سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص

peridot-stones1-min زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص

مقاله ای که مشاهده می کنید همه اطلاعاتی را که راجع به سنگ زبرجد نیاز دارید به شما خواهد داد. این سنگ افسانه ای، با خواصی اعجاب انگیز و منحصر به فرد با رنگ سبز زیبایش می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. سنگی همیشه سبز که حتی در تار های صوتی انسان نیز تاثیر گذار است. در این مقاله نکات بسیاری درباره تایخچه، ساختار فیزیکی و شیمایی، ویژگی های جالب و شگفت انگیز و خواص زبرجد برای روح و بدن براساس منابع علمی و احادیث آورده شده است.

برای آشنایی هرچه بیشتر با ما همراه باشید…

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص  تاریخچه سنگ زبرجد

شجره نامه این گوهر ارزشمند به مصر باز می گردد. زبرجد یا همان pridot گوهر ملی کشور مصر است و از زمان باستان به عنوان جواهر با ارزش بوده است. از آنجا که در زیر نور آفتاب این گوهر نامرئی وشیشه ای می باشد مصریان گذشته فکر می کردند که نور خورشید را به خود جذب می کند و آن را به عنوان «گوهر خورشید» مورد احترام قرار می داده اند. این نگین با تنوع در شکل و اندازه های گوناگونش یکی از بهترین و متنوع ترین نوع جواهرات محسوب می شود و استفاده از آن ها برای دوست داران زیورآلات و جواهرات جذاب توصیه می شود.

بسیاری از گوهرها را می توان در رنگ های مختلفی در محدوده رنگ صورتی روشن تا آبی یافت؛ اما از خواص زبرجد این است که دارای رنگ سبز دائمی است. البته رنگ سبز این سنگ قیمتی، با مقدار آهن موجود در بافت بلوری آن ارتباط مستقیمی دارد. رنگ این گوهر از رنگ سبز تیره تا سبز روشن متغیر است. به علت همین تنوع رنگ های موجود در رنگ سبز زبرجد بعضی مواقع این سنگ با زمرد اشتباه گرفته می شود. یکی از قدیمی ترین سنگ های قیمتی جهان همین سنگ می باشد. این سنگ برای اولین بار در یک جزیره در دریای سرخ درنزدیکی کشور مصر کشف شد.

women-peridot-ring-e1570005808447 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بنا بر افسانه ای ساکنان این جزیره مجبور به جمع آوری سنگ برای خزانه فرعون بودند. به همین علت ساکنان جزیره در طول شبانه روز مجبور به کار در معادن برای استخراج سنگ بودند و این خود دلیلی برای کشف سنگ زبرجد توسط آنان شد؛ زیرا این سنگ در طول شب درخشش بسیار زیبایی را ایجاد می کرد. به همین دلیل مصریان این سنگ را به عنوان گوهری از خورشید و همچنین زمرد شب نام گذاری کرده اند.
در گذشته و حتی اکنون استخراج این نگین یکی از منحصر به فرد ترین سنگ ها به شمار می رود؛ زیرا اکثر سنگ ها در پوسته زمین تشکیل می گردند. و این در حالی است که این سنگ در لایه های عمیق تری از پوسته زمین تشکیل می شود. این سنگ در واقع در گوشته زمین شکل می گیرد. عمق این سنگ ها در گوشته زمین گاها به بیست تا پنجاه مایل رسیده است. البته در بعضی از نواحی به دلیل فعالیت های صفحه تکتونیکی یا فعالیت آتشفشان ها، سنگ زبرجد به طور طبیعی به سطوح بالاتری از سطح زمین خواهد رسید.

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص ساختار شیمایی و فیزیکی

peridot-rings زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص از نظر شیمیایی زبرجد سبز سیلیکات منزیم آهن می باشد و شدت رنگش بستگی به میزان آهنش دارد. البته ممکن است در آن کمی نیکل و کرومیم هم یافت شود. زبرجد سبز زیاد سخت نیست و در مقابل اسید مقاومت زیادی ندارد. رنگ آن از زرد مایل به سبز تا زیتونی و سبز قهوه ای تغییر می کند و زیر نور طبیعی خورشید درخشش بسیار زیبایی دارد. ممکن است این گوهر را با جواهرات رنگی مشابه اشتباه بگیرید اما شکستگی دو گانه قوی این سنگ ویژگی متمایز آن محسوب می شود.

در سنگ های زبرجد ضخیم تر، دوبرابر شدن لبه های مناسب برای هرگونه تراشی را به سادگی می توان مشاهده کرد. بهترین رنگ این سنگ دارای درصد آهن کمتر از ۱۵% است و معمولا دارای مقداری نیکل و کرومیوم نیز می باشد. سبز پررنگ محبوب ترین و گران ترین نوع این سنگ است. امام به طور کلی این نگین شفافیت بسیار عالی دارد. گونه های درخشانش خیلی محدود هستند.

سنگ های بزرگتر به دلیل وجود ناخالصی اندکی ابری شکل و مات شده اند اما از خواص زبرجد این است که وقتی برش و صیقل داده شوند، درخشش فوق العاده ای مثل شیشه پیدا می کنند. زبرجد معمولا به دلیل شفافیت زیادی که دارد تراش داده می شود. برش های پلکانی در آن خیلی محبوب هستند. این سنگ را می توان در اشکالی مانند دایره های مهره ای قدیمی، بیضی، بالشی و زمردی پیدا کرد.

دسته بندی محصولات زبرجد

بر روی دسته بندی مورد نظر کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر زبرجد (62)

گردنبند زبرجد (50)

ست و نیم ست زبرجد (12)

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص نکات جالب و اعجاب انگیز

۱- تاریخچه ای طولانی دارد و چند هزار سال است که به عنوان جواهر استفاده می شود.
۲- جنگ های صلیبی این گوهر به اروپا وارد کرد و برای تزئین کلیساهای قرون وسطی از آنها استفاده می شد.
۳- در باورهای سنتی این سنگ تحفه مادر طبیعت برای جشن گرفتن آفرینش دنیای تازه می باشد.
۴- رهبران ملی که از زبرجد در لباس هایشان استفاده می کنند باور دارند که خواص زبرجد برایشان عدالت، دانایی و جاه و مقام به ارمغان می آورد. این گوهر در کنار سایر جواهرات معمولا در گردن بند کشیش های یهودی استفاده می گردید.
۵- جنگ جویان صلیبی این نگین را وارد اروپای مرکزی کردند و در بسیاری از کلیساهای قرون وسطی می توان آن را دید.

women-peridot-ring-2 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
۶- ناپلئون از سنگ زبرجد برای تضمین دادن به جوزفین در مورد علاقه و تعهدش استفاده نمود که البته این موضوع قبل از ازدواج شان بود.
۷- گویند که این سنگ متعلق به سیاره ساتورن می باشد.
۸- استفاده از این سنگ جواهر قیمتی در درجه اول مربوط به ماه تولد افراد میشود. این سنگ سنگ ماه تولد افرادی است که در ماه اوت به دنیا آمده اند و یک سنگ منحصربه فرد برای جذب عشق وانجام صلح می باشد.۹- زبرجد از با ارزش ترین و قیمتی ترین سنگ هایی است که هم توسط پادشاهان زمان و هم توسط بزرگان مذهبی مورد توجه و استقبال قرار گرفته است.
۱۰- عامه مردم این گوهر ارزشمند را به عنوان نمادی برای از بین بردن بدی و همچنین برای زیبایی و دیده شدن مورد استفاده قرار میدهند.

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص خواص زبرجد در احادیث

در باب خواص زبرجد از حضرت امام رضا (علیه السلام) نقل شده است که « انگشتر زبرجد در دست کردن، موجب آسانی است که در آن هیچ دشواری نباشد.»

peridot-ring-e1570005900471 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص خواص زبرجد برای روح و بدن

۱- از خواص زبرجد که در ست و نیم ست زبرجد هم کاربرد دارد این است که روی صدا اثر بسیار خوبی دارد، افرادی که قصد دارند از صدای رسا و زیبا در سخنرانی و خوانندگی استفاده کنند این سنگ پیشنهاد می شود.
۲- مفید برای عملکرد و سوی چشم
۳- موثر برای مجاری تنفسی
۴- تاثیر گذار برای گردش خون
۵- از دیگر خواص زبرجد می توان به از بین بردن افسردگی و تقویت روحیه اشاره کرد.
۶- تقویت دستگاه گوارش و رفع بیماری یبوست
۷ موثر در فعالیت غده های هیپوفیز
۸- تحریک کننده سیستم ‌های عصبی سمپاتیک
۹- فعال شدن معده و دستگاه هاضمه
۱۰- زدودن سموم از کبد نیز از دیگر خواص زبرجد است.
۱۱- رفع ناراحتی های پوستی
۱۲- بر طرف کردن سردرد های میگرنی
۱۳- مداوا کردن جوش ها و آبله های زیر پوستی بر روی صورت نیز از خواص زبرجد می باشد.

kinds-of-peridot زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
۱۴- چاکرای درمانی : این سنگ برای چاکرای مربوط به قلب مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین برای زبرجد آبی چاکرای پیشانی و گلو مورد استفاده قرار می گیرد
۱۵- سنگی بسیار قوی برای ازبین بردن غم و غصه : چنانچه این سنگ را را به صورت گردنبند زبرجد استفاده کنید غم، افسردگی حسادت و نفرت را از روح و روان پاک می گرداند پاک می کند.
۱۶- اگر زبرجد را به همراه داشته باشید تاثیر زیادی در افزایش برکت و ثروت دارد.
۱۷- همچنین از خواص زبرجد این است که برای صاحب اش شانس و اقبال خوب می آورد.

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص مشهورترین سنگ های زبرجد

بزرگترین سنگ زبرجد در جزیره زابارگاد به وزن ۳۱۹ قیراط یافت شده و متعلق به یک موسسه در واشنگتن به نام استیمسون می باشد. در کشور روسیه سنگ هایی وجود دارند که در شرق سیبری و در شهاب سنگ ها یافت شده اند.

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص روش نگهداری

این سنگ نسبتا مقاوم می باشد اما به علت خواص زبرجد که بسیار ارزشمند می باشد باید در نگهداری آن توجه ویژه ای داشت. این نگین در مقایسه با سایر سنگ ها و جواهرات سختی نسبتا کمتری دارد به همین دلیل مراقب باشید که روی آن خراش نیفتد. این گوهر به اسید حساس نمی باشد اما سنگی شکننده است. همچنین اگر زیر فشار زیاد قرار بگیرد میتواند منفجر شود و توصیه میشود که به هیچ عنوان در فشار بالا قرار نگیرد. و همچنین سعی کنید از گرمای زیاد و تغییرات آب و هوایی به دور باشد. سنگ زبرجد را به آسانی می توان با یک پارچه نرم به همراه آب و صابون شستشو داد. تلاش کنید در شتستشو تمام ذرات صابون را از نگین پاک کنید. سعی کنید هنگام کارهای خاص مانند ورزش یا انجام امورخانه آن را از دست خود خارج کنید و به صورت جداگانه در جعبه جواهرات خود درون یک پارچه نرم قرار دهید.

Peridot-gem-stone زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص شناخت بیشتر

زبرجد سنگی خاص از جنس الیوین معدنی است. بعضی ها این نگین را الیوین می گویند اما وقتی مساله سنگ قیمتی مطرح می شود، زبرجد سبز واژه بهتری است. این گوهر رنگ مخصوص به خود دارد به این معنی که رنگش در نتیجه ترکیبات مواد شیمیایی درونش ایجاد شده است و ارتباطی با ناخالصی های خارجی ندارد بنابراین فقط به رنگ سبز است. در واقع زبرجد سبز یکی از محدود سنگ های قیمتی است که فقط دارای یک رنگ است، گرچه انواع رنگ های سبز مانند سبز روشن مایل به زرد و سبز تیره هم در این بین دیده می شود.

در گذشته جزیره آتشفشانی زبرجد در دریای سرخ، شرق مصر مهمترین منبع این سنگ با قدمت ۳۵۰۰ سال بوده است. اکنون بهترین نوع با بالاترین کیفیت از منطقه موگوک در برمه استخراج می گردد هرچند نوع سبز پاکستانی هم بسیار باکیفیت است. سایر معادن در استرالیا، برزیل، مکزیک، نروژ، آفریقای جنوبی، سریلانکا، تانزانیا و آمریکا وجود دارند به تازگی چین تبدیل به بزرگترین تولید کننده این نگین شده است. این گوهر سبز رنگ در شهاب سنگ هایی که با زمین برخورد کرده اند هم دیده شده و روی سیاره مریخ و کره ماه نیز به شکل الیوین کشف شده است.

به دلیل فراوانی خواص زبرجد، از این گوهر اشکال و اندازه های مختلفی موجود است و به همین دلیل گزینه بسیار خوبی برای گوشواره و سایر طرح ها می باشد که با دقت با یکدیگر تطبیق می یابند. این گوهر سختی خوبی دارد و با کمی مواظبت می توان آن را برای ساخت انگشتر هایی که در طول شبانه روز استفاده می شوند به کار برد. به دلیل زیبایی منحصر به فردش میتواند نگین مناسبی برای گردنبد، دستنبد، بازوبند، سنجاق سینه، گل سینه و گوشواره باشد و تنوع رنگ جذابی را ایجاد خواهد کرد. از مهم ترین خواص زبرجد این است که آن را به هیچ عنوان نمی توان آماده کرد یا به طور مصنوعی ساخت. با این حال احتمال استفاده از فویل فلزی در آن برای بالا بردن مقاومتش وجود دارد. همچنین ممکن است که سنگ های کمرنگ تر با لایه سبز پوشانده شوند تا رنگ بهتری داشته باشند. نوع ساختگی نیز به شکل لعل ترکیبی یا یاقوت کبود وجود دارد.

نکته: سنگ ها و جواهرات رنگی را بر اساس اندازه شان بخرید نه فقط وزن قیراط آن، جواهرات رنگی نسبت خاصی در نسبت اندازه به وزن دارند بعضی ها بزرگ تر و بعضی ها کوچک تر از الماس در مقایسه با وزن شان می باشند.

a-lit-of-peridot زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص

12210-gem-stone-icon زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص روش تشخیص سنگ زبرجد اصل

۱-  با دقت بالا نگین زبرجدتان را مشاهده کنید. سنگ اصل همیشه به رنگ سبز می باشد  ولی رنگ آن کم و زیاد می شود.
۲- سنگ زبرجدتان را بیرون برده و در نور طبیعی خورشید به آن نگاه کنیدسپس در زیر نور مصنوعی مانند مهتابی نیز رنگ سنگ را بررسی کنید رنگ این گوهر باید در دو حالت به یک رنگ باشد.
۳- همچنین چنانچه رگه هایی از رنگ قهوه ای یا زرد درون آن یافتید نشانه ای از اصل بودن سنگ است.
۴- با کیفیت ترین و بهترین زبرجد ها نیز حتی رگه ای از رنگ زرد را دارا می باشند. به طور خلاصه،‌ هر سنگ اصل از این گوهر و طبیعی دارای هاله ای از غبار یا شکستگی درونی می باشد.
۵- سنگ زبرجد گوهری تقریبا نرم می باشد، به همین علت تراشی طبیعی یا شبیه اشک به خود می گیرد.
۶- همه انواع زبرجدها مواد درونی خاصی دارند، چنانچه یک سنگ بدون هیچ گونه شکل یا انعکاسی باشد اصل نمی باشد یا به عبارتی اگر سنگ از هر نظر بدون نقص نباشد اصل است. اما در نظر داشته باشید همه این روش ها قطعیت ندارند و برای بهره بردن از خواص زبرجد و خرید نوع اصلی آن بایستی با کارشناسان و افراد خبره در این کار مشورت نمود.

محصولات زبرجد

5-3-043-peridot-necklaces-1-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند زبرجد الماس تراش نقره زنانه طرح سمن

۲۰۱,۰۰۰ تومان
5-1-016-peridot-women-ring-1-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح آناشید با سنگ زبرجد الماس تراش

۱۶۵,۰۰۰ تومان
soosan-girl-ring-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح سوسن با سنگ زبرجد

۱۷۵,۰۰۰ تومان
5-7-007-peridot-women-set-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

نیم ست زبرجد الماس تراش نقره زنانه طرح مهنیا

۳۶۷,۰۰۰ تومان
5-3-037-peridot-necklaces-2-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند زبرجد الماس تراش نقره زنانه طرح سلین

۲۲۳,۰۰۰ تومان
5-3-035-peridot-necklaces-2-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند زبرجد الماس تراش نقره زنانه طرح ساناز

۱۵۹,۰۰۰ تومان
5-3-017-peridot-necklaces-2-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح آیگین با سنگ زبرجد الماس تراش اصلی

۱۶۹,۰۰۰ تومان
5-3-020-peridot-necklaces-2-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح رامونا با سنگ زبرجد الماس تراش اصلی

۲۰۱,۰۰۰ تومان
5-3-025-peridot-necklaces-2-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند زبرجد الماس تراش نقره زنانه طرح سلامه

۲۲۷,۰۰۰ تومان
5-3-047-peridot-necklaces-3-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند زبرجد الماس تراش نقره زنانه طرح سرو

۱۵۵,۰۰۰ تومان
5-3-021-peridot-necklaces-1-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

گردنبند نقره زنانه طرح آیلار با سنگ زبرجد الماس تراش اصلی

۱۶۵,۰۰۰ تومان
5-1-031-peridot-ring-1-230x230 زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح شکوفا با سنگ زبرجد الماس تراش

۱۵۹,۰۰۰ تومان

44 دیدگاه در “زبرجد: ۱۷ خاصیت از خواص عجیب سنگ زبرجد + روش تشخیص

 1. فرهاد گفت:

  سنگ انگشتری دارم شبیه زمرد و زبرجد هستش و کسی قادر به شناسایی این سنگ فعلا نشده میشه راهنمایی کنید عکس بفرستم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   امکان تشخیص از روی تصویر نیست بایستی به کارشناس به صورت حضوری مراجعه بفرمایید.

 2. حجت گفت:

  سلام من یه انگشتر زبرجد اصل معدنی میخواهم شما دارید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله لطفا بر روی لینک انگشتر زبرجد کلیک کنید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام آیا سنگ زبرجدهایتان طبیعی و اصل است
   با تشکر

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    بله حتما

 3. ناشناس گفت:

  سلام شما برای زبرجد شناسنامه ام صادر میکنید؟ الان هر قیراط زبرجد اعلا چنده ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی به آزمایشگاه گوهرشناسی مراجعه بفرمایید ولی اگر برای محصولات سایت اقدام نمایید با دریافت هزینه صدور شناسنامه از طریق آزمایشگاه را انجام خواهیم داد.
   قیمت زبرجد در حال حاضر از حدود ۵۰ هزار تومان کمی بیشتر یا کمتر و به بالا برای هر قیراط می‌باشد.

 4. حسینی گفت:

  سلام درشترین زبرجدتون چقدره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   از طریق لینک محصولات زبرجد مشاهده بفرمایید.

 5. سید موسب حسینی گفت:

  سلام من یک انگشتر بسیار درشت زبرجد دارم با زغال و رقص مور داخلش و تراش الماسی قیمتشم بالاست این گوهر واقعن نادره طبع و رنگ و اندازه عالیه والا شما درشترین زبرجدتون چند قیراطه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   غالب سنگ های زبرجد فعلی موجود زیر ۱۰ قیراط هستند.

 6. ناشناس گفت:

  سلام زبرجد برای اونایی که ماه مرداد به دنیا اومدن هستش. دقت کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خب مگر غیر از این گفته شده؟

 7. بهار گفت:

  سلام
  سنگ زبرجد همان سنگ یاقوت زرد می باشد ؟
  من متولد ۹ ابان هستم میتونم از یاقوت زرد استفاده کنم
  دوست دارم یکی از این دو را تهیه کنم
  ممنون از ر اهنمایتون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر زبرجد با یاقوت زرد تفاوت دارد.
   سنگتوپاز سنگ اصلی متولدین آبان است و دو گوهری که شما فرمودید جزو سنگهای ماه تولد آبان نیست ولی ضرورتی هم ندارد کسی سنگ ماه تولد رو استفاده نماید و شما به راحتی میتونید زبرجد و یاقوت زرد رو استفاده کنید و از فوایدش بهره مند شوید.

 8. محمدصادق گفت:

  سلام
  خواستم بپرسم که چه موقعی نمونه های جدید انگشتر مردانه زبرجد میارید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به امید خدا در همین هفته پیشرو

 9. ناشناس گفت:

  سلام زبرجد زرد هم داریم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر

 10. حمیدرضا گفت:

  سلام گردنبند مردونه هم دارید؟ یا دستبند زبرجد مردونه خیلی دنبالشم بخاطر کار فنی نمیتونم انگشتر داشته باشم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تصویر یا نمونه محصولی رو که میخواهید برای بخش پشتیبانی آنلاین ارسال بفرمایید تا همان یا نمونه های دیگر همراه با قیمت برای شما ارسال گردد.

 11. Z گفت:

  عالی. فقط سنگ های دیگرو ندارین؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ های دیگر هم موجود هستند. لطفا به فروشگاه سایت مراجعه بفرمایید.

 12. معصومه گفت:

  سلام معصومه هستم میخواستم بپرسم سنگ زبرجد رو افراد متولد آبان میتونن خریداری کنن

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگه از دیدگاه سنگ ماه تولد بخواهیم پاسخ دهیم سنگ زبرجد برای متولدین آبان ماه ذکر نشده است. (مقاله کامل سنگ ماه تولد آبان) اما اگه از دیدگاه روایی و منابع و کتب علمی بررسی کنیم (که درست تر هم هست) بله حتما میتونید خریداری بفرمایید و از خواص و زیبایی بینظیر این سنگ بهره مند شوید.

 13. مریم موسوی گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید سنگ خاص و اختصاصی دی ماهی و سنگ خاص و اختصاصی بهمن ماهی (البته تاریخ تولدشون ۳۰بهمن هستش که نمیدونم برمیگرده به بهمن یا میره سمت ماه اسفند) چه سنگهایی میباشند؟!

  با تشکر

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا مقاله کامل و جامع سنگ ماه تولد رو مطالعه بفرمایید.

 14. فریماه دیلمقانی گفت:

  سنگی بی نهایت زیبا. من از سایت شما گردنبندشو خریداری کردم. خیلی ممنون.

  1. شرف آنلاین گفت:

   مبارکتون باشه

   1. بهزاد گفت:

    سلام آیا شما انگشتر زبر جد اصل هم دارید

    1. شرف آنلاین گفت:

     باسلام و احترام
     بله تمامی سنگ های زبرجد موجود در فروشگاه سایت اصلی و معدنی هستند. لینک انگشتر زبرجد رو ملاحظه بفرمایید

    2. حاج ابراهیم خادم گفت:

     سلام وعرضه ارادت. زبرجد اصل افغان با شناسنامه بین المللی دارین. ممنونم

     1. شرف آنلاین گفت:

      باسلام و احترام
      امکان صدور شناسنامه برای زبرجد افغانستان هست. لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در تماس باشید.

 15. فتحیان گفت:

  سلام شما سنگ خام زبرجد هم خریداری میکنید من یه تعدادی دارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   خیر متاسفانه
   باید با تراشکار زبرجد در ارتباط باشید.

 16. هنگامه گفت:

  سلام خسته باشید سنگ زبرجد جزو ماه های مرداد و شهریور هستن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   زبرجد سنگ اصلی ماه مرداد و همچنین سنگ فرعی ماه مهر است.

 17. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید یه نفر برام انگشتر زبرجد خریده میخواستم بدونم این قیمتی تره یا عقیق زرد؟ ممنون میشم بهم بگید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بستگی به سایز، رنگ، اصالت و … سنگ ها داره ولی در شرایط نسبتا مساوی زبرجد به طور محسوسی قیمت بالاتری نسبت به عقیق زرد داره

 18. موسی صدری گفت:

  عالی

 19. حسین گفت:

  مقاله بسیار کاربردی و جامع بود. از سایت شرف آنلاین متشکرم

 20. معینی گفت:

  سلام…من امروز یکی خریدم خیلی زیباست…
  گرچه قیمتش بالا بود…
  زبرجد همیشه تکه

  1. ناشناس گفت:

   سلام شما به چه قیمتی خریداری کردید؟

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.