شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها, گالری زیورآلات ، نقره جات و جواهرات زیبا

سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

dendrite-stone2 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

سنگ شجر و خواص آن چیست؟ در این مقاله ابتدا با تاریخچه این سنگ آشنا شده و انواع روش های تشکیل تصاویر بر روی آن بیان می شود. در ادامه درباره علت این اسم گذاری و ۴ روش و راه تشخیص سنگ شجر اصل بحث خواهد شد همچنین 12 عکس از جالب ترین انواع انگشتر شجر پاییزی و عکس انگشتر شجر مردانه و دیگر تصاویر نشان داده  می‌شود. در انتها نیز درمورد روش قیمت گذاری روی نگین انگشتر شجر مردانه و خواص سنگ شجر اصل توضیحاتی ارائه خواهد شد و نهایتا به این سوال پاسخ داده می شود که ایا سنگ شجر رشد میکند یا خیر؟ پس تا انتهای این مقاله همراه شرف آنلاین باشید …

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر تاریخچه

عقیق گوهری از خانواده کوارتز می باشد و عقیق دندریت یا همان شجر (dendrite) را جزوی از خانواده عقیق ها می دانند. سنگ عقیق شجر یا دندریت آگات، اسم خود را از واژه یونانی به معنای مانند درخت گرفته است. این نوع عقیق ها معمولا بی رنگ، سفید، یا خاکستری می باشد و نقش هایی مانند درخت یا سرخس را به دلیل وجود آهن و منگنز به نمایش می گذارد که در اصطلاح به این خاصیت سنگ شجر، دندریت می گویند و به دلیل شباهت زیاد طحر ایجاد شده روی نگین به فصل های بهار و پاییز به آنها سنگ شجر پاییزی یا بهاری نیز گفته میشود. (البته ممکن است گاهی اسم الله، علی، محمد و … بر روی آن بطور طبیعی نمایان شود.)  سنگ شجر پاییزی معمولا به رنگ زرد یا نارنجی است که در ادامه عکس های مربوط به این نوع گذاشته شده است یکی از زیباترین سنگ شجری و نوع های با ارزش آن، گونه سبز رنگ آن می باشد که نقش هایش به رنگ سفید می باشد.

-شجر-خزه-ای-سبز-سفید-و-چند-رنگ-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر -خزه-ای-شجر-سبز-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر -خزه-ای-شجر-با-رگه-های-سفید-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

این گوهر یکی از فروان ترین نوع عقیق ها می باشد به طوری که در بازار امکان یافتن زیباترین سنگ شجر و انگشتر شجر پاییزی اصل کار سختی نیست. در زمان قدیم به دلیل اهمیت خواص سنگ شجر اصل این سنگ در تمامی مراحل زندگی گذشتگان از تجارت گرفته تا کشاورزی نقش مهمی داشته است. در یونان قدیم نگین شجر، نشانه عروس جنگل و روح درخت بوده و به همین دلیل آن را در زمین های کشاورزی خود خاک می کردند تا محصولشان زیاد و باکیفیت باشد.

Dendritic-tree-min-1 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

از نظر تاریخی، عقیق با کارهای دستی مردمان قدیم به دنیا ارائه شد. از خواص عقیق شجر و به طور کلی دیگر انواع عقیق به عنوان طلسم و زیورآلات به نیت شفا در میان بابلیان رایج بوده است. استفاده درمانی از خاصیت سنگ شجر تا تمدن مصر و یونان باستان ادامه پیدا کرد و آوازه آن به افریقا، خاور میانه و روسیه نیز رسید. نگین شجر، به عنوان نگینی بسیار مناسب برای تراش و جلا خود را مطرح ساخت و از قرن پانزدهم تا اواخر قرن نوزدهم در آلمان راه خود را در بازار های جهانی باز کرد. امروزه نیز خرید و فروش سنگ شجر بهاری و انوع این گوهر در آلمان رایج می باشد.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر نحوه تشکیل

نحوه تشکیل به این صورت است که دی اکسید منگنز Mno۲ و دی اکسید سیلیسیم Sio۲ درون Ph های نزدیک بـه هم متبلور مـی شوند ولی تبلور و انجماد کریستالی دی اکسید منگنز مقداری زودتر از شبکه کریستالی سیلیس مـی باشد. اما سوالی که مطرح است این است که نقش های انگشتر شجر اصل چگونه به وجود می آید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم زمانی کـه کریستال سیلیس بـه شکل ژله ای وجود دارد، دی اکسید منگنز بـه شکل دندریتی رشد کرده و متبلور مـی شود و بعد از آن حالت ژله ای سیلیس سرد مـی شود و این تاخیر زمانی تبلور بین دو ساختار است کـه سبب ایجاد و ثابت ماندن این اشکال داخل سنگ ها مـی شود. در مرتبه بعد گوهر تراش با تشخیص مسیر و لایـه نقش، بـه تراش سنگ مشغول می شود و اینجاست کـه تجربه و ذوق هنرمند نگین تراش است که چگونه بتواند نقش های زیبا را از دل سنگ بیرون بکشد و باعث نمایان شدن این خاصیت انگشتر شجر مردانه شود.
۱- این نوع را کـه شکل گیری بلور و ایجاد تصویر داخل آنـها بـه شکل همزمان مـی باشد سنگ شجره اولیـه (پایـه) نام نهاده اند. خاصیت سنگ شجر این است که بیشتر ساختارهای تشکیل شده درون این گونه از تصاویر بـه شکل سه بعدی مـی باشد.

ring-shagger-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس انگشتر شجر درختی سه بعدی

۲- در نوع دوم از شکل گیری سنگ شجره ، محلول های دارای اکسید منگنز و یـا ترکیبات دیگر بـه داخل ترک ها و شکستگی های داخل کریستال نفوذ کرده و در ادامه همـین نفوذ متبلور مـی شوند و جهت منتشر کردن این نوع، بسته بـه زاویـه ترک ها و منافذ، بیشتر بـه شکل دو بعدی مـی باشد. بـه این گونه کـه بین تشکیل شبکه کریستالی اصلی و تشکیل نقش ها فاصله زمانی وجود دارد، نوع ثانویـه مـی گویند. یعنی نقش یـا تصویر پس از ایجاد سنگ تشکیل شده است.
۳- نوع سوم از شکل گیری بـه این شکل است که یک باکتری بـه نام باسیلیس ترونجینسیس از منگنزهای داخل کانی تغذیـه کرده و ناخالصی های اکسید منگنر را از بین می برد و علت ایجاد نقش و تصویر داخل شکاف ها و منافذ نگین شجر مـی شود. این گونه از تشکیل این سنگ بسیار کم است ولی به هر حال جود دارد.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر فیروزه شجری

عمدتا منظور از شجر همان عقیق های شجر می باشد اما جالب است بدانید که بر روی فیروزه نیز نقش و نگار های مختلفی (شامل رگه، گاهی اوقات مانند درخت، گاهی اوقات اسم و …) به طور طبیعی وجود دارد که به این نوع فیروزه ، فیروزه شجری می گویند. این نقش و نگارها گاه به رنگ طلایی و گاهی به رنگ سیاه می باشد که در اصل شناسنامه سنگ محسوب می شود. (نشان می دهد که اصلی می باشد.)

Turquoise-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس انگشتر شجر مردانه فیروزه

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

دستبند فیروزه (56)

نیم ست فیروزه (32)

گردنبند فیروزه (152)

انگشتر فیروزه (406)

گردنبند شجر (136)

انگشتر شجر (149)

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر چرا واژه “شجر” را بر روی این سنگ قرار داده اند؟

در سنگ عقیق شجری، شکل درخت (در زبان عربی این کلمه معنی درخت می دهد) و مناظر طبیعی و گاها تا حدودی تصاویری شبیه به حیوانات دیده می شود. پیشینیان براین باور بودند که این گوهر در اثر رعد و برق، شکلی از محیط اطراف را در خود ثبت می کنند و در حقیقت نقشی مشابه نگاتیو دوربین عکاسی دارد و باتوجه به محلی که آن سنگ در آن قرار دارد منظره ای متفاوت در آن ایجاد می گردد ولی در حقیقت دلیل اصلی پیدایش این سنگ ، رشد ساختار دندریتی اکسید منگنز در درون آن در زمان تبلور است.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر روش های تشخیص اصل بود این سنگ

امروز اگر کمی اطلاعات داشته باشید می توانید به راحتی انگشتر شجر اصل را از بدلی تشخیص دهید و از خواص سنگ شجر اصل بهره مند شوید. بنابراین با کمی وقت گذاشتن و کسب اطلاعات، از خرید نگین شجرهای تقلبی جلوگیری کنید. با توجه به خواص عقیق شجر، از آنجا که این سنگ ها دارای منافذ و شکاف هایی میکروسکوپی زیادی می باشند از این رو برای رنگ آمیزی های شیمیایی موردی مناسب بوده و به علت نقش های فریبنده می توانند در صورت نبود اطلاعات کافی مشتری بعنوان نگین شجر اصلی به فروش برسد. با این تفاسیر اگر قصد خرید دارید اطلاعاتی را از متخصصین این زمینه بدست آوردید. در زیر به چند روش تشخیص عقیق اصل می پردازیم:

۱- اولین راه تشخیص سنگ شجر اصل: از آنجا که می دانید میزان سختی عقیق (جدا از اینکه شجر باشد یا نوع دیگری) از شیشه بیشتر می باشد بنابراین عقیق می تواند بر روی شیشع خط بندازید در غیر این صورت در عقیق بودن آن شک کنید.

۲- دومین روش تشخیص: در مقایسه دو عقیق هم اندازه، عقیق سنگین تر، اصل می باشد چون که عقیق اصل چگالی بالایی دارد بنابراین وزن بیشتری را در مقایسه با نمونه های مشابه خود دارد.

۳- سومین راه تشخیص: عقیقی که همچون شیشه صاف و زلال باشد امکان تقلبی بودن آن وجود دارد بنابراین عقیق اصلی ممکن است دارای لکه و یا رنگ کدر باشد. این روش همیشه صادق نیست و ممکن است عقیق صاف و خوش رنگ اصلی نیز وجود داشته باشد که بر این اساس قیمت بالایی پیدا می کند. عقیق اصل اغلب دارای اندکی هرج و مرج و بی نظمی در شفافیت است و بعضاً می‌توان درون آن خطوط و ابرهایی نامنظم را دید که میتوان به عنوان یک راه تشخیص سنگ شجر اصل نیز در نظر گرفت.

Dendritic-agate-gems-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

۴- روش چهارم: چهارمین راه تشخیص سنگ شجر اصل و به طور کلی سنگ عقیق این است که در فصل تابستان و هوای گرم سرد بوده و در فصل زمستان حس گرمی به دست شما انتقال می دهد در حالی که عقیق ( سنگ شجر ) مصنوعی تابع دمای محیط می باشد. (البته این روش همیشه پاسخگو نیست)

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر عکس های جالب سنگ شجر بهاری، دریایی، پاییزی و …

در این بخش تعدادی از زیباترین سنگ شجر و انگشتر شجر درختی که دارای طرح و نقش های جالب و خاصی هستند گردآوری شده است که با هم می بینیم:

Dendritic-agate-tree-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس سنگ شجر منقوش به شکل درخت

Dendritic-agate-ring-min-e1565191297248 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس انگشتر شجر درختی ( منظره ای )

Dendritic-agate-God-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

تصویر سنگ شجره منقوش به اسم مبارک علی

Dendritic-agate-mohamad سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس سنگ شجره منقوش به اسم مبارک محمد

Dendritic-agate-ali سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس انگشتر شجر زنده منقوش به اسم مبارک علی

Dendritic-agate-circle-gem سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس سنگ شجره با منظره پاییزی (سنگ شجر پاییزی)

Dendritic-agate-circle-gem-2 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

تصویر سنگ شجره با منظره پاییزی (سنگ شجر پاییزی)

shagger-min-e1565243756324 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس سنگ شجری با نام مبارک علی

Dendritic-agate-ring-mohammad-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس انگشتر شجر زنده منقوش به اسم مبارک محمد

-شجر-بهاری-اصل سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

سنگ شجر بهاری اصل

-شجر-بهاری-باکیفیت سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

انواع سنگ شجر بهاری

-انگشتر-شجر-دریایی سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

نگین انگشتر شجر دریایی

-شجر-بهاری-1 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر نگین عقیق بهاری-عقیق-شجر-پاییزی سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر نگین عقیق پاییزی

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر ویژگی های شگفت انگیز سنگ و انگشتر شجر

از نظر فیزیکی سنگ عقیق شجری چگالی و ارتعاش کمتری در مقایسه با سایر عقیق ها دارد اما با این وجود نفوذ زیادی را در بین نگین های دیگر دارا می باشد. خاصیت سنگ شجر این است که صبر و تحمل را در صاحبش تقویت می کند و آرامش درونی در ارتباط با فضای بیرونی را زیاد می کند. خاصیت انگشتر شجر پاییزی یا به طور کل انواع مختلف آن ارتباط فرد را با زمین و کائنات عمیق تر می کند. خواص عقیق شجر، مناسب ترین معیار برای آزمودن فرد است به این معنی که موجب می شود راه و روش درستی جلوی پای انسان قرار گیرد. خواص عقیق شجری در سنگ درمانی بسیار موثر است.

beautifull-Dendritic-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

طبع این نگین گرم بوده و به وجود آوردن حس حمایت و اعتماد به نفس در صاحبش از خواص شجر می باشد. استفاده از کریستال سنگ شجر، در زمان بارداری خیلی موثر می باشد. استفاده از خاصیت انگشتر شجر دریایی  این دوران بارداری سبب آرامش در کودک می شود. اگر آن را به عنوان گردنبند استفاده نمایید، رتبه و ارزش شما در بین آشنایان بالا می رود. از خواص عقیق شجر و دیگر انواع عقیق این است که از شخص در مقابل حوادث محافظت می کند.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر آیا سنگ شجر رشد میکند؟

علت رشد سنگ شجر چیست؟ در جواب به این سوال ها ابتدا باید فهمید که منظور از رشد سنگ شجر چه چیزی است؟ قطعا ابعاد آن در طول زمان تغییر محسوسی ندارد پس حتما علت رشد سنگ شجر، تغییر شکل و افزایش و یا کاهش نقش و نگارهای نگین می باشد. در حقیقت نقش موجود بر روی سنگ عقیق شجر رشد نمیکند، اما برخی ها معتقد هستند که این نقش ها ممکن است در طی سالیان جابه‌جایی داشته باشند. بنابراین می توان گفت که بعد از گذشت چندین سال نقش روی نگین از نقطه ای به نقطه دیگری بر روی نگین تغییر حالت می دهد که ممکن است باعث بزرگتر دیده شدن نقش آن شود به همبن علت رشد سنگ شجر، از دیدگاه بعضی افراد اتفاق می افتد. پس به طور عامیانه باید بگوییم درخت شجر رشد نمی کند اما دچار تغییر شکل می شود.

Dendritic-tree-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر برخی از خواص سنگ شجر اصل

مهم ترین خواص سنگ شجر چیست؟ آیا به خواص انگشتر شجر در روایات و احادیث اشاره ایی شده است؟ استفاده از خواص سنگ شجر دریایی یا به طور کلی انواع گونه های مختلف سنگ عقیق شجر، روشی مناسب برای استحکام بخشیدن به رشته های وجودی فرد از طریق عملکرد درونی هستند. خاصیت انگشتر شجر دریایی و انواع این سنگ با قدرت شگرفی که دارد می تواند انسان از سز چشمه های گناه، انتقام، شرم و … دور نگه دارد و سبب کمال انسان ها شود. حال با برخی از خواص انگشتر شجر بر روی جسم، احساس و روح آشنا می شویم و با توجه به احادیث و روایات نقل شده، از خواص انگشتر شجر در روایات می توان همان خواص انگشتر عقیق را استخراج کرد.

۱- اثر خواص انگشتر و گردنبند شجر بر روی جسم: در بهبود کمردرد، آرتروز گردن و تعداد سلول های خونی این خواص شجر، بسیار مفید و موثر می باشد.

Dendritic-agate-stone-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

۲- تاثیرات احساسی یکی دیگر از خواص شجر: خواص انگشتر شجر پاییزی و بطور کلی انواع این سنگ در کمک کردن فرد با رهایی دادن از احساسات منفی نفس اماره و الگوهای مضر زندگی، افزایش عزت نفس و پرورش دادن نفسی قوی تر مفید است.

۳- تاثیرات روحانی : خواص سنگ شجر دریایی یا انواع دیگر این سنگ سبب کمک به فرد در صادقانه نگاه کردن به خود، ترغیب شخص در گسترش دادن افکار مثبتش و تجسم کردن بالاترین سطح ظرفیت و توانایی شخصی می شود. خاصیت سنگ شجر، برای اکثر چاکراهای بدن مفید می باشد.

از آن جایی که آیات فراوانی درباب خواص بی نظیر عقیق بیان شده است. همچنین در منابع علمی و روایات اشارات فراوانی به انرژی و فواید این گوهر شده است که با توجه به آن ها میتوان به خواص انگشتر شجر در روایات پی برد و همان خواص عقیق را از آن استخراج کرد که برای آشنایی با این خواص پیشنهاد می کنیم مقاله خواص سنگ عقیق را در وبلاگ شرف آنلاین مطالعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر قیمت سنگ شجر اصل

shagger-stone-min سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که عوامل موثر در تعیین قیمت سنگ شجر درختی چیست؟ در جواب این سوال باید گفت که قیمت سنگ شجر اصل غالبا براساس طرح و نقش های موجود بر روی آن قیمت گذاری می شود. هرچه این نقشه ها روی سنگ انگشتر شجر اصل جالب تر و خاص تر باشد قیمت سنگ شجر اصل بالاتر می رود. ارزش این نگین انگشتر شجر مردانه از چند ده هزار تومان تا چند میلیون تومان قیمت گذاری می شود. هرچه نقش موجود بر آن ها با تصاویر واقعی شباهت بیشتری داشته باشد و یا اسامی منقوش بر روی آن واضح تر باشد باعث افزایش قیمت سنگ شجر درختی اصل می شود. به طور کلی ذوق و سلیقه خریدار و فروشنده در تعیین قیمت سنگ شجر درختی و انگشتر شجر اصل بسیار تاثیرگذار است!

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر سنگ شجر در ایران و جهان در کجا یافت میشود؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چگونه سنگ شجر پیدا کنیم و سنگ شجر در کجا یافت میشود؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که معادن این سنگ در جهان زیاد نیست ولی غالبا از دل کوه و بستر رودخانه ها یافت می شود. شهرستان زیر کوه (نزدیک قاین) در استان خراسان جنوبی از مهم ترین معادن این سنگ در ایران و جهان می باشد. حدودا در حوالی سال 1350 چوپانی که از اهالی همین محل بوده کیلومترها دورتر از محل زندگی خود در شهرستان قطعه سنگی به طور تصادفی پیدا می کند که حاوی نقش و نگار هایی همانند درخت در آن وجود داشت. همین برخورد باعث شروع تحقیقات و کشف معادن این سنگ زیبا و قیمتی در دل کویر تفدیده در شهرستان زیر کوه شده است.

-کمیاب-و-باارزش-شجر سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

احتمالا در آن زمان با توجه به شرایط خوب آب و هوایی و بارندگی و درامد مناسب از کشاورزی کسی از اهالی آن محل علاقه ایی به بهره برداری از این معدن و استخراج سنگ نشان نمی داد. اما با گذشت زمان و افزایش جمعیت و افزایش بی کاری و … یافتن جواب این سوال که سنگ شجر در کجا یافت میشود از اهمیت بیشتری برخوردار شد و مردم روی به استخراج این سنگ باارزش در این منطقه آوردند. متاسفانه امروزه معدن موجود در این استان به دستور اداره منابع طبیعی تعطیل می باشد و استخراج از آن ممنوع شده است. بازگشت بیش از 100 نفر کارگر مشغول به کار در این منطقه زمانی امکان پذیر خواهد شد که این معدن به طور رسمی و قانونی ثبت شود. شجر هندی نیز یکی از زیباترین و جذابترین نگین ها را داردو این گوهر در بستر رودخانه و در دل کوه در مناطق خاصی یافت می شود.

-عقیق-شجر-قاین-خراسان سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر نگین های قاین

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر نحوه شارژ سنگ شجر

با توجه به قیمت سنگ شجر اصل، شارژ این گوهر برای استفاده از خواص شجر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به طوری که امروزه پاکسازی و شارژ انواع سنگ ها یکی از کار های مهم و اجباری برای صاحبان سنگ های قیمتی محسوب می شود. جهت پاکسازی و شارژ سنگ شجر، روش هایی در منابع ذکر شده است که مهمترین آن ها پاکسازی با آب نمک است. نحوه شارژ سنگ شجری به این شکل است که یک ظرف را با آب نمک ترجیحا نمک دریا و آب خنک پر کنید و چند دقیقه سنگ را درون آب نمک قرار دهید در حالی که با ذهنی آرام بر روی پاک شدن آن گوهر تمرکز کرده اید سپس حداقل ۳۰ دقیقه تا یک شبانه روز آن را در همان ظرف قراردهید.

-انگشتر-شجر-مردانه-اصل سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

عکس انگشتر شجر مردانه درختی

یک روش ساده دیگر برای شارژ سنگ شجر و به طور کلی انواع عقیق وجود دارد آن هم این است که سنگ خود را به مدت چند دقیقه دورن آبی جاری و روان قرار دهید و سپس ده دقیقه الی یک ساعت در مقابل نور خورشید قرار دهید. به این شکل شارژ سنگ شجری شما با موفقیت انجام خواهد شده و می توانید به طور دائم از خواص سنگ شجر دریایی یا پاییزی و به طور کل انواع این سنگ بهره مند شوید. توصیه می شود که در نگهداری این سنگ دقت لازم را بکار ببرید و این سنگ را کمتر در معرض انواع مواد شوینده و تغییرات آب و هوایی قرار دهید. با اینکه سختی این سنگ نسبتا مناسب است ولی از ضربه زدن به آن خوداری کنید تا با سالم نگه داشتن این گوهر بتوانید به طور دائم از خواص آن بهره مند شوید و مجبور به تهیه مجدد آن نباشید.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر برخی از خواص عقیق در روایات

با توجه به اینکه سنگی که در مورد آن بحث میکنیم از دسته سنگ های عقیق می باشد پس می توان همان خواص سنگ عقیق را از آن استخراج کرد و به اهمیت استفاده از این نگین پی برد که مورد توجه بسیاری از علما و بزرگان دین قرار گرفته است و استفاده از آن سبب خیر و برکت در زندگی ما خواهد شد. در ادامه به برخی از سخنان بزرگان در مورد این سنگ اشاره می کنیم.

یکی از مهم ترین خواص استفاده از این سنگ کاهش فقر و افزایش برکت و روزی می باشد به طوری که امام صادق (ع) در مورد خواص سنگ عقیق فرموده اند که دستی که در آن، این گوهر باشد، بسیار عجیب است که از درهم و دینار (پول) خالی باشد و باعث دوری فقر خواهد شد…

همچنین حضرت رضا (ع) فرموده اند که این نگین، فقر را از بین می برد و دست کردن آن، نفاق را دور می کند و نیز در ادامه بحث خواص عقیق فرمودنده اند که کسی که این انگشتر را در دست کند، فقیر نمی گردد.

-سنگ-شجر-عقیق-1 سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

یکی دیگر از خواص ارزشمند این سنگ افزایش ثواب و ارزش معنوی آن است. امیرمؤمنان علی (ع) در مورد این سنگ فرموده اند که خواندن دو رکعت نماز با این انگشتر، برابر با هزار رکعت نماز است که بدون این انگشتر خوانده می شود و همینطور به گفته ایشان این سنگ باعث دفع بلاها خواهد شد و از صاحب خود محافظت می کند!!! و همچنین امام صادق (ع) فرموده اند که خداوند دوست می دارد دستی که در دعا به سوی او بلند می گردد، در آن دست از این انگشتر باشد. رسول خدا (ص) فرموده اند که تا زمانی که انگشتر با این نگین در دست داشته باشید، حزن و اندوه بر شما وارد نخواهد شد و با وجود این سنگ اندوه و ناراحتی های بی مورد شما کاسته خواهد شد.

محصولات مرتبط

به این صفحه امتیاز دهید. از شما سپاسگذاریم

215 دیدگاه در “سنگ شجر: خواص، راه تشخیص، قیمت، معادن و زیباترین عکس های نگین عقیق شجر

 1. حسین زاده گفت:

  سلام خسته نباشید. متشکرم. من هم زندگی با سنگ و اب را دوست دارم. یاعلی مدد

  1. فربد گفت:

   سلام داداش اگر به انگشتر شجر روغن بخوره چی میشه

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    عقیق شجر؟ مشکلی معمولا پیش نمی اید ولی به فیروزه شجر بخورد خراب می کند.

 2. ALI گفت:

  سلام میخواستم بدانم این سنگ های یاقوتی ک در بازار هستند خواص خودشان دارند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر سنگ اصل یاقوت باشد بله خواص را دارد.

 3. امیر گفت:

  سلام دوستان خسته نباشید
  سوال داشتم
  من یک فیروزه نیشابور دارم که یک تکه کوچک از کنارش پریده
  همینطور یک عقیق سبزم دارم که ان هم یکم خط و خش دارد
  میخواستم بدانم این ها باز هم خواص خودشان را دارند؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله می‌توانید استفاده نمایید.

   1. امیر گفت:

    خیلی ممنون از شما و سایت خوبتون
    خسته نباشید

   2. شرف آنلاین گفت:

    سپاس

   3. محمود گفت:

    سلام آیا سنگ خون هم از خانواده یاقوتها است

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    خیر اینطور نیست.

  2. احمد رحیمی گفت:

   سلام من نگین انگشتر شجرم یکم رنگش مشکی شده

  3. امین گفت:

   سلام باید چند وقت یک بار سنگ شجر را باید شارژ کرد

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    یک تا سه ماه یکبار میتوانید اقدام کنید.

 4. حجت گفت:

  سلام خسته نباشید من یک انگشتر شجر زیبا میخواهم آقای مهندس میشود لطف کنید برایم عکس بفرستید من بپسندم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   لطفا به لینک انگشتر شجر مراجعه نمایید.

 5. خرمشهر گفت:

  سلام من انگشتر سلیمانی دارم سر در نمیاورم از این کارا میشود یکی به من بگوید چکار کنم کسی هست وارد باشد ممنون

 6. مهندس رسا گفت:

  سلام من زمین شناسم و تبحر کافی در زمینه سنگ و سنگین دارم اگر سوالی دارید مطرح کنید اگه بتوانم جواب میدهم
  ضمنا زیباترین و بزرگترین نگین شجر بهاری را دراختیار دارم واس فروش

  1. خرمشهر گفت:

   سلام من انگشتر سلیمانی دارم ولی سر در نمیاورم زیاد میشود عکسش را برایتان بفرستم به من بگویید خواصش چی است اصلی یا نه خیر ممنون

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا به مقاله خواص عقیق سلیمانی مرجعه بفرمایید.

   2. امیر حسین گفت:

    سلام آقا مهندس ببخشید من سنگ شجر دارم داخل آب نگهداری میکنم اشکالی ندارد که ممنونم از اینکه راهنمایی کنید

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    مشکلی تا بحال گزارش نشده است ولی لازم نیست داخل اب نگهداری کنید.

   4. ناشناس گفت:

    این سنگ شجر عقیق کجا ها پیدا میشه؟

  2. پوریا گفت:

   سلام وقت شما بخیر من چند وقت پیش یک سنگ بزرگ حدود ۸۰ کیلویی پیدا کردم که روی آن عکس درخت های مختلف هک شده و این نقش ها به صورت عمیق هک شده ان طوری که چندین سانت از سنگ شکسته شد و نقش های تا اون عمق هم مشخص هستند و جنس داخل سنگ بلوری شکل است ایا این سنگ ارزش مادی دارد؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بایستی از نزدیک بررسی شود اما می تواند شجر باشد.

   2. شاه کرمی گفت:

    سلام صبح بخیر، لطف بفرمایید با شماره واتسابم تماس گرفته تا عکس سنگ زیبا تون رو ببینم، با تشکر [censored] شاه کرمی.

  3. احمدرضا گفت:

   سلام من سنگی سخت گرد پیدا کردم چگونه باید بفهم الماس یا نه

  4. احمدرضا گفت:

   سلام من سنگی گرد دارم بسیار سخت است چگونه بفهم الماس روی شیشه خراش عمیق می گذارد

 7. گرگه تنها گفت:

  سلام به همه دوستان
  یک شجره ساحلی دارم گردنبند هستش
  اگه خواهانم باشه بنده در خدمت هستم
  البته شهاب سنگ هم دارم

  1. احمد گفت:

   سلام به همه دوستان من شجر میخوام بخرم از اردبیل مزاحم میشم [censored]

   1. ناشناس گفت:

    سلام انگشتر شجر کلکسیونی بسیار زیبا با رکاب نقره ۹۲۵سنگین دارم
    اگر خواستید شماره موبایل بفرستید.
    تو واتساپ عکس بفرستم

   2. سهراب حشمتی گفت:

    بنده شجر دریایی دارم خواستی در خدمتم

  2. سنندج گفت:

   سلام ببخشید منظور از شارژ شجر چیه ممنون میشم اگه راهنمای کنید

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا همین مقاله را مطالعه بفرمایید.

 8. رضا غیاثوند گفت:

  سلام دوستان عزیز سنگ شجر دودی رو بعضی از گوهرتراشان ماه با روش گرما و افزودنی های دیگر سفیدش میکنن. آیا کسی اطلاعاتی داره ک ب بنده کمک کنه

 9. Mehdi گفت:

  ایا در استان گیلان هم سنگ شجر پیدا میشه؟ کی میدونه راهنمایی کنه. به این ادرس ایمیل بزنه لطفا [censored]

 10. سلام حبیب هستم گفت:

  سلام من یه سنگ دارم که پشت و روش پره درخت شجر حساب میشه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بایستی بررسی شود ولی احتمالا بله شجر است.

   1. زینب جهانگیری گفت:

    سلام من یه سنگ شجر خریدم ولی نمیدونم واقعا اصل

   2. عادل گفت:

    سلام من یک انگشتر درختی شکل دارم اما نمیدونم سنگ شجر هستش یا نه؟ [censored]

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    تشخیص شجر کار سختی نیست. از خانواده عقیق هستند ولی دارای طرح هایی شبیه درخت و بوته و ..
    برای تشخیص دقیق تر به یک فرد خبره نشان دهید. بلخاظ خواص هم مانند عقیق هستند و دارای خواص زیادی می‌باشند. میتوانید استفاده بفرمایید.

 11. مجتبی کریمی گفت:

  سلام. آقایون کسی به این کسایی که میگن ما معدن پیدا کردیم چندین تن هست یا من یه جایی پیدا کردم هم روی زمین هم زیر زمین سنگ شجر و سلیمانی و سوسنی هست اینا همش دروغه اینا کلاهبرداری میکنن.یا اثلان آدم کش هستن. تو بری اونجا رفتنت با خودته برگشتت با خدا. یا پول بدی بهشون سریع غیب میشن. یا علی

  1. ناشناس گفت:

   ببخشید سنگهای مثل شجر بهاری یا پاییزی بعد از پرداخت سیلر میخورند این لایه درخشنده روی سنگ از چه جنسی است؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لایه ای اضافه نمی شود. درخشندگی ناشی از جلاکاری خوب سنگ است.

 12. ناشناس گفت:

  سلام من تو استان فارس یه منطقه کوچیک سراغ دارم که تمامن هم روی زمین هم زیر سطحش پر از عقیقه, عقیقاشم سلیمانی, منظره, شجر, سوسنی سفید هست ولی مشتری واسش ندارم اگه کسی طالب همکاری بود در خدمتم, واسه فروش سنگ
  یا کل معدن

  1. مهدی گفت:

   کلیو چند میفروشی ی سنگ های خام رو

   1. ناشناس گفت:

    سلام میتونم با شما تماس بگیرم

  2. ناشناس گفت:

   برای کل معدن مشتری دارم. حدود چند تن تخمین زده شده؟

   1. Mahdi گفت:

    منم استان فارس قیر هستم معدن شجر سراغ دارم

   2. مهدی گفت:

    سلام بله من متظر زنگ شما هستم

   3. ناشناس گفت:

    سلام آیا دست کردن انگشتر شجر وقتی که در حالت جنابت هستیم ایرادی داره؟

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    اساسا ماندن در حالت جنابت کراهت دارد ولی اینکه به طور خاص انگشتر شجر در حالت جنابت در دست داشته باشید نهی نشده است.

   5. چنگیز گفت:

    سلام سنگ عقیق شجر دارم دنبال مشتری خوب هستم کسی سراغ دارد راهنمایی بکند تشکر

  3. ع ع گفت:

   سلام
   هنوز داریش یا نه

  4. مهسا گفت:

   سلام من خودم در کار تراش هستم اگر مایل به همکاری با شراکت صادقانه هستید به آدرس ایمیل من ایمیل بزن [censored]

   1. مجید گفت:

    سلام ببخشید شما سنگ تانزانیت و سیترین هم تراش میدید و اینکه برای تانزانیت دستگاه هیت دارید

   2. سامان گفت:

    سلام. من یه سری سنگ مشگی رنگ براق پیدا کردم باسختی بالا و وزن بسیار بالا امکان تراش روش هست؟ خیلی زیباس

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    احتمال زیاد بلی ولی باید بررسی شود.

   4. اخمدی گفت:

    سلام شما اهل کجایید من گرکانم‌ یه سنگ شجر یک کیلو میشه مایل هستی همکاری کنی تلفن من [censored]

   5. محمد گفت:

    سلام تماس میفرستید واتساپ صحبت کنیم درمورد کار تراش سنگ

   6. حسین گفت:

    سلام برای شراکت مزاحمتون شدم

  5. ناشناس گفت:

   آقای محترم یا خانم محترم شما برو سنگ ها رو جمع کن تو شیراز بازار هست ازت میخرن. نیازی نیست کسی بهت کمک کنه. برو پسر خوب

  6. محمد گفت:

   سلام چطوری بهت خبر بدیم

  7. ناشناس گفت:

   ارع برادر من هستم [censored] بزنگ صحبت کنیم

  8. ناشناس گفت:

   معدن مال دولته

  9. ناشناس گفت:

   سلام داداش اگر شجر با کیفیت داشته باشی من خریدارم تناژ بالا [censored]

  10. بهرام گفت:

   سلام در مورد همکاری و فروش با جنابعالی هستم

 13. محمد گفت:

  سلام چهار تا سنگ عقیق شجر دارم میخوام ردش کنم کسی میخواد

 14. ناشناس گفت:

  سلام من شجر دارم خام کسی خریدار هست قیمت چند هر کیلویی ؟

  1. مهدی گفت:

   اره من میخوام

 15. ناشناس گفت:

  یک معدن بزرگ شجر برای فروش دارم

 16. Nazi گفت:

  من یک قطعه سنگ شجر خام دارم برای خرید تماس بگیرید [censored]

  1. داریوش گفت:

   هنوز سنگتونو دارید اگه هست اندازه و قیمتشون بفرمایید

  2. ناشناس گفت:

   سلام لطفاً تصویر و قیمت ارسال فرمایید

 17. رضا گفت:

  مقداری سنگ عقیق و شجر دارم کسی هست بخره

  1. یوسف سمندی گفت:

   قیمتش چنده

 18. مهدی گفت:

  سلام میشه انگشتر عقیق شجر رو با مقدار کمی الکل تمیز کرد یا با صابون شست برای تمیز کردن؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   غالبا هیچ مشکلی وجود ندارد مگر انگشتر شما مورد خاصی باشد.

   1. امیر مهدی گفت:

    من یه شجر عالی دارم هر کی خواست پیام بده

  2. ناشناس گفت:

   نه اصلا این کارو نکن

 19. حامد شيريني گفت:

  سلام نیاز به مقداری سنگ شجر دارم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   لطفا با بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید.

   1. زهرا گفت:

    سلام گردنبندش رو من میخوام چطوری باید سفارش بدم

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    به لینک گردنبند شجر مراجعه بفرمایید.

  2. شهباززاده گفت:

   سلام من سنگ شجر دارم اگه میخواهی تماس بگیرید شهباززاده هستم [censored]

  3. Nazikhanom گفت:

   سلام من یک قطعه سنگ شجر خام اصل دارم

  4. ناشناس گفت:

   سلام. من یه تکه ی تقریبا ۵×۱ ×۳ تراش نخورده شجر پاییزی خراسان جنوبی دارم [censored]

 20. رحیمی گفت:

  مقداری سنگ شجر خام دارم می‌خوام بفروشم خریدار کسی هست

  1. مهدی گفت:

   بله قیمت چند

   1. ناشناس گفت:

    من سنگشو توی تناژ بالا دارم چطوری باهات ارتباط برقرار کنم؟؟؟

  2. ناشناس گفت:

   سلام سنگ های شجر رو دارید من میخرم [censored]

   1. حمید گفت:

    باسلام حدود ۳۰۰ کیلو سنگ عقیق و شجر خام دارم اگه برش ۴ سانتی بزنم کسی خریدار هست

   2. امید گفت:

    سلام و عرض ادب حدودا ۷۰ کیلو سنگ شجر خام دارم واقعا خریدار باشید من در خدمت شمام

   3. Tavakoki گفت:

    خریدار سنگ هستین؟

   4. ناشناس گفت:

    من پلاک سنگ رو دارم

  3. نعمت کریمی گفت:

   عالی

  4. دهقانی گفت:

   بله من خریدارم شماره تلفن لطفا

   1. ناشناس گفت:

    آقای دهقانی مقداری سنگ تراش خورده آماده انگشتری موجود است [censored]

 21. وحید گفت:

  عرض سلام و احترام . رکاب انگشتر عقیق بنده بزرگ بود و با چسب یک دو سه اندازه کردم رکاب رو . آیا چسب ان مقداری به عقیق یمن بخوره سبب خراب شدن و از بین رفتن خواص آن می شود؟ ممنون از پاسخ

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خریدتون از شرف انلاین بوده؟
   خیر مشکلی ایجاد نمیکند. امکان سایز کردن نیز هست.

 22. ناشناس گفت:

  سلام
  من تو کار گوهر تراشی سنگ شجرهستم اگر کسی تمایل به خرید داشت اطلاع بده.

 23. زهره گفت:

  سلام خیلی ممنون از مطالب فوق العاده خوبتون

  1. کیوان گفت:

   سلام خسته نباشید میخواستم بدانم سنگ عقیق بنفش شجر هم داریم میشود لطفا مشخصات اصل بودن این سنگ هم بگویید و شارژ این سنگ هم مانند دیگر سنگ های بالا است باتشکر

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    بله مشاهده شده است.
    نحوه تشخیص و شارژ نیز مانند دیگر عقیق ها می باشد.

 24. فرزاد گفت:

  سلام من یک انگشتر شجر دارم ک یک بار ضربه خورد و رنگش دارد تیره میشود دوستان میگن داره می میره چطوری ترمیمش کنم لطفن کمک کنین خیلی برام با ارزشه چسب دو قلو هم امکان داره بهش صدمه بزنه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   متاسفانه کار زیادی نمی توان کرد. تغییر شکل شجر طبیعی هست ولی اینکه کلا تصویر درخت پاک شود اتفاق نمی افتد. استفاده از چسب بعید است ضرری داشته باشد.

 25. محمد گفت:

  سلام من مقدار زیادی سنگ شجر دارم. عقیقهای زرد عسلی و خرمایی هم دارم سنگ خام هست تراش نخورده. اگر کسی خواست لطفا به شماره تماس [censored] یا پیامک جوابگو هستم ممنون

  1. شر غم گفت:

   باسلام و خسته نباشید بابت مطالب خوب و عالی شما..چطوری با محمد میتونم ارتباط داشته باشم؟ راهنمایی کنید لطف کردین! با تشکر

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    با چه شخصی فرمودید؟

 26. علی . گفت:

  سلام من خیلی دوست دارم سنگ شجر پیدا کنم اما راهش رو بلد نیستم میتونید راهنماییم کنید؟

 27. اوینار گفت:

  سلام ببخشید ترکیب سنگ شجر با چه سنگهایی بهتره مثلا اگه بخواهیم چند تا انگشتر همزمان دستمون کنیم منظورم از نظر همخوانی بودن انرژی سنگهاست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   از منظر مقوله چاکرا درمانی نمیتوان نسخه کلی برای همه داد بایستی هر فرد تست شود و چاکراهای مختلفش مشخص شود و متناسب با آن سنگ یا سنگهایی که تقویت کننده آن چاکرا ها هستند تجویز شود. بنابراین ممکن است برای کسی سنگ شجر با فیروزه مناسب باشد یا شخص دیگری آمیتیست و یاقوت و … اما بلحاظ روایی شما سنگ عقیق شجر را با سنگ های توصیه شده دیگری مانند در نجف، یاقوت، فیروزه و … میتوانید استفاده نمایید.

  2. امیر گفت:

   سلام خسته نباشید
   سوال داشتم
   ایا عقیق سبز صنعتی هم داخلش هاله و رگه دارد یا شفاف شفاف است؟
   یک انگشتر عقیق سبز خریدم داخلش رگه هایی دارد ولی نمیدانم اصل است یا نه

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    نوع صنعتی عقیق سبز به علت ارزان بودن این گوهر ساخته نمی شود. احتمالا منظور شما نگین های سبز شیشه ای یا پلاستیکی است که به وضوح قابل تشخیص است.

 28. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید میشه یه عکس از شجر سبز با نقش سفید که تو مقاله بود به عکسهای این قسمت اضافه کنید ممنون

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   نمونه تصاویر عقیق های خزه ای شجر سبز و سفید اضافه شد.

 29. فرزاد گفت:

  آقا من چند تا سنگ میخوام خرید کنم چطوری باید خرید کنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   هم به صورت آنلاین امکان خرید دارید هم میتونید با بخش پشتیبانی آنلاین سایت در ارتباط باشید تا سفارش تو نرو ثبت کنند.

 30. سیدحسین گفت:

  سلام من میخواهم برای شما چند تا عکس بفرستم چطوری باید این کار را بکنم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   از بخش پشتیبانی آنلاین این امکان فراهم است.

 31. Morteza گفت:

  سلام من شجر های خاص و آنتیک وسنگ راف شجر ، و هر نوع سنگی بخای دارم ‌معاوضه سنگ با خودرو یا واحد مسکونی هم میکنم ،
  [censored]

 32. ناشناس گفت:

  سلام سنگ شجر دودی رو چطور صاف میکنن ممنون میشم جواب بدید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   متوجه منظور جنابعالی نشدیم

 33. محمدرضا گفت:

  با سلام من انگشتر شجر زرد رنگ دارم البته شجر خودش سیاه رنگه که در یک انگشتر فدیوم استفاده شده آیا عقیق زرد که وجود داشته باشد وجود دارد خیلی هم واضح کشف ای است یاتقلبی

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ شجر زرد رنگ هم وجود دارد اما فراوانی کمی دارد.

 34. ناشناس گفت:

  سلام من چندتا سنگ دارم از کجا بدانم شجره یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   مشخصات و تصاویر سنگ شجر در همین صفحه موجود است و میتونید ملاحظه بفرمایید. برای تشخیص بهتر باید حضورا به یک فرد خبره مراجعه بفرمایید.

 35. غلام گفت:

  سلام خسته باشید سوالی که داشتم درمورد اینه که ایا سنگ شجر هم در مجاورت روغن بگیرد میمیرد؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر مشکلی پیش نمیاد.

   1. مهدی رضایی گفت:

    سلام. یه سنگ بزرگ از عقیق شجردارم ولی تراش داده نشده آیا خریداری دارد یامنبعی واسه فروش؟ [censored]

   2. مهناز نظری گفت:

    سلام من خریدار هستم

  2. هادی معینی گفت:

   اگه سنگ شجر رو از رو خاک برداریم بهتر یا زمینو بکنیم از زیر خاک در بیاریم ورغن چه اثری برسنگ داره

 36. سیدحسین سالارزهی گفت:

  باسلام باید بگویم قدرت خداوند بسیار بیشتر از آن است که انسان تصورش را بکند

 37. ایمیل گفت:

  سلام. من یه شجر دریایی با یه شجر ساده دارم ممکنه رشد کنه؟
  از کجا بفهم تقلبی نیس؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   به طور مفصل به سوالات شما در این همین صفحه پاسخ داده شد است. لطفا مطالعه بفرمایید.

 38. رضا گفت:

  سلام
  چجوری میتونم عکس انگشترم را براتون بفرستم ببینم اصل هست یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر از جای معتبری خرید کردید که انشالله اصل هست 🙂 ولی اگر برای مثال انگشتری هست که ارث رسیده و مایل هستید تشخیص اصالت داده شود باید از نزدیک توسط کارشناس بررسی شود ولی به هرحال از طریق پشتیبانی آنلاین در خدمتتون هستیم میتونید تصاویر هم ارسال بفرمایید.

 39. حسن گفت:

  سلام ، من یه سنگ شجر دارم و ان را داخل اب نمک قرار دادم ، ابتدا اب خنک ، اب لوله (خانه) درون لیوان ریختم و سپس به اندازه ۳ قاشق غذا خوری نمک داخلش ریختم و ان را داخل اب نمک گذاشتم تا تمیز شود و شارژ شود ، ایا مشکلی پیش نمی اید و کار من صحیح است؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   جهت پاکسازی سنگ روش هایی در منابع ذکر شده است که مهمترین آن ها پاکسازی با آب نمک است. یک ظرف استیل را با آب نمک (ترجیحا نمک دریا و آب خنک) پر کنید و چند دقیقه سنگ را درون آب نمک با انگشت لمس کنید در حالی که با ذهنی آرام بر روی پاک شدن آن گوهر تمرکز کرده اید سپس حداقل ۳۰ دقیقه تا یک شبانه روز آن را در همان ظرف قراردهید. این مراحل صرفا برای پاکسازی می‌باشد.

 40. امیر گفت:

  من یه شجر پاییزه دارم اصله ولی نمیدونم بعد تراش زیبا میشه یا نه خودشم شاخه هاش خیلی ریز هستن و اصلا نمیشه به راحتی شاخه هاش رو دیدبه نظرتون ارزشش رو داره؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   طبیعتا بدون تراش سنگ آنچنان زیبایی نخواهد داشت. توصیه میکنیم از یک تراشکار شجر کمک بگیرید و نظر ایشون رو هم جویا بشید. هزینه تراش سنگ شجر هم چندان بالا نیست.

 41. ادیم گفت:

  سلام من یه شجر دارم در ارتفاع ۱ و نیم متری از دستم افتاد فقط سنگه ایا مشکلی پیش نمیاد ظاهرا مشکلی براش پیش نیامده؟ نظر شما رو خواستم ممنون.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   اگر ترک خوردگی ندارد که مشکلی نخواهد داشت.

 42. صلاح احمدی گفت:

  سلام من انگشتر شجر خریدم ایا درست است باید بعضی موقع باید در اب بیاندازیم ممنونم میشم راهنمایی کنید

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   روش هایی برای بازیابی انرژی و احیای سنگ ها معرفی می شود که یکی از آن ها همین قرار دادن در آب روان است.

 43. سمیه گفت:

  سلام من برادرم به من یک سنگ شجر هدیه داد نمیدونم اصل یا ن میشه کمکم کنین بدونم واقعا شجر هست یا ن
  اخه داخل سنگ پر شاخه و درخت با رنگای پاییز و سبز و نارنجیه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   احتمال زیاد شجر اصلی باشه ولی برای بررسی دقیق باید حتما از نزدیک دیده شود. جدا از این، هدیه ذاتا ارزشمند هست. خیلی دنبال اصل یا غیر اصل بودنش نباشید 🙂

  2. مسعود گفت:

   سلام شماره تماس بنده رو ذخیره کنید و داخل واتساپ عکس سنگ رو ازجهات مختلف در نور و بدون نور ارسال کنید [censored]

 44. منا سرآسیابی گفت:

  سلام سنگ شجر رنگ شده است یا نه ذاتا طبیعیه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   ۹۹ درصد سنگهای موجود در بازار طبیعی هستند.

 45. امیر فرهمند گفت:

  سلام دلیل ترک خوردن سنگ شجر چیه وچگونه آن را رفع کنیم

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   سنگ شجر مثل هر سنگ دیگه ای ممکنه ترک بخورد. چاره زیادی هم نیست فقط باید مواظبت کنید ضربه بیشتری نخورد که ترک رشد نکند.

  2. امیر گفت:

   سلام وقت بخیر میخاستم بپرسم این سنگ‌های شجری ک دودی و تیره هستند به چه روشی روشن و سفید میشن ممنون ازشما…

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    متاسفانه متوجه منظورتون نشدم. شجر که تغییر رنگ نمیده

 46. محب علی جعفری گفت:

  آیا سنگ عقیق سرخ شجر هم وجود دارد یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   عقیق شجر پاییزی موجود هست که رنگ مایل به نارنجی و قرمز داره

   1. اصغر باقری گفت:

    با سلام و عرض ادب من به خرافات اعتقاد ندارم من قبلآ یه انگشتر باباقوری داشتم بازارم خوب بود ولی ۵ ماهی میشد فروخته بودم اصل هم بود بازارم خوب نبود تا سه روز پیش که انگشتر باباقوری خریدم الان بازارم خیلی خوبه من اعتقاد دارم که سنگها انرژی خواصی دارن این انگشتر دستم هست اعصابم راحته احساس خوشحالی دارم بازارمم که خوبه نه به خاطر اینکه بازارم خوبه به این فکر افتادم ولی این حسو دارم میخواستم حقیقت رو بگین اگه این یه خرافاته یا حقیقت .
    با تشکر

   2. عباس گفت:

    سلام. ببخشید میخواستم بدونم امکان ایجاد سوراخ در سنگ شجر وجود داره؟ ( یعنی آسیب نمیبینه؟ )

   3. شرف آنلاین گفت:

    باسلام
    اگر اصولی و توسط فرد خبره انجام شود مشکلی پیش نمی‌آید.

  2. سعید گفت:

   سلام من سنگ عقیق نارنجی با یک شجر در وسط نگین دارم که از پدر جدم به من رسیده رکابش موجود است برنجی هست فروشی دارم

 47. ناشناس گفت:

  سلام یه جا خوندم که بعضی طرح های شجر روی عقیق با لیزر طراحی شده یعنی طرحش طبیعی نیست! آیا این کار انجام میشه … بعضی از طرح ها آنقدر دقیقه که آدم شک می کنه طبیعی باشه.

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   موارد بسیار بسیار معدودی دیده شده است که البته از روی ظاهر آن به راحتی می توان تشخیص داد که طبیعی نیست.

 48. m.h گفت:

  باسلام. ایا تسبیح از سنگ شجر بعد از چند سال مثل شاه مقصود گران میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر همچین موردی نیست.

 49. ناشناس گفت:

  سلام داداش جواب ما چی شد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   تمام سوالات پاسخ داده شده
   لطفا سوالتون رو مجددا مطرح بفرمایید.

 50. میلاد فراهانی گفت:

  سلام ،شما از کجا این اطلاعات رو میارید ، اینطوری که شما گفتیم من فکر کردم شجر یک نوع کپک یا هاگ هست که تو دل سنگ برای خودش لونه کرده و از این طرف به اونطرف نقل مکان میکنه ، یعنی شجر یک گیاه چندین ساله نیست که بعد از مردن دورش سخت و سنگ شده مثل بقیه کوارتز رتایلدار ،یا کهربا ، مگه کرمه که تو دل سنگ با اون بافت سخت برا خودش جابجا بشه 🤔

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ببینید شجر به هیچ عنوان یک گیاه نیست که داخل سنگ به دام افتاده باشه و سخت شده باشه در واقع شجر نوعی کالسدونی سفید، سیاه یا خاکستری و یا حتی بی رنگ هست که به خاطر وجود اکسید منگنز یا آهن طرح هایی درون سنگ شجر ایجاد میشه که بسیار شبیه شاخه های درختان و در بعضی مواقع شبیه مناظر طبیعی هست و واژه یونانی Dendrite در اصل به معنی “شبیه درخت” هست نه خود درخت یا گیاه که حالا به علت حرکت بسیار ناچیز و محدود همین ناخالصی های منگنز یا اهن شمایل درخت درون سنگ در دراز مدت کمی دچار تغییر ممکنه بشه (در بعضی از سنگهای شجر)
   این مطلبی که خدمتتون عرض کردیم هم در منابع و کتب علمی ذکر شده و هم اتفاقی هست که ما داریم در عمل به چشم میبینیم.
   سوال دیگه ای هست در خدمتیم.

   1. ناخواسته گفت:

    سلام چطوری ازش مراقبت کنیم؟

   2. شرف آنلاین گفت:

    مراقبت خاصی نداره همینکه مواظب باشید ضربه نخوره کافیه

   3. رضا گفت:

    با عرض ادب و احترام خدمت سایت محترم

    من یه سنگ شجر دارم که یک لکه ی سفیدی توش در امده است. این نشانه چیست و چگونه و چرا در امده است و روش خواباندن آن در آب گلاب و تمیز کردن آن چگونه است .

   4. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    تغییر طرح های شجر روی سنگ در دراز مدت طبیعی است اما این لکه سفیدی که فرمودید باید از نزدیک بررسی شود.

 51. سجاد گفت:

  سلام مقاله بسیار خوبی بود ویک سوال سنگ شجر طبیعی هست یا مصنوعی؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   قطعا طبیعی هست

  2. ناشناس گفت:

   طبیعی. بالا ک‌نقل کرده

  3. Mr.qsn گفت:

   سلام
   چطور می تونم یه انگشتر شجر درشت بارکاب قیمت مناسب پیداکنم؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا به بخش پشتیبانی آنلاین پیام بدید تا هماهنگ کنیم.

 52. Mm گفت:

  سلام چجور بفهمیم رشد میکه یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   در طول زمان و در دراز مدت گاها تغییراتی در شکل ظاهری سنگ شجر رو میتونید مشاهده کنید. تغییرات به قدری هست که بتونید متوجه بشید.

   1. فردوس گفت:

    سلام ببخشید من مقداری سنگ سبز شفاف دارم اما سختی نداره گل سنگ بهش چسبیده گلش سفیده استخوانی هستش بحدی سفت و سخته که نگو پس چرا خود سنگ سختی نداره ایا روشی هست که بشه سختی رو بالا برد. یا سنگهای دیگه چطور میشه باعث شفاف شدن بعضی سنگها شد. ممنونم واقعأ

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    تراش کاران سنگ با جلای مخصوصی که میدهند میتوانند شفافیت سطحی خوبی به سنگ بدهند.

 53. ناشناس گفت:

  باسلام. من شنیدم ک سنگ شجر ممکنه بدبیاری بهمراه داشته باشه یا بالعکس خوش شانسی بیاره آیا این موضوع صحت دارد؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   این موردی رو که شما فرمودید نه در منبع معتبری ذکر شده و نه حتی خود ما از کسی شنیده ایم. سنگ و انگشتر عقیق شجر مثل دیگر عقیق ها دارای خواص بسیار زیادی هست.

  2. سینا حافظی پور گفت:

   سلام ببخشید ایا امکان داره طرح های ردی سنگ شجر از بین بره یا کمرنگ تر بشه من یه انگشتر شجر دارم دو ساله دستم میکنم طرحش کمرنگ شده بعضی قسمت هاش هم محو شده

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    امکان تغییر شکل طرح شجر در درازمدت وجود دارد ولی اینکه کلا محو شود مشاهده نکردیم.

 54. A.Q گفت:

  با سلام و احترام
  من پارسال یه عدد انگشتر شجر خریدم که سنگش پر بود از منظره ولی از سال پیش تا الان شجرش کوچکتر شده علتش چیه؟؟؟تقلبه؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تغییر منظره شجر در طول زمان ممکن است. خیر این اتفاق دلیل بر تقلبی بودن نیست.

 55. سعید گفت:

  سلام
  اتگشترم رو بردم برای تعویض رکاب که سنگش یه ذره برش برداشت یه ذره کوچولو سوالم اینه آیا این قسمت که آسیب دیده دوباره به حالت قبلش برمیگرده خودشو میگیره نوع سنگ هم شجر تک درخت زنده هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اگه پریدگی روی سنگ ایجاد شده که دیگه خود به خود دوباره به حالت قبل برنمیگرده و ترمیم نمیشه و خود شجر هم با وجود احتمال تغییر در ظاهرش در درازمدت ولی متاسفانه امکان ترمیم سنگ رو نداره

  2. ناشناس گفت:

   با سلام من سنگ شجری گردنی دارم با قاب و زنجیر نقره میخوام قیمت اصلی رو بدونم، ممنون میشم کمک کنید چون بیرون جواب درستی نمیدن

   1. ناشناس گفت:

    باسلام و احترام
    اساسا قیمت گذاری محصولی که از جای دیگری خریداری شده درست نیست. علاوه براین برای قیمت گذاری باید سنگ و وزن نقره، نوع ساخت و … از نزدیک و حضورا دیده بشه

 56. سعید گفت:

  سلام
  اگر سنگ شجر یه مقدار برش داده شود آیا میتواند دوباره خودش را بگیرد و به حالت اول برگردد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سوال تون خیلی واضح نیست. منظورتون اینه که دوباره دو تکه مجزای سنگ رو بهم بچسبونید؟

 57. مهدی گفت:

  سلام ، من یک انگشتر شجر دارم که میگفتن شجرش رشد میکنه ولی الان متوجه شدم که شاید بعد از سال ها تغییر شکل پیدا کنه ، این واقعیت داره ؟ یعنی هیچی راهی برای رشدش یا تغییر شجرش نیست که خیلی هم کمتر طول بکشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله درسته ممکنه بعد از سال ها تغییر شکل داشته باشد ولی این تغییر شکل الزاما به صورت رشد نیست و حتی ممکنه اون شکل زیبای اولیه رو از دست بده و یا برعکس. متاسفانه ما راهکاری در این زمینه نداریم.

  2. مهدی گفت:

   عکس مهره میفرستم میتوانید تشخیص بدید

 58. حسین نعمتی گفت:

  سلام و خسته نباشید سوال داشتم ازتون اینک سنگ شجر ریشه میکنه داخلش یانه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   ببینید منظورتون از ریشه کردن چیه؟ ریشه جدیدی نمیکنه ولی همون شجر موجود ممکنه در طول زمان کمی تغییر شکل داشته باشه که بعضی اصطلاحا میگن شجر رشد کرده
   اگه پاسخ سوالتون رو دریافت نکردید لطفا کمی واضح تر سوال رو مطرح نمایید.
   باتشکر

 59. ناشناس گفت:

  سلام از کجا بفهمیم انگشتر شجر مرده است یا زنده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   درمورد سنگ شجر اصطلاح مرده و زنده استفاده نمیشه
   احتمالا منظور شما درمورد فیروزه مرده و زنده است درسته؟

 60. دانشور گفت:

  سلام من فکر میکنم مناظر داخل سنگ شجر قیمتش رو بالا میبره یا نه مربوط به اصالت سنگ عقیق هم اضافه میشه بهش؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اصالت و طبیعی بودن سنگ که شرط اول و اصلی است که معمولا شجرهای موجود در بازار طبیعی هستند ولی عاملی که قیمتش رو بالا میبره منظره های طبیعی و اشکال جالب و معنی داری است که درون نگین دیده می شود.

 61. @نازگل@ گفت:

  سلام وقت بخیر. ببخشید تا چه اندازه ای میتونیم یک سنگ شجر اصل داشته باشیم؟ من یک دونه سنگ شجر بزرگ میخوام سفارش بدم به عنوان گردنبند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ شجر تا اندازه های حدود ۴ یا ۵ سانتی متر موجود هست. شما چه اندازه ای مدنظر دارید؟

 62. مریم گفت:

  سلام من در زمینی که در دامنه کوه دارم یک تکه سنگ شجر یافته ام ایا امکان دارد در انجا معدن یاقوت شجر باشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   سنگ شجر در ایران به وفور یافت می شود. اگر منظورتان عقیق شجر هست بله امکانش هست.

 63. ناشناس گفت:

  من یه سنگ شجر عالی دارم . خودم از ارتفاعات تو کوه پیدا کردم .

  1. داود گفت:

   سلام نقش درخت روی سنگ شجر است یا داخل سنگ؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    غالبا داخل سنگ هست.

 64. مصطفی صفاریان گفت:

  امکان ساخت انگشتر مردانه با نگین شجر وجود دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله حتما
   لطفا با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید یا شماره تماس قرار دهید تا همکاران با شما تماس بگیرند.
   باتشکر

 65. بني هاشمي گفت:

  أیا سنگ هاى شجر با طرح منظر را با قاب هاى نقره به صورت مستطیل، بیضوی و دایره در انبار موجود دارید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله امکان ساخت قاب نقره وجود دارد. لطفا برای راهنمایی بیشتر با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید یا شماره موبایل قرار دهید تا همکاران با شما تماس بگیرند.
   باتشکر

   1. سلام گفت:

    آیا شجر رو سنگ بر جسته است اگه بر جسته باشه یعنی تقلبی هست

   2. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    منظورتون از برجسته چیه؟ طرح های شجر درون سنگ هستند حالا دقیقا منظورتون از برجسته بودن رو متوجه نمیشم

نظر دهید؛ ضمنا اغلب سوالات را در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' اختیاری است.