورد نظر رو در آب جاری و یا آب نمک بشوئید و سپس در معرض نور خورشید قرار بدید و بعد مجددا استفاده بفرمایید. این یک روش پاکسازی ساده است که انشالله موثر خواهد بود.

   1. محمد گفت:

    سلام
    من دو دانه دارم مهره های سلیمانی هستند
    میشه لطفا از قیمتش معلومات ارائه کنید
    تشکر

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    نمونه محصولات با سنگ عقیق سلیمانی در سایت موجود هست. لطفا چک بفرمایید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام
   باید بزاریش شب تو آب گلاب و حتما نیت خیر کن وقتی میپوشیش

 35. امید گفت:

  سلام. آیا انگشتر سلیمانی برای سخنرانی در جمع خوب است؟ و بهترین راه شارژ آن چیست؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اساسا سنگ عقیق قدرت سخن و بیان را تقویت می‌کند. در مورد نحوه شارژ نیز در همین مقاله مطلبی ذکر شده است.

 36. مهدی گفت:

  سلام من معدن عقیق سلیمانی بلدم شاید در ۵ سانت ۲۰ رنگ وجود داره رگه های باریک و متنوع. چطور میشه فروخت از این سنگ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی به کارگاه های عقیق تراشی مراجعه بفرمایید.

  2. مجتبی گفت:

   سلام کجا سراغ داری کدام شهر. اگر خواستی من میتونم واست هم برداشت کنم هم بفروشم با قیمت عالی.

   1. لیلا گفت:

    من دو تا مهر سلیمانی دارم نر و ماده چطوربه نامم کنم قبلا به نام یکی دیگه بود که باطلش کردم الان میخوام به نام خودم کنم ولی کسی سراغ ندارم دعا نویس که به نام کنه

  3. ناشناس گفت:

   سلام برادر این معدن کدوم شهره من مشتری دارم

 37. ناصری گفت:

  سلام من یک گردنی دیدم ک میگن طلسم داره کارگشا و برکت و جذب محبت میاره آیا واقعیه؟ چطور میتونم براتون عکس بفرستم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله امکان واقعی و کارگر بودن آن هست اما باید بررسی شود.

 38. فاطمه گفت:

  سلام
  میشه از چند نوع سنگ همزمان استفاده کرد…مثلا چند نوع عقیق یا عقیق و یاقوت و سنگ فیروزه ای؟!!

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   از دیدگاه سنگ درمانی باتوجه به نیاز جسمی و روحی شما بایستی سنگ های مورد استفاده بررسی شوند اما غالبا مشکلی نیست و میتوانید استفاده نمایید.

   1. محبوبه5 گفت:

    چرا باید اهنربا بذاریم همراه عقیق سلیمانی؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    کجا این مطلب رو مشاهده فرمودید؟

 39. رضا جنوبی گفت:

  سلام رضا هستم از خوزستان…بنده یه جفت مهره سلیمانی بسیار قدیمی دارم که نسل به نسل بهم رسیده..اگه بگم این مهره ها برنج میخورن باور میکنید؟ شما ۴۰ حبه برنج نپخته بزارید داخل یه پارچه کوچیک مخصوص مهره..بعد از دو روز برید ببینید چطور برنج ها تبدیل به شکر شدن..خرد خرد شدن…البته مهره های سلیمانی اصل خیلی خیلی کمیاب هستن…مشتری میلیونی اگه باشه میفروشم

  1. حمید گفت:

   سلام . آقا رضا مهره های منم از مادر بزرگم بهم رسیده یک بند هم رد شده باید چیکار کنم

 40. سلیمان گفت:

  سلام .ممنون بابت اطلاعات خوب و کاملی که در مورد بابا قوری گذاشتین .من یه انگشتر بابا قوری دارم میخاستم ببینم چجوری بفهم که زنده هست یا مرده. و اینکه میگن باید یک روز درون شیر بگذارم حرف درستی هست ؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بحث سنگ مرده و زنده برای فیروزه مطرح می شود و مطلبی درمورد درون شیر گذاشتن سنگ باباقوری مشاهده نکردیم.

 41. محمد گفت:

  سلام من هم زیاد از خواص سنگها آشنایی نداشتم و از زمانی که آشنا شدم و تهیه کردم چند مدل سنگ خاص خیلی خیلی اعتماد به نفسم رفته بالا و خیلی تو این چند وقت بهم کمک کرده ولی از کسی سنگ تهیه کنید ک آشنایی کامل داشته باشه

 42. سجاد گفت:

  سلام اقا من یک جفت انگشتر جزع سلیمانی دارم میگن غم و اندوه میاره راس میگن. استفاده کنم یا نه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر هیچ منبع روایی و علمی معتبر این مورد را مطرح نکرده است.

 43. ناشناس گفت:

  اگه یه ظرف باشه مثلا یه کاسه که با سنگ سلیمانی ساخته شده باشه قیمتش چنده

  1. عبدالاجبار گفت:

   باسلام احترام
   من یک سنگ پیدا کردم خود مهره هست دربنه او یه چند خط سفید شیری دارد در وسط عکس های عجیب داره لطف نموده یه معلومات بدهید ممنون میشم

  2. Mas گفت:

   باسلام
   داشتن مهره سلیمانی از نظر شرعی حلال است

 44. مریم گفت:

  سلام من دیدم تو پیجتون گفتین این سنگ برای آبان و مهر و بهمن خوبه و به بعضی ها اومد داره برای بعضی ها نداره الان من جزو این ماه ها نیستم یعنی نباید سنگ رو بگیرم؟ از کجا بفهمم برام بد نیست؟ من شهریور ماهی هستم ممنون میشم راهنماییم کنی این رو هم بگم که من در کارهام مخصوصا پر کاهلی می کنم و یادگیریم ضعیفه نگرانم اگه سنگو بگیرم درست نباشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای انتخاب سنگ خیلی وارد بحث ماه های تولد نشوید و ما هم در جایی در مورد آمد و نیامد سنگ ها مطلبی رو بیان نکردیم احتمالا شما در جایی دیگر این بحث رو خوندید که خیلی هم درست نیست. انواع گوهرها مخصوصا انواع سنگ عقیق دارای خواص بی شماری مطابق احادیث و منابع علمی هستند که بسیار موثق تر از مباحث سنگهای ماه تولد هستند و با خیال راحت میتونید استفاده بفرمایید اما در خواص عقیق درمورد رفع تنبلی و افزایش مهارت یادگیری مطلبی نیامده است.

 45. ناشناس گفت:

  لطفا مردم عزیز واقع بین باشید علم را با خرافات درمورد یک تکه سنگ بى اعتبار نکنید ممنون از همه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تاثیرات سنگ ها علاوه برارزش معنوی ذکر شده در ادیان به صورت علمی در مباحث جم تراپی به اثبات رسیده است.

  2. شاکر گفت:

   سلام میشه نحوه شارژ کردن با آب نمک رو توصیح بدید. مثلا چقد اب چقد نمک ولرم سرد گرم چقد بمونن. باید کامل زیر آب باشن یا قسمتی بیرون بمونه؟ من دوتا مهره سلیمانی دارم. ک میتونم نسبت ب کارایشون با هرکسی شرط بندی کنم ک فک نکنم ازنوع چیزی ک من دارم تو دنیا شاید کمتر از ۱۰۰ جفت باشن بعضی وقتا ی چیزی مث روغن ساطع میکنن رو لباسام یا رو زمین یا دیوار ی مایعی شبیه روغن جامد. اینم بگم ک مهره ام ربانی هستن و دست هیچ بشری تو ساختشون نرفته. شرمنده بابت پرحرفیم. خصلت دیگشون اینه که نمیذارن دری بسته بمونه الان در کمدم بسته نمیشه در اتاقم همینطور. من مغازه دارم دخلم هم بسته نمیشه اگ ببندیش چند لحظه بعد خود ب خود باز میشه در مغازه اگ بسته باشه انگار ی بچه پشت دره و هی درو تکون میده

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    جهت پاکسازی استفاده از یک ظرف استیل و نمک دریا توصیه می شود. به مدت چند دقیقه سنگ را با افکار و ذهن مثبت در آب نمک لمس کنید و سپس حداقل ۳۰ دقیقه سنگ را در ظرف قرار دهید.

 46. آتنا گفت:

  سلام سلیمانی برا چشم زخم هم خوبه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله اساسا عقیق برای چشم زخم بسیار موثر است.

   1. اریایی گفت:

    سلام من دو تیکه سنگ دارم چند نفر گفتن سنگ سلیمانی هست، خودم پیداشون کردم، چجوری عکسشو براتون بفرستم.

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    تشخیص از روی عکس دقیق نیست لطفا حضورا به یک کارشناس مراجعه بفرمایید.

  2. ناشناس گفت:

   میگن خوشبختی میاره حقیقت داره

  3. ناشناس گفت:

   سلام خسته نباشین
   من یه مهره سلیمانی خریدم نمیدونم چجوری باهاش کار بکنم میخام یه نفرو شیفته خودم بکنم چطوری میتونم باهاش کار بکنم لطفا راهنماییم بکنین

 47. Maryam گفت:

  چه قدر دروغن این احادیث فقط خداست یاور ما همه اون یک سنگه

  1. شرف آنلاین گفت:

   دوست عزیز احادیث هم از طرف فرستادگان خود خداوند و جانشینان به حق ایشان است. بهتره در دیدگاه تون تجدید نظر بفرمایید.

  2. جواد گفت:

   استغفرالله

  3. شمائیل گفت:

   چرا توی این پیجی تو فقط باید قرآن بخونی

 48. محسن گفت:

  سلام.
  یه کلیپ توی یوتیوب دیدم دو تا حزر سلیمانی اندازه تخم کبوتر گذاشتن توی یه ظرف پر از گندم و بعد از چند ثانیه دو تاش شروع به پایین رفتن کردن و در زیر گندمها ناپدید شدن. چون عربی بود متوجه نشدم چی میگه. میشه شما بفرمایید جریان چی بوده؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگه لطف بفرمایید لینک مورد نظر رو بدید بررسی میکنیم و پاسخ رو خدمتتون اطلاع میدیم.

 49. ناشناس گفت:

  منم میخام

  1. آرام‌ گفت:

   سلام
   من یه اویز حکاکی نادعلی، قرمز مات دارم که یه خط مشکی و سفید از وسطش رد شده؟ این چه نوع عقیقی هست و چه خاصیتی داره؟ آیا عقیق ضرر هم داره؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    احتمال خیلی زیاد عقیق سلیمانی باشد. خواص عقیق سلیمانی رو در همین صفحه میتونید مطالعه بفرمایید. خیر ضرری ندارد و بسیار هم پربرکت هست.

   2. ناصری گفت:

    سلام من یک آویز گردنی دارم نادعلی روش حک شده همش قهوه ای یکدسته ولی ی گوشش روشنتره و طرح ی جفت چشم ک انگار عینک زده تو هست، وقتی از پشت سنگ نور بتابی بهش و نور رو جا به جا کنی اون چشما انگار با جهت نور میچرخن خیلی جالبه
    میخواستم راجع به خواصش بدونم؟

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    با این توضیحات خیلی دقیق نمیشه جنس سنگ رو حدس زد ولی احتمالا عقیق سلیمانی باشد که خواصش در همین صفحه آورده شده است.

 50. شهرزاد گفت:

  سلام وقتتون بخیر یه سنگ میخوام که برا امر ازدواج خوب باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   شرف الشمس جهت گشایش در امور توصیه میشه و از همین جهت برداشت میشه که برای بخت گشایی نیز موثره (ولی به صورت مستقیم در منابع به بخت گشایی اشاره ای نشده)

 51. محمد گفت:

  باسلام
  توضیحات مفصل و کارشناسی شما جای تقدیر و تشکرداره. درود بر شما، پاینده باشید.

  1. شرف آنلاین گفت:

   ممنون سلامت باشید.

 52. احمد گفت:

  من یه عقیق سلیمانی بزرگ ۱۵ کیلویی دارم…چقدر می ارزه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   باید یک تراشکار از نزدیک سنگ تون رو ببینه و ارزش گذاری انجام بشه

 53. حسن صفر آبادی گفت:

  سلام عقیق سلیمانی رنگ شده هم داخل بازار ایران زیاده آیا عقیق سلیمانی شما اصل با ضمانت یانه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   نه اتفاقا به دلیل اینکه عقیق سلیمانی قیمت خیلی زیادی ندارد اکثرا اصل هستند و نمونه رنگ شده یا نیست اگر هم باشد کم است. بله قطعا سنگ های عقیق سلیمانی سایت شرف آنلاین تضمینی اصل هستند.

 54. بدریه مقدم گفت:

  بسمه ای تعالی. من سنگها را خیلی دوست دارم و به اثراتشان اعتقاد دارم
  ایا امکانش هیت گردن بندی از چند نوع سنگ
  مثل عقبق فیروزه شرف شمس باباقوری و ……..
  برام بسازید و قیمتش هم مهم نیست. اگر زیبا و ظریف و خوشکل باشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله حتما
   لطفا با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید تا همکاران به طور کامل راهنمایی تون کنند.

   1. یاسمین گفت:

    من یه سنگ سلیمانی قدیمی دارم خواصش و تو مطلب خوندم همونه . فقط بهم گفتن اینها غذای خاصی دارن و باید بهشون عود بدم هر چند وقت یکبار یا اینکه باگلاب بشورم آیا درسته اینا ؟ و سوال دوم اینها اگر به جسم نجس یا داخل دستشویی بروم باطل میشن ؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    برای احیا و بازیابی شارژ سنگ روش هایی مانند غوطه ور کردن در نمک دریا و … توصیه می شود اما غذا دادن و … رو جایی مشاهده نکردیم.

   3. ناشناس گفت:

    سلام منیه انگشتر عقیق سلیمانی دارم که نام حضرت علی ع. داخلش هک شده چند نفر انگشتر شناس رو که نشان دادم گفتند خود سنگ هک کرده آیا این موضوع سخت داره البته با ذره بین خوانده میشه با چشم غیر مسلح دیده یا خوانده نمی‌شود

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در بعضی سنگها نظیر شجر یا سلیمانی گاها بعضی تصاویر و اسامی به صورت طبیعی نقش بسته می‌شود (نه اینکه حکاکی شود)

  2. علی گفت:

   سلام آیا درست هست که میگن سنگ رو باید به نام کرد.

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در مورد سنگ عقیق سلیمانی؟ این چنین چیزی نشنیدیم.

 55. حسین قمی گفت:

  سلام ضمن خسته نباشید عقیق سلیمانی براچشم زخم هم خوبه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   به طور کلی عقیق برای چشم زخم بسیار مفید است که نوع سلیمانی آن را هم شامل می شود.

 56. فاطمه داوری گفت:

  سلام خسته نباشید.از نمونه سنگ هایی که نوشتین بابا قوری هست روی محصولات زنانه هم بخوایم برامون می سازین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برخی از محصولات زنانه با سنگ باباقوری در بخش فروشگاه موجود هست ولی اگر طرح خاصی هم بخواهید امکان ساخت وجود دارد.

   1. ناشناس گفت:

    سلام. عقیق سرخ. همون عقیق سلطانی؟

 57. سنگیاب گفت:

  امروز از بیابان های اطراف رباط کریم تهران به مقدار یک گونی سنگ عقیق سلیمانی، راف و جاسپر جمع آوری کردم. جای شما خالی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مبارکتون باشه:)

  2. اعظم گفت:

   به منم بده

 58. mehran abdi گفت:

  جامع ترین مطلب درباره عقیق سلیمانی که خوندم همین بود

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

 59. سیامک گفت:

  خیلی کامل بود هرچی گشتم تو گوگل به این کاملی متنی پیدا نکردم.خسته نباشید

  1. شرف آنلاین گفت:

   سپاس

   1. موسی گفت:

    سلام من خیلی فراموش کار هستم آیا عقیق سلیمانی برای من خوب نیست؟؟؟

   2. موسی جون گفت:

    سلام من خیلی فراموش کار هستم آیا عقیق سلیمانی برای من خوب نیست؟؟؟

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    لطفا سوال تون رو واضح تر مطرح بفرمایید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام من ی سنگ دارم عکسش تو سنگ هاتون هست می خواستم قیمتشو بدونم

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.