سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

best-picture-of-dur-najaf-e1569511945690 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

مقاله ای که مشاهده می‌کنید مجموعه‌ای کامل درمورد سنگ در نجف می‌باشد که تمام اطلاعات و تاریخچه استفاده و پیدایش این سنگ به همراه روایات و احادیث معصومین علیهم السلام و همینطور خواص در نجف از دوران باستان تاکنون به صورت کامل و همراه با مستندات گردآوری شده است. برای آشنایی هرچه بیشتر با این گوهر ارزشمند با ما همراه باشید…

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!  معرفی سنگ در نجف

دُر به معنای مروارید (منظور  پاکی و سفیدی این سنگ) و نوع نجفی به معنی “مروارید نجف” می باشد که در زبان فارسی نیز به این نمونه از کوارتزهای شفاف دُر کوهی گفته میشود. سنگ در نجف سنگی صاف و شفاف که مثل شیشه است و از خانواده ی سنگ‌های کوارتز می‌باشد این سنگ، با رنگ‌های متفاوتی یافت شده و  با نام‌های مختلفی شناخته می‌شود. یکی از گونه های این گوهر، عقیق می باشد که برای عموم مردم شناخته شده است و به رنگ‌های کهربائی، زرد، سفید، جگری، جگری مایل به سیاه و سبز مشاهده میشود.

dur-najaf-ring-men سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

این سنگ از نظر معنوی دارای بسیار با ارزش و گران بها می باشد. سنگ در نجف به صورت دو رنگ شیشه ای بی رنگ و شیشه ای مایل به قرمز در قسمت وادی السلام نجف کشور عراق یافت می‌شود که به نمونه دوم در حسینی نیز گفته می‌شود. گونه های دیگری از  این سنگ خط‌ های سیاه رنگی به شکل مو دارا می باشد که به آن در مودار می گویند.از آنجایی که این سنگ فقط در منطقه بزرگ قبرستان وادی السلام و اطراف آن یافت می شود، منابع آن کم و مردم سرزمین های دور کمتر با آن آشنایی دارند. منطقه وادی السلام نجف بین تپه ها و کوه ها که محل عبور سیلاب نیز هست مکانی با ۵ میلیون جسد می باشد که بزرگترین گورستان جهان است. مکانی که نوح، هود، آدم و همینطور امام علی علیه السلام در آن دفن شده اند. این قبرستان که به نام وادی السلام است، در شهر نجف اشرف قرار دارد که قدمتی به بلندای تاریخ دارد. گفته شده که ارواح  مؤمنین و مؤمنات، شب های جمعه در این گورستان به گرد هم می آیند، اگر انسان دین داری از دنیا برود فرشتگان بدن او را به این قبرستان منتقل خواهند کرد و بلعکس. از جمله مکان های با ارزش و مقدس گورستان، مقام امام زمان و مقام امام صادق می باشد.

گفته می شود سنگ در نجف هنگام زمان ظهور امام زمان (عج) بنا به دلایلی که گفته شد بسیار کمیاب و قیمتی می شود اما امروزه بسیار ارزان و فراون است. از لحاظ زیست شناسی هر انسانی از یه نطفه ای تشکیل شده که زمانی که می میرد و بدن او متلاشی می شود این سلول ها و هسته ی اولیه از بین نمی رود. بدیهی است که ویژگی های گفته شده از خاک وادی السلام با ذرات وجود این انسان های بزرگ باعث شده که سنگ در نجف میان مسلمانان و بخصوص شیعیان ارزش معنوی بسیار بالایی داشته باشد برای این که این سنگ طی هزاران سال در این خاک تشکیل شده و سپس به  ما رسیده است.

dur-najaf-beautiful-stone سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!  Rock Crystal (دُر کوهی)

این نام به سنگ های شفاف و بی رنگ خانواده کوارتز Quartz اطلاق می شود و به وسیله کوهنوردان یونان قدیم کشف شد که تصور می شد این سنگ یخی است که هیچوقت آب نمی شود. سنگ در کوهی با اسم کریستال کوارتز شناخته میشود. این نوع سنگ بیشتر به شکل صفحه دار و یا به صورت دایره ای یا کروی برش داده میشود. نمونه برش خورده آن، به دلیل بی رنگی طبیعی، پاکی و سختی مناسب می تواند به عنوان شبه الماس به کار گرفته شود. کوارتز یا دُرکوهی، با رنگ های صورتی، آبی روشن، سرخ، سیاه دودی، سفید شیری در طبیعت به دست می‌آید. نوع صورتی کوارتز (رز کوارتز) به نام سنگ عشق ورزی شناخته میشود

دسته بندی محصولات سنگ در نجف

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر در نجف (46)

گردنبند در نجف (26)

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید! خواص در نجف در احادیث

در دین مبین اسلام روایات و منابع زیادی درباره استفاده از این گوهر سنگ از  امام صادق علیه السلام نقل شده و سخنی نیز مورد ضرر های سنگ در نجف مشاهده نشده است.

dur-najaf-stone سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
درباره ی خواص در نجف ، از مفضل بن عمر نقل شده که میگوید روزى به خدمت حضرت صادق علیه السلام رفتم و انگشتر فیروزه به دست داشتم. فرمودند: اى مفضل, فیروزه مکان سیر دیدگان مردان و زنان باایمان و دور گرداننده درد از دیده هاى ایشان است و من دوست مى دارم براى هر مؤمنی که پنج انگشتر به دست داشته باشد : یاقوت، که آن فاخرترین همه است و عقیق، که آن خالص تر است براى خدا و براى ما اهل بیت و فیروزه، که آن چشم را قوت بخشد و سینه را گشایش مى دهد و قوت دل را زیاد مى گرداند و زمانی که دنبال کارى برود و آن را به دست کند پس زمانی که بازگردد حاجتش برآورده شده باشد و حدید صینی، و آن را نمیپسندم که همیشه به دست داشته باشد، ولی بد نمى دانم به دست کردن آن را هنگامی که به دیدن کسى برود که از او بیم داشته باشد براى آنکه شر او برطرف مى شود، و حدید صینى شیاطین را دور مى کند، و به این علت دوست مى دارم که داشته باشم. پنجم آن سنگ دری است که در شهر نجف ( سنگ در نجف ) اشرف عراق خداوندگار ظاهر مى سازد. به درستى که هر کس آن را به دست کند به هر نظر کردنی به آن پروردگار عالمیان زیارتی با حجی یا عمره ای در نامه او بنویسد که ثواب آن برابر پیغمبران و صالحان باشد و اگر خداوند رحم نمی کرد بر شیعیان ما هر آیینه هر نگین آن به ارزش بسیار می رسید اما پروردگار آن را ارزان کرده است برای آنها که ثروتمند و فقیر آن ها توانند به دست کرد. (وسائل ج۵ ص۴۰۳ – ۴۰۴)

همچنین از خواص انگشتر و گردنبند در نجف این است که باعث تقویت انرژی معنوی می شود و انرژی های منفی را دور و همراه داشتن آن باعث ایجاد آرامش فرد می شود. در برخی روایات و منابع دیگر نیز درمورد خواص در نجف از نظر دور کردن انرژی منفی، غلبه بر دشمنان و زشتی ها، ایجاد حس آرامش و ارتباط با انرژی های معنوی اشاره شده است.

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید! فواید و خواص در نجف برای روح

*آرامش بخش بودن و تقویت انرژی معنوی فرد از خواص در نجف می باشد.
*همنطور دفع انرژی منفی اطراف از دیگر خواص در نجف می‌باشد.
*دیگر خاصیت از خواص در نجف این است که انرژی بسیار زیادی دارد و از نظر ائمه اطهار توصیه بسیار شده است.

dur-najaf-stone4 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!  خواص در نجف از نظر ماورایی

این گوهر به دلیل رنگ سفید و شفافی که دارد همه چاکراها را تحت تاثیر قرار می دهد و اکثرا می تواند برای همه مقاصد متافیزیکی مثل درمانگری، افزایش هوشیاری، بازکردن چاکرا، ارتباط با درک درونی، دستیابی مجدد به خاطرات نامحسوس، برقراری تعادل قطبیت ها، افزایش سطح مراقبه و رویابینی مورد استفاده قرار گیرد. این سنگ به صورت مفید با همه ی  سنگ های دیگر هماهنگی دارد.
هرچند این گفته بیشتر شبیه به کارهای جادوگری باشد با این حال به لحاظ تاریخی جالب است بدانید که بلیناس در کتاب عجایب المخلوقات درباره خواص در نجف (در کوهی) به این موضوع پرداخته است که: “هر کس بلور بستاند به شکلی که قمر به مشتری نگردد و گوهری بکند و روی آن نقش کند شمایل مردی بر کرکسی وجود دارد، چوبی به دست گرفته، زیر کرکس این پنج حرف بنا کند (ب س ع ا ل) و این گوهر را بر انگشتری برنج قرار دهد و مقداری کافور زیر این نگین بگذارد و به انگشت کند پیش خلایق محبوب بود و نباید لباس سیاه بپوشد و بلوط نخورد و خود را پاکیزه دارد.”

dur-najaf-stone3 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!  خواص در نجف در متون کهن

۱- درمورد خواص در نجف یا دُر کوهی گفته شده است که: هر که بلور آن را به همراه خود دارد خواب های پریشان بشوراند و چنانچه با خود داشته باشد از دندان درد ایمن خواهد بود.
۲- در کتاب مخزن الادویه نیز به این موضوع اشاره شده : طبیعت این سنگ سرد و خشک است. زداینده و تحلیل برنده است. نوشیدن آن برای خرد کردن سنگ مثانه و ادرار بول و ضماد آن بر پستان برای زیاد شدن شیر مناسب می باشد.
۳- ابن سینا با سنگ در نجفی که به صورت منشور بوده شاقولی ساخته بود که امروزه به نام شاقول ابن سینا شناخته می شود که ۴۰۰ کاربرد دارد که یکی از آن ها مثل سیتی اسکن وام آر آی امروز است. آن دوران که هنوز مردم به برق دسترسی نداشتند برای تشخیص بیماری ها استفاده می شد. سنگ های قیمتی مانند سنگ در نجف و فیروزه و عقیق وزمرد ویاقوت هم دارای انرژی هستند وهم دارای شعور؛ بنابراین بدلیل شعورسنگ، سنگ های شفابخش هم بر جسم اثر می گذارند وهم بر روح.

Containers-of-dur-stone سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!  فواید و خواص در نجف برای جسم

۱- این گوهر اثر بسیار زیادی روی عملکرد سیستم گوارشی دارد.
۲- به همراه داشتن سنگ در نجف مخصوصا بر روی انگشتر، جریان خون را تحریک می‌کند و سبب اثرات مثبت  روی آن می‌شود.
۳- سنگ در نجف روی شنوایی و بهبود عملکرد آن اثر بسیار خوبی دارد.
۴- پر نور کننده چشم می باشد و از خیلی  از بیماری های چشمی جلوگیری می‌کند.
۵- از دیگر خواص در نجف ایت که بر ریه‌ها هم اثر گذار است.

dur-najaf-ring1 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
۶- بیشترین خواص در نجف در طب سنتی، از بین بردن خستگی‌های شدید، کمک به رفع و درمان تورم مفصل ها و آسیب‌های وارد شده به استخوان‌هاست.
۷- همینطور بر درمان افسردگی و درد عضلات نیز بسیار موثر است. ( خواص در نجف )
۸- برای جلوگیری از خونریزی های شدید بخصوص برای بانوان، بسیار مفید است.
۹- درمان و بهبود سر دردهای مزمن از مهم‌ترین خواص درمانی سنگ در نجف می باشد. استفاده این سنگ به صورت انگشتر در نجف باعث درمان انواع سر دردها و میگرن‌ هاست.
۱۰- سنگ در نجف نقش مهمی بر تنظیم قسمت های دریافت انرژی بدن دارد و تعادل انرژی را برقرار می کند.
۱۱- آخرین خاصیت از فواید و خواص در نجف این که این سنگ به عنوان نماد نیروی ذهن شناخته می شود و به تمرکز و افزایش قدرت ذهن کمک می کند.

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید! نگاهی تخصصی از منظر کانی شناسی

سنگ در نجف نگینی با ارزش از خانواده کوارتز (دی اکسید سیلیسیوم) با ظاهر سفید شفاف یا شیشه ای میباشد. اغلب میتوان آنرا از گونه کریستال کوارتز شفاف نامید. هرچقدر شفافیت و درخشش آن بیشتر باشد ارزش و بهاء آن نیز بیشتر می‌شود. معمولا نمونه هایی که از قسمت رودخانه استخراج می شوند شفافیت بیشتری نسبت به نمونه های دیگر در زمین های آن منطقه دارند.

مثل هر جای دیگر دنیا بلورهای کوارتز این منطقه به نسبت کیفیتشان متفاوت اند و این میان نمونه ای دیگر به اصطلاح مویی نجف وجود دارد که فی الواقع نوعی کریستال کوارتز با اینکلوژن یا درونگیرهای روتایلی هستند. کوآرتز سنگ گمراه کننده ای است، برای آنکه گونه های بسیار متفاوتی را در بر میگیرد که تصور می شود، کوارتز نیستند اما در اصل نوعی کوارتزند. همینطور درون خانواده کوارتز سنگ های دیگری هم هستند که طبقه بندی جداگانه ای دارند. درجه سختی کوارتز ۷ و ساختار کریستالی آن سه گوش است.

dur-najaf-ring سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
کوارتز بعد از فلدسپات، دومین کانی فراوان است. کوارتز از شبکه پیوسته SiO۴ تشکیل شده، بشکلی که هر اتم اکسیژن بین دو چهار وجهی قرار دارد. به همین علت فرمول عمومی کوارتز SiO۲ می‌باشد. بلورهای کوارتز با اشکال متفاوت مشاهده و بعضی از آنها بعنوان جواهر استفاده می‌شوند. کوارتز سنگی خوش رنگ، زیبا و چشم نواز است. در منابع علمی مختلف برای کوارتز خواص درمانی زیادی ذکر شده و از کوارتز برای سنگ درمانی به وفور استفاده می شود

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید! بلور کوارتز سفید (در کوهی)

زمان باستان از سنگ کریستال شفاف در زیور آلات، دستگیره، چاقو، لیوان و اشیا دیگر استفاده می شد. استفاده از قطعه های کوارتز سفید شفاف بدون رنگ یا شیری رنگ و ایجاد سوراخ درون آن ها همراه با سنگهای عقیق، کارنلیان، لاجورد و دیگر سنگ ها، در ایران، مصر، سوریه و عراق به عنوان گردنبند جواهرات بسیار کاربرد داشت. شفافیت سنگ کریستال مهمترین ویژگی آن بود که طرفداران زیادی داشت.
منابع پلینی (تا قبل از دوره ساسانیان) نشان می دهد جام هایی که رومی ها برای نوشیدن استفاده می کردند از سنگ کریستال وارد شده از هندوستان بود. استفاده از کلمه پارسی bolūr که به معنی vaiḍūrya در زبان سانسکریت می باشد گویای آن است که بسیاری از منابع سنگ کریستال اروپا  از امپراطوری پارس و کوه های ترکمنستان و افغانستان امروزی که منابع فراوانی از ژئود کوارتز و انواع کریستال ها داشت به دست می آمد.

تکه هایی به شکل محدب از عدسی های یافت شده از سنگ در کوهی مربوط به شهر قدیمی نینوا در شمال بین النهرین گواه آن است که در زمان های گذشته از آن برای لنز و بزرگنمایی چشمی استفاده می کردند. بر طبق منابع تاریخی روم و ایران باستان و هندوستان نیز از آن به شکل ذره بین استفاده می کردند.

dur-najaf-stone2 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

نوشته های ابوریحان بیرونی نشان می دهد که زمان های بعد از اسلام به خصوص قرن هفتم تا یازدهم، سنگ کریستال یا در کوهی به خاطر شفافیت و خلوص به معنی مشتق شده از آب بود و حکاکی های پیدا شده به شکل پشت و رو نشان می دهد که در ایران به عنوان طلسم و خوش شانسی به کار گرفته شده است. همینطور ظرف های یافت شده مثل کاسه و یا لیوان از مناطقی مثل شوش و قزوین نشان می دهد استفاده از سنگ کریستال زمان اوایل این دوران بوده است. شاید یکی از مهمترین خواص سنگ کریستال به وسیله نیوتن باشد که توسط منشور کوارتز شفاف توانست شکست نور عبوری خورشید به طیف رنگ های مختلف را مشاهده و کشف کند و به این ترتیب طول موج های مختلف را به دست آورد.

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید! آماده سازی و تراش

شکل ساخت سنگ در نجف مختص به استان نجف عراق است و چون فقط در این سرزمین به دست می آید به در نجف شهرت دارد. زمانی که آغاز سال باران نیسان (اولین بارش باران اواخر فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت که اثرات درمانی بسیاری دارد.) بر نجف و گورستان وادی السلام (یکی از بزرگترین و قدیمی ترین گورستان های تاریخ که قبر تعدادی از پیامبران و بسیاری از صالحان و بزرگان دین نیز در آن وجود دارد) می بارد، با خاک این مکان مقدس (فقط خاک وادی السلام) ترکیب می شود و  باعث میشود که کلوخ هایی به وجود بیاید، کلوخ ها را صیقل می دهند و سنگهای درّ برای نگین انگشتر، تسبیح و … از آن تهیه می شود.

نکته ای که درباره ی خواص در نجف بیشتر از هرچیزی با ارزش است، این است که خاک این محل دفن بسیاری از مؤمنین و دوستداران خدا است. زمانی که دری ساخته می شود، این احتمال وجود دارد که در آن میلیون ها سلول که هر کدام از  آن ها متعلق به یک فرد با ایمان است، وجود داشته باشد

dur-najaf-stone1 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

12210-gem-stone-icon سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید! شارژ سنگ در نجف

برای بازیابی خواص در نجف باید هر ماه یک تا دو بار درون آب روان شسته شود و بعد از آن برابر معرض نور خورشید قرار گیرد تا خشک شود و انرژی مجدد را بدست آورد

محصولات با سنگ در نجف

12-3-021-dur-najaf-necklace-1-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

گردنبند در نجف نقره زنانه طرح سروین

۱۹۱,۰۰۰ تومان
12-1-007-dur-najaf-ring-11-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح آرتین با سنگ در نجف اصلی

۲۵۹,۰۰۰ تومان
12-1-036-dur-najaf-ring-2-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

انگشتر در نجف نقره زنانه طرح راویه‌‌‌

۱۶۷,۰۰۰ تومان
12-1-021-dur-najaf-ring-4-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح مهرنگار با سنگ در نجف اصلی

۱۶۵,۰۰۰ تومان
12-3-018-dur-najaf-necklace-1-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

گردنبند در نجف نقره زنانه طرح سروگل

۱۷۱,۰۰۰ تومان
12-3-019-dur-najaf-necklace-1-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

گردنبند در نجف نقره زنانه طرح سروناز

۲۳۹,۰۰۰ تومان
12-3-012-dur-najaf-necklace-1-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

گردنبند در نجف نقره زنانه طرح زیلان

۱۷۱,۰۰۰ تومان
حراج
12-3-023-dur-najaf-necklace-1-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

گردنبند در نجف نقره اصل زنانه طرح ماه آفرین

۱۵۴,۰۰۰ تومان ۱۴۷,۰۰۰ تومان
12-1-001-dur-najaf-ring-4-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح حوریا با سنگ در نجف اصلی

۱۸۱,۰۰۰ تومان
12-3-017-dur-najaf-necklace-1-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

گردنبند در نجف نقره زنانه طرح زیتون

۲۰۹,۰۰۰ تومان
12-1-015-dur-najaf-ring-5-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

انگشتر نقره مردانه طرح خوشیار با سنگ در نجف اصلی

۲۴۹,۰۰۰ تومان
12-1-006-dur-najaf-ring-2-230x230 سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!
بستن

انگشتر نقره زنانه طرح دانژه با سنگ در نجف اصلی

۱۶۱,۰۰۰ تومان

21 دیدگاه در “سنگ در نجف : آن چه درباره تاریخچه عجیب و خواص در نجف نمیدانید!

 1. محمدمحمدی گفت:

  سلام آیا در نجف مضراتی هم داره یا خیر؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   در منابع و روایات و حتی مورد تجربی مشاهده نشده است.

 2. علیرضا گفت:

  سلام میخواستم بدونم وقتی با الکل دستم رو ضد عفونی میکنم به انگشتر در که دستمه آسیب میرسونه ؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر مشکلی ایجاد نمی شود.

  2. جواد گفت:

   سلام من یه در نجف دارم وقتی زمین میفته و ترم جزیی برمیداره بعد از دو سه روز خوب میشه ترک از بین میره این چطوری میشه لطفا توضیح بدید

 3. امین گفت:

  سلام میخواستم بدونم دُر شفاف و دُر نفتی یا دودی و دُر مو دار کدومش از نظر قیمت گرونتره ممنون میشم جواب بدید . همشم اصل و ماله نجف هستش

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تفاوت قیمت های چندان زیادی ندارند ولی در مو دار کمیابتر هست.

 4. احمد گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم سنگ در نجف شفاف بهتر هستش یا رگه دار یخی؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بلحاظ خواص تفاوتی ندارند ولی از نظر ظاهری به سلیقه شما بر میگردد و از نظر قیمتی سنگ در نجف شفاف قیمت بالاتری دارد.

 5. مازیار گفت:

  سلام
  لطفا به سوال منم جواب بدین
  یه سنگ در نجف دارم که یکی از دوستانم حدود ۶ سال پیش بهم داد، منم متاسفانه گمش‌ کردم و تازگی‌ها دوباره پیداش کردم
  داخلش رگه داره، انگاری مثل یه شیشه ای که سنگ میخوره میشکنه، اونجوریه ولی داخل سنگ به این صورته ولی بدنه بیرونیش اینجوری نیست و ضمنا بعضی از جاهاشم نقطه ها و رگه های کوچک سیاه رنگ داره، انگار کثیفی بهش چسبیده و یا رفته داخلش و ضمنا خیلی هم براق نیست انگار یه مقدار ماته‌.
  با این اوصاف سنگ اصله یا نه و دلیل داشتن رگه و رگه و نقطه های سیاه شبیه کثیفی (البته کم) چیه؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   داشتن رگه و اصطلاحا حالت “یخی” در سنگ در نشانه ای از اصالت است. همونطور هم که فرمودید این رگه ها و یخی ها داخل سنگ هست و سطح بیرونی چیزی نیست. همچنین ممکنه سنگ در مات یا کاملا شفاف و براق باشه. نگرانی از بابت سنگ در بودن نداشته باشید ولی تشخیص نجف یا جای دیگه بودن حتی از نزدیک هم برای یک کارشناس کار سختی هست.

   1. مازیار گفت:

    ممنونم از پاسختون

 6. علیاری گفت:

  درنجف اصل درسایت شما هم موجوده؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله تمام محصولات با سنگ در نجف که در سایت موجود هست اصلی هستند.

 7. 11 ساله گفت:

  امروز بابام از کربلا اوممد برام گردنبندشو اور خیلی خوشگله

 8. hadi1369 گفت:

  من یک در نجف از شهر نجف گرفتم خیلی زیباس و آمد داره برام

  1. شرف آنلاین گفت:

   انشالله سرشار از خیر و برکت باشه براتون

 9. حسن جهان آبادی گفت:

  سلام من درنجف دارم داخلش مو داره میخواستم بدونم اصله یانه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله، نوعی از در به نام در مویی وجود دارد.

 10. مرتضی گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید وتشکر از مطالب خوبتون انصافا که کاملتر از این توضیحات در گوگل نیست

  1. شرف آنلاین گفت:

   عرض سلام و احترام
   لطف دارید

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.