دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب

طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات)

Etiquette-OF-imam-javad-amulet طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات)

در این مقاله بطور کلی در مورد طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه و روی کاغذ نکاتی را بیان کرده‌ایم. همچنین اگر شما هم می‌خواهید در خانه این دعای شریف را بنویسید، باید آداب نوشتن حرز امام جواد را نیز بدانید. در این مقاله اعمال و آداب نوشتن حرز امام جواد با تمام جزئیات از جمله ساعت و زمان نوشتن بیان شده‌است. تا انتهای مقاله همراه شرف‌آنلاین باشید…

12210-gem-stone-icon طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات) آداب و طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه

همانطور که احتمالا می‌دانید از امام جواد (ع) دو حرز صغیر وکبیر نقل شده‌است. دعای صغیر شامل دعایی کوتاه و حدود یک خط می‌باشد. این در حالی است که دعای کبیر طولانی است و نوشتن آن نیاز به رعایت برخی نکات دارد. دعای صغیر را شما می‌توانید با خودکار در خانه به راحتی روی کاغذ بنویسید. اما دعای کبیر می‌بایست بر روی پوست آهو همراه با رعایت آدابی نسبتا سخت نوشته گردد. در ادامه آداب نوشتن حرز امام جواد برای هر دو مورد صغیروکبیر به تفکیک بیان خواهد شد. قبل از آن می‌توانید برای مشاهده متن کامل دعای حرز امام جواد pdf (کبیر) و صغیر به لینک داده شده مراجعه نمایید.

آداب نوشتن حرز صغیر در خانه

برای دعای صغیر آداب خاصی بیان نشده‌است. اما مهم ترین آداب عمومی نوشتن حرز صغیر در خانه روی کاغذ، نگارش در ساعاتی غیر از قمر در عقرب (در ادامه مفهوم قمر در عقرب را توضیح خواهیم داد) و صحیح بودن املا کلمات است. دعای صغیر را می‌توانید بر روی کاغذ و در خانه بنویسید. همچنین داشتن وضو و طهارت و رو به قبله بودن هنگان نوشتن توصیه می‌گردد.

در فروشگاه شرف آنلاین انواع انگشتر های حرز امام جواد و گردنبند های حرز امام جواد با رعایت آداب موجود است. در ادامه لیست تعدادی از این محصولات را می‌توانید مشاهده نمایید.

محصولات حرز امام جواد

آداب نوشتن حرز کبیر

آداب نوشتن حرز کبیر امام جواد (ع) سخت‌تر نسب به دعای صغیر آن می‌باشد. از مهم‌ترین آدابی در منابع و احادیث ذکر شده این است که دعای کبیر امام جواد حتما بر روی پوست آهو نوشته گردد. از این رو این دعا باید بر روی پوست آهو باشد، سپس درون لوله نقره مخصوصی گذاشته شود که روی لوله نیز دعای خاصی باید حکاکی شود و نهایتا لوله و پوست آهو درون بازوبند قرار داده شود و به بازوی راست بسته شود. از آن‌جایی که نگارش بر روی پوست کاری دشوار است، درست نوشتن املای این دعا بر روی پوست آهو امری سخت و نیاز به دقت بالایی دارد. برخی از آداب نوشتن حرز کبیر امام جواد عبارت است از:

 • حکاکی در ساعات سعد (ساعاتی که قمر در عقرب نباشد)
 • نگارش بر روی پوست آهو
 • بهتر است در نگارش دعا از جوهر ساخته کشور های مسلمان استفاده شود (قلم مسلمانی)
 • بهتر است هنگام نگارش فرد با طهارت و رو به قبله باشد
 • املا صحیح کلمات
 • نگارش توسط افراد مسلمان و معتقد
 • حکاکی دعای مخصوص روی لوله نقره و قرار دادن پوست آهو درون لوله نقره
 • خواندن نماز مخصوص قبل از به بازو بستن برای اولین بار (برای آشنایی با نماز حرز امام جواد کلیک کنید)
 • استفاده بازوبند در بازوی دست راست

در نتیجه به دلیل اینکه تهیه پوست آهو، لوله نقره و بازوبند و نوشتن حرز امام جواد روی پوست آهو برای اغلب افراد عملی سخت و دشوار است، فروشگاه شرف‌آنلاین محصول پک کامل حرز کبیر امام جواد (ع) را با رعایت تمامی آداب آماده نموده‌است که در ادامه توضیحات آن آمده‌است.

محصول ویژه شرف‌آنلاین: پک کامل حرز امام جواد (ع)

این حرز ویژه شامل دعای کبیر امام جواد (ع) روی پوست آهو (مطابق حدیث) می‌باشد که به صورت دست‌نویس نوشته شده‌است. پوست آهو درون یک قاب از جنس نقره با عیار 925 قرار می‌گیرد. ذکر مخصوص نیز براساس حدیث امام جواد (ع) روی این قاب نقره به صورت دستی حکاکی گردیده‌است. همراه این اقلام یک عدد بازوبند چرم طبیعی دست ساز نیز قرار گرفته‌است که داخل آن حرز قرار می‌گیرد. پوست آهوی به کار رفته‌شده در این محصول اصل و طبیعی بوده و با ضمانت اصالت پوست آهو توسط نویسنده مجرب تهیه گردیده‌است (برخلاف سایر ادعیه که بر روی کاغذ و به‌صورت چاپی هستند). نگارش دعا روی پوست آهو همراه با رعایت آداب در ساعات غیر از قمر در عقرب و توسط اساتید مجرب انجام شده‎‌است.

12210-gem-stone-icon طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات) نوشتن حرز امام جواد روی کاغذ

همانگونه که در بالا بیان شد، می‌توانید دعای صغیر امام جواد (ع) را بر روی کاغذ بنویسید اما دعای کبیر بایستی حتما روی پوست آهو نوشته شود. اگرچه دعای کبیر امام جواد دارای خواص بسیار زیادی در مقایسه با نمونه صغیر آن است، اما همراه داشتن دعای صغیر امام جواد نیز، دارای خواصی می‌باشد.

در منابع بسیار معتبر از جمله “مهج الدعوات” بیان شده‌است که حرز کبیر حتما باید بر روی پوست آهو باشد. توجه داشته‌باشید قطعا دلیل و علتی وجود داشته‌است که در تمامی روایات و منابع استفاده از دعای کبیر را بر روی پوست آهو توصیه کرده‌اند. چرا که ادعیه و احراز دیگری نیز توسط معصومین ذکر شده‌اند که احتیاجی به پوست آهو نداشته‌اند اما به طور مخصوص این حرز کبیر است که تاکید شده‌است از پوست آهو در تهیه آن استفاده شود.

گاها توسط برخی ادعا می‌شود که کشتن حیوان جهت استفاده کاری ناپسند است! تنها درصورتی کشتن حیوان کاری ناپسند و گناه تلقی می‌شود که از روی آزار و اذیت و بی‌فایده باشد اما اگر جهت بهره‌مندی از گوشت و پوست حیوان در راه صحیح و از طریق ذبح شرعی انجام شود نه تنها گناهی نیست بلکه که خود خداوند در قرآن آورده‌است که تمام نعمات خشکی و دریا برای بهره‌مندی انسان است و همانطور که گوشت مرغ، گوسفند، گاو، ماهی و … به صورت روزانه استفاده می‌شود استفاده از گوشت و پوست آهو نیز کاملا حلال و جایز است و چه بسا که این امر رسیدن به کمال و دلیل آفرینش آن حیوان باشد.

how-to-write-imam-javad-amulet طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات)

12210-gem-stone-icon طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات) زمان و ساعت نوشتن حرز امام جواد

در آداب، اعمال و طریقه نوشتن حرز امام جواد ساعت و زمان خاصی تعیین نشده‌است. فقط بیان شده زمان نوشتن حرز امام جواد، نباید در ساعات قمر در عقرب باشد. به عبارت دیگر زمان و ساعت نوشتن حرز امام جواد در هر روزی بجز ایام قمر در عقرب است. جهت بررسی و دانستن روزهای قمر در عقرب نیز می‌توانید به تقویم‌های نجومی موجود در اینترنت مراجعه کنید.

(قمر در عقرب یک وضعیت نجومی می‌باشد که در هرماه حدود 2 تا 3 روز این پدیده رخ می‌دهد. در روایات و احادیث بیان شده‌است که انجام یک سری از امور از جمله ازدواج، مسافرت و بچه دار شدن و … در این روزها مکروه است. برای بررسی و شناخت ایام قمر در عقرب می‌توانید به تقویم‌های نجومی رجوع کنید و اگر نمی‌توانید تقویم نجومی پیدا کنید، می‌توانید با یک جستجوی آسان در اینترنت روزهای قمر در عقرب هر ماه را پیدا کنید.)

12210-gem-stone-icon طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات) سوالات متداول اعمال نوشتن حرز امام جواد

 • آیا حرز را باید با حروف ابجد بنویسیم؟

دعای صغیر کاملا عربی و دعای کبیر شامل کلمات عربی و حروف رمزی است وآنچه بیان شده این است که متن حرز بصورت کامل و بدون هیچ کم و کاستی نوشته گردد. در نتیجه هیچ تغییری لازم نیست در نوشتن حرز امام جواد (ع) با حروف ابجد انجام شود.

 • در اعمال نوشتن حرز امام جواد آمده است که آیا باید تشدید های متن را کامل بگذاریم؟

می‌توانید متن را بدون تشدید بنویسید.

write-amulet-imam-javad طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات)

 • آیا با خودکار می‌توان حرز را نوشت؟

فرقی ندارد با خودکار یا مداد بنویسید، فقط دقت داشته‌باشید که بهتر است آن خودکار و قلم ساخت کشورهای مسلمان باشد. همچنین توجه داشته باشید برای دعای کبیر که باید روی پوست آهو باشد به علت بافت خاص پوست آهو با مداد و خودکار نمی‌توان نوشت و حتما باید از قلم مخصوص و جوهر استفاده شود.

 • آیا برای نوشتن حرز جواد باید اعراب هم گذاشته‌شود؟

درصورتی که اعراب را نگذارید مشکلی پیش نمی‌آید.

 • اگر بعضی کلمات حرز کمرنگ شود و یا کنده شود باید حرز از اول نوشته شود یا همان کفایت می‌کند؟

برای بهره بردن از خواص حرز امام جواد باید قسمت های پاک شده را دوباره بنویسید.

در این مطلب سعی شد به این سوال اساسی پاسخ داده شود که ایا نوشتن حرز امام جواد اداب خاصی دارد؟ به همین دلیل شرایط، روش، طرز و طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه همراه با تمام جزئیات برای مخاطبین عزیز بیان شد. نحوه نوشتن روی کاغذ، زمان و ساعت نوشتن، دلیل نوشتن روی پوست آهو و دیگر توضیحات و سوالات متداول به‌طور مفصل توضیح داده شد. درصورتی که سوالی باقی مانده است می‌توانید در قسمت نظرات بیان نمایید تا در اسرع وقت پاسخگویی انجام شود. همچنین برای آشنایی بیشتر با خواص حرز امام جواد به لینک داده شده مراجعه نمایید.

دسته بندی محصولات حرز امام جواد

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

انگشتر حرز امام جواد (ع) (196)

گردنبند حرز امام جواد (ع) (233)

بازوبند حرز امام جواد (ع) (3)

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

54 دیدگاه در “طریقه نوشتن حرز امام جواد در خانه (آداب و اعمال باتمام جزئیات)

 1. فاطمه گفت:

  سلام
  من نیت کردم که خودم این حرز کبیر را بنویسم، میخواستم بدانم تو بارداری نوشتن این حرز مشکلی پیش نمیاورد؟
  اشکالی ندارد اگر آن حروف علوم غریبه را ننویسم؟
  نمازش واجب است؟
  و اینکه میخواهم یکی بنویسم به نیابت از کل خانواده ام اشکالی ندارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   نمازش واجب است. حروف علوم غریبه باید حتما نوشته شود. هر حرز برای یک نفر است و باید همراه وی باشد. یکی برای کل خانواده نمی شود. درمورد سوال اول هم بهتر است از دفتر مرجع تقلید خود جویا شوید.

 2. شیما گفت:

  سلام من یک حرز دارم که نمازش را به اسم خودم خواندم اگر بخواهم به یکی دیگر بدهم که ازش استفاده کند مشکلی ندارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ایشان باید مجدد خودشان نمازش را به نیت خودشان بخوانند

 3. م س گفت:

  سلام
  آیا با داشتن حرز امام جواد علیه السلام میشه دستشویی رفت ؟ یعنی اشکال دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   چون حرز محفوظ در بازوبند است و به قصد بی احترامی نیست مشکلی ندارد.

 4. محبوبه گفت:

  سلام وقتتون بخیر حرز امام جواد برای سحر و جادو هم کار میکند یا فقط برای رزق و روزی ممنونم از وقتی که برای جوابدهی میگذارید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله قطعا برای دفع سحر و جادو هم توصیه شده است.

 5. مرادی هستم گفت:

  سلام حرز امام جواد پک کامل چند میشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به لینک پک کامل حرز امام جواد مراجعه کنید.

  2. ناشناس گفت:

   با سلام
   سوال این است فقط روی پوست آهو باشد ….. اگر نمیشود پوست آهو تهیه کرد؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله حرز کبیر روی پوست آهو باید باشد. پوست اهو نیز موجود است برای مشاهده کلیک کنید.

 6. حسین سلطانی گفت:

  سلام من حرز امام جواد را برای بچه ام میخواهم شبها توی خواب گریه میکند و میترسد و پاهایش را روی زمین میزند. حدود ۱ ساعتی گریه میکند. چی باید بخرم و چگونه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   با بخش پشتیبانی یا شماره تماس های موجود در سایت در ارتباط باشید و حرز امام جواد روی پوست اهو همراه با لوله نقره مخصوص را تهیه کنید و به لباس کودک سنجاق کنید ان شاء الله موثر خواهد بود.

 7. پناه گفت:

  سلام قیمت ها یکم زیاده – میشه تخفیف خوب بدید ما اون قدر که قیمت ها رو نوشتی نمی تونیم هزینه کنیم
  من یک دختر ۱۲ ساله دارم که خیلی باهوشه الان چند وقته اعصابش ریخته به هم رو اونم تاثیر داره

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   قیمت ها منصفانه تعیین شده اند تا امکان خرید برای همگان باشد. با این وجود با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید تا درصورت امکان تخفیف لحاظ شود.

 8. عسل گفت:

  سلام من حرز امام جواد را واس رزق و روزی میخواهم باید پیش خودم باشد یا شوهرم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   همراه هرکسی باشد خواصش برای همان فرد به امید خدا نمایان خواهد شد.

 9. هانیه گفت:

  سلام من میخواهم حرز امام جواد خودم تو خونه بنویسم بعد از روش برای افراد خانواده کپی کنم آیا میشه اینکار رو کرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حرز صغیر را دستی بنویسید و هریک از اعضای خانواده همراه شان باشد.
   حرز کبیر دارای اداب سخت تری مثل نوشتن روی پوست اهو، لوله نقره مخصوص و … است.

 10. ناشناس گفت:

  ببخشید من حرز امام جواد کبیر نقره دارم اما گردنبند هست. آخه نمیشود نقره را دایما به بازو بست سخت است… چون زن هستم برایم مشکل است…اثرش چگونه ازبین میرود؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بهتر است به صورت بازوبند استفاده شود ولی لازم نیست ۲۴ ساعته به بازو ببندید. هرزمان که به خواص آن احتیاج داشتید استفاده نمایید.

 11. rashidi گفت:

  سلام، ببخشید خواص حرز امام جواد چیست؟ من برای رزق و روزی میخواهم
  و گردنبند هم ندارم و نمیتوانم تهیه کنم اشکال ندارد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به لینک خواص حرز امام جواد مراجعه کنید.

 12. ناشناس گفت:

  با سلام
  دعا دعا است چرا نیاز به آرایش دارد. کمی با عقل منافات دارد. پوست آهو و نقره
  بیشتر تبلیغ کسب و کار است.
  همین عوامل باعث مسخره گرفتن افراد بی دین میشود که فقط پوست آهو و نقره باعث کارایی دعا است.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   دوست عزیز هر دعایی آدابی دارد. اگر اینطور باشد که شما میگویید بنابراین در قنوت نمازهای تان دعا را به فارسی بخوانید! درست است؟ چون به گفته شما دعا دعا است دیگر!
   همانطور که یک متخصص تغذیه توصیه می کند شما سیب زمینی را آب پز بخورید یا سرخ کرده یا به نحوه دیگر و صلاحی در آن دیده است و شما نمی توانید بگویید سیب زمینی سیب زمینی است دیگر چه فرقی دارد چطور استفاده شود!
   بنابراین بایستی ادابی که دقیقا در خود حدیث به صورت مستقیم از معصوم آمده است رعایت شود تا از حداکثر خواص بهره مند شوید اما برای مثال دعای حرز صغیر امام جواد ادابی ندارد و شما میتوانید حتی روی کاغذ خودتان بنویسید و همراه تان نگهداری کنید.
   استفاده از پوست اهو و نقره برای حرز کبیر قطعا ویژگی های خاصی دارد که باعث این دستور در حدیث شده است.

   1. ب گفت:

    سلام حتما باید از لوله نقره ای استفاده شود

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اگر حرز کبیر باشد بله

  2. احمدی گفت:

   با وضو از خودکار ایرانی استفاده میکنم روی کاغذ تمیز مینویسم مردم با پوست آهو و نقره این ها فقط دکون بازکردن مردم بتیغن

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    دوست عزیز دقیقا متن حدیث مستقیم از امام جواد (ع) است که روی پوست اهو نوشته شود همراه با لوله نقره ولی دیگر ادعیه حتی یک حرز صغیر از امام جواد (ع) است که اصلا احتیاجی به پوست اهو و نقره ندارد ولی برای این حرز بخصوص تاکید شده که حتما روی پوست اهو همراه با لوله نقره باشد.

 13. رها کیان گفت:

  سلام. ایا حرز امام جواد برای ازدواجی که ممکن نیست انجام شود موثر هست؟

 14. مقدم گفت:

  ببخشید از خیلی ها شنیدم که اکثر جاهایی که حرز روی پوست آهو می فروشند صحت ندارد که حتما آدابش رعایت شده باشد.
  لطفا راهنمایی کنید بنده چه طور متوجه بشوم که آداب رعایت شده؟ چون شدیدا به حرز امام جواد(ع) احتیاج دارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به مقاله تشخیص حرز امام جواد اصل مراجعه بفرمایید.

 15. مریم ذهبی گفت:

  سلام اگر کسی یکبار حرز خریده و نماز آن را خوانده ولی حرز را گم کرده و باید حرز جدیدی بخرد آیا برای این حرز هم باید نماز را بخواند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   گویا لازم نیست اما محض احتیاط از دفتر مرجع تقلید خود هم بپرسید.

 16. یاسین گفت:

  با سلام ببخشید باید حرز امام جواد علیه السلام رو یکی از زن و شوهر ببندد تاثیری ندارد باید هر دوتا داشته باشند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   هرکسی همراه خود داشته باشد خواصش برای همان شخص خواهد بود.

 17. م گفت:

  با سلام من بسته به اعتقادم دوست دارم دعای کبیره را روی کاغذ بنویسم اشکال ندارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   حرز صغیر را می توانید بنویسید ولی حرز کبیر مطابق حدیث باید روی پوست آهو باشد.

 18. ناشناس گفت:

  با عرض سلام. خواستم بپرسم بعد از مهیا کردن حرز روی پوست آهو آیا میشود دعایی روی لوله نقره که باید نوشته شود را بر روی کاغذ نو‌شت و باتیکه ای از فلزه نقره در کنار حرز گذاشت و بر بازو کرد. یا باید حتما لوله نقره باشد و حکاکی شود.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی حتما حرز را درون لوله نقره قرار داد و روی لوله هم دعای مخصوص حک شود. (وزن و قیمت لوله نقره کم است)

   1. م گفت:

    سلام
    حرز را حتما باید به بازو بست یا اینکه می توان بعنوان گردنبند استفاده کرد

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اگر حرز صغیر است میتوانید گردنبند یا هر مدل دیگری باشد اما حرز کبیر را توصیه اکید شده که بازوبند باشد.

   3. ناشناس گفت:

    سلام. میشود بگویید حرز صغیر برای رزق روزی خوب است و محافظت مثل حرز کبیر هست.

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    در خواص حرز صغیر آمده است که برای دفع آفات و شرور و عاقبت بخیری است و مستقیما اشاره ای به افزایش رزق و روزی ندارد. حرز کبیر دارای خواص بسیار بیشتری است.

 19. Sajad گفت:

  سلام علیکم بعد از یک جمله که در حرز است یک جمله از علوم غریبه وجود دارد که من ان جمله را پیدا نکردم میشود ان جمله را بنویسید؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به لینک متن دعای حرز امام جواد مراجعه نمایید.

  2. ناشناس گفت:

   بنویس با دل پاک نظرت پیش خدا باشد روی تکه کاغذ یا پارچه تمیز یا چرم همراه کن با خودت یا در جیب یا گردن یا بازو فرقی ندارد یا حق.

 20. محمدعلی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما. من از حرز امام جواد به صورت گردنبند استفاده می‌کردم اما بندش پاره شد. الان ایرادی ندارد با سنجاق به لباسم (روی سینم) وصلش کنم؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگرحرز صغیر است مشکلی نیست و همینکه همراه تان باشد کافیست.

 21. ناشناس گفت:

  حرز کبیری که شما میفروشید روی پوست آهو است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   پک کامل حرز امام جواد (ع) بله روی پوست آهو نوشته شده است.

   1. نسرین گفت:

    سلام انگشتر شرف الشمس که آگهی کردید از کجا خرید کنم

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    برای مشاهده محصولات شرف الشمس کلیک کنید.

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.