سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها

خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

turquoise-stone خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

این روزها استفاده از سنگ های معدنی همانند فیروزه و عقیق در زیورآلات رونق ویژه ای دارد و در انگشترهای مردانه و زنانه، گردنبند و دستبند زنانه به طور فراوان مشاهده می شود. استفاده از این سنگ ها در ساخت طلا و جواهرات از ۵۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح رواج داشته است. خوب است با خواص سنگ فیروزه و خواص انگشتر فیروزه به طور ویژه آشنا شویم…

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه شهرت فراوان این گوهر در جهان

Turquoise-stone خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

این گوهر Turquoise یکی از سنگ‌های قیمتی می باشد که از عهد باستان در ایران شناخته شده می باشد. این سنگ، سنگ آرزوهای تمام شاهان ممالک از زمان کورش کبیر می باشد. در کشور ایتالیا نیز این نگین به گوهر آبی شهرت دارد و به عنوان گران‌قیمت‌ترین جواهر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مصریان آن را “سنگ زندگی” می نامیدند. در کشور روسیه یک رسم طولانی وجود دارد که از انگشتر فیروزه در حلقه عروسی به عنوان نماد عشق استفاده می کنند. در انگلستان نیز مردم بر این باورند که این گوهر با عشق پایدار همراه است.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه احادیث معصومین درباره خواص سنگ فیروزه

Turquoise-mens-ring-1 خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

۱- امام صادق (ع) روایت شده است که دوست دارند هر مومنی پنج انگشتر در دست داشته باشد که یکی از آن ها انگشتری با همین نگین بابت گشایش در کارها می باشد.
۲- نقل شده که امام علی (ع) چهار انگشتر در دست داشتند که سنگ یکی از آنها از همین گوهر بوده برای نصرت و یاری اش.
۳- حضرت محمّد (ص) می فرمایند: خداوند عالمیان فرمودند که من شرم می کنم از دستی که برای دعا و اجابت بسوی من بلند شود و در آن دست انگشتر فیروزه باشد و او را ناامید برگردانم. (منبع : حلیه المتقین – ص۳۳)
۴- از حسن بن علی بن مهران نقل شده است که به خدمت حضرت امام موسی کاظم (ع) رفتم در انگشت آن حضرت انگشتری دیدم که نگینش فیروزه بود وعبارت “الله الملک”بر روی آن حک شده بود، بر  آن انگشتر خیره شدم، فرمودند که چه نظر می کنی، گفتم: شنیده ام حضرت علی(ع) نیز انگشتر با همین نگین به همراه داشتند که نقشش “الله الملک” بوده است. فرمودند که آن را می شناسی؟ گفتم نه، سپس فرمودند که این همان انگشتر می باشد و این سنگی می باشد که حضرت جبرئیل(ع) برای رسول خدا (ص) از بهشت هدیه آوردند و پیامبر نیز به حضرت علی(ع) بخشیدند.
۵- به سند معتبر از مفضل بن عمر نقل می باشد که گفت روزی به خدمت حضرت صادق (ع) رسیدم و انگشتر فیروزه‌ای در دست داشتم و ایشان فرمودند که ای مفضل، فیروزه سیر نور دیده های مردان و زنان مؤمنه می باشد و دور گرداننده دردها  می باشد.

Turquoise-mens-ring-2 خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه
۶- امام جعفر صادق (ع)می فرمایند: هر که انگشتر فیروزه در دست داشته باشد، دستش فقیر نگردد. (منبع: کتاب علامه مجلسی)
۷- در حدیثی از امام رضا (ع) داریم : شخصی به نزد امام رضا (علیه السلام) رسید و از نداشتن فرزند شکایت می کرد. حضرت فرمودند: انگشتری با نگین فیروزه بگیر و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین » (منبع : وسائل ج۵ – ص ۹۴ الی ۹۵)
۸- امام موسی کاظم (ع)می فرمایند: فیروزه سنگی می باشد که جبرئیل برای رسول خدا (ص) هدیه آورده است و رسول خدا نیز آن را به حضرت علی (ع) بخشیدند.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خلاصه خواص انگشتر فیروزه در احادیث معصومین

بطور خلاصه می توان خواص سنگ فیروزه را که در روایات معصومین آمده، لیست نمود:

الف) سبب بی نیازى و دفع فقر مى گردد.
ب) رفع مشکل فرزندآوردی
ج) در استجابت دعا مؤثر می باشد.
د) عامل فتح و پیروزى می باشد.
ح) دورکننده درد ها و نور دیده مردان و زنان
و) مورد اخر از خواص انگشتر فیروزه نیز گشایش در امور است

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص سنگ فیروزه در رفع مسمویت ها

از جالب ترین خواص سنگ فیروزه ، خاصیت شفادهندگی می باشد و برای تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن بیماری هایی همانند آسم، افسردگی شدید، فشارخون بالا، میگرن، عفونت های ویروسی و حتی زهر زدایی ازبدن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این گوهر برای درمان میگرن و سردرد نیز موثر می باشد. استفاده از خواص درمانی سنگ فیروزه برای کاهش التهابات عضلانی، تسکین درد کمر و پروستات نیز مفید است.

Turquoise-rocks خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

استفاده از این سنگ درد ریح، جنون، درد عضلات بدن و تعداد زیادی از بیماری های داخلی را بهبود می بخشد. کمک به بهبود بیماری صرع از دیگر خواص انگشتر فیروزه می باشد. در علم سنگ درمانی در اسلام، این نگین را پادزهر تعداد بسیاری از سموم به شمار آورده اند. همچنین از خواص سنگ فیروزه می توان به ابزاری برای علم پزشکی در قرن پانزدهم اشاره نمود.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص انگشتر فیروزه بر جسم

درمان مشکلات مفاصل:
از خواص سنگ فیروزه این است که فرایند التیام را تسریع می نماید و در آسیب هایی مانند پارگی رباط ها و تاندون ها و درد مفاصل، موجب زیاد شدن جریان خونی در بافت های عضلانی می گردد.

ضد ویروس و باکتری:
از دیگر خواص انگشتر فیروزه این است که در درمان برخی از نواحی بدن که تحت هجوم میکروب ها و باکتری ها می باشند موثر است. همچنین پاک کننده ی نواحی آلوده ای که در بخش های بدن وجود دارد نیز می باشد.

2-1-055-turquoise-ring-1 خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

سلامت قلب:
از خواص اعجاب انگیز انگشتر فیروزه تأثیر آن در بهبود عملکرد و سلامت قلب می باشد. همچنین به بهبود گلو درد، التهابات ریوی و بیماری های دستگاه تنفسی کمک می نماید.

تقویت چشم:
نگاه کردن به این گوهر سبب تقویت سیستم بینایی و سلامت چشم می‌گردد و استفاده از سرمه آن و همینطور گذاشتن آن بر روی چشم ها برای تقویت چشم و درمان بیماری های چشمی بسیار تاثیر گزار می باشد. از خواص انگشتر فیروزه در طب سنتی این است که از سرمه این سنگ برای درمان کسانی استفاده می شود که دچار دید کم در شب یا شب کوری می باشند.

درمان کبد:
اگرچه از نظر علمی اثبات نشده است اما افرادی بر این باورند امواج مغناطیسی ساطع شونده از این سنگ نارسایی های کبد را بهبود می بخشد.

خواص سنگ فیروزه در بهبود گردش خون:
وجود خواص منحصر به فردی همانند درخشندگی، آرام بخش بودن و ساطع شدن امواج مثبتی از این گوهر سبب بهبود عملکرد جریان خون در بدن می شود.

درمان آناروکسی:
آناروکسی نوعی بیماری می باشد که به سبب گرسنگی و کمبود ویتامین در افراد ایجاد می‌گردد که خواص سنگ فیروزه در درمان بیماری هایی از این دست مؤثر می‌باشد.

2-1-050-turquoise-ring-1 خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص انگشتر فیروزه در درمان بیماری های عصبی:
امواج ساطع شده و خواص معنوی که در این سنگ وجود دارد سبب آن شده که این سنگ جزو درمان درد های عصبی همانند سردرد های طولانی، سینوزیت، میگرن و … قرار گیرد.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه برخی از خواص ماورایی

* یکی از خواص سنگ فیروزه خاصیت دفعش می باشد و هنگامی که بر روی بخشی از بدن که دچار بیماری می باشد قرار داده شود، بیماری را به درون خود می کشد و از بدن خارج می کند.
* از خواص سنگ فیروزه این است که این سنگ با تغییر رنگ خود، خبر از سلامت بدن و نور اطراف بدن شخص می دهد.
*عده ای بر این باورند در هنگامی که ماه کامل می شود با نگاه کردن به ماه و سپس نگاه کردن به این گوهر، در زندگی برکت و رونق اتفاق میوفتد.
*در زمان های گذشته در فلات ایران بر این باور بودند که این نگین افراد را در مقابل شور چشمی افرادی دیگر مراقبت می کند به این دلیل به طور معمول در سر در خانه ها، مغازه ها و … آن را آویزان میکردند.
* از خواص انگشتر فیروزه می توان به خواص معنوی فراوان آن از جمله مراقبت از انسان ها در انجام جمله فعالیت های ریسک دار و خطرناک اشاره نمود.*افرادی بر این باورند که این نگیم نماد قدرت و ایمان می باشد که در پاک‌سازی ذهن و روح مؤثر و مفید می باشد.
*از دیگر خواص سنگ فیروزه این می باشد که نماد بخشندگی، خلوص و مهر و لطافت می باشد، دوستی را حفظ و در گذر زمان، دشمنی را به دوستی و مهر تبدیل می کند.

2-1-051-turquoise-ring-2 خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه
*این نگین به توان شخص برای تفکر عمیق و تمرکز حواس قدرت می بخشد. قرار دادن این سنگ بر روی چاکرای چشم سوم «وسط پیشانی» سبب بالا رفتن سطح ادراک و هوش و قدرت تمرکز در اشخاص می گردد. بطور کلی این سنگ موثر در افزایش احساسات مثبتی مثل محبت، عشق و علاقه به علم و هنر می گردد.
*از خواص انگشتر فیروزه افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار می باشد و سبب موفقیت و پیروزی در کارها می شود.

12210-gem-stone-icon خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه خواص انگشتر فیروزه بر روح

خواص سنگ فیروزه برای زنان بادار:
از خواص انگشتر فیروزه برای زنان باردار ایجاد حفاظت و آرام بخشی برای آنان می باشد.

افزایش سعه صدر:
امواج این سنگ خاصیت آرام بخشی دارند همچنین سبب تقویت امواج مثبت درونی افراد می گردد و علاوه بر سلامت روح و روان منجر به افزایش صبر و سعه صدر نیز می‌گردد.

هماهنگی زندگی زناشویی:
از خواص سنگ فیروزه موجب نزدیک شدن قلب ها و بهبود روابط عاطفی و روحی بین زن و شوهر می شود و حس وفاداری را در طرفین تقویت می کند.

درمان افسردگی:
این نگین سبب انتقال نیروهای خاصی به بدن فرد شده و آن را از حالت یکنواختی در زندگی خارج کرده و شادی بخش و نشاط آور می‌باشد بدین جهت در کاهش افسردگی افراد مفید می‌دانند.

Turquoise-stone-properties خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

تقویت اعتماد به نفس:
وجود نیروهای منحصر به فرد و مغناطیسی در این گوهر موجب هوشیار شدن و فعال گردیدن نیروهای درونی فرد شده و حس اعتماد به نفس را در انسان قوت می بخشد.

دفع کابوس های شبانه:
از خواص انگشتر فیروزه این است که اشخاص را در برابر خواب های پریشان و کابوس های کسل کننده حفظ می کند و به طور کلی امواج منفی و مضر را از ما دور می سازد.

دسته بندی محصولات

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

2 دیدگاه در “خواص سنگ فیروزه : شگفت‌انگیزترین خواص انگشتر فیروزه

 1. قاسم گفت:

  من یک سنگ فیروزه خریدم ولی بعد یه مدت رنگش سبز شد علتش چیه؟ میشه درستش کرد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   همونطور که در مقاله هم اشاره شده احتمالا نگین شما با چربی و روغن زیادی در ارتباط مستقیم بوده که باعث این تغییر رنگ شده
   اگر تغییر رنگ خیلی سطحی باشه امکان اصلاح هست وگرنه متاسفانه خیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.