شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

sardonyx-beautiful-Stone-1 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

حتما تا به حال راجع به سنگ عقیق سلیمانی اصل یا سنگ باباقوری چیزی شنیده اید. سنگی که روی خود طرح و نقش های خاصی دارد. آیا چیزی راجع به ویژگی ها و خواص سنگ سلیمانی، روش تشخیص عقیق سلیمانی و خواص عقیق سلیمانی نیز شنیده اید؟ مهره سلیمانی چیست؟ انگشتر عقیق سلیمانی همان انگشتر حضرت سلیمان است؟ دعای سلیمان چیست؟ چقدر از خاصیت رفع چشم زخم این نگین ارزشمند آگاهی دارید. خواص اعجاب انگیز دیگر عقیق سلیمانی چیست؟ تفاوت عقیق سلیمانی با سنگ باباقوری چیست؟ سنگ باباقوری زنده یعنی چی؟ و ده ها سوال دیگر…. با شرف آنلاین همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات مطرح شده را بیابید.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن معرفی اجمالی عقیق

سنگ عقیق یک عضو از مجموعه زیر مجموعه های کوارتز ها محسوب می گردد که در رتبه بندی سنگ ها بر اساس سختی مثل سنگ کریستال کوارتز ۷ درجه سختی دارد، این نام از یک رودخانه به نام آگات (agate) نشات گرفته است. رودخانه ای که نام برده شد در سیسیل که یک شبه جزیره است قرار دارد و به احتمال زیاد در زمان گذشته نخستین مکانی بوده است که در آن این سنگ یافته و استخراج گردیده است و نام عقیق برگرفته از نام این رودخانه می باشد. این سنگ دارای خانواده ای متفاوت می باشد که آن را سنگ های نیمه شفاف تا مات می سازند و هر یک اشکال و فواید درمانی و ماورایی خاص و مختلفی دارند. مهم ترین و مشهورترین نوع این سنگ متعلق به یمن می باشد اما اکنون کشور‌هایی چون یمن، هند، برزیل و پاکستان وارد کننده نگین سلیمانی به ایران هستند.

sardonyx-beautiful-rock عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
این سنگ، نوعی گوهر ارزشمند و قیمتی می باشد. البته این سنگ قیمتی کاربرد‌های مختلف و انواع گوناگونی دارند که از انواع آن می توانیم به عقیق سلیمانی اشاره کنیم. در ادامه به معرفی خواص سنگ سلیمانی می پردازیم که در ایران به نام باباقوری یا سنگ سلیمان نیز شناخته می شود.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن عقیق سلیمانی چیست؟

در پاسخ به این سوال که عقیق سلیمانی چیست باید گفت که در واقع سنگ سلیمانی نوعی خاص از عقیق است که رگه های متنوعی در خود دارد. رگه های موجود در این گوهر یک گستره وسیع از رنگ ها را می سازند که می شود به رنگ هایی چون خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز اشاره نمود. سنگ سلیمان به دلیل خاص و متفاوت بودن رنگ بندی اش در بین مردم طرفداران فراوانی دارد. سنگ‌ عقیق سلیمانی اصل اغلب رگه‌ های سیاه و سفید دارند اما به رنگ های متنوع زیادی یافت می شوند. در برخی موارد مدل هایی که استخراج گردیده است به علت خاصیت رنگی بینظیر و منحصر به فرد خود در موزه های مهم نگه داری می شوند. در متون دینی و روایات مختلف همراه داشتن زیورآلات با سنگ‌ های عقیق بسیار توصیه شده است همچنین سنگ سلیمانی به‌ دلیل فواید و مزایای فراوانش بین مردم طرفداران فراوانی دارد. عقیق سلیمانی را با تراش دامله یا گنبدی به فروش می رسانند البته تراش فرونقش و برجسته‌آذین نیز در آن استفاده می‌ گردد. همچنین به نگین سلیمانی، خلنگ یا قلنج هم گفته‌ می شود. واژه خلنگ در لغت به معنای سیاه‌ و سفید می باشد. در زبان عربی و همچنین در متون کهن فارسی به سنگ باباقوری زنده، جَزع نیز گفته‌شده است.

sardonyx-gem-min عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن تفاوت باباقوری با عقیق سلیمانی

برخی به اشتباه عقیق سلیمانی و باباقوری را یکسان می دانند اما بایستی بدانید که سنگ باباقوری نوع خاصی از عقیق سلیمانی است که رگه ها و طرح های ایجاد شده روی آن مانند چشم است. بنابراین خواص سنگ باباقوری را می‌توان همان خواص عقیق سلیمانی دانست که در ادامه به ان پرداخته خواهد شد. اغلب سنگ‌ های باباقوری طبیعی اند. اصطلاحی به نام سنگ باباقوری زنده نیز در بین عوام وجود دارد که غالبا اشاره به سنگ موکل دار می‌کند که توصیه می‌کنیم خیلی وارد این قضایا نشوید. درمورد سنگ باباقوری زنده اتفاقاتی چون بچه دار شدن نگین و این دست موارد ذکر می شود که مورد تایید نیست.

agate-babaghuri-ring عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن انگشتر عقیق باباقوری

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن تفاوت جزع یمانی با عقیق سلیمانی

همچنین جَزع یمانی مدلی از سنگ یمنی است که غالبا دارای رنگ قهوه ای تیره است که جنس سنگ آن مات می باشد و ممکن است دارای رگه هایی نیز باشد ولی نباید با عقیق سلیمانی (sardonyx) اشتباه گرفته شود.

-و-انگشتر-جزع-یمنی-قهوه-ای عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص سنگ عقیق سلیمانی

سنگ عقیق سلیمانی سنگ ماه تولد برای متولدین ماه‌ های مهر، آبان و بهمن می باشد. طبق این اعتقادات سنگ باباقوری زنده تولید کننده شادی و روشنایی می باشد، دلهره و ناراحتی ها را درمان می کند و یکی از خواص سنگ باباقوری این است که سستی و تنبلی می کاهد. فعالان حوزه‌ی سنگ‌ و تاثیرات طبیعی آن بر این باورند که این گوهر عمق دید ما را بیشتر کرده و به ما قابلیت دسترسی به افکار و حالات داخلی مان را می‌دهد. ادغام نیروهای مثبت در نیروهای منفی و تشدید صفات خوب یا بد از خواص عقیق سلیمانی می باشد.

sardonyx-beautiful-Stone عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
اگر مقداری تحقیق کنیم ویژگی های دیگری از سنگ عقیق سلیمانی اصل را می یابیم، این سنگ معروف به “سنگ خوشبختی” می باشد. خوب است مطلع باشید که اگر جزء افرادی می باشید که زیاد وسایل خود را گم می‌کنید عقیق سلیمانی انتخاب عالی ای برای شما نیست! (به این دلیل که این خاصیت از خواص سنگ سلیمانی باعث شدت گرفتن صفات می گردد)

در دین هندو و موضوع چاکراها افراد بر این اعتقادند که انواع این گوهر از جمله عقیق سلیمانی بر چاکرای هفتم (جمجمه) تاثیر دارد. چاکرا طبق باور دین هندو به نقاط تراکم انرژی در بدن افراد گفته می‌شود. چاکرا درون بدن هر فرد یا موجود زنده ای وجود دارد حتی نباتات. این نقاط معادن انرژی و یا به تعبیری دیگر شریان‌های زندگی هسنند.

sardonyx-necklace عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

نقل است که سنگ سلیمان سبب تقویت بخش درک ذهن و تقویت قوه اراده می گردد همچنین تثبیت اعتدال میان حالات فیزیکی، عاطفی، ذهنی و روحی از خواص عقیق سلیمانی می باشد همچنین کاهش خشم و افزایش حسن نیت از دیگر خواص وجود سنگ سلیمانی اصل می باشد.

این گوهر کمک زیادی به درک حقیقت و پذیرفتن شرایط می کند و طبیب احساسی بسیار قوی است. از دیگر خواص عقیق سلیمانی تقویت حافظه، استقامت بدنی، صداقت می باشد. تسهیل شرایط دشوار ارتباطی خود را به نگین سلیمانی بسپارید همچنین این سنگ توانایی صحبت در جمع و سخنرانی را تقویت می کند. این سنگ گوهری الهام بخش می باشد که باعث همسویی داخلی می شود و در شعبده بازی قابل استفاده می باشد. همانند بقیه عقیق ها خاصیت حفاظتی از خواص عقیق سلیمانی نیز هست و غالبا برای حرفه های فکری مورد استفاده قرار می گیرد.

محصولات مرتبط

52-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق باباقوری نقره مردانه طرح دورطلایی سامی

۷۴۹,۰۰۰ تومان
4-1-396-انگشتر-عقیق-باباقوری-مردانه-1-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق باباقوری نقره مردانه طرح دور طلایی حلاج

۶۰۷,۰۰۰ تومان
IMG_2337-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره مردانه طرح دورطلایی یا علی و یا فاطمه

۶۷۷,۰۰۰ تومان
4-1-448-انگشتر-عقیق-سلیمانی-مردانه-2-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق باباقوری نقره مردانه طرح دور طلایی صحت

۶۲۱,۰۰۰ تومان
4-1-466-انگشتر-نقره-عقیق-سلیمانی-2-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره زنانه طرح سمیحا

۳۳۵,۰۰۰ تومان
4-1-429.-انگشتر-عقیق-سلیمانی-زنانه-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره زنانه طرح آرمک

۳۳۳,۰۰۰ تومان
4-3-213-گردنبند-عقیق-سلیمانی-زنانه-2-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

گردنبند عقیق سلیمانی نقره زنانه طرح آرای

۳۲۹,۰۰۰ تومان
4-1-447-انگشتر-عقیق-سلمیانی-مردانه-3-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره مردانه طرح دور طلایی دامان

۷۲۱,۰۰۰ تومان
3-5-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره زنانه طرح سپیده

۳۹۹,۰۰۰ تومان
4-3-212-گردنبند-عقیق-سلیمانی-زنانه-2-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

گردنبند عقیق باباقوری نقره زنانه طرح دملا

۲۷۹,۰۰۰ تومان
4-1-507-انگشتر-عقیق-سلیمانی-زنانه3-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره زنانه طرح آرشین

۳۰۳,۰۰۰ تومان
4-1-505-انگشتر-عقیق-باباقوری-مردانه-2-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره مردانه طرح دورطلایی خسرو

۸۱۵,۰۰۰ تومان
4-1-503-انگشتر-عقیق-باباقوری-مردانه-3-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح یاضامن آهو با سنگ عقیق باباقوری

۵۶۹,۰۰۰ تومان
4-1-328-انگشتر-عقیق-سلیمانی-1-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره مردانه طرح ایوب

۵۱۵,۰۰۰ تومان
4-1-428-انگشتر-عقیق-باباقوری-مردانه-نقره-اصل-2-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق باباقوری نقره مردانه طرح دور طلایی “علی مع الحق”

۶۶۳,۰۰۰ تومان
4-1-506-انگشتر-عقیق-باباقوری-مردانه-3-230x230 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
بستن

انگشتر عقیق سلیمانی نقره مردانه طرح دورطلایی یا عباس

۵۳۳,۰۰۰ تومان

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص جسمانی عقیق سلیمانی چیست؟

همانطور که بیان شد عقیق سلیمانی ارتباطی کاملا مستقیم با بخش جمجمه سر (چاکرای هفتم) دارد. همچنین خواص سنگ باباقوری کمک بسیار زیادی به تقویت آگاهی و شهود داخلی و همچنین افراط های فکری و رفتاری فرد می کند. از دیرباز از خواص عقیق سلیمانی جهت مداوا و ترمیم استخوان، رفع سم و زهر ها از بدن، تقویت بینایی دو چشم، بهبود عملکرد معده و رحم و افزایش کارایی شریان های خون و همین طور کمک به جذب اکسیژن بدن مورد استفاده قرار می گرفته است.

sardonyx-ball-min عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

یکی از مهم ترین خواص انگشتر شجر سلیمانی (همان نگین سلیمانی است که به علت وجود نقش  نگارهایی مقداری به سنگ شجر شباهت پیدا کرده است به همین دلیل در بین عوام برخی از اصطلاح انگشتر شجر سلیمانی استفاده می کنند) این است که کسانی که اراده ترک سیگار و اعتیاد دارند می توانند با استفاده از این سنگ که سرشار از انرژی مثبت و تفکر پویاست اقدام به ترک مواد مخدر کنند چرا که این خاصیت از خواص سنگ باباقوری کمک بسیاری به ایجاد تحول در آن ها می کند. باید به این نکته توجه کرد که این گوهر سمبل موفقیت است و بهترین سنگ جهت رفع چشم زخم و آسیب دشمنان می باشد که میتوانید با تهیه انگشتر آن از این خواص انگشتر شجر سلیمانی بهره مند شوید.

یکی دیگر از خواص سنگ باباقوری این است که وجود این گوهر سبب تنظیم خواب شده و متضمن خواب های خوش است. سبب تقویت شجاعت شخص در برابر خطرات می گردد و تاثیرات زیادی برای آرامش شخص دارد و همچنین گسترش و تقویت استعداد حل مسائل از خواص عقیق سلیمانی است.

این گوهر سبب مداوای مشکلات پانکراس و بهبود دستگاه خونی بدن نیز می شود و تقویت سیستم گردش خون یکی از خواص سنگ سلیمانی برای بدن می باشد. جهت پایدار بودن خواص عقیق سلیمانی باید آن را شارژ کرد اما این شار نیاز به الکتریسیته و پریز ندارد!! و کار بسیار راحتی است. کافی است که این نگین را یک بار در طول هفته با آب جاری شستشو داده و اصطلاحا از انرژی منفی تخلیه کنید و سپس چند دقیقه در آفتاب بگذارید تا مجددا از خواص سنگ سلیمانی بهره ییرید (در ادامه مقاله به طور دقیق تر شیوه پاکسازی و شارژ این گوهر را بیان میکنیم). البته واضح است که گردنبند عقیق سلیمانی یا گردنبند باباقوری نیز خواص یاد شده را دارد.

sardonyx-necklace-1 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن سنگ عقیق در احادیث و روایات

از گذشته تا کنون در ملل مختلف و قبایل متفاوت جهان عقیق را سنگی مقدس و روحانی می دانند و به دلیل خاصیت سنگ سلیمانی آن را در نزدیک خود نگه داری می کنند. همچنین اعتقاد این قبایل بر محافظت این سنگ در برابر خطرات و بلا ها بوده است. و برای رونق کسب و کار و درآمد افزایی از خواص عقیق سلیمانی و انواع دیگر آن بهره می جستند. همچنین احادیث فراوانی از ائمه اطهار(ع) و پیامبر اکرم (ص) در مورد این سنگ و خواص انگشتر شجر سلیمانی نقل شده و سنگ عقیق سلیمانی اصل به عنوان سنگی با اهمیت شناخته می شود.

sardonyx-stone عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

۱- جبرئیل بر پیامبر (ص) فرود آمد و عرض کرد : ای پیامبر، خداوند بر تو درود می فرستد و می فرماید که : انگشتری ات را درون دست راستت قرار بده و سنگ آن را نیز عقیق قرار ده و همچنین به پسرعمویت علی هم بگو که انگشتر خود را در را در دست راست بگذارد و نگینش را نیز از انی سنگ قرار بدهد. پیامبر اکرم (ص) پیغام جبرائیل را به حضرت علی (ع) رساندند. امیر المومنین (ع) عرض کردند: یا رسول الله سنگ عقیق چیست؟ پیامبر اکرم (ص) فرمودند : عقیق نام یک کوه یمن می باشد.

۲- امام رضا (ع) فرموده اند: سنگ عقیق فقر و تنگدستی را برطرف می نماید و در دست داشتنش باعث از بین رفتن نفاق می گردد.

۳- از امام صادق (ع) نقل شده است که اگر کسی انگشتر عقیق در دست کند، عاقبتش ختم به خیر و خوبی است و در مسافرت ها سبب امنیت است و کسی که انگشتر عقیق در دست کند پریشان نمی شود. موجب ایمنی است.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن انواع عقیق سلیمانی

همان طور که گفته شد عقیق سلیمانی یا باباقوری نوعی از عقیق است که دارای رگه می باشد. به این سنگ، خلنگ یا قلنج هم می گویند زیرا که خلنگ در لغت معنای سیاه‌ و سفید می دهد. و این سنگ در لغت عرب و یا در متن های قدیمی تر فارسی به نام جزع نیز مشهور است. سبب این نام گذاری (باباقوری) روی عقیق سلیمانی این است که طرح چشمی درون چنین نوع نگینی وجود دارد که مقداری هاله اطراف آن فراگرفته است. در اعتقادات و فرهنگ مردم عده ای بر این باورند که دعای سنگ سلیمانی احتمال دارد برای انسان خوش بیاری یا بد بیاری بیاورد. در نتیجه به احتمال فراوان بخشی از همین ویژگی ها سبب شده است که برای دفع چشم زخم انگشتری شان را به سنگ عقیق سلیمانی مزین می کنند و از خواص انگشتر سلیمانی استفاده می کنند.

sardonyx-ring عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن
عقیق سلیمانی در انواع و اشکال متفاوتی وجود دارد که با توجه به رنگشان کاربردشان هم متفاوت می باشد اما همگی خواص عقیق سلیمانی را دارا می باشند. اکنون انواع و اقسام آن را با کاربرد هایشان بررسی می کنیم :
۱- فارسی: به دلیل مشهور بودن این نوع بین ایرانیان به آن فارسی گفته می شود. این نوع از لحاظ قیمت از باباقوری حبشی گران‌ قیمت و از نوع بقرانی ارزان‌ تر می باشد. این نوع عقیق که از انواع عقیق سلیمانی می باشد در جواهراتی که برای کودکان می سازند کاربرد دارد و چشم بد را از آن ها دور می سازد.
۲- بقرانی: این نوع نایاب از انواع سنگ عقیق سلیمانی اصل  می باشد که دارای سه رنگ قرمز، بلوری شفاف سفید مرجانی می باشد. البته در برخی موارد یکی از رنگ های سیاه، زرد و یا سبز نیز در برخی از آنان دیده می شود. همینطور خط هایی که روی این مدل از عقیق وجود دارد صاف و راست می باشد.
۳- معرق: این مدل دارای رگ های باریک و زیبای بسیاری است که از تلفیق رنگ های سیاه، قرمز و سفید تشکیل شده است. احتمال دارد رگه‌ هایی شبیه درخت یا حیوانات روی این نوع عقیق سلیمانی دیده شوند.
۴- غروانی: از انواع سنگ عقیق سلیمانی می باشد که به‌ دلیل مساحت زیاد و ابعاد بزرگش قابل تراش دادن نمی باشد. به همین علت این سنگ برای جواهر آلات استفاده نمی گردد بلکه از این نوع برای زینت دادن ویترین ها، آکواریوم ها و یا ساختن ظرف های سنتی استفاده می شود دارای رنگ های بی نظمی است.
۵- بسلی: از مشخصات آن این است که لایه ی پایین و بالای آن به رنگ سیاه و قرمز است و میان آن دو خط های سفید رنگی وجود داشته باشند.

sardonyx-stone-2 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن مهره سلیمانی چیست؟

در گذشته از سنگ سلیمان، مهره مدور سیاه و سفیدی می ساختند که به شکل و رنگ چشم گوسفند مرده بود و جهت پیشگیری از چشم زخم در گردن کودکان آویخته و یا گاها جهت زیبایی مورد استفاده قرار می گرفت. مهره سلیمانی مهره ای است که غالبا در یمن یافت می شود که به عقیق رگه دار یا باباقوری معروف می‌باشد. رگه های مهره سلیمانی معمولا به رنگهای سفید و سیاه و قرمز و قهوه ای زرد و کرم است.

-سلیمانی عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص مهره سلیمانی

برای مهره سلیمانی که غالبا به صورت جفت مهره مشاهده می‌شود خواص زیاد و گاها عجیبی ذکر می شود که اکثر این خواص در منبع معتبری نیامده است و در این جا صرفا به بیان چند مورد از این خواص مهره سلیمانی می‌پردازیم:

همواره سنگ‌ها دارای قدرت‌های جادوی شگفتی‌آوری بوده‌اند. این مهره‌ها دارای انرژی زیادی هستند. اجزای جهان دارای انرژی مغناطیسی هستند که این مهره‌های سلیمانی نیز از این ویژگی برخوردار اند و تاثیرات بزرگ و اعجاب انگیزی در زندگی آدمی می‌گذارند که موجب فعال سازی همه چاکراها می‌گردد.

-مهره-سلیمانی عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن خواص مهره سلیمانی بر روح و روان:
از خواص این مهره این است که شخص را از هر نوع آسیب و چشم زخمی محافظت می‌کند و از قدرت ویژه ای برای تسخیر قلوب مردم برخوردار می‌کند، همچنین باعث می‌شود آن فرد خوش شانس  شود و حرفش مورد قبول دیگران قرار گیرد. یکی از مهمترین انواع خاصیت مهره سلیمانی، افزایش رزق است. با فعال سازی چاکرای تاجی (چاکرای هفتم) تغییرات مهمی در زندگی، افزایش هوشمندی و آگاهی، جذب امواج مثبت و دفع امواج منفی و نهایتا شادی و نشاط می‌شود. همچنین مهره سلیمانی به فرد یاری می‌رساند تا دوباره خودش را پیدا نماید و مانع از خشونت می‌گردد.

خواص مهره سلیمانی بر بدن:
مهره سلیمانی تاثیر شگفتی برای چشم‌ها، معده و رحم دارد و باعث می‌شود رگ‌های خونی در بدن تقویت شود. همچنین این مهره در درمان مشکلات پوستی بسیار قدرتمند است.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن دعای سنگ سلیمانی

توجه داشته باشید که دعای سنگ سلیمانی ارتباطی به عقیق سلیمانی ندارد. حضرت سلیمان بر روی انگشتر خود دعای “سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الْجِنَّ بِکَلِماتِهِ” را داشته اند که حرز بسیار قوی برای دفع بلایا و شرور است که حضرت زهرا (س) نیز همین حرز را بر روی انگشتری خود داشته اند. همچنین دیگر دعای سنگ سلیمانی به لوح ستاره سلیمان معروف است. این دعا که بر انگشتر سلیمان بوده گفته می شود همان چیزی است که جن و انس را فرمانبردار می‌کرده و قدرت شگفت او را بر جهان ارزانی می‌ داشته است. نقش این دعای سنگ سلیمانی را در تصویر زیر میتوانید ببینید. امکان سفارش این محصول به شرف آنلاین وجود دارد، کافیست با بخش پشتیبانی شرف آنلاین در ارتباط باشید.

-ستاره-سلیمان عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن تشخیص عقیق سلیمانی اصل

در ابتدای این بخش توضیح دهیم که اساسا قیمت عقیق سلیمانی بالا نیست بنابراین انواع تقلبی آن غالبا در بازار وجود ندارد. برای تشخیص سنگ و مهره سلیمانی اصل باید به این نکته توجه کرد چون این نگین از دسته ی سنگ های عقیق میباشد فاکتورهایی که برای شناسایی سنگ عقیق وجود دارد تا حد زیادی نیز می تواند به تشخیص مهره سلیمانی اصل هم کمک کند. آگاهی از رنگ های موجود برای این سنگ میتواند به عنوان اولین ملاک تشخیص مهره سلیمانی اصل باشد. رنگ های خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز، سبز و قهوه ای از جمله رنگ های موجود برای این سنگ میباشند.

4-1-337-انگشتر-عقیق-سلیمانی-مردانه-1 عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن سختی این سنگ دومین فاکتور است که می تواند کمک زیادی به تشخیص مهره و سنگ سلیمانی اصل به شما بکند تا با تهیه آن از خواص سنگ سلیمانی بهره مند شوید. این سنگ به راحتی خراش داده نمی شود. داشتن یک یشم به شما کمک زیاد میکند، کافیست آن را بر روی عقیق سلیمانی بکشید و نباید خراش بردارد.

توصیه می شود برای تشخیص عقیق سلیمانی اصل و تقلبی حتما به یک کارشناس با تجربه و افراد قابل اعتماد مراجعه کنید تا دچار مشکل نشوید با آگاهی از روش های درست تشخیص عقیق سلیمانی با تهیه یک نگین سلیمانی اصل بتوانید از خواص سنگ سلیمانی نهایت بهره را ببرید.

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن قیمت عقیق سلیمانی

قیمت سنگ های قیمتی خیلی قابل اندازه گیری نیست. بحث قیمت برای سنگ و انگشتر عقیق سلیمانی بسیار پیچیده است .این سنگ از لحاظ قیمت سنگی میان رده محسوب می شود و آن چنان قیمت بالایی ندارد اما با توجه به شکل، ابعاد، نوع و طرح آن ارزش گذاری می‌ گردد. این رِنج قیمتی می تواند از چند ده هزار تومان تا حداکثر چند میلیون تومان تغییر داشته باشد. نکته حائز اهمیت دیگر در قیمت گذاری، تراش، طرح و نقش سنگ و ابعاد و اندازه آن است و هرچه خوش تراش تر و زیبا تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. توجه داشته باشید که به علت عجیب و خاص بودن این گوهر گاها افراد سودجو قیمت بسیاربالا برای آن تعیین میکنند که توجیه پذیر نیست، مگر اینکه واقعا طرح خاص و ویژه ای روی نگین نقش بسته باشد.

collection-sardonyx عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن معادن

منابعی که در هند هستند از بهترین معادن استخراج عقیق سلیمانی و باباقوری هستند. این سنگ را اغلب به حالت صورت گنبدی یا تیله مانند تراش می دهند و در صنعت جواهر آلات از این نوع به عنوان نگین انگشتر های مردانه استفاده می شود و از خواص عقیق سلیمانی استفاده میکنند. پاکستان، یمن  ایران نیز از دیگر منابع این گوهر است.

sardonyx-stone-min عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

12210-gem-stone-icon عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن نحوه شارژ و نگهداری عقیق سلیمانی

کمی قبل تر درباب خواص عقیق سلیمانی چیست؟ خواص این گوهر بیان شد که جهت بهره مندی از آن ها شارژ این سنگ اهمیت زیادی دارد. شارژ کردن نگین سلیمانی کار سختی نمی باشد و با توجه به این خاصیت سنگ و مهره سلیمانی که به راحتی قابل شارژ می باشد شما به راحتی می توانید این نگین سلیمانی را شارژ کرده و از خواص آن بارها استفاده کنید. نحوه شارژ نگین سلیمانی این گونه است که هر هفته یک مرتبه سنگ را در آب جاری تخلیه انرژی کرده و دقایقی آن را زیر نور خورشید قرار دهید تا سنگ دوباره انرژی اش را بازیابی کند و بتوانید از خواص این سنگ رنگارنگ بهره ببرید.

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر باباقوری (46)

انگشتر عقیق سلیمانی (91)

گردنبند عقیق باباقوری (12)

گردنبند عقیق سلیمانی (26)

گردنبند عقیق سبز (30)

انگشتر شجر (59)

انگشتر عقیق سبز (90)

گردنبند عقیق یمنی (123)

گردنبند عقیق کبود (61)

گردنبند عقیق سرخ (66)

گردنبند عقیق (224)

انگشتر عقیق یمنی (277)

انگشتر عقیق کبود (94)

انگشتر عقیق سرخ (214)

انگشتر عقیق (578)

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

103 دیدگاه در “عقیق سلیمانی چیست؟ معرفی خواص سنگ عقیق سلیمانی (باباقوری) و انواع آن

 1. عرفان گفت:

  باسلام ببخشید سالهاست سنگی به اندازه بند انگشت همانند حقیق سلیمانی دارم و نیاز به راهنمایی برای فروشش داشتم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ عقیق سلیمانی چندان گران قیمت نیست. میتوانید قیمت موارد مشابه را مشاهده کنید و با همان حدود قیمت به فروش برسانید.

 2. مسعود گفت:

  با اب دریا هم میشه شارڗ کرد

 3. آرزو گفت:

  سلام ایا این نقش خاتم سلیمان واقعیت داره؟

  1. ناشناس گفت:

   بله واقعیت داره ولی نه این طوری که تو سایت آمده

 4. ناشناس گفت:

  سلام حسن از بوشهر ایا مهره سلیمانی هم حکمی دارد

  1. کاظیم حسینی گفت:

   واقعا خلی عالی من یکی از بهترین ازین سنگ ها را میخوام که باعث ترک مواد مخدر میشود

 5. رویا گفت:

  سلام خسته نباشید. من دو مهره برد سلیمانی دارم میخواستم سوال کنم آیا نیاز به شارژ دارن یا دعای خواصی باید روی مهره ها خواند

 6. سارا گفت:

  سلام، وقت بخیر من یک انگشتر سلیمانی گرفتم با گردنبند زوعه مار از کجا بفهمم اصل هستن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   برای تشخیص عقیق سلیمانی همین مقاله را مطالعه بفرمایید.

 7. پریناز گفت:

  من انگشتر عقیق سلیمانی به شماره ۵۳ میخوام قیمتش چند میشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   باید طرح مدنظرتون رو انتخاب کنید. لطفا با بخش پشتیبانی انلاین در ارتباط باشید.

 8. سهیل گفت:

  یه انگشتر باباقوری خلنگ میخام چطور سفارش بدم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

 9. حسن گفت:

  سلام و عرض ادب ،میخاستم محبت کنید در صورت امکان عکس انگشتر رو ارسال کنم و بفرمایید سنگ از چه نوعی هست, ممنون میشم

 10. بهزاد گفت:

  سلام خسته نباشید. ممنون از برنامه خوبتون من چند تا مهره قدیمی دارم میخواستم بفروشم اگر میشه راهنمایی کنید. مرسی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام و ممنون از نظر لطفتون
   درحال حاضر خرید نداریم میتونید از رسانه های فروش محصولات دست دوم استفاده بفرمایید.

 11. علی گفت:

  با سلام من یه سنگ دعای نبی سلیمان (ع) دارم. در مورد خواص آن به من اطلاعات بدهید ضمنا قیمت خودتان را هم بگویید و اگر انگشتر موکلدار بخرم باهم مشکلی ایجاد نمیکنند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   در مورد خواص همین مقاله را مطالع بفرمایید.

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.