سنگ های قیمتی و خواص آن‌ها, گالری زیورآلات ، نقره جات و جواهرات زیبا

سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

dendrite-stone سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

در این مقاله ابتدا با تاریخچه سنگ شجر آشنا شده و انواع روش های تشکیل تصاویر بر روی آن بیان می شود. در ادامه درباره علت این اسم گذاری و ۴ روش تشخیص اصل بودن این نگین بحث خواهد شد همچنین عکس های ۱۰ تا از جالب ترین انواع سنگ و انگشتر شجر نشان داده  می شود. در انتها نیز درمورد روش قیمت گذاری روی این نگین ها و خواص جالب توجه آن ها توضیحاتی ارائه خواهد شد و نهایتا به این سوال پاسخ داده می شود که ایا سنگ شجر رشد میکند یا خیر؟ پس تا انتهای این مقاله همراه شرف آنلاین باشید …

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص تاریخچه

عقیق گوهری از خانواده کوارتز می باشد و عقیق دندریت یا همان شجر (dendrite) را جزوی از خانواده عقیق ها می دانند. عقیق شجر یا دندریت آگات، اسم خود را از واژه یونانی به معنای مانند درخت گرفته است. این نوع عقیق ها معمولا بی رنگ، سفید، یا خاکستری می باشد و نقش هایی مانند درخت یا سرخس را به دلیل وجود آهن و منگنز به نمایش می گذارد که در اصطلاح به این خاصیت دندریت می گویند (البته ممکن است گاهی اسم الله، علی، محمد و … بر روی آن بطور طبیعی نمایان شود.) یکی از نوع های با ارزش آن، گونه سبز رنگ آن می باشد که نقش هایش به رنگ سفید می باشد.

این گوهر یکی از فروان ترین نوع عقیق ها می باشد به طوری که در بازار اماکن یافتن انگشتر شجر اصلا کار سختی نیست. در زمان قدیم این نگین در تمامی مراحل زندگی گذشتگان از تجارت گرفته تا کشاورزی نقش مهمی داشته است. در یونان قدیم نشانه عروس جنگل و روح درخت بوده و به همین دلیل آن را در زمین های کشاورزی خود خاک می کردند تا محصولشان زیاد و باکیفیت باشد.

Dendritic-tree-min-1 سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

از نظر تاریخی، عقیق با کارهای دستی مردمان قدیم به دنیا ارائه شد. این سنگ به عنوان طلسم و زیورآلات به نیت شفا در میان بابلیان رایج بوده است. استفاده درمانی از سنگ شجر تا تمدن مصر و یونان باستان ادامه پیدا کرد و آوازه آن به افریقا، خاور میانه و روسیه نیز رسید. این گوهر زیبا به عنوان نگینی بسیار مناسب برای تراش و جلا خود را مطرح ساخت و از قرن پانزدهم تا اواخر قرن نوزدهم در آلمان راه خود را در بازار های جهانی باز کرد. امروزه نیز خرید و فروش این گوهر در آلمان رایج می باشد.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص نحوه تشکیل

نحوه تشکیل به این صورت است که دی اکسید منگنز Mno۲ و دی اکسید سیلیسیم Sio۲ درون Ph های نزدیک بـه هم متبلور مـی شوند ولی تبلور و انجماد کریستالی دی اکسید منگنز مقداری زودتر از شبکه کریستالی سیلیس مـی باشد. اما سوالی که مطرح است این است که نقش های انگشتر شجر چگونه به وجود می آید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم زمانی کـه کریستال سیلیس بـه شکل ژله ای وجود دارد، دی اکسید منگنز بـه شکل دندریتی رشد کرده و متبلور مـی شود و بعد از آن حالت ژله ای سیلیس سرد مـی شود و این تاخیر زمانی تبلور بین دو ساختار است کـه سبب ایجاد و ثابت ماندن این اشکال داخل سنگ ها مـی شود. در مرتبه بعد گوهر تراش با تشخیص مسیر و لایـه نقش، بـه تراش سنگ مشغول می شود و اینجاست کـه تجربه و ذوق هنرمند نگین تراش است که چگونه بتواند نقش های زیبا را از دل سنگ بیرون بکشد.
۱- این نوع را کـه شکل گیری بلور و ایجاد تصویر داخل آنـها بـه شکل همزمان مـی باشد سنگ شجر اولیـه (پایـه) نام نهاده اند. بیشتر ساختارهای تشکیل شده درون این گونه از تصاویر بـه شکل سه بعدی مـی باشد.

ring-shagger-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس انگشتر شجر سه بعدی

۲- در نوع دوم از شکل گیری سنگ شجر ، محلول های دارای اکسید منگنز و یـا ترکیبات دیگر بـه داخل ترک ها و شکستگی های داخل کریستال نفوذ کرده و در ادامه همـین نفوذ متبلور مـی شوند و جهت منتشر کردن این نوع، بسته بـه زاویـه ترک ها و منافذ، بیشتر بـه شکل دو بعدی مـی باشد. بـه این گونه کـه بین تشکیل شبکه کریستالی اصلی و تشکیل نقش ها فاصله زمانی وجود دارد، نوع ثانویـه مـی گویند. یعنی نقش یـا تصویر پس از ایجاد سنگ تشکیل شده است.
۳- نوع سوم از شکل گیری بـه این شکل است که یک باکتری بـه نام باسیلیس ترونجینسیس از منگنزهای داخل کانی تغذیـه کرده و ناخالصی های اکسید منگنر را از بین می برد و علت ایجاد نقش و تصویر داخل شکاف ها و منافذ نگین مـی شود. این گونه از تشکیل شجر بسیار کم است ولی به هر حال جود دارد.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص فیروزه شجری

عمدتا منظور از شجر همان عقیق های شجر می باشد اما جالب است بدانید که بر روی فیروزه نیز نقش و نگار های مختلفی (شامل رگه، گاهی اوقات مانند درخت، گاهی اوقات اسم و …) به طور طبیعی وجود دارد که به این نوع فیروزه ها، فیروزه شجری می گویند. این نقش و نگارها گاه به رنگ طلایی و گاهی به رنگ سیاه می باشد که در اصل شناسنامه سنگ محسوب می شود. (نشان می دهد که اصلی می باشد.)

Turquoise-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس انگشتر شجر فیروزه

دسته بندی محصولات مرتبط

بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص چرا واژه “شجر” را بر روی این سنگ قرار داده اند؟

در این سنگ، شکل درخت (در زبان عربی شجر معنی درخت می دهد) و مناظر طبیعی و گاها تا حدودی تصاویری شبیه به حیوانات دیده می شود. پیشینیان براین باور بودند که این گوهر در اثر رعد و برق، شکلی از محیط اطراف را در خود ثبت می کنند و در حقیقت نقشی مشابه نگاتیو دوربین عکاسی دارد و باتوجه به محلی که آن سنگ در آن قرار دارد منظره ای متفاوت در آن ایجاد می گردد ولی در حقیقت دلیل اصلی پیدایش سنگ شجر ، رشد ساختار دندریتی اکسید منگنز در درون آن در زمان تبلور است.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص روش های تشخیص اصل بود این سنگ

امروز اگر کمی اطلاعات داشته باشید می توانید به راحتی انگشتر شجر اصلی را از بدلی تشخیص دهید بنابراین با کمی وقت گذاشتن و کسب اطلاعات، از خرید نگین های تقلبی جلوگیری کنید. از آنجا که سنگ های شجر دارای منافذ و شکاف هایی میکروسکوپی زیادی می باشند از این رو برای رنگ آمیزی های شیمیایی موردی مناسب بوده و به علت نقش های فریبنده می توانند در صورت نبود اطلاعات کافی مشتری بعنوان نگین اصلی به فروش برسد. با این تفاسیر اگر قصد خرید دارید اطلاعاتی را از متخصصین این زمینه بدست آوردید. در زیر به چند روش تشخیص عقیق اصل می پردازیم:

۱- اولین روش تشخیص سنگ شجر اصل: از آنجا که می دانید میزان سختی عقیق (جدا از اینکه شجر باشد یا نوع دیگری) از شیشه بیشتر می باشد بنابراین  عقیق می تواند بر روی شیشع خط بندازید در غیر این صورت در عقیق بودن آن شک کنید.

۲- دومین روش تشخیص: در مقایسه دو عقیق هم اندازه، عقیق سنگین تر، اصل می باشد چون که عقیق اصل چگالی بالایی دارد بنابراین وزن بیشتری را در مقایسه با نمونه های مشابه خود دارد.

۳- روش سوم تشخیص: عقیقی که همچون شیشه صاف و زلال باشد امکان تقلبی بودن آن وجود دارد بنابراین عقیق اصلی ممکن است دارای لکه و یا رنگ کدر باشد. این روش همیشه صادق نیست و ممکن است عقیق صاف و خوش رنگ اصلی نیز وجود داشته باشد که بر این اساس قیمت بالایی پیدا می کند. عقیق اصل اغلب دارای اندکی هرج و مرج و بی نظمی در شفافیت است و بعضاً می‌توان درون آن خطوط و ابرهایی نامنظم را دید.

Dendritic-agate-gems-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

۴- روش چهارم: عقیق اصل در فصل تابستان و هوای گرم سرد بوده و در فصل زمستان حس گرمی به دست شما انتقال می دهد در حالی که عقیق ( سنگ شجر ) مصنوعی تابع دمای محیط می باشد. (البته این روش همیشه پاسخگو نیست)

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص عکس های جالب سنگ و انگشتر شجر

در این بخش تعدادی سنگ و انگشتر شجر که دارای طرح و نقش های جالب و خاصی هستند گردآوری شده است که با هم می بینیم:

Dendritic-agate-tree-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس سنگ شجر منقوش به شکل درخت

Dendritic-agate-ring-min-e1565191297248 سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس انگشتر شجر منظره ای

Dendritic-agate-God-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

تصویر سنگ شجر منقوش به اسم مبارک علی

Dendritic-agate-mohamad سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس سنگ شجر منقوش به اسم مبارک محمد

Dendritic-agate-ali سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

تصویر انگشتر شجر منقوش به اسم مبارک علی

Dendritic-agate-circle-gem سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس شجری با منظره پاییزی

Dendritic-agate-circle-gem-2 سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

تصویر سنگ شجره با منظره پاییزی

shagger-min-e1565243756324 سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس سنگ شجری با نام مبارک علی

Dendritic-agate-ring-mohammad-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

عکس انگشتر شجر منقوش به اسم مبارک محمد

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص ویژگی های شگفت انگیز سنگ و انگشتر شجر

از نظر فیزیکی عقیق شجر چگالی و ارتعاش کمتری در مقایسه با سایر عقیق ها دارد اما با این وجود نفوذ زیادی را در بین نگین های دیگر دارا می باشد. سنگ شجر صبر و تحمل را در صاحبش تقویت می کند و آرامش درونی در ارتباط با فضای بیرونی را زیاد می کند. انگشتر شجر ارتباط فرد را با زمین و کائنات عمیق تر می کند. این نگین مناسب ترین معیار برای آزمودن فرد است به این معنی که موجب می شود راه و روش درستی جلوی پای انسان قرار گیرد. این گوهر در سنگ درمانی بسیار موثر است.

beautifull-Dendritic-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

طبع این نگین گرم بوده و حس حمایت و اعتماد به نفس را در صاحبش به وجود می آورد. استفاده از کریستال سنگ شجر در زمان بارداری خیلی موثر می باشد. استفاده از این گوهر در این دوران بارداری سبب آرامش در کودک می شود. اگر آن را به عنوان گردنبند استفاده نمایید، رتبه و ارزش شما در بین آشنایان بالا می رود. این نگین از شخص در مقابل حوادث محافظت می کند.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص ایا سنگ شجر رشد میکند ؟

در جواب به این سوال که ایا سنگ شجر رشد میکند ابتدا باید ببین منظور چیست؟ قطعا ابعاد آن در طول زمان تغییر محسوسی ندارد پس حتما منظور از رشد، تغییر شکل و افزایش و یا کاهش نقش و نگارهای نگین مد نظر است. در حقیقت نقش موجود بر روی این سنگ رشد نمیکند، اما برخی ها معتقد هستند که این نقش ها ممکن است در طی سالیان جابه‌جایی داشته باشند. بنابراین می توان گفت که بعد از گذشت چندین سال نقش روی نگین از نقطه ای به نقطه دیگری بر روی نگین تغییر حالت می دهد که ممکن است باعث بزرگتر دیده شدن نقش آن شود. پس به طور عامیانه باید بگوییم درخت سنگ شجر رشد نمی کند اما دچار تغییر شکل می شود.

Dendritic-tree-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص برخی از خواص سنگ شجر

گونه های مختلف نگین عقیق شجری ابزارهای مناسبی برای استحکام بخشیدن به رشته های وجودی فرد از طریق عملکرد درونی هستند. این سنگ با قدرت شگرفی که دارد می تواند انسان از سز چشمه های گناه، انتقام، شرم و … دور نگه دارد و سبب کمال انسان ها شود. حال با برخی از خواص انگشتر شجر بر روی جسم، احساس و روح آشنا می شویم.

۱- اثر این نگین بر روی جسم: در بهبود کمردرد، آرتروز گردن و تعداد سلول های خونی بسیار مفید و موثر می باشد.

Dendritic-agate-stone-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

۲- تاثیرات احساسی: سنگ شجر در کمک کردن فرد با رهایی دادن از احساسات منفی نفس اماره و الگوهای مضر زندگی، افزایش عزت نفس و پرورش دادن نفسی قوی تر مفید است.

۳- تاثیرات روحانی: سبب کمک به فرد در صادقانه نگاه کردن به خود، ترغیب شخص در گسترش دادن افکار مثبتش و تجسم کردن بالاترین سطح ظرفیت و توانایی شخصی می شود. این گوهر بر روی اکثر چاکراهای بدن تاثیر گذار می باشد.

همچنین از آن جایی که سنگ شجر خود نوعی از عقیق می باشد خواص ذکر شده برای عقیق درمورد آن صادق است. احادیث و روایات فراوانی درباب خواص بی نظیر عقیق بیان شده است. همچنین در منابع علمی اشارات فراوانی به انرژی و فواید این گوهر شده است که برای آشنایی با این خواص پیشنهاد می کنیم مقاله خواص سنگ عقیق را در وبلاگ شرف آنلاین مطالعه نمایید.

12210-gem-stone-icon سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص قیمت سنگ شجر

shagger-stone-min سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

قیمت سنگ های شجر غالبا براساس طرح و نقش های موجود بر روی آن قیمت گذاری می شود. هرچه این نقشه ها روی سنگ انگشتر شجر جالب تر و خاص تر باشد قیمت آن بالاتر می رود. ارزش این نگین از چند ده هزار تومان تا چند میلیون تومان قیمت گذاری می شود. هرچه نقش موجود بر آن ها با تصاویر واقعی شباهت بیشتری داشته باشد و یا اسامی منقوش بر روی آن واضح تر باشد قیمتش به مراتب بالاتر می رود. به طور کلی ذوق و سلیقه خریدار و فروشنده در قیمت گذاری انگشتر شجر بسیار تاثیرگذار است!

38 دیدگاه در “سنگ شجر : پاسخ همه سوالات درباره انگشتر شجر + عکس شجر های خاص

 1. m.h گفت:

  باسلام. ایا تسبیح از سنگ شجر بعد از چند سال مثل شاه مقصود گران میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   خیر همچین موردی نیست.

 2. ناشناس گفت:

  سلام داداش جواب ما چی شد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   تمام سوالات پاسخ داده شده
   لطفا سوالتون رو مجددا مطرح بفرمایید.

 3. میلاد فراهانی گفت:

  سلام ،شما از کجا این اطلاعات رو میارید ، اینطوری که شما گفتیم من فکر کردم شجر یک نوع کپک یا هاگ هست که تو دل سنگ برای خودش لونه کرده و از این طرف به اونطرف نقل مکان میکنه ، یعنی شجر یک گیاه چندین ساله نیست که بعد از مردن دورش سخت و سنگ شده مثل بقیه کوارتز رتایلدار ،یا کهربا ، مگه کرمه که تو دل سنگ با اون بافت سخت برا خودش جابجا بشه 🤔

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   ببینید شجر به هیچ عنوان یک گیاه نیست که داخل سنگ به دام افتاده باشه و سخت شده باشه در واقع شجر نوعی کالسدونی سفید، سیاه یا خاکستری و یا حتی بی رنگ هست که به خاطر وجود اکسید منگنز یا آهن طرح هایی درون سنگ شجر ایجاد میشه که بسیار شبیه شاخه های درختان و در بعضی مواقع شبیه مناظر طبیعی هست و واژه یونانی Dendrite در اصل به معنی “شبیه درخت” هست نه خود درخت یا گیاه که حالا به علت حرکت بسیار ناچیز و محدود همین ناخالصی های منگنز یا اهن شمایل درخت درون سنگ در دراز مدت کمی دچار تغییر ممکنه بشه (در بعضی از سنگهای شجر)
   این مطلبی که خدمتتون عرض کردیم هم در منابع و کتب علمی ذکر شده و هم اتفاقی هست که ما داریم در عمل به چشم میبینیم.
   سوال دیگه ای هست در خدمتیم.

 4. سجاد گفت:

  سلام مقاله بسیار خوبی بود ویک سوال سنگ شجر طبیعی هست یا مصنوعی؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   قطعا طبیعی هست

  2. ناشناس گفت:

   طبیعی. بالا ک‌نقل کرده

  3. Mr.qsn گفت:

   سلام
   چطور می تونم یه انگشتر شجر درشت بارکاب قیمت مناسب پیداکنم؟

   1. شرف آنلاین گفت:

    باسلام و احترام
    لطفا به بخش پشتیبانی آنلاین پیام بدید تا هماهنگ کنیم.

 5. Mm گفت:

  سلام چجور بفهمیم رشد میکه یا نه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   در طول زمان و در دراز مدت گاها تغییراتی در شکل ظاهری سنگ شجر رو میتونید مشاهده کنید. تغییرات به قدری هست که بتونید متوجه بشید.

 6. ناشناس گفت:

  باسلام. من شنیدم ک سنگ شجر ممکنه بدبیاری بهمراه داشته باشه یا بالعکس خوش شانسی بیاره آیا این موضوع صحت دارد؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   این موردی رو که شما فرمودید نه در منبع معتبری ذکر شده و نه حتی خود ما از کسی شنیده ایم. سنگ و انگشتر عقیق شجر مثل دیگر عقیق ها دارای خواص بسیار زیادی هست.

 7. A.Q گفت:

  با سلام و احترام
  من پارسال یه عدد انگشتر شجر خریدم که سنگش پر بود از منظره ولی از سال پیش تا الان شجرش کوچکتر شده علتش چیه؟؟؟تقلبه؟؟؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   تغییر منظره شجر در طول زمان ممکن است. خیر این اتفاق دلیل بر تقلبی بودن نیست.

 8. سعید گفت:

  سلام
  اتگشترم رو بردم برای تعویض رکاب که سنگش یه ذره برش برداشت یه ذره کوچولو سوالم اینه آیا این قسمت که آسیب دیده دوباره به حالت قبلش برمیگرده خودشو میگیره نوع سنگ هم شجر تک درخت زنده هست

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اگه پریدگی روی سنگ ایجاد شده که دیگه خود به خود دوباره به حالت قبل برنمیگرده و ترمیم نمیشه و خود شجر هم با وجود احتمال تغییر در ظاهرش در درازمدت ولی متاسفانه امکان ترمیم سنگ رو نداره

 9. سعید گفت:

  سلام
  اگر سنگ شجر یه مقدار برش داده شود آیا میتواند دوباره خودش را بگیرد و به حالت اول برگردد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سوال تون خیلی واضح نیست. منظورتون اینه که دوباره دو تکه مجزای سنگ رو بهم بچسبونید؟

 10. مهدی گفت:

  سلام ، من یک انگشتر شجر دارم که میگفتن شجرش رشد میکنه ولی الان متوجه شدم که شاید بعد از سال ها تغییر شکل پیدا کنه ، این واقعیت داره ؟ یعنی هیچی راهی برای رشدش یا تغییر شجرش نیست که خیلی هم کمتر طول بکشه؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   بله درسته ممکنه بعد از سال ها تغییر شکل داشته باشد ولی این تغییر شکل الزاما به صورت رشد نیست و حتی ممکنه اون شکل زیبای اولیه رو از دست بده و یا برعکس. متاسفانه ما راهکاری در این زمینه نداریم.

 11. حسین نعمتی گفت:

  سلام و خسته نباشید سوال داشتم ازتون اینک سنگ شجر ریشه میکنه داخلش یانه

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   ببینید منظورتون از ریشه کردن چیه؟ ریشه جدیدی نمیکنه ولی همون شجر موجود ممکنه در طول زمان کمی تغییر شکل داشته باشه که بعضی اصطلاحا میگن شجر رشد کرده
   اگه پاسخ سوالتون رو دریافت نکردید لطفا کمی واضح تر سوال رو مطرح نمایید.
   باتشکر

 12. ناشناس گفت:

  سلام از کجا بفهمیم انگشتر شجر مرده است یا زنده

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   درمورد سنگ شجر اصطلاح مرده و زنده استفاده نمیشه
   احتمالا منظور شما درمورد فیروزه مرده و زنده است درسته؟

 13. دانشور گفت:

  سلام من فکر میکنم مناظر داخل سنگ شجر قیمتش رو بالا میبره یا نه مربوط به اصالت سنگ عقیق هم اضافه میشه بهش؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   اصالت و طبیعی بودن سنگ که شرط اول و اصلی است که معمولا شجرهای موجود در بازار طبیعی هستند ولی عاملی که قیمتش رو بالا میبره منظره های طبیعی و اشکال جالب و معنی داری است که درون نگین دیده می شود.

 14. @نازگل@ گفت:

  سلام وقت بخیر. ببخشید تا چه اندازه ای میتونیم یک سنگ شجر اصل داشته باشیم؟ من یک دونه سنگ شجر بزرگ میخوام سفارش بدم به عنوان گردنبند

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام و احترام
   سنگ شجر تا اندازه های حدود ۴ یا ۵ سانتی متر موجود هست. شما چه اندازه ای مدنظر دارید؟

 15. مریم گفت:

  سلام من در زمینی که در دامنه کوه دارم یک تکه سنگ شجر یافته ام ایا امکان دارد در انجا معدن یاقوت شجر باشد

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   سنگ شجر در ایران به وفور یافت می شود. اگر منظورتان عقیق شجر هست بله امکانش هست.

 16. ناشناس گفت:

  من یه سنگ شجر عالی دارم . خودم از ارتفاعات تو کوه پیدا کردم .

 17. مصطفی صفاریان گفت:

  امکان ساخت انگشتر مردانه با نگین شجر وجود دارد؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله حتما
   لطفا با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید یا شماره تماس قرار دهید تا همکاران با شما تماس بگیرند.
   باتشکر

 18. بني هاشمي گفت:

  أیا سنگ هاى شجر با طرح منظر را با قاب هاى نقره به صورت مستطیل، بیضوی و دایره در انبار موجود دارید؟

  1. شرف آنلاین گفت:

   باسلام
   بله امکان ساخت قاب نقره وجود دارد. لطفا برای راهنمایی بیشتر با بخش پشتیبانی سایت در ارتباط باشید یا شماره موبایل قرار دهید تا همکاران با شما تماس بگیرند.
   باتشکر

نظر دهید؛ در کمتر از چند ساعت پاسخ می دهیم.

پر کردن بخش 'ایمیل' و 'وب سایت' اختیاری است.